Dodaj do ulubionych

Gwaltowny wzrost cen gazu na F.Swiat

20.09.21, 15:53
Zalozono taki watek z wnioskiem ze Polacy powinni zabezpieczyc odpowiednimi umowami z wieloma dostawcami.
Na to Wykrywacz Klamcow zareagowal:
"swoim głupim postem potwierdzasz fakt, że Gazprom i rosja używa gazu w celach politycznych."
Na co ja skopiowalem BLOOMBERGA:

Ależ Herr! Wszystko jest w porządku, Polska jest niezależna od Rosji, Ameryka kupuje gaz od Rosji, a Polska od Ameryki, czyli wszyscy jakoś musza zarobić.
"www.bloomberg.com/news/articles/2021-03-24/russia-oil-demand-hits-record-high-in-u-s-amid-rising-tensions
Tankowce dokujące do rafinerii w Baytown w Teksasie wyglądają dokładnie tak, jak wiele innych pływających po wodach Houston Ship Channel. Ale w ich pojemnych ładowniach ukryty jest niezwykły ładunek: rosyjska ropa naftowa.

Rozległy kompleks, który należy do Exxon Mobil Corp. , nie jest jedyną rafinerią w USA, która przyjmuje dostawy rosyjskiej ropy. Do klientów należą również zakład Chevron Corp. w Mobile w stanie Ala. oraz zakład Valero Energy Corp. w St. Charles w stanie La.

Pozbawione dostępu do wenezuelskiej ropy przez amerykańskie sankcje nałożone na reżim Nicolása Maduro i stojące w obliczu zmniejszonych dostaw z krajów OPEC od czasu, gdy kartel ograniczył produkcję, amerykańskie rafinerie zwróciły się w 2020 r. na rosyjską ropę, aby wypełnić lukę. Szał zakupowy, w połączeniu ze znacznie niższymi dostawami z Arabii Saudyjskiej, katapultował Rosję na pozycję trzeciego co do wielkości dostawcy ropy do USA w zeszłym roku. Wyczynem dla Kremla była rozmowa o rynku ropy, ale, co zaskakujące, w kręgach dyplomatycznych o tym nie mówiono zbyt wiele. „Usunięcie Rosji na trzecie miejsce nie przyciągnęło żadnej uwagi w Waszyngtonie”, mówi Bob McNally, były starszy doradca ds. polityki Białego Domu, który obecnie prowadzi Rapidan Energy Group, firmę konsultingową w Waszyngtonie.

Import ropy naftowej i produktów naftowych do USA"

Szafa gra
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka