Dodaj do ulubionych

Monarchia jest dobrym ustrojem

01.10.21, 18:20
I takie tradycje są ważne dla jedności społeczeństwa, patrz tzw demokrację
Tu na pochybel komuchom

www.rt.com/russia/536348-romanov-romance-royal-marriage/
Obserwuj wątek
  • eva15 Monarchia jest dobrym ustrojem w jednym przypadku 01.10.21, 23:15
   Monarchia jest dobrym ustrojem tylko w jednym przypadku, mianowicie jedyxnie w przypadku monarchi oświeconej, gdy władca zdaje sobie sprawę z obowiązku dotrzymania niepisanej umowy społecznej. Czyli, gdy jego działania nie są działaniami przeciw społeczeństwu. lecz jemu służą. A to wcale nie jest w przypadku monarchów per se oczywiste.

   Często monarchie były w ręku dziedzicznych genetycznie idiotów, wariatów i innych psycholi, którzy mając pełnię władzy ściągali na lud wszystkie możliwe nieszczęścia, a lud nie miał możliwości odsunięcia ich od władzy. Klasycznym przykładem jest rzecz jasna Neron.

   Monarchia oświecona może być jak najbardziej dobrą formą władzy, co poświadcza przykład Prus z Fryderykiem II. Wilekim , czy w Austrii z Marią Teresą.

   Dla mnie przykładem monarchii oświeconej jest w dzisiejszym świecie Putin, monarcha bez królewskiego tytułu.
    • eva15 Re: Monarchia jest dobrym ustrojem w jednym przyp 02.10.21, 00:09
     Nie, w tzw. demokracjach zachodnich rządzi oligarchie pieniądza, a to zupełnie coś innego. Putin niczym monarcha próbuje mieć władzę nad oligarchią (czyli dworem, który go otacza), na Zachodzie oligarchia pieniądza władzę całkowitą nad pozornie drogą wolnych wyborów wybranych "demokratów" już przejęła.
    • eva15 Re: Monarchia jest dobrym ustrojem w jednym przyp 02.10.21, 22:43
     Ale czy rzeczywiście nie dotrzymał?
     Społeczeństwo nie jest homogenne, są różne grupy, warstwy i interesy, nie każdemu rządy Putina odpowiadają, to prawda. Mądra władza z jednej strony wyważa między tymi zróżnicowanymi interesami, z drugiej kieruje się głosem większości. Dopóki Putin ma poparcie rzędu 60-70% zdecydowanie można powiedzieć, że się wywiązuje z umowy społecznej.

     W dzisiejszych Niemczech jest zupełnie inaczej. Tu nawet największe partie nie zadowalają więcej niż 25% wyborców.
     • monalisa2016 Re: Monarchia jest dobrym ustrojem w jednym przyp 02.10.21, 23:39
      eva15 napisała:
      >
      > W dzisiejszych Niemczech jest zupełnie inaczej. Tu nawet największe partie nie
      > zadowalają więcej niż 25% wyborców.

      Racja, zrobil sie absurdystan na wzor amerykanskich wyborow i demokratycznych rzadow. Sadze ze gdyby byly przeprowadzone wybory rzetelnie na pewno bysmy mieli inne wyniki najwiekszych partii. Jak media donosza (np. Berliner Zeitung) ze frekwencja wyborcza w niektorych okregach siegala az 150%, ze w wileu kregach wyborczych szacowalo sie glosy a nie liczono albo ze oddane glosy na AfD zaliczano zielonym (Tagesspiegel) co tu myslec o rzetelnych wyborach i prawidlowych resultatach? Nawet OSZE zrobilo negatywne notatki z ostatnich wyborow w Niemczech, pisalo o tym dosc duzo mediow. Mimo glosnych nieprawidlowosci przystepuje sie do rozmow tworzenia rzadzacych koalicji czy to do Bundestagu czy do Senatu w Berlinie. Takiego absurdystanu nie zrobil zaden powojenny rzad w Niemczech jaki zrobila kreowana przez swiatowe media "mächtigste Person der Welt / najpotężniejsza osoba na świecie" przez 16 lat jej kadencji.
  • monalisa2016 Re: Monarchia jest dobrym ustrojem 02.10.21, 00:49
   Wspolczesna monarchia i ustroj? Co maja krolowie w wspolczesnych czasach do powiedzenia w polityce? Mozna powiedziec wygodnie ze w prawdzie nic, tak samo sa konuchami jak sie spojrzy na Karola (Charlesa), czy ... albo na Beatrix i Claus i nie tylko i ich powiazaniami z wiadomymi grupami.
   Dla jednego przykladu z wielu, gdyby Willem-Alexander (Niederlanden) sie wtracil do polityki bylby zaraz za "burta". Wiec nie ma tu monarchia wplywu na tradycje ktora mozna w inny sposob utrzymac za pomoca konserwatywnych, rozsadnych rzadow, dla przykladu "tradycja rodziny": Andrew i Sarah, Charles i Diana, ... Albert II i Paola to zadne obiawy tradycji.smile
   • boavista4 Re: Monarchia jest dobrym ustrojem 02.10.21, 03:13
    Ponieważ zgadzam się w pełni z Ewa, proponuje udekorować ja korona. Istotnie monarchie zapewniły Europie dłuższe okresy pokoju, a miasta z okresu monarchii to wspaniale dzieła sztuki. Tymczasem kapitalizm niby demokratyczny to ogromna brzydota , rozwarstwienie ekonomiczne i ogromne metropolie.
    • mlody774 Re: Monarchia jest dobrym ustrojem 02.10.21, 05:01
     Jak wybuchała IIWS to na ziemi było tylko ok. 2,5 biliona ludzi. Teraz jest prawie 8 (gdzieś ci ludzie muszą mieszkać). Nawet Eva nie lubi monarchii, jestem pewien, tylko trzeba ja odpowiednio zapytać. Hahaha A pytanie jest: co się stanie jak Putin (monarcha) odejdzie z Federacja Rosyjska? Eva chyba się nie pogniewałaś na mnie? Posyłam piękny uśmiech.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka