Dodaj do ulubionych

Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem?

18.09.21, 01:31
Na dziś było za dużo by łapać wszystkie sroki za ogon (za dużo wydarzeń na świecie do ogarnięcia), ale wspomnę o bańce nieruchomości w Chinach która się zaostrza i może zatrząśc finansowym światem, a szczególnie Chinami. Wiele razy pisałam że chiński rozwój nie jest przykładem dla świata, że budowany ich świat na kredytach może być zagrożeniem dla niego, tak jak były lata 2007/2008 w Stanach, te lata mogą się powtórzyć i na to najbardziej wyglada, mogą się one powtórzyć ale na innym kontynencie i w innym państwie, państwie chcącym sięgać po szedę pierwszej gospodarki świata, mocarstwa prowadzącego świat.smile

Jak na razie ani rząd chiński, ani Ludowy Bank Chin do tej pory nie podjęły oficjalnej decyzji o podjęciu jakichkolwiek daleko idących kroków w celu zapobieżenia wybuchu paniki finansowej w Chińskiej Republice Ludowej, prawdopodobnie wywołanej przez dewelopera Evergrande Group, za pośrednictwem jakiegokolwiek rządu interwencji lub potencjalnych zobowiązań ratunkowych do rozwiązania, nie mówiąc już o zapobieganiu. W rezultacie w ciągu tego tygodnia napięcia wewnętrzne znacznie wzrosły. Tymczasem coraz więcej analityków i komentatorów ostrzega przed skutkami zarażania, których nie należy lekceważyć, jakie z punktu widzenia chińskiej gospodarki grożą problemy finansowe wokół giganta nieruchomości Evergrande.

Poszkodowani demonstrują, utracili pieniądze, ognisko bardzo zapalne nie tylko w tej sprawie, co dalej? Zobaczymy.
Obserwuj wątek
      • monalisa2016 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 18.09.21, 13:51
        brat_kryzysa napisał:

> Wytlumacz jak problemy jednej firmy maja zachwiac tak wielkim panstwem z tak du
        > zymi rezerwami??
        >

Ot tak na szybko i w skrócie.

Brat_kryzysa co mają rezerwy państwa do prywatnej firmy szczególnie do takiego giganta jakim jest Evergrande? Nie bardzo rozumiem dlaczego te dwie rzeczy łączysz z sobą?

Tym pytaniem komunikujesz nam, że nie bardzo orientujesz się w naczyniach połączonych dzisiejszego globalnego świata, a szczególnie tym, czym może być upadek takiego giganta dla światowych gospodarek w tym chińskiej.

Przypomnij sobie czym był dla światowej gospodarki upadek w Stanach banku inwestycyjnego Lehman Brothers (tam też chodziło o nieruchomości)? Lehman Brothers w skutkach na światową gospodarkę może okazać się pikusiem w stosunku do chińskiego bankruta Evergrande skoro pomyślimy sobie o Allianz, Blackrock, Deutsche Bank, UBS, ... itd, lista inwestorów jest długa nie wspominając już o normalnych, drobnych akcjonariuszach. Lista córek/filiali Evergrande też jest dość pokazna z dalszymi kredytodawcami, inwestorami, gospodarczo-finansowymi połączeniami, rozmiar tej "afery" trudno jest określić. Wynik wczorajszego dnia, inwestorzy /akcjonariusze stracili 85% funduszy które zainwestowali w Evergrande albo w jej filiale/córki.
        • mlody774 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 18.09.21, 14:29
          Ja osobiście nie mogę się doczekać upadku Evergrande i całej reszcie pochodnych. Mam nadzieje ze będzie to miało nawet duży efekt na amerykańskie nieruchomości. Tylko żeby Chiny i inne nie chciały pompować pieniędzy w upadający Evergrande i ratować ich z kasy podatnika. Spodziewam się ze do ich upadku przyczynia się ta jedno literowa grupa z US. Hahaha
          • monalisa2016 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 18.09.21, 15:08
            Jeszcze niedawno media zamiatały Evergrande pod dywan pisząc że dotyczy to tylko własne banki jak się sprawa coraz bardziej zaostrza i może prowadzić do rozróby w Chinach zaczynają nieśmiało pisać trochę więcej, znaczy przyzwyczajać krok po kroku społeczenstwo do nowej sytuacji która może nastąpić bardzo szybko.
            Od pewnego czasu Chiny konsolidują (upaństwawiają) firmy, rozbijają, ograniczają kredyty, analitycy się śmieją, że dbają o to, by prywatni nie mogli być potężniejsi niż najwyższy korpus wybranych komunistycznych miliarderów.
            • mlody774 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 18.09.21, 15:34
              Takie spekulacje na rynku nieruchomości uderzają w nas wszystkich. Ja juz dom mam ale nie mogę go sprzedać i skasować 2.5 razy więcej niż zapłaciłem(tyle jest teraz warty), bo gdzie będę mieszkał. Ale ceny nieruchomości maj wpływ na: podatki, ceny żywności, wynajmy, koszty produkcji itd. Juz doznałem tego jak mieszkałem w Nowej Anglii w Stanach. Wiec nie zal mi tych spekulantów, którzy tracą teraz pieniądze zainwestowane w nieruchomości. Rozumiem ze chcieli nieświadomie lub ich to nie interesowało, bo tylko chcieli zarobi, a teraz tracą wszytko. Przez nich np. w Stanach średnia cena domu jest 350k a juz w sąsiedniej Kanadzie 750K. W Toronto mieszkanie kosztuje 1M. Przy takich cenach domów i wysokich cen wynajmu ludzie muszą mieszkać na ulicy i jest nic dziwnego ze pod dużymi miastami ludzie mieszkaj w namiotach.
              • monalisa2016 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 18.09.21, 18:13
                Mlody774 spekulantow interesuja tylko zyski a nie zycie ludzi.
                Cikawa jestem czym sie zakonczy ten kryzys czy bedzie "too big to fail" czy rzeczywiscie dadza firmie zbankrutowac, obie opcje szargaja gospodarcza pozycje Chin w swiecie jak i jego szefa Xi Jinping'a, utrzyma sie na stolku prezydenta i szefa komunistycznej partii Chin?
                Co bedzie z najbotatszym w Chinach wlascicielem Evergrande Hui Ka Yan? Wczoraj ukazaly sie zdjecia jak "zaaresztowali" go akcjonerzy ktorzy stracili majatek domyslam sie w jego firmie.
                • mlody774 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 18.09.21, 18:49
                  Liza, wiec niech się dzieje. Moze jeszcze w tym miesiącu będzie ich upadek. Elita to tez utrze nosa i przestana go zadzierać. Cos o tym sołtys chciał z Chinami rozmawiać(na radio mówili ze chciał pożyczki od Chin) w tym tygodniu ale Chińczycy stwierdzili, ze on niema nic do zaoferowania. W rezultacie Chiny odmówiły spotkania się.
                  • monalisa2016 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 18.09.21, 19:58
                    Chiny zaczęły znowu skupować amerykańskie papiery wartościowe, przecież jest to kredyt udzielony Stanom, info z sprawozdań giełd > FinanzmarktWelt.de.

Ja się nie cieszę, ponieważ pamiętam jakie konsekwencje mieliśmy po upadku Lehman Brothers w dodatku gdy słyszę że na rynku produkcji stali jest też w Chinach niewesoło.

Stal i energia są lustrami gospodarek.
    • monalisa2016 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 18.09.21, 22:09
      www.n-tv.de/mediathek/videos/panorama/15-unvollendete-Hochhaeuser-zeitgleich-gesprengt-article22775783.html

Chinski rynek deweloperski, 10 lat od dnia rospoczecia budowy niewykonczone budynki w ciagu 45 sekund ida w ruine. Tak konczy sie sen przedsiebiorstw zbudowanych na kredytach. Cala chinska gospodarka w taki sam sposob zostala zbudowana.
      • mlody774 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 19.09.21, 00:04
        Wiem, ze się nie cieszysz, ale dla mnie, to nadzieja, ze w końcu się ta napompowana gospodarka światowa się rozpadnie. I to jeszcze zanim ci zaszczypawkowani odejdą. Ci zaszczypawkowani jeszcze dużo będą mogli zrobić jak juz się dowiedzą i na niczym nie będzie zależało bo i tak.........
        • monalisa2016 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 19.09.21, 01:05
          mlody774 napisał:

> Wiem, ze się nie cieszysz, ale dla mnie, to nadzieja, ze w końcu się ta napompowana gospodarka światowa się rozpadnie.

Powiedz z czego mialabym sie cieszyc, skoro juz w roku 2008 odczulismy kryzys napompowanej banki bolesnie, nie tylko skroceniem poborow ale tez nadrabianem setek godzin ktore pisalo sie z minus z poczetu skroconego czasu pracy, co miala mowic na ten temat produkcja ktora w zaden sposob nie mogla nadrobic czas pracy, wiadomo odbilo sie im to na poborach. OK, my przeszlismy wtedy, znaczy administracja ten kryzys jeszcze jako tako ale co maja mowic pracownicy innych firm ktorzy stracili calkowicie prace z poczetu ze ich firmy przeniesiono tam gdzie obiecano im lepsze warunki? Wszystko ma dwie strony dla tych co pracuja w przemysle jak i dla przemyslu np. w przypadku moim, pracuje dla przemyslu. Tu ogarnia juz refleksja jak i odrobina pesymizmu, ucieczka do innych krajow tak jak inni planuja? Niezbyt mi to pasuje, tu spedzilam dosc duzo czasu by jakos sobie przyszlosc ulozyc z nadzieja na lepsze jutro, co mi polityczno-zdrowotni lobbyisci ukradli. Wiadomo ze napompowana banka ktora rozpoczela sie juz od odkoplowania parytetu dolara od zlota sie zaczela i trwa do dzis "drukowaniem swiezych banknotow" jak i rozpentania finansowych fantazi jak i samowoli przez Ronald'a Reagan'a i Margaret Thatcher kiedys prysnie ale stawia sie pytanie w ktorym kierunku, w kierunku Klausa Schwaba i jego kliki czy swiatowej spolecznosci? Cicha nadzieja ze swiatowa spolecznosc ktora idzie na barykady zwyciezy, co bedzie jak NIE i bedzie zignorowana a tym doswiadczalne chinskie globalne, komunistyczne "poletko" z wszystkimi ich walorami zajrzy nam w oczy i zmusi nas do tego?

> I to jeszcze zanim ci zaszczypawkowani odejdą. Ci zaszczypawkowani jeszcze dużo będą mogli zrobić jak juz się dowiedzą i na niczym nie będzie zależało bo i tak.........

Ja zaszczypawkowanym zycze zdrowia i przyjrzenia na oczy by w koncu na nie przejrzeli i zobaczyli o co tu chodzi, tu nie chodzi o slynna wtlaczana nam na okraglo chorobe tylko o inne rzeczy. Mam takich nawet i w pokrewienstwie ktorzy uwierzyli mediom i poddali sie temu "eliksirowi", powiem szczerze na przykladzie scislych kontaktow z trzema osobami z "elisirem zdrowia", trzy osoby, znaczy 100% mialo powazne uboczne skutki, jak na razie. Reszta wiem ze sa zaszczypawkowani ale nie mam z nimi tak stalych, mozna powiedziec dzinnych kontaktow wiec trudno jest mnie na temat ich zdrowia sie wypowiadac.
    • monalisa2016 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 21.09.21, 00:59
      Cos dla Mlodego774.

journal-neo.org/2021/09/17/the-strange-china-feud-of-soros-and-blackrock/

Jeszcze jutro maja w Chinach swieto, dzis upynal termin jednej platnosci, w nastepnych dniach jest termin platnosci 300 miliardow dolarow nie yuanow, poniewaz papery wartosciowe jak i akcje byly handlowane w dolarze. Rozmar kryzysu finansowego jak na razie nie jest do obszacowania. G. Soros i BlackRock zaczynaja miedzy soba sparing.smile
        • monalisa2016 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 21.09.21, 02:08
          Igor zwrocil juz mnie uwage ze mam sie interesowac innymi rzeczami a nie partnerem z koniecznosci jaki wybrala sobie Rosja w wiadomym czasie, niezbyt przyjaznym dla niej. Jakos dziwnie ze nie spotkalam sie jeszcze z opinia rosyjskich mediow na ten temat. Moze dlatego ze nie znam j. rosyjskiego ale mimo tego cos innego oczekiwalam od niego, zacytuje jego reakcje:

"monalisa2016
          Re: No i sie zaczelo ...
          20.09.21, 14:32
          Igor skoncz z ta laierka, od poczatku tej plandemi pisalam o co chodzi wspominajac: ID2020, ID2030, Event 201, o Great Reset zaden na to nie reagowal, a teraz chcesz nas tu dzielic tak jak to robia nasze marionetki na calym swiecie wmawiajac nam nieczyste sumienie? smile

--
          Interesujace Info. www.youtube.com/watch?v=zMRkt1YIVlo
          Odpowiedz Cytuj Link
          monalisa2016
          Re: No i sie zaczelo ...
          20.09.21, 14:38
          Mnie ciekawi rozwiazanie problemu z chinska firma Evergrande i czy nie jest start do swiatowego zalamania sie finansow. Nerwowosc politykow jak i ich niecodzienny pospiech wmawiajacych nam plandemie byla/jest niesamowicie wielka po to by wprowadzic stalinowskie państwa reedukacyjne i zaprowadzic wszystkim po rowno przyslowiowa "miske ryzu".

--
          Interesujace Info. www.youtube.com/watch?v=zMRkt1YIVlo
          Odpowiedz Cytuj Link
          rosjaiswiat1
          Lisa, ni zawracja sobie glowe bzdurami smile
          20.09.21, 14:44
          Ty lepiej pisze wiecej o tym, jak gazy techniczne pchaja w rurach rope i gaz.

---
          monalisa2016
          Re: Lisa, ni zawracja sobie glowe bzdurami smile
          20.09.21, 15:09
          Igor to jest wlasnie to, kto nie potrafi zrozumiec problemu zadymy plandemia pozniej dzieli innych na szczepionkowcow i nieszczepionkowcow albo madrzejszych inaczej. smile, smile

-----

Zeby nie byc goloslowna, link do cytowanych "panfletow"smile

forum.gazeta.pl/forum/w,154812,172340430,172340430,No_i_sie_zaczelo_.html

smile, smile Sadze ze Rosja przyglada sie dosc dokladnie i z humorem zadeklarowanemu chcacemu byciem chetnie swiatowym mocarstwem, zacieraja sobie rece obserwujac chinsko-chinski wychodzacy na zewnatrz sparing. Niejednokrotnie pisalam ze najskuteczniejsze heble by poskromnic drugich sa w rekach Amerykanow a nie posrednich krajow, szczegolnie Chin, ktore nie posiadaja zadnego skutecznego atutu/gospodarczo-finansowej broni by przeciwstawic sie innym. Rosja rozwija sie w bolach i sankcjach ale skutecznie i powoli wedlug motta: "samopomoc dla własnej pomocy" Ciekawa jestem dalszych wydarzen.
          • monalisa2016 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 21.09.21, 02:29
            monalisa2016 napisał(a):

"samopomoc dla własnej pomocy"
            >
            >

Jest to najbardziej skuteczna wlasna bron by stworzyc silne wiarygodne w wlasne mozliwosci panstwo, czego nie mozemy twierdzic o Chinach ktore w zasadzie zostaly zbudowane za pomoca transferu starych technologi przez chciwych, nienasyconych finansowo zagranicznych kontrahentow.
            • mlody774 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 21.09.21, 03:02
              Na pewno jest ciekawym co będzie z Rosja, Polska Zachodem czy Chinami. Ale za mało wiemy. Pozostaje obserwować tak jak nam to kazali robić (jedna liter). A Igor wiadomo nie da skrzywdzić "swoich", ale tylko Amerykanów. Hahahaha Chiny tez są "swoimi" jak długo się do nich odzywają.
            • mlody774 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 21.09.21, 03:41
              A tu jest wywiad z Franciszkaninem, który nie poddał się propagandzie. Ciekawe ale długie. Wybacz ze trochę nie na temat, ale pod innym wartkie wywiad ten by zginol :
              l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.fromrome.info%2F2021%2F09%2F20%2Fwywiad-z-franciszkanskim-bratem-alexisem-bugnolo-z-rzymu-to-jest-armageddon-ludzie-nie-zdaja-sobie-z-tego-sprawy%2F%3Ffbclid%3DIwAR0uhnwW9W-DMu7GYRG5WdeupKjA7mlLhSux3LnpYSsTHM3dipUQvXCzzQA&h=AT1Af-z8AZHR71WZkwR-P7ALgAGwXTYeMzYpYY-7zaU4w_QihlceYt9r1XiRzkTtKEzVwgdFcdFDQjkZAeB9WuZb_yEomm8EjcEE2zA9t0OPdhe-xFM0zNIFH2A837knFHegcaTT_r34_6gJNA
              • mlody774 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 21.09.21, 13:49
                Nie wiem czy miałaś czas przesłuchać w/w wywiad. Ciekawym jest ze rozmówca twierdzi, ze tylko jedna grupa Masonów(ta z CT) kontroluje świat od wieków(włącznie z Chinami, Rosja/ FR itd) mając swój bank o trylionowych zasobach. Natomiast nie wspomina o jedno literowej organizacji, która jak widać z ich efektów dziamania, szkodzi tym Masona(może jest to zbyt nowa grupa?). Masoni ci maja być ta tak często wspominana elita rządząca, która ostatnio wprowadza nam np oboszczenia z korona, maski, szczypawki itd. Wymuszają posłuszeństwo i akceptacje ich kontroli świata.
                • monalisa2016 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 22.09.21, 15:39
                  Te rzeczy z wideo Młody774 nie są mi obce więc żadne zaskoczenie. smile Rozmówca w wideo wymienił kto finansował Trockiego i jaką sumą ale nie wypowiedział się kto i jaką sumą finansowal Lenina. A to by było najbardziej miarodajne by dowiedzieć się "osiągnięć" smile rewolucji pazdziernikowej jej znaczenia jak i powiazań byłego ZSRR. smile, smile

Evergrande na językach gospodarczych wiadomości całego świata, jedni uspakając zamiatają pod dywan drudzy zaś ostrzegają. Powoli przecieka do publicznej wiadomości, że Evergrande wobec Lehman Brothers może okazać się tym, że Lehman Brothers był małym pikusiem wrecz ostrzeżeniem dla świata z którego nie wyciągnięto wniosków. Media donoszą, że uzyskano częściowe porozumienie co do wypłacenia procentów wynikających z bonds, a w innym zdaniu wspominają o jutrzejszym terminie i kolejnych % które bazują na jeszcze wyższym oprocentowaniu. Chiński Bank Centralny musiał ruszyć sakiewką, co dalej i czy tylko skończy się na Evergrande skoro wiemy że chinskie firmy państwowe do konca roku 2020 stanowiły 335% zadłużenia wobec chinskiego GDP. Można twierdzić że zacznie się proces domina wiedząc że Evergrande to nie tylko rynek nieruchomości. Co ciekawe, Chiny zapowiedziały że będą ratować tylko krajowych inwestorów, a nie zewnetrznych, wniosek: KPCh wraz z Xi Jinping boją się rozruchów w kraju.

Globalny świat zaczyna padać. Amerykański słotys na wczorajszym zgromadzeniu ONZ oznajmił że rozpoczął się nowy świat, można się domyśleć na przykładzie gospodarczej wojny z podwodnymi okrętami tworzą się nowe geopolityczne bloki a niektóre te wspólne, militarne stoją pod wielkim znakiem zapytania czy przetrwają. Zyjemy w historycznych czasach.
                  • mlody774 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 22.09.21, 18:20
                    Masz racje ze nie powiedział o pieniądzach dla Lenina(500000000 pruskich marek) ale pytający był chyba tak rozproszony ze mącił rozmówcy. Dla mnie, czego nie zauważyłem od razu wcześniej, ze skoro walczy z tymi wymienionymi masonami to mógłby uchylić rąbka jak to robi. Jaka role maja "oswieceni" w tej walce, skoro powstali kontra do nowego kraju czyli US w 1776 roku. Czy wiesz o planowanym finansowym resecie na 18-22 października 2021? Jest o tym tutaj na suwaku 25:12
                    www.youtube.com/watch?v=TjVC-n6s5bk
                    • monalisa2016 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 22.09.21, 19:11
                      Lenina finansował ten sam autor, co autor ustawy o Rezerwie Federalnej (Federal Reserve Act) a potem był głównym szefem Fed'u (Paul Warburg).
                      Jego brat Max Warburg był dyrektorem banku Rothschild/Warburg we Frankfurcie nad Menem i jednocześnie szefem niemieckich służb specjalnych.
                      Max Warburg wraz z jego zaoceanicznym bratem & Co. zorganizowali transport powrotu Lenina wraz z innymi rosyjskimi rewolucjonistami z Szwajcarii przez Niemcy do Szwecji w zabespieczonym pociągu któremu pozwolono jeden, jedyny raz się zatrzymać w Niemczech. Max Warburg obdarował Lenina około sześciu milionami dolarów w złocie, tym położył fundamenty pod rewolucyjny skarbiec leninowskiego puczu w Rosji. Lenin i jego towarzysze dotarli do Petersburga w kwietniu 1917 roku.

www.youtube.com/watch?v=vgRVJjOUqCg

Sorry, twoje wideo posłucham pózniej ponieważ nie mam teraz tyle czasu (trwa 54:13 minut).
                      • mlody774 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 22.09.21, 23:24
                        Podwalem Tobie na suwaku 25:12 i nie musisz całego oglądać. Tak, to było z tymi Warburgami. A słyszałaś dlaczego Stany powstały w 1776 co później pozwoliło obalić wszystkie znaczarce monarchie poza brytyjska ale tych odsunęli od władzy. Tak się przestraszyli jak mordowano ich krewnych z rodziny Romanowow, ze się zgodzili na wszytko.
                        • monalisa2016 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 22.09.21, 23:36
                          mlody774 napisał:

> Podwalem Tobie na suwaku 25:12 i nie musisz całego oglądać. Tak, to było z tymi
                          > Warburgami. A słyszałaś dlaczego Stany powstały w 1776 co później pozwoliło ob
                          > alić wszystkie znaczarce monarchie poza brytyjska ale tych odsunęli od władzy
                          .
                          > Tak się przestraszyli jak mordowano ich krewnych z rodziny Romanowow, ze się zg
                          > odzili na wszytko.

Cosniecos znam, znaczy blade rzeczy poniewaz jednoznacznej, przekonujacej literatury dla konfrontacji faktow nie znalazlam, to co obilo sie mi o oczy nie moge skonfrontowac z inna literatura. Skoro masz cos przekonujacego daj mi namiary.
                          • mlody774 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 23.09.21, 00:38
                            W wywiadzie z Franciszkanin było dlaczego powstały Stany, ale pytam bo rzucił tylko krótkie zdanie o tym. Ja tylko pytam czy chwyciłaś to bo z innych źródeł wiemy ze właśnie powstały aby obalić monarchie/królestwa i oczywiście feudalizm(dlatego szlachta rosyjska jest obrażona na Stany. Hahaha). Franciszkanin jest tylko potwierdzeniem tego.
                            • monalisa2016 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 23.09.21, 01:58
                              Mlody774 w wielu punktach nie zgadzalam sie z Franciszkaninem, wiemy przeciez ze Friedrich Engels jak i Karl Marx pracowali na zlecenie pewnego klanu z literka "R" a domy krolewskie w Europie byly jak i sa do dzisiejszego dnia jak to sie mowi u nas "verwandt (spokrewnione), verschwägert (spokrewniony przez małżeństwo), verflochten (splecione rodzinnymi wiezlami) to dotyczylo/dotyczy nie tylko europejskie krolewskie elity ale tez dotyczylo rosyjskich Zarow. Powiazania krolow czy krolewnych najczesciej wywodzily sie z niemieckich korzeni. Kiedys czytalam ze chodzilo tu o inne rzeczy, te rzeczy ktore dotycza takze dzisiejszego dnia (surowce, energia) ale tego nie umiem na 100% zweryfikowac z innymi zrodlami np. z Stanow, mnie chodzi o inne spojrzenie na sprawe. Co do Stanow to mam jasny punkt, jak i w koncentracji w nich pewnej grupy ktora "sciagali" lagodnie i upiekszajac mowiac z calego swiata a pozniej zakorzenila sie ona tam jako spoleczenstwo autochtoniczne po dzisiejszy dzien smile co nie jest z korzyscia dla Stanow.
                              • mlody774 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 23.09.21, 03:06
                                Liza nie zrozumiałaś ważnego punktu. Jakie systemy były przed powstaniem Stanów? Oczywiście był feudalizm. Królowie w poszczególnych krajach np. w Europie. Czy się zgadza? Wiec jak są monarchie w Europie z bardzo ograniczona władzą to, o to właśnie mi chodzi, ze jej juz nie maja i ze juz niema feudalizmu. To właśnie stało się za sprawa Ameryki.
                                Napisalas: Co do Stanow to mam jasny punkt, jak i w koncentracji w nich pewnej grupy ktora "sciagali" lagodnie i upiekszajac mowiac z calego swiata a pozniej zakorzenila sie ona tam jako spoleczenstwo autochtoniczne po dzisiejszy dzien smile co nie jest z korzyscia dla Stanow." Kto szkodzi Stana to jest wiele ugrupowań co to robią. A drugie, jest pytanie dlaczego się z tym nie walczy jak szkodzi Ameryce? Taka ostatnio nie doceniana grupa mówiąc delikatnie, są np. Brytyjczycy(wiem ty miałaś na myśli innych przybyszów ale o nich mówi się bez przerwy).
                                Ale jak słyszałaś Franciszkanin to mówił ze jest specjalna organizacja która pracuje nad tym aby Stany były po stronie Brytyjczyków. Czego tutaj nie było w poprzednich wiekach(Anglik to była zła osoba). A teraz słyszymy, ze jest nowe porozumienie wojskowe miedzy UK, AU i US. Co jest grane?
                                • monalisa2016 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 24.09.21, 21:02
                                  mlody774 napisał:

> A teraz słyszymy, ze jest nowe porozumienie wojskowe miedzy UK, AU i US. Co jest grane?

Duzo jest grane, tworza sie nowe bloki by przeciwstawic sie chiskiemu imperializmowi, o "Belt and Road Initiative" (BRI), Shanghai Cooperation Organisation (SCO > istnieje on juz od dawna) na pewno slyszales, o UK, AU i USA piszesz ale na pewno nie slyszales o tak zwanym "Global Gateway" ktorego poczatek powstawal za czasow pani Federica Mogherini (EU), a na ostatnim spotkaniu G7 zostal przypieczetowany, o tym nie dowiedzial sie zaden Europejczyk z mediow ale w ostatnich czasach jest duzo niekontrolowanych przeciekow. Nie podpadlo ci ze na tym spotkaniu w WB nie bylo Chinczyka ani pana Putina? Swiat sie tasuje na nowo. smile
                                • monalisa2016 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 25.09.21, 02:17
                                  powinno pomoc ci te zdjecie

twitter.com/p_emory/status/486534602895286272

takze przy tym marzenia jak i roszady (New Deal) miedzy F. D. Roosevelt'a a W. Churchill'a niezapominajac przy tym J. Stalina, B. Mussolini i Adolfen z wasikiem (ktorego nazwisko nie przechodzi mnie przez gardlo) o nowym porzadku swiata.

W polityce nie przychodzi nic z nienacka jest dlugo, dlugo naprzod planowane a pozniej krok po kroku realizowane. Faszyzm nie zostal calkowicie wykorzeniony on trwa po dzisiejszy dzien!!!
                                  • mlody774 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 25.09.21, 03:40
                                    Tutaj faszyzmem mniej więcej nazywają współprace korporacji z rządem danego kraju(inaczej demokracja). Polega ona na tym ze rzad pozwala korporacja się rozwijając (politycy s powrotem dostają pieniądze na wybory i trochę na drobne wydatki. Hahahaha) a jak korporacja ma kłopoty to państwo przychodzi z pomocą. W tym samym czasie społeczeństwu obiecuje się rożne świadczenia itd. Oczywiście wiesz wszystko o tej symbiozie, ale nie którym się wydaje, ze faszyzm to obozy, cenzura na mediach społecznościowych itd. Ale pajączek jest dobry. Zauważyłem ze ludzie lubią mówić, ze jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. I tym sposobem wyglądają dobrze i juz nic więcej nie muszą się uczyć. Albo, ze to jakaś organizacja z jakieś teorii spiskowej rządzi światem, ale jak rządzi to juz nie kłopoczą się dowiedzieć. A na konie stwierdzają, ze i tak nic nie można zrobić. Hahaha. A na analizy z sprawdzonych wyborów maj się zacząć ukazywać jutro ale tak naprawdę w poniedziałek. Trump ma jutro przemawiać. Zobaczymy. Dobrej Nocy.
                    • monalisa2016 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 23.09.21, 02:34
                      www.youtube.com/watch?v=TjVC-n6s5bk

W takiej pigulce podaje sie rzeczy bez glebszego zwiazku, zaglebienia se w tematyke i tu dla przykladu np. jakies demo w Monachium, trudno jest okreslic bo przeciez nie kazde demo mozna sledzic (jest ich setki obecnie) i tu przyznam racje komentujacemu ze trudno jest je zweryfikowac, tak samo jak i mnnie. Po ubiorach jakm i flagach jestem gotowa stwierdzic ze bylo to jakies linkie demo, jakiegos NGO's protest ktore jest tez trudno podporzadkowac. Tez nie bylo konkretnie wytlumaczony trojkat "afery" okretow podwodnych. Rozumiem to jest "pigulka" do wlasnych impulsow dochodzen czyli masz na wlasna reke dochodzic i weryfikowac konkretne rzeczy. Z jednej strony dobre wideo dla zaawansowanych i znajacych sie na rzeczy, zas z drugiej strony dla niezaawansowanych "zrodlem" (celowo w lapkach) autentycznych wydarzen. smile To przyjme z humorem.
                        • monalisa2016 Re: Evergrande zatrzesie Chinami i swiatem? 24.09.21, 21:36
                          mlody774 napisał:

> Nie na temat jak media kłamią i manipulują: www.youtube.com/watch?v=HgScTeSQG6A

Widea juz nie ma, zostalo ocenzurowane.

To ze manipuluja wiemy od dawna, nie tylko media ale tez politycy na najwyzszych miedzynarodowych stanowiskach np. pani Kristalina Georgieva ktora byla wowczas zarzadzajacym dyrektorem Banku Swiatowego. Teraz stawia sie jej zarzuty o "upiekszeniu" raportu "Doing Business". Stawia sie tu pytanie, kto albo co naklonilo ja do tego by "upiekszyc" dane gospodarcze Chin? Teraz widzimy tego efekty, prawda wychodzi coraz bardziej na jaw mimo chinskich blokad. Nie tylko pani Kristalina Georgieva stawia sie obecnie zarzuty ale tez prezesowi Banku Swiatowego Jim Yong Kim (Koreanczyk - US).

Evergrande nie zaplacila w czwartek naleznosci wynikajace z odsetki obligacji zagranicznych w wysokosci 83,5 miliona dolarow (nie juanow, tylko dolarow), to sa tylko procenty wynikajace z obligacji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka