Dodaj do ulubionych

Łukaszenka kontratakuje i to jak!!!

03.07.21, 23:02
Ha, ha, on jest dobry, ten koleżka. Nielegalni imigranci z Afganistanu, Iranu , Iraku i Bóg jeden wie skąd jeszcze szturmują granicę litewską od strony Białorusi:


Litwa ogłosiła stan wyjątkowy!

Minionej doby litewscy pogranicznicy zatrzymali kolejnych 116 migrantów, w nocy z czwartku na piątek - 150.

W tym roku ogółem na Litwę z Białorusi nielegalnie próbowało dotrzeć 938 osób; liczba ta jest 12-krotnie wyższa niż w całym 2020 roku. Ponad połowa z nich pochodzi z Iraku, ale także z Iranu, Syrii, Gwinei, Turcji i Sri Lanki.

Według litewskiego MSW istniejąca infrastruktura w ośrodkach migracyjnych pozwala na przyjęcie 835 osób, przy czym ponad 500 miejsc jest już zajętych.

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka (...) oświadczył w piątek, że jego kraj, zagrożony sankcjami Zachodu, nie ma funduszy powstrzymania nielegalnych migrantów.

" Szczerze mówiąc, nie będziemy dłużej trzymać tych, których dławicie w Afganistanie, Iranie, Iraku. Ze względu na wasze sankcje nie mamy ani pieniędzy, ani siły, aby to robić"wpolityce.pl/swiat/557312-litwa-oglosila-stan-wyjatkowy-reakcja-na-naplyw-migrantow

Obserwuj wątek
  • eva15 Re: Łukaszenka kontratakuje i to jak!!! 03.07.21, 23:39
   Litewska minister spraw wewnętrznych Litwy, Agne Bilotaite, poinformowała, że białoruscy urzędnicy i funkcjonariusze są zamieszani w organizację nielegalnej migracji z Białorusi na Litwę. – To forma wojny hybrydowej – dodała.

   wiadomosci.onet.pl/swiat/litwa-fala-nielegalnej-migracji-z-bialorusi-nawet-15-tys-dol-za-przekroczenie-granicy/82vnsz4
   • lubat Re: szczwany z niego list. 04.07.21, 11:03
    j-k napisał:

    > i trzyma niezle UE i Litwe w szachu...

    Bez przesady. Ten strumyk nasyłanych z Białorusi imigrantów jest dosyć mizerny i wprawdzie na Litwie może stworzyć jakieś chwilowe problemy, jednak w skali UE jest prawie niezauważalny.
    • eva15 Re: szczwany z niego list. 04.07.21, 11:28
     Na Zachodzie też był na początku tylko strumyk, a proszę jak się rozrósł! Łukaszenka ma potencjał i on o tym wie. Ale Litwini o czymś wiedzieć nie chcą zwracając się do EU o pomoc. EU ze wszystkich sił wspiera imigracje, Niemcy wysyłają nawet statki, by zebrać jak najwięcej cennych gości.

     W pewnym sensie Łukaszenka pracuje na korzyść EU. Solą w oku jewrokołchożników był fakt, że kraje b. Ostblocku imigrantów nie chcą. Mogą sobie nie chcieć, ale mieć będą - jak Bóg da, albo Łukaszenka!
     • rosjaiswiat1 Re: szczwany z niego list. 04.07.21, 12:04
      eva15 napisała:

      > Łukaszenka ma potencjał i on o tym wie.

      Niestety, Ewa, Lukaszenko ma tylko tyle, ile Rosja mu da. Bo Bialorus nie ma granicy z zadnym krajem, skad mogliby pochodzic potencjalne "nowi cenne obywatele" UE. Co innego, gdyby Putin i Lukaszenko razem wzieliby sie do roboty. Wtedy rzeczywiscie, problem Unii bylby powazny.
       • eva15 Re: szczwany z niego list. 04.07.21, 12:11
        Władze Litwy zaznaczają, że problem nielegalnych migrantów, którzy przedostają się z Białorusi, nasilił się pod koniec maja. Migranci przybywają do Mińska bezpośrednimi lotami ze Stambułu i Bagdadu. Następnie samochodami są przewożeni na granicę z Litwą. Po przekroczeniu zielonej granicy są zatrzymywani przez litewskich pograniczników i zgłaszają im prośbę o udzielenie azylu.

        wiadomosci.onet.pl/swiat/litwa-fala-nielegalnej-migracji-z-bialorusi-nawet-15-tys-dol-za-przekroczenie-granicy/82vnsz4
        • eva15 Re: szczwany z niego list. 04.07.21, 12:21
         Minister spraw wewnętrznych uważa, że jest to celowa polityka reżimu białoruskiego wymierzona w państwo litewskie. Według niej nielegalni imigranci docierają na Białoruś lotami ze Stambułu i Bagdadu, w sumie są cztery takie loty tygodniowo. „Wiemy dobrze, że zajmują się tym zorganizowane grupy przestępcze, które działają we współpracy z funkcjonariuszami białoruskimi. Podróż jednej osoby to ok. 1,5 tys. euro, rodziny – 35 tys.“ – powiedziała minister.

         kurierwilenski.lt/2021/06/11/na-litwe-naplywaja-nielegalni-imigranci-z-bialorusi/

         Ty Igorze myślisz, że Białoruś jest całkiem i we wszystkim zależna od Rosji, a to wcale nieprawda ! smile.


       • rosjaiswiat1 Re: szczwany z niego list. 04.07.21, 12:14
        eva15 napisała:

        > A czemu Rosja ma nie dać? Przecież to idealny środek zemsty na Pribałtyce.

        I w tym ja widze potencjal Likaszenko.

        > Poza tym - część imigrantów przylatuje samolotami do Mińska.

        To bardzo mala ilosc, wiec nie ma o czym gadac.
         • eva15 Litwini budują miasteczka namiotowe dla przybyszów 04.07.21, 12:42
          Litwini szykują się na godne przyjęcie następnych imigrantów:


          Zastępca dowódcy straży stwierdził też, że sytuacja na granicy jest pod kontrolą, problemy pojawiają się głównie z zakwaterowaniem migrantów.

          „Na razie zarządzamy sytuacją własnymi wzmocnionymi siłami, z pewnością bronimy granicy państwowej, mamy problemy tylko z zakwaterowaniem” — powiedział Mačaitis.

          „Jeżeli mamy 835 miejsc noclegowych, to dziś ponad 500 miejsc jest zajętych. Miejsc w Centrum Rejestracji Cudzoziemców już nie wystarcza, więc w tym miejscu jest obóz namiotowy. Udostępniliśmy na koszt szkoły przygranicznej dwa akademiki, tam najwięcej zakwaterowano rodzin z małymi dziećmi” — powiedział pułkownik PSG.


          kurierwilenski.lt/2021/07/02/sluzba-graniczna-proponuje-ogloszenie-stanu-wyjatkowego-panujemy-nad-sytuacja-ale-jest-problem-z-zakwaterowaniem/
          • rosjaiswiat1 Generalnie sprawa jest blacha 04.07.21, 12:52
           Cytat z zalinkowanego przez Ewe tekstu:
           "Według niego, obecnie dla migrantów jest 835 miejsc noclegowych, z czego około 500 jest zajętych. 822 nielegalnych migrantów z Białorusi próbowało w tym roku przedostać się na Litwę — dziesięciokrotnie więcej niż w całym 2020 roku."

           Wiec o czym gadamy? smile
            • rosjaiswiat1 Ewa, nie o to chodzi 04.07.21, 14:28
             eva15 napisała:

             > O tym, że to może być początek, nie musi, ale jak najbardziej może.

             Oczywiscie, ze moze to byc poczatek, ale sam Lukaszenko nic nie zrobi, on musi miec tych uchodzcow. Wiec ja nie zaprzeczam temu, ze problem potencjalnie istnieje, ja tylko zaznaczam, ze Lukaszenko nic nie zrobi bez Putina, ewentualnie bez innych krajow, ktore maja cos do Unii i marza na niej za cos zemscic sie.
  • rosjaiswiat1 Re: Łukaszenka kontratakuje i to jak!!! 04.07.21, 12:06
   eva15 napisała:

   > Ha, ha, on jest dobry, ten koleżka. Nielegalni imigranci z Afganistanu, Iranu ,
   > Iraku i Bóg jeden wie skąd jeszcze szturmują granicę litewską od strony Białorusi.

   Generalnie to taka jednorazowa akcje, bo wkrorce, jesli nie juz, u Lukaszenko zabraknie uchodzcow.
  • monalisa2016 Re: Łukaszenka kontratakuje i to jak!!! 05.07.21, 00:19
   Doniesienia bialoruskiej agencji prasowej BelTA, kto nie zna j. niemieckiego moze sobie przestawic doniesienia agencji na inne jezyki np. rosyjski, angielski, hiszpanski i chinski. Baten na samej gorze w prawym rogu tam gdzie akurat jest DEU i okragly znaczek globu.

   Rok temu, znaczy w maju 2020 roku przebywalo na Bialorusi (cytuje tlumaczenie na j. polski, orginalny artykul w j. niemieckim w linku)

   "W maju na Białorusi przebywało około 9,5 tys. uchodźców, osób ubiegających się o azyl oraz osób bez obywatelstwa. W 2019 roku, według informacji Jean-Yves Bouchardy, o azyl na Białorusi ubiegały się 954 osoby, a w ciągu pierwszych 5 miesięcy tego roku - 234 osoby."

   deu.belta.by/society/view/unchr-in-belarus-verwirklicht-das-fluchtlingsprogramm-wahrend-der-pandemie-50812-2020/
   Granice miedzy Bialorusia a Ukraina polecil Lukaszenko zamknac. Od piatku jest granica zamknieta.

   deu.belta.by/president/view/lukaschenko-macht-die-grenze-zur-ukraine-dicht-57682-2021/

   deu.belta.by/president/view/lukaschenko-geheimdienste-decken-in-belarus-terroristische-schlaferzellen-auf-57683-2021/
   Austriacke media (Kurier.at) komentuja tak:

   kurier.at/politik/ausland/lukaschenko-wittert-staatsstreich-und-schliesst-grenze-zur-ukraine/401432524

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka