Dodaj do ulubionych

Powiedzcie mi o czym to swiadczy

16.09.21, 00:26
Jestem tez fanem sportu i od 2-3 dni widze wielkie tromtradackie swietowanie przez wielu Polaków ze Rosja jest totalnie na kolanach w meczach z Polska bo Polska wygrała i w koszykówke 3x3 i siatkówke i jeszcze w II ligowej lidze europy w piłke nozna

Z bardzo rzadka tylko ktos zauwaza ze nieco troche ponad miesiac temu były przeciez igrzyska olimpijskie. Akurat Rosjanie moim zdaniem mieli duze szanse oba te finały wygrac ale generalnie Rosja z Polska w obu tych dyscyplinach jest tak na tych kolanach -ze zaliczyła 2 scisłe finały na IO co prawda niestety przegrane a nasi dosyc mocni w siatkówke oczywiscie nie mozna zaprzeczyc cwiercfinał i do domu juz 5 raz z rzedu a kosza 3x3 nie wyszli chyba nawet z grupy

Interesuje mnie taka sprawa czy rusofobia az tak zaciera dosc oczywiste fakty ze ludzie nie widza ze w siatkówce najwazniejsza impreza sa IO . Ktos sie interesuje rosyjska siatkówka zna na pewno jedno nazwisko Siergiej Tietiuchin 6 (!) razy na Io 6 razy w półfinale. MS - absencja 2006 (co prawda kontuzja) absencja MS 2010 (odpuscił) Ms 2014 (odpuscił).

No juz nawet ta piłka nozna biorac pod uwage jak słaba Rosja generalnie w piłce to i tak 2 bardzo dobre wyniki -ME 2008 i MS 2018 ewidentnie ponad stan rosyjskiego futbolu i to w gruncie rzeczy chodzi. 2 skromne puchary UEFA tez sa nawet jesli ambicje były duzo wieksze.

Bardzo rzadko mozna znalezc jakiekolwiek sensowne komentarze nt powyzszych oczywistych przeciez faktów - sa one niczym białe kruki.

Jesli to offtop nie na to forum to bardzo przepraszam ale moim zdaniem jest to tylko wyraz tego co wielokrotnie wyrazałem w roznych miejscach ze Polacy maja nie tylko kompleks wyzszosci wobec Rosjan ale cnajmniej rownie głeboki kompleks nizszosci wobec Rosji jako imperium z tytułu przegranej walki o dominacje w regionie.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka