Dodaj do ulubionych

USA pokazali swoja bezsilnosc przed Rosja

13.04.21, 23:51
Odrazu zaznaczam, ze ten watek nie jest konkurentnym dla watku £wy. Ona po prostu mnie wyprzedzila troche, tym nie mniej postanowilem zalozyc swoj watek, poniewaz widze to wszystko calkiem inaczej, niz to widzi Ewa.
Wiec zaczynam smile
Na wszystkie histeryczne grozby strony amerykanskiej z zadaniami do Putina:zwroc Krym Ukrainie, wycofaj swoje wojska ze wschodniej Ukrainy, zostaw Syrie, nie wspieraj Wenezuele, i inne bla bla bla, on tylko odpowiada pytaniem: a w przeciwnym razie co?
Owszem, Ameryka ma rakiety i samoloty (Rosja rowniez ma), ale armii, ktora jest wstanie zaatakowac Rosje, u niej nie ma, Natomiast Rosja ma armie, ktora moze zrobic naprawde wiele. Dlatego na zadne zaostrzenia stosunkow z Rosja, z wyjatkiem pakietu nowych sankcji i tanich prowokacji, Bialy Domwariatow kierowany przez starca z Alzheimerem, nie pojdzie, poniewaz USA naprawde nie maja sily, ducha, nowoczesnej broni ani skutecznej piatej kolumny w organach rosyjskiej wladzy, ktora sprzedalaby Rosje Amerykanom.
Wiec co mamy na dzisiaj?
Rosja pokazala, ze bedzie walczyc o swoje interesy bez wzgledu na to, jak na to zareaguje zachod. Nie widze wiekszeego sensu pisac o tym, jak potezne sily Rosja przerzucila w poblizu granic Ukrainy, wiec kazda operacja zbrojna przeciwko Donbasu, czy Krymu, automatycznie wywola dzialania tych sil. A to znaczy, ze Ukraina bedzie dla USA stracona. Wiec co Amerykanom pozostalo sie? Albo rozwiazac wojne z Rosja, albo postarac sie przywrocic status quo i z czasem wymyslic cos innego, liczas na to, ze Putin nie jest wieczny, i byc moze uyda sie cos zalatwic przy tym, kto bedzie po Putinie.
Ja juz pisalem, ze USA daza do zimnej wojny pod numerem 2, a to znaczy, ze nie bedzie zadnej ostrej konfrontacji, i ja zaczynam wierzytc w to, ze i NS 2 Amerykanie sobie odpuszcza.
W sumie zachowanie Ameryki jhest bardzo logiczne, przeciez w poprzedniej zimnej wojnie oni og;losili siebie zwyciezcami. Czemu w nastepnej bedzie inaczej? A na razie mozna odpuscic, tym bardziej, ze nie ma sil cos w zachowaniu Rosji zmienic.
Obserwuj wątek
      • rosjaiswiat1 Ewa, ten watek ma inne zadanie 14.04.21, 13:16
        eva15 napisała:

> Dobre, a eva wierzyła w ostrą konfrontację.

I bardzo dobrze byloby, gdybys w to uwierzyla. Bo Stany rzeczywiscie parli do zaostrzenia konfrontacji. Ale Rosja nie wystraszyla sie, i pokazala, ze jest gotowa na kazdy rozwoj sytuacji. A do tego okazala sie nie przygotowana Ameryka. Stad to cofniecie tych kto steruje marionetka z Bialego Domu.

> Ech... Dobrze, że wyprowadziłeś mni
        > e z błędu.

Nawet przez chwile nie myslalem, zakladajac ten watek, zeby cos Tobie udowodnic. Wszystko co mialem Tobie do powiedzenia, napisalem w Twoim watku.
    • eva15 Re: USA pokazali swoja bezsilnosc przed Rosja 14.04.21, 12:08
      Rosja zrobiła rzecz najmądrzejszą - wyrwała się z niewolniczych kajdanów zadłużenia. Jest wolna od nacisków via system finnasowy, wolna od ratingów, które w jednej chwili mogą zniszczyć całe gospodarki, bo obniżanie ratingu winduje w górę oprocentowanie długu. Najważniejsze narzędzie w ręku USA kompletnie nie daje się w stosunku do Rosji użyć. Jeśli jeszcze dojdzie do tego odejście od dolara w rozliczeniach zagranicznych, Rosja będzie całkowicie poza finansowym zasięgiem USA.
      • rosjaiswiat1 Re: USA pokazali swoja bezsilnosc przed Rosja 14.04.21, 13:22

Polecam ciekawy artykul, ktory podtwierdza moje slowa, i rowniez to, co zostalo przez Ciebie dzis napisano.:

www.welt.de/politik/ausland/plus230185989/So-umgeht-Russland-die-US-Sanktionen-gegen-Nord-Stream-2.html

Moge tylko dodac, ze Rosja juz dzis moze zrezygnowac z USD, ale do tego nie sa gotowi jej handlowe partnerowie.
        • eva15 Re: USA pokazali swoja bezsilnosc przed Rosja 14.04.21, 13:30
          Znam ten artykuł, jest ciekawy. Die Welt to już ostatnia gazeta z mainstreamu, która czasem coś sensownego pisze.
          To prawda, że Rosja szybciej niż inni jest wstanie całkiem zrezygnować z dolara. Niestety Chiny nie są w stanie, a to one mają ogromne obroty z USA.

Z innej trochę beczki:
          USA wychodzą we wrześniu z Afganistanu. Podejrzewam, że chcą się skoncentrować na zwalczaniu Chin i Rosji. Jednocześnie liczą pewie na to, że w Afganistanie, czyli wokół Chin i Rosji, nastąpi rozkwit islamistów .
            • rosjaiswiat1 Re: USA pokazali swoja bezsilnosc przed Rosja 14.04.21, 16:29
              eva15 napisała:

> Dokładniej pisząc: w tym artykule ciekawe są tricki, jakie stosuje Rosja.

Wlasciwie mnie najbardziej o to i chodzilo, gdy linkowalem ten artykul. Chcialem pokazac, ze sankcje nic nie daja.

> Natom
              > iast wydźwięk całego artykułu jest oczywiście antyrosyjski,

Moj niemiecki jest tak slaby, ze musze korzystac tlumacza, tym nie mniej nie odebralem ten artykul, jako antyrosyjski.

> wszak autorem jest Ukrainiec.

Poszukalem informacje o nim, i wyszlo mi, ze on jest Rosjaninem, urodzonym w Leningradzie, a obecnie mieszka w Moskwie.
              • eva15 Re: USA pokazali swoja bezsilnosc przed Rosja 14.04.21, 17:24
                Tak, pomyliłam go z innym dzienikarzem z Ukrainy, który parę razy pisał bodaj w die Welt.

Artykuł jest anty- NS2. Facet wytyka Niemcom., że przymykają oko na różne tricki i oburza się, że Niemcy nie reagują na fakt, że Rosja ustawia wojsko przy granicy z Ukrainą. Na Holendrów i Włochów też się wścieka, bo oni podobno dostarczają urządzenia potrzebne do budowy.
                • rosjaiswiat1 Re: USA pokazali swoja bezsilnosc przed Rosja 14.04.21, 20:28
                  eva15 napisała:

> Tak, pomyliłam go z innym dzienikarzem z Ukrainy, który parę razy pisał bodaj w
                  > die Welt.

Nic sie nie stalo, jak pisalem w jednym z watkow: "Rosjanin, ktory chce zostac Europejczykiem, poczatkowo staje sie rusofobem. A nie ma nienawisci silniejszej, niz nienawisc tchorza i zdrajcy." Wiec ten dziennikarz moze byc wiekszym rusofobem, niz nie jeden Ukrainiec-banderowiec.

> Artykuł jest anty- ........

Musze uwierzyc Twojej opinii, poniewa jak zaznaczylem, przeczytalem tekst przy pomocy tlumacza, wiec moglem nie wychwycic tego, co potrafi wychwycic czlowiek, ktory zna ten jezyk doskonale, czyli Ty.
                    • eva15 Ocena czytelnika die Welt 14.04.21, 22:39
                      Jeden z forumowiczów pisze pod artykułem:

Die Artikel des P. Lokshin muss man nicht unbedingt lesen, um deren Inhalt zu kennen. Sehr interessant sind dagegen die Kommentare dazu. Diese sind überwiegend konträr zur Meinung des Autors. Das ist auch gut so und beruhigend. Zeugt es doch davon, dass sich noch weite Teile der Bevölkerung intensiv eigene Gedanken machen und "betreutes" Denken vor der Tür bleibt.

Artykułu P. Lkshina nie trzeba koniecznie czytać, by znać jego zawartość. Ale bardzo ciekawe są komentarze do niego. One są przeważająco przeciwne do poglądów autora. To dobrze, to uspokaja. To świadczy wszak o tym, że duża część społeczeństwa sama się intensywnie zastanawia i "zaopiekowane" myślenie zostaje przed drzwiami.

"Zaopiekowane" myślenie to synomim narzucanej propagandy (framing) . Można to myślenie zatrzymać przed drzwiami, czyli go niedopuścić.
                      • eva15 Wpis czytelnika z którym się całkowicie zgadzam 14.04.21, 22:47
                        Jeden bystry czytelnik/forumowicz napisał:

Spannend ist ja, dass die Amerikaner erst so richtig dagegen sind, seit das Projekt fast fertig ist. Man könnte auf den Gedanken kommen, dass erst so richtig Geld versenkt werden sollte. Wenn nicht hätten die Amis ja schon während der Planungsphase intervenieren können - und das mit wesentlich besseren Aussichten. Schliesslich benötigt die Pipeline die Rechte in diversen Anreinerstaaten.

To ekscytujące, że Amerykanie stali się przeciwni dopiero, gdy projekt jest już prawie na ukończeniu. Można by pomyśleć, że najpierw należało zatopić pieniądze. W przeciwnym razie Amerykanie byliby w stanie interweniować na etapie planowania - i mieliby znacznie lepsze perspektywy. W końcu rurociąg potrzebuje praw w różnych sąsiednich krajach.

To jest bardzo rozsądny wpis.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka