Dodaj do ulubionych

NS-2 - jest zezwolenie

17.05.21, 13:36
"Federalne Biuro Żeglugi i Hydrografii Niemiec (BSH) wyraziło zgodę na ukończenie gazociągu Nord Stream 2 w niemieckiej wyłącznej strefie ekonomicznej. "

news.mail.ru/politics/46346786/?frommail=1&exp_id=917
Obserwuj wątek
    • rosjaiswiat1 Teraz wszystko mnie stalo jasne :-) 17.05.21, 14:47

-W swoim watku o NS-2 pisalem:
      "Dziwnie zachowuje sie Akademik Czerski, a konkretnie statki towarzyszace, ktorych manerwy wokol Czerskiego przypominaja ruchy statkow wokol Fortuny. To wskazuje mnie na to, ze Akademik Czerski nie uzywa dynamiczne pozycjonowanie, a tylko z uzyciem kotwic, co bardzo silnie spowolnia prace."
      forum.gazeta.pl/forum/w,154812,171680581,171680581,A_co_dzieje_sie_na_budowie_NS_2_.html?p=171738406
      A w zalinkowanym przez Waltera tekscie pisze sie cos takiego:
      "Ведомство изучило имеющиеся документы и приняло решение прибегнуть к поправке BSH от 14 января 2021 года, согласно которой строительство может быть продолжено при использовании корабля-трубоукладчика с якорным позиционированием."

Wiec moje podejrzenia byli sluszne, Akademik Czerski rzeczywiscie uklada rury wykorzystujac pozycjonowanie przy pomocy kotwic, poniewaz takie sa wymogi. I teraz mozna zrozumiec dlaczego tak dlugo Akademik Czerski przebywal w niemieckich portach, tam on byl przebudowany pod wymogi niemieckiego urzedu.
      • kommersant Re: Teraz wszystko mnie stalo jasne :-) 18.05.21, 22:23
        1prime.ru donosi wieczorem - najnowsze newsy

1prime.ru/gas/20210518/833695446.html

Administracja prezydenta USA Joe Bidena zrezygnuje z sankcji wobec operatora i szefa Nord Stream 2 AG, biorąc pod uwagę interesy narodowe - podaje portal Axios, powołując się na źródło.
        Według portalu Departament Stanu wkrótce wyśle ​​raport do Kongresu, w którym wyszczególnione zostaną organizacje zaangażowane w budowę Nord Stream 2, wobec których konieczne jest zastosowanie sankcji. Portal pisze, że Departament Stanu planuje wezwać do nałożenia sankcji na kilka rosyjskich sądów.
        Należy zauważyć, że Departament Stanu uznaje, że Nord Stream 2 AG i jego dyrektor wykonawczy Matthias Warnig są zaangażowani w działania, na które należy nałożyć sankcje. Jednak biorąc pod uwagę interesy narodowe, Departament Stanu odmówi ich wykorzystania.
        Źródła Białego Domu zauważają, że władze USA nadal dążą do zapobieżenia uruchomieniu Nord Stream 2.

1prime.ru/gas/20210518/833694284.html

Ukraińska gospodarka straci 5-6 miliardów dolarów rocznie, jeśli zostanie uruchomiony Nord Stream 2 - powiedział Serhij Makogon, szef ukraińskiego operatora GTS.
        „Szacuję, że bezpośrednie i pośrednie straty Ukrainy wynikające z uruchomienia Nord Stream 2 szacuję na 5-6 miliardów dolarów rocznie” - powiedział Makogon w wywiadzie dla Exploration & Production Consulting.
        Według niego, Ukraina straci 1,5 mld dol., Jeśli Rosja zaprzestanie tranzytu gazu. W tym przypadku cena gazu na Ukrainie wzrośnie, gdyż jego transport z UE będzie droższy o około 50 USD za metr sześcienny. Doprowadzi to do strat gospodarczych o kolejne 2-3 miliardy dolarów.
        „Jeśli cena gazu wzrośnie, wzrośnie cena całego naszego eksportu, np. Nawozów. Gaz również wzrośnie, odpowiednio, cena dla ludności, więcej będzie potrzebnych na dotacje” - powiedział.
        Makogon powiedział, że straty te można zrekompensować zwiększeniem własnej produkcji błękitnego paliwa. Powiedział, że teraz konieczne jest zapewnienie maksymalnych możliwości dla ukraińskich koncernów gazowych i stymulowanie wzrostu ich własnej produkcji.
        • kommersant Re: Teraz wszystko mnie stalo jasne :-) 18.05.21, 22:29
          Juz donosi o tym zawsze dobrze poinformowany Kommersant

www.kommersant.ru/doc/4816974?from=hotnews

Administracja prezydenta USA Joe Bidena zdecydowała się nie nakładać sankcji na operatora Nord Stream 2 Nord Stream 2 AG i jego szefa Matthiasa Warniga, poinformowały Axios . W publikacji napisano, że Departament Stanu planuje nałożyć sankcje na kilka rosyjskich statków.

Według rozmówców Axios, Biały Dom doszedł do wniosku, że jedynym sposobem na powstrzymanie realizacji Nord Stream 2 jest nałożenie sankcji na odbiorców gazu w Niemczech. Jednak, jak pisze gazeta, administracja pana Bidena nie jest gotowa do zerwania stosunków z Niemcami z powodu gazociągu.

Departament Stanu wkrótce prześle swój raport do Kongresu, który wyszczególni organizacje zaangażowane w projekt i „zasługujące na sankcje”. Agencja może przyznać, że działalność Nord Stream 2 AG i jej lidera, „bliskiego przyjaciela Putina”, podlega sankcjom. Jednak według Axios Departament Stanu odmówi zastosowania sankcji, powołując się na interesy narodowe Stanów Zjednoczonych.

Przypomnimy o planach nałożenia sankcji na Nord Stream 2 AG i jego lidera w kwietniu - poinformował Politico. W publikacji stwierdzono, że Departament Sprawiedliwości USA zaproponował wprowadzenie tych ograniczeń.

Rosja planuje zakończyć budowę Nord Stream 2 do końca września - powiedział wcześniej wicepremier Aleksander Nowak. Jego zdaniem budowa zakończy się pomimo sprzeciwu, bo to „projekt czysto komercyjny”.
          • eva15 Re: Teraz wszystko mnie stalo jasne :-) 18.05.21, 23:02
            Igor słusznie pisał, że USA nie odważą się jednak na konfrontację , zderzenie czołowe z Niemcami.
            USA najwyraźniej odpuszczą dokończenie NS 2. Jedyna ich nadzieja, że jesienią wybory wygra przygłupawa, pyszałkowata, zdalnie sterowana lalka - Annalena Baerbock. Ta już straszy, że NS 2 może być dokończony, ale to nie znaczy, że będzie uruchomiony.

Dla mnie fascynującą postacią w tym całym NS2 dramacie jest Matthias Warnig. On wygląda na człowieka nietykalnego nawet dla USA. Ciekawe - facet, który był w DDR (NRD) wysoko postawionym szpiegiem Stasi . Ile on musi mieć asów mieć w rękawie, że nawet USA omijają gp dużym łukiem, mimo że to właśnie on jest szefem tego całego przedsięwzięcia.

Putin to mądry facet. Wie, jak uczono w komunie, że kadry są najważniejsze . Dobrze wybrał szefa NS2. Może nawet znał go już wcześniej z czasów swej działalności w Dreźnie...

• kommersant Re: Teraz wszystko mnie stalo jasne :-) 18.05.21, 23:16
                From 1974 to 1990 Warnig worked at the Ministry for State Security (MfS) of the GDR. Most recently he was deputy head of section 5 of the espionage department XV of the MfS district administration in Berlin, with the rank of captain . One of his main tasks was the "economic intelligence in the context of the overall problems of the head office intelligence " (HVA). First he was deployed in East Berlin, where he had the code name "Economist". From 1986 to 1989 Warnig then worked under the code name "Arthur" as a so-called officer in special operations (OibE) in Düsseldorf, he worked as camouflage in the GDR trade mission. After the Federal Office for the Protection of the ConstitutionHaving targeted Warnig as a potential spy, he was ordered back to East Berlin prematurely in August 1989. [1] [2] His future employer, the Dresdner Bank, is said to have been among the objects of his espionage activity at the time. [3] [4]

Under the government of Prime Minister Hans Modrow ( SED ), Warnig was from November 1989 advisor to the Minister for Economic Affairs, Christa Luft (also SED). He took part in the negotiations on monetary, economic and social union for the GDR . There he met the CEO of Dresdner Bank, Wolfgang Röller , who made him a job offer. From May 20, 1990, Warnig was employed by Dresdner Bank. [1] In 1991 he was commissioned by the bank in Saint Petersburg operates. [5] Warnig was chairman of the supervisory board of the investment bank Dresdner Kleinwort until 2006 .

Warnig has been a member of the Supervisory Board of Bank Rossija since 2003 . He also has a seat on the supervisory body of Bank VTB , the second largest credit institution in Russia. Warnig also has several mandates in corporations in the Russian raw materials industry: on the supervisory board of Rosneft , the world's largest energy company, and of Transneft , the Russian oil pipeline company. Warnig chairs the supervisory board of the aluminum manufacturer RUSAL . [1] For Gazprom takes Warnig the interests of the supervisory board of the Leipzig-based gas company Verbundnetz Gas AG true [6]and was Chairman of the Board of Directors of Gazprom Schweiz AG from 2011 to 2015. [7] Since March 2006 to July Warnig Managing Director who was Nord Stream AG .

Warnig and Putin met in January 1989 at the latest when they attended the celebrations for the 71st anniversary of the Cheka . [8] They have been friends since 1991 at the latest. When Putin's wife Lyudmila Alexandrovna Putina had a life-threatening accident in 1993 , according to media reports, Warnig made sure that she could be operated on in Germany. [1]

Warnig is currently managing director of Nord Stream 2 AG and a member of the supervisory board of FC Schalke 04 . [9] [10] Warnig is the owner of a real estate and asset company, MW Invest GmbH & Co. KG. [1] [11]

Warnig is married to a Russian woman with whom he has a son. The family lives in Staufen im Breisgau . He has a son and a daughter from his first marriage.
              • rosjaiswiat1 Re: Teraz wszystko mnie stalo jasne :-) 18.05.21, 23:21
                eva15 napisała:

> Kto wie, czy Warnig nie dopomógł Merklowej w tym, że ona broni NS2 jak niepodl
                > egłoścismile. Możliwe, że ten facet ma jakieś przekonywujące argumenty....

Mi sie wydaje,o, ze on ma cos na bardziej wplywowych ludzi w Niemczech, ktore dali do zrozumienia Merkel, ze ma bronic NS - 2. Bo co mozna byloby miec na Merkel? O niej wszystko jest wiadomo, a w necie sa nawet zdjecia, gdzie ona jest calkowicie naga smile

https://sex.x-lime.club/wp-content/uploads/2013/08/Golaya-Angela-Merkel-02.jpg
                • eva15 Re: Teraz wszystko mnie stalo jasne :-) 18.05.21, 23:28
                  Nie, Merkel nigdy w życiu nie walczyłaby o interesy jakiś wpływowych Niemców. To ją nie interesuje, ona kastą niemieckich polityków gardzi i się ich nie boi. Słusznie zresztą, więc PO CO miałaby to robić.
                  Ona jest naga pozornie. Nikt o niej nic nie wie....
                      • rosjaiswiat1 Re: Teraz wszystko mnie stalo jasne :-) 18.05.21, 23:45
                        eva15 napisała:

> Sądzę, że się mylisz. Merkel podobnie jak Putin czy Kaczyński nie pracuje dla k
                        > asy.

Ewa, Putin na pewno kasy nie potrzebuje, bo on nie ma partii, ktora ma finansowac. Ale Kaczynski kasy bardzo potrzebuje, bo bez niej nie byloby zadnego PiS. Merkel rowniez potrzebuje kasy nie dla siebie osobiscie, a tylko dla Partii.
                        • eva15 Re: Teraz wszystko mnie stalo jasne :-) 19.05.21, 00:07
                          Oj, Igorze, niczym Merkel bardziej nie gardzi niż własną partią.
                          Ona rozpływa się w zachwycie nad Annaleną Baerbock , czyli kandydatką Zielonych.
                          Przez 16 lat Merkel zrobiła wszystko, co możliwe, by CDU zniszczyć i CDU jest naprawdę w stanie gnilnym. Jeśli ta partia wygra wybory, to będzie to zakrawać na cud . Ten cud zdarzyć się może tylko dlatego, że Zieloni otwarcie mówią, że ludziom odbiorą loty samolotami, jazdę nieelekrycznymi autami i itd. Program Zielonych jest przerażający.
                          Ale ilu ludzi czyta program partii? Lud gapi się w telewizor, a tam urocza, ładna, młoda Annalena opowiada im miłym głosem koszałki opałki.
                          • rosjaiswiat1 Re: Teraz wszystko mnie stalo jasne :-) 19.05.21, 00:21
                            eva15 napisała:

> Oj, Igorze, niczym Merkel bardziej nie gardzi niż własną partią.

Nie ma zadnego znaczenia, jaki ona ma stosunek do partii, waznym jest jaki stosunek partia ma do niej. Bo bez poparcia partii ona nie bylaby przez tyle lat kanclerzem.A poparcie partii bierze sie z tego, czy lider jest wstanie wszystkich nakarmic.
                            Ewa, my mowimy o polityce, nie zapominaj o tym. Tu liczy sie kasa, i to bardzo duza - reszta dla szarej masy.
                  • monalisa2016 Re: Teraz wszystko mnie stalo jasne :-) 18.05.21, 23:54
                    Merkel gardzi nawet CDU, przeciez nigdy nie wstapila do niej z wlasnej woli. Po prostu CDU nie mialo wyjscia kiedy polecona ja Kohlowi i dano jej Parteibuch. Dzis wydaje polecenie wyboru zielonym czyli Annalena Baerbock, prowadzi powazne rozmowy z Luisa Neubauer nastepna, lepiej nie okresle jej blizej. Dzis odezwalo sie WHO z "poleceniem" wprowadzenia Tempolimit na niemieckich autostradach > prosze, prosze wychodzi szydlo z worka o co chodzi i kto tak na prawde rzadzi Niemcami i ta cala unia.

A to jest na prawde "szlagier"

serwisy.gazetaprawna.pl/orzeczenia/artykuly/8165862,tsue-sadu-orzekac-zgodnie-z-prawem-ue.html
              • monalisa2016 Re: Teraz wszystko mnie stalo jasne :-) 18.05.21, 23:40
                Tą wiadomoscią na pewno będziesz zaskoczona.

www.diepresse.com/5945790/bericht-ex-aussenministerin-kneissl-im-verwaltungsrat-von-olkonzern-rosneft

U kogo albo dla kogo pracuje były premier Austrii Christian Kern (przed paroma latami pisały o ty media w Austrii)? Tak samo jak Karin Kneissl.

smile
                • monalisa2016 Re: Teraz wszystko mnie stalo jasne :-) 19.05.21, 00:31
                  monalisa2016 napisał(a):

>
                  > U kogo albo dla kogo pracuje były premier Austrii Christian Kern (przed paroma
                  > latami pisały o ty media w Austrii)? Tak samo jak Karin Kneissl.

>

Sorry tu nieścisłość wobec osoby Christiana Kern i jego stanowiska. Były kanclerz Austrii Christian Kern (SPÖ) został latem ubiegłego roku powołany do rady nadzorczej rosyjskich kolei państwowych RZD.

kurier.at/politik/ausland/russlandengagement-des-deutschen-altkanzlers-in-der-kritik/401022299
                  Borys Reitschuster leci w przyszłą sobotę na przyszłościowe zwiady do Moskwy, kto wie, kto wie czy nie opuści Niemcy na ten temat wypowiedział się w jednym z jego wideo.

Ken Jebsen??? Mówi że nie widzi jego przyszłości w Berlinie.
            • eva15 Re: Teraz wszystko mnie stalo jasne :-) 18.05.21, 23:21
              eva15 napisała:

> Putin to mądry facet. Wie, jak uczono w komunie, że kadry są najważniejsze . Do
              > brze wybrał szefa NS2. Może nawet znał go już wcześniej z czasów swej działalności w Dreźnie...
              >
              Ooo, przeczytałam właśnie w WIKI, że oba chłopaki znają się od 1989 r. a przyjaźnią od 1991.

Warnig und Putin begegneten sich spätestens im Januar 1989, als sie gemeinsam den Feierlichkeiten zum 71. Jahrestag der Tscheka beiwohnten.[8] Seit spätestens 1991 sind sie befreundet.

de.wikipedia.org/wiki/Matthias_Warnig
              • rosjaiswiat1 Re: Teraz wszystko mnie stalo jasne :-) 18.05.21, 23:25
                eva15 napisała:

> Ooo, przeczytałam właśnie w WIKI, że oba chłopaki znają się od 1989 r. a przyja
                > źnią od 1991.

Putin nic nie robi przypadkowo. Czasami wydaje sie, ze on planuje swoj kazdy krok na dziesiatki lat do przodu. I w tym przypadku tak bylo. On juz w 1989 roku wiedzial o tym, ze w 2021 roku bedzie potrzebny jakis Niemiec, ktory bedzie bardzo przydatny dla jego planow (to oczywiscie zart).
                • eva15 Re: Teraz wszystko mnie stalo jasne :-) 18.05.21, 23:35
                  Nie, nawet Putin nie mógł na dziesiątki lat do przodu przewidzieć, co będzie. Ja go podziwiam, ale wróżką to nawet on nie jest.
                  Ja myślę, że oba wówczas młode chłopaki nadawały na tej samej fali, rozumieli się w lot, rozwinęli przyjaźń i wzajemne zaufanie. I to potem politycznie tak dobrze zaprocentowało.
                  • rosjaiswiat1 Ewa, ile mozna? 18.05.21, 23:42
                    eva15 napisała:

> Nie, nawet Putin nie mógł na dziesiątki lat do przodu przewidzieć, .......

Przeciez wszystko wskazuje na to, ze Ty znow nie przeczytala uwaznie moj post, gdzie jak byk stoi, ze to zart. Ja celowo napisalem to slownie, a nie wstawilem smajlik,zeby Ty zrozumiala, ze tych slow nie trzeba przymowac na powaznie. Ale nawet tego okazalo sie malo.
                    I tak za kazdym razem. Ty nie czytasz uwaznie tego co pisze, i przez to ciagle sa jakies nieporozumienia.
        • rosjaiswiat1 Re: My tu gadu -gadu.... 18.05.21, 23:49
          eva15 napisała:

> Rury się układa, ale co będzie jak ta durna, bezmyślna Annalena B. zostanie jed
          > nak kanclerzycą?

Rury beda sluzyc niemieckiemu przemyslowi. Bo zawsze jest tak, ze to co polityk mowi przed wyborami, od razu zapomina sie po nich, poniewaz rzeczywistosc jest inna niz on sobie to wyobrazal.
            • rosjaiswiat1 Re: My tu gadu -gadu.... 19.05.21, 00:06
              eva15 napisała:

> Nie licz na to. W Niemczech mogą do władzy dojść szaleńcy. Zieloni to praktyczn
              > ie sekta oddana chorobliwie i całkowicie ochronie przyrody. .

Dla chorych psychicznie sa kaftany bezpeczenstwa. I na pewno w Niemczech sa tacy ludzi, ktore ich w te kaftany ubiora. A ze tak jest i bedzie, mozna przekonac sie patrzac na Merkel, ktora nie jest ani pro-rosyjska, ani pro-putinowska, a sadzac po temu, co o niej caly czas piszesz, nie jest i pro-niemiecka. A tym nie mniej NS-2 broni. I na pewno to robi nie z wlasnego przekonania. Bo jestem pewien, ze gdyby tylko od jej woli zalezalby los tego gazociagu, to juz dawno my o nim mowiliby w czasie przeszlym, jak o South Stream.
              • eva15 Re: My tu gadu -gadu.... 19.05.21, 00:27
                Tak, też uważam i piszę, że Merkel broni NS2 z bliżej nie znanych nam powodów, ale na pewno nie z sympatii do Rosji, czy Niemiec.

Nie bardzo widzę tych, którzy Zielonych szaleńców w kaftany bezpieczeństwa ubiorą.
                Pozycja osiągnięta przez Zielonych jest wynikiem prania niemieckich umysłów przez ca 40 lat.

Zieloni, jak sami oficjalnie przed laty powiedzieli, muszą, aby przejąć kontrolę nad umysłami ludzi, dokonać tzw. marszu przez instytucje - to bardzo ważne stwierdzenie.

Chodziło o to, by przez lata, krok po kroku powoli opanować urzędy, szkoły uczelnie , ba nawet przedszkola, no i przede wszystkim media- prasę, radio, tv. Powoli sączyli swą ideologię i zrobili to skutecznie. Wszystkie najważniejsze pozycje mają opanowane. Marsz przez instytucje okazał się sukcesem.
                Dziś niemiecki mainstream jest zielony i nawet dzieci w szkołach wstydzą się, że jedzą mięso i piją mleko. Nie , to nie żarty. Córka mojej koleżanki powiedziała jej, że mleka pić nie będzie, bo, aby mleko powstało gwałci się krowy! Tak ją nauczyli zieloni nauczyciele w szkole.....
                • rosjaiswiat1 Re: My tu gadu -gadu.... 19.05.21, 00:36
                  eva15 napisała:

> Nie bardzo widzę tych, którzy Zielonych szaleńców w kaftany bezpieczeństwa ubio
                  > rą.

A przeciez nie widzisz i tych, ktore wplywaja na poczynania Merkel. Moze to beda te same sily?

> Pozycja osiągnięta przez Zielonych jest wynikiem prania niemieckich umysłów prz
                  > ez ca 40 lat.

Zieloni maja chwytliwe hasla, ktore ciemnemu ludowi podobaja sie. Ale jestem pewien tego, ze gdy zieloni obejma pelna wladze, to szybko zaczna gadac po innemu. Bo wtedy oni docenia te mozliwosci, jakie daje panstwo. To koryto, w ktorym nigdy karma nie konczy sie, wystarcze tylko zebami trzymac sie tego karmnika I oni beda trzymac sie, i naet zaczna o niego dbac w miare swoich mozliwosci. I wlasnie w ich mozliwosciach kierowc panstwem, a nie w ich haslach sa niebezpeczenstwa dla Niemiec, chociaz na pewno ktos im bedzie nienachalnie doradzac.
                  .
                  • eva15 Re: My tu gadu -gadu.... 19.05.21, 00:53
                    rosjaiswiat1 napisał:

> eva15 napisała:
                    >
                    > > Nie bardzo widzę tych, którzy Zielonych szaleńców w kaftany bezpieczeństw
                    > a ubio
                    > > rą.
                    >
                    > A przeciez nie widzisz i tych, ktore wplywaja na poczynania Merkel. Moze to bed
                    > a te same sily?

Merkel jest wg mnie szantaszowalna, ma coś ukrytego "za skórą". Ale w sumie masz rację. Do władzy nie dojdzie nikt, kto jest czysty i niezależny..

> Zieloni maja chwytliwe hasla, ktore ciemnemu ludowi podobaja sie. Ale jestem pe
                    > wien tego, ze gdy zieloni obejma pelna wladze, to szybko zaczna gadac po innemu
                    > . Bo wtedy oni docenia te mozliwosci, jakie daje panstwo. To koryto, w ktorym
                    > nigdy karma nie konczy sie, wystarcze tylko zebami trzymac sie tego karmnika I
                    > oni beda trzymac sie, i naet zaczna o niego dbac w miare swoich mozliwosci. I w
                    > lasnie w ich mozliwosciach kierowc panstwem, a nie w ich haslach sa niebezpecze
                    > nstwa dla Niemiec, chociaz na pewno ktos im bedzie nienachalnie doradzac.

Obawiam się, że Zieloni mają dojść do władzy po to, by ostatecznie zniszczyć, a przynajmniej mocno osłabić Niemcy. I docenią możliwości, jakie daje im w tym zakresie dysfunkcyjne państwo.
                  • brat_kryzysa Re: My tu gadu -gadu.... 19.05.21, 14:01
                    Ja bym na NS2 zakończył współpracę, rzeczywistość pokazuje, że to Europa potrzebuje tego gazu, a wodór to jednak mglista przyszłość
                    Rozpocząć budowę Sojuz Potok do Chin przez Mongolię , choć wiadomo, że Chińczycy to ciężki negocjator
                    Ps
                    Na marginesie to PGNiG nie ma nawet połowy gazu na zapełnienie Baltic pipeline, , ja bym rusofobom pomógł i odciął gaz za wczasu, nie się najedza amerykańskim gazem
                    • rosjaiswiat1 Re: My tu gadu -gadu.... 19.05.21, 14:48
                      brat_kryzysa napisał:

> Ja bym na NS2 zakończył współpracę

Tak trzeba bedzie zrobic dopiero wtedy, gdy wspolpraca bedzie nieoplacalna. O ile to daje wymierne zyski, to trzeba wspopracowac.

> Rozpocząć budowę Sojuz Potok do Chin przez Mongolię , choć wiadomo, że Chińczyc
                      > y to ciężki negocjator

Czinczycy nie sa trudniejsymi negocjatorami niz inni. generalnie sa nawet lepsi od innych, poniewaz im, jak partnerom handlowym, mozna ufac, poniewaz oni nie sa podatni na wplywy trzecich panstw.

> Na marginesie to PGNiG nie ma nawet połowy gazu na zapełnienie Baltic pipeline,

Polska robi kolejna glupote. W swoim czasie Polacy przez swoja rusofobie zrezygnowali z Jamal-2, i przez to dzis nie maja zadnych narzedzie nacisku na Rosje, wiec Polska obecnie moze tylko podszczekiwac. A gdyby byl zbudowany Jamal-2, i kolejne, jak bylo w planach Gazpromu, to dzis Polska bylaby glownym szlakiem tranzytowym rosyjskiego gazu, ale w Polsce wybrali inna droge, i dzis probuja zbudowac gazociag o moce przesylowej zaledwie 10 mld m3 rocznie. Owszem, tyle gazu dla Polski wystarcze, jak na dzien dzisiejszy. Ale problemem jest to, ze nic Polska nie zarobi na tranzycie, a do tego tyle gazu w Norwegii dla Polski nie ma, jak slusznie zauwazyles. I na dodatek zlego, z czasem Polska bedzie zmuszona zrezygnowac z wegla na rzecz gazu. I co wtedy zrobi?

> , ja bym rusofobom pomógł i odciął gaz za wczasu, nie się najedza amerykańskim
                      > gazem

I co to daloby? W Polsce przybyloby tylko jeszcze wiecej rusofobow,a Rosja mniej mialaby kasy.
                      • brat_kryzysa Re: My tu gadu -gadu.... 19.05.21, 16:11
                        No niestety tego gazu jest tylko 4 mld z małą perspektywa na zwiększenie
                        W całym regionie zasobów jest na góra 50 lat z silną tendencja spadkową więc rusofobki strzeaja sobie w stopę w czym chętnie bym im pomógł, odciąć gaz i pokazać czym jest ta ich droga pseudodywersyfikacja
          • brat_kryzysa Re: A co daej?... 19.05.21, 14:04
            Wszystko wskazuje , że masz rację, usmani, stwierdzili, że ns2 jest ważny dla bezpieczeństwa energetycznego Europy. Zapewne okaże się że dobija deal, a pieski zostaną z ręką w nocniku.
            Coś mam wrażenie, że chodzi o północną drogę morska i jakieś aktywa surowcowe, ale to tylko domysl
          • rosjaiswiat1 Re: A co daej?... 19.05.21, 14:55
            eva15 napisała:

> Być może temat NS2 jest przedmiotem jakiegoś przetargu między Rosją a USA na pl
            > anowanym spotkaniu Ławrow-Blinken...

Stany chca wlaczyc NS-2 do tematu rozmow, ale Rosja, przynajmniej oficjalnie, uwaza, ze nic USA do tego nie powinni miec. Ale jest oczywistym, ze jakies targi odbeda sie. Ale to Rosja ma o wiele silniejsza pozycje, wiec Amerykanie musza zaproponowac cos extra, i przy tym i tak NS-2 bedzie ukonczony. Prawdopodobnie obecnie Amerykanom chodzi tylko o zachowaniu twarzy. Ale naprawde to jest bardzo trudne zadanie dla putina, bo to nie on zapedzil Stany w slepy zaulek, a tylko oni sami siebie. Wiec mozemy spodziewac sie tylko jakiejs deklaracji Rosje, ze po ukonczeniu budowy gaz na Ukraine nadal bedzie plynac.
      • kommersant Re: My tu gadu -gadu.... 18.05.21, 23:42
        To jeszcze dodajmy ze gdzies mi minegło info ze w I kwartale Siła Syberii przesłano 2,6 mld m3 gazu. W kwietniu był tygodniowy przestoj remontowy
        W 2020 miano przesłac 5 mld m3 przesłano w wyniku koronki 4,1 mld
        W 2021 zakłada sie 10 mld 1 kwartał 2.6
        Chinczycy gdzies pod koniec zeszłego roku otwarli pierwszy duzy rurociag dla Siły Syberii
        Tak tylko sprostuje bo Igor pisał ze 118 dolarów w I kwartale miało zabic konkurencje. Byc moze ale chodzi raczej o to ze w standardowym kontraktach gazpromu gaz jest czesciowo powiazany z cena ropy 3 kwartały wstecz- czyli I kwartał odpowiadał ropie z II kwartału 2020 kiedy ceny były rekordowo niskie. Tak tylko w kwestii wyjasnienia dla Igora.
    • lubat Re: NS-2 - Imperium Zła skapitulowało 20.05.21, 16:45
      "Administracja Joe Bidena odstąpiła od sankcji nałożonych na firmę budującą gazociąg Nord Stream 2 między Rosją a Niemcami. - Jest prezydenckie odstąpienie dla spółki Nord Stream 2 i jej prezesa, który jest obywatelem Niemiec - powiedział minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas."

next.gazeta.pl/next/7,151003,27107348,usa-zawiesza-sankcje-nalozone-na-firme-budujaca-gazociag-nord.html
      • rosjaiswiat1 Imperium Zła skapitulowało...... 20.05.21, 19:57
        zgodnie z moimi oczekiwaniami smile

lubat napisał:

> "Administracja Joe Bidena odstąpiła od sankcji nałożonych na firmę budującą gaz
        > ociąg Nord Stream 2 między Rosją a Niemcami. - Jest prezydenckie odstąpienie dl
        > a spółki Nord Stream 2 i jej prezesa, który jest obywatelem Niemiec - powiedzia
        > ł minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas."

O tym, ze USA nie pojda na dalsza konfrontacje z Niemcami ja pisalem na poczatku kwietnia, twierdzac, ze jedyna mozliwosc wstrzymac budowe NS-2, to wojna na Donbasie. Ale Rosja pokazala takie zdecydowanie, sciagajac ku granicam Ukrainy tak potezne sily militarne, ze dla USA wstal wybor: wstrzymanie budowy NS-2 czy calkowita utrata Ukrainy, a przede wszystkim twarzy. Bo oni zrozumieli, ze jesli banderowcy rozpoczna dzialania bojowe na szeroka skale, to Rosja wesprze Donbas cala swoja potega militarna, a przeciez jest wiadomo, ze USA nie zrobiliby nic, co powstrzymaloby rosyjskie natarcie, a to znaczy, ze amerykanskie gwarancje sa goowna warte.Autorytet USA i tak juz mocno ucierpial w ostatnich latach, ale po takiej kompromitacji najwierniesi dupolizy przestaliby modlic sie na Ameryke.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka