Dodaj do ulubionych

Swiatowy konflikt!

01.08.21, 21:19

-mężczyźni tej planety, domagają się odszkodowań od kobiet świata, po tym, jak zdali sobie sprawę, że wszystkie ich problemy wynikają z tego, że Ewa ugryzła owoc z drzewa poznania dobra i zła, ponad 5999 lat temu.


"Ewa, przodek wszystkich kobiet, zrujnowała nam wszystko" - powiedział Carl McGuinness z Provo, Utah, na piątkowej konferencji prasowej. "Żądamy zapłaty za grzech i śmierć, które spadły na rodzaj ludzki po tym, jak pierwsza kobieta ukąsiła zakazany owoc."

"To tylko szansa na likwidacje wszystkich nierówności, które kobiety spowodowały przez ich przodka mniej niż 6,001 lat temu."

Po obliczeniu szkód wynikających z ugryzienia przez Ewę owoców, mężczyźni ustalili, że są winne około $593,000,000,000,000,000. Ponieważ zdają sobie sprawę, że zwrócenie tego zajmie trochę czasu, oświadczyli, że są łaskawie gotowi przyjąć zapłatę w formie kanapek na razie.

W czasie publikacji oskarżenia mężczyźni wycofali swoją prośbę, ponieważ kobiety wskazywały, że gdyby Adam był tam, aby prowadzić swoją żonę jako głowę domu, Szatan prawdopodobnie nie byłby w stanie jej oszukać.
Obserwuj wątek
  • elka-sulzerowa2 Re: Swiatowy konflikt! 01.08.21, 23:42
   Ja tm na miejscu mezczyzn wnioslabym pozew przeciw temu niwidzialnemu, podstepnemu, msciwemu starcowi!
   Po jakiego jakies jablka (ktore nota bene w tym regionie nie rosna) wieszal ... skoro z gory wiedzial co z tego bedzie?
   W dzisiejszych czasach to sie "entrapment" nazywa i wszyscy na to zezem patrza!
    • mongolszuudan Re: Swiatowy konflikt! 02.08.21, 01:32
     Czy jest obowiazek lubic amoralna, zboczona i przesiaknieta duchem nienawisci mifologie primitywnego koczowego plemioni, bardzo slabego na poczatku swojej historii, z powodu czego regularnie dostawalo batow od wszystkich sasiedzi, i dlatego potwornie nienawidzacego wszystko obce i wszystkich obcych?
     • elka-sulzerowa2 Re: Swiatowy konflikt! 02.08.21, 13:06
      mongolszuudan napisał:

      > Czy jest obowiazek lubic amoralna, zboczona i przesiaknieta duchem nienawisci m
      > ifologie primitywnego koczowego plemioni, bardzo slabego na poczatku swojej his
      > torii, z powodu czego regularnie dostawalo batow od wszystkich sasiedzi, i dlat
      > ego potwornie nienawidzacego wszystko obce i wszystkich obcych?
      >


      Dokladnie!

      Zlepek legend ktore nawet sie ze soba nie zgadzaja.
      Zlepek legend koczownikow spisany po grcku, 200 -300 lat po rzekomych historycznych wydarzeniach.
      Pierwowzoru ten msciwy starzec jakis nie dostarczyl.
      Jak tu wiec rozprwiac o znaczeniu biblijnego slowa bez autentycznych slow?
      Majaczenie o swietosci i nieomylnosci biblii jest tylko majaczeniem nawiedzonych.
      Wystarczy te rozne legendy czytac jednoczesnie, nawet w koslawych tlumaczeniach, by zauwazyc brak spojnosci w tych legendach. Jesli jeden apostol relacjonuje wydarzenie a inny apostol swoja relacja temu wydarzeniu zaprzecza to badz tu madry czlowieku i zdecyduj ktora relacja jest prawdziwa?
      Dla przykladu Marek mowi, ze Jezus byl ukrzyzowany dzien PO posilku paschy (Mark 14:12 15:25) ... a z kolei Jan opowiada jak to Jezusa ukrzyzowano dzien PRZED pascha (John 19:14).
      Albo wezmy opowiesc o narodzinach Jezusa ... wedlug Lukasza rodzina po miesiacu powraca z Betlejem do Nazaretu (Luke 2:39) ... Mateusz natomiast mowi o ucieczce rodziny do Egiptu (Mathew 2:19 - 22).
      Ktora wersja jest prawdziwa?
      Tych niescislosci w biblii jest cala masa!

      Pawel mowi, ze po nawroceniu na drodze do Damaszku on ZANIECHAL wedrowki do Jerozolimy by spotkac tych, ktorzy byli apostolami przed nim (Gal. 1:16-17) ...
      natomiast w ksiedze actow Pawel wedruje do Jerozolimy i jest to pierwsza rzecz jaka robi po opuszczeniu Damaszku (Acts 9:26)

      To tylko moje 3 grosze, jesli o swiete slowa idzie.


      • mongolszuudan Re: Swiatowy konflikt! 02.08.21, 15:09
       Mowilem o Starym Testamencie, ktory na 500-1000 lat starszy od Nowego. Nowy - zrodlo i dokument zupielnie innej (rzymskiej) epoki, innego spoleczenstwa, absolutnie innych, diametralnie przeciwnych wartosci. Chrystus w Kazaniu na górze dosłownie w każdym punkcie anuluje działanie dla swoich wyznawców (chrześcijan) starożytnego prawa Mojżesza. W rezultacie jego wyznawcy obiektywnie stają się wrogami żyjących zgodnie z zasadami Starego Testamentu, przestają być Żydami, nawet jeśli byli nimi z urodzenia. Dla chrześcijan nie istnieje więcej praw plemiennych i wartości plemiennych. Oni byli pierwsi na świecie kosmopolici. Chrześcijaństwo jest w rzeczywistości pierwsza komunistyczna idea. Oczywiście utopijna, bo ludzie w masie ani wtedy, ani teraz nie są gotowi realnie budować między sobą stosunków komunistycznych. Już uczniowie Chrystusa wypaczyli wszystko, co można, w nauczaniu założyciela ich wiery, chociaż cytowali go przy kazdej okazji i bez powodu, podobnie jak komuniści Marksa i Lenina. W ZSRR nie bez powodu tak walczyli z chrześcijaństwem, ponieważ jego doktryna jest dążeniem do tego samego komunistycznego ideału - to znaczy, komuniści widzieli swojego konkurenta w chrześcijaństwie. A w postsowieckiej Rosji nie bez powodu próbowali natychmiast zastąpić ideologię radziecką na chrześcijańską, ponieważ jest to prawie to samo. Wielu kupiło to. Ale już wytrzeźwiali, zdając sobie sprawę, że zamiast jednego kota w worku dla nich zaproponowali drugiego.
       • elka-sulzerowa2 Re: Swiatowy konflikt! 02.08.21, 17:03
        mongolszuudan napisał:


        Nie ma originalu ani nowego ani starego testamentu.
        Ani jeden ani drugi nie tchnie wiarygodnoscia.
        Stary testament wyglada na "budowane wstecz" legendy przez niepismienne koczownicze plemiona, ktore w owym czasie czcily roznych bogow, legendy ktore jakoby dawaly zakotwiczenie i "jednosc" powstajacemu "narodowi".
        Tak wiec w starym testamencie cytowane sa geograficzne miejsca, ktore zaistnialy znacznie pozniej ... jak i wydarzenia historyczne zwiazane z legendami ktore mialy miejsce ale zupelnie gdzie indziej i w innej czasoprzestrzeni.
        Jak do tej pory nikt nie znalazl sladow kuchennych palensk wedrujacej po pustyni masy ludzi a znalesc powinien zwazywszy, ze slady znacznie starszych palensk sa znajdowane. Archeolodzy odnalezli legendarne Jerycho tyle tylko, ze bez sladu legendarnych murow ... Jerycho nigdy nie mialo murow!

        • mongolszuudan Re: Swiatowy konflikt! 02.08.21, 17:54
         В Кумранских пещерах у Мертвого моря нашли отрывки Ветхого Завета дохристианского времени и документы дохристианских общин с принципами, изложенными сто-двести лет спустя в христианском учении. Кроме того, известны находки из Египта очень древних фрагментов Нового Завета, датируемых временем 100-150 лет спустя после жизни Христа. Так что ни о каком подлоге основного содержания Ветхого и Нового Заветов речь идти не может. Эти книги существовали в древности и их древнееврейские и греческие архаичные списки практически слово в слово идентичны тем, которые дошли до нашего времени через десятки позднейших копий. Вы просто, очевидно, никогда этим не интересовались и не знаете элементарных фактов по истории религий и библейской археологии.
         • elka-sulzerowa2 Re: Swiatowy konflikt! 02.08.21, 19:08
          mongolszuudan napisał:

          > В Кумранских пещерах у Мертвого моря нашли отрывки Ветхого Завета дохристианско
          > го времени и документы дохристианских общин с принципами, изложенными сто-двест
          > и лет спустя в христианском учении. Кроме того, известны находки из Египта очен
          > ь древних фрагментов Нового Завета, датируемых временем 100-150 лет спустя посл
          > е жизни Христа. Так что ни о каком подлоге основного содержания Ветхого и Ново
          > го Заветов речь идти не может. Эти книги существовали в древности и их древнеев
          > рейские и греческие архаичные списки практически слово в слово идентичны тем, к
          > оторые дошли до нашего времени через десятки позднейших копий. Вы просто, очеви
          > дно, никогда этим не интересовались и не знаете элементарных фактов по истории
          > религий и библейской археологии.
          >

          Z cala pewnoscia nie jestem specjalistka od biblijnej archeologi ale jako laik z ciekawoscia sledze jej postepy.
          Zwoje znalezione w Qumran niczego nie zmieniaja w moim twierdzeniu i stosunku do biblii ... biblia nie moze byc brana jako swiete, nieomylne slowo bo wiecej w niej niescislosci i przeklaman niz slow ktore zawiera.
          Zwoje z Qumran nie sa oryginalami. To tez kopie kopii i kazda pelna bledow i przeinaczen.
          Gdyby ten wszechmocny judajski stazec byl tak prawdziwie wszechmocny to nie pozostawilby jakiegos oryginalu, calej prawdy?

          A tu prosze od zarania czasow tylko jakies "interpretacje" prawdy. Nawet apostol Pawel, bynajmniej nie wspolczesny Jezusowi, sle list do Galatianow z przestroga o "falszywych nauczycielach" ... tak jakby tylko on byl tym prawdziwym.

          • mongolszuudan Re: Swiatowy konflikt! 02.08.21, 19:26
           Napewno Stary i Nowy Testamenty nie sa Objawieniem Bożym, to zbiory najróżniejszych i nie jednoczesnych, początkowo nawzajem niezwiązanych źródeł: od mitów o pochodzeniu świata i plemienia oraz liryki miłosnej po jakieś statystyki urzędnicze. Niespójności w różnych częściach książek są wyjaśnione przez różne pochodzenie, czas i cel pisania tych książek. Właśnie obecność niespójności świadczy o bardzo malej prace redakcyjnej. Zbieracze tych ksiąg nie byli ich autorami, nie mieli na celu stworzenia spójnej wersji, lecz tylko mechanicznie połączyli w całość wszystkie cenne dla nich stare rękopisy. Z czasem zbiory te zostały uznane za święte. Początkowo takimi nie były.
           • elka-sulzerowa2 Re: Swiatowy konflikt! 02.08.21, 20:27
            mongolszuudan napisał:

            > Napewno Stary i Nowy Testamenty nie sa Objawieniem Bożym, to zbiory najróżniejs
            > zych i nie jednoczesnych, początkowo nawzajem niezwiązanych źródeł: od mitów o
            > pochodzeniu świata i plemienia oraz liryki miłosnej po jakieś statystyki urzędn
            > icze. Niespójności w różnych częściach książek są wyjaśnione przez różne pochod
            > zenie, czas i cel pisania tych książek. Właśnie obecność niespójności świadczy
            > o bardzo malej prace redakcyjnej. Zbieracze tych ksiąg nie byli ich autorami, n
            > ie mieli na celu stworzenia spójnej wersji, lecz tylko mechanicznie połączyli w
            > całość wszystkie cenne dla nich stare rękopisy. Z czasem zbiory te zostały uzn
            > ane za święte. Początkowo takimi nie były.
            >

            Tu nie moze byc mowy o polaczeniu "wszystkich" rekopisow bo tego zdecydowanie nie zrobili.
            Polaczyli jedynie to co im pasowalo w owczesnych czasach na owczesne potrzeby owczesnej lokalnej spolecznosci.
            • mongolszuudan Re: Swiatowy konflikt! 02.08.21, 23:09
             Napusalem: wszystkie cenne dla nich stare rękopisy. A nie wszystkie. Skarbiec swoich dawnych bibliotek. Nie ma mowy, ze wszystko tam komus pasowalo, tym bardziej bylo potrzebne jakiejs wczesnej spolecznosci dla jakichs racjobalnych celow. Bo zbyt rozne rzecze riznych czasow byli razem w tych ksiegach. Przydatne, bezużyteczne, mądre, przyjemne, szkodliwe, głupie informacje - wszystko razem. Krótko mówiąc - to tylko zbor ich klasyki. Nie tematyczny. A to, co uważano za najstarsze, kompletne z zachowanego do ich czasów, i piękne.
    • elka-sulzerowa2 Re: Swiatowy konflikt! 02.08.21, 13:14
     boavista4 napisał(a):

     > Elka , twoja nienawiść do Biblii jest już daleko od poczucia humoru.

     Jesli dla ciebie traktowanie zakurzonych stronic niespojnych legend bliskowschodnich koczownikow jako LEGEND ...
     a nie rzekomych nieomylnych slow ... to przejaw nienawisci .... to wybacz ale ja nie bede tracic czasu na dalsze rozmowy.
       • elka-sulzerowa2 Re: Swiatowy konflikt! 02.08.21, 13:57
        elka-sulzerowa2 napisała:

        > boavista4 napisał(a):
        >
        > > Jestese nafaszerowana zydowska nienawiscia I tyle. Przemadrzala, wszystki
        > e rozu
        > > my zjadlas.
        >
        > Cytaty biblijne podaje a ty o ... zydowskiej nienawisci?
        > Alez z ciebie zabawny erudyta.

        Moze swieta ksiege otworz i czytaj ze zrozumieniem, wszak dla ulatwienia podalam wersy, miast zdrowaski bezmyslnie klepac i snuc domysly co do mojego stanu umuslu.
        • boavista4 Re: Swiatowy konflikt! 02.08.21, 16:26
         Wojna z chrześcijaństwem w Sowietach i obecnie na Zachodzie ma tylko jedno podłoże. W obu wypadkach jest to wojna między syjonistami i ich przeciwnikami. A wiec konflikt miedzy Salonem i chamami.
         Stary Testament to piękne bajki i mit. Nowy Testament to otwarcie , liberalizm, równości między ludźmi, a nie historia, nie ma narodu wybranego. Te nieścisłości, czy Chrystus urodził się w poniedziałek, nie są ważne. Ważne jest, że był człowiekiem tak jak każdy z nas, Bogiem, urodził się, zmarł i, cierpiał, jest nadzieja i zbawieniem.
         • elka-sulzerowa2 Re: Swiatowy konflikt! 02.08.21, 17:06
          boavista4 napisał(a):

          > Wojna z chrześcijaństwem w Sowietach i obecnie na Zachodzie ma tylko jedno podł
          > oże. W obu wypadkach jest to wojna między syjonistami i ich przeciwnikami. A
          > wiec konflikt miedzy Salonem i chamami.
          > Stary Testament to piękne bajki i mit. Nowy Testament to otwarcie , liberalizm,
          > równości między ludźmi, a nie historia, nie ma narodu wybranego. Te nieścisło
          > ści, czy Chrystus urodził się w poniedziałek, nie są ważne. Ważne jest, że był
          > człowiekiem tak jak każdy z nas, Bogiem, urodził się, zmarł i, cierpiał, jest n
          > adzieja i zbawieniem.

          Nowy testament to jedna wielka niescislosc!

           • mongolszuudan Re: Pytanie 02.08.21, 18:14
            Там нет никаких загадок в этих текстах. Они предельно ясны и конкретны. Пытались и пытаются по сей день замутить их смысл и дать какое-то абсолютно иное толкование предельно ясным каждым грамотному человеку словам древние и современные фарисеи, мздоимцы, стяжатели, властолюбцы, фальшивые и при общей грамотности вовсе ненужные учителя веры.
            • elka-sulzerowa2 Re: Pytanie 02.08.21, 19:13
             mongolszuudan napisał:

             > Там нет никаких загадок в этих текстах. Они предельно ясны и конкретны. Пыталис
             > ь и пытаются по сей день замутить их смысл и дать какое-то абсолютно иное толко
             > вание предельно ясным каждым грамотному человеку словам древние и современные ф
             > арисеи, мздоимцы, стяжатели, властолюбцы, фальшивые и при общей грамотности вов
             > се ненужные учителя веры.
             >

             Drwisz czy o droge pytasz?
             Mowiac o nowym testamencie .... gdzie ty ta jasnosc i konkretnosc widzisz?
             Jeden apostol mowi jedno a drugi co innego.

             • mongolszuudan Re: Pytanie 02.08.21, 19:34
              Это и есть свидетельство подлинности. Два очевидца всегда по-разному опишут одно и то же событие, те же самые услышанные ими слова. Вот если бы все совпадало - это было бы очевидное свидетельство фальшивки. Значило бы то, что либо авторы между собой договорились об общей версии (которая, естественно, будет крайне далека от истины). Либо позднейшие редакторы самовольно испортили древние тексты, устранили в них все противоречия. Но ничего такого нет. Так что мы, действительно, имеем, скорее всего, две неискаженные версии фактически от очевидцев деятельности Христа. Без разницы кем он там был и чем мотивировался, создавая свое учение.
              • mongolszuudan Re: Pytanie 02.08.21, 19:43
               Эти отличия в версиях Евангелий от разных авторов существовали уже в древности. Исследователям известны фрагменты Евангелий, сохранившиеся со времени, отделенном от жизни Христа на 100-150 лет. Эти рукописи были написаны ещё до утверждения на первых церковных соборах канонических сборников Нового Завета. И тексты в них были буквально слово в слово идентичные дошедшим до нас на древних языках после многовекового копирования. Никто сознательно священных книг на языке их источников в обозримом для исследователей периоде времени не искажал. Но были и есть очень скверные переводы.
          • mongolszuudan Re: Swiatowy konflikt! 02.08.21, 18:03
           Nowy Testament nie ma zadnego stosunku do wartosci kapitalistycznego ustroju, liberalizmu. On absolutnie wrogi w odniesieniu do własności prywatnej, wzbogacenia, a nawet wartości rodzinnych. To byla pierwsza na swiecie doktryna komunistyczna. Jedyną różnica od komunizmu Lenina jest to, że raj obiecano nie na Ziemi odległym przyszłym pokoleniom ludzi, ale w zaświatach.
           • mongolszuudan Re: Swiatowy konflikt! 02.08.21, 18:09
            Podobieństwo do komunizmu polega na tym, że ta bardzo jasna doktryna została natychmiast zniekształcona przez tych, którzy zostali powołani do jej wprowadzenia w życie. I pomimo niezwykle jasnego tekstu oryginalnego źródła, zaczęli go interpretować absolutnie fałszywie, karać inaczej myslacych, i budować coś zupełnie innego i brzydkiego zamiast obiecanego założycielem doktryny.
            • boavista4 Re: Swiatowy konflikt! 02.08.21, 18:20
             Przypominam wam bęcwały, ten watek miał być żartem , dowcipem , a nie poważną dyskusja o Religi, Ewa popełniła śmiertelne przestępstwo, które poszerzyło na następne pokolenia kobiet, a mężczyźni ponoszą kare. Tymczasem Elka chce się wymknąć od odpowiedzialności. Ten Facet z Utah znajdzie cię nawet na saint Vincent!!!
             • elka-sulzerowa2 Re: Swiatowy konflikt! 02.08.21, 18:32
              boavista4 napisał(a):

              > Przypominam wam bęcwały, ten watek miał być żartem , dowcipem , a nie poważną
              > dyskusja o Religi, Ewa popełniła śmiertelne przestępstwo, które poszerzyło na
              > następne pokolenia kobiet, a mężczyźni ponoszą kare. Tymczasem Elka chce się
              > wymknąć od odpowiedzialności. Ten Facet z Utah znajdzie cię nawet na saint Vin
              > cent!!!

              Tam gdzie stary nie moze ... babe wysle a reszta czlonkow do usranej smierci bedzie ponosic kare
  • mlody774 Re: Swiatowy konflikt! 02.08.21, 19:39
   Dobre, ale trochę się pospieszyli z ogłoszeniem tej sprawy, chyba ze im chodzi o kraje mniej rozwinięte. W latach 60-ch próbowali użyć oryginalnych założeń Marksizmu i wprowadzić tutaj komunizm, ale się im nie udało, choć przy użyciu tej samej propagandy udało się im to w Carskiej Rosji w 1919 itd. Następnie 2020 jest kolejna próba wprowadzenia komunizmu w US za pomocą zmodyfikowanego Marksizmu, gdzie klasa prześladowaną są kolorowi, rzekomo byli niewolnicy a grupa wyzyskującą są biali. W tej trzeciej wersji, która oczywiście najpierw powinna być nauczana w szkołach podstawowych i propagowana w mediach, prześladowaną grupa będą mężczyźni(biali i kolorowi) przez kobiety. Tak ze do trzech razy sztuka i może się uda Demokrata wprowadzić ich ulubiony system społeczny? Kobiety oczywiście będą się bronic i wyśmiewać/przekręcać/argumentować feministycznie przeciw każdej religii, która odsłania ich wyzysk popełniany każdego dnia i godziny na mężczyznach(i tak od tysięcy lat).
   • elka-sulzerowa2 Re: Swiatowy konflikt! 02.08.21, 20:52
    mlody774 napisał:

    > Dobre, ale trochę się pospieszyli z ogłoszeniem tej sprawy, chyba ze im chodzi
    > o kraje mniej rozwinięte. W latach 60-ch próbowali użyć oryginalnych założeń M
    > arksizmu i wprowadzić tutaj komunizm, ale się im nie udało, choć przy użyciu te
    > j samej propagandy udało się im to w Carskiej Rosji w 1919 itd. Następnie 2020
    > jest kolejna próba wprowadzenia komunizmu w US za pomocą zmodyfikowanego Marksi
    > zmu, gdzie klasa prześladowaną są kolorowi, rzekomo byli niewolnicy a grupa wyz
    > yskującą są biali. W tej trzeciej wersji, która oczywiście najpierw powinna być
    > nauczana w szkołach podstawowych i propagowana w mediach, prześladowaną grupa
    > będą mężczyźni(biali i kolorowi) przez kobiety. Tak ze do trzech razy sztuka i
    > może się uda Demokrata wprowadzić ich ulubiony system społeczny? Kobiety oczywi
    > ście będą się bronic i wyśmiewać/przekręcać/argumentować feministycznie przeciw
    > każdej religii, która odsłania ich wyzysk popełniany każdego dnia i godziny na
    > mężczyznach(i tak od tysięcy lat).

    Jak na satyre (niezamierzona) to ci nawet dobrze wyszlo. 🤣🤣🤣
    • eva15 Re: Swiatowy konflikt! 02.08.21, 23:48
     Wyzysk mężczyzn przez kobiety to rzeczywiście zabawne, ale fundamentalna zasada jest prawdziwa. Faktycznie chodzi o to, by podzielić społeczeństwa na tych , którzy są wyzyskiwani i którzy wyzyskują. W systemie radzieckim wyzyskiwany za kapitalizmu był robotnik i było sporo w tym prawdy. W USA są to murzyni i to też nie jest to pozbawione podstaw. Ale ci, którzy szczują jednych na drugich tak naprawdę nie martwią się o ich losy.
     • boavista4 Re: Swiatowy konflikt! 03.08.21, 01:57
      tak jak to za komuny mówiono.:
      wszystko, co na zachodzie mówią o komunie, jest prawda, a o sobie jest kłamstwem.
      Na wschodzie to, co mówią o zachodzie, jest prawda, a o sobie jest kłamstwem
      • boavista4 Re: Swiatowy konflikt! 03.08.21, 02:08
       Wracając do bibli — To wszystko jest prawda jeżeli się nie rozumie dosłownie. Zrywanie owocu z drzewa zakazanego , przecież to jest sednem ekologi! Jeżeli ludzkość nie będzie żyć ponad stan posiadania, to życie na planecie zniknie. A szatanem kuszącym jest nasz kuszący kapitalizm, a jeżeli weźmiemy pod uwagę, ze większość ekonomi świata jest w rekach jednego Barona, to znaczy, ze to jest prawda, co znajdujemy w ewangelii świętego Jana, o synach diabla. Cala Biblia ma metafory, które należy właściwie interpretować.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka