Dodaj do ulubionych

Dzis dostalem druga szczepionke

26.05.21, 19:26
Na razie czuje sie dobrze.
Obserwuj wątek
      • rosjaiswiat1 Re: Dzis dostalem druga szczepionke 26.05.21, 20:06
        boavista4 napisał(a):

> Как красиво, я надеюсь, что это российская вакцина

Niestety, w UK dostepu do rosyjskich szczepionek nie ma. Dostalem AstraZeneca .
        Kilka dni wczesniej zrobilem test na przeciwciala w krolewskim uniwersytecie. Okazalo sie, ze mam przeciwciala i to te, ktore sa "dlugozyjace".
        • elka-sulzerowa2 Re: Dzis dostalem druga szczepionke 26.05.21, 23:30
          rosjaiswiat1 napisał:

> boavista4 napisał(a):
          >
          > > Как красиво, я надеюсь, что это российская вакцина
          >
          > Niestety, w UK dostepu do rosyjskich szczepionek nie ma. Dostalem AstraZeneca
          > .
          > Kilka dni wczesniej zrobilem test na przeciwciala w krolewskim uniwersytecie. O
          > kazalo sie, ze mam przeciwciala i to te, ktore sa "dlugozyjace".
          >
          >
          >

Jak dlugo czasu uplynelo od pierwszej dawki?
          Wiecej niz miesiac?
          Na wyznaczyli termin na druga dawke za 4 tygodnie ...
          • rosjaiswiat1 Re: Dzis dostalem druga szczepionke 26.05.21, 23:47
            elka-sulzerowa2 napisała:

> Jak dlugo czasu uplynelo od pierwszej dawki?

Elka, ja podawalem na forum date swojej pierwszej szczepionki, zakladajac watek "pozegnalny" (Ty w nim zabierala glos).

forum.gazeta.pl/forum/w,154812,171342304,171342304,Byc_moze_ten_watek_bedzie_watkiem_pozegnalnym_.html?p=171342304
            Wiec minelo juz ca dwa i pol miesiaca
              • rosjaiswiat1 Re: Dzis dostalem druga szczepionke 27.05.21, 00:24
                eva15 napisała:

> Bardzo dziwaczne... Po prawie 3 miesiącach 2. dawka. Jaja sobie robisz?

Ewa, a nie prosciej zapytac o to, d;laczego ja dostalem druga szczepionke po 2.5 miesiaca? I wtedy dostalaby odpowiedz, i nie musialabys pisac glupoty, wykazujac sie brakiem wiedzy.
                Otoz. moja droga Ewa, w UK postanowili, ze trzeba zaszczepic jak najwiecej ludzi chociazby pierwsza szczepionka. Taka decyzje podjeli po konsultacjach z odpowiednimi specjalistami, ktore stwierdzili, ze juz pierwsza szczepionka bardzo znacznie (podawala sie liczba 95%) zmniejsza ryzyko ciezkiego przebiegu choroby. Wiec postanowiono, ze miedzy pierwsza a druga szczepionke bedzie przerwa w 12 tygodnie:
                This will mean that second doses of both vaccines will be administered towards the end of the recommended vaccine dosing schedule of 12 weeks. This will maximise the number of people getting vaccine and therefore receiving protection in the next 12 weeks.
                www.uhcw.nhs.uk/caring-for-you/coronavirus/covid-19-vaccination/second-dose-frequently-asked-questions/
                Wiec ja nie robie sobie jaja, a Ty znow zaczela od bicia piany, zeby pozniej mnie o to oskarzyc. smile
                • monalisa2016 Re: Dzis dostalem druga szczepionke 27.05.21, 00:54
                  No to jak to jest w WB dostaje sie druga po uplywie 12 tygodni a w reszcie Europy od 4 do najpozniej 8 tygodni? Co tu nie gra?

Moi znajomi z Polski "bo przeciez chcieli podrozowac" sa po pierwszej dawce (dostali ja poczatek maja), juz ich porzadny strach oblecial z pytaniem, czym to sie skonczy? On wyladowal natychmiast w kardioplogicznej klinice Po badaniach krwi u niego i u jej okazalo sie ze produkcja cholesteryny przybrala alarmujacy stan (tja, Spike-Protein) mimo ze przed szczepionka byli zdrowymi z dobrymi wynikami ludzmy, dali sie uprzednio przebadac. Uplynal trzeci dzien od naszej rozmowy nie wiem co dzieje z nimi dalej ale jak widze po telefonach sa wylaczone, znaczy sa problemy. Druga dawke mieli dostac w pierwszej dekadzie czerwca.

Dodam, po pierwszej dawce przeszlo tydzien czasu spedzili w lozku z wysoka temperatura i innymi dolegliwosciami, znaczy odchorowali porzadnie.
                  • monalisa2016 Re: Dzis dostalem druga szczepionke 27.05.21, 01:00
                    mala niescislosc, jest: On wyladowal natychmiast w kardioplogicznej klinice /powinno byc jeszcze miesiac sie nie skonczyl tu wyladowal po konsultacji, po wielkich przepychankach by uzyskac termin w przychodni, po terminie i ocenie lekarza wyladowal natychmiast w kardioplogicznej klinice.

zle rzeczy wymazalam przez pomyke i wyszlo smiesznie oraz nieyranie.
                    • monalisa2016 Re: Dzis dostalem druga szczepionke 27.05.21, 01:23
                      Powiem szczerze ze bardzo martwie sie o nich, to sa ludzie niesamowicie mili, spedzilismy z nimi wiele czasu jak byli tu dlugie lata na kontrakcie az zachcialo sie im powrotu do Polski (nie mogli sie pogodzic z poltyka zworzenia gosci naszej pani). Jak wrocili do Polski zaczeli tesknic do Niemiec poniewaz mieli tu duzo znajomych i mielismy z nimi tez niejedno w planie, niejedne wypady "tu i tam", corona pokrzyzowala nam plany.
                  • elka-sulzerowa2 Re: Dzis dostalem druga szczepionke 27.05.21, 01:04
                    monalisa2016 napisał(a):

> No to jak to jest w WB dostaje sie druga po uplywie 12 tygodni a w reszcie Euro
                    > py od 4 do najpozniej 8 tygodni? Co tu nie gra?
                    >
                    > Moi znajomi z Polski "bo przeciez chcieli podrozowac" sa po pierwszej dawce (do
                    > stali ja poczatek maja), juz ich porzadny strach oblecial z pytaniem, czym to
                    > sie skonczy? On wyladowal natychmiast w kardioplogicznej klinice Po badaniach k
                    > rwi u niego i u jej okazalo sie ze produkcja cholesteryny przybrala alarmujacy
                    > stan (tja, Spike-Protein) mimo ze przed szczepionka byli zdrowymi z dobrymi wyn
                    > ikami ludzmy, dali sie uprzednio przebadac. Uplynal trzeci dzien od naszej rozm
                    > owy nie wiem co dzieje z nimi dalej ale jak widze po telefonach sa wylaczone, z
                    > naczy sa problemy. Druga dawke mieli dostac w pierwszej dekadzie czerwca.
                    >
                    > Dodam, po pierwszej dawce przeszlo tydzien czasu spedzili w lozku z wysoka temp
                    > eratura i innymi dolegliwosciami, znaczy odchorowali porzadnie.
                    >

No popatrz pani jaka para nieszczesnikow.
                    Tu nas 215 zeglujacych odob przyjelo pierwsza dawke Astrazeneka jednego dnia i jedynym poszczepiennym objawem u nas wszystkich byl lekki bol ramienia.
                    Ani jedna osoba nie miala goraczki ani bolu glowy.
                    • monalisa2016 Re: Dzis dostalem druga szczepionke 27.05.21, 01:12
                      Elka ten zastrzyk jest jak to mowia ruska ruletka, zalezy gdzie trafisz i tu przy zadnej szczepionce nie dalabym sie szczepic nieuprawnionym i niedoswiadczonym medykom.
                      Igla dosiegnie naczyn krwionosnych i tu moze wystapic klopot, doswiadczony lekarz czy pielegniarka wiedza jak miesien sie szuka i gdzie i jak szczepic.
                      • monalisa2016 Re: Dzis dostalem druga szczepionke 27.05.21, 01:47
                        Co za ponizenie czlowieka, burmistrz NY Bill de Blasio reklamuje w reklamie darmowe frytki i darmowy Hamburger dla ludzi ktorzy daja sie zaszczepic, Polska kopiuje ten przyklad, wiecej w wideo

www.youtube.com/watch?v=j2NEEdLpb2M

Posumowanie calej polskiej akcji, niestety w j. niemieckim.

www.youtube.com/watch?v=moEU-12WV1g
                        • boavista4 Re: Dzis dostalem druga szczepionke 27.05.21, 03:18
                          po co takie przekupstwo jezeli szczepionka dziala. a ze nie dziala to obowiazek dalszego noszenia maseczek jest dowowidem, rownuez 4/5 dzieciakow zaszczepionych ma chorobowe reakcje, po co taki entuzjazm na temat szczepionek, ktore nie sa sorawdzone i nie maja wlasciwej autoryzacji,
                          • rosjaiswiat1 Bracie, ja tym tematem intersowalem sie 27.05.21, 09:39
                            boavista4 napisał(a):

> po co takie przekupstwo jezeli szczepionka dziala. a ze nie dziala to obowiazek
                            > dalszego noszenia maseczek jest dowowidem, rownuez 4/5 dzieciakow zaszczepiony
                            > ch ma chorobowe reakcje, po co taki entuzjazm na temat szczepionek, ktore nie
                            > sa sorawdzone i nie maja wlasciwej autoryzacji,

Otoz, jak twierdzi profesor z krolewskiego uniwersytetu gdzie robilem test na przeciwciala ( oni porzeprowadzali badania, w ktorych ja dobrowolnie wzialem udzial), odpowiadajac na moje poytanie o zasadnosci noszenia masek, jesli ja mam przeciwciala., te maseczki nie bronia mnie przed zakazeniem, a tylko innych. Bo to, ze ja nie zaraze sie i nie zachoruje, wcale nie gwarantuje tego, ze przenoszone przez mnie wirusy nie zakaza innych. Wiec maseczka na mojej twarze broni innych, ktore takowych przeciwcial nie maja.
                              • rosjaiswiat1 Re: Bracie, ja tym tematem intersowalem sie 27.05.21, 12:58
                                brat_kryzysa napisał:

> Nie możesz zarażać po przebyciu choroby to wbrew podstawom medycyny, co najwyże
                                > j przenosić na rękach i ubraniu, dlatego szczepienie jest irracjonalne

Ja bardziej wierze profesorowi, niz czlowieku, ktory od medycyny jest bardzo daleko.
                                Dziwie sie ludziom, ktore nie majac zadnej wiedzy w temacie cos kategorycznie stwierdzaja. Zamiast tego, zeby pisac glupoty, lepiej zapytalbys mnie o to, co jeszcze mnie ten profesor mowil. A mowil bardzo duzo, i ten watek zalozylem wlasnie po to, zeby pogadac na powaznie o tym, co nas wszystkich tak nutruje.
                                      • boavista4 Re: Maszeczki i szczepienia sa teatrem 27.05.21, 19:49
                                        ze maseczki są teatrem powiedział sam Fauci. Obojętnie w która stronę przechodzi powietrze, maseczka chroni tak bardzo jak siatka na plocie chroni od komarow. Jeżeli masz maskę i czujesz smród lub zapach , pamiętaj ze wirusy są mniejsze niż cząsteczki zapachu. Po 10 minutach maseczka nasyca się bakteriami i wirusami i staje się wilgotna pożywka rozwojowa. Niemal wszystko, co mówi pan Fauci jest miczurinowska teoria.
                                        www.outkick.com/fauci-admits-his-mask-wearing-was-theatre-hardly-any-risk-of-catching-virus/
                                        • rosjaiswiat1 Maszeczki tak, ale szczepienia to nie teatr 27.05.21, 20:59
                                          Maseczki, ktore widze na twarzach ludzi, nie sluza niczemu, oprocz temu, zeby [policja nie czepiala sie.
                                          Z kolei szczepionki sa potrzebne, oni naprawde sa pomocne. Przeciez setki milionow ludzi szczepia sie co rok na grype, wiec i szczepienie sie na coronavirusa jest tak samo potrzebne.
                                          • eva15 Re: Maszeczki tak, ale szczepienia to nie teat 27.05.21, 22:09
                                            Rzetelnie przygotowane szczepionki są potrzebne, zawsze byłam za i siebie i dziecko szczepiłam. Ale to były szczepionki po 5-10 latach badań klinicznych skutków i działań ubocznych.
                                            Teraz mamy szczepionki dopuszczane po roku, dwóch latach na rynek nie w trybie normalnym lecz awaryjnym i sprawdzanie ich skuteczności i działań ubocznych odbywa się na nas. Miliony ludzi stają się żywym laboratorium badań dla koncernów farmaceutycznych. Teraz jeszcze wciągane są w to dzieci.
                                                • rosjaiswiat1 Re: Ewa, to nie jest tak do konca prawda 27.05.21, 23:29
                                                  eva15 napisała:

> Masz przykłady na inne szczepionki stosowane w trybie awaryjnym?

Tak, szczeionka na chorobe Heinego-Medina w ZSRR. Byla przywieziona, przez dyplomatow w walizkach, probka "zywej" szzepionki, ktora byla tak nowatorska, ze nikt nie chcial nad niej pracowac. Radzieckie naukowcy w ekspresowym tempie te szczepionki sprawdzili( jeden z naukowcow zaszczepil nawet swoje dzieci), i rozpoczelo sie masowe szczepienie radzieckich dzieci, co uratowalo setki tysiecy od smierci lub kalectwa. To bylo ryzyko, ale oplacilo sie.
                                                  I taka ciekawostka.
                                                  W Japonii w latach 50- -ch ubieglego wieku rozwinela sie prawdziwa tragedia: dziesiatki, jak nie setki tysiace przypadkow polio odnotowano w tym kraju. Powstrzymac epidemie mogla jedynie zywa szczepionka produkowana w ZSRR. Ale rejestracja i wydanie zezwolenia na korzystanie z niej byli bardzo trudne. Wtedy matki chorych na polio dzieci wyszly na ulice, domagajac sie zezwolenia na import radzieckiej szczepionki. I oni osiagneli swoj cel: 20 milionow japonskich dzieci zostalo uratowanych przed grozna choroba.
                                                  Wiec szczepionka, ktora nikomu nie byla na poczatku potrzebna, przywieziona w walizce, i w ekspresowym tempie produkowana, uratowala dziesiatki mln dziecie nie tylko w ZSRR i krajach sojuszniczych, a i w Japonii, z ktorej ZSRR formalnie byl w stanie wojny.
                                                  • rosjaiswiat1 Re: Ewa, to nie jest tak do konca prawda 27.05.21, 23:52
                                                    swiblowo napisała:

> Po raz pierwszy szczepionka Koprowskiego została podana 27 lutego 1950 roku, a
                                                    > pierwsze masowe szczepienie miało miejsce w roku 1958 roku w Kongo.

W ZSRR ta szczepionka nie nazywala sie szczepionka Koprowskiego, zreszta i nie byla ta sama szczepionka. I opisuje to co stalo sie w ZSRR, a nie w Kongo.
                                                    obrmos.ru/go/go_scool/news/go_go_scool_news_1s_vakz_d_ssr.html
                                                  • rosjaiswiat1 Re: Ewa, to nie jest tak do konca prawda 28.05.21, 00:19
                                                    swiblowo napisała:

> To przywiezli w walizce, czy sami zrobili?

Sami zrobili, ale za wzor wzieli ta szczepionke, przywieziona z USA. Chyba domyszlasz sie, ze technologie produkcji szczepionki radzieckie naukowcy musieli opracowac sami.
                                                    A czy wiesz, ze szczepionka Koprowskiego nigdy nie byla dopuszczona do uzycia w USA? I to nie Koprowski byl pomyslodawca uzycia zywego wirusa, a tylko Pasteur. Wiec szczepionka Koprowskiego byla uzyta tylko w Afryce, we wspomnianym przez Ciebie Kongo. Nie wiem czy w PRL jego szczepionka byla wykorzystana. W sumie powinno tak stac. Chociaz i Zyd, ale polskiego pochodzenia, i do tego z Ameryki - to musialo robic wrazenie na Polakow smile
                                                  • rosjaiswiat1 Re: Ewa, to nie jest tak do konca prawda 28.05.21, 00:47
                                                    swiblowo napisała:

> Wtedy 8 lat minelo, dzis, jak widac, czas biegnie szybciej.

Swiblowo, przeciez wkleilem Tobie link do tekstu, w ktorym pisze sie, ze pracy nad szczepionka prowadzili sie przez dlugie miesiace, a nie lata. My z toba gadamy kazdy o swoim. Ty o szczepionce jednej, ktora wykorzystali tylko w Kongo,a ja o szczepionce, wykorzystana w ZSRR.
                                                  • rosjaiswiat1 swiblowo, czas przerwac ta dyskisje 28.05.21, 01:13
                                                    Ani Ty , ani ja nie sa fachowcami w tej dziedzinie. ja wiedzialem cos o tym, jak byla wynaleziona(wyprodukowana) szczepionka od polio w ZSRR. Ty cos slyszala o szczepionce Koprowskiego. My obydwa poslugujemy sie tym co znajdziemy w necie. Ja swoimi zrodlami, Ty z koei polskojezyczna strona wikipedii, skad skopiowal cytat, nie podajac jego zrodla.
                                                    Ewa ppoprosila nmnie o wskazanie przykladu szczepionli, ktora byla szybko opracowana. Ja z pamieci napisalemo szczepionce opracowanej w ZSRR, przy tym bylem na tyle objektywny, ze wskazalem skad byl zapozyczony pomysl na ta szczepionke. Wiec o czym tu mozna dyskutowac?
                                                  • rosjaiswiat1 Widze, ze niechcesz przerwac dyskusje :-) 28.05.21, 12:33
                                                    swiblowo napisała:

> O niczym. Oprocz tego, ze prace nad polio trwaly 8 lat.

I skad te 8 lat wzieli sie? Czyzby Ty dobrze zrozumiala tekst w Wikipedii, ktora posluzyla Tobie za zrodlo wiedzy?
                                                    Wiec zagladamy jeszcze raz do Wikipedii, skad Ty skopiowala cytat:

pl.wikipedia.org/wiki/Hilary_Koprowski
                                                    A to ten "Twoj" tekst:
                                                    "Po raz pierwszy szczepionka Koprowskiego została podana 27 lutego 1950 roku, a pierwsze masowe szczepienie miało miejsce w roku 1958 roku w Kongo."
                                                    Jak widac, nie zmienila ani literki. I z tego tekstu Ty wywnioskowala, ze prace nad szczepionka trwali 8 lat. To oczywiscie glupota, na co ja Tobie dawalem delikatnie znac, piszac do Ciebie:"A czy wiesz, ze szczepionka Koprowskiego nigdy nie byla dopuszczona do uzycia w USA?". Czyli od tego dnia, gdy ta szczepionka powstala, ona byla jakby nielegalna, poniewaz nie zostala uznana w USA.
                                                    Wiec szukamy dalej:

"Szczepionka Koprowskiego nie została jednak dopuszczona na rynek farmaceutyczny w Stanach Zjednoczonych. Skuteczniejszy w zabiegach o niego okazał się Jonas Salk i jego zespół, który także opracował szczepionkę przeciwko polio (1952 rok). Natomiast preparat Koprowskiego został wykorzystany w Afryce. W 1958 roku jego szczepionkę podano kilkuset tysiącom dzieci w Kongo."
                                                    historia.org.pl/2021/01/06/hilary-koprowski-polak-ktory-opracowal-szczepionke-przeciwko-wirusowi-polio/
                                                    Czy widzisz w tym cytacie rok 1952? I to jakby calkowicie obalilo Twoje 8 lat.
                                                    Wiec, moja droga Swiblowo, Wikipedia jest dosc dobrym zrodlem informacji, ale po pierwszych trzeba czytac ze zrozumieniem, a po drugich trzeba byc bardziej dociekliwa, i nie polegac tylko na jednym zrodle.
                                                    I teraz juz wiesz dlaczego szczepionka Koprowskiego, ktora on stworzyl w roku 1950 uzyli masowo po raz pierwszy dopiero w 1958 roku? Wszystko wskazuje na to, ze organizacje miedzynarodowe, ktore postanowili zaszczepic dzieci w Kongo, potrzebowali czegos bardzo taniego i wygodnego w podaniu. To wszystko spelniala ta szczepionka, ktora tak naprawde, jeszcze nie byla dopuszczona do masowego uzytku w zadnym kraju na swiecie. A dzieci w Kongo posluzyli jakby za krolikow doswiadczalnych. Coz, taki byl stosunek do Afryki "cywilizowanego" swiata. Na szczescie dla dzieciakow z Kongo, szczepionka Koprowskiego okazala sie skuteczna, i wtedy, jak wynika z zalinkowanego przez mnie tekstu, w Polsce postanowili uzyc ta szczepionke dla ratowania polskich dzieci. Wiec polskie dzieci byli szczepieni juz sprawdzona szczepionka, ale dzieci w Kongo byli narazone na ryzyko.Ale to tylko czarni dzikuski, wiec czym tu przejmowac sie. smile
                                                    Mam nadziej, swiblowo, ze podziekujesz mnie za moj wysilek, dzieki ktoremu i Ty, i ja, wiemy teraz duzo wiecej o szczepionc Kropowskiego. Ja z kolei dziekuje Tobie za to, ze Ty swoim uporem zmusila mnie do zaglebienia sie w temacie.
                                                  • swiblowo Re: Widze, ze niechcesz przerwac dyskusje :-) 28.05.21, 13:27
                                                    Dobry link.

"Ostatecznie Koprowski zaryzykował i w styczniu 1948 roku przyjął własną szczepionkę. Po kolejnych dwóch latach testów klinicznych, 27 lutego 1950 roku, szczepionka została podana dwudziestu dzieciom w Letchworth Village. Żadne z nich nie zachorowało na polio, a w ich organizmach wytworzyły się skuteczne przeciwciała."

Nie zmienia faktu, ze badania nad polio trwalylatami.
                                                  • eva15 Re: Widze, ze niechcesz przerwac dyskusje :-) 28.05.21, 13:55
                                                    Dokładnie o to mi chodzi. Samoo pracowanie szczepionki mogło nastąpić całkiem szybko, ale badania kliniczne i obserwacja skutków trwały latami i dlatego nie można twierdzić, jak robi to Igor, że była to szczepionka zarejestrowana do pows7zechnego użytku w trybie awaryjnym.Nie, ona szła jak z tego wynika normalnym, nieprzyspieszonym trybem.
                                                  • rosjaiswiat1 Ewa, na boga :-) 28.05.21, 16:22
                                                    Przeciez ja, jako przyklad, pisalem o szczepiuonce radzieckiej, ktora byla uzyta w trybie awaryjnym. To naprawda jest inna szczepionka, technologia produkcji ktorej byla calkowicie radziecka. I ;racy nad nia trwali miesiace, a nie lata.
                                                    Wy niewiadomo czemu caly czas piszecie o szczepionce Koprowskiego, pracy nad ktora, zreszta, rowniez nie trwali dlugie lata. Z tego cytatu, ktory wkleila swiblowo, tak naorawde wynika, ze najwyzej dwa lata. Ale trzeba pamietac o tym, ze nauka za te lata zrobila ogromny krok do przodu, i to co dawniej zajmowalo lata, teraz zajmuje, czasami, tygodnie.
                                                  • rosjaiswiat1 Wiecej o szczepionce w ZSRR 28.05.21, 16:49
                                                    Jak zaznaczalem, ze pisalem o niej z pamieci.Bo cos kiedys o tym slyszalem, lub przeczytalem.
                                                    Wiec postanowilem znalazc wiecej informacji, i skad w mojej pamieci utkwila walizka. Ja pomylilem sie,jednak pamiec zawiodla, walizki nie nalezali do dyplomatow, a tylko do rosyjskich naukowcow, ktore byli wyslane do USA.
                                                    Tlumaczyc tekstu nie bede, poniewaz i Ewa,i Swiblowo jezyk rosyjski znaja doskonale,a inni moga skorzystac z tlumacza.

Wiec tekst, z moimi komentarzami.

В 1955 году в США наладили производство вакцины от полиомиелита – вакцины Солка. Тогда же вирусолог Альберт Сэбин создал другую вакцину – более дешевую, эффективную и безопасную. Но испытать её в Америке не было возможности, ( z tego wynika, ze szczepionka, ktora byla przywieziona z USA nie byla szczepionka Koprowskiego, i w ogole nie byla w USA poddana jakims szerszym badaniom) так как уже была создана хорошая вакцина. В США были командированы советские ученые – Михаил Чумаков и Анатолий Смородинцев. Сэбин и Чумаков договорились продолжить разработку вакцины в Москве. В обычном чемодане из США привезли несколько тысяч доз вакцины и начали делать первые прививки.( Szczepienia zaczeli odbywac sie od razu, bez zadnych dluzszych badan) Испытания вакцины проводились на коллегах, родственниках, на детях и внуках разработчиков. И никто из родственников не был против, все понимали опасность полиомиелита и верили, что вакцина защитит детей от болезни. (Wtedy nie bylo internetu, w ktorym kazdy moze pisac, udajac z siebie eksperta, wiec ludzi wierzyli realnym ludziom, a nie jakims "fachowcom", fachowosc ktorych zostala uznana przez nich samych).
                                                    Но с разрешением в Минздраве возникли большие сложности – чиновники сомневались, почему американцы отказались от вакцины, а мы должны ее испытывать? ( Urzednicy zawsze i wszedzie boja sie podejmowac decyzje, wiedzac o tym, ze moga byc obarczone wina).Разорвать этот замкнутый круг помогла случайность: оставленный без присмотра телефон кремлевской связи. Михаил Чумаков набрал номер Анастаса Микояна, курировавшего здравоохранение. Микоян спросил: «Это хорошая вакцина?». Чумаков ответил – «Хорошая». «Прививайте». У Микояна тоже были внуки… ( Jak widzicie, bez zadnych dluzszych badan, ktore trwaliby latami, dzieci radzieccy byli szczepieni w trybie awaryjnym. I tylko o to mnie chodzilo, gdy dalem przyklad Ewie podobnego postepowania.

A tu link do zrodla:
                                                    cgon.rospotrebnadzor.ru/content/33/3706
                                                  • eva15 Re: Ewa, na boga :-) 28.05.21, 16:50
                                                    Ty o czym innym, ja o czym innym.Mnie nie chodzi o to, jak długo trwają prace nad szczepionką, lecz o to jak długo obserwuje się na probantach (badania kliniczne) jej skutki.
                                                  • rosjaiswiat1 Re: Ewa, na boga :-) 28.05.21, 17:02
                                                    eva15 napisała:

> Ty o czym innym, ja o czym innym.Mnie nie chodzi o to, jak długo trwają prace n
                                                    > ad szczepionką, lecz o to jak długo obserwuje się na probantach (badania klinic
                                                    > zne) jej skutki.

Przeciez Ty prosila podac mnie przyklad szczepionki, ktora byla uzyta w trzybie awaryjnym. Ja taki przyklad dalem. Ale Swiblowo niewiadomo czemu zaczela pisac o szczepionce Koprowskiego, i caly sens dyskusj szlak trafil.
                                                    Wiec prosilas przyklad, ja dalem. I dawaj dyskutowac o tym, a nie o czyms innym.
                                                  • rosjaiswiat1 Re: Ewa, na boga :-) 28.05.21, 19:20
                                                    eva15 napisała:

> Konkretnie:
                                                    > kiedy powstała ta szczepionka radziecka i kiedy dopuszczono do masowych szczepi
                                                    > eń?

Ewa, wszystko jest juz w watku. Ja jestem bardzo konkretny, i nie wklejam tekstow, bez podania zrodla.
                                                  • rosjaiswiat1 Re: Ewa, na boga :-) 28.05.21, 19:57
                                                    eva15 napisała:

> Tak zaplątaliście oboje ten wątek, że trudno się połapać.

Nie, Ewa, jak ja juz wspominalem, to swiblowo, niewiadamo czemu zaczela pisac o szczepionce Koprowskiego. Sadze, ze o zadnych innych ona nie slyszala smile
                                                  • rosjaiswiat1 Ewa, a swoja droga :-) 28.05.21, 20:11
                                                    My z toba zawsze zgadzali w jednym. A mianowicie w tym, ze covid-19 to realna choroba, tylko nic w niej, tak naprawde, nowego nie ma.To cos w rodzaju grypy, a biorac pod uwage fakt, ze ze statystyk zachorowan calkowicie, lub wprawie calkowicie, znikla tak zwana zwykla grypa, to podejrzewalismy z Tonba, ze ten covid, to nowa odmiana grypy.
                                                    A szczepionki na grype sa znane od wielu lat. Wiec niezaleznie od tego, jak obecna grypy nazwali, z nieznanych tam blizej przyczyn, szczepionki wcale nie musza byc nowe. W Rosji szczerze porzyznali sie w tym, ze Sputnik nie powstal na pustym miejscu, a technologii jej produkcji sa juz dawno sprawdzone.
                                                    Oprocz tego, Ewa, gdy ja dostalem ulotke o mozliwych powiklaniach po szczepionce na covida, to zauwazylem, ze potencjalne powiklania sa takie same, jak i w ulotce po szczepionce na zwykla grype.
                                                  • swiblowo Nic podobnego 28.05.21, 20:16
                                                    eva15 napisała:

> Tak zaplątaliście oboje ten wątek, że trudno się połapać.

Prace nad polio trwaly nie na jednym - ze sie tak wyraze froncie. To raz. Pierwszym i niedocenionym byl wlasnie Koprowski - Zyd z Polski.
                                                    To co opisuje zas Igor, bylo praktycznie gotowcem. Dopracowanym w oparciu o materialy amerykanskie.
                                                    Czasu poswieconego na badania za oceanem Igor pod uwage nie bierze. Dla niego sprawa jest prosta - przywiezli mieso w walizce a w ZSSR zrobili z niego kotlety. Liczy tylko czas robienia kotletow. Skad mieso, gdzie zlapali zwierzaka, jak go obdzierali ze skory, niewazne, bo nie pasuje Igorowi do jego teorii o bohaterskich ruskich wirusologach.
                                                    Ot i cale rozwiazanie zagadki.

Dojade do domu, zrzuce wam link z Komersanta jak to bylo.
                                                    Bardzo ciekawa historia, jak badania zwiazaly naukowcow z dwu przeciwnych politycznych blokow w walce z wirusem.
                                                  • rosjaiswiat1 Swiblowo, nie krec :-) 28.05.21, 20:26
                                                    swiblowo napisała:

> To co opisuje zas Igor,

Ja tego nie opisuje, to opisuje moje zrodlo, link ja wkleilem.

> bylo praktycznie gotowcem. Dopracowanym w oparciu o mat
                                                    > erialy amerykanskie.

To prawda.

> Czasu poswieconego na badania za oceanem Igor pod uwage nie bierze.

O to i chodzi, ze badania w USA nie byli przeprowadzone, wszystko co dalej piszesz, jest pozbawiono sensu.

> Dojade do domu, zrzuce wam link z Komersanta jak to bylo.

Ja juz wkleilem, tylko nie z "Komersantu", ktore nie jest pismem specjalistycznym a tylko z jak najbardziej odpowiedniego zrodla.
                                                  • swiblowo Re: Swiblowo, nie krec :-) 28.05.21, 22:46
                                                    Uspokoj sie.
                                                    Nikt tu nie umniejsza zaslug i pracowotosci twoich wspolplemiencow. Ani ich kompetencji. I Ruscy uczciwie opisuja jak bylo. W przeciwienstwie do ciebie, ktory starasz sie podwazyc wiarygodnosc wszystkiego co "wkleiles" nie ty, i nie ty napisales.

Dalej - do tego jak testuje sie szczepionki, jak izoluje sie wirusy itd. nie trzeba rozmawiac z profesorem z jakiegos tam Krolewskiego Uniwersytetu. Ty masz psa. Weterynarz twojego psa moglby ci wytlumaczyc o co chodzi i jak dlugo powstawaly i testowaly sie szczepionki dla twojego psa.

Dalej - ja nie jestem antyszczepionkowcem ani jakims plaskoziemcem.
                                                    Sama bylam szczepiona i szczepione byly moje dzieci. I zadnej lojalki przed szczepieniem podpisywac nie musialam.
                                                    Nie grozily mi kary pieniezne, jesli nie zaszczepie sie od grypy smile)
                                                    Jedyny podpis jaki byl - to podpis lekarza w karcie.

Adios amigos!!!
                                                  • swiblowo Link : 28.05.21, 22:27

> Dojade do domu, zrzuce wam link z Komersanta jak to bylo.
                                                    > Bardzo ciekawa historia, jak badania zwiazaly naukowcow z dwu przeciwnych polit
                                                    > ycznych blokow w walce z wirusem.
                                                    >

www.kommersant.ru/amp/4537680
                                                    1944 - poczatek pracy Koprowskiego w USA w Lederle Laboratories. Tam stworzyl pierwsza szczepionke od polio. A w styczniu 1948 przetestowal na sobie - czyli juz okolo 4 lat pracy. A nie dwa, jak pisal Igor.

Pierwsze terstowanie w 1950 roku w USA - juz 6 lat.
                                                    W 1957-60 w Kongo. Zaszczepiono 1 mln ludzi. Od 1948 do 57 roku - 9 lat.
                                                    Dziewiec!!! lat charowki.

Sa pytania?
                                                  • rosjaiswiat1 Ale krecisz, szkoda slow :-) 28.05.21, 22:40
                                                    swiblowo napisała:

> 1944 - poczatek pracy Koprowskiego w USA w Lederle Laboratories. Tam stworzyl
                                                    > pierwsza szczepionke od polio. A w styczniu 1948 przetestowal na sobie -
                                                    > czyli juz okolo 4 lat pracy. A nie dwa, jak pisal Igor.

W 1944 roku on rozpoczal prace w laboratorium, i nic nie pisze sie w zalinkowanym tekscie o tym, ze on w tym samym roku zaczal pracowac nad swoja szczepionka. Czyli naciagasz, swiblowo.

> Pierwsze terstowanie w 1950 roku w USA - juz 6 lat.

Nie szesc, a tylko 4. I do tego malo kogo jego szczepionka interesowala, wiec on prowdzil prace caly czas na wlasnym entuziazmie. Efektem czego bylo to, ze w USA jego szczepionka nie byla uznana.

> W 1957-60 w Kongo. Zaszczepiono 1 mln ludzi. Od 1948 do 57 roku - 9 lat.
                                                    > Dziewiec!!! lat charowki.

Goowno prawwda, Ty naciagasz wszystko, i co najsmieszniej, ze nie wiadomo czemu zaczela pisac o szczepionce tego wybitnego, ale niedoceniuonego w USA czlowieka.#Swiblowo, naprawda swirujesz. Przeciez ja na prosbe Ewy podalem inna szczepionke. Po jakiego chuja Ty zasierasz watek tym, co nie stanowi tematu dyskusji?

> Sa pytania?

Oczywiscie, ze sa.
                                                    Co pilas? smile
                                                  • rosjaiswiat1 Re: Ale krecisz, szkoda slow :-) 28.05.21, 22:53
                                                    swiblowo napisała:

> Wkurwia cie prawda?

Jaka prawda? Ty w ogole wiesz o co chodzi?
                                                    Powiedz, co ma szczepionka Koprowskiego do tego, co ja napisalem do Ewy?

I nawet piszac o tej szczepionce, wszystko naciagasz. Naprawde szkoda slow.
                                                    A prawda mnie nigdy nie wkurwia. Tylko ty zadnej prawdy tu nie podala. Podaj, i bede tobie wdzieczny.
                                                  • rosjaiswiat1 Czarna plama na obrazie Zydka 28.05.21, 22:58
                                                    W zalinkowanym przez swiblowo tekscie, w jezyku rosyjskim, rzucil sie mnie w oczy ten fragment:
                                                    " тестирование провели на психически больных детях...", czyli to samo w jezyku polskim:
                                                    "testy przeprowadzono na dzieciach chorych psychicznie..."
                                                    O tym nie wiedzialem. I po przeczytaniu tego jakas od razu przestalem szanowac tego zydka.
                                                  • rosjaiswiat1 Re: Czarna plama na obrazie Zydka 28.05.21, 23:07
                                                    swiblowo napisała:

> Etycznie jest to pod znakiem zapytania.

Pod duzym znakiem zapytania.

> Ale do dlugosci badan nad szczepionka nijak sie nie ma.

Koprowski mogl pracowac nad swoja szczepionka i sto lat, to nie ma nic do tego, co ja pisalem. Ty jestes wstanie to zrozumiec?
                                                  • swiblowo Re: Czarna plama na obrazie Zydka 28.05.21, 23:34
                                                    Cytat:

eva15 napisała:

> Masz przykłady na inne szczepionki stosowane w trybie awaryjnym?

Tak, szczeionka na chorobe Heinego-Medina w ZSRR. Byla przywieziona, przez dyplomatow w walizkach, probka "zywej" szzepionki, ktora byla tak nowatorska, ze nikt nie chcial nad niej pracowac. Radzieckie naukowcy w ekspresowym tempie te szczepionki sprawdzili( jeden z naukowcow zaszczepil nawet swoje dzieci), i rozpoczelo sie masowe szczepienie

Tryb moze byc awaryjny. Awarie sie zdarzaja.
                                                    Co nie zmienia faktu, ze szczepionka juz byla opracowywana w USA.
                                                    Szybko szczepic a szybko robic szczepionke - tu jest pies pogrzebany. Niech szybko nas szczepia. Pytanie - czym?
                                                  • swiblowo Czyzby? 28.05.21, 23:11
                                                    rosjaiswiat1 napisał:

> swiblowo napisała:
                                                    >
                                                    > > Wkurwia cie prawda?
                                                    >
                                                    > Jaka prawda? Ty w ogole wiesz o co chodzi?
                                                    > Powiedz, co ma szczepionka Koprowskiego do tego, co ja napisalem do Ewy?
                                                    >
                                                    > I nawet piszac o tej szczepionce, wszystko naciagasz. Naprawde szkoda slow.
                                                    > A prawda mnie nigdy nie wkurwia. Tylko ty zadnej prawdy tu nie podala. Podaj, i
                                                    > bede tobie wdzieczny.
                                                    >

A ma do tego to, ze jakoby powstala w historii szczepionka z predkoscia swiatla. Z predkoscia swiatla to Ruscy lecieli za ocean z dolcami w walizce, zeby ja kupic. Ot bladz I i taka jest prawda.
                                                  • rosjaiswiat1 Re: Czyzby? 28.05.21, 23:21
                                                    swiblowo napisała:

> . Z predkoscia swiatla to Ruscy lecieli za ocean z dolcami w walizce, zeby ja kupic.

I co kupili?

> Ot bladz I i taka jest prawda.

To goowno prawda.
                                                    To co Rosjanie, a nie zadne Ruscy, przywiezli z USA, bylo niedopracowane i nie przetestowane.
                                                    Przecytaj chociazby to, co sama zalinkowala.
                                                  • rosjaiswiat1 Swiblowo, mam pytanie 28.05.21, 23:26
                                                    Mam takie wrazenie, ze ty uwazasz, ze Rosjanie przywiezli z USA szczepionke Koprowskiego.
                                                    I w zwiazku z tym moje pytanie:
                                                    Czy Ty rzeczywiscie uwazasz, ze Rosjanie przywiezli z USA szczepionke Koprowskiego?
                                                    Bo nijak nie potrafie zrozumiec, dlaczego ty caly czas, z uporem manjaka, piszesz o szczepionce tego splamionego hanba zydka.
                                                  • monalisa2016 Re: Swiblowo, mam pytanie 29.05.21, 00:14
                                                    smile, smile
                                                    Bicie piany na najwyzszych obrotach, bezproduktywna przepychanka. smile, smile Co innego jest opracowanie, przetestowanie szczepionki (dlugoletnia procedura) a co innego jest dopuszczenie (Zulassung) przez odpowiednie urzedy w jakims kraju szczepionki.
                                                    Szczepionke mozna w jakims panstwie, w jakiejs farmaceutycznej kupic ale ona musi przejsc pewne procedury w kupujacym kraju by byla dopuszczona do uzytku. EU zrobila tak zwane "Notfallzulassung" / dopuszczenie warunkowe produktu wyczarowanego przez pare miesiecy bez dlugoletniego przetestowania czyli dopuscila sie jawnego eksperymentu na ludziach Czym to jest? Tja sad
                                                  • monalisa2016 Re: Swiblowo, mam pytanie 29.05.21, 00:37
                                                    Dodam, wysluchalam nie jednego eksperta swiatowej klasy z tej dziedziny z roznymi akademickimi tytulami z dlugoletnimi praktykami i co uslyszalam? Ze najkrotsze opracowanie szczepionki trwalo 5 lat, ze to byl swiatowy rekord (jakiej nie pytajcie, nie bede szukac) a tu w pare miesiecy opracowano szczepionke na corone, jak mozna jej ufac? O co tu chodzi? Sadze ze nie musze pisac ale mimo tego ludzie daja sie szczepic.

Przyslano mi taki humor z Polski, ktory zacytuje:
                                                    "Mowi szczur do szczura:
                                                    Zaszczepiles sie?
                                                    Chyba cie pojebalo.
                                                    Dopiero testuja to na ludziach"
                                                  • monalisa2016 Re: Ewa, na boga :-) 28.05.21, 19:44
                                                    Normalna praca nad rozwojem szczepionki trwala normalnie w przeszlosci od 12 do 15 lat nawet i wiecej ale pod presja polityki oraz pana Billa poszczegolne fazy badan rozwoju i obserwacji bezpieczenstwa ich zostaly skrocone, zastosowano tak zwany "telescoping", w ten sposob przeciagu paru miesiecy wyczarowano genetyczne szczepionki: mRNA-, DNA- albo wirusowe Vektor-szczepionki bez zadnej dlugoletniej obserwacji jaki beda mialy one wplyw na pozniejszy rozwoj zdrowia u czlowieka, efekty tego sa juz widoczne a mimo tego chce sie szczepic dalej a co najgorsze dzieci.

(Sputnik V i AstraZeneca, J&J, sa Vektor-szczepionkami, zas inne sa mRNA- szczepionkami)
                                                  • monalisa2016 Re: Ewa, na boga :-) 28.05.21, 19:58
                                                    monalisa2016 napisał(a):

> (...) "telescoping", (...)

wiecej tu do poczytania czy przetlumaczenia sobie.

impfentscheidung.online/covid-19-impfstoffentwicklung-teleskopierung-in-der-entwicklung-undrolling-reviews-in-der-zulassung/
                                                    www.heise.de/tp/features/Corona-Impfungen-als-groesstes-Humanexperiment-der-modernen-Geschichte-4975719.html
                                                  • monalisa2016 Re: Ewa, na boga :-) 28.05.21, 20:16
                                                    monalisa2016 napisał(a):

> (...) jaki beda mialy one wplyw na pozniejszy rozwoj zdrowia u czlowieka, efekty tego sa juz widoczne (...)

Jeden przyklad z wielu, od godziny ca. 01:09:12 (nie wiem jak jest dalej, jestem w trakcie sluchania), wyglada na to ze dalsze doniesienia sa w j. angielskim

www.youtube.com/watch?v=6wlvPBg4loM
                                                  • mongolszuudan Re: Ewa, na boga :-) 29.05.21, 05:17
                                                    Херня. Первая эффективная вакцина против клещевого энцефалита была изготовлена советскими учёными за несколько месяцев: начало работ - 1938 год, с 1939 г. - массовая вакцинация. Российский ученый, создатель вакцины от холеры (1892) и чумы (1896) Хавкин применял их массово во время эпидемий в Индии уже на следующий год после их создания. Перед чем испытал на самом себе.
                                                  • mongolszuudan Re: Ewa, na boga :-) 29.05.21, 05:30
                                                    Вакцину от чумы Хавкин создал за 3 месяца. Чтобы удостовериться в безопасности вакцины для человека, Хавкин сделал себе инъекцию, вчетверо превышающую ту дозу яда, которая была необходима для прививки.
                                                    И если чума и холера были известны на протяжении тысячелетий и работы по созданию вакцин против них базировались на огромном накопленном к тому времени материале, то возбудитель клещевого энцефалита был открыт лишь в ходе Дальневосточной экспедиции 1937 года, а о самом заболевании до 1935 г. никто не имел понятия.
                                                  • mongolszuudan Re: Ewa, na boga :-) 29.05.21, 05:37
                                                    Можно и сорок лет заниматься опытами по созданию идеальной вакцины, но не во время эпидемий. Тогда начинают вакцинирование немедленно после получения первых положительных результатов, принимая во внимание, что возможный вред и так будет на порядок менее опасен, чем последствия от бездействия.
                                                  • rosjaiswiat1 Re: Widze, ze niechcesz przerwac dyskusje :-) 28.05.21, 16:22
                                                    swiblowo napisała:

> Nie zmienia faktu, ze badania nad polio trwalylatami.

Widziszli, swiblowo, Ty nic nie wiesz o tym, w jakich warunkach Koprowski przeprowadzal swoje prace nad ta szczepionka. Wszystko wskazuje na to, ze cala praca opierala sie wylacznie na jego entuziazmie, co niewatpliwie wydluzalo prace. W ZSRR nad szczepionka pracowali cale laboratoria specjalistyczne, majace wsparcie przez panstwo, i dlatego szczepionka w ZSRR byla opracowana i oddana do uzytku w ekspresowym tempie.
                                          • rosjaiswiat1 Re: Maszeczki i szczepienia sa teatrem 27.05.21, 22:22
                                            eva15 napisała:

> Maseczki od lat są stosowane przy operacjach. Czemu?

Zeby chirurg nie naplul do otwartego ciala. I to nie zart. W trakcie operacji caly czas chirurg mowi do pielengniarek, pielegniarki rowniez caly czas musza mowic, a gdy chirurg mowi,jak i kazdy czlowiek, to pluje sie, narazajac w ten sposob pacjenta na zakazenie.
                                              • monalisa2016 Re: Maszeczki i szczepienia sa teatrem 27.05.21, 23:13
                                                Wystarczy z maseczki zerwac chocby jedna zewnetrzna warstwe, widzi sie jak ona jest skonstruowana, tja.
                                                Maske dac pod mikroskop szczegolnie punkty zgrzewania widzi sie dosc wielkie pory szczegolnie przy zgrzewanych punktach labirynt przez ktory przedostanie sie z latwoscia kazdy, nie tylko jeden (setki, tysiace) wirus wiec rodzi sie tu pytanie jaka oslona przeciw wirusowi sa maski? Zadna!!!

Te maski, lockdowny, orwellowskie tloczenie do glow na okraglo jedno i tego samego przez media by wywolac strach i posluch, to musztra spoleczenstw.
                                              • monalisa2016 Re: Maszeczki i szczepienia sa teatrem 28.05.21, 19:51
                                                eva15 napisała:

> No i dokładnie o to chodzi. Czyli maseczki są jednak przydatne i skuteczne.

Taaak przydatne dla kieszeni wielu aferzystow ktorzy niezwykle sobie byt polepszyli kosztem naszego zdrowia i bytu.

Przyklad z wielu:

de.rt.com/inland/118206-mit-steuergeld-bentley-und-ferrari-finanziert-masken/
                                                  • elka-sulzerowa2 Re: My dzisiaj rano zaliczylismy druga dawke ... 23.06.21, 14:20
                                                    boavista4 napisał(a):

> Coraz więcej pilotów British Airlines umiera po 2 szczepionce. Ogromnie wielu
                                                    > choruje. Zastanowcie sie co robicie .

Hmmm ... ludzie rozne rzeczy plota, czesto niezgodne z rzeczywistoscia.

Four pilots have recently died – and British Airways says none of these is linked to vaccines.
                                                  • boavista4 Re: Kolejka 23.06.21, 15:15
                                                    to tylko dowód jak media mogą ogłupić narody świata. Efekty tej szczepionki to nie tylko śmierć tych pilotów po zaszczepieniu, ale to, co sie stanie za parę lat. Wielu moich znajomych miało poważne komplikacje po zaszczepieniu.
                                                  • elka-sulzerowa2 Re: Kolejka 23.06.21, 16:10
                                                    boavista4 napisał(a):

> to tylko dowód jak media mogą ogłupić narody świata. Efekty tej szczepionki to
                                                    > nie tylko śmierć tych pilotów po zaszczepieniu, ale to, co sie stanie za parę
                                                    > lat. Wielu moich znajomych miało poważne komplikacje po zaszczepieniu.

Czas pokaze Jak do tej pory nikt z moich kumpli zawodowych ... nie mial jakichkolwiek komplikacji w wyniku szczepienia. Jak i tu, wsrod zaszczepionej miedzynarodowej braci zeglarskiej, o komplikacjach jakos nie slychac. Nikt z nas tu tez nie chorowal na covida. Tego samego nie moge powiedziec o moich zawodowych kumplach gdzie 2 pielegniarki i 1 lekarz zmarli. Jedna z mlodszych pielegniarek ma powazne pokowidowe komplikacje.
                                                  • boavista4 Re: Kolejka 23.06.21, 21:18
                                                    WHO stwierdza ze młodzież poniżej 18 roku zycia nie powinna buc szczepiona, a tymczasem rzad supermocarstwa:

Psaki Says Biden Admin Partnering with Private Sector to Bribe Kids with Xboxes to Get Vaccinated

German MSM: ” PCR TEST IS USELESS!”

In a leaked State Department cable from 2009, then-Secretary of State Hillary Clinton warned that the Wuhan Institute of Virology could lead to “biological weapons proliferation concern.”

The cable, obtained via Wikileaks, was sent from the State Department in June 2009 to all embassies in member nations ahead of the Australia Group plenary session in Paris, September 21-25, 2009. The Australia Group is an international export control forum organized to prevent the spread of technologies and research that could be used in chemical and biological weapons. All Five Eyes nations are members of the group, including the EU, India, Japan, and South Korea. China is not a member of the group.

walka z wirusem bedzie kosztowac 22 miliardy dolarow na rok! ($ 22 200 000 000)

REVEALED: 881 Secret Service employees - including 447 agents in the president and VP's security details - tested positive for COVID in 12 months from March 2020

10:36
                                                    REVEALED: Google FUNDED virus research carried out by Wuhan-linked scientist Peter Daszak for over a decade, new report reveals, amid accusations Big Tech has silenced COVID lab leak theory

In 2020, 3,605,201 babies were born in the U.S. compared to 3,747,540 babies in 2019, representing a 3.79 percent decline, the Centers for Disease Control and Prevention (CDC) revealed on Wednesday.

Additionally, the number of births fell every month last year in comparison with the year before, with the largest drop seen in December.

New Harvard Data (Accidentally) Reveal How Lockdowns Crushed The Working Class While Leaving Elites Unscathed

In order to ensure Biden’s July 4th vaccine goal would not fail, Kamala Harris literally directed a crowd of Democrat volunteers to knock on doors of unvaccinated residents and harass them into getting the jab.

Behind the vaccine veil: Doctor cites ‘whistleblowers’ inside CDC who claim injections have already killed 50,000 Americans

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka