Dodaj do ulubionych

Moje wpisy z F. Swiat

18.09.21, 00:23
boavista4
Re: The Painted Bird to tytuł
17.09.21, 21:48
Poznałem pana Kosińskiego , czytałem to arcydzieło o okrucieństwie polskich chłopów widziane oczami małego chłopca z właściwymi korzeniami. Sam pochodzę z terenów opisanych przez pana Kosińskiego i o podobnej rozpuście dopiero dowiedziałem się z lektury Malowanego Ptaka. Az dziwne ze pan Kosiński zdobył się na tak wulgarne fantazje na temat Polaków. Przyjaźnił sie przecież niemal wyłącznie z Polakami, takimi jak pani Ewa Pape, sportowcami polskimi w New York Athletic Club, czy też podczas polonijnych disco na rogu 19 ulicy i 6 Avenue. Dopiero jego film Being There otworzył oczy krytyków literackich z Village Voice, co doprowadziło do upadku jego literackiej kariery.
Dzis., jego twórczość znajduje nowych sponsorów.
Pamiętam jego wywiady w mediach amerykańskich i polskiej sekcji RWE. Kosiński zapytany czy Malowany Ptak obrazuje jego prawdziwe przeżycia, powiedział Amerykanom, że jest to jak najbardziej prawda, a dla polskich słuchaczy powiedział, że jest to jedynie artystyczna abstrakcja.

tuttifrutti1234
17.09.21, 23:34
nigdzie nie jest jednoznacznie powiedziane, że bohaterowie powieści są Polakami, to jest jakaś mieszanina wielonarodowa, wyciąganie wniosków, że autor poprzez postacie literackie definiuje "naród polski" jest nadużyciem i nieuczciwe wobec autora;
nie sugeruj, że osoby, z którymi Kosiński się "przyjaźnił" w Nowym Jorku, są reprezentatywne dla społeczeństwa polskiego, każde społeczeństwo jest różnorodne, równie dobrze mógłbyś scharakteryzować Polaków na podstawie kronik kryminalnych;
wulgarne fantazje na temat Polaków? zajrzyj do polskich sypialni w miastach i na wsi, spójrz na rozpustne życie przedstawicieli Kościoła, też można uważać na podstawie pederastów i innych zboczeńców w sutannach, że cały kler jest wynaturzony;
nie piszesz wprost, ale ściągasz Kosińskiemu majtki i podkreślasz, że jest obrzezany;
WSTYD!

boavista4
18.09.21, 00:14
Nie odpowiadam na twoje pyskowanie,
Village Voice , to nie polskie pismo. Kosiński sam powiedział na telewizji amerykańskiej ze to sa autentyczne wydarzenia z jego dzieciństwa. Właśnie on j jego rodzina dzięki tym chłopom przeżył wojnę, i tak to mówił w towarzystwie Polaków.
A co do kleru, -po co wrzucasz ten temat. Pedofilia kleru to zaledwie jeden promil pedofilii. Powiedz mi czy słyszałeś o Migdale z Warszawy, właścicielu domów nierządu w obu Amerykach. Ale to zupełnie inny temat.

boavista4
18.09.21, 00:20
włącz tłumacza i przeczytaj poniższy link.
www.missourireview.com/will-the-real-jerzy-kosinski-please-stand-up/
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka