Dodaj do ulubionych

Rekordowy eksport ropy z Rosji do USA

24.03.21, 20:38
Amerykańskie rafinerie zwróciły się w stronę rosyjskiej ropy i produktów ropopochodnych, aby wypełnić lukę, która usankcjonowała wenezuelską ropę i drastycznie ograniczyła dostawy OPEC do USA, pomimo impasu energetycznego między Stanami Zjednoczonymi a Rosją.
W 2020 roku Stany Zjednoczone importowały więcej ropy i produktów rafinowanych z Rosji niż z Arabii Saudyjskiej, przy czym udział Rosji w amerykańskim eksporcie ropy wyniósł rekordowo 7 procent, szacuje Bloomberg News na podstawie danych celnych i danych OOŚ.
Rosja w większości wyparła rynek, który wcześniej należał do Wenezueli - obecnie nie jest w stanie sprzedawać swojej ciężkiej ropy rafineriom amerykańskim z powodu amerykańskich sankcji nałożonych na reżim Nicolasa Maduro.
Import amerykańskiej ropy z Rosji przekroczył w zeszłym roku nawet import od największego producenta i de facto lidera OPEC, Arabii Saudyjskiej, która - po krótkim zalaniu amerykańskiego rynku ropą w kwietniu 2020 roku - drastycznie ograniczyła dostawy na najbardziej przejrzysty rynek, aby pomóc w zmniejszaniu zapasów w obliczu spadającego popytu na paliwo na całym świecie.Tym samym Rosja stała się trzecim co do wielkości dostawcą ropy do Ameryki w 2020 roku, według szacunków Bloomberga.

W 2019 roku pięć największych źródeł importu ropy naftowej ogółem w USA, w tym ropy naftowej, to: Kanada z 49-procentowym udziałem w imporcie, Meksyk z 7-procentowym udziałem, Arabia Saudyjska z 6 procentami, Rosja również z 6 procentami i Kolumbia z 4-procentowym udziałem w imporcie. udział procentowy.
Valero i ExxonMobil byli największymi odbiorcami rosyjskiej ropy i produktów naftowych w ubiegłym roku, według danych celnych cytowanych przez Bloomberg.
Większość ropy, którą amerykańskie rafinerie kupują z Rosji, nie jest ropą naftową, ale olejem opałowym, którego używają do produkcji benzyny w przypadku braku dostaw wenezuelskiej ciężkiej ropy w celu uzupełnienia importu ciężkiej kanadyjskiej ropy z piasków roponośnych.
Konsultanci energetyczni i analitycy powiedzieli Bloombergowi, że nie widzieli w Białym Domu żadnych obaw o rosnący import ropy z Rosji, podczas gdy nowa administracja USA nadal grozi sankcjami dla partnerów projektu gazociągu Nord Stream 2 kierowanego przez Rosję w Europa
Według obliczeń Bloomberga, Stany Zjednoczone importowały w ubiegłym roku średnio 538 000 baryłek dziennie (bpd) ropy i produktów naftowych z Rosji. Było to więcej niż średni import ropy naftowej z Arabii Saudyjskiej do USA, który według szacunków wysłał średnio 522 000 baryłek dziennie do Stanów Zjednoczonych.
oilprice.com/Energy/Crude-Oil/The-US-Imports-Record-Share-Of-Russian-Oil-Despite-Tensions.html
Obserwuj wątek
  • rosjaiswiat1 Nie wydaje sie mnie, ze ta ropa jest rosyjska 24.03.21, 22:14
   kommersant napisał(a):

   > Amerykańskie rafinerie zwróciły się w stronę rosyjskiej ropy i produktów ropopo
   > chodnych, aby wypełnić lukę, która usankcjonowała wenezuelską ropę .....


   Jestem wprawie pewien tego, ze rekordowe dostawy ropy "rosyjskiej" do USA, to taka gra, na ktora wszyscy zgodzili sie. USA doskonale wiedza o tym, ze ta ropa pochodzi z Wenezueli, i tylko udaja, ze to ropa rosyjska. Wenezuela udaje, ze swoja rope sprzedaje gdzie indziej, a Rosja, ze aktywnie sprzedaje swoja rope Amerykanom.
   W ten sposob wszyscy sa zadowoleni:
   - USA ukarali Wenezuele;
   - Rosja pomogla swojemu sojusznikowi;
   - Wenezuela ma kase.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka