Dodaj do ulubionych

Wacek w spódnicy

10.05.21, 16:24
W pierwszym porywie chciałem dać tytuł "kurestwo w mediach", ale złagodniałem, bo dotyczy to kobiety i niektórzy mogliby to zrozumieć dosłownie. A poza tym, ta baba nie odbiega poziomem rusofobii od przeciętnej prezentowanej przez polską żurnalię.

Przypadkowo włączyłem TOK/FM, a tam rozmowa: audycje.tokfm.pl/podcast/105764,Od-lat-Rosja-sprzedaje-mit-zwyciestwa
Można posłuchać, to tylko niepełne 11 minut. Ale za to czego się tam można dowiedzieć! Już samo sformułowanie "mit zwycięstwa" sugeruje, że zwycięstwo jest z tej samej kategorii, jak zwycięstwo krakowskiego szewca Skuby nad smokiem wawelskim. Z rozmowy można się też dowiedzieć, że Putin w swojej próżności spędził na Plac Czerwony starców-weteranów, mimo zimna i deszczu. Po to, by mieć stosowne tło do swojego wystąpienia. No i cała litania, jak nędznie żyją rosyjscy weterani. Tu liczę na głos Igora, bo nie znam dokładnie, jakie przywileje oni mają, ale czytałem, że z przywilejów weteranów utrzymują się niekiedy całe rodziny.
No i la crème de la crème całej wypowiedzi. Otóż wg p. Łabuszewskiej (chyba rusycystka?) Putin miał powiedzieć w przemówieniu, że ZSRR walczył z III Rzeszą sam. No i na ten temat nastąpił dłuższy wywód na temat przepisywania historii, przez Rosję, ma się rozumieć.
Aż się zdumiałem słysząc to, bo oglądałem transmisję na żywo i dalibóg, niczego takiego nie usłyszałem. Sięgnąłem więc do stenogramu, a tam stoi:
В самое трудное время войны, в решающих сражениях, определивших исход борьбы с фашизмом, наш народ был один, один на многотрудном, героическом и жертвенном пути к Победе.
I ta głupia baba (rusycystka?) przetłumaczyła sobie słowo "odin" jako "sam", albo "jeden". Tymczasem to słowo oznacza też "zjednoczony", "zwarty".
Obserwuj wątek
    • walter622 defilada wacków 10.05.21, 16:48
      lubat napisał:

> W pierwszym porywie chciałem dać tytuł "kurestwo w mediach",

W przypadku rosyjskiej tamatyki dla wacków wszystkie chwyty są dozwolone.
      Swego czasu pewien znany wacek z zachwytem wychwalał terrorystów za
      "koronkową robotę" wysadzenia w powietrze pociągu "Niewski".
      Tak więc nic nie powinno już dziwić.
    • rosjaiswiat1 Lubat,wszystko nie tak 10.05.21, 21:27
      lubat napisał:

> Aż się zdumiałem słysząc to, bo oglądałem transmisję na żywo i dalibóg, niczego
      > takiego nie usłyszałem. Sięgnąłem więc do stenogramu, a tam stoi:
      > В самое трудное время войны, в решающих сражениях, определивших исход борьбы с
      > фашизмом, наш народ был один, один на многотрудном, героическом и
      > жертвенном пути к Победе.

Putin rzeczywiscie mial na uwadze, ze narod radziecki (bo wlasnie go on mial na uwadze), w najtrudniejszym momencie tej wojny byl sam. Gdyby on chcial powiedziec o tym, ze radziecki narod byl zjednoczony, to on uzylby slowa "един".

> I ta głupia baba (rusycystka?) przetłumaczyła sobie słowo "odin" jako "sam"

A jednak ona prawidlowo przetlumaczyla, a co najwazniejsze, to jest zgodne z prawda historyczna. Bo narod radziecki byl sam przeciwko "zjednoczonej", pod kierownictwem Hitlera, Europie. A Wielka Brytania i USA cieszyli sie, liczac na to, ze ZSRR i nazistowskie Niemcy wykrwawia sie w tej walce, i oni beda niekwestionowanymi zwyciezcami w tej wojnie. Ale narod radziecki poplatal ich plany, wiec obecnie idzie przepisywanie historii.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka