Dodaj do ulubionych

Polityka wizowa Rosji wobec Polaków

09.08.21, 22:59
Z tego co mi wiadomo Polacy są jednym z niewielu narodów pominietych w sytuacji kleski pandemii CORONAVIRUSA mozliwosci wjazdu do FR.
Jak wiadomo najpierw Rosja przez ostatnie lata bardzo znaczaco ułatwiła wjazd obcokrajowcom do Rosji, mozna powiedziec dokonała na tym polu wrecz rewolucji a nastepnie w sytuacji pandemicznej rozporzadzeniem dopusciła sposrod tych 54 krajow objetych ułatwieniami zdecydowa nawiekszosc. Na zaaktualizowanej liscie nie znalazła sie jednak Polska co oznacza ze od marca zeszłego roku Polacy maja wybitnie ograniczone mozliwosci wjazdu do RF.

Chciałbm was na spokojnie spytac czy uwazacie taka taktykę Rosji wobec rewizjonistycznej Polski za słuszną. Ja sie jak najbardziej zgadzam ze Rosja chca nie chcac jest zmuszona pokazac w pewnym momencie polskiemu rzadowi miejsce w szeregu. Pełna zgoda tylko czy to nie jest działanie przeciwskuteczne?
Obserwuj wątek
      • kommersant Re: Mam prosbe 09.08.21, 23:18
        Powiem tak - przegladam grupe na facebooku Podroze po Rosji i byłym ZSRR. Co prawda robie to rzadko wiec dopiero dzisiaj to wyłapałem. Nie jest to ukazane w jednej wypowiedzi- co najmniej kilkanascie osob w tej grupie zwraca na ten fakt uwage. Zakładam ze jesli ktos chce podrozowac po Rosji to jakkolwiek moim zdaniem zdecydowanie jak najbardziej warto tylko raczej nie zalicza sie do jaskiniowych rusofobow. Obawiam sie ze Rosjanie niestety odcieli tych ludzi od mozliwosci podrózowania po Rosji. Zastanawiam sie czy to jest aby skuteczna i celowa polityka.
        • rosjaiswiat1 Re: Mam prosbe 09.08.21, 23:23
          kommersant napisał(a):

> Powiem tak - przegladam grupe na facebooku Podroze po Rosji i byłym ZSRR. Co pr
          > awda robie to rzadko wiec dopiero dzisiaj to wyłapałem.

Ja juz znalazlem oficjalna liste:
          ivisa.hse.ru/news/437443684.html
          • kommersant Re: Mam prosbe 09.08.21, 23:39
            No i własnie Igor uwazasz ze Rosja postepuje tutaj słusznie czy ideologicznie? Bo ja mam watpliwosci. Rusofoby jak nie trudno sie domyslic do Rosji nie jezdza - 99 % polskiego internetu pierdzieli kocopoły o Rosji i Putinie bez jakiekolwiek osobistej znajomosci Rosji i Rosjan.
            Gdzies kiedys przeczytałem ze w Rosji było faktycznie zaledwie około 3 % Polaków.
            Jak uwazacie ruch słuszny czy ideologiczny?
            • rosjaiswiat1 Re: Mam prosbe 09.08.21, 23:45
              kommersant napisał(a):

> No i własnie Igor uwazasz ze Rosja postepuje tutaj słusznie czy ideologicznie?

Nie mozna porzeciwstawiac slusznosc i ideologie. Motywy ideologiczne postepowania moga byc jak sluszne, tak i nie sluszne. W tym przypadku, jak widac w moim poscie, ktory znajduje sie nizej na liscie watku, my nie wiemy jakimi kryteiami Rosja kieruje sie.

> Bo ja mam watpliwosci. Rusofoby jak nie trudno sie domyslic do Rosji nie jezdza
              > - 99 % polskiego internetu pierdzieli kocopoły o Rosji i Putinie bez jakiekolw
              > iek osobistej znajomosci Rosji i Rosjan.

I na to pytanie juz dalem odpowiedz nizej. Uwazam, ze nie powinno przeszkadzac ludziom podrozowac po swiecie.

> Gdzies kiedys przeczytałem ze w Rosji było faktycznie zaledwie około 3 % Polaków.

I napewno tak jest. Tym nie mniej Polacy uwazaja siebie za wybitnych znawcow Rosji.
    • rosjaiswiat1 Re: Polityka wizowa Rosji wobec Polaków 09.08.21, 23:38
      kommersant napisał(a):

> Chciałbm was na spokojnie spytac czy uwazacie taka taktykę Rosji wobec rewizjon
      > istycznej Polski za słuszną.

Tak naprawde nie wiemy czym kierowala sie Rosja, dopuszczajac lub nie obywatele poszczegolnych panstw wjazd na swoj terytorium. Na pewno w listach, ktore robia poszczegolne panstwa sa sporo polityki, wiec i Rosja na pewno tym kieruje sie. Ale pewnosci nie ma.

Ja sie jak najbardziej zgadzam ze Rosja chca nie c
      > hcac jest zmuszona pokazac w pewnym momencie polskiemu rzadowi miejsce w szeregu.

Rosja pozwola na wjazd obywatelom Wielkiej Brytanii, ktora prowadzi bardzo antyrosyjska polityke, wiec nadal nie wiemy jakimi kryteiami kiery=uje sie Rosja.

> Pełna zgoda tylko czy to nie jest działanie przeciwskuteczne?

Zakazy na podroz zwyklych ludzi nigdy nie sa pozyteczne.
      • rosjaiswiat1 Re: Polityka wizowa Rosji wobec Polaków 10.08.21, 09:26
        brat_kryzysa napisał:

> Rosja ze swoim przekazem praktycznie nie istnieje w przestrzeni medialnej

Ty to powaznie? Przeciez na forum na okrago wykorzystuja sie materialy z rosyjskich Sputnika i RT w roznych jezykach. Wiec Rosja naprawde zrobila bardzo duzo, zeby zaistniec w swiatowej przestrzeni medialnej, i zrobila tak duzo, ze na zachodzie z tym zaczeli walczyc. Wiec znow strzeliles slepym pociskiem. A ja wspomnialem tylko o dwoch wydaniach o zasiegu swiatowym. A czy wiesz, ze istnieje mnostwo roznych portalow internetowych, ktore podaja informacje w roznych jezykach, i wszystkie oni sa pochodzenia rosyjskiego, chociaz z tym nie afiszuja sie?
    • jorl9 Re: Polityka wizowa Rosji wobec Polaków 10.08.21, 11:58
      kommersant napisał(a):

> Bo ja mam watpliwosci. Rusofoby jak nie trudno sie domyslic do Rosji nie jezdza
      > - 99 % polskiego internetu pierdzieli kocopoły o Rosji i Putinie bez jakiekolw
      > iek osobistej znajomosci Rosji i Rosjan.

No to ja na ten temat moze.
      Mysle ze z tutaj piszacych bylem najwiecej razy i najdluzej w Rosji, poza swilbo oczywiscie, w ostatnich parunastu latach. Z piec razy tam bylem, najczesciej 2 tyg. Przed paru laty bylem nad Bajkalem, luty. Organizowali to Rosjanie z Rosji, malutkie przesiebiorstwo, kapitalizm, pare dni mieszkalismy w takim malym osrodku wypoczynkowym niedaleko jak na stosunki rosyjskie Irkucka, obok rozwalajacej sie wsi. W Irkucku ladowalem samolotem przez Moskwe z Niemiec. Ze mna bylo malzenstwo Niemcow z DDRowa, w trojke bylismy i mielismy przewodnika Rosjaniana dobrze mowiacego po niemiecku. Mielismy tam jedzenie, gotowaly Rosjanki, obsluga. Jednego wieczoru na nasza kolacje wkupil sie Czech ktory, tak wynikalo z rozmowy, w okolicy nie poraz pierwszy mieszkal, znali go, mowiacy doskonale po rosyjsku i zadziwiajaco dobrze po niemiecku. W ktoryms momencie zeszla rozmowa na jego poglady polityczne co do Rosji i sie wyrazil ze Putin likwiduje wrogich jemu intelektualistow, elity. Zapytalem go co to za elity, przemyslowo-gospodarcze ale on ze z tych dziedzin gadania o niczym. Socjologie czy historie. Dodam ze dla mnie elitami sa ludzie z gospodarki, ta reszta to co najwyzej moze nie szkodzic krajowi, pomagac nie pomaga.
      Rozmowa byla krotka, poszedl sobie po kolacji a teraz co o nim moza sadzic. Wg komm powinien byc rosofilem, rusofoby nie jada do Rosji a to nieprawda, on byl wrogiem Rosji. Ja, po zastanowieniu sie uwazam ze byl wyslany przez zachodnie sluzby aby rozpoznawac sytuacje, np. jak swilbo mysli, co trzeba w propagandzie przeciw Rosji robic, napewno do nawiazywania kontaktow z potencjalnymi antyputinowcami. Dlaczego Czech? Dla moich zachodnich sluzb jest taki z Ostbloku duzo wygodniejszy jak swoj. Bo jak zamkna to Ostblokowca a nie Amerykania czy Niemca, poza tym jest tanszy, rosyjski z dawnych czasow umie, pasuja. Mysle ze ten Czech mial powiazania z moim BND bo umial o niemiecku tez.
      Dlatego uwazem odwrotnie jak komm. Wlasnie rusofoby z Polski, szerzej z Ostbloku, nie za swoje naturalnie, jezdza do Rosji a nie rusofile. Rusofile z Polski sa za biedni aby do Rosji jezdzic, taki b_k, niby rusofil ale nie do konca tak naprawde ale to inny temat, to jezdzi do Rosji palcem po mapie albo googlem, ceny w Rosji sa wysokie, moje wycieczki to minimum 2tys euro. Samoloty, zycie w Rosji sie sumuje. Za takie pieniadze to Grecja, Wlochy Egibt z duzo wieka wartoscia jakosci uslug mozna miec. Tacy co jezdza jak ja to musza miec kase na wydawanie na tzw glupoty, ale ja to i w Koreii Polnocnej bylem, ja czesto jezdze wcale nie szukajac komfortu. Bo w Rosji komfortu nie ma ogolnie rzecz biorac. Dla mnie jest ciekawe zobaczyc jak tam jest po prostu, bez szminki.
      A wiec reasumujac niedawanie Polakom wiz wg mnie calkiem dobre posuniecie Rosji, zblizaja sie wybory, CIA BND itd rzucaja sily na rycie tam, Polacy sie do tej dzialalnosci nadaja.
      A zyski z turystyki Polakow bylyby mikroskopijne jak co, w bilansie handlowym Rosji sie nie licza, juz lepiej Niemcy i inni bogatsi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka