Dodaj do ulubionych

Dlaczego my z mongoszuudanem irytujemy was :-)

20.09.21, 14:37

Ja juz dawno zauwazylem, ze wam nie odpowiada ten sposob prowadzenia dyskusji, ktory my z mongolszuudanem stosujemy. Wiec sprobuje wam wytlumaczyc dlaczego tak dzieje sie. Bo sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, niz tylko zly charakter moj czy Aleksandra.
otoz, cala sprawa w mentalnosci Rosjan, ktora bardzo sie rozni od mentalnosci innych narodow.
My, Rosjanie, nie zwracamy uwage na to, jak nas postrzegaja inni.
Kazdy Rosjanin chce miec wlasne zdanie i najczesciej nie rozglada sie, aby upewnic sie, ze ktos jest z nim zgodny. Po prostu wierzymy w swoje slowa i to wszystko. Inni narody, wrecz przeciwnie, staraja sie miec wspolny punkt widzenia, aby nie wyrozniac sie z tlumu.Rosjanie rowniez nie boja sie zartowac na rozne tematy, poniewaz odnosza sie do zycia o wiele latwiej. Czesto takie podejscie jest postrzegane przez obcokrajowcow jako brak tolerancji i ignorancji, ale w rzeczywistosci Rosjanin po prostu lubi zartowac, bardzo czesto z samego siebie i glosno sie smiac. I nie wklada zadnych obrazliwych intencji w swoje zarty.

I na koniec taki kawal, ktory doskonale pokazuje nasza mentalnosc:
Всю ночь пил с русскими. Всю ночь они травили анекдоты про Россию и громко ржали. Всю ночь они убеждали меня, что Россия страна плохих дорог и дураков. Под утро, когда я с их мнением согласился, они набили мне морду.
Czyli to samo w jezyku polskim:
Przez cala noc chlalem z Rosjanami wodke. Przez cala noc opowiadali mnie kawaly o Rosji i glosnie smiali sie. Przez cala noc oni mnie starali sie przekonac, ze Rosja to kraj zlych drog i durnie. nad samym ranem, gdy ja zgodzilem sie z nimi, oni stlukli mnie morde.
Obserwuj wątek
          • rosjaiswiat1 Re: Dlaczego my z mongoszuudanem irytujemy was :- 20.09.21, 18:30
            brat_kryzysa napisał:

> Bronienie swojej racji jak najbardziej, w praktyce starasz się deprecjonować ro
            > zmowce poprzez zwroty uderzające osobowo

Nigdy w dyskusjach z toba nie przechodzilem na osobowsci, i jesli cos pisalem na twoj temat, to tylko wtedy, gdy ty zaczynales jechac po mojej osobowosci. Bo za kazdym razem, gdy ja zaczynam pisac o konkretach, ty zaczynasz oburzac sie i przechodzisz k ocenie mojej osobowosci. To jest bardzo charakterne dla Polakow, i ty nawet z tego nie zdajesz sobie sprawe.
            I to nnie ja pouczam was, a tylko wy uczycie mnie caly czas historii Rosji i przekonowujecie mnie, zreszta jak i mongolszuudana, ze lepiej na Rosji znacie sie. I wsrod innych to wlasnie ty najbardzie w tym wyrozniasz sie.
            I jeszcze cos.
            gdy czyta,. ze ktos zarzuca komus arogancje i zarozumialosc, a do tego oskarza swojegggo adwersaza, ze ten chce zawsze miec racje, to wiem na 100%, ze ten czlowiek projecyruje na swojego adwersaza wlasne cechy. Czy ty zauwazyles, ze ja nigdy ciebie nie oskarzalem o arogancje czy zarozumialosc, chociaz ty ciagle starasz sie mnie udowodnic, ze lepiej ode mnie znasz Rosje? Ja po prostu staram sie pokazac tobie swoja wiedze, nie oskarzajac przy tym ciebie nie o nic.
            Zeby bylo smieszniej, 30 lat temu, jeden z Polakow uczyl mnie jak prawidlowo mowic po rosyjsku, a gdy ja mu powiedzialem, ze nie bedzie mnie uczyc Polak rosyjskiego, to uslyszalem w odpowiedz to, ze jestem zarazomialy. smile
            • brat_kryzysa Re: Dlaczego my z mongoszuudanem irytujemy was :- 21.09.21, 13:22
              W życiu nie przyszło mi by do głowy pouczać, jednak krytykować gdy widzę podstawę jak najbardziej i nie wynika to z poczucia wyższości a raczej troski, tak samo jak ty względem Polaków , jak mawiał znany poeta " prawdziwa cnota krytyk się nie boi" , nie potrzebna buńczucznosc
              Eva myślę ma podobne zdanie o tobie, bo też jej nie raz jechałeś z powodu tego że nie ma zdania jak ty
      • boavista4 Re: Dlaczego my z mongoszuudanem irytujemy was :- 20.09.21, 16:09
        Znam Rosjan wielu i każdy jest trochę inny, Są tacy, którzy wierzą w każde swoje słowo , inni potrafią wysłuchać.. Co nas dzieli? - Dzieli nas wasza pozytywna ocena Stalinizmu i sowieckiej komuny. Rozumiem Putina, kiedy krytykuje Polskę, ale nawet Putin otwarcie nie chwali Stalinizmu. Aleksander widzi w Stalinizmie postęp w rozwoju Rosji i świata. Dalej co nas dzieli? To jest poczucie humoru, ale to nie jest związane z waszym pochodzeniem. Większość z nas ma bardzo pozytywny stosunek do Rosji, widzimy polska rusofobie i chcielibyśmy widzieć Rosjan, którzy budują pomost do porozumie się z Polska, a nie pouczają nas z pozycji siły.
        • rosjaiswiat1 Re: Dlaczego my z mongoszuudanem irytujemy was :- 20.09.21, 16:15
          boavista4 napisał(a):

> Znam Rosjan wielu i każdy jest trochę inny, Są tacy, którzy wierzą w każde swoj
          > e słowo , inni potrafią wysłuchać..

Na ogol my Rosjanie potrafia wysluchac swojego konwersaza. Wy, Polacy, tego nie umiecie rrobic. Wy musicie mowic chorem smile

> Co nas dzieli? - Dzieli nas wasza pozytyw
          > na ocena Stalinizmu i sowieckiej komuny.

Nic podobnego. nas dzieli to, ze wy, Polacy, uwazacie, ze my, Rosjanie, odebrali nalezaca do was pozycje supermocarstwa. I tylko toego wy nie mozecie nam darowac. Stalin, komuna, to sprawa kilkadziesieciu lat, a nienawisc Polakow do Rosjan trwa setki lat.
          • boavista4 Re: Dlaczego my z mongoszuudanem irytujemy was :- 20.09.21, 16:37
            Igor, nie wszyscy w to wierzą. Szlachecka demokracja odebrała Polsce możliwość utrzymania swojego stanu posiadania i ekspansji na wschód. W Rosji i Prusach demokracji nie było, wiec państwa te podzieliły Polskę, bez żadnego wysiłku. Wy jesteście dwugłowym orłem bizantyjskim, tak silnym ze wasze Imperium rosło i rosło aż do Gorbaczowa. My jesteśmy łacińskim orzełkiem, o słowiańskiej duszy i zachodnich marzeniach. A wiec kiedy nastąpi pojednanie Cerkwi z Kościołem, nasze narody się zjednoczą. Zresztą Rosjanie tez mają zachodnie marzenia, bo przeciec wasze elity już od wieków miały niemiecka krew.. Nie jestem specjalista od łamania lotów. Ale naprawdę nie widze między nami żadnej różnicy.
          • rosjaiswiat1 Re: Dlaczego my z mongoszuudanem irytujemy was :- 21.09.21, 00:01
            swiblowo napisała:

> Raczej, ze prosto obyc sie bez mordoboja.

W mordoboju nie ma nic zlego, bo miedzy innym w nim mozna znalezc истину. Kiedys znalm dwoch facetow, jeden z ktorych byl mezem siostry drugiego, czyli byli szwagrami.Tak zrzytych z soba szwagrow nigdy w zyciu nie spotkalem. otoz jeden z nich mial nie tylko zlamany nos, i odgryziony czubek. I zrobil to jego wlasny szwagier, i jak oni mnie mowili, ze wlasnie po tej bojce oni wszystko miedzy soba wyjasnili, i od tam tej bojki sa nierozlaczni.
              • rosjaiswiat1 Re: Dlaczego my z mongoszuudanem irytujemy was :- 21.09.21, 09:55
                swiblowo napisała:

> I duzo takich szwagrow znasz?

Akurat takich z odgryzionym czubkiem nosu znam tylko tych, ale takich, ktore bili sie, znam wiele. I zazwyczaj po bojce sprawa byla wyjasniona i dalej byla cisz i blagodac, oczywiscie do kolejnego nieporozumienia, ktore rowniez szybko bylo wyjasnione..
                Problemem Polakow, jak ja juz dawno zauwazylem, jest to, ze wy nie chcecie, a co najgorsze nie umiecie wyjasniac problemy, ktore miedzy wami pojawiaja sie. Wy zaczynacie udawac, ze nic sie nie dzieje, ale to tylko zamiatanie smieci pod dywan, gdzie tych smieci co raz wiecej. A to skutkuje tym, ze bliskie sobie ludzi staja dla siebie obcymi, poniewaz w swoim czasie nie wyjasnili tego, co zaszlo miedzy nimi. My, Rosjanie, zawsze staramy sie wyjsanic wszystko jak najszybciej, zeby nie bylo nieporozumien.

> To zasada, czy wyjatek?

Zasada jest to, ze kazdy spor musi miec logiczny koniec.
                  • rosjaiswiat1 Re: Dlaczego my z mongoszuudanem irytujemy was :- 21.09.21, 15:12
                    walter622 napisał:

> Bezmyślne sprowadzanie kazdej dyskusji do ostrego sporu

A bsolutnie nie koniecznie dyskusja musi sprowadzic sie do ostrego sporu.

> Przy tym problem polega na tym, że przy braku merytorycznych
                    > agumetów konicznie staracie się zniewazyć oponenta.

I wlasnie tak ty zazwyczaj robisz. Ale gdy ty doostaniesz odpowiedz w tym samym tonie, w jakim ty zwracasz sie do swoich adwersaze, to odrazu zaczynasz oburzac sie. Wiele razy ty obrazales mnie, i ja tylko czasami odgryzalem sie. Identycznie bylo i z Aleksanderem, ktory tylko czasami odgryzal sie na twoje chamstwo.
                    Wiec to jest kolejnym problemem, ktory dzieli nas. Wy, Polacy, uwazacie, ze mozecie nas caly czas pouczac, i to w sprawach, ktore wy nie znacie, ale wy sa pewni tego, ze wasza wiedza jest jedyna sluszna.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka