Dodaj do ulubionych

Kolejna ofiara

10.06.21, 09:23
Systemu propagandy, bo jak można inaczej nazwać aresztowanie człowieka , dziennikarza pod tak kuriozalnymi zarzutami ?
Orwell znów w grobie się przewraca, zamykają ludzi za za myślenie i inne zdanie niż negatywne o Rosji

yandex.eu/turbo/rbc.ru/s/politics/10/06/2021/60c1ab7a9a7947aa02cff9b3
Obserwuj wątek
  • rosjaiswiat1 A co Orwell ma do tego? 10.06.21, 12:18
   Z zalinkowanych tekstow nie mozna wyciagnac zadnego wniosku, czy zarzuty sa prawdziwe, czy to tylko proba zamknac gebe niewygnemu czlowieku.
   Jest oczywistym, ze na terytorium kazdeggo panstwa dzialaja wywiady obcych panstw, ktore dokonuja i werbunkow. Wiec nie mozemy wykluczyc tego, ze ten czlowiek rzeczywiscie dzialal na rzecz rosyjskiego wywiadu. To absolutnie normalna rzecz.
    • rosjaiswiat1 Re: A co Orwell ma do tego? 10.06.21, 15:15
     brat_kryzysa napisał:

     > Z całokształtu, ilości zatrzymanych i wydalonych ludzi jednoznacznie wychodzi,
     > że to na zamówienie polityczne, chciałbym się mylic

     Na zamowienie publiczne jest ogloszenie o zatrzymaniu agentu obcego wywiadu. I w tym przypadku tak na pewno jest. Ale nadal my nie wiemy tego, czy ten czlowiek nie dzialal z aspiracji rosyjskich sluzb wywiadowczych. Przy tym trzeba pamietac, ze daleko nie kazdy z tych, kogo mozna uznac za pro-rosyjskiego, zdaje sobie sprawwe z tego, ze jest wykorzystany przez rosysjki wywiad. Taki czlowiek dziala w dobrej wierze, a Rosja tylko wspomaga go na rozne sposoby. Tak robi sie na calym swiecie. Tak robi Polska na terenie Bialorusji, tak robia USA na terytorium kazdego panstwa, bez wzgledu na to, czy to panstwo jest wrogie Ameryce, czy jest pod calkowitym amerykanskim kontrolem.
     • brat_kryzysa Re: A co Orwell ma do tego? 10.06.21, 16:33
      Owszem, choć raczej zakładam, że ludzi zamyka się bardziej za poglądy, tak się dzieje gdy siła propagandy zaczyna się walić, wówczas sięga się po środki przymusowe, zbyt wiele tego było ostatnio przypadków. Z drugiej strony dlaczego Rosja nie miałaby mieć swojego lobby skoro wszystko zdominowane jest przez US wpływy ?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka