Dodaj do ulubionych

Kto ma obowiązek ratowania Ukrainy? Niemcy!

14.06.21, 23:36
Putin powiedział ostatnio w jakimś wywiadzie, że obowiązkiem Rosji nie jest karmienie Ukrainy.
No ale trudno, by karmili ją Amis, tego "demokratyczna ustawa imperialistyczna " nie przewiduje.

Skoro w rosyjsko-niemieckim tandemie gazociągu NS2, Rosja karmić nie chce, Amis wzięli się ostro za Niemców.
Jak się okazuje, zgoda USA na NS2 wiąże się z tym, że Niemcy będą musieli zrekompensować Ukrainie straty wynikające z powstania NS2. Trwają teraz rozmowy, jak konkretnie ma to się odbyć, są różne koncepcje wymyślane w Waszyngtonie, tak np.:

Dieser Ausgleich könnte so aussehen: Die Bundesregierung gibt Kiew langjährige Zusagen, weiterhin die ukrainische Gaspipeline zu nutzen, und investiert außerdem in das Pipeline-Netz des Landes.

Czyli:

Ta rekompensata mogłaby tak wyglądać: rząd niemiecki daje Kijowowi wieloletnie zobowiązania używania nadal ukraińskich rur, ponadto inwestuje w sieć gazociągów w tym kraju.


www.welt.de/debatte/kommentare/article231813549/Konflikt-um-Nord-Stream-2-Zahlen-muesste-Gazprom-nicht-der-deutsche-Steuerzahler.html


Czyli - skoro Niemcy chcą samodzielnie zawierać umowy gospodarcze z Rosją, to muszą za to płacić krajowi, który tej umowie nie podlega. Czekam, gdy obok Ukrainy w kolejce do niemieckich płatności ustawi się Polska i Pribałtyka. W końcu i te kraje są niezadowolone.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka