Dodaj do ulubionych

Gnębieni kolaboranci

18.08.21, 12:38
Napisałam to na FS, ale tam mnie pewnie zaraz wywalą, więc powtarzam tutaj:

pochylamy się ze współczuciem nad losem biednych Afgańczyków chcących teraz szybko opuścić swój kraj w obawie przed represjami. Dla nas są to pomocnicy dzielnych zachodnich armii szerzących demokrację w Hindukuszu, a dla tubylców i talibów to kolaboranci, którzy poszli za kasę służyć okupantowi gnębiącemu ich kraj.

To trochę jak w Polsce w Volksdeutsche i inni współpracujący z okupantem, wielu z nich też uciekało śladem uciekającej armii niemieckiej na Zachód. Ci, którzy zostali rzeczywiście byli potem w Polsce gnębieni i nikt im jakoś nie współczuł.
Obserwuj wątek
  • mlody774 Re: Gnębieni kolaboranci 18.08.21, 15:24
   Nie wiem czy to prawda, ale Teleban miał ogłosić amnestie dla wszystkich. Najważniejsze ze nie wiadomo co z amerykańskimi POW. Awganskich POW(około 5000) sołtys nie wymienił na amerykańskich POW i zostawił ich bezwarunkowo Telebanowi. Na dodatek zwala wine na Trump, kiedy on dopiero przygotowywał się do wyjścia z tego kraju dwa miesiące prze końcem swojej prezydentury. A sołtys razem z Obama obiecywali ze wyjdą z tego kraju w kapani wyborczej. Twierdzili ze możemy ta obietnice zabrać do banku. Następnie jak juz dostali się do Białego Domu to zwiększyli 3 krotnie ilość wojsk amerykańskich. Oczywiście zapomnieli, jaka to obietnice mieliśmy zabrać do banku. Ale jest OK, bo tym razem sołtys nagrabił sobie(#1 upadł na schodach do samolotu-objawy choroby dyskwalifikującej go na......, #2 nazwał Putina zabójca, #3 to co zrobił tera, #4 dems. oszukali wybory2020), co z pewnością przyczyni się do jego ostatecznego upadku. Robie tak jak nauczyłem się obserwując dems. za prezydentury Trump, gdzie każdego dnia przez 4 lat wróżyli mu jego koniec, bo maja jakieś dowody na jego przestępstwa, nieudolność, problemy ze zdrowie, współprace z obcymi krajami, ze jest bankrutem itd. A tu taka teraz piękna kukiełka nam się trafiła. Hahahaha
    • mlody774 Re: Gnębieni kolaboranci 18.08.21, 16:11

     Ameryka wreszcie jest przeciw Bidena, Domagają się jego rezygnacji lub ma być odsunięty od władzy silą Tak miedzy innymi domagają się na Twitterze, który zawsze mu sprzyjał.
     To jest tłumaczenie z Google:
     17 sierpnia 2021 w Aktualnościach RBN Staff     Źródło: Raport UAF     Konsorcjowane za pośrednictwem akt krajowych| GABRIEL KEANE|
     Słowa kluczowe „rezygnacja” i „25. poprawka” zyskują popularność na platformie mediów społecznościowych Twitter po tym, jak prezydent Donald Trump wezwał prezydenta Joe Bidena do „rezygnacji w niełasce” po historycznie bezprecedensowym nieudolnym wycofaniu się sił zbrojnych USA z rozdartej wojną Afganistan, który obecnie przechodzi pucz talibów.

     „Rezygnacja” w odniesieniu do Bidena zgromadziła już ponad 155 000 pojedynczych tweetów, a „25. poprawka” wzrosła do ponad 30 000 tweetów.

     Hasztag #ResignBiden również nabiera rozpędu, gdy Republikanie wzywają walczącego Demokratę do opuszczenia biura Oval i Białego Domu.     Senator Rick Scott (R-FL) napisał w poniedziałek na Twitterze: „Po katastrofalnych wydarzeniach w Afganistanie musimy zmierzyć się z poważnym pytaniem: czy Joe Biden jest w stanie wypełniać obowiązki swojego urzędu, czy też nadszedł czas na wykonanie postanowień 25. Poprawka?"

     25. poprawka daje wiceprezydentowi i większości członków gabinetu lub grupy utworzonej przez Kongres możliwość usunięcia prezydenta poprzez uznanie go za niezdolnego do pełnienia urzędu.     Jak wcześniej informowano w National File, prezydent Donald Trump wezwał Bidena do „ustąpienia w niełasce” dla Afganistanu i innych błędów politycznych w oświadczeniu wydanym w niedzielę:

     Prezydent Donald Trump wydał w niedzielę oświadczenie, w którym krytykuje demokratycznego prezydenta Joe Bidena za nieudaną partię trwającego zamachu stanu w Afganistanie, stwierdzając: „Nadszedł czas, aby Joe Biden zrezygnował ze wstydu za to, co dopuścił w Afganistanie” i dodał: nie powinno być wielkim problemem, ponieważ nie został wybrany zgodnie z prawem!”

     „Nadszedł czas, aby Joe Biden zrezygnował ze wstydu za to, co dopuścił do Afganistanu, wraz z ogromnym wzrostem COVID, katastrofą na granicy, zniszczeniem niezależności energetycznej i naszą okaleczoną gospodarką” – głosi oświadczenie. „To nie powinno być nic wielkiego, ponieważ przede wszystkim nie został wybrany zgodnie z prawem”.
  • monalisa2016 Re: Gnębieni kolaboranci 18.08.21, 19:26
   Nie pochylam glowy nad niczym, inscenizacja medialna ma swoj cel tak jak psychiczny nacisk grozy i strachu c-swirusem.
   Powiedzmy prosto i bez owijania w bawelne, zrobiono nastepny krok z planu Henry'ego Kissinger'a (jednego z autorow "Nowego Porzadku Swiata) zainscenizowanym Taliban-Coup'em.

   Afganskie Lithium, zloto, ... i inne dobra ziemskie dla Chin, a uchodzcy dla Zachodu by zrownac poziom zycia i wykorzenic kulture jego. Perfidny plan!

   Podczas konferencji w Doha siedzieli przy stole konferencyjnym z Talibanami wszystkie glowne i regionalne mocarstwa, znaczy: Amerykanie, Rosjanie, Chinczycy, Niemcy, Arabowie Saudyjscy, Pakistanczycy, Iranczycy i Turcy.
   Wszyscy wiedzieli o postepach, planach Talibanow, wszyscy wiedzieli co uzgodniono, teraz "zaskoczenie" czy czysta inscenizacja?


   Hamid Karzaj (byly prezydent Afganistanu) reka w reke z Talibanami czy tez nie przekonuje?


   Warto postawic pytanie, kim byli Richard Nixon i Henry Kissinger? Nie wspominajac juz o naszych paniach i tej z ECB.

   Warto postawic pytnie kim byl w czasch Prerestroiki Michael Gorbaczow, ze teraz wplynelo do rosyjskich sadow ponad cztery tysiace pozwow posadzajacych go o zdrade i rozpad panstwa (ZSRR)? To tylko namiastki osobowosci nad ktorymi powinno sie pochylic (znaczy nad ich ksiazkami) glowe by zdobyc wiecej wiedzy po to by dowiedziec sie jaka grali role w przeistoczeniu swiata ku zadowoleniu garstki "elit" a nie spoleczenstw.

   Tu chodzi o cos grupszego a nie o Afganistan!
   • mlody774 Re: Gnębieni kolaboranci 18.08.21, 19:44
    Oczywiście ze nie chodzi o Afganistan. Chodzi o to aby pozbyć się jak najszybciej sołtysa z pelo... itd Liza, kto gdzie i poco, to czytaliśmy jakieś 20+lat temu. Teraz musi być wykorzystanie tej wiedzy, a może to być zrobione tylko w Stanach.
    • monalisa2016 Re: Gnębieni kolaboranci 18.08.21, 20:04
     Ej Mlody powiedz mi prawde jak chcesz sie pozbyc soltysa i podsoltysowej? Przewrotem wojskowym skoro generalicja jest tez podzielona, jedni sa za soltysem i podsoltysowa zas drudzy przeciw? Jedyne wyjscie, znaczy preludium zwiazania im rak moze nastpic w nastepnym roku podczas wyborow do Kongresu i Senatu a to jest zalezne od Amerykanow, a pozniej w roku 2024 w wyborach prezydenckich. Kto bedzie tym kandydatem na Prezydenta Stanow, to tez jest pytanie na ktore jak na razie nie mamy odpowiedzi.
   • monalisa2016 Re: Gnębieni kolaboranci 18.08.21, 19:52
    Cos zapomnialam dodac ano wypowiedz rosyjskiego Ambasadora w Kabulu ktora zaprzeczyla mozna powiedziec naszym medialnym zacierajacym rzeczywistosc (moze nierzeczywistosc, nie wiem, trudno ocenic) medialnym krzykaczom.

    www.youtube.com/watch?v=16tVXj6lmG8&t=94s

    Rosja nie wycofuje swoich dyplomatow, czy to nie przemawia nam do swiadomosci?
    Rosyjski Ambasador naswietla nam calkiem inny swiat w Afganistanie jak produkuja nasi polityczni i medialni krzykacze.
   • elka-sulzerowa2 Re: Dubaja daje glos .... 18.08.21, 19:55
    I oczywiscie zasluzenie dostaje po ryju

    "Laura and I have been watching the tragic events unfolding in Afghanistan with deep sadness," the Hague fugitive writes. "Our hearts are heavy for both the Afghan people who have suffered so much and for the Americans and NATO allies who have sacrificed so much."

    Bush tells the US Armed Forces, diplomatic corps, and intelligence community how proud he and his wife are of their "sacrifice" and "courage" and that they "kept America safe" and "made America proud" with their decades-long occupation which accomplished literally nothing besides making horrible people very rich. And, it won't surprise you to learn, the statement contains exactly zero apologies to anyone for anything.

    Can you believe this person? Imagine being George W Bush in the middle of August 2021 and saying to yourself, "I know just what people need: a pep talk on Afghanistan from me, George W Bush!"

    I mean, the gall. The absolute gall.

    This is after all the same man who ordered the disastrous invasion in the first place under the justification of the plot hole-riddled 9/11 narrative after already having decided to oust the Taliban a month before the towers came down. The same man who rejected the Taliban's offer to turn over Osama Bin Laden in October 2001 if the US would just show proof that he is guilty and end its bombing campaign. The same man who repeatedly rejected Taliban offers to surrender after the invasion began. The same man who initiated decades of lies about what was happening in Afghanistan in order to justify an occupation maintained for power and profit.


    Laura i ja z głębokim smutkiem obserwujemy tragiczne wydarzenia rozgrywające się w Afganistanie” – pisze zbieg z Hagi. „Nasze serca są ciężkie zarówno dla narodu afgańskiego, który tak wiele wycierpiał, jak i dla Amerykanów i sojuszników z NATO, którzy tak wiele poświęcili”.

    Bush mówi amerykańskim siłom zbrojnym, korpusowi dyplomatycznemu i społeczności wywiadowczej, jak on i jego żona są dumni ze swojej „poświęcenia” i „odwagi” oraz że „utrzymywali Amerykę bezpieczną” i „sprawiali, że Ameryka była dumna” ze swojej wieloletniej okupacji, która nie dokonał dosłownie niczego poza uczynieniem zwyrodnialcow bardzo bogatymi ludzmi. I nie jest dla nikogo zaskoczeniem, że oświadczenie zawiera dokładnie zero przeprosin dla kogokolwiek za cokolwiek.

    Czy możesz uwierzyć tej osobie? Wyobraź sobie, że jesteś Georgem W. Bushem w połowie sierpnia 2021 r. i mówisz do siebie: „Wiem, czego ludzie potrzebują: ode mnie, George'a W. Busha, motywującej rozmowy o Afganistanie!”

    Co za bezczelnosc, czysta bezczelnosc!

    To w końcu ten sam człowiek, który w pierwszej kolejności zarządził katastrofalną inwazję, uzasadniając podziurawioną fabułę narracji o 11 września, po tym, jak już na miesiąc przed upadkiem wież zdecydował się przepędzić talibów. Ten sam człowiek, który w październiku 2001 r. odrzucił ofertę talibów, by wydać Osamę Bin Ladena, jeśli tylko Stany Zjednoczone pokażą dowód jego winy i zakończą kampanię bombową. Ten sam człowiek, który wielokrotnie odrzucał ofertę talibów poddania się po rozpoczęciu inwazji. Ten sam człowiek, który zainicjował dziesięciolecia kłamstw na temat tego, co działo się w Afganistanie, aby usprawiedliwić okupację utrzymywaną dla władzy i zysku.


   • herr7 Re: Gnębieni kolaboranci 18.08.21, 22:09
    monalisa2016 napisał(a):


    > Warto postawic pytnie kim byl w czasch Prerestroiki Michael Gorbaczow, ze teraz
    > wplynelo do rosyjskich sadow ponad cztery tysiace pozwow posadzajacych go o zd
    > rade i rozpad panstwa (ZSRR)? To tylko namiastki osobowosci nad ktorymi powinno
    > sie pochylic (znaczy nad ich ksiazkami) glowe by zdobyc wiecej wiedzy po to by
    > dowiedziec sie jaka grali role w przeistoczeniu swiata ku zadowoleniu garstki
    > "elit" a nie spoleczenstw.

    A gdzie było wtedy KGB? Dlaczego nie odstrzelili mu łba? Skoro podobno byli tacy świetni?
  • eva15 Re: Gnębieni kolaboranci 18.08.21, 22:21
   Widzę, że nikogo nie interesuje temat kolaboracji. Kolaboranci w dobrej sprawie demokracji z Zachodu są godni pomocy. Pech, że Afgańczycy mogą myśleć o tych pomocnikach podobnie jak Polacy czy Francuzi o kolaboracji z Hitlerem...
   • monalisa2016 Re: Gnębieni kolaboranci 18.08.21, 22:33
    Eva sprawy kolaboracji jak i wycofania wojsk z Afganistanu byly uregulowane i podpisane przez byla amerykanska administracje i Talibanami w roku 2020 w Doha, ale soltys i podsoltysowa zignorowali wszystko i wszystkich poszli swoja droga ktora byli nawet Talibanowie zaskoczeni ze tak sie stalo. Posluchaj sobie rzecznika Talibanow, polecam.

    www.youtube.com/watch?v=JsRLBN37WHE

    Kto zasial panike miedzy kolaboratorami i doprowadzil do takiej sytuacji jaka widzielismy od paru dni na lotnisku w Kabulu tego nie wiemy?

    Nie ma w wideo ale inni pisza o tym Amis pozostawili na pastwe losu piec tysiecy afganskich wiezniow ktorych uwolnili wlasnie Talibanowie.
     • monalisa2016 Re: Gnębieni kolaboranci 18.08.21, 23:27
      eva15 napisała:

      > Wiem, w Doha wszystko było ustalone, więc nadziwić się nie mogę, skąd się nagle
      > ten chaos wziął.

      Eva panike jest latwo wywolac, podalam w pierwszym poscie jak u nas wbily media ludziom do glowy c-swirusa, widzialam na wlasne oczy jak osoba w wlasnym domu myla okna majac maske na twarzy, znam przyklad gdzie przez pol roku nie wysadzili nosa poza sciany mieszkania porozumiewajac sie z corka tylko za pomoca kartki przez szybe. Czy mieszkancy Afganistanu ktorzy wspolpracowali z najezdzami widzac ich szybkie opuszczanie baz nie zadali sobie pytania "co bedzie z nami?"
      • eva15 Re: Gnębieni kolaboranci 19.08.21, 00:06
       Tak, Niemcy są okropnie zastraszeni, też to na codzień widzę. Koleżanka z pracy jest sama w pokoju, ma szeroko otwarte okno i mimo to cały czas maseczkę na twarzy. Widzę to przechodząc z dala obok jej pokoju, bo ma otwarte drzwi. Siedzi bidula sama ze sobą w maseczce, bo się sama siebie boi. Może i śpi w maseczce....

       W sklepie wszyscy się na mnie rzucają, gdy tylko maseczka przesunie się trochę poniżej nosa, ludzie są agresywni, skutecznie nabuzowani mediami. Niesamowite.
       • monalisa2016 Re: Gnębieni kolaboranci 19.08.21, 00:41
        eva15 napisała:

        > W sklepie wszyscy się na mnie rzucają, gdy tylko maseczka przesunie się trochę
        > poniżej nosa, ludzie są agresywni, skutecznie nabuzowani mediami. Niesamowite.
        >

        Oj wiele takich rzeczy przezylam na wlasnej skorze i wiele widzialam tu nie umiem zrozumiec ze wlasnie w takim okresie gdzie stempluje sie cale spoleczenstwa jako kryminalni przestepcy nie trzyma spoleczenstwo z soba. Lubie wlasna wolnosc i ja udzielm innym ale jak widac nie dla wszystkich jest zrozumiale.

        Co do obecnej sytuacji na swiecie, Chiny-Joe B. nalezy jak widac i z tego wynika do planu Henrego Kissingera i jego wspolnikow z wizja nowego porzadku swiata.
        Ciekawe wideo przetlumaczyl i umiescil na swojej stronie Telegramu MARKmobil (Mark Hegewald Medien) jest to wideo z "Cyber-Symposium“ MyPillow-CEO Mike Lindell w ktorym wystepuje Prof. David Clements (pracowal kiedys jako sedzia) omawia Capitolsturm i oszukanstwo wyborcze. Nie wiem czy bedziesz miala dostep do tego wideo (link do strony na dole) z napisem na dole "MARKmobil Aktuell - Ich war ein "Never-Trumper" (Prof. David Clements zu Capitolsturm und Wahlbetrug)"

        t.me/s/MARKmobil
        Tu widzi sie dokladnie do jakich srodkow siegaja by urzeczywistnic snute od zaran ich plany o jednym komunistycznym globie z totalna kontrola spoleczenstw. Przeciez nasza i francuski fircyk sa tylko marionetkami tego planu ktory wykonuja mozna powiedziec konsekwentnie jak zaden oprocz Australii i Nowej Zelandii w swiecie.
        • mlody774 Re: Gnębieni kolaboranci 19.08.21, 01:19
         W Stanach zdecydowana większość w całych Stanów nie nosi się masek nigdzie(może u lekarza bo lekarz może być chory na panikę). A zaszczypawkowanych ponoć jest 46% z tym ze podwyższają ta statystykę demokratyczne Stany. Ale juz zaczynają nas straszyć wojskiem, obozami dla niezaszczepawkowanych, uznawaniem jako terrorystów itd. co lewactwu przyjdzie do głowy, udowadniając ze maja coś złego na sumieniu. Hahaha
   • rosjaiswiat1 Re: Gnębieni kolaboranci 18.08.21, 22:38
    eva15 napisała:

    > Widzę, że nikogo nie interesuje temat kolaboracji.

    Bardzo chcialem znalezc jakis sens w tym co ty napisala, ale pomimo ogromnej checi nie znalazlem.
    Bo jest bardzo trudno zrozumiec o co tobie tak naprawde chodzi.
    jesli ty tych ludzi uwazasz za kolaborantow, to ich gnebienie jest czyms bardzo naturalnym. Bo kazdy, kto sprzymerza sie z okupantem, jest godzien potepienia. I kazdy taki kolabotant musi wiedziec, ze zdrajcami (bo kolaborant to zdrajca), gardzo wszyscy, wlacznie z tymi, na kogo ci zdrajcy pracowali.
    • eva15 Re: Gnębieni kolaboranci 18.08.21, 23:06
     jesli ty tych ludzi uwazasz za kolaborantow, to ich gnebienie jest czyms bardzo naturalnym.

     Jeśli ja ich uważam ? A twoim zdaniem ci ludzie nie byli kolaborantami? Jak na Rosję napadli swego czasu Niemcy, to co, Własow nie był kolaborantem? Czemu go więc po wojnie skazano na śmierć?
     Czemu Afgańczycy mają inaczej rozumować, bo co bo USA niosły demokrację i chciały dobrze tylko nie wyszło?
     • rosjaiswiat1 Re: Gnębieni kolaboranci 18.08.21, 23:33
      eva15 napisała:

      > Czemu Afgańczycy mają inaczej rozumować, bo co bo USA niosły demokrację i chcia
      > ły dobrze tylko nie wyszło?

      Wiec o czym tu mozna dyskutowac? Gdzie ty postawila problem? Jesli uwazasz, zreszta slusznie, ze kolaboranci zasluguja na kare, to gdzie problem?
      • eva15 Re: Gnębieni kolaboranci 18.08.21, 23:59
       Chciałam zwrócić uwagę na dwulicowość. Zachód pochyla się ze współczuciem nad losem tych, którzy z nimi współpracowali i uważa zachowanie talibów wobec nich za skandaliczne. Tymczasem oni (talibowie) zachowują się nie inaczej niż Zachód czy Rosja wobec własnych kolaborantów.
      • mlody774 Re: Gnębieni kolaboranci 19.08.21, 00:03
       W końcu dowiedzieliśmy się kim są kolaboranci i co im się należy. A co z kolaborantami i co z nimi robić, którzy kolaborowali i kolaborują z elitami wprowadzającymi nowy porządek światowy? Np. wiemy za koronę wymyślono/zrobiono i wprowadzono aby ten NWO(NPS) podprowadzić. Wiec czy należy się kara śmierci tym kolaboranta co wzięli szczypawki?
  • monalisa2016 Re: Gnębieni kolaboranci 19.08.21, 00:06
   eva15 napisała:

   > Napisałam to na FS, ale tam mnie pewnie zaraz wywalą, więc powtarzam tutaj:
   >
   > pochylamy się ze współczuciem nad losem biednych Afgańczyków chcących teraz szy
   > bko opuścić swój kraj w obawie przed represjami. Dla nas są to pomocnicy dziel
   > nych zachodnich armii szerzących demokrację w Hindukuszu, a dla tubylców i tali
   > bów to kolaboranci, którzy poszli za kasę służyć okupantowi gnębiącemu ich kraj
   > .
   >
   > To trochę jak w Polsce w Volksdeutsche i inni współpracujący z okupantem, wielu
   > z nich też uciekało śladem uciekającej armii niemieckiej na Zachód. Ci, którzy
   > zostali rzeczywiście byli potem w Polsce gnębieni i nikt im jakoś nie współcz
   > uł.   Odniose sie do wytluszonego druku, znam wiele tragicznych historii z obchodzneniem sie z ludzmi niemieckiego pochodzenia zyjacych od dziada pradziada na terenach okupowanych przez zabor niemiecki, jak ich wysiedlano i jak obchodzono sie z nimi. O przymusowym, masowym wysiedlaniu z tamtych terenow nie bede pisac, nie chce sie narazic wielu osobom poniewaz skoczyl sie ten przypadek bardzo tragicznie w zimowych warunkach.

   Ale opowiem przyklad starszej pani ktora bardzo polubielismy poniewaz byla bardzo wesola i lubila pilke nozna, piwko a dobrym winem sie delektowala az do smierci. Znala wszystkich znaczacych pilkarzy swiata, wszystkie regoly i wszystkie lata w ktorych nastapila ich zmiana. Dobry mecz do tego zimne piwko a pozniej spiewanie dawnych niemieckich piosenek to byla jej pasja. Do smierci mieszkala w Polsce, pare lat przed jej smiercia odwiedzilismy ja, bardzo sie cieszyla. Opowiadala nam lata wojenne, jak i od kogo uczyli sie jezyka polskiego poniewaz j. niemiecki byl w owych czasach, znaczy powojennych zabroniony. Jak ich traktowaly przybysze z wysiedlanych innych zaborow osiedlajacych sie na Dolnym Slasku w domach z ktorych przymusem wysiedlano ludzi niemieckiej narodowosci, byly to bardzo smutne historie do ktorych niechetnie przypominaja polscy historycy.

   Znam tez przypadek kiedy w NIemczech wiadoma dyktatura przesladowala opozycjonistow, oni uciekali do Gdanska poniewaz jakas pogloska utwierdzila ich ze w wolnym miescie (Gdansk) jest lepiej. Po tygodniu czasu uciekali pieszo spowrotem do Niemiec z wielkimi niezbyt przyjemnymi przygodami.

   W afganskich kolaboratorow trudno mi sie wczuc poniewaz oni byli Afganczykami a to ze byli bez pracy i ktos im oferowal cos za cos, to jest trudna sprawa by cokolwiek ocenic ot tak jako ogol, sadze ze kazdy przypadsek byl inny i mial inne powody.
   • mlody774 Re: Gnębieni kolaboranci 19.08.21, 00:22
    Napisalas:
    "W afganskich kolaboratorow trudno mi sie wczuc poniewaz oni byli Afganczykami a to ze byli bez pracy i ktos im oferowal cos za cos, to jest trudna sprawa by cokolwiek ocenic ot tak jako ogol, sadze ze kazdy przypadsek byl inny i mial inne powody."
    Jest tu paru i moze jedna, co uwielbiaja Stalinizm. Dla Stalina to bylo proste. Kolaborowal z wrogiem, zdezerterowal, ale nie kolaborowal i nawet walczyl w polskiej partyzance, poddal sie do niewoli(bo wspanialy wodz niedal mu amunicji do pepeszy) choc cudem przezyl niemiecki obuz koncentracyjny itd. Po powrocie do domu nalezy mu sie wyrok sierci.
  • mongolszuudan Re: Gnębieni kolaboranci 19.08.21, 22:06
   А ничего было разводить индусское распутство, Камасутру там всякую от Болливуда, в районе хребта Гиндукуш (Хиндукуш), само имя которого переводится как "убийца хиндов (индусов, индийцев)". Афган - это сурово, там вам не тут. Афган - это древняя Персия. А как говорила пани Фелиция Францевна из Гродно, "ее квартирант ..., пусть он и числится в офицерах, понятия не имеет о Персии, тем более, что та находится в Африке, а туда, слава деве Марии, большевики еще не дошли, а вот менж пан Болеслав, хотя он и всего лишь "сержант героичнэго генерала Андерса", до Персии дошел и сейчас пишет из Лондона, чтобы она пуще всего берегла ковры, потому что это надежное вложение капитала...".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka