Dodaj do ulubionych

Pewien problem Ukraincow

22.09.21, 01:39
Opozycyjny polityk ukrainski własnie poruszył pewien temat tabu w mediach polskich i ukrainskich dotyczacy dodatkowych kosztów gazu w tym roku według formuły spot

Zacytujmy 1prime.ru/gas/20210921/834747764.html

Ukraina wezwała Zełenskiego do odpowiedzi na ceny gazu. Były zastępca Rady Murajewa: Zełenski musi odpowiedzieć za wysokie ceny gazu na Ukrainie
Były deputowany Rady Najwyższej Jewgienij Murajew na antenie telewizji NASH powiedział, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odpowiada za wysokie ceny gazu dla obywateli tego kraju.
Według polityka na wzrost cen gazu wpłynął fakt, że ukraińskie magazyny gazu są w połowie puste.
Powiedział, że do końca tego roku władze potrzebują około 10 miliardów metrów sześciennych niebieskiego paliwa.Dzisiejszy gaz kosztuje już 800 USD. I możesz zapytać Naftogaz, (Jurij. - wyd.) Vitrenko, (Vladimir) Zelensky, (Dmitry) Shmygal. Co sobie pomyśleli? Dlaczego teraz kupimy po cenie, która postawi na kolanach cały nasz przemysł i ludność?” – pyta polityk.

Muraev podkreślił, że Rosja zaproponowała Ukrainie podpisanie bezpośredniej umowy na zakup gazu w cenie 175 USD za tysiąc metrów sześciennych. Ale Kijów odmówił.
Polityk uważa, że ​​teraz Ukraińcy będą musieli przepłacić ponad 6 miliardów dolarów, aby uzupełnić rezerwy gazu.
– Do tego prowadzi głupia, pseudopatriotyczna, krótkowzroczna, niepragmatyczna i nienegocentryczna polityka naszego rządu – dodał były poseł.
Były parlamentarzysta kojarzy incydent z niekompetencją ukraińskiej elity politycznej.
"Nie chcę nazywać idiotów w władzy
idiotami i naprawdę mówić, jak to się skończy. Jeśli rozumiesz perspektywę, którą wyznaczali przez kilka lat swoimi nieostrożnymi działaniami i jeśli ją wdrażają, to mamy smutną perspektywę ”, zakończył.

Moj komentarz- obawiam sie ze to nie bedzie 6 mld dolców. Ostatnio Ukraina zuzywa coraz mniej gazu z powodu upadku gospodarki- najnowszy import to 12 mld3 w całym 2019.
Troche inaczej ma sie sprawa Polski importujacej coraz wecej coraz drozszego gazu LNG i wyjatkowo drogiego obecnie gazu na spocie.
No ale w umie kto moze tego zabronic jednemu z najbogatszych krajów na swiecie jakim wiadomo ze jest Polska.
Obserwuj wątek
    • monalisa2016 Re: Pewien problem Ukraincow 22.09.21, 02:00
      Ceny energetycznych surowcow beda bily z cena "sufity" z kazdym miesiacem zblizajacym sie ku normalnej w swiecie zimy.
      Jak sie dowiadujemy w kazdym zachodnim panstwie od Portugalii przez Anglie az po Polske nie pomijajac panstw miedzy Wlochami i Szwecja sa zapasy w magazynach na alarmujacych poziomach. Najwazniejsze ze wszelakie lobby / nielobby (NGO's) "przyrody" sa w akcji, viva zjednoczona antyrosyjska Europa. smile, sad

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka