Dodaj do ulubionych

REŻIM uSSEJ INGERUJE W W ROSYJSKIE WYBORY

28.09.21, 07:35
„Wszyscy mają dość Big Tech” i „rażącej” amerykańskiej ingerencji w rosyjskie wybory, powiedział RT były prezydent Miedwiediew.
W ostatnich rosyjskich wyborach doszło do powszechnej i rażącej ingerencji, począwszy od ukierunkowanych rekomendacji i cenzury Doliny Krzemowej po jawne cyberataki na serwery pochodzące z USA, powiedział RT Dmitrij Miedwiediew.
Miedwiediew powiedział, że podczas głosowania 17-19 września serwery Centralnej Komisji Wyborczej „były stale atakowane”, a według ministerstwa rozwoju cyfrowego około połowa ataków pochodziła ze Stanów Zjednoczonych.
– To wystarczający powód do walki, prawda? powiedział.
Dodał, że oprócz jawnego wtrącania się doszło do pośredniej ingerencji ze strony amerykańskich firm Big Tech.

„Kiedy sprawdzam rekomendacje na Twitterze, kogo śledzić – oczywiście pierwszą osobą, która się pojawia, jest Navalny, który odbywa karę kryminalną. Czy to nie jest ingerencja w sprawy obcego kraju? To rażąca ingerencja” – powiedział Miedwiediew.
Nawalny, bloger i aktywista uważany przez zachodnie media za „lidera rosyjskiej opozycji”, przebywa obecnie w kolonii karnej, odsiadując wyrok w zawieszeniu za defraudację. Jego zwolennicy twierdzą, że zarzuty są motywowane politycznie.
Sam Nawalny w tym miesiącu potępił Apple i Google jako „wspólników” Kremla po tym, jak obie firmy wdrożyły jego tak zwane „inteligentne głosowanie”, aby przestrzegać lokalnych przepisów. Miedwiediew mówi jednak, że behemoty z Doliny Krzemowej są prawem samym w sobie.

„Wszyscy mają dość Big Tech – w tym Stany Zjednoczone” – mówi RT. „Big Tech działa według własnych reguł korporacyjnych. Wymyślili je i teraz tak decydują o wszystkim. Niektórych spuszczają z haczyka, innym dają siekać. Wszędzie blokowali byłego prezydenta USA. Miał 85 lub 90 milionów obserwujących... pa pa! Czemu? [Oni] go nie lubią”."
Obserwuj wątek
  • kerim12 Re: REŻIM uSSEJ INGERUJE W W ROSYJSKIE WYBORY 29.09.21, 07:41
   CD. Jak jankeski reżim cenzuruje YT RT:
   "Cenzura przez YouTube dwóch niemieckojęzycznych kanałów RT jest częścią trwającej „agresji” przeciwko temu ulotowi, z milczącą i jawną aprobatą Berlina i spotka się z odpowiednimi represjami, powiedział rosyjski MSZ.
   Platforma wideo należąca do Google usunęła we wtorek kanały RT DE i Der Fehlende Part (DFP), twierdząc, że w czterech filmach próbowały obejść ostrzeżenie „wytyczne dla społeczności” za „dezinformację medyczną”.
   Opisując ten ruch jako „akt bezprecedensowej agresji informacyjnej” i „oczywisty przejaw cenzury i tłumienia wolności słowa”, Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Moskwie stwierdziło, że YouTube działał „z oczywistą pobłażliwością, jeśli nie pod naciskiem” władz niemieckich.

   Mając nadzieję, że wtorkowa akcja nie jest medialną wersją „Barbarossy” – kryptonimu nadanego inwazji nazistowskich Niemiec w 1941 r. – Moskwa powiedziała, że ​​była szczególnie cyniczna, biorąc pod uwagę, że 28 września jest wyznaczonym przez ONZ międzynarodowym dniem powszechnego dostępu do informacji .

   Resort zwrócił uwagę, że Niemcy poddały rosyjskiego nadawcę „wieloletniemu szykanowaniu, w tym blokowaniu kont bankowych, zniesławieniu” i nie tylko, a celem agresywnego działania było „wyciszenie źródeł informacji, które nie pasują do mediów”. krajobraz, z którym niemiecka oficjalność jest zadowolona”.

   Redaktor naczelna RT Margarita Simonyan określiła cenzurę YouTube jako wojnę medialną z Rosją i powiedziała, że ​​Moskwa powinna sankcjonować niemieckie media, a także platformę należącą do Google.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka