Dodaj do ulubionych

Majdan w Moskwie ??? Czy myslicie

21.04.21, 16:46
ze do tego moze dojsc ?

Bo mozna spekulowac, ze o to idzie obecna walka miedzy Zachodem a Rosja.
Obserwuj wątek
        • rosjaiswiat1 Re: Majdan w Moskwie ??? Czy myslicie 21.04.21, 22:02
          gosc88 napisał:

> Ciekawe jaki procent mieszkancow Moskwy/Rosjii stanowia wielbiciele Nawalnego ?

Zazwyczaj o takiej liczbie mowi sie blad statystyczny.

> To moze byc zbyt mala liczba by wywolac majdan. Nie sadzisz ??

Nawalniata nie maja zadnych szans na przeprowadzenie czego kolwiek, co moze zmienic obecny uklad w Rosji.
          Dzisiejsze protesty pokazali, ze wbrew zapowiedziam obicnosc byla baaaaardzo niska. W Moskwie i Sank Petesburgu obecnych bylo max 5 000 czlowiek, a ile z tego rzeczywstych zwolennikow Nawalnego, trudno powiedziec. Ale nie wiecej niz polowa, a reszta to dziennikarze, ciekawskie i sluzby silowe po cywilu.
          A zapowiadalo sie calkiem inaczej, tylko w samej Moskwie mial zjawic sie 120 000 protestujacych, tak wynikalo z online rejestracji chetnych. Ale okazalo sie, ze boty nog nie maja, i chodzic na protesty nie moga:
          https://cont.ws/uploads/pic/2021/4/2%20%28353%29.jpg

O wiele gorzej dla nawalniat bylo w innych regionach, gdzie albo w cale nikt nie przyszedla protestowac, lub liczba ich byla tak mala, ze nie warto o tym mowic.
          • eva15 Re: Majdan w Moskwie ??? Czy myslicie 21.04.21, 23:07
            Opozycja liczbę protestujących zawyża, władze zaniżają - to normalne, zawsze tak jest.
            Władze podają, że było ca 6.000 protestujących w Moskwie i 4.500 w Petersburgu.

de.rt.com/russland/116370-russland-landesweite-proteste-zur-unterstuetzung-nawalnys/

Protestów w Petersburgu nie śledziłam, ale na moskiewskie spojrzałam i wg mnie było znacznie więcej niż 6.000. Pewnie jakieś 12.000 -15.000. Ale nijak to się nie ma do obiecywanych przez nawalonych 500.000.
            • rosjaiswiat1 Re: Majdan w Moskwie ??? Czy myslicie 21.04.21, 23:39
              eva15 napisała:

> Opozycja liczbę protestujących zawyża, władze zaniżają - to normalne, zawsze ta
              > k jest.
              > Władze podają, że było ca 6.000 protestujących w Moskwie i 4.500 w Petersburgu

Zgadza sie, Ale nie konieznie wladze zanizaja. Oni doskonale wiedza ile wsrod protestujacych znajduje protestujacych, a ile dziennikarze i policjantow po cywilu.

> Protestów w Petersburgu nie śledziłam, ale na moskiewskie spojrzałam i wg mnie
              > było znacznie więcej niż 6.000. Pewnie jakieś 12.000 -15.000.

Ewa, w Paradzie Zwyciestwa w ubieglym roku uczestniczylo 13 000 zolnierze i oficerow (w tej liczbie jest orkiestra wojskowa).. Oni przechodza w zwartych szeregachm i wypeniaja duza czesc placu Czerwonego.
              Mozesz sama zobaczyc jak to wyglada:

www.youtube.com/watch?v=-XwDS-mt6aI

Wiec nie ma najmniejszych szansow, zeby w Moskwie dzis protesiowalo 15 000 nawalniat. 6000 jest bardzo bliskie temu, co bylo widoczno.

• rosjaiswiat1 Re: Majdan w Moskwie ??? Czy myslicie 21.04.21, 18:28
      gosc88 napisał:

> ze do tego moze dojsc ?

Moja odpowiedz kategorycznie nie. Obecnie nie ma zadnej mozliwosci przeprowadzenia czegos, co mogloby zmienic uklad rzadzacy.

> Bo mozna spekulowac, ze o to idzie obecna walka miedzy Zachodem a Rosja.

Zachod robi wszystko, zeby obnizyc poziom zycia Rosjan na tyle, zeby oni wystapili przeciwko obecnemu ukladu rzadzacemu. I robi wszystko, co tylko moze, ale jak okazalo sie, nie wiele moze. Ale spekulowac oczywiscie mozemy, ale to raczej strata czasu. Bo cos podobnego, co stalo sie w 2012 roku na Bolotnoj, za nasze zycia nie powtorzy sie. Zreszta i wtedy wladza ani na chwile nie zachwiala sie. Wszystko bylo pod pelna kontrola struktur silowych. Oprocz tego wtedy Putin zrozumial jak wazne jest kontrolowanie umyslow Rosjan, ktore przed tym bylo oddane pod "opieke" zachodu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka