21.07.21, 04:22
Czyli błyskawicznie zbudowany lekki myśliwiec 5 generacji
youtu.be/FlBQD2IkZNY
Obserwuj wątek
  • herr7 Re: Szach mat 21.07.21, 07:08
   Putinowi pokazano jedynie skorupę, a nie samolot. Samolot ten nie ma nawet silnika, podobnie jak Su-57. Prace nad silnikiem trwają, ale są opóźnione. Rosjanie mają w tej chwili sporo nowych, "przełomowych" konstrukcji, które póki co pokazują tylko na paradach. Czołg T-14 Armata pokazują od 2015 r, podobnie jest z Kurgańcem i T-15. A zamiast nowych konstrukcji rosyjska armia polega na zmodernizowanych wersjach T-72 i transporterach oraz wozach piechoty, które w sytuacji prawdziwej wojny mają szanse przetrwać na polu walki jak czołgi BT-7 w 41 r.
   Podobnie jest z produkcją samolotów pasażerskich. Jeżeli będą produkować MC-21 w ilości 2-3 sztuk rocznie to rosyjskie lotnictwo cywilne będzie musiało nadal kupować samoloty u Amerykanów.
   • mongolszuudan Re: Szach mat 21.07.21, 10:02
    С кем у России может быть правдивая война, херр? Обычное российское оружие не годно для локальной войны в Сирии или с Украиной? Ядерного оружия в России мало, чтобы убедить всех в мире, что правдивая война с Россией будет последней войной на этой планете для всех?
    • herr7 Re: Szach mat 21.07.21, 10:59
     Rosja ma wielu wrogów i to prawdziwych. Na dodatek duże terytorium i stosunkowo mało ludzi. PKB Rosji stanowi jakieś 1.5-2% PKB światowego i jest 10 razy mniejsze niż PKB Chin. I to są fakty, których nie można pominąć. Czy więc Rosję stać np na utrzymanie lotniskowców? Posiada jeden, ale pechowy. W istocie jej niego nie stać, a korzyści z niego są niewielkie.
     Co te ograniczenia oznaczają w praktyce? Żeby przetrwać Rosja musi mieć możliwości perswazji wykluczającą napaść na nią ze strony innych państw. A to się sprowadza do użycia broni nuklearnej na dużą skalę i to automatycznie, w tym co najważniejsze z zaatakowaniem terytorium kraju, który na Rosję napadł, lub jest odpowiedzialny za napaść. Takim w miarę tanim środkiem odstraszania są np. podwodne drony niosące duże ładunki nuklearne.
     Drugi aspekt to produkcja broni na potrzeby własnej armii i na eksport, co pozwala zachować przemysł pracujący na rzecz obronności. Rosja jest pod tym względem w dużo lepszej sytuacji niż Polska, która kupuje broń głównie w USA.
    • rosjaiswiat1 Re: Szach mat 21.07.21, 20:54
     mongolszuudan napisał:

     > С кем у России может быть правдивая война, херр?

     Musisz wiedziec, ze xepp zazwyczaj nie odpowiada na pytanie, ktore burza jego poglad na Rosje i Putina.
     • lubat Re: Szach mat 21.07.21, 22:00
      rosjaiswiat1 napisał:

      > Musisz wiedziec, ze xepp zazwyczaj nie odpowiada na pytanie, ktore burza jego p
      > oglad na Rosje i Putina.

      Herr ma rzeczywiście dosyć osobliwe poglądy na Putina, ale w ocenie Rosji wykazuje dużo trzeźwego spojrzenia.
      A gdyby pominąć tematykę rosyjską, to jest on jednym z najbardziej przytomnych i rozgarniętych dyskutantów na forum świat. Przykład:

      herr7
      Re: Nord Stream 2 - kiedy go wreszcie skończą?
      21.07.21, 12:58
      Odróżnij realia od mitów. Jankesi zwalczają Gazociąg Północny, gdyż sami chcą upchać najwięcej swojego gazu łupkowego, na swoich warunkach. Gdzie tu jest Ukraina? Gdyby udało się im zatrzymać Gazprom to mogą też pod byle pretekstem zablokować gazociągi ukraińskie i w ich miejsce sprzedawać jeszcze więcej swojego gazu. Ukraina spełnia tę samą rolę co Polska - ma szczekać i próbować ugryźć ruskiego niedźwiedzia i tylko to.
      W chwili rozpadu ZSRR była to najlepiej rozwinięta republika radziecka, dzisiaj to jest marny cień. Utraciła praktycznie cały swój przemysł, który mógłby konkurować z Zachodem. Zresztą w Polsce zaszły podobne zmiany i gdyby nie unijna kroplówka to byśmy szukali pracy przy zbieraniu pomidorów we Włoszech. Polska się często lubi porównywać do Rosji, ale ja nie przypominam sobie żadnego produktu opartego na wysokich technologiach, który jest robiony w Polsce w oparciu o polskie technologie. Staliśmy się "montownią".
      Bogactwem Ukrainy są jej czarnoziemy. Za kilka lat większość z nich będzie we władaniu obcych firm, a Ukraińcy będą mogli co najwyżej na nich jedynie pracować. Jak dawniej chłopi. Ale czy muszę ciągle tłumaczyć prawdy oczywiste, że stosunkach między państwami nic nie robi się za darmo, a jak się nadarza okazja do grabieży to się z niej korzysta. A przy takich elitach, jak na Ukrainie grabież jest czymś oczywistym. Zresztą, czy polskie elity są dużo lepsze?
      • rosjaiswiat1 Re: Szach mat 21.07.21, 22:32
       lubat napisał:

       > Herr ma rzeczywiście dosyć osobliwe poglądy na Putina,

       Lubat, ja sporo w swoim czasie dyskutowalem z tym payatzem, i moge stanowczo stwierdzic, ze nic ciekawego on soba nie przedstawia.
    • herr7 Re: Szach mat 21.07.21, 12:45
     brat_kryzysa napisał:

     > Weź się herr doucz bo nie ma z czym polemizować

     Najpierw wytrzeźwiej, a dopiero potem siadaj do komputera!
      • rosjaiswiat1 Re: Szach mat 21.07.21, 21:12
       brat_kryzysa napisał:

       > Silniki nowe weszły już do produkcji,

       Tak naprawde wy obydwa nie sa w temacie smile

       > zastępując wersje AL-41F1 w 2019 po testach i to na tyle

       Silniki AL41F1 to silnik pierwszego etapu, ktory byl zbudowany specjalnie dla SU-57, i on wszedl do seryjnej produkcji w 2019 roku.
       Wiec Xerr nie wie , ze SU-57 ma silnik, a Ty nie wiesz, ze AL41F1 i jest ten nowy silnik. Od razu po tym, jak AL41F1 wszedl do produkcji, to bylo ogloszono, ze w 2022 roku wejdzie do produkcji silnik drugiego etapu. Ale silnik pierwszego etapu, czyli AL41F1 nie bedzie oddany do lamusu, poniewaz on znakomicie sprawdza sie na SU-35, co robi go na dzien dzisiejszy najlepczym mysliwcem na swiecie.
       • herr7 Re: Szach mat 22.07.21, 05:31
        rosjaiswiat1 napisał:


        > Silniki AL41F1 to silnik pierwszego etapu, ktory byl zbudowany specjalnie dla S
        > U-57, i on wszedl do seryjnej produkcji w 2019 roku.
        > Wiec Xerr nie wie , ze SU-57 ma silnik, a Ty nie wiesz, ze AL41F1 i jest ten n
        > owy silnik. Od razu po tym, jak AL41F1 wszedl do produkcji, to bylo ogloszono,
        > ze w 2022 roku wejdzie do produkcji silnik drugiego etapu. Ale silnik pierwsze
        > go etapu, czyli AL41F1 nie bedzie oddany do lamusu, poniewaz on znakomicie spra
        > wdza sie na SU-35, co robi go na dzien dzisiejszy najlepczym mysliwcem na swiec
        > ie.

        SU-57 ma silnik, żeby latać na pokazach, ale nie ma silnika żeby można go produkować w większych ilościach. Przypominam, że pierwszy lot Su-57 miał miejsce w 2010 r, a obecnie mamy już drugą połowę 2021. Podobna historia jest z czołgiem Armata, niby istnieje, ale armia zamawia czołgi zbudowane na bazie T-72. Armata okazała się dla wojska zbyt droga, a przy tym nie gotowa do seryjnej produkcji.
        O skuteczności samolotu decyduje jego radar i wykrywalność, a nie to czy dobry pilot potrafi na nim zrobić "kobrę". Walki w powietrzu to nie to samo co pokazy dla publiczności. No i liczy się też ilość.
        • herr7 Re: Szach mat 22.07.21, 08:35
         Nie chcę tu uchodzić za krytykanta. Po pierwsze, nie jestem ekspertem od zbrojeń. Z tego co wiem, to decyzje rosyjskiego rządu dotyczące zbrojeń wydają mi się racjonalne, gdyż biorą pod uwagę ograniczone finansowe możliwości Rosji. Kraj ten, jak widać nie szykuje się do prowadzenia wojny w najbliższym czasie. To też nie jest nic złego, a raczej przeciwnie.
         A za kilka lat będą mieć gotowy silnik do Su-57 i Su-75. I raczej na pewno znajdą na niego chętnych. Rosjanie powinni jedynie mieć nadzieję, że nie będą go sprzedawać za rosyjskie pieniądze, które zostaną potem darowane. Rosja pod tym względem jest jedynym państwem na świecie darującym innym długi.
         • rosjaiswiat1 Re: Szach mat 22.07.21, 11:44
          herr7 napisał:

          > Z tego co wiem, to decyzje rosyjskiego rządu dotyczące zbrojeń wydają mi się racjonalne..

          A ja o tym pisalem do ciebie kilka lat wczesniej. Ale do ciebie to nie docieralo, i ty tylko plules sie jadem pod adresem Rosji i Putina.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka