Dodaj do ulubionych

Wybory w Niemczech

26.09.21, 14:16
Jak na razie wszystko jest mozliwe smile
Obserwuj wątek
  • monalisa2016 Re: Wybory w Niemczech 26.09.21, 14:38
   Normalnosc sie skonczyla, Franz Josef Strauß ostrzegal lata temu przed czerwono-czerwonym-zielonym matrixem ktory najprawdopodobniej przejmie szede i wtedy bedzie Boze miej nas w opiece. Pogoda sie poprawila, idziemy glosowac by zapobiec matrixowi.

   www.youtube.com/watch?v=p8TA4sSFFDY
   smile No, no jak kandydat na kanclerza z malzonka nie potrafia i nie wiedza jak sklada sie kartki wyborcze co myslec o reszcie?

   de.rt.com/inland/124683-unionskanzlerkandidat-laschet-hat-gewahlt-und/amp/
   www.berliner-kurier.de/berlin/liveblog-berlin-waehlt-abgeordnetenhaus-li.184736
   • eva15 W Berlinie kompletny bardak! 26.09.21, 15:43
    Część lokali wyborczych była rano zamknięta, brakowało pomocników wyborczych, potem zabrakło kart wyborzych w niektórych lokalach, gdzie indziej mylą karty, bo jednocześnie są lokalne wybory.
    Bardak do kwadratu, chaos kompletny, to kpiny nie wybory. Dopiero byłby wrzask, gdyby tak wybory przebiegały w Rosji...

    www.welt.de/politik/deutschland/article234033564/Bundestagswahl-Chaos-in-Wahllokalen-bei-Berlin-Wahl-Hier-sind-keine-Wahlzettel-mehr.html
   • monalisa2016 Re: Wybory w Niemczech 26.09.21, 18:38
    rosjaiswiat1 napisał:

    > Komentarze w Rosji dosc optymistyczne.
    >
    >
    Jeszcze nie skonczone jest glosowanie, w Belinie czekaja ludzie dalej na kartki do glosowania a w Rosji wyrazaja sie optymistycznie? smile, smile
   • eva15 A to ciekawe... 26.09.21, 22:43
    rosjaiswiat1 napisał:

    > Komentarze w Rosji dosc optymistyczne.

    Wg wszelkiego prawdopodobieństwa Zieloni wejdą do rządu. Trudno o bardziej antyrosyjską partię. No ale skoro w Rosji komentarze są dość optymistyczne...
    • monalisa2016 Re: A to ciekawe... 27.09.21, 01:10
     Co pisze od dlugiego czasu? Pisze, ze koncowy wynik wyborow nie rozni sie wiele od przedwyborczych sondazy, czy tym razem nie jest tak samo? Na to samo wyglada.

     Jeszcze nie zamknieto wszystkich lokali wyborczych np. w failed state Berlin, a w TV dzielono juz stanowiskami. W B-Pankow o godzinie 18:30 czekala dluga kolejka na kartki wyborcze, ktorych tak "przykladnie" rzadzonym przez rot-rot-grün rzadem zabraklo, w B-Charlottenburg czy innych dzielnicach nie bylo inaczej. Taaakich czasow jakie zaczely panowac po 16-letniej kadencji "bezalternatywnej" powojenne Niemcy nie pamietaja.
     • monalisa2016 Re: A to ciekawe... 27.09.21, 02:28
      monalisa2016 napisał(a):


      > Jeszcze nie zamknieto wszystkich lokali wyborczych np. w failed state Berlin, a
      > w TV dzielono juz stanowiskami. W B-Pankow o godzinie 18:30 czekala dluga kole
      > jka na kartki wyborcze, ktorych tak "przykladnie" rzadzonym przez rot-rot-grün
      > rzadem zabraklo
      , w B-Charlottenburg czy innych dzielnicach nie bylo inaczej. Ta
      > aakich czasow jakie zaczely panowac po 16-letniej kadencji "bezalternatywnej" p
      > owojenne Niemcy nie pamietaja.
      >

      Potwierdzenie moich slow:

      www.bz-berlin.de/berlin/muss-die-berlin-wahl-wiederholt-werden
    • herr7 Rahr jest pesymistą 28.09.21, 22:34
     eva15 napisała:

     > rosjaiswiat1 napisał:
     >
     > > Komentarze w Rosji dosc optymistyczne.
     >
     > Wg wszelkiego prawdopodobieństwa Zieloni wejdą do rządu. Trudno o bardziej anty
     > rosyjską partię. No ale skoro w Rosji komentarze są dość optymistyczne...

     odnośnie polityki nowego niemieckiego rządu

     www.youtube.com/watch?v=bQ_Fd75R0RA
     • eva15 Re: Rahr jest pesymistą 28.09.21, 23:06
      Wiem to i bez A. Rahra. Dzisiejsza SPD to już nie jest SPD z czasów W. Brandta, gdy stawiano na porozumienie ze Wschodem, nadzieje Rahra na utrzymanie tradycji W. Brandta są wg mnie płonne. SPD zzieleniała, podobnie zresztą jak i CDU.

      W Niemczech nawet jak rządziła 16 lat CDU bez Zielonych, to tak naprawdę Merkel realizowała program Zielonych, taki tu jest duch czasu. A teraz Zieloni wejdą już bezpośrednio do rządu i dla nich jest obojętne, kto pod nimi będzie kanclerzem.

      Dla Rosji to zły prognostyk, bo Zieloni są w międzyczasie wściekle proatlantyccy i wściekle antyrosyjscy.
      I pomyśleć, że Zieloni u swego zarania powstali jako partia antyamerykańska, antywojenna i pro-palestyńska. Ech....
      • monalisa2016 Re: Rahr jest pesymistą 28.09.21, 23:23
       Przeciez wiadomo ze Olaf byl uczestnikiem pewnych spotkan pewnych globalnych elit, a Annalena wychowanka pewnej globalnej organizacji (Young Global Leaders) pewnego pana od nowego porzadku swiata wiec jak mozna sie spodziewac od nich polityki przyjaznej dla europejskiej wspolpracy np. z Rosja jak byla za czasow np. Willy Brandt'a (prawdziwe nazwisko jego to Herbert Frahm). smile
      • eva15 Re: Rahr jest pesymistą 28.09.21, 23:28
       Siła Zielonych polega na tym, że mając tylko ca 15% głosów wyborczych mają mentalnie i ideowo opoanowane media, uniwersytety, szkoły, tak zwanego ducha czasu, kontrolują mainstream. Ludzie o innych poglądach udają się wobec takich sił na wewnętrzną emigrację, zamykają się w sobie.

       Warto pamiętać, że w poprzednich wyborach Zieloni mieli tylko 8,9% a mimo to narzucali rządzącym swoją wizję nowego, lepszego świata. Oni po prostu obsadzili pozytywny, moralny przekaz - czyste środowisko, nowy, lepszy świat a któż tego nie chce?

       Nawet gdyby znalazł się jakiś kanclerz, który chciałby rządzić w duchu konserwatywnym, to miałby równie pod górkę jak PiS w Polsce. Cały establishment miałby przeciw sobie.
       • monalisa2016 Re: Rahr jest pesymistą 28.09.21, 23:39
        Eva nie bardzo wierze w te wybory, nie bede wspominac o pewnych niedociagnieciach np. w Berlinie czy innych miastach albo o tym (cytat) "Dachte in Sachsen wurde AFD gewählt ❓

        Wahlberechtigte: 1620
        Wahlbeteiligung: 1875
        Wahlbeteiligung: 115,7%

        Regionalne media tlumaczyly sie z tego w jaki sposob dochodzic juz nie bede.

        Zwroc uwage na to, takiego czegos jeszcze nie bylo, spojrz czyje strony sa w wideo prezentowane.smile

        www.youtube.com/watch?v=1PGBTvWe1-g
         • monalisa2016 Re: Rahr jest pesymistą 29.09.21, 00:03
          Wczoraj sluchalam ich, znaczy zielonych konferencji prasowej, ktorej dla normalnego ucha nie dalo sie do konca wysluchac, ich wznioslosc ponad ziemska, znaczy Annaleny i Roberta przy czym majac w pamieci dawna wrecz szczegolna wypowiedz Roberta w wywiadzie z Richard David Precht. Az strach ogarnia co moze nas jeszcze spotkac. Ani nie wygrali wyborow ale przypisuja to sobie tak jakby byli pempkiem Niemiec i swiata.

          www.youtube.com/watch?v=sAWm-x_Irk0&t=140s
      • herr7 Re: Rahr jest pesymistą 28.09.21, 23:53
       eva15 napisała:

       > Dla Rosji to zły prognostyk, bo Zieloni są w międzyczasie wściekle proatlantycc
       > y i wściekle antyrosyjscy.
       > I pomyśleć, że Zieloni u swego zarania powstali jako partia antyamerykańska, an
       > tywojenna i pro-palestyńska. Ech....

       Rosja sama sobie na taką sytuację "zapracowała", gdyż rosyjska elita jest do bólu prozachodnia i nie wyobraża sobie bez Zachodu życia. Zachód to wykorzystuje. Jeżeli argumentem Putina na rzecz Gazociągu Północnego jest to że zabezpieczy on niemiecki przemysł w tani gaz to pozycja przetargowa Rosji jest od razu słaba. Rolą rosyjskiego prezydenta powinna być jedynie troska o to, żeby sprzedawać gaz jak najdrożej, a nie to żeby przemysł wrogiego kraju miał tani gaz. W kremlowskich gabinetach wciąż unosi się duch Gorbaczowa. I dlatego rosyjska polityka sprawia wrażenie, że robią ją impotenci. Inaczej działają Chińczycy. Kiedy Unia uchwaliła sankcje wobec czterech Chińczyków, chiński rząd postąpił "asymetrycznie" i wprowadził sankcje wobec dziesięciu unijnych czynowników. W Pekinie nie bawiono się w robienie ponurych min i nie kiwano groźnie Zachodowi palcem w bucie, co jest ulubioną odpowiedzią Bizantyjczyka-Ławrowa.
       • monalisa2016 Re: Rahr jest pesymistą 29.09.21, 00:14
        Herr7 zlituj sie nad soba, zacznij samodzielnie, krytycznie myslec, znaczy podchodzic do tego co dzieje sie w swiecie a szczegolnie zlobbizowanej, nieeuropejskiej unii latajacej na pasku wiadomych nam osob czy organizacji!!!
        Rosja to suwerenny kraj tak jak Polska i zaden nie ma prawa sie do niej mieszac, Unia czy nalezace do niej panstwa sa energetycznymi czy surowcowymi klientami w Rosji i jest ich obowiazkiem jest podporzadkowac sie pod prawa danego kraju albom uzgodnienie z nim odpowiednich, obopolnych warunkow dla obopolnej wspolpracy, kiedy to wrescie zrozumiesz? Czy wspolpraca miedzyeuropejska ma polegac na dyktowaniu warunkow innym tak jak robia to z Polska, z Wegrami czy Rosja? Do czego to prowadzi? Wiem, wiem jednostronne wrecz przejmowane przez czytelnika dziela pismakow robia spustoszenia w polskich glowach ale mimo tego twoje zdanie respektuje poniewaz masz pelne prawo do niego.smile Wiesz Herr7 od lat przestalam czytac polskojezyczne media glownego nurtu, tej propagandy nie dalo sie czytac.
        • herr7 Re: Rahr jest pesymistą 29.09.21, 00:29
         Monalisa masz problemy ze zrozumieniem prostego tekstu. Poza tym nie masz wystarczającej wiedzy historycznej, żeby ze mną dyskutować. Składam to na karb słabego wykształcenia obecnego pokolenia. Rosyjska elita ma zwyczaj wchodzenia wciąż na te same grabie. Skutki tego są widoczne. Popełnianie tych samych błędów świadczy o słabości rosyjskiej elity, a tym samym Rosji. Tego samego nie da się powiedzieć o Chinach. Tam jest nie do pomyślenia, żeby jakiś chiński Nawalny dawał wywiady z więzienia zachodnim dziennikarzom, podobnie jak nie byłoby do pomyślenia żeby wroga chińskiemu państwo stacja radiowa, jakieś Echo Pekinu czy telewizyjna (jakiś chiński Deszcz) była finansowo wspierana przez państwowy koncern. Jak widać ci ruscy "stratedzy" co krok potykają się o własne nogi. Póki Putin będzie u władzy nic się nie zmieni. A jego następcą będzie zapewne polityk podobnego formatu, mający dużą władzę, ale jedynie na papierze.
         • monalisa2016 Re: Rahr jest pesymistą 29.09.21, 00:39
          Oj Herr7, zapytam sie ciebie jakie masz pojecie o swiecie, o historii, o zachoniej propagandzie, o zachodnich NGO's, o tym co dzieje sie w swiecie? Sadze po twoich postach ze utkwil ci w glowie pewien obraz i za rabek niego nie mozesz wyjsc. Zachod to zaden "Zuckerschlecken" to zaklamanie do potegi doazace do wiadomego celu z pewna ideologia kreowana od dziesiatek lat przez wiadome nam elity zza oceanu czy z europejskiego kontynentu.
          • herr7 Re: Rahr jest pesymistą 29.09.21, 01:01
           monalisa2016 napisał(a):

           > Oj Herr7, zapytam sie ciebie jakie masz pojecie o swiecie, o historii, o zachon
           > iej propagandzie, o zachodnich NGO's, o tym co dzieje sie w swiecie? Sadze po t
           > woich postach ze utkwil ci w glowie pewien obraz i za rabek niego nie mozesz wy
           > jsc. Zachod to zaden "Zuckerschlecken" to zaklamanie do potegi doazace do wiado
           > mego celu z pewna ideologia kreowana od dziesiatek lat przez wiadome nam elity
           > zza oceanu czy z europejskiego kontynentu.

           Państwa dzielą na kraje poważne i inne. W państwach poważnych jest niemożliwe żeby były wicepremier nawoływał w Kongresie wrogiego kraju do nałożenia sankcji na własny kraj i potem przez nikogo niepokojony wracał do swojego kraju, jakby nigdy nic. W poważnym kraju byłoby niemożliwe żeby jakiś dziennikarz obwiniał swój kraj o wywołanie II wojny światowej na równi z Hitlerem i włos z głowy by mu nie spadł. Na koniec, w poważnym kraju jest niemożliwe żeby ktoś oskarżony o kradzież dużej sumy pieniędzy zamiast w tiurmie wylądował w Londynie. Podobnych przykładów można przytaczać setki. Inaczej mówiąc, Rosją się nie da rządzić bez ścinania łbów. I łby trzeba ścinać, gdyż jeżeli się tego nie robi to skutki dla państwa i społeczeństwa są opłakane. Tylko co by wówczas powiedział Zachód? Tego się najbardziej boi rosyjska elita. Więc ma to na co w pełni zasługuje - Zachód wyciera sobie nią nogi.
           • monalisa2016 Re: Rahr jest pesymistą 29.09.21, 01:38
            Herr7 juz samym stwierdzeniem (cytat) "Państwa dzielą na kraje poważne i inne." przekazujesz nam twoje jednostronne nastawienie ktore ne polega na tym by sluchac tylko jenej strony. Obwzkiem jest normalnego smiertelnika ktory chce byc obiektywnym wobec kazdej strony doszukiwania sie zgodnych punktow ktore wskazuja na ich zbieznosc > internet stoi nam do dyspozcji i do rozszezania naszego horyzontu mysli jak i obiektywnego spojrzenia na swiatowe wydarzenia. Skaczesz z Rosji do tematu II wojny swiatowej czy do Londynu, nie wiem jaka przyczyna jest wiazania tego tematu z dzisiejsza Rosja czy dzisiejszym swiatem? Dzisiejszy zachodni swiat przypomina wrecz ostrzega przed powtorka w moich oczach, ta sama propaganda, te same slogany i ta sama przyczna wykorzystujaca propagande slabych wrecz skromnych w wiadomosci ludzi. Powiem szczerze ze mnie strach ogarnia jak pomysle sobie o stanie obecnego swiata jak i wtlaczanej nam na sile jednostronnej propagandy miedzy uszy z wrogim nastawieniem do innych jakby oni byli przyczna niepowodzen czy wydarzen wojennych w swiacie. NI enauczyly Ciebie wydarzenia z Iraku, z Libii, z Ukrainy, z Jugoslawii, z ... nie sposob wszystkiego wyliczyc co opieralo sie na klamstwach? Sorry za bledy, sluchanie czegos co chce sie posluchac i koncentrowanie sie na tym co sie pisze nie jest latwym zadaniem.
        • monalisa2016 Re: Rahr jest pesymistą 29.09.21, 00:31
         Dodam nie znam j. rosyjskiego nie wiem co Alexander Rahr w wideo mowi ale znam jego inne wypowiedzi i powiem szczerze ze ma racje, wiec nie koncentruje sie na jego wypowiedzi w podanym linku przez ciebie Herr7.
       • eva15 Re: Rahr jest pesymistą 29.09.21, 00:22
        herr7 napisał:

        > eva15 napisała:
        >
        > > Dla Rosji to zły prognostyk, bo Zieloni są w międzyczasie wściekle proatl
        > antycc
        > > y i wściekle antyrosyjscy.
        > > I pomyśleć, że Zieloni u swego zarania powstali jako partia antyamerykańs
        > ka, an
        > > tywojenna i pro-palestyńska. Ech....
        >
        > Rosja sama sobie na taką sytuację "zapracowała", gdyż rosyjska elita jest do bó
        > lu prozachodnia i nie wyobraża sobie bez Zachodu życia. Zachód to wykorzystuje.

        Bez sensu w odniesieniu do Niemiec. To nie Rosja jest winna przepoczwarzeniu się Zielonych na przestrzeni ostatnich ca 30 lat z partii prorosyjskiej , pacyfistycznej, propalestyńskiej i antyamerykańskiej w partię wściekle proamerykańską, prowojenną i antyrosyjską.
        Zródeł tej odmiany należy zupełnie gdzie indziej szukać.
        • herr7 Re: Rahr jest pesymistą 29.09.21, 00:46
         eva15 napisała:

         > Bez sensu w odniesieniu do Niemiec. To nie Rosja jest winna przepoczwarzeniu s
         > ię Zielonych na przestrzeni ostatnich ca 30 lat z partii prorosyjskiej , pacyf
         > istycznej, propalestyńskiej i antyamerykańskiej w partię wściekle proamerykańs
         > ką, prowojenną i antyrosyjską.
         > Zródeł tej odmiany należy zupełnie gdzie indziej szukać.

         O to akurat rosyjskich władz nie winię. Polityka rosyjskich władz jest po prostu nieskuteczna, gdyż wychodzi ze złych przesłanek. Po pierwsze, rosyjska elita chce się za wszelką cenę Zachodowi podobać. To jest tak jakby owca się chciała przypodobać wilkowi, którą chcę ją jedynie pożreć. Zachód wychodzi z założenia, że koszty antyrosyjskiej polityki są dla niego niewielkie. W tym tkwi przyczyna nieskuteczności rosyjskiej polityki, skutkiem czego każdy może sobie Rosją wytrzeć usta, lub nogi gdyż wie, że co najwyżej minister Ławrow pogrozi im palcem w bucie. Ławrow już dawno powinien być usunięty ze stanowiska jako polityk całkowicie nieskuteczny. On żyje w świecie iluzji i nigdy ich nie porzuci. Podobnie jest zresztą z Putinem. Prosty przykład - jeżeli USA rozmieszczają swoje systemy rakietowe w Rumunii i Polsce to rosyjską odpowiedzią powinno być automatycznie wyposażenie w broń jądrową Iranu. Tyle że Putin musiałby wystąpić przeciwko rosyjskim Żydom, a on nawet Echa Moskwy nie potrafi zamknąć.
         • monalisa2016 Re: Rahr jest pesymistą 29.09.21, 01:11
          herr7 napisał:

          > O to akurat rosyjskich władz nie winię. Polityka rosyjskich władz jest po prost
          > u nieskuteczna, gdyż wychodzi ze złych przesłanek. Po pierwsze, rosyjska elita
          > chce się za wszelką cenę Zachodowi podobać. To jest tak jakby owca się chciała
          > przypodobać wilkowi, którą chcę ją jedynie pożreć. Zachód wychodzi z założenia,
          > że koszty antyrosyjskiej polityki są dla niego niewielkie. W tym tkwi przyczyn
          > a nieskuteczności rosyjskiej polityki, skutkiem czego każdy może sobie Rosją wy
          > trzeć usta, lub nogi gdyż wie, że co najwyżej minister Ławrow pogrozi im palcem
          > w bucie. Ławrow już dawno powinien być usunięty ze stanowiska jako polityk cał
          > kowicie nieskuteczny. On żyje w świecie iluzji i nigdy ich nie porzuci. Podobni
          > e jest zresztą z Putinem. Prosty przykład - jeżeli USA rozmieszczają swoje syst
          > emy rakietowe w Rumunii i Polsce to rosyjską odpowiedzią powinno być automatycz
          > nie wyposażenie w broń jądrową Iranu. Tyle że Putin musiałby wystąpić przeciwko
          > rosyjskim Żydom, a on nawet Echa Moskwy nie potrafi zamknąć.

          Kto zyje tu w iluzji Herr? Sadzd ze ty. Sadzisz ze jestesmy tak na propagande chlonni jak ty? Zobacz u nas (w zachodnim swiecie) dzialaja ludzie ktorzy slowo w slowo tlumacza o co chodzi. Przeciwienstwie do agenturalnie sterowanych mediow, co ty na to?

          www.youtube.com/watch?v=VvrX1HVrk_4
          Oni tlumacza nie tylkko rosyjskie sprawy ale tez te zza wielkiej wody. Ok, przyznam ze zza wielkiej wody macie nawet dobrych alternatywnych informatorow ale jesli chodzi o wschodnich sasiadow jest w Polsce posucha na calej linii wrecz pranie mozgow na najwiekszych obrotach jesli chodzi o Rosje czy Niemcy (bylam slyszalam i wiem o czym pisze), to przestrasza!!! Nie jestem za Stanami, nie jestem za Chinami, nie jestem za Rosja, jestem za wspolnym respektowaniu sie jak i wspolpraca, Rosja lezy w Europie i jej potrzebujemy dla europejskiego spokoju wiec zyjmy w zgodzie z soba bez jakichkolwiek wzajemnych dyktand jak mamy sie prowadzic czy postepowac, czego brakuje nam unii i zachodnim dyktatorskim krajom.
          • herr7 Re: Rahr jest pesymistą 29.09.21, 01:22
           Dziewczyno ty piszesz nie na temat! Przecież ja o tym nie dyskutuje. Nie potrafisz czytać tekstów ze zrozumieniem. Ja nie piszę o tym, jak powinien wyglądać świat, ale w czym tkwią porażki rosyjskiej polityki zagranicznej oraz słabości Rosji. Wynikają one ze słabości rosyjskiej elity - słabości moralnej, intelektualnej i braku tego co się określa jako siła woli. Gdyby Stalin był tak słabym przywódcą to ZSRR przegrałby wojnę.
           • monalisa2016 Re: Rahr jest pesymistą 29.09.21, 01:56
            Slabosci Rosji, gdzie ja widzisz? Slabosc rosyjskich elit skoro Lawrow uchodzi za najlepszego polityka swiata? Elity a rzady to sa dwie rozne rzeczy ktorych z soba laczyc nie mozna, tak jakbym laczyla TUI koncern z rosyjskim rzadem? Jakbys nie zauwazal innych elit ktore akurat nie swieca dla europejskiego pokoju przykladem np. tych z EU czy Polski albo Ukrainy? Czyzby polskie albo brukselskie sterowane elity przewyzszaly slabosci rosyjskich elit?
            A co ma Stalin w tym poscie do szukania jako kolezka dla zaoceaniczynch i tych z starego kontynentu zideologowanych elit dzisiejszego swiata Herr7? Nie bardzo rozumiem te twoje powiazanie?
            Co zyczysz sobie, zima woje, otwarta woje przeciw inaczej myslcych, czy pokoj na swiecie wraz z wzajemna wspolpraca suwerennych, niezaleznych panstw?

            Ale mim o tego, zycze Ci przyjemnej spokojnej nocy i mowie DOBRANOC.
  • monalisa2016 Re: Wybory w Niemczech 26.09.21, 18:30
   Cos pasujacego do dzisiejszego dnia i jego nastepstw.   www.youtube.com/watch?v=gcqfoysFLAk


   Deutsche Verzweiflung

   In Angst und bürgerlichem Leben, wurde nie eine Kette gesprengt
   hier muß man schon mehr geben, die Freiheit wird nicht geschenkt!


   Nicht Mord, noch Brand, noch Kerker, nicht Standrecht obendrein,
   es muß noch kommen stärker, soll es von Wirkung sein!


   Sie sind die glücklichen Sklaven, der Freiheit größter Feind.
   Drum sollt ihr Unglück haben, und spüren jedes Leid!...


   Zu Bettlern sollt ihr werden, verhungern allesamt,
   zu Mühen und Beschwerden verflucht sein und verdammt!...


   Euch soll das bißchen Leben so gründlich sein verhaßt,
   daß ihr es weg wollt geben wie eine schwere Last!...


   Nur dann vielleicht erwacht doch in euch ein neuer Geist,
   ein Geist, der über Nacht noch euch hin zur Freiheit reißt!...
    • eva15 Re: Wybory w Niemczech 26.09.21, 23:17
     Na szczęście dla planów wywłaszczenia, odebrania wolności i samostanowienia. Co ty nazywasz "Arier" to jest Alternatywa godnego życia. Ty pewnie wolisz razem z afrykańskimi i arabskimi przybyszami siedzieć na socjalu i żądać więcej kasy, wywłaszczać ludzi, którzy pracują, likwidować miejsca pracy w przemyśle. Nie ma lepszej recepty na rozwalenie tego kraju niż ta wasza.
      • monalisa2016 Re: Wybory w Niemczech 27.09.21, 01:50
       Jak do tej pory jest sytuacja patowa, ciekawe jak zachowa sie teraz dajaca ciala na wszystkie strony FDP.

       Ale sa Land'y gdzie sa swiatli ludzie ktorzy nie daja sie wodzic za nosy i w nich jest nadzieja, dla przykladu Sachsen / Saksonia.

       wahlen.sachsen.de/bundestagswahl-2021-wahlergebnisse.php?_ptabs=%7B%22%23tab-listenbewerber%22%3A1%7D&_cp=

       Cytat:

       Wahldebakel für die CDU: Jetzt muss Kretschmer den Hut nehmen!

       "Die Bürger haben in Sachsen die CDU drastisch abgestraft - nach bisherigen Hochrechnungen verliert Kretschmers Partei zahlreiche Direktmandate und liegt landesweit deutlich hinter der AfD zurück. Und auch kleinere Protestparteien, z.B. die Basis, konnten zulegen.

       Ganz egal, wie die Wahl an sich zu bewerten ist: Ein Ministerpräsident, der über 1000 Plakate gehangen und zahllose Auftritte unternommen hat, um lokale CDU-Kandidaten zu unterstützen, um dann eine krachende Niederlage zu erleben, muss seinen Hut nehmen. Die Sachsen haben heute nicht nur Laschet die rote Karte gezeigt, sondern auch Kretschmer!"

       Co usta otworzyl to klamal!!!

       Chapeau Sachsen!!!
       • kommersant Re: Wybory w Niemczech 27.09.21, 13:49
        Moim zdaniem z tymi optymistycznymi wynikami dla Rosji to o tyle prawda ze SPD ma jednak 26 % CDU/CSU 24 % a Zieloni 15%
        Jest o tyle optymistyczne ze ja juz sie w pewnym momencie bałem ze niektórym Niemcom naprawde solidnie odbiło jak Zieloni byli nawet na prowadzeniu w sondazach.
        • monalisa2016 Re: Wybory w Niemczech 27.09.21, 16:22
         Kommersant obecna konstalacji prawdopodobnie przyszlego rzadu nie jest przyjazna Rosji a szczegolnie NS2, ale napisano tu na forum ze Rosja patrzy na wybor optymistycznie. Skoro pozostanie przy konstelacji SPD + Grüne + FDP tu trzeba powiedziec ze Olaf Scholz (SPD) wraz z Armin'em Laschet'em wypowiedzieli sie juz raz churalnie o tym przesiewzieciu negatywnie (chyba bylo to po monachijskiej konferencji), FDP wystarczy przeczytac ich program i wie sie o co chodzi tak samo jak i SPD, o zjednoczona Europe a tym o nowy porzadek swiata. Tu nie chodzi juz o dobro spoleczenstwa, o dobro panstwa, o praworzadnosc tylko chodzi o Macht/o wladze, o stanowiska.

         Wschodnie landy przejrzaly na oczy wiec wybierali odpowiednio, natomiast zachodnie od lat ululane jeszcze sie nie obudzili z wygodnego letragu i wybierali sami na siebie kata.
         • boavista4 Re: Wybory w Niemczech 29.09.21, 00:28
          Kto to wie, kto wybierał. Być może ze wybory były równie wiarogodne jak amerykańskie..
          Cokolwiek by nie było, Niemcy zgina bez współpracy z Rosja. To samo Europa. Biały człowiek europejski będzie poniżany, zniewalany, jego kultura zniszczona. Do tego celu stworzono BLM.
          • monalisa2016 Re: Wybory w Niemczech 29.09.21, 00:44
           Boavista mimo ze mowia ze nadzieja jest nauka naiwnych i glupich, sadze ze nie licze sie do nich, sadze ze spoleczenstwa, zaznaczam spoleczenstwa swiata sie zjednocza tak jak obecnie to robia i obala te cala kabale jaka chce nas pograzyc dla wlasnej ideologii zniewolenia spoleczenstw.
  • monalisa2016 Re: Wybory w Niemczech 08.10.21, 00:45
   Na te wydarzenie zwrocili moja uwage polscy znajomi jakims artykulem ktorego znalezc nie potrafie.

   www.youtube.com/watch?v=F7emdD4f6mA

   10 minut brawa dla tej co zniszczyla Niemcy, poroznila unie, co nam to przypomina? Dawne zwyczaje w NRD przyslonila z swoim frontem jednosci narodowej. smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka