Dodaj do ulubionych

Biden chce się spotkać z "mordercą"

13.04.21, 22:09
Odważny ten Biden, podobno chce się spotkać z "mordercą", by omówić wszystkie ważne problemy tego świata. Czyli - by porozmawiać o problemach, które USA wywołują. Oczywiście głównym tematem ma być Ukraina...

Metoda kija (wzmocnione sankcje) i marchewki (dopuszczenie przed oblicze Bidena) w pełnej krasie.
Swoją drogą - gdy Trump chciał rozmawiać z Putinem, to posądzono go o to, że Putin pomógł mu wygrać wybory. Co z wyborem Bidena? Też Putin pomógł?
Obserwuj wątek
  • rosjaiswiat1 Ewa, wszystko jest nie tak 13.04.21, 22:26
   Jaki kij i jaka marchewka? Rosja nie jest Polska, wiec zadnej gry Biden z Rosja nie prowadzi. To dwa rownorzednych przeciwnika, i wlasnie to Amerykanie juz zrozumieli, ale Ty nadal uwazasz, ze Rosja jest taka, jaka byla za Jelcyna. Chociaz i wtedy Amerykanie bali sie Rosji, przypomnij sobie Prisztyne.
   • eva15 Re: Ewa, wszystko jest nie tak 13.04.21, 22:42
    Nie, ja nie uważam, że Rosja jest taka jak za Jelcyna. Ja wciąż piszę, więc nie rozumiem, czemu tego nie widzisz, że Putin wyciągnął Rosję z upadku czasów jelcynowskich. Jestem pełna podziwu dla wszystkiego tego, co udało mu się osiągnąć i uważam go za najmądrzejszego polityka ostatnich 100 lat w Europie. Ile razy jeszcze ja mam to pisać? Wy, Rosjanie, macie przywódcę do pozazdroszczenia i podziwiania..

    Mimo to - dziś pozycja Rosji, choć nieporównywalnie wyższa/silniejsza niż za czasów Jelcyna jest jednak słabsza niż za czasów ZSRR. Ale to nie jest wina Putina.
   • eva15 Jakie instrumentry ma Rosja w ręku? 13.04.21, 22:50
    rosjaiswiat1 napisał:

    > To dwa rownorzednych przeciwnika, i wlasnie to Amerykanie juz zrozumieli,


    USA okładają Rosję sankcjami, czy Rosja jest w stanie obłożyć USA podobnymi sankcjami?

    Nie, Chiny są w stanie, Rosja nie.
    • mlody774 Re: Biden chce się spotkać z "mordercą" 14.04.21, 03:22
     www.youtube.com/watch?v=bLGHPCpo8mw
     Więcej jest na YT. Putin będzie miał przyjemność rozmawiać z wielkim intelektualista i rozmowy będą bardzo owocne. I co jest najważniejsze, ze Stany maja w końcu najlepszego reprezentanta od dziesiątków lat, całego narodu amerykańskiego.
     • mlody774 Re: Biden chce się spotkać z "mordercą" 14.04.21, 13:28
      Na pewno nikt z was nie wie, bo jest to trzymane w wielkiej tajemnicy(celem zaskoczenia przeciwnika) ale B. jest super szachista i z cala pewnością poradzi sobie z wielkimi szachistami Rosji. Myślicie, ze B. odmówił P. rozmowy na TV bez cenzury jak ten nazwał go zabójca. Ale to jest tylko medialna propaganda. On chciał rozmawiać ale nie pozwolono mu, bo stwierdzono, ze mogło by to sprawić wielki problem dyplomatyczny miedzy naszymi zaprzyjaźnionymi krajan. Po prostu on nie miał sprawić P. przykrości, co na pewno stało by się, bo jest bardzo bezpośredni nie nie dba o polityczne niuanse(mówi prawdę prosto z mostu). Po czym przy pierwszej okazji w przyszłości rzucili by się sobie w ramiona(za gorącymi całusami) jak to było za czasów Breżniewa(jak to robią najwięksi przyjaciele). Nie chcący(ma to zabronione robić) nawet mógłby podziękować Rosji za pomoc w wyborach, tym razem skuteczna.
  • lubat Re: Ale się zrobiła dyskusja(?) 14.04.21, 17:01
   Parafrazując sentencję pewnego kabaretu: "Jak się dyskutanta mocno przyciśnie, to przyzna rację i ani piśnie".

   Przyznam, że zawsze z pewnym niesmakiem czytam dyskusje, w których za wszelką cenę chce się wykazać, że "moja racja jest mojsza niż twojsza". Dla mnie jest to bezcelowe, bo jeśli po 2-3 moich argumentach rozmówca pozostaje przy swoim, to nie ma już pola do dyskusji w danej kwestii, bo to jest już młócenie słomy. Nie zmieni tego nawet otwarcie nowego wątku w tej samej kwestii.

   Żeby nie było, że się wymądrzam, a sam nie zabieram głosu na temat. To dlatego, że cokolwiek powiemy, to będą to tylko hipotezy bez głębszej wiedzy, lub, dokładniej mówiąc, z tą wiedzą, którą nam wciskają media. Ci, którzy podejmują decyzje, mają wiedzę źródłową. Ale wiedza, to jeszcze nie decyzja.
   Dosyć często oglądam fragmenty programu Sołowiowa w Rossija-1, gdzie występują ludzie naprawdę znający politykę rosyjską od podszewki i bardzo często oni też mają sprzeczne ze sobą "rady" dla Putina.
   Nawiasem mówiąc, to tam usłyszałem opinię, że to słynne "Putin morderca" to obmyślana przez sztab Józka Bajdena pułapka, która miała utrudnić życie Putinowi. Bo cokolwiek on teraz zrobi - przyjmie propozycję spotkania czy odrzuci - to otworzy się możliwość kolejnej fali hejtu antyrosyjskiego. Przy czym fakty nikogo na Zachodzie nie interesują, ważne jest to, co donoszą media. Dlatego myślę, że Putin i jego ekipa ma rzeczywiście dylemat.
  • lubat Re: Biden chce się spotkać z "mordercą" 15.04.21, 16:25
   Z całą pewnością Józek Bajduś nie spotka się szybko z Putinem, być może nigdy jako prezydent, bo nie wiadomo, jak długo sobie "poprezydenci". Najwidoczniej dziadek nie panuje już nie tylko nad swoim ciałem i duchem, ale także nad "swoją" administracją. Najwyraźniej trwa tam bezpardonowa walka. Jeszcze wczoraj J. Psaki zapewniała dziennikarzy, że Bajduś chce się spotkać z Putinem nie za parę miesięcy, lecz w ciągu paru tygodni. A tu niespodzianka - nowe sankcje na Rosję za "przewinienia" całkiem "drugiej świeżości". Takie spotkanie było komuś bardzo nie na rękę. Chociaż może sam Józek zrozumiał, że jego spotkanie sam na sam z Putinem to medialne i polityczne harakiri i w ten sposób "odwołał" je.

   next.gazeta.pl/next/7,151003,26984188,usa-nakladaja-sankcje-na-rosje-za-ingerencje-w-wybory-prezydenckie.html
   • monalisa2016 Re: Biden chce się spotkać z "mordercą" 15.04.21, 18:11
    Turecka strona poinformowała, że dwa amerykańskie okręty wojenne, miały przepłynąć w środę przez cieśnine Bosfor (w ramach demonstrujacji pokazu wsparcia dla Ukrainy), nieoczekiwanie odwołały swoje rejsy. Wiadomość ta pojawiła się po tym, jak Kreml zagroził obcym okrętom wojennym, aby trzymały się z dala od Krymu "dla własnego dobra" i ogłosił własne ćwiczenia morskie. Pożyjemy, zobaczymy czy odbędzie się szczyt Biden : Putin. Po wydaleniu urzędnikow w rosyjskiej ambasady jest on w najbliższym czasie mało prawdopodobny, jeśli w ogóle dojdzie do czegokolwiek.

    Nie pamiętam już jak nazywa się międzynarodowa umowa która dokładnie określa warunki przebywania obcych statków/okrętów na Morzu Czarnym.
    • monalisa2016 Re: Biden chce się spotkać z "mordercą" 15.04.21, 18:30
     monalisa2016 napisał(a):

     > Turecka strona poinformowała, że dwa amerykańskie okręty wojenne, miały przepły
     > nąć w środę przez cieśnine Bosfor (w ramach demonstracji pokazu wsparcia dla
     > Ukrainy), nieoczekiwanie odwołały swoje rejsy. Wiadomość ta pojawiła się po tym
     > , jak Kreml zagroził obcym okrętom wojennym, aby trzymały się z dala od Krymu "
     > dla własnego dobra" i ogłosił własne ćwiczenia morskie.

     Przypomnijmy sobie rok 2014, Morze Czarne, USS Donald Cook i rosyjskie SU-24. smile

     www.npr.org/sections/thetwo-way/2014/04/14/302981124/russian-attack-aircraft-buzzes-u-s-warship-in-black-sea?t=1618503792962

     >
     > Nie pamiętam już jak nazywa się międzynarodowa umowa która dokładnie określa wa
     > runki przebywania obcych statków/okrętów na Morzu Czarnym.
     >

     Montreux-Konvention z roku 1936.

     www.ibtimes.com/how-1936-montreux-convention-would-help-russia-ukraine-war-1582507
   • eva15 Re: Biden chce się spotkać z "mordercą" 15.04.21, 18:36
    Niestety, na pokazywanie bezsilności wobec Rosji to to nie wygląda. A ze spotkania chyba rzeczywiście będą nici, ale pewwnie wcale nie tylko z powodów geopolitycznych. Problem w samym Bidenie. O ile pokazywanie go wasalom jest mniej groźne, bo i pytania z góry ustalone i tematy, no i zresztą potknięcia dziadka będą zamiatane przez wszystkich pod dywan, o tyle w zetknięciu z Putinem na taką taryfę ulgową nie ma co liczyć.
    • monalisa2016 Re: Biden chce się spotkać z "mordercą" 15.04.21, 18:48
     Sadze ze jest to bezsilnosc wobec Rosji, juz sam zwrot z wplyniecie amerykanskich okretow na Morze Czarne mowi samo za siebie, pomijajac juz obrzucenie Putina epitetami, Biden siega po telefon i sam dzwoni po raz drugi do Putina. Co do okretow wojennych na pewno przypomieli sobie rok 2014 kiedy to USS Donald Cook musial uciekac do Rumunii, tu trzeba nadmienic ze amerykanska dawna przestrzen satelitarna jest do d... poniewaz zostaly opanowane przez Rosjan, teraz sa zdani tylko i wylacznie na
     US-Raumfahrtunternehmen SpaceX Elon'a Musk'a a one nie maja jeszcze takich zasiegow jakie potrzeba by prowadzic wojne z przestrzeni satelitarnej.
    • monalisa2016 Re: Biden chce się spotkać z "mordercą" 15.04.21, 19:08
     Czy nici beda z spotkania Bidentongue_oututin tego jeszcze nie wiemy ale karte przetargowa ma teraz w reku Rosja a nie dziadek Biden. Fakt jest faktem ze leca dalej przygotowania, amerykanskie wojska wracaja do Niemiec, a nasza AKK chce powalczyc z NS2 (donosil o tym DWN) co moze doprowadzic do rozlamu koalicji poniewaz Heiko powiedzial "nix da, rurke potrzebujemy".
       • monalisa2016 Re: Biden chce się spotkać z "mordercą" 16.04.21, 00:33
        mlody774 napisał:

        > A tu jest polska wersa jego wypowiedzi, która jest o wiele dłuższa, nie wiedzieć dlaczego: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26985968,biden-wydal-oswiadczenie-ws-sankcji-wobec-rosji-jestem-przygotowany.html#s=BoxOpMT


        Chce stabilne relacje i sankcje (dooobrrree smile), jest on szefem panstwa czy dzieckiem w przedszkolu?
      • monalisa2016 Re: Biden chce się spotkać z "mordercą" 16.04.21, 00:30
       Powiedzmy prawde, ta cala "smietanka" (nie sadze ze wszyscy demokraci sa zli) skupiona wokolo obecnej rzadzacej admistracji (czy w Bialym Domu, czy Kongresie) rozbily za duzo porcelany, czyli czuli sie w swiecie jak slonie w sklepie z porcelana, teraz sa tam gdzie sami siebie zapedzili, w narozniku czy tu chodzi o Rosje, czy o Chiny. Ukraina z jej cyrkiem na zamowienie jest tylko karta przetargowa by przeciagnac Putina na swoja strone w walce z chinska konkurencja, przez to beda probowac kazdego sposobu by dojsc do porozumienia. Sadze ze juz zrozumieli, ze maja przed soba twardy orzech do zgryzienia, stoja teraz pod presja z punktu widzenia przyszlych wyborow do Senatu i Kongresu, czasu jest rzeczywiscie malo by zdobyc zaufanie amerykanskiego wyborcy ktory stracil zaufanie w obliczu ich przekretow z ubieglego roku. Skoro chca rozmawiac z Putinem, musza zrobic duzo krokow do tylu w przeciwnym wypadku straca bardzo duzo bo przeciez Putin ma tez swoje plany by ograniczyc im dochody i ich kontrole nad swiatem. Deep state ma teraz to, na co zasluzyli, Donald zapedzil ich do naroznika otwierajac amerykanskiemu (nie tylko!) oczy.

       Sadze tez ze dojdzie do rozmow ale bedzie to bardzo, bardzo trudne poniewaz wszystkie trumpfy ma teraz Putin w reku a nie admistracja Bidena, nie wspominajac juz o Ukrainie czy o Polsce bez amerykanskiego kontaktu w osobie ambasadora. smile Wszystko wedlug zaslug!
       • mlody774 Re: Biden chce się spotkać z "mordercą" 16.04.21, 01:52
        Słuchałaś Kanadyjczyka ostatnio? On to całkiem logicznie wyjaśnia: www.youtube.com/watch?vshockneT_U_eguQ Głownie chodzi Stana żeby się nie wplatać w wojnę z Rosja, bo jak to się stanie to China się zachce Tajwanu co juz manifestują i obrażają Stany. Nawet na amerykańskiej ziemi na spotkaniu z nimi na Alaska. A jak się B. dogada z Rosja, to najprawdopodobniej Chińczycy się nie odważą atakować. W sumie nie będzie wojny ani tu ani tam. Progresyw demokraci jak AOC chcą wprowadzić prawdziwy komunizm, czego nie po piraja starsi demokraci. Sa nawet tacy co z tego powodu zmieniaj partie. Co zrobiono z wyborami spotyka się z oporami starszych demokratów i frakcji republikańskiej, która jest za T., co jest absolutna większością. Wiec tyko przepchać to przez sady stanowe i najwyższy i republikanie wracają. Co cały czas mozolnie robią. Demokratów nawet kolorowi nie popieraj. Popieraj ich tylko nielegalni i Elka. Hahaha.
  • lubat Re: Szczyt ekologiczny 16.04.21, 11:23
   Do spotkania Bajden - Putin nie dojdzie. Ale jest zaplanowany szczyt ekologiczny, zaproponowany przez Bajdusia i tu też się ludzie zastanawiają, kto weźmie udział ze strony rosyjskiej. Jest oczekiwanie, że to będzie Putin, co by było uzasadnione tym, że wezmą udział szefowie innych państw. Zignorować spotkania nie można, bo to by był pretekst do kolejnej medialnej nagonki. Więc jeden z rosyjskich komentatorów zaproponował idealną kandydaturę na przedstawiciela Rosji: Rosjanin z doskonałą znajomością j. angielskiego, znany na świecie ekolog, popularny na całym świecie - Steven Seagal.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka