Dodaj do ulubionych

Strzelanina

20.09.21, 12:43
W uniwersytecie w Permi student sztrzelał z broni myśliwskiej.
8 osób zabitych 28 rannych. Strzekającego aresztowano.

www.rbc.ru/society/20/09/2021/614835f49a794768d75308c7
Obserwuj wątek
    • swiblowo Re: Strzelanina 20.09.21, 20:23
      Zastanawialiscie sie, czemu oni strzelaja do uczniow/studentow. Dlaczego nie do ludzi w autobusie np? A ida do swojej szkoly i tam robia masakre - dlaczego wlasnie tam?
      • rosjaiswiat1 Re: Strzelanina 20.09.21, 20:37
        swiblowo napisała:

> Zastanawialiscie sie, czemu oni strzelaja do uczniow/studentow. Dlaczego nie do
        > ludzi w autobusie np? A ida do swojej szkoly i tam robia masakre - dlaczego wl
        > asnie tam?

A co sama myslisz o tym?
        • swiblowo Re: Strzelanina 20.09.21, 20:40
          No wlasnie nie wiem.
          Jakkolwiek miesci mi sie w glowie, ze u nich "kipi pod kopula", to jaka metoda wybieraja na cel akurat szkoly...?
          A ty masz jakas teorie?
          • rosjaiswiat1 Re: Strzelanina 20.09.21, 21:12
            Zauwazylem, ze do studentow i uczniow strzelaja uczniowie i studenci, i zazwyczaj robia to w swoich szkolach i nauczelniach. Ale dlaczego to robia, normalnemu czlowieku trudno znalec odpowiedz na to pytanie.
            Moge domyslic sie, ze jedni z tych strzelcow w ten sposob mscia sie za jakies krzywdy, ktore doznali w swoich szkolach/nauczelniach. inni sa zwyklymi pojebami, ktorym cos odbilo, i w ten sposob postanowili zajawic swiatu o swoim istnieniu. Generalnie mnie najmniej interesuje to, dlaczego oni to robia. O wiele bardziej istotnym jest poznanie skad te pojeby biora sie. Przeciez ze zwyklych dzieci, uczniow, studentow powstaja potwory, ktore chca zabijac niewinnych. Jestem pewien, ze duza role w powstaniu tych potworow odgrywa tak zwana massowa kultura, gdzie krew leje sie z ekranow szerokim strumieniem,i do tego gry, w ktorych dzieciaki, nie swiadomi jeszcze zycia, zabijaja wszystko co sie ruszy. To co pisze nie jest zadnym odkryciem, ale tym bardziej trzeba z tym cos robic.
            • swiblowo Re: Strzelanina 20.09.21, 23:28
              No popatrz, byly czasy kiedy to sie nie zdarzalo.
              A tez byla przemoc. W szkolach dreczyli, w wojsku dreczyli, w domach dreczyli.
              Nie sprawiloby problemu, wziac cos ostrego ze soba do szkoly i paru tam wsadzic pod zebro. Jednak tego nie robili. Dlaczego?
                • elka-sulzerowa2 Re: Strzelanina 21.09.21, 00:23
                  Nie znam sprawy ... i nie zamierzam sie zanurzac w informacje.
                  Z profesjalnego doswiadczenia wiem, ze mlodzi ludzie doznaja zaburzen psychicznych tak samo jak nieco starsi przedstawiciele homosapiens. Jedni wieszaja sie w garazu bo nie widza sensu dalszego zycia a inni ... ida strzelac do rowiesnikow.
    • herr7 Re: Strzelanina 21.09.21, 07:59
      walter622 napisał:

> W uniwersytecie w Permi student sztrzelał z broni myśliwskiej.
      > 8 osób zabitych 28 rannych. Strzekającego aresztowano.

Jak zawsze jest sporo pytań. Po pierwsze, osobnik ten chwalił się w sieciach swoimi skłonnościami i mimo to mógł kupić broń?
      Po drugie, nie kryjąc broni z nabojami był w stanie przedostać się z domu do uniwersytetu? Nikt go nie zauważył? Już wtedy należało zaalarmować policję.
      Po trzecie, niby był ochroniarz, a może był to jakiś brzuchaty emeryt nie mający broni i nie potrafiący nawet strzelać? Gdyż tacy mniej kosztują. Osoba ponosząca odpowiedzialność za ochronę uniwersytetu powinna wylądować w tiurmie.
      Ile czasu upłynęło od wszczęcia alarmu do pojawienia się policji - nie mam na myśli antyterrorystów?

W Rosji to nie jest pierwszy taki przypadek, tak więc państwo powinno podjąć działania mające podobnym przypadkom zapobiec. Np. skuteczna blokada wejść w przypadku pojawienia się podobnych osobników.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka