Dodaj do ulubionych

Oszukana gimnastyczka w TOKJO

08.08.21, 09:57
Irina Viner-Usmanova powiedziała RT, że izraelska gimnastyczka, która zdobyła złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, mimo że zrzuciła wstążkę podczas swojego treningu, była „rażącym błędem” sędziów, którzy mogli planować „zastąpienie rosyjskich sportowców na szczycie”.
Silne oskarżenia ze strony legendarnego rosyjskiego trenera gimnastyki artystycznej, którego wybitni uczniowie zdobyli przez lata długą listę tytułów olimpijskich, pojawiły się w następstwie sobotniego skandalu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Izraelska gimnastyczka Linoy Ashram zdobyła złoto, mimo że upuściła wstążkę podczas swojego treningu – oczywisty błąd, który sprawił, że Rosjanka Dina Averina zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, niezależnie od jej pozornie doskonałego występu.
„To rażący błąd [oceniania] i rażąca niesprawiedliwość… która została zaplanowana z góry. Błąd, który nie ma nic wspólnego z czystym sportem. To to samo, co doping lub przekupywanie sędziów”
„Ten rodzaj błędu, który izraelska dziewczyna popełniła pod koniec swojej rutyny, w żadnych okolicznościach nie pozostawia żadnych szans na zdobycie złota. Błąd był rażący… i nie został po prostu przeoczony” – uważa Viner-Usmanova. „Jeśli porównasz wyniki [Aszramu] we wstępnych zawodach bez tego rażącego błędu, przekonasz się, że było praktycznie tak samo jak dzisiaj, po rażącym błędzie”.
„Dina Averina, która wykonała tę część programu bezbłędnie, musiała otrzymać ocenę przynajmniej o jeden punkt wyżej – to minimum – ale dostała tylko 0,7 punktu więcej, a następnie straciła zaledwie około 0,2 punktu” – podsumowała Viner-Usmanova , dodając, że niewyjaśnione sztuczki z niższymi punktami trudności zdarzały się również w przypadku rosyjskich dziewcząt.
Obserwuj wątek
  • mongolszuudan Re: Oszukana gimnastyczka w TOKJO 08.08.21, 11:38
   A czego innego czekac od wrogow? To nie jest oszustwo i nie jest powodem dla zadnej obrazy. To jest zwyczajny wrogi cios. I odpowiedna odpowiedzia na niego powinien byc mocniejszy cios, ale nie lzy i skargi. Trzeba twardo siebie uswiadomic, ze z nami prowodza wojne, ze sport to nie jest jakas tam zabawa, lecz jeden z elementow wojny. A na agresje trzeba odpowiadac bez wszelkiej litosci jak k sobie, tak i w stosunku przeciwnika. W niewole zywymi nie brac.
  • walter622 wielki przekręt 08.08.21, 13:37
   kerim12 napisała:

   > w Tokio. Izraelska gimnastyczka Linoy Ashram zdobyła złoto, mimo że upuściła w
   > wstążkę podczas swojego treningu

   Nie treningu lecz w czasie finałowego występu, Przy tym nie pierwszy raz gubi (vide ME 21)

   www.youtube.com/watch?v=cK_B0RbuAFg
   > „Ten rodzaj błędu, który izraelska dziewczyna popełniła pod koniec swojej rutyny
   > w żadnych okolicznościach nie pozostawia żadnych szans na zdobycie złota.

   Oczywiście był to totalny przekret. Olimpiada to nie sport - to tylko biznes i polityka.
   • rosjaiswiat1 Re: wielki przekręt 08.08.21, 14:21
    walter622 napisał:

    > Olimpiada to nie sport - to tylko biznes i polityka.


    Dawniej w igrzyskach olimpijskich mogli brac udzial tylko ci sportowcy, dla ktorych sport nie byl wykonywanym zawodem. dzis to juz przeszlosc.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka