Dodaj do ulubionych

Kim naprawdę jest Protasiewicz?

25.05.21, 12:35
Wokół rzekomego azylu Protasiewicza rozpętała się w Polsce jedna wielka ściema.
Najpierw kłamano:

Raman Pratasiewicz ma azyl polityczny w Polsce" - poinformował w poniedziałek rano 24 maja w rozmowie z dziennikarzami wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. (...)

"Choć ostatnio mieszkał w Wilnie - azyl polityczny przyznała mu Polska" - napisał Wojciech Konończuk, wiceszef Ośrodka Studiów Wschodnich.

"Miał w Polsce azyl polityczny" - przekazała "Gazeta Wyborcza". "Roman Protasiewicz jest jedną z takich osób, jest osobą, która na terenie RP uzyskała azyl" - mówił na konferencji prasowej szef klubu Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk. "Przypomnę, że polski rząd udzielił azylu temu działaczowi niepodległościowemu z Białorusi" - twierdził na innym spotkaniu z dziennikarzami Borys Budka, lider Platformy Obywatelskiej.


Potem Jabłoński znów kłamał twierdząc, że Protasiewicz nie dokończył procedury azylowej w Polsce.

konkret24.tvn24.pl/polityka,112/raman-pratasiewicz-ma-azyl-polityczny-w-polsce-nie-pozostaje-nacisk-dyplomatyczny,1061679.html

W międzyczasie nawet już i GW przyznała dzisiaj, że Polska odmówiła Protasiewiczowi azylu.

Polska odmówiła azylu Romanowi Protasiewiczowi

wyborcza.pl/7,75399,27123460,polska-odmowila-azylu-romanowi-protasiewiczowi.html

Artykuł wGW jest płatny, więc nie wiem, jak uzasadniono w nim odmowę azylu dla Protasiewicza. Ale trochę szczegółów jest poniżej:

Polska nie dała azylu Romanowi Protasiewiczowi – ujawniają nam bliscy białoruskiego dziennikarza

oko.press/roman-protasiewicz-bez-azylu/

No proszę, tak wielki bojownik o wolność Białorusi, a azylu mu w Polsce odmówiono? Czemuż to?

Protasiewicz brał udział w kijowskim majdanie, (współ)obalał nawet pomnik Lenina, co uwiecznił na zdjęciu. No ale to w Polsce akurat liczy się jako zasługa, a nie powód do odmowy azylu.

Powód jest bardzo wstydliwy i zamiatany pod dywan. Ten wielki bohater przyłączył się w 2014 r. do neonazistowskiej formacji Azow na Ukrainie i pracował w jej służbach prasowych.

de.rt.com/europa/117977-wer-ist-in-minsk-verhafteter-protassewitsch-journalist-kaempfer-staatsfeind/


Polska tej nazistowskiej aktywności Protasiewicza jednak jakoś nie doceniła, wręcz przeciwnie. Zawiedziony Protasiewicz wyniósł się więc na Litwę i tam liczył na azyl, ale jak dotąd chyba też nie dostał.

Obserwuj wątek
  • mongolszuudan Re: Kim naprawdę jest Protasiewicz? 25.05.21, 14:19

   Мокрые штаны белорусского оппозиционера должен увидеть весь мир.

   m.zen.yandex.ru/media/kvadr_kruga/mokrye-shtany-belorusskogo-oppozicionera-doljen-uvidet-ves-mir-60aba24780fe0f78e22e57b7

   Что Белоруссия сделала неправильно в этом случае.
  • walter622 Azow 25.05.21, 15:15
   eva15 napisała:


   > Powód jest bardzo wstydliwy i zamiatany pod dywan. Ten wielki bohater przyłączy
   > ł się w 2014 r. do neonazistowskiej formacji Azow na Ukrainie i pracował
   > w jej służbach prasowych.


   Bardzo ostrożnie bym się odnosił do informacji o jego służbie w Azowie.
   Ta nie potwierdzona wiadomość raz była podana w programie telewizyjnym
   STW przez dziennikarza G. Azarenkowa. Jedno zdjęcie pozowane w „czarnym słońcu”,
   którym mówił A. Szaryj, to niewiele.

   Przy tym oficjalnie o służbę w Azowie nie był oskarżany – służba w obcym wojsku na
   Białorusi podlega poważnej karze.

   www.youtube.com/watch?v=rUja2It_mcI
   • eva15 Re: Azow 25.05.21, 17:31
    Nie, wcale nie chodzi tylko o Szarego jako o źródło. Rt deutsch (link dałam) podaje więcej źródeł tego podejrzenia.
    Tak czy owak, dla mnie niezbitym dowodem pośrednim jest polska odmowa azylu. W zasadzie Protasiewicz byłby dla Polski idealnym, walczącym z Łukaszenką azylantem.
    Ale - jak wiadomo, każdy starający się o azyl jest mocno prześwietlany, aby nie było pomyłki. Odmowa zawsze wiąże się z plamami na życiorysie lub z udowodnionymi kłamstwami- tzw. fryzowaniem życiorysu.
    • walter622 Re: Azow 26.05.21, 11:10
     eva15 napisała:

     > Nie, wcale nie chodzi tylko o Szarego

     Nie ma żadnych dowodów jednoznacznie wskazujących na to, że on brał udział w walkach w formacji Azow. Jeżeli by to było, to by pewnikiem o to był oficjalnie oskarżony. Przypuszczam, że jest to zwykła mistyfikacja tego „weterana ATO”.

     > Tak czy owak, dla mnie niezbitym dowodem pośrednim jest polska odmowa azylu.

     Nie wiem na czym opierasz swoje twierdzenie. Z tego co w tej sprawie wiadomo nie wynika by wydawano odmowną bądź pozytywną decyzję odnośnie przyznania jemu azylu. Prawdopodobnie jego wniosek do tej
     pory nie rozpatrzono.

     • rosjaiswiat1 Protasiewicz a "Azow" 26.05.21, 13:24
      O tym, ze Protasiewicz mial doczynienie z Azowem poinformowal bialoruski kanal STS, powolujac sie nie tylko na slowa samego Protasiewicza, a na dowodztwo tej zbrodniczej formacji militarnej. Calosc sledztwa przeprowadzil Grigorij Azarenok.
      Z jego sledztwa wyniklo, ze najpierw Protasiewicz tylko opisywal dziaalalnosc "Azowa", a pozniej wszedl w jego szeregi, zaczynajac jako szeregowy, a pozniej stal zastepca roty.
      Generalnie zadnych dowodow tego, ze Protasiewicz sluzyl w "Azowie" nie ma. Patrzac na jego wyglad w ogole trudno uwierzyc w to, ze on trzymal w rekach cos ciezsze od smartphone. ale faktem jest to, ze swolocz z niego jeszcze ta smile
     • mongolszuudan Re: a jednak ? 28.05.21, 06:53
      А я - нет. Этот герой ни разу своего боевого прошлого не скрывал и интернет полон его
      отнюдь не журналистских фотографий и интервью, о которых он, конечно, сейчас жутко жалеет: kp-ru.turbopages.org/kp.ru/s/daily/27283/4419308/?sign=e402ef4c7558f41185da75509c930e53022ac66e8b3983e78f5115a8565cf0a7:1622176118&trbsrc=zen&promo=navbar&utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com%2F%3Ffromzen%3Dabro&turbo_uid=AADyDgzOE8Tllwy_7uxmSlwTcuS9a85ANs5TrrYqlG80h5zhGpnqScz56uLPPCdzknDje5ZRZPI2tTt6Yn01zFFpOjMh18d_keIXUgU%2C&turbo_ic=AACjIGgCWNqd1y6DQ9lsp0bXNLb1P1whFYlPakO_lZMKmP9pM4C_EsFS149CEHqNG0BOcysyVsd1oqsE2bEB4KfOTpgA1LneBn9uklM%2C
     • walter622 Re: a jednak ? 28.05.21, 16:51
      walter622 napisał:
      > Bardzo ostrożnie bym się odnosił do informacji o jego służbie w Azowie.

      Dopiero teraz wszyscy się obudzili ?

      rusvesna.su/news/1622196708
      • rosjaiswiat1 Re: a jednak ? 28.05.21, 16:58
       walter622 napisał:

       > Dopiero teraz wszyscy się obudzili ?

       Tak naprawde wine za to ponosi Bialorus, i osobiscie Lukaszenko, ktory do czasu staral sie nie zauwazac podobnych swoloczej z bialoruskimi paszportami. Gdy ta swolocz strzelala na Donbasie w przeciwnkow banderowcow, to Lukaszence to nie przeszkadzalo, i dopiero wtedy, gdy ta swolocz zaczela dzialac przeciwko niemu, zaczelo sie wyciaganie z szuflad to, co bialoruski KGB na pewno wiedzial juz dawno, ale mial szlaban na jakiekolwiek dzialania. Bo Lukaszenko nie chcial klocic sie z zachodem i banderowcami.
    • mongolszuudan Re: Kim naprawdę jest Protasiewicz? 25.05.21, 17:53
     С обоссаными штанами. Я вообще не понимаю, какого хрена требуют с Лукашенко освободить этого типа те, кто не признают его президентом, а признали президентом Светку Тихановскую. Вот с нее пусть и требуют. Ей и предъявляют за все действия белорусской стороны. Президент она или собачкой накакано? Если законный президент, выбранный большинством народа, то почему не в своей стране находится и не отдает приказы? Пинком ее отправить в нужном направлении.
  • lubat Re: Kim naprawdę jest Protasiewicz? 25.05.21, 18:01
   eva15 napisała:

   > Powód jest bardzo wstydliwy i zamiatany pod dywan. Ten wielki bohater przyłączy
   > ł się w 2014 r. do neonazistowskiej formacji Azow na Ukrainie i pracował
   > w jej służbach prasowych.

   Czyżby udział P. w formacji Azow był dla polskich władz jakimś problemem? Polskie władze przymykają oko na znacznie bardziej ważkie, wręcz antypolskie, działania strony ukraińskiej, jeśli to można zinterpretować jako działania antyrosyjskie. A bataliony Azow są wręcz wzorcem antyrosyjskości.

   Kim naprawdę jest Protasiewicz się nie dowiemy, bo skazani jesteśmy na wykluczające się wersje jego zachodnich/polskich sponsorów i strony białoruskiej. Niewątpliwie facet był uczestnikiem kijowskiego majdanu. Był tez w rejonie walk Azowa, ale nie jest pewne, jak długo i co robił. On sam się tym wychwalał, ale podobno wśród białoruskich opozycjonistów jest w dobrym tonie przypisywać sobie historię weterana, bo to dodaje splendoru. Według opinii jednego z rosyjskich komentatorów (w programie Sołowiowa) gość jest lawirantem, który umiejętnie chwyta wiatr w żagle i umie się ustawić. W rzeczywistości był figurantem polskich i zachodnich służb, które robiły całą robotę, a on ją tylko sygnował.
   • eva15 Re: Kim naprawdę jest Protasiewicz? 25.05.21, 18:23
    To że jest figurantem służb to jest oczywista oczywistość. Ale to nie byłoby przeszkodą do dania mu azylu, przeciwnie.
    Co do działalności w formacji Azow to chyba jesteś w mylnym błędzie. Czym innym jest przymykanie oczu na wszelkiej maści banderowców i ich sympatyków, no bo wszak walczą z Rosją, a czym innym danie komuś takiemu azylu. To już otwarte poplamienie sobie rąk. Kaczy elektorat jest negatywnie nastawiony do tych ludzi i Kaczor mocno by się podłożył. Przypuszczam, że to było przyczyną odmowy azylu, innej jakoś nie widzę.
    • eva15 Zaczyna się - Putin winien 26.05.21, 13:47
     Niestety, jak zwykle prawidłowo przewidziałam, że wcześniej czy później Zachód zacznie szukać winy u Rosji. Niemieccy politycy już zaczęli:

     www.welt.de/politik/ausland/article231369339/Erzwungene-Flugzeuglandung-Entfuehrung-vom-Kreml-abgesegnet-vermutet-Roettgen.html
     • rosjaiswiat1 Re: Zaczyna się - Putin winien 26.05.21, 14:00
      eva15 napisała:

      > Niestety, jak zwykle prawidłowo przewidziałam

      To nic trudnego przewidziec to, co jest oczywiste. Ani na chwile nie mialem watpliwosci w to, ze na zachodzie znajda sie ludzi, ktore beda probowac oskarzyc Rosje.
      Ale od wypowieedzi poszczegolnych osob do oficjalnego oskarzenia ze strony panstwa jest dluga droga.
      Gdy celem ataku jest bezposrednio Rosja, to wtedy ta droga jest bardzo krotka, jak to bylo w przypadku zestrzelenia MH-17.
      W tym przypadku jest inaczej, a wypowiedzi pojedynczych osob nie maja wiekszego znaczenia.
      Zaczekaj, Ewa, na oficjalna pozycje Niemiec, i dopiero wtedy pochwal sie tym, na ile przewidujaca jestes. Zreszta wtedy nie bedziesz musiala chwalic sie, poniewaz ja pierwszy to docenie, i nie omieszkam pochwalic Ciebie.
       • rosjaiswiat1 Re: Zaczyna się - Putin winien 26.05.21, 14:44
        eva15 napisała:

        > Oficjalna ocena zależeć będzie od przebiegu spotkania Putin-Biden.

        Wiec na razie jeszcze zbyt wczzesnie twierdzic, ze Putin zostal oskarzony przez jakies panstwo.

        > Po tym spotkaniu się okaże, czy USA dają sygnał do ataku na Putina, czy nie.

        I nawet to nie jest konieczne. Mam takie wrazenie, ze Ty nie zbyt uwaznie obserwujesz to co dzieje sie wokol budowy NS-2. Niemcy nie poddali sie szantazowi USA, wiec to USA musieli ustapic. A to znaczy, ze USA nie maja tak silnej mocy, jaka Tobie wydaje sie.
      • brat_kryzysa Re: Zaczyna się - Putin winien 26.05.21, 15:04
       W Polsce politycy odprawa do lewa dra się w nieboglosy, że bandyta Putin winny i coraz więcej jest w tym ordynarnej i ostrzelany jej od realiów propagandy. Czasem odnoszę wrażenie że niedaleko tak od wywołania konfliktu militarnego, no cóż Białorusi przydałby się korytarz do portów kaliningradzkich wink
       • rosjaiswiat1 Re: Zaczyna się - Putin winien 26.05.21, 15:11
        brat_kryzysa napisał:

        > W Polsce politycy odprawa do lewa dra się w nieboglosy, że bandyta Putin winny

        Bardzo uwaznie sledze to co w Polsce na ten temat gada sie, i wiem ze bardzo rzadko ktos w sposob bezposredni oskarza Putina. Raczej oskarzaja go za to, ze on wspiera "zbrodniczy rezim" Lukaszenko. Co najsmieszniej, ci sami nie tak dawno chwalili Lukaszenko za to, ze on broni niezaleznosc Bialorusji. I wtedy nie bylo nic w Lukaszence, co im nie podobaloby sie.        > i coraz więcej jest w tym ordynarnej i ostrzelany jej od realiów propagandy. Cz
        > asem odnoszę wrażenie że niedaleko tak od wywołania konfliktu militarnego, no c
        > óż Białorusi przydałby się korytarz do portów kaliningradzkich wink
        >
         • rosjaiswiat1 Re: Zaczyna się - Putin winien 26.05.21, 16:00
          brat_kryzysa napisał:

          > Mylisz się

          Tu nie chodzi o to, czy ja myle sie, czy nie. Ja pisze tylko o tym co widze w TV (a mam cyfrowy polsat) i czytam w necie. I na podstawie tego stwierdzilem to co napisalem wyzej. Wiec wiekszosc komentatorow oskarza Rosje o wspieranie Lukaszenki, ale nie oskarzaja bezposrednio Rosje (Putina) za ten incydent. Oczywiscie sa i tacy, ktore zachowuja sie tak, jak ty opisujesz. Ale to mniejszosc. Tylko o to mnie chodzi.
          • boavista4 Re: Zaczyna się - Putin winien 27.05.21, 17:44
           To, co podają nam media jest, albo kruszynka prawdy, albo oczywistym kłamstwem. Zatem trzeba kierować się logika - trzeba powąchać, a smród idzie wciąż z tego samego źródła. Nie mogę zrozumieć dlaczego tak wielu Polakom brakuje rozumu i połykają oczywiste kłamstwa. Zresztą to samo jest na całym świecie, wystarczy zobaczyć ilu ludzi nosi maski. Co do spotkania Bidena z Putinem - nie wierzę ze Biden może cokolwiek negocjować, on jest tylko wykonawca rozkazów, a na dodatek , sam nie wie co mówi.
            • rosjaiswiat1 Re: Zaczyna się - Putin winien 28.05.21, 17:13
             brat_kryzysa napisał:

             > Ale to już nawet nie są zwykle kłamstwa a totalny psychiatryku a Backi mi jakoś
             > nie żal, tak się rozkraczal aż zrobił szpagat i mu pękła doopa


             Rzadko w calej rozciaglosci z kims zgadzam sie, zawsze staram sie znaalezc cos w wypowiedzi innych, o czym moglbym podyskutowac. W tym przypadku nie mam nic do dodania smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka