Dodaj do ulubionych

Mam zamiar przeprowadzic eksperyment :-)

22.09.21, 15:44
Mam mozliwosc wejsc w posiadanie dosc duzej ilosci COVID-19 Antigen Test (najczesciej uzywany w UK, i na podstwie wynikow ktorego powstaja statystyki), nie mniej niz 100, ale wezme 50.
I juz od jutra bede robic sobie co pol godziny test na obecnosc coronavirusa.
O wynikach testow bede informowac was na biezaco.
Obserwuj wątek
    • rosjaiswiat1 Pare slow wyjasnienia :-) 22.09.21, 15:53
      Dlaczego chce przeprowadzic ten eksperyment? Bo jestem pewien, ze jedynym skutecznym srodkiem zwlaczyc pandemie covid 19 jest zaprzestanie przeprowadzenia testow. Bo im wiecej ich porzeprowadza sie, tym wiecej wykrywa sie osob, ktore choruja bezobjawowo, ale skutecznie wpoekszaja ilosc "chorych".
      Mam podejrzenie, ze testy nie sa wiarygodne, i byc moze przy ich produkcji zaklada sie, ze "musza" wykryc okreslony odsetek zakazonych.

p.s. moj stosunek do samej choroby, ktora istnieje, jak i do szczepien nie zmienil sie. Wiec nadal uwazam, ze zaszczepiwszys na covida, zrobilem dobrze. Ale to moj swiadomy wybor.
      • bunkum Re: Pare slow wyjasnienia :-) 22.09.21, 19:56
        "...ktore choruja bezobjawowo, ale skutecznie wpoekszaja ilosc "chorych".

Tylko glupek moze napisac, ze ktos choruje bezobjawowo..

"Mam podejrzenie, ze testy nie sa wiarygodne, i byc moze przy ich produkcji zaklada sie, ze "musza" wykryc okreslony odsetek zakazonych."

Po osiemnastu miesiacach masz takie podejrzenie? Gorzej niz glupek.
        • rosjaiswiat1 Re: Pare slow wyjasnienia :-) 22.09.21, 20:08
          bunkum napisała:

> Tylko glupek moze napisac, ze ktos choruje bezobjawowo..

Tylko glupek nie wie o tym, ze wlasnie tak opisuja tych, kto ma test pozytywny, ale nie choruje. Wiec to nie ja jestem autorem tego stwierdzenia, atylko nami rzadzace>

"1. Jaki procent zarażonych koronawirusem choruje bezobjawowo?
          Według danych Chińskiego Centrum ds. Kontroli i Profilaktyki Chorób aż w 80 proc. przypadków zakażenie koronawirusem ma łagodny lub bezobjawowy przebieg. Najlepiej z chorobą radzą sobie dzieci, do tej pory nie zmarł nikt w wieku 0-9 lat."

Wiec albo przepros mnie, albo wylatujesz.

> Po osiemnastu miesiacach masz takie podejrzenie? Gorzej niz glupek.

I znow to samo. Wiec, payatzyk, chyba jednak wylecisz, chyba ze przeprosisz. O tym, ze testy sa niewiaregodne, ja pisze od samego poczatku tej niby pandemii, ale teraz mam mozliwosc to sprawdzic, i miec juz nie podejrzenia, a tylko pewnosc.

Wiec masz wybor, albo pprzepraszasz za obrazanie mnie, albo ja ciebie wywale z forum. Bo twoj udzial w nim, to tylko plucie i sranie.
        • eva15 Jest jedna główna choroba bezobjawowa 22.09.21, 22:55
          bunkum napisała:

> Tylko glupek moze napisac, ze ktos choruje bezobjawowo..

Jest inaczej . Politycy, naukowcy w służbie polityki i media pisząc o chorobach bezobjawowych na pewno nie robią tego z głupoty. Oni realizują swoje cele. Głupi są ci, którzy w to wierzą, przekonani, że władza, nauka i media służą tylko i wyłącznie prawdzie i ich dobru. Tacy ludzie równie dobrze mogliby uwierzyć w bezobjawowy katar i smarkanie z nosa bez smarków. Albo w wysypkę przy gładkiej , czystej skórze.

Czyli najczęstszą chorobą bezobjawową jest głupota.

• monalisa2016 Re: Jest jedna główna choroba bezobjawowa 23.09.21, 01:23
                Naturalnie ze nosiciel choroby nie jest to chora osoba ale nia moze zakazac innych prez to niektorzy lekarze domowi przprowadzaja testy tak jak wspomnialam, za test trzeba troche zaplacic w naszych warunkach i zaleznych od kasy chorych.

Rak jest to inna sprawa, gdzies kiedys czytalam ze niektorymi formami raka mozna sie zakazic ale w dyskusji ot tak z ciekawosci z moim domowym lekarzem (profesorem) dowiedzialam sie ze choroba raka przenoszona jest (nie zawsze i nie na wszystkie pokolenia) z generacji na generacje, dostalam taka odpowiedz "raz jestes oznaczony rakiem jestes oznaczony na zawsze". Rozmowa dotyczyla mojej kolezanki ktora niestety musialam pozegnac w mlodym wieku. W pierwszej serii zachorowala na raka piersi po piecioletniej przerwie zapewniwniu jej ze jest wolna od raka nastapil rak watroby, odmowila tu chemoterapii (raz juz ja przezyla) i niestety zakonczylo sie to tragicznie.

Czym jest chemoterapia, wlasnie dobre pytanie, tez tego nie wiedzialam az w historie i znaczenie jej sie zaglebilam. Tja.
          • rosjaiswiat1 Re: Jest jedna główna choroba bezobjawowa 22.09.21, 23:09
            Wiele chorob sa na poczatku bezobjawowe, wiec czlowiek jest juz chory, ale nic nie wskazuje na to. Najgorszy pod tym wzgledem jest rak, ktory zazwyczaj gdy daje objawy, to czesto bywa juz zbyt pozno, zeby leczyc sie..
            Wiec choroby bezobjawowo tak naprawde sa, ale nie ma chorob, przy ktorych czlowiek bezobjawowo choruje i rowniez bezobjawowo wyzdrowia.
            • monalisa2016 Re: Jest jedna główna choroba bezobjawowa 22.09.21, 23:11
              rosjaiswiat1 napisał:

> Wiele chorob sa na poczatku bezobjawowe, wiec czlowiek jest juz chory, ale nic
              > nie wskazuje na to. Najgorszy pod tym wzgledem jest rak, ktory zazwyczaj gdy da
              > je objawy, to czesto bywa juz zbyt pozno, zeby leczyc sie..
              > Wiec choroby bezobjawowo tak naprawde sa, ale nie ma chorob, przy ktorych czlow
              > iek bezobjawowo choruje i rowniez bezobjawowo wyzdrowia.
              >
              >

Bzdura ze jest chorym, jest tylko nosicielem choroby. Nie mozna podciagac pod to raka, tylko zakazne choroby.
              • monalisa2016 Re: Jest jedna główna choroba bezobjawowa 22.09.21, 23:20
                monalisa2016 napisał(a):

> Bzdura ze jest chorym, jest tylko nosicielem choroby. Nie mozna podciagac pod t
                > o raka, tylko zakazne choroby.
                >

Jak mozna stwierdzic ze ktos jest nosicielem jakies choroby? Jest wiele sposobow ale ten najczesciej stosowanym jest wymaz z tego co pozostawiasz w toalecie (WC/ubikacja) w miekkiej czy twardej niezbyt perfumowanej masie i dajesz do laboratorium na badanie. smile
            • eva15 Re: Jest jedna główna choroba bezobjawowa 23.09.21, 00:35
              Wiec choroby bezobjawowo tak naprawde sa, ale nie ma chorob, przy ktorych czlowiek bezobjawowo choruje i rowniez bezobjawowo wyzdrowia.

No dokładnie tak! Rak tylko początkowo jest/bywa bezobjawowy, ale potem ZAWSZE się ujawnia i nie przemija sam z siebie. Bezobjawowy jest co najwyżej początek choroby, a i to nie zawsze.
      • rosjaiswiat1 Re: Mam zamiar przeprowadzic eksperyment :-) 22.09.21, 20:11
        boavista4 napisał(a):

> TO MUSISZ MIEĆ DUŻO CZASU, ŻEBY ROBIĆ TE TESTY CO PÓŁ GODZINY.

Wystarcze, jesli zrobie 6 i z nich chociazby jeden da inny wynik, zeby stanowczo mozno bylo stwierdzic, ze przeprowadzane masowo testy na ludziach, to sluzy wylacznie temu, zeby pandemia ciagnela sie w nieskonczonnosc.
        • elka-sulzerowa2 Re: Mam zamiar przeprowadzic eksperyment :-) 22.09.21, 22:00
          rosjaiswiat1 napisał:

> boavista4 napisał(a):
          >
          > > TO MUSISZ MIEĆ DUŻO CZASU, ŻEBY ROBIĆ TE TESTY CO PÓŁ GODZINY.
          >
          > Wystarcze, jesli zrobie 6 i z nich chociazby jeden da inny wynik, zeby stanowcz
          > o mozno bylo stwierdzic, ze przeprowadzane masowo testy na ludziach, to sluzy
          > wylacznie temu, zeby pandemia ciagnela sie w nieskonczonnosc.
          >
          >

No prosze, sa jednak myslacy ludzie wsod nas! 😊
          Sprawdz czy test nie jest przeterminowany, to jedno.
          Test z jednego zrodla nie ma tej samej wiarygodnosci co testy z roznych zrodel, to drugie.
          • elka-sulzerowa2 Re: Mam zamiar przeprowadzic eksperyment :-) 22.09.21, 22:05
            elka-sulzerowa2 napisała:

>
            > No prosze, sa jednak myslacy ludzie wsod nas! 😊
            > Sprawdz czy test nie jest przeterminowany, to jedno.
            > Test z jednego zrodla nie ma tej samej wiarygodnosci co testy z roznych zrodel,
            > to drugie.

No i sprawa najwazniejsza ... "primers" ... i lab ktory robi odczyt!
            • eva15 Elka, są 2 rodzaje testów 22.09.21, 22:34

> No i sprawa najwazniejsza ... "primers" ... i lab ktory robi odczyt!

Zaden lab nie robi odczytów. Zaskoczyło mnie, że nie wiesz, ale testy antygenowe to testy szybkie z odczytem w ciągu 15 minut na miejscu, bez odsyłania do laboratorium. Testy laboratoryjne to testy PCR, tu trzeba czekać na wynik, na ogół jeden dzień.
          • rosjaiswiat1 Re: Mam zamiar przeprowadzic eksperyment :-) 22.09.21, 22:05

Ja caly czas mysle o tym, na ile ta pandemia ma charakter medyczny, a na ile polityczny. I z gory nie odrzucam nic smile

> Sprawdz czy test nie jest przeterminowany, to jedno.

Testy na pewno nie sa przeterminowane, sa jeszcze "cieple".

> Test z jednego zrodla nie ma tej samej wiarygodnosci co testy z roznych zrodel,
            > to drugie.

Nie mam mozliwosci zdobyc testy z oznych zrodel. mam tylko z jednego, gdzie my zamowili testy dla badania pracownikow.
            • eva15 Te testy są wszędzie dostępne 22.09.21, 22:31
              Nie mam mozliwosci zdobyc testy z oznych zrodel. mam tylko z jednego, gdzie my zamowili testy dla badania pracownikow.

To bardzo dziwne, że trzeba je zdobywać. Mam paczkę (5 sztuk) takich testów w domu. One są w Niemczech powszechnie dostępne w aptekach i w dm - sklepie z kosmetykami. Testy które mam są dokładnie takie same, którymi testuje się w centrach testujących. Oczywiście, aby test był uznany, trzeba pójść do centrum, bo musi to zrobić osoba trzecia, jak się zrobi samemu to to się nie liczy. Centrum wystawia certyfikat.

Ja mam te testy:

www.dm.de/deni-corona-schnelltest-selbsttest-covid-19-antigen-test-p4251708154250.html

A tu innych firm:

www.dm.de/gesundheit/corona-schnell-antikoerpertest
              • rosjaiswiat1 Re: Te testy są wszędzie dostępne 22.09.21, 22:46
                eva15 napisała:

> To bardzo dziwne, że trzeba je zdobywać.

Nic dziwnego, bo gdy uztwam slowo zdobyc, to nie mam na uwadze kupic te testy, a tylko miec ich za darmo. I taka mozliwosc mam, o czym wpomnialem w poscie do Elki: "mam tylko z jednego, gdzie my zamowili testy dla badania pracownikow." Po prostu wlasciciel fabryki, ktorego ja poinformowalem o moim zamiarze sprawdzic testy na sobie, z radoscia zgodzil sie na to,i pozwolil, zeby ja wzialem tyle, co potrzebno. On mnie pozwolil wziac ich do 100 sztuk.
              • monalisa2016 Re: Te testy są wszędzie dostępne 23.09.21, 02:53
                Sa nawet dostepne w Aldi czy Lidlu, nalezy zadac pytanie w czyim intersie albo dla kogo bije sie kase? smile
                Nie kupowalam i kupowac nie bede szczegolnie teraz kiedy wiem ze ich waznosc ubiega z dniem 31.12.221 poniewaz byly tak jak "eliksiry zycia" dopuszczone warunkowo bez jakiegokolwiek potwierdzenia medycznego do uzycia.

Ot tak napisano je na danych bez konkretnych laboratyjno-naukowych faktow i medycznych dochodzen z Chin, wiec jak maja byc wiarygodne?
                Wiarygodne do napedzania kasy dla wiadomych osob?
                Kary Mullis (nobilista) tworca tych testow wypowiedzial sie wyraznie dla jakich celow sluza te one niestety w dziwnych okolicznosciach tak jak wielu pozegnal sie z zyciem.

Amerykanskie CDC, FDA ostrzegaja ze z dniem 31.12.2021 uplywa termin tych testow warukowego dopuszczenia, znajda jakis nowy srodek by nam prac strachem doszczetnie ludzkie mozgi?
                Zobaczymy. smile
          • eva15 Re: Mam zamiar przeprowadzic eksperyment :-) 22.09.21, 22:41

Ja mam te testy w domu, ale eksperymentów już przeprowadzć nie muszę. W mojej rodzinie, u brata- jeden test był pozytywny, drugi negatywny. Wystraszył się i poszedł zrobić PCR test, ten wyszedł negatywny. Znajomi zabawili się w sprawdzanie. U nas w aptekach i sklepach z kosmetykami można te testy kupić, jest 5 sztuk w paczce. Znajomym wyszedł jeden test negatywny i cztery pozytywne.

Igor najwyraźniej nie musi pracować, skoro chce się w to bawić jutro cały dzień co pół godziny. Ciekawa jestem wyniku. Jego próba będzie znacznie większa niż tylko 5 testów.
    • rosjaiswiat1 Pierwszy i ostatni dzien dzien eksperymentu :-) 23.09.21, 20:38
      Postanowilem troche zmienic przebieg eksperymentu.
      Wiec zamiast jednego testu, robilem 5 co pol godziny. Przeciez sprawdzam wiarygodnosc testow, a nie to, czy jestem zakazony. Wiec dzis zuzylem 70 testow.

Z pierwzych 5 testow nialem jeden pozytywny, a 4 negartywne. Nasteone 5 byli wszystkie negatywne. Z kolejnych dwoch piatek mialem po jednemu pozytywnemu w kazdej piatce. I uwaga -kolejna piatka testow byla najdziwniejsza -wszystkie 5 byli pozytywne. Wiec w tym momencie przypomnial sie mnie stary kawal o testach ciazowych, gdzie rowniez dwie kreski wskazuje na to, ze wynik testu jest pozytywny, czyli kobieta "zaleciela":

Kobieta patrzy na swoj test ciazowy i nagle przypomina sobie, jak mama mowiła w dzieciństwie, uczac zaklajac rajstopy:
      Corezka, pamietaj - dwa paski to dupa!!!

Kolejne testy juz byli na przemian, albo wszystkie negatywne, albo jeden lub dwa z nich pozytywne. Wiec podsumowujac.
      Zrobilem dzis 70 antygenowych testow na covida. Z nich 53 bylo negatywnych, a 17 pozytywnych.
      Pozostalo sie mnie jeszcze 30 testow, i mam zamiar przetestowac psa i kota, czyli moich pupilkow. Ale zrobie to w dni wolne od pracy.
      https://scontent.fltn3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/73133072_2664579140230075_7852117446008766464_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-5&_nc_sid=e3f864&_nc_ohc=Omx3rZ5LSOUAX8lmFEj&_nc_ht=scontent.fltn3-1.fna&oh=64293fa9a4539d1172d1e4997edc9981&oe=61740110
      • elka-sulzerowa2 Re: Pierwszy i ostatni dzien dzien eksperymentu 24.09.21, 13:19
        rosjaiswiat1 napisał:

. >Wiec podsumowujac.
        > Zrobilem dzis 70 antygenowych testow na covida. Z nich 53 bylo negatywnych,
        > a 17 pozytywnych.

Ciekawa speawa ... ale nie neslychana. 100% pewnosci w testach nie ma i byc nie bedzie.
        Bardziej trwaza falszywe negatywy niz falszywe pozytywne wyniki.

Jedna z kolezanek, ktora zmarla w zeszlym roku, zachorowala ... stracila wech, goraczkowala, bol glowy itd. a "rapid test" ciagle pokazywal negatywny wynik.
        Dopiero gdzies 8 czy 9 dnia "rapid test" stal sie pozytywny. Jej PCR test byl pozytywny kazdym razem.

Jeden z notabli panstwowych na wyspie Anguilla musial zrobic PCR test, ktory okazal sie byc ...pozytywny.
        Pan minister nie dal wiary i majac chody udal sie do dwoch innych laboratoriow by test powtorzyc ... on nie mial objawow i nie byl chory wiec jak on moze byc pozytywny? Te dwa testy znow wyszly pozytywne.
        Pan minister mial w domu jeden z tych "domowych rapid testow", pare miesiecy przedawniony, ale co tam ... dziobnal palucha, zrobil krwawego kleksa wedle instrukcji i po paru minutach mial wynik ... negatywny.

Dwa dni pozniej pan minister zaczal miec objawy i co gorsza, pan minister nie myslal stosowac sie do zalecen, ktore on sam ostro forsowal wyspiarzom ... wysokie grzywny jak i wiezienie w przypadku umyslnego lamania zalecen.

Dlugo nie trzeba bylo czekac by jego hipokryzja wyszla na swiatlo dzienne. Pan minister wyladowal w szpitalu, wyciekly tez jego wczesniejsze pozytywne PCR wyniki no i zrobilo sie prawdziwe pieklo.
        Pan minister przezyl ale stracil szacunek i wiarygodnosc

• eva15 Elka, coraz bardziej mnie zadziwiasz... 24.09.21, 14:46

Najpierw pisałaś o laboratoriach w kontekście szybkich testów, a teraz jest jeszcze ciekawiej:

> Pan minister mial w domu jeden z tych "domowych rapid testow", pare miesiecy pr
          > zedawniony, ale co tam ... dziobnal palucha, zrobil krwawego kleksa wedle instr
          > ukcji i po paru minutach mial wynik ... negatywny.

Próbka krwi przy szybkim teście na covida???

Elka, naprawdę jesteś pielęgniarką?
          • elka-sulzerowa2 Re: Elka, coraz bardziej mnie zadziwiasz... 24.09.21, 17:59
            eva15 napisała:

>
            > Najpierw pisałaś o laboratoriach w kontekście szybkich testów, a teraz jest jes
            > zcze ciekawiej:
            >
            > elka-sulzerowa2 napisała:
            >
            > > Pan minister mial w domu jeden z tych "domowych rapid testow", pare miesi
            > ecy pr
            > > zedawniony, ale co tam ... dziobnal palucha, [b]zrobil krwawego kleksa [/
            > b]wedle instr
            > > ukcji i po paru minutach mial wynik ... negatywny.
            >
            > Próbka krwi przy szybkim teście na covida???
            >
            > Elka, naprawdę jesteś pielęgniarką?

Z iloma covidowymi testami mialas do czynienia?
            Ja z covidowymi testami w US nie mialam do czynienia ale tu na wyspach to i owszem. Co wyspa to inny rodzaj rapid testow. Tylko PCR jakos sie nie rozni.
            Mielismy 4 rozne rapid testy i kazdy byl inny ale wszystkie wiazaly sie z dziobaniem palucha by krople krwi wysaczyc. Tu w Grenadzie ... kropla ladowala w malym koleczku na slajdzie nastepnie czekalo sie 10 czy 15 min na wynik. Na Martynice po pobraniu kropli krwi pielegniarka niosla slajd do czytnika ... Na Union Island zbierali slajdy i gdzies je niesli ...

• elka-sulzerowa2 Re: No i pamietaj Ewa 24.09.21, 18:22
              Ja jestem na wyspach, biednych wyspach, gdzie wszelkie unowoczesnienia docieraja z grubym opoznieniem. Tutejsze rzady nie moga sobie pozwolic na najnowsze zdobycze techniki. Uzywaja to co dostaja gratis od US, Chin czy UAE.
              • boavista4 Re: No i pamietaj Ewa 24.09.21, 19:47
                Niech się Elka nie chwali ze mieszka na ziem , ale na wodzie, dlatego wszystko, co nam przekazuje, jest pisane wiosłem po wodzie.
                Wyspy Karaibskie sa wyjątkowo biedne, dlatego Covid tu nie grasuje. Podobnie jest w Afryce. Testy sa za drogie wobec tego ludzie tam umierają nawet na starość! W Ameryce nikt juz nie umiera i na starość, i na grypę. W Chicago ilość zabójstw wśród dzieci daleko przekracza ilość ofiar covidu.
                Corona virus mortality rate per 100 000
                USA
                Missisipi - 316
                Vermont - 48

San Vincent - 10.85
                Saint Kits - 5,68
                Haiti - 5.05
                Barbados - 16,72

Jak widać bogactwo i nadzwyczajny poziom medycyny amerykańskiej przyczynia się do ogromnego rozwoju epidemii, gdy tymczasem bieda pomaga żyć szczęśliwiej i zdrowo. To właśnie jest przyczyną ze Elka sieje zarazę i strach, a ludzie w basenie morza karaibskiego są zdrowi!
                • monalisa2016 Re: No i pamietaj Ewa 24.09.21, 19:59
                  Cosik dla Boavisty, wszystko co trzeba wiedziec jest w opisie wiedea, mozna sobie przetlumaczyc. Jak widac z ta kultura nie tylko nasi lekarze maja problemy ale w Rosji tez.

www.youtube.com/watch?v=_VWp_auSWhE
                • boavista4 Re: No i pamietaj Ewa 25.09.21, 01:10
                  nic nikomu nie można wierzyć, szczególnie służbie zdrowia. Teraz wszędzie mamy doktorów Engele. To sa maszynki do robienia pieniadza, oszysci, hochsztaplerzy. Moj znajomy doiktor spal , a w tym czasie jego niedoiuczona zona, absolwentka liceum ogolnoksztalcacego z Zadupiu, przyjomowala pacjentow,
                  Zona mojego kolegi poczula sie chora i jej zasiegnela porady lekarza. Masz chorobe weneryczna - powiedzial lekarz. Kolega mial straszny dzien w domu, wzial ja do drugiego lekarza - a ten jej powiedzial - jestes w ciazy.
                  Mojej zonie lekkarz nakazal natychmiastowa amputacje obu oczu , bo ma raka. Nastepny lekarz, profesor, sprawdzil to - Masz oczy zmeczone, wypocznij!
              • rosjaiswiat1 Elka, nie jestem lekarzem.... 24.09.21, 21:47
                Ale naprawde ostatnio bardzo mocno zaglebilem sie w temacie coronavirusa. Jak juz wspominalem na forum, bralem udzial w programie krolewskiego uniwersytetu. Wiec co nie co juz wiem.
                Otoz, antygenowe rapid testy jak i testy PCR robia sie przy pomocy badania wymazu. Przy badaniu krwi nie wykrywa sie coronavirus, ale przeciwciala (lgM i IgG) do niego, ktore zazwyczaj powstaja dopiero po kilku dniach od zakazenia.
                Na dzien dzisiejszy w swiecie za najbardziej wiarygodny uwaza sie test PCR, poniewaz wykrywa virus w pierwszycm dniu zakazenia i dokladnie wskazuje jego odmiane. Testy antygenowe rowniez juz w pierwszym dniu potrafia wykryc virus, ale nie jest wstanie wskazac jaka jest odmiana tego virusa. Tak to powinno dzialac w ideale. Ale jak pokazal moj eksperyment, przy uzyciu testow antygenowych, wiarygodnosc ich bardzo niska, i nie dlatego, ze oni sami sa niewiarygodne, a tak podejrzewam, ze juz przy ich produkcji zaklada sie, ze okreslona liczba osob MUSI byc zakazona.
                Jak sie robi antygenowy mozesz zobaczyc na wideo:

• monalisa2016 Re: Elka, nie jestem lekarzem.... 24.09.21, 22:01
                  Jest tez w j. polskim.
                  www.medsan.eu/wp-content/uploads/MEDsan®-IgMIgG-Schnellest-Packungsbeilage-ENDEFRRUITESPTPL-1Lo-hybrid.pdf

PCR-test jest nonsensem w diagnostyce chorob, radze poszukac wideo z wypowiedzia wynalazcy tego testu Kary Mullis.
                  • rosjaiswiat1 Re: Elka, nie jestem lekarzem.... 24.09.21, 22:31
                    eva15 napisała:

> Jak na osobę z podobno wielkim doświadczeniem medycznym Elka coraz bardziej moż
                    > e zadziwiać. Nie wiem, jak to interpretować.

Elka nie byla lekarzem, a tylko pielegniarka, i chociaz moze miec duze doswiadczenie jako pielegniarka, ale ono nie zatepuje jednak wiedze, jaka posiadaja lekarzowie. I nie obrazajac Elke, chce powiedziec, ze zazwyczaj pielegniarki uwazjaja, ze lepiej znaja sie na medycynie, niz lekarze. Moja druga zona byla pielegniarka, wiec wiem co pisze smile
            • eva15 Re: Elka, coraz bardziej mnie zadziwiasz... 24.09.21, 22:11

> Z iloma covidowymi testami mialas do czynienia?

No siłą rzeczy z wieloma, bo nas tu wciąż zmuszają do testów.

> Ja z covidowymi testami w US nie mialam do czynienia ale tu na wyspach to i ows
              > zem. Co wyspa to inny rodzaj rapid testow. Tylko PCR jakos sie nie rozni.
              > Mielismy 4 rozne rapid testy i kazdy byl inny ale wszystkie wiazaly sie z dziob
              > aniem palucha by krople krwi wysaczyc. Tu w Grenadzie ... kropla ladowala w mal
              > ym koleczku na slajdzie nastepnie czekalo sie 10 czy 15 min na wynik. Na Martyn
              > ice po pobraniu kropli krwi pielegniarka niosla slajd do czytnika ... Na Union
              > Island zbierali slajdy i gdzies je niesli ...

Ech, bądź tu mądry, to jest jedna wielka kakafonia poznawcza/informacyjna. No ale ważne, że ludzie w to wierzą, co im się sprzedaje i się boją. Jacyś spece zbierają testy, gdzieś je noszą, może to trochę voodoo -medicin, wszak to Karaibysmile.
              • elka-sulzerowa2 Re: Elka, coraz bardziej mnie zadziwiasz... 24.09.21, 23:01
                eva15 napisała:

> Ech, bądź tu mądry, to jest jedna wielka kakafonia poznawcza/informacyjna. No a
                > le ważne, że ludzie w to wierzą, co im się sprzedaje i się boją. Jacyś spece z
                > bierają testy, gdzieś je noszą, może to trochę voodoo -medicin, wszak to Karai
                > bysmile.

Najwyrazniej widac, ze nie mialas do czynienia z szybkimi testami, ktore nam sie tu na zacofanych wyspach podaje.
                To ze ty nie mialas z nimi do czynienia nie znaczy, ze one nie istnieja ... czy sa mniej wiarygodne.

Ewa, testy sie nigdy nie licza ... licza sie objawy.
                Nawet gdy zalapiesz wirusa ... ty objawow przez pare dni nie masz choc wirus zaczal sie multiplikowac w twoim ciele. Tak jest z grypa, tak jest z innymi wirusami.
                Twojemu cialu zajmuje pare dni by skomasowac przeciwuderzenie. Modl sie tylko by twoj ustroj nie zareagowal na covida cytokin sztormem jak to ma niestety miejsce z covidowym wirusem.

W co ja wierze, nie jest wazne. Just stay safe, lady.
          • rosjaiswiat1 Re: Elka, coraz bardziej mnie zadziwiasz... 24.09.21, 22:26
            eva15 napisała:

> Próbka krwi przy szybkim teście na covida???

A co w tym dziwnego? Test na wykrycie we krwi przeciwcial do covida robi sie szybciej niz test antygenowy. Wystarcze kropelke krwi umiescic w ospowiednim miejscu testera, i za kilka minut juz masz wynik. Ktory wskaze nie tylko obecnosc przeciwcial. a jakie oni.
            Minusem tej metody jest to, ze przeciwciala powstaja w organizmie czlowieka po kilku dniach, a do tego jesli czlowiek zlapal covida, i odchorowal go bardzo lagodnie, myslac,ze zlapal zwykle przeziebienie, to taki test wyjaze, ze czlowiek jest chory, chociaz on juz dawno wyzdrowial, ale o tym nie domyslal sie.
    • rosjaiswiat1 Poinformowalem dzis swojego szefa 24.09.21, 21:58
      Powiedzialem szefowi, jaki wynik dal moj eksperyment, wiec w nastepnym tygodniu on ma zamiar przeprowadzic eksperyment na sobie, oczywiscie pod czylym okiem wideokamery, i jesli wynik eksperymentu bedzie podobny,, to on pokaze to dostwcu testow, zazadac zwrot poniesionych kosztow, i jakies odszkodowanie.
      A ja mam dostac bonus!!!! smile
      • eva15 Re: Poinformowalem dzis swojego szefa 24.09.21, 22:26
        Jakie odszkodowanie, za co? Za naiwność kupujących szybkie testy?
        Przecież, przynajmniej w Niemczech, oficjalnie podawano, że tylko PCR testy są pewne i tylko wyniki tych testów, a nie testów szybkich, wchodzą do statystyk zakażonych covidem.

Reszta to robienie kasy na naiwnych.

W każdym przypadku, gdy szybki test wskazuje na covida, należy zrobić PCR test. Inaczej to się nie liczy. No chyba, że na granicy kraju. Paranoja!
        • monalisa2016 Re: Poinformowalem dzis swojego szefa 24.09.21, 22:37
          Tu w tym poscie napisalam dosadnie, ogladajac sobie wszystkie napisy na testach i dochodzac rzeczy w internecie, wiec zacytuja moj powyzszy post

monalisa2016
          Re: Mam zamiar przeprowadzic eksperyment smile
          22.09.21, 22:56
          Chinskie firmy i europejskie domy krolewskie z ich pociotkami nalezy jak najbardziej wspomagac, "najbiedniejsi" potrzebuja od naiwnych mamony.smile, smile
        • rosjaiswiat1 Wahalem sie z odpowiedzia na ten wpis 25.09.21, 22:58
          eva15 napisała:

> Jakie odszkodowanie, za co? Za naiwność kupujących szybkie testy?

Nie masz pojecia o co w tym wszystkim chodzi, a juz zaliczyla mojego szefa do naiwnych. najpierw zapytalaby dlaczego wlasciciel 6 pod wzgledem fabryki w Anglii nabyl te testy. I gdybys o to zapytala, to ja dalby tobie obszerna odpowiedz, ktora brzmialaby mniej wiecej tak.
          To juz nie pierwszy zakup szybkich testow w mojej fabryce, bo w UK jest zalecenie dla fabryk, gdzie pracuje duzo osob, przeprowadzac testy na pracownikach. Poprzednie testy zawsze wykazywali sporo zainfekowanych, co skutkowalo wysylania na kwarantenne nie tylko tych, u kogo test byl pozytywny, a i tych kto pracowal obok, lub dojezdzal do pracy w jednym samochodzie z "zakazonym". To stwarzalo caly czas duze problemy, poniewaz rak do pracy i tak brakuje, a plus do tego sporo ludzi siedza na kwarantanie. Wiec moja propozycja okazala sie dla szefa bardzo pozyteczna, i wlasnie dlatego on tak ochoczo zgodzil sie.
          Wiec zanim stawic na kims latke naiwniaka, wypadaloby cos wiedziec.
          I poszerze twoja wiedze o covidohisterii, lub covidodebilizmie w UK.
          otoz, w swoim czasie bardzo tu reklamowala sie aplikacja NHS COVID-19. Ktora polegala na tym, ze caly czas czlowiek z taka aplikacja byl sledzony. Miliony mieszkancow Brytanii zainstalowali w swoich telefoonach te aplikacje, i gdy okazywalo sie, ze taki sledzony byl przez system zauwazony w jakims miejscu, w ktorym byl inny sledzony, u ktorego zostal wykryty coronavirus, to dostawal taki SMS:

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/lcbaqUAEJav7ngbJjX.png

Wiec po otrzymaniu tego SMS klient musi odbyc 10 dniowa kwarantenne. Malo tego, musial poinformowac o tym zaklad w ktorym pracuje, a tam powiinni przeprowazic testy tym, kto pracowal w bezposrednie blizosci. I jak mozna domyslic sie -testy zawsze wskazywali, ze sa zakazone, chociaz ten co odbywal kwarantane mogl miec test negatywny..
          Wiec to nie naiwnosc, a koniecznosc, ktora zostala narzucona przez rzad.
      • elka-sulzerowa2 Re: Poinformowalem dzis swojego szefa 24.09.21, 22:38
        rosjaiswiat1 napisał:

> Powiedzialem szefowi, jaki wynik dal moj eksperyment, wiec w nastepnym tygodniu
        > on ma zamiar przeprowadzic eksperyment na sobie, oczywiscie pod czylym okiem w
        > ideokamery, i jesli wynik eksperymentu bedzie podobny,, to on pokaze to dostw
        > cu testow, zazadac zwrot poniesionych kosztow, i jakies odszkodowanie.
        > A ja mam dostac bonus!!!! smile
        >

Ja wam panowie wtoruje w przedsiewzieciu!
          • monalisa2016 Re: Ogladam sobie oferty szybkich testow 24.09.21, 22:56

> ... i ani jeden nie wyglada na ktorykolwiek z szybkich testow, ktore my bralis
            > my.

Pewien pan z pewnego kraju napisal test jako pierwszy na chiskich niepotwierdzonych medycznie (komputerowych) danych, interes sie zaczal krecic z korzyscia dla pewnej kliniki. Powstala krytyka jego przez wielu ekspertow z tej dziedziny ze napisany test pewnego pana jest z blednym, wiec kazdy kraj zaczal kreowac sobie wlasne testy wedlug swojej modly.
              • monalisa2016 Re: Ogladam sobie oferty szybkich testow 24.09.21, 23:20
                Jak najbardziej zdrowi i dach na domu istnieje. U nas wyszlo bardzo duzo przeciekow na jaw, nomenklatura sie jeszcze broni ale jak dlugo? Juz pierwszy Land (wojewodztwo) zniosl obowiazek masek i PCR-testow, znaczy wystapil frontalnie przeciw pewnym panom i odchodzacej pani. Ktory Land bedzie nastepnym? W niedziele mamy wybory do Bundestag'u /parlamentu.
                • monalisa2016 Re: Ogladam sobie oferty szybkich testow 24.09.21, 23:58
                  monalisa2016 napisał(a):

> W niedziele mamy wybory do Bundestag'u /parlamentu.
                  >

Upsala, zawsze pisalam ze sondaze nie roznia sie wiele od wyniku wyborow, a tu (cytat) "Die ARD hat am Freitagabend in einem Laufband eine erste Hochrechnung für die Bundestagswahl eingeblendet – zwei Tage vor dem eigentlichen Termin /ARD pokazała pierwszą projekcję wyborów federalnych na bieżni w piątek wieczorem - dwa dni przed faktyczną datą.

www.bild.de/politik/inland/bundestagswahl/tv-panne-ard-zeigt-wahl-hochrechnung-schon-jetzt-77776824.bild.html

Hochrechnung = wynik wyborow
              • monalisa2016 Re: Ogladam sobie oferty szybkich testow 24.09.21, 23:25
                Cos z Australii, wideo z Handy/komorki widzialam juz pare dni temu w orginalnym tonie z napisami przetlumaczonymi na j. niemiecki. Teraz sprawdzilam, te jest juz z niemieckim lektorem.

uncutnews.ch/ich-stimme-ihnen-zu-ich-mache-nur-meinen-job-corona-tyrannei-australien-2021/

Nawe i policja nie zaprzecza ze jest to wszystko nonsens.
              • monalisa2016 Re: Ogladam sobie oferty szybkich testow 24.09.21, 23:32

> A tak ogolnie to wszyscy w domu zdrowi?
                >
                Elka jak to zrozumiesz, przeanalizujesz fakty, pomyslisz bedziesz wiedziala o co chodzi. Z jednej strony zwalczasz pewien system a z drugiej strony machloiki jego propagujesz tu na forum. Rozdwojenie jaźni???

clubderklarenworte.de/wp-content/uploads/2021/09/Netzwerkanalyse-Corona-Komplex.pdf

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka