Dodaj do ulubionych

Słowa prawdy o zach. Ukrainie

09.06.21, 07:09
Moje spostrzeżenia są takie same
m.zen.yandex.ru/media/haydamak/zapadnaia-ukraina-kakoi-na-samom-dele-eto-krai-bednyi-ili-bogatyi-60b63e03e8a8c866ffbc61d3
Obserwuj wątek
    • mongolszuudan Re: Słowa prawdy o zach. Ukrainie 09.06.21, 08:53
      Нет никакой единой Западной Украины. Есть бывшие польские воеводства - Львовская и Тернопольская области - типичные классические бандерлоги-галицаи, бывшие австрийцы, есть бывшая венгерская и чехословацкая Закарпатская область - где много венгров и коренных русинов с русинским, а не украинско-хохляцким и не украинско-галицайским самосознанием, есть бывшая румынская Буковина, наверняка сильно отличающаяся и от Галиции и от Закарпатья (Подкарпатской Руси). Закарпатье до переворота 2014 г. вообще резко выделялось на фоне остальной Западной Украины, ибо чаще всего голосовала за тех же кандидатов, что и на проросийском Юго-Востоке. Буковина этнографически и исторически отличная от Галиции - за одних и тех же с нею. Волынь, которая с 18 века была в составе России, культурно ближе к центру (Киевщине), чем к Галиции (Львову).
    • rosjaiswiat1 Re: Słowa prawdy o zach. Ukrainie 10.06.21, 12:10
      brat_kryzysa napisał:

> Moje spostrzeżenia są takie same

Zachodnia Ukraina jest bardzo zroznicowana. To co opisuje ten gosc, to dotyczy gorale, mieszkajace po stronie ukrainskiej, i oni w niczym nie sa podobni do tych Ukraincow, ktore mieszkaja w okolicach Lwowa. Nie podobne i budowle i zwyczaje. I nic ich nie laczy, oprocz ukr.paszportu.
      Wiec nie wiem o jakie Twoje takie same spostrzezenia chodzi.
      Aleksandr ma sporo racji, opisujac zachodnia Ukraine taka, jaka ona jest. Opis tego goscia jest wyrywkowy, i dotyczy tylko jednego regionu.
      Co do reszty zachodniej Ukrainy, to ona nie wiele rozni sie pod wzgledem zamoznosci czy budowle od reszty Ukrainy. Oczywiscie tam pozostalo sie sporo budowle pozostalych po Polsce, ale nowe budowy w niczym nie roznia sie od tych, co buduja w innych regionach Ukrainy. Ale mentalnie oni sa calkowicie inni. Oni sa pewni tego, ze sa lepsi, bardziej pracowici i na ogol barziej cywilizowani. I przy tym sa tepi i uparci jak osly.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka