Dodaj do ulubionych

Assange i cisza!!!

06.06.21, 22:19
A co an to UE, tzw "oburzona społeczność międzynarodowa, media głównego nurtu??? To co zwykle: MORDA W KUBEŁ I NA JANKESKI ŁAŃCUCH!!!
Ekspert ONZ ds. tortur potępia prześladowania Juliana Assange'a jako wysiłki na rzecz uwolnienia dziennikarzy przed szczytem G7.
Wysiłki na rzecz uwolnienia założyciela WikiLeaks Juliana Assange'a z więzienia Belmarsh w Wielkiej Brytanii zostały nasilone w tym tygodniu przed szczytem G7 dzięki akcji w Genewie, petycji i interwencji specjalnego sprawozdawcy ONZ ds. tortur.
Narzeczona Assange'a Stella Moris, burmistrz Genewy Frederique Perler i specjalny sprawozdawca ONZ ds. tortur Nils Melzer wezwali w piątek do uwolnienia dziennikarza i zakończenia postępowania ekstradycyjnego przeciwko niemu w USA.
Melzer, który pełni również funkcję szwajcarskiego przewodniczącego praw człowieka w Akademii Genewskiej, nazwał uwięzienie Assange'a „jednym z największych skandali sądowych w historii” i nazwał założyciela WikiLeaks, a także demaskatorów Edwarda Snowdena i Chelsea Manninga „szkieletami”. w szafach krajów zachodnich”.
„To historia człowieka prześladowanego w naszej części świata za to, że powiedział prawdę” – powiedział Melzer. „Obnażył zbrodnie wojenne, zdemaskował tortury, zdemaskował korupcję. To niewygodna prawda.

„Czy uczysz swoje dzieci, że mówienie prawdy jest dobre czy złe?” kontynuował, dochodząc do wniosku, że nie może zostawić swoim dzieciom świata, „w którym mówienie prawdy stało się zbrodnią, ponieważ kiedy to się stanie, żyjemy w tyranii”.
VW piątek w Genewie odsłonięto tymczasowy pomnik Assange'a, Snowdena i Manninga. Mobilna instalacja artystyczna, wykonana przez włoskiego artystę Davide Dormino w 2015 roku i nazwana „Anything to Say?” przedstawia trzy postacie stojące na krzesłach z czwartym pustym krzesłem obok nich. Na żywo pojawiła się również petycja złożona przez Geneva Press Club, domagająca się natychmiastowego uwolnienia Assange'a.
„W imię poszanowania niezbywalnych praw człowieka i wartości promowanych przez organizacje praw człowieka z siedzibą w Genewie”, Geneva Press Club wezwał władze brytyjskie „do odmowy ekstradycji Juliana Assange’a i przywrócenia mu wolności” oraz dla USA. rząd „odstąpić od ścigania Juliana Assange’a”.
Genewski Klub Prasowy wezwał również demokratyczne państwa, takie jak Szwajcaria, do „zapewnienia Julianowi Assange'owi terytorium schronienia, w którym może chronić się przed nowymi oskarżeniami”.
Chociaż nie został uznany za winnego żadnego przestępstwa, Assange spędził ponad dwa lata w więzieniu Jej Królewskiej Mości Belmarsh, więzieniu o zaostrzonym rygorze, w którym przebywają niektórzy z najbardziej niesławnych i niebezpiecznych przestępców w Wielkiej Brytanii, w tym kilku głośnych terrorystów, seryjnych morderców i gwałcicieli. Assange pozostaje w Belmarsh pomimo orzeczenia sędziego w styczniu, że nie może zostać wydany Stanom Zjednoczonym .
Obserwuj wątek
    • missdizzy Re: Assange i cisza!!! 08.06.21, 16:36
      Dzięki @kerim12 za jedyne wspomnienie o Assange na lamach polskiego internetu w tym tygodniu. Wstyd, że nie jest tego w stanie napisać żaden z polskich dziennikarzy. Wygląda na to, że gazety chętnie pisały tylko wtedy jak miały możliwość oczerniania Assange. Cofanie przekłamań i oszczerstw, nie mówiąc o pisaniu o nim rzeczy pozytywnych nie wydaje się możliwe, a jedynym źródłem informacji po polsku na jego temat jest teraz Facebook ze stronami typu Free Assange Polska etc. Podczas gdy np. w UK nawet Daily Mail, początkowo jeden z głównych jego oszczerców, wspólnie z gazetą Guardian, teraz w końcu poczuwają się do publikowania artykułów jeśli nie cofających wcześniej wypowiedziane kłamstwa to przynajmniej nie oczerniających. Dlaczego u nas wciąż cisza?? Czy wolność słowa jest dla nas nieistotna czy po prostu nie widzimy związku tego co dzieje się poza granicami Polski z tym co u nas? Warto się zastanowić bo Polska jest jednym z głównych sojuszników USA - 11 przez nas opłacanych baz wojskowych na terytorium Polski to nie byle co.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka