Dodaj do ulubionych

A tymczasem na Bialorusi ...

13.10.21, 18:23
"Po cichu amerykańskie państwo bezpieczeństwa narodowego podkręca temperaturę na Białorusi, mając nadzieję, że 9-milionowy były kraj sowiecki będzie kolejną ofiarą jego programu zmiany reżimu.
....

Potajemnie Waszyngton podejmuje znacznie szersze działania. National Endowment for Democracy (NED) wydaje miliony dolarów rocznie na Białoruś i prowadzi 40 aktywnych projektów wewnątrz kraju, a wszystkie mają ten sam cel, by obalić Aleksandra Łukaszenki i zastąpić go prezydentem bardziej przyjaznym USA. Chociaż nie wymieniono ani jednej osoby ani organizacji, z skąpych informacji publicznych, jakie ujawniają, wynika, że ​​Waszyngton koncentruje się na trzech obszarach: szkoleniu aktywistów i organizacji społeczeństwa obywatelskiego w zakresie taktyki zmiany reżimu bez użycia przemocy; finansowanie mediów antyrządowych; oraz finansowanie grup monitorujących wybory.
Na początku tego roku, na spotkaniu Zoom, zinfiltrowanym przez aktywistów i ujawnionym opinii publicznej, Nina Ognianowa, starsza rangą oficer Programu Europejskiego NED, chwaliła się, że grupy prowadzące ogólnokrajowe demonstracje przeciwko Łukaszence w zeszłym roku – akcje, które trafiły na pierwsze strony gazet na całym świecie – zostały przez nią przeszkolone. organizacja. „Nie sądzimy, aby ten ruch, który jest tak imponujący i tak inspirujący, pojawił się znikąd – że stał się po prostu z dnia na dzień”, powiedziała, zauważając, że NED wniósł „skromny, ale znaczący wkład” w protesty.

W tym samym apelu prezydent NED Carl Gershman dodał, że „wspieramy wiele, wiele grup i mamy bardzo, bardzo aktywny program w całym kraju, a wiele grup ma oczywiście swoich partnerów na wygnaniu”. Gershman chwalił się również, że białoruski rząd nie jest w stanie interweniować i ich powstrzymać: „Nie jesteśmy jak Freedom House czy NDI [Narodowy Instytut Demokratyczny] i IRI [Międzynarodowy Instytut Republikański]; nie mamy biur. Więc jeśli nas tam nie ma, nie mogą nas wyrzucić. ...."

Tlumaczenie googlowe.
Reszta artykulu tutaj

www.mintpressnews.com/us-writes-belarus-familiar-regime-change-script/278700/
Obserwuj wątek
  • berek_p Re: A tymczasem na Bialorusi ... 13.10.21, 18:32
   Zawsze może Białoruś założyć własne organizacje i podobne działania przeprowadzić na terenie wasali USA jak i terenie samych USA.
   Dobrym programem będzie skierowanie się ku milionom ludzi pochodzenia hiszpańskiego, krajów latynoskich aby w odpowiednim momencie obalili skorumpowane rządy w Waszyngtonie i przyczynili się do rozłamu samych stanów.
   Nasilić współpracę z krajami wrogimi wobec USA dając im nuklearny parasol rosyjski a także zaangażować Chiny w przemodelowaniu bezpieczeństwa na całym globie.
   • elka-sulzerowa2 Re: A tymczasem na Bialorusi ... 13.10.21, 19:22
    berek_p napisał:

    > Zawsze może Białoruś założyć własne organizacje i podobne działania przeprowadz
    > ić na terenie wasali USA jak i terenie samych USA.
    > Dobrym programem będzie skierowanie się ku milionom ludzi pochodzenia hiszpańsk
    > iego, krajów latynoskich aby w odpowiednim momencie obalili skorumpowane rządy
    > w Waszyngtonie i przyczynili się do rozłamu samych stanów.
    > Nasilić współpracę z krajami wrogimi wobec USA dając im nuklearny parasol rosyj
    > ski a także zaangażować Chiny w przemodelowaniu bezpieczeństwa na całym globie.

    Idea nie nowa aczkolwiek trudna dla panstw nekanych przygniatajacymi sankcjami do realizacji. Jak wygospodarowac naklady na propagandowa kontrofensywe gdy "demokracja" zaciesnia petle na ekonomicznej i politycznej szyi krnabrnego delikwenta?
    • berek_p Re: A tymczasem na Bialorusi ... 13.10.21, 20:13
     Czasy trochę zmieniły się i tak zachód już nie jest aż tak jedynym dostawcą technologii aby mógł zaszkodzić innym krajom.
     Iran jak również Korea Północna jest przykładem iż można mając zachód za wroga funkcjonować jako niezależne państwo.
     A tutaj musi być zbudowany niezależny blok będący przeciwwagą dla zachodu i aby mógł rozwijać się musi być silny finansowo i militarnie.
     Nowa waluta jedynie podkreśli autonomię procesu politycznego, finansowego i militarnego bloku.
     Jest możliwa ogromna siła nacisku choćby embargo na sprzedaż nośników energetycznych która osłabi kraje skupione wokół bloku zachodniego.
     Rola spekulacji na giełdach może tylko osłabić kraje NATO i tak wzrost cen na benzynę spowoduje iż zachód stanie się niekonkurencyjny w handlu a ludność drastycznie zubożeje.
     A jak wszyscy wiemy tylko silny zwycięża.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka