Dodaj do ulubionych

Pani Nuland w Moskwie, Igor analizuj

14.10.21, 00:19
W Stanach Zjednoczonych są coraz bardziej nastawieni sceptycznie do ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, który stał się faktycznym problemem dla Zachodu – o tym powiedział Oleg Wołoszyn, deputowany Rady Najwyższej z partii Opozycyjna Platforma za Życie. W każdym razie on jest pewien, że to właśnie z tym stanowiskiem do Moskwy przybyła asystentka sekretarza stanu USA Victoria Nuland, która ma na sumieniu ofiary Majdanu.

„Z moich źródeł wiem, że negatywna ocena działan junty jest tylko jednym z takich motorów zmiany nastawienia Waszyngtonu do zespołu Zełenskiego. Nuland stała się nagle sceptyczna i naprawdę wierzy, że Zełenski wymyka się im z pod amerykańskiej kontroli i staje się nieprzewidywalny pod każdym względem ”- powiedział Wołoszyn.

Według niego, w Waszyngtonie panuje obawa i przeświadczenie, że niekontrolowany Kijów może zorganizować niebezpieczną eskalację, której początki były widoczne gdy junta masowo ściągnęła czołgi i artylerię pod granice DRL/ŁRL w celu zbrojnej napaści na te republiki.

Rosja natychmiast w odpowiedzi na przygotowaną kijowską agresję zareagowała potężnym zgrupowaniem swojej armii przy granicy z Ukrainą tak by zapobiec inwazji na niepodległe republiki Donbasu a wiosną prezydent USA Joe Biden zadzwonił do Władimira Putina i w dużej mierze dzięki temu ostrzeżeniu ze strony Rosji – Ukraina uniknęła utraty państwowości i istnieje przynajmniej w takiej formie, w jakiej istnieje.

Raz jeszcze warto przypomnieć, że na wiosnę 2021 wszyscy czekali na ukraińską ofensywę na frontach Donbasu, Ukraina prowadziła demonstracyjne i zakrojone na szeroką skalę przygotowania, ściągając setki czołgów, artylerię, drony i przygotowania do inwazji ogromnej ilości wojska.

Nuland pod tym względem w Moskwie ze strony Rosji wyraźnie usłyszy to samo: „Rozpraw się ze swoim pionkiem Zełenskim. On jest niekontrolowany, nieprzewidywalny, wręcz są informacje, że czasami podejmuje decyzje w »odmiennym stanie świadomości« A taki stan to jest problem. I to jest problem dla wszystkich – nie tylko dla Moskwy. To jest problem dla Waszyngtonu, dla Zachodu ”-powiedział Oleg Wołoszyn, deputowany Rady Najwyższej z partii Opozycyjna Platforma za Życiem.

Pogłoski o narkomanii Zełenskiego krążą uporczywie od dwóch lat.

Zastępca sekretarza stanu USA Victoria Nuland nazwała rozmowy w rosyjskim MSZ konstruktywnymi.

„Dzisiaj odbyliśmy konstruktywne spotkania z kolegami z rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych na różne tematy dwustronne, regionalne i globalne” – cytuje Nuland na Twitterze – Jason Rebholz, rzecznik ambasady USA w Rosji. Wizyta jej w Moskwie, była zorganizowana z inicjatywy Waszyngtonu, odbywa się na tle kolejnej rundy pogorszenia stosunków między obu krajami. Wizyta Nuland potrwa do 13 października. Oprócz spotkań w rosyjskim MSZ ma ona odbyć rozmowy z zastępcą szefa administracji Kremla Dmitrijem Kozakiem. Ponadto Nuland spotka się w Moskwie z doradcą prezydenta Federacji Rosyjskiej Jurijem Uszakowem.

Nuland po przybyciu do Rosji powiedziała • RIA Nowosti, że głównym tematem zbliżających się rozmów w Moskwie będą stabilne i przewidywalne relacje między Federacją Rosyjską a Stanami Zjednoczonymi.

Krokodyle łzy banderowskiej junty.

W Kijowie leją krokodyle łzy i powiedzieli, jak Rosja i Stany Zjednoczone „podzielą” Ukrainę .

Waszyngton uzna Ukrainę w sferze rosyjskich interesów geopolitycznych, jeśli Moskwa pozwoli Amerykanom „plądrować” Kijów, to powiedział na antenie „Perwi Niezależny” – analityk polityczny zatroskany banderowiec Michaił Czapłyga.

Zdaniem tego banderowca „eksperta” Stany Zjednoczone nie chcą mieć „dwóch frontów” – z Rosją i Chinami, i są gotowe dojść do konsensusu z Moskwą.

„Oczywiście Rosja jest wierzchołkiem trójkąta USA-Rosja-Chiny, dlatego muszą znaleźć punkty kontaktu i konsensusu z Federacją Rosyjską. Oczywiście jednym z tych punktów konsensusu może być to, że Ukraina leży w geopolitycznych interesach Rosji i dlatego Stany Zjednoczone będą musiały to uznać i zgodzić się z tym”.

„Z drugiej strony Rosja przymyka oko na to, że Stany Zjednoczone jako zewnętrzny suweren będą doić i okradać Ukraińców. Przy pomocy rąk swoich kompradorów, poprzez cła, poprzez ingerencje w rządzie, poprzez czerpanie zysków i surowców, itp. Tak więc prawo Stanów Zjednoczonych do grabieży Ukrainy jest uznawane przez Rosję, a Stany Zjednoczone uznają prawo Rosji do hegemonii geopolitycznej na terytorium Ukrainy ”- powiedział ten banderowski politolog i dodał, że taka decyzja zostanie podjęta przez Moskwę i Waszyngton bez uwzględnienia opinii Kijowa. O taki wynik wydarzeń on oskarżył Wołodymyra Zełenskiego.

„Zełenski, który mógł być podmiotem suwerennym, nie skorzystał z tego prawa, zamiast tego zajął się rozwiązywaniem swoich problemów i doprowadził Ukrainę do tego stopnia, że ​​teraz wszystko jest rozwiązywane bezpośrednio– bez Ukrainy” – podsumował lejąc krokodyle łzy tenże banderowiec – Czapłyga.

fakty-kontra-news.neon24.pl
Obserwuj wątek
  • rosjaiswiat1 Generalnie wizyta nie byla udana 15.10.21, 13:07
   W Rosji nie maja zadnych zludzen, co do realnych mozliwosci obecnej amerykanskiej administracjji. Wiele wskazuje na to, ze USA chcieliby przerzucic na Rosje koszty utrzymania banderowskiej Ukrainy, bez zmiany jej polityki, ale Rosja na to nie godzi sie.
   Wazniejszy od wizyty Nuland jest tekst Miedwiedziewa (bylego prezydenta Rosji), ktory na dniach okazal sie w "Komersancie":

   Почему бессмысленны контакты с нынешним украинским руководством
   (Dlaczego bezsensowne sa kontakty z obecnym ukrainskim kierownictwem)
   www.kommersant.ru/doc/5028300
   I o tym chce pogadac w osobnym watku, ktory zaloze niebawem smile
   • kommersant Re: Generalnie wizyta nie byla udana 15.10.21, 14:39
    Kluczowe zdanie z wczoraj Kozaka
    Szlo jakos tak - doszlismy do porozumienia z Victoria Nuland ze jedynym sposobem rozwiazania konfliktu na Ukrainie sa porozumienia minskie.
    Nuland przytaknela.
    Miedwiediew pieprzal tez bardzo porzadny i dosc agresywny (bezposredni) artykul w Kommersancie co i jak w sprawie Ukrainy.

    Tyle rozsadnemu czlowiekowi moim zdaniem wystarczy zeby zrozumiec po co Putin tym razem wydał wize Nuland. Bo to troszke inna Victoria Nuland niz ta co rozdawala ciasteczka na Majdanie. Nowa wersja zdaje sie mowic Ukraincom ze powoli zostali sami w swoim rozpieprzonym bo Majdanie banderlandzie.
    • rosjaiswiat1 Re: Generalnie wizyta nie byla udana 15.10.21, 16:05
     kommersant napisał(a):

     > Tyle rozsadnemu czlowiekowi moim zdaniem wystarczy zeby zrozumiec po co Putin t
     > ym razem wydał wize Nuland. Bo to troszke inna Victoria Nuland niz ta co rozdaw
     > ala ciasteczka na Majdanie. Nowa wersja zdaje sie mowic Ukraincom ze powoli zos
     > tali sami w swoim rozpieprzonym bo Majdanie banderlandzie.

     Wlasciwie to jedyny wniosek z tej wizyty -USA daja do zrozumienia, ze sa gotowi opuscic Ukraine, jak i Afganistan, ale chcieliby cos dostac za to.
     • kommersant Re: Generalnie wizyta nie byla udana 15.10.21, 20:24
      Igor juz jakis tydzien po Afganstanie Nikołaj Patruszew chyba najbardziej konkretny i znany rosyjski siłowik udzielił wywiadu Argumenty i fakty czy jak to sie tam nazywa. Wywalił od razu z grubej rury cos w stylu zeby Ukraincy nie mieli zadnych złudzen bo USA wycofa sie predzej czy pozniej z Ukrainy dokładnie tak samo jak własnie wycofało sie z Afganistanu.
      Zreszta to bodajze juz towarzysz Mao ponad 40 lat temu stwierdził ze USA to taki papierowy tygrys porzucajacy sojuszników.
      Wszystko w temacie.
      • rosjaiswiat1 Re: Generalnie wizyta nie byla udana 15.10.21, 20:45
       kommersant napisał(a):


       > Zreszta to bodajze juz towarzysz Mao ponad 40 lat temu stwierdził ze USA to tak
       > i papierowy tygrys porzucajacy sojuszników.
       > Wszystko w temacie.

       Jedna uwaga. USA nie maja sojusznikow, oni maja tylko interesy.
       To co dzieje sie obecnie na rynku gazowym jest temu dowodem.
       W Europie gazu brakuje, i wydawaloby sie, to doskonaly moment pokazac Europejczykom, ze oni sa waznie dla Ameryki, zwiekszajac dostawy LNG. Ale co jest w rzeczywistosci? Amerykanie 4 x krotnie zwiekszyli dostawy do Azji, przewaznie do Chin, a Europejczykow maja w doopie, bo w Azji ceny na gaz sa wyzsze.
       I to wszystko w temacie.
       • berek_p Re: Generalnie wizyta nie byla udana 16.10.21, 10:28
        Ceny na gaz ziemny są tak kosmiczne iż trudno sobie wyobrazić ile luksusowych jachtów zostanie zbudowanych zanim ceny zbalansują się na rozsądnym poziomie.
        Azja to ogromna liczba ludności a więc jest na kim budować swój kapitał.
     • herr7 Re: Generalnie wizyta nie byla udana 17.10.21, 15:29
      rosjaiswiat1 napisał:


      > Wlasciwie to jedyny wniosek z tej wizyty -USA daja do zrozumienia, ze sa gotowi
      > opuscic Ukraine, jak i Afganistan, ale chcieliby cos dostac za to.

      Nic takiego nie ma miejsca. USA z Ukrainy nigdy same nie wyjdą. Jeżeli w Rosji się dyskutuje w tym duchu to jest to jedynie pusta retoryka. Sam przyjazd Nuland do Moskwy wielu uważa za błąd. Czyżby znowu dała o sobie znać miękkość Ławrowa?

      www.youtube.com/watch?v=rKRJ7OMv8fg
       • herr7 Re: Generalnie wizyta nie byla udana 20.10.21, 13:32
        eva15 napisała:

        > I tu akurat się zgadzamy, nie wyjdą. Tak jak nie wyszli z Afganistanu i nadal
        > tkwią w Syrii ciągnąc ropę.
        > Jedyny kraj z którego naprawdę wyszli to Wietnam.

        Igor nosi różowe okulary. A sytuacja jest dla Rosji poważna. Żeby nie powiedzieć, że wręcz zła. USA otwarcie mówią o przyjęciu Ukrainy do NATO, tym samym naruszając kolejne czerwone linie, które wyznacza rosyjskie kierownictwo. Taką linią był m.in. zakaz wjazdu Nuland do Rosji. Rosjanie sami tę linię przekroczyli, licząc że przyjazd Nuland coś wniesie. Ławrow się zdecydował zamknąć misję NATO w Moskwie, po tym jak rosyjska misja w Brukseli praktycznie nie mogła już od dawna funkcjonować. Ławrow chyba do tej pory nie zrozumiał, że nawet najinteligentniejszy gołąb przegra starcie z jastrzębiami. Przy czym rosyjska elita będzie mieć iluzje do samego końca.
        • rosjaiswiat1 Ha,ha 20.10.21, 13:51
         herr7 napisał:

         > Igor nosi różowe okulary


         Ja nie mam zadnych rozowych okularow, ja po prostu bardzo uwaznie obserwuje to co dzieje sie na swiecie, i zauwazam to, czego nie zauwaza Ewa, i czego nie chcesz zauwazac ty.# Rosja jest w Wenezueli, dla was to zaden dowod na slabosc USA, a dla mnie to bardzo powazny dowod.
         Rosja poplatala wszystkie plany "demokracji" w Syrii, i dla was to nic nie znaczy, bo gdzies tam siedzi garstka Amerykanow, i tak naprawde nie majaca zadnego wplywu na to, co dzieje sie w Syrii. W Afganistanie Amerykanie doznali sromotnej porazki, i nie zmieni to nic, wlasnie z waszym przekonaniem, ze Amerykanie z Afganistanu nie wyszli. Oni wyszli, i juz nigdy tam nie wroca. Garstka Amerykanow, chroniace jakies interesy amerykanskie, nie wykluczono, ze chodzi o produkcje heroiny, nie zmienia praktycznie nic.
         Ukraina, bez Krymu, jest walizka bez uchwytu, a do tego, jak to sie mowi -oni tam sa. A mowa o silach, gotowyych przyjac wladze na Ukrainie w kazdej chwile. I sily te sa jak najbardziej pro-rosyjskie. Rosja moglaby bez zadnych problemow wziac pod kontrol cala Ukraine w 2014 roku, nic nie stalo wtedy na przeszkodzie, zreszta jak i dzis. Ale to wiazaloby sie z wzieciem na garnuszek kilkadziesiat mln mieszkancow tego terytorium -tego gospodarka rosyjska nie wytrzymalaby. Wiec to co dzieje sie obecnie na Ukrainie, a wiem o tym nie z blogow tych, kto wystepuje przeciwko Rosji, a tylko z pierwszych rak, jak i z wlasnych obserwacje.
         Wiec nie opowiadaj mnie, herr, o rozowych okularach. Ty po prostu czytaj to, co ja pisze, i czas od czasu dziekuj.
         Na tym wszystko.
         • herr7 Re: Ha,ha 20.10.21, 13:58
          Igorze nosisz różowe okulary, zresztą dostrzegam to też w rosyjskiej państwowej propagandzie. Wg. niej Rosja jest silna i może wroga zarzucić czapkami. Ale to w końcu amerykańskie strategiczne bombowce latają nad Ukrainą i w pobliżu Krymu, a nie rosyjskie w pobliżu Florydy. Dlaczego Rosjanie aż tak daleko pod nos Amerykanów nie wysyłają swoich samolotów? Boją się że jankesi mogą je zestrzelić.
          Dla USA Krym nie jest potrzebny żeby rozmieścić swoje rakiety po Charkowem, czy Połtawą. Ile minut będą one lecieć do Moskwy? Mają Rosjanie plany umieścić swoje pociski nuklearne na Kubie?
           • herr7 Re: Ha,ha 20.10.21, 14:06
            rosjaiswiat1 napisał:

            > herr7 napisał:
            >
            > > Igorze nosisz różowe okulary,
            >
            > I to jedyny twoj argument?
            > Wiec spadaj trollu.

            Walter i Lubat parę razy ci Igorze zwracali uwagę, że lubisz widzieć rusofobów w tych ludziach z którymi nie radzisz sobie w polemice. A ja nie jestem wrogiem Rosji. Jeżeli mnie coś naprawdę martwi to to, że mój kraj zostanie uwikłany w wojnę przeciwko niej. Jestem pacyfistą.
            • rosjaiswiat1 Re: Ha,ha 20.10.21, 14:13
             herr7 napisał:

             > Walter i Lubat parę razy ci Igorze zwracali uwagę, że lubisz widzieć rusofobów
             > w tych ludziach z którymi nie radzisz sobie w polemice

             Ja uwielbiam dyskusje, ale merytoryczne. A tego w twoich postach nie ma. Ty zajmujesz sie propaganda i nic innego w tym co piszesz nie ma. I jestes rusofobem, i dalej wyjasnie dlaczego za takiego ciebie uwazam.

             >A ja nie jestem wrogiem Rosji.

             Jests lewakiem, a Rosja nie spelnia twoich oczekiwan, i przez to ty taka Roisje nie lubisz

             >Jeżeli mnie coś naprawdę martwi to to, że mój kraj zostanie uwikłany w
             > wojnę przeciwko niej. Jestem pacyfistą.

             Wiec pisz o swoim kraju, bo to nie Rosja pedzi do wojny, a tylko Pan, ktory kieruje twoim panstwem, i pcha go do wojny. Wiec postaraj sie dostrzec negatywy w USA i w Polsce, i pisz o tym, a nie staraj sie znalezc dziure w calym.
             • herr7 Re: Ha,ha 20.10.21, 14:23
              rosjaiswiat1 napisał:

              > Ja uwielbiam dyskusje, ale merytoryczne. A tego w twoich postach nie ma. Ty zaj
              > mujesz sie propaganda i nic innego w tym co piszesz nie ma. I jestes rusofobem,
              > i dalej wyjasnie dlaczego za takiego ciebie uwazam.

              Igorze, ty po prostu nie umiesz dyskutować, a przede wszystkim reagujesz zbyt emocjonalnie.

              > Jests lewakiem, a Rosja nie spelnia twoich oczekiwan, i przez to ty taka Roisje
              > nie lubisz

              Pudło. I to podwójne.

              > Wiec pisz o swoim kraju, bo to nie Rosja pedzi do wojny, a tylko Pan, ktory kie
              > ruje twoim panstwem, i pcha go do wojny. Wiec postaraj sie dostrzec negatywy w
              > USA i w Polsce, i pisz o tym, a nie staraj sie znalezc dziure w calym.

              Mnie to mogą tu uznać za jednego z większych przeciwników USA. Znam zwykłych Amerykanów i odnoszę się do nich z sympatią. Mam jednak zastrzeżenia do polityków i tylko polityków. Podobnie z PIS. Możesz łatwo się przekonać, jak bardzo mijasz się z prawdą.
  • mongolszuudan Re: Pani Nuland w Moskwie, Igor analizuj 17.10.21, 16:14
   А зачем вы зовете Володымиром, если он родился в русскоязычной семье, сам русскоязычный еврей (как он говорит на выученном буквально пару лет назад украинском - это кошмар какой-то), и естественно, и семье звался Владимиром и сам всю предшествующую жизнь звался именно так, но Владимира Высоцкого, тоже русскоязычного еврея, вообще зовете Влодзимежом?
   • mongolszuudan Re: Pani Nuland w Moskwie, Igor analizuj 17.10.21, 16:19
    Странные вы люди поляки - какое угодно имя присылаете человеку, тол ко не его родное русские, лишь бы не по-русски. Разве имя определяет не самосознание, а политика? В таком случае, мы должны звать польского поэта Адамас Мицкявичус. Ведь он из Литвы родом и литовцы его так именуют и даже считают именно литовским поэтом.
      • mongolszuudan Re: Pani Nuland w Moskwie, Igor analizuj 18.10.21, 03:15
       Они туда ещё не входили. И никогда не войдут. Потому что геополитически Украина всегда будет в сфере влияния и зоне жизненных интересов России. Одно дело - поддерживать там своих марионеток (хотя фактически Украина сейчас под пятой не столько США, сколько Великобритании) и совсем другое - явное и полное военное присутствие там. Чего Россия никогда не потерпит. Эта Украина примерно как Куба для США. Раздражитель, но не угроза безопасности для США. В таком виде США не потерпели бы её ни дня. Карибский кризис, слышали? Сколько тогда минут оставалось до ядерной войны?
       • mongolszuudan Re: Pani Nuland w Moskwie, Igor analizuj 18.10.21, 08:58
        Вот потому Украины никогда не будет в НАТО. И, скорее всего, Грузии с Молдавией также). Украинцам, коль скоро они, как сами заявляют, в состоянии войны с Россией (о которой Россия ничего не знает) - США отказываются оказывать реальную военную помощь. Подарили резиновые лодки и списанные джипы, помнящие Вьетнам, продали (задорого) противотанковые ракеты джавелины, но запретили строго-настрого их использовать в Донбассе, вообще вывозить на восточную сторону Днепра. С кем, в таком случае, должны воевать этими ддавелинами украинцы? Польские танки из них расстреливать? На оборону от Украины от русского агрессора американцы щедро выделяют кредиты в несколько миллионов долларов - цену 4 современных танков. А на самолёт уже не хватит. С поляками та же фигня. Американцы продают им задорого всякое свое говно, но запрещают размещать его восточнее Вислы. Чтобы, не дай Бог, если русские придут, ни одна американская поибень в них не прилетела. И не обидела русских настолько, что в ответку что-нибудь прилетит в саму Америку. Или русское современное оружие в немеренных количествах окажется у кубинцев, мексиканцев, никарагуанцев, венесуэльцев.
        • mongolszuudan Re: Pani Nuland w Moskwie, Igor analizuj 18.10.21, 09:07
         Прикольнее всего, конечно, в отместку за Украину развязать нехилую гражданскую войну в Мексике. Мехиканосы горячий народ. Там в джунглях бандитов - от наркоторговцев до коммунистов-маоистов немеренно. Каждый индеец в душе коммунист. Если дать им оружие, с помощью которого они снесут правительственные войска хотя бы в нескольких провинциях и заоднем подожгут прочую шелупонь типа Гватемалы, Сальвадора и т.д., в США ринутся несколько миллионов совершенно отмороженных латиноамериканских беженцев, которые снесут нахрен любую стену на границе и от души повеселятся в южных штатах.
  • jorl9 Re: Pani Nuland w Moskwie, Igor analizuj 20.10.21, 17:28
   rosjaiswiat1 napisał:


   > Wiec pisz o swoim kraju, bo to nie Rosja pedzi do wojny, a tylko Pan, ktory kie
   > ruje twoim panstwem, i pcha go do wojny. Wiec postaraj sie dostrzec negatywy w
   > USA i w Polsce, i pisz o tym, a nie staraj sie znalezc dziure w calym.

   Hmm... ciekawe, wg Ciebie drogi Igorze Pan jest USA a sluga Polska. Naprawde?
   Ja uwazam ze wcale tak nie jest. Moze najpierw definicja Pan-sluga. Uwazam ze sluszna jest taka definicja tego stosunku ze Polska bedaca sluga musi nawet niepasujace dla niej dzialania podejmowac bo USA czyli Pan jej kaze.
   I wezmy polityke w stosunku do Rosji. Polski i USA.
   Jest oczywiste ze Polska jest zajadlym wrogiem Rosji i tak pozostanie. Wynika to z tego ze Polacy wlasnie przez Rosje stracili na Wschodzie sluzacych czyli ludnosc na terenach dzisiejszej Bialorusi i Ukrainy. Bo przez stulecia tam wlasnie na Wschodzie/Kresach polski Pan byl paniskiem. Jak jechal bryka do kosciola to bialoruski czy ukrainski chlop musial czapke zdjac bo batem by dostal. I oczywiscie placili polscy Panowie malo a do tego utrzymywali swoich poddanych w ciemnocie.
   Rosja zabrala tych slugow polskich Panow Polsce i potomkowie polskich Panow maja ciagle nadzieje ze da sie te tereny spowrotem przylaczyc do Polski i miec znowu polniewolnikow. Na przeszkodzie stoi Rosja i dlatego elity polityczne polskie, wszystkie praktycznie bez wyjatku po 89r, usilowaly i usiluja dalej jakos Rosje rozwalic. A ze wiedza Polacy ze Rosja za silna potrzebuja sojusznika w tym i to silnego. Na Swiecie jest taki jeden USA ktore z innych powodow ale tez dazy do zniszczenia Rosji. I interesy Polski z USA w tym bardzo powaznym zakresie sa zbiezne. A wiec mimo ze USA duzo silniejsza od Polski nie ma tu stosunki Pan-sluga bo obydwa kraje maja te same cele. Ddatkowo to predzej Polska by byla agresywniejsza w tym osiaganiu celu jak USA. Widac ostatnio jak USA tak jakby rewiduje swoja polityke w stosunku do Rosji, usilowanie osiagniecia celu rozwalenia Rosji jakos zaczyna nie byc mozliwym i widac jak to obecne elity polityczne polskie zaczynaja sie na USA zloscic. Biden jest juz niedobry Trump byl wg Polski lepszy. I tutaj zaczyna byc nawet ta scisla wspolpraca Polska USA przez wlasnie Polske sie robic mniej scisla. Tak nie wyglada stosunek Pan-sluga jak Igor twierdzisz co rusz. Jak najbardziej Polska gotowa USA jest rzucic jak sie by mialo okazac ze z USA cele antyrosyjskie Polski nie beda realizowane bo USA z swoich geopolitycznych powodow inna polityke chce prowadzic.

   Polska jak najbardziej prowadzi swoja suwerenna polityke, nie ma stusunku Pan-sluga do nikogo, szuka tylko sojusznikow do realizacji swoich celow. Celem jest rozwalenie Rosji i odbicie terenow wschodnich aby miec polniewolnikow.

   Dotarlo Igor?
   • boavista4 Re: Pani Nuland w Moskwie, Igor analizuj 20.10.21, 18:04
    Jorl nas zabawia! Polska to taka sroka na gałęzi z serem w dzióbku, a sojusznicy to takie lisy co ja chwalą za piękny śpiew. Efektem tego śpiewu będzie zupełną utratą niepodległości i parcelacja Polski pomiędzy naszych byłych obywateli i sojuszników.
   • berek_p Re: Pani Nuland w Moskwie, Igor analizuj 20.10.21, 18:24
    Nie ma takiej siły aby Rosję zmusić do rozpadu,za to nie ma problemu aby Polskę okroić do terenów wokół Wisły.
    I nasuwa się pytanie czy błąd popełnił Stalin przydzielając Polsce tereny Pomorza i Suwalszczyzny.
    Korzystniej byłoby przyłączyć do okręgu Kaliningradu .
    • rosjaiswiat1 Re: Pani Nuland w Moskwie, Igor analizuj 20.10.21, 18:33
     berek_p napisał:

     > za to nie ma problemu aby Polskę okroić do terenów wokół Wisły.

     Z historii wiemy, ze nie bylo wiekszego problemu z tym, zeby Polska w ogole zniknela z mapy swiata.
     Ale nie o to jorlowi chodzilo.
     On twierdzi, ze Polska prowadzi wlasna polityke. I generalnie ma racje -Polska rzeczywiscie prowadzi wlasna polityke, z tym ze jej polityka w 100% pokrywa sie z oczekiwaniami Pana, czyli USA. Jorl patrzy na Polske przez pryzmat stosunkow Poiska-UE, i jemu wydaje sie, ze Polska jest suwerenna w swojej polityce. A szerzej na polityke Polski on juz nie patrzy.
     • jorl9 Re: Pani Nuland w Moskwie, Igor analizuj 20.10.21, 19:13
      rosjaiswiat1 napisał:


      > On twierdzi, ze Polska prowadzi wlasna polityke. I generalnie ma racje -Polska
      > rzeczywiscie prowadzi wlasna polityke, z tym ze jej polityka w 100% pokrywa sie
      > z oczekiwaniami Pana, czyli USA.


      Ale ta polska antyrosyjska polityka, pokrywajaca sie z amerykanska (co najmniej do niedawna bo cos sie zmienia, patrz wyzej) nie byla narzucona wbrew woli Polski przez USA a wynika z wlasnych polskich checi.
      A wiec nie ma tu stosunku Pan-Sluga w USA-Polska a jest jak co stosunkem wspolnikow. I niewazne czy ktorys silniejszy a ktorys slabszy, jeden i ten sam cel jest Polski i USA.

      Wyzej napisalem definicje zaleznosci Pan-Sluga, uwazam ze prawidlowa. Masz inna, jakas pokraczna, Twoja wlasna prawda? Czy zadnej nie masz a po prostu bezmyslnie piszesz?

      Dalej nie dotarlo drogi Igorze, prawda? No to nie dotrze, wiem.
      • rosjaiswiat1 Re: Pani Nuland w Moskwie, Igor analizuj 20.10.21, 19:51
       jorl9 napisał(a):

       > Dalej nie dotarlo drogi Igorze, prawda? No to nie dotrze, wiem.

       Widziszli, moj najdrozszy Jorl, daleko nie wszystko co ty piiszesz ma jakijs sens. I w tym przypadku to co napisales, rowniez jest bez sensu.

       Taka ciekawostka:
       "Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła koncesję dla stacji TVN24 - poinformowała w środę wieczorem rzecznika Rady Teresa Brykczyńska."

       I tak stalo sie praktycznie od razu, jak tylko glos zabral Departament Stanu USA.

       ""Los koncesji telewizji TVN24 to coś, do czego podchodzimy bardzo poważnie; ewentualne nieprzyznanie licencji będzie miało swoje konsekwencje dla przyszłych amerykańskich inwestycji" - powiedział przedstawiciel Departamentu Stanu USA Derek Chollet w czwartek w TVN24."
       Wiec mozesz opowiadac bajki o niezaleznej polityce Polski wobec USA na forum Swiat. Tam na pewno do wiekszosci dotra twje madrosci.
       • berek_p Re: Pani Nuland w Moskwie, Igor analizuj 20.10.21, 23:33
        Polska oczywiście nie prowadzi własnej polityki i wypełnia swoje zobowiązania wobec USA jak również UE.
        Temat jest dosyć złożony w zależności jakie aspekty działalności weźmiemy pod uwagę.
        Praktycznie nie ma żadnych programów rozwoju polskiej gospodarki, wszystko co kluczowe dawno zostało sprzedane.
        Powoli będzie duszona gospodarka jeśli ceny gazu ziemnego utrzymają się kilka miesięcy na obecnym poziomie.
        Niestety polscy politycy są nawet głupsi od ukraińskich a Zełeński przy Dudzie zawsze będzie mędrcem.
  • monalisa2016 Re: Pani Nuland w Moskwie, Igor analizuj 20.10.21, 22:23
   Dla przypomnienia, w sierpniu Pekin prawdopodobnie przeprowadził próbę pocisku hipersonicznego zdolnego do przenoszenia broni jądrowej ale o tym pózniej.

   Pani Nuland z domiemanymi ekstra życzeniami leci do Moskwy. Jak wiemy odjechała z pustymi "rękoma" bez żadnej wiadomości jakie by sobie życzyła waszygtońska administracja.

   Z Kremla cisza, z Waszyngtonu tak samo, mija pare dni, a tu nagle wiadomość z Rosji, Rosja zamyka swoje przedstawicielstwo w kwaterze głównej NATO. Przedstawicielstwo NATO w Moskwie również zostanie zamknięte, poinformował MSZ Rosji S. Lawrow. MSZ mówiło o środkach odwetowych podjętych przez Moskwę w odpowiedzi na cofnięcie w tym miesiącu akredytacji ośmiu członkom przedstawicielstwa Rosji przy NATO z powodu posądzenia o szpiegostwo.

   NATO i Waszington w tak zwanym "sputnikowym szoku" (nawiązanie do ówczesnej sytuacji wręcz technicznego szoku po wystrzeleniu rosyjskiej satelity z łajką) po teście chińskiej hipersonicznej rakiety domagają się od Pekinu wyjaśnienia. Pekin na to "to był statek kosmiczny, a nie rakieta".
   NATO szuka powodów do agresji na Chiny, Financial Times wspomniał w weekend o ostrzeżeniach wysokich rangą urzędników wojskowych USA przed rosnącym potencjałem chińskiej broni jądrowej. Powodem były ostatnie zdjęcia satelitarne, z których wynika, że Republika Ludowa buduje ponad 200 silosów na pociski międzykontynentalne. Dotkryna Colin'a Powell'a wiecznie żywa, co z tego wyniknie trudno jest obecnie cokolwiek ocenić ale nie zanosi się na nic dobrego przy tym że Chiny walczą gospodarczo jak i ideologicznie z całym światem pograżając go.
   • herr7 Re: Pani Nuland w Moskwie, Igor analizuj 21.10.21, 09:31
    monalisa2016 napisał(a):

    > Dla przypomnienia, w sierpniu Pekin prawdopodobnie przeprowadził próbę pocisku
    > hipersonicznego zdolnego do przenoszenia broni jądrowej ale o tym pózniej.

    Chińczycy niewiele się chwalą, ale za to robią swoje.

    > Pani Nuland z domiemanymi ekstra życzeniami leci do Moskwy. Jak wiemy odjechała
    > z pustymi "rękoma" bez żadnej wiadomości jakie by sobie życzyła waszygtońska a
    > dministracja.

    Gdyby Chińczycy wcześniej zrobili z jakiegoś amerykańskiego czynownika persona non grata to zgodziliby się go potem wpuścić do siebie, łamiąc w ten sposób swoje zakazy? Pytanie chyba retoryczne. Nuland chciała przyjechać do Rosji jedynie po to, żeby pokazać Rosjanom, jak nic nie znaczą ich własne zakazy. I to jej się udało. W końcu mogła się spotkać z Rosjanami w Genewie, czy gdzie indziej.

    > Z Kremla cisza, z Waszyngtonu tak samo, mija pare dni, a tu nagle wiadomość z R
    > osji, Rosja zamyka swoje przedstawicielstwo w kwaterze głównej NATO. Przedstawi
    > cielstwo NATO w Moskwie również zostanie zamknięte, poinformował MSZ Rosji S. L
    > awrow. MSZ mówiło o środkach odwetowych podjętych przez Moskwę w odpowiedzi na
    > cofnięcie w tym miesiącu akredytacji ośmiu członkom przedstawicielstwa Rosji pr
    > zy NATO z powodu posądzenia o szpiegostwo.

    W Rosji zastanawiają się, nie dlaczego bizantyjczyk Ławrow zdecydował się na ten "śmiały" krok, ale dlaczego zrobił go tak późno? Ławrow uchodzi w oczach wielu za najlepszego dyplomatę na świecie. Problem jedynie w tym, że w polityce, jak zresztą wszędzie liczy się skuteczność. A polityka Ławrowa wobec Zachodu skuteczna z pewnością nie jest. Gdyby było inaczej Rosja nie miałaby kryzysu z Ukrainą, gdyż nie odważono by się budować tam antyrosyjskiego państwa pod samym nosem Rosji.

    > NATO i Waszington w tak zwanym "sputnikowym szoku" (nawiązanie do ówczesnej syt
    > uacji wręcz technicznego szoku po wystrzeleniu rosyjskiej satelity z łajką) po
    > teście chińskiej hipersonicznej rakiety domagają się od Pekinu wyjaśnienia. Pek
    > in na to "to był statek kosmiczny, a nie rakieta".
    > NATO szuka powodów do agresji na Chiny, Financial Times wspomniał w weekend o o
    > strzeżeniach wysokich rangą urzędników wojskowych USA przed rosnącym potencjałe
    > m chińskiej broni jądrowej. Powodem były ostatnie zdjęcia satelitarne, z któryc
    > h wynika, że Republika Ludowa buduje ponad 200 silosów na pociski międzykontyne
    > ntalne. Dotkryna Colin'a Powell'a wiecznie żywa, co z tego wyniknie trudno jest
    > obecnie cokolwiek ocenić ale nie zanosi się na nic dobrego przy tym że Chiny w
    > alczą gospodarczo jak i ideologicznie z całym światem pograżając go.

    Chińczycy w odróżnieniu od Rosjan nie nazywają zachodnich przeciwników "partnerami". To od razu wymusza realizm w ich działaniach. Na co liczy rosyjska elita? Tego sam Pan Bóg chyba nie wie. Faktem jest, że Zachód prowadzi z Rosją wojnę, tyle że oficjalnie jej nie wypowiedział. Odpowiedzią Rosji jest "asymetryczne" grożenie palcem w bucie w wykonaniu ministra Ławrowa, który do złudzenia przypomina skorumpowanego, tchórzliwego, bizantyjskiego eunucha. W taki sposób nic się nie zyskuje w starciu ze zdeterminowanym przeciwnikiem. Do tego trzeba determinacji, a tej rosyjska elita nie jest w stanie z siebie wykrzesać. Rosjanie się łudzą że można problemy z Zachodem rozwiązać przez wypłacanie haraczu. A to jedynie przeciwnika czyni jeszcze bardziej zuchwałym. Tak zresztą w historii było zawsze. Gdyby nie było Chin to od biedy taką postawę można by było zrozumieć, ale moskiewska elita nie potrafi wykorzystać czynnika chińskiego na swoją korzyść.
    • boavista4 Re: Pani Nuland w Moskwie, Igor analizuj 21.10.21, 10:06
     Herr, nie zgadzam sie. z Tobą. Rosja robi to, na co pozwala jej siła, a siła Rosji rośnie. W tej chwili Rosja nie pozwoliłaby na ukraiński przewrót albo likwidacje demoludów. Z drugiej strony Ameryka uwikłana jest z niemożnością utrzymania swojego imperium i innymi wewnętrznymi sprzecznościami. Ameryka zwyciężyła , ale co potem? Amerykańskie elity i elity Zachodu zostały wyeliminowane.
     • herr7 Re: Pani Nuland w Moskwie, Igor analizuj 21.10.21, 21:53
      boavista4 napisał(a):

      > Herr, nie zgadzam sie. z Tobą. Rosja robi to, na co pozwala jej siła, a siła R
      > osji rośnie. W tej chwili Rosja nie pozwoliłaby na ukraiński przewrót albo likw
      > idacje demoludów. Z drugiej strony Ameryka uwikłana jest z niemożnością utrzyma
      > nia swojego imperium i innymi wewnętrznymi sprzecznościami. Ameryka zwyciężyła
      > , ale co potem? Amerykańskie elity i elity Zachodu zostały wyeliminowane.

      Przyczyną słabości Rosji jest strach rosyjskiej elity o swój majątek zgromadzony w zachodnich bankach i nieruchomościach. To jest całkowicie kompradorska elita. Gdyby tego nie było, to Zachód mógłby Rosji skoczyć. Interes rosyjskiej elity jest w całkowitej sprzeczności z interesami rosyjskiego państwa, które jest dla tej elity jedynie kurą znosząca złote jaja. Rosja jeszcze nigdy w swojej historii nie miała tak wyobcowanej elity. Rosja jest pogrążona w smucie, a krajem od ponad trzydziestu lat rządzą Dymitr Samozwaniec i jego następcy. Elita ta jest zupełnie bezradna wobec agresywnego przeciwnika.
      • monalisa2016 Re: Pani Nuland w Moskwie, Igor analizuj 21.10.21, 22:43
       Herr7 zastanawiam sie skad bierzesz te twoje "rewelacyjne" wiadomosci? Z maistreamow?
       Dam ci przyklad z ostatnich dni jak robi sie ludzi w bambuko, cytuje tytuly i przetlumacze go automatycznym tlumaczem na j. polski


       1) DIENSTAG, 19. OKTOBER 2021
       Hoffe "bald" aufs Jenseits
       Papst Benedikt sehnt sich nach dem Tod / WTOREK, 19 PAŹDZIERNIKA 2021 R.
       Nadzieja "wkrótce" na zaświaty
       Papież Benedykt tęskni za życiem pozagrobowym (znaczy chce umrzec)

       Link do powyzszego cytatu:

       www.n-tv.de/panorama/Papst-Benedikt-sehnt-sich-nach-dem-Tod-article22875012.html
       2) DONNERSTAG, 21. OKTOBER 2021
       "Absolut lebensfroh"
       Papst Benedikt will doch nicht sterben / CZWARTEK, 21 PAŹDZIERNIKA 2021 R.
       "Absolutnie pełna życia"
       Papież Benedykt nie chce jednak umierać

       Link do drugiego cytatu:

       www.n-tv.de/panorama/Papst-Benedikt-will-doch-nicht-sterben-article22878991.html
       Zwroc uwage na medium, na date i jak robia media takich jak ty i paru innych w banbuko!!!

       Takich przykladow moge podac duzo poniewaz coraz czesciej sie zdazaja, wczoraj czytalam jak i gdzie takie wiadomosci powstaja (dla mnie zadna nowosc) i skad maja, zaznaczam maja czerpac gotowe wiadomosci / artykuly maistramy, dzis artykul zniknal po prostu jest nieosiagalny. Ciekawe dlaczego?

       Herr7 wybacz ze ci to napisze, jak czlowiek czyta twoje posty ktore dotycza Rosji zastanawia sie czy "u ciebie sa wszyscy w domu", czlowiek ktory cos niecos sie globalnej polityce orientuje i nie czerpie wiadomosci maistreamow nie moze zrozumiec tego co piszesz poniewaz tego nie da sie do konca czytac. Szkoda ze nie znasz jezykow poza j. polskim i przypuszczam rosyjskim ale daje ci przyklad, wideo pana ktory wie co mowi i dosc dobrze sie orientuje w rzeczy. Wideo dotyczy absurdalnej energetycznej polityki unii a szczegolnie Niemiec i globalistow ktorzy wpajaja nam do glow ich jedyna prawde twierdzac ze sie uzalezniami od Rosji a nie od Stanow czy innych arabskich krajow.

       www.youtube.com/watch?v=WlWB6mJIhu4
       Czlowieku zacznij weryfikowac media, konfrontowac doniesienia z innymi doniesieniami, zacznij wyciagac wiarygodny konsens, przestan spijac smietanke z agenturalnych wrogo nastawionych do innych maistreamow, a w koncu zacznij pisac wiarygodne posty ktore da sie jakotako czytac.

       Rosja, tak jak Polska, czy inne panstwa leza na europejskim kontynencie, jeden do drugiego jest partnerem w takim czy innym sensie, chodzi o wspolprace i o pokoj. Ani Rosji, ani Polski, ani ..., ani Niemiec nie da sie wymazac z kontynentu poniewaz jestesmy kontynentalna jednoscia wiec przestanmy sie porozniac i dzielic tak jakby chcialy globalne elity. NIe lubie pisac dlugich postow ale twoimi postami zmusils mnie do tego.
  • jorl9 Re: Pani Nuland w Moskwie, Igor analizuj 21.10.21, 10:11
   rosjaiswiat1 napisał:


   > Taka ciekawostka:
   > "Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła koncesję dla stacji TVN24 -
   > poinformowała w środę wieczorem rzecznika Rady Teresa Brykczyńska."

   >
   > I tak stalo sie praktycznie od razu, jak tylko glos zabral Departament Stanu US
   > A.
   >
   > ""Los koncesji telewizji TVN24 to coś, do czego podchodzimy bardzo poważnie;
   > ewentualne nieprzyznanie licencji będzie miało swoje konsekwencje dla przyszły
   > ch amerykańskich inwestycji" - powiedział przedstawiciel Departamentu Stanu USA
   > Derek Chollet w czwartek w TVN24."

   > Wiec mozesz opowiadac bajki o niezaleznej polityce Polski wobec USA na forum Sw
   > iat. Tam na pewno do wiekszosci dotra twje madrosci.

   Acha, czyli to wycofanie sie z zakazu mienia przez amerykanki koncern TVNu wg. Ciebie drogi Igorze to jest dowod na Pan-Sluga czyli USA-Polska. Z nosa sobie to wydlubales?

   Wiec dokladniej. Jakby mialo tak byc ze Sluga czyli Polska zaszczekala na Pana czyli USA i Pan pogrozil Sludze i sluga ogon podkulila to by musialo jakos tak wygladac:

   A wiec jak to bylo z tym TVNem? TVN jest antypisowska czyli antyrzadowa stacja nadajaca w Polsce. Tak jest odbierana zwlaszcza przze Ziobrystow, wystarczy posluchac np. Jakiego, sa jego video na temat TVN. I wymyslili kruczkiem prawnym ukrecic leb antyrzadowj telewizji. Wg Ciebie drogi Igorze wygladalo to mniej wiecej tak:

   Mialo byc prawo uchwalone w Sejmie zabierajace mozliwosc TVNowi nadawanie w Polsce i nagle niejaki
   przedstawiciel Departamentu Stanu USA Derek Chollet powiedzial ze za kare amerykanskie inwestycje nie beda w Polsce i Kaczynski zwolal w swojej willi Wielka i Tajna Narade na ten temat.

   I Kaczynski z morda na Ziobrystow, co wy tu robicie, jestesmy slugami Naszego Pana, Pan tu strasznie grozi, odwolac natychmiast te durne pomysly. Morawiecki do tego buuuu inwestycje amerykanskie nie beda w Polsce, co my zrobimy, buuu.

   Jakby tak bylo jak opisalem to wtedy mozna byloby jeszcze jakos powiedziec USA-Polska Pan-Sluga ale nawet nie do konca. Bo dobry sluga, a za takiego uwazasz Polske, w stosunku do USA by sie nigdy nie odwazyl Pana wyganiac z Polski taka ustawa. Dobry sluga by czytal z mysli Pana, i by na cos takiego nigdy nie wpadl. A wpadl przeciez.
   A wiec Polska nawet jakby byla Sluga Pana to jakos krnabrnym sluga, pyskujacym Panu i Pan musi batem sluge po plecach aby go do porzadku doprowadzic.
   A wiec gwarantowanie takiej narady u Kaczynskiego nie bylo, a jak byla na temta TVNu a raczej Kaczynski podjal ta decyzje nie wyganiac TVNu z Polski podjal ja z zupelnie innych powodow. Jakich?
   Ano Polska walczy z duzo powazniejszym przeciwnikiem jak z USA a mianowicie z Unia. I poddana jest zarzutom, jednym z nich jest kneblowanie wolnych mediow. Polska wybrala taktyke w tej walce ustepowac w malo waznych sprawach aby zmniejszyc zarzuty przeciw sobie, ale zamierza swoja suwerennosc w waznych sprawach zachowac. A wiec zostawienie TVNu troche blokuje unijne zarzuty w sprawie likwidacji przez Polske nieposlusznych rzadowi mediow wytracajac dosc wazny argument uzywany w propagandzie anytpisowskiej przez Zachod.
   Akurat pod Bidenem USA w tym zakresie walki Polski z Unia staje po stronie Unii, tak uwaza dla siebie geopolitycznie jest lepiej, wyzej juz to zaznaczylem, wiec tez uczestniczy w tych atakach na Polske.

   A wiec zostawienie TVNu to byl maly unik Kaczynskiego, praktycznie nie majacy znaczenia, propaganda rzadowa w Polsce jest duzo skuteczniejsza, widac po sondazach a nie wynikajacy z tego ze Polska jest jakims sluga Pana czyli wlasnie USA.

   Ale dalej, jakie realne mozliwoscie ma USA w naciskach na Polske. Z Twojego cytatu:

   >będzie miało swoje konsekwencje dla przyszły
   > ch amerykańskich inwestycji

   Przeciez to tylko powoduje wybuch smiechu u rzadzacych w Polsce. Bo co, Kongres USA wyda zakaz kapitalistom w USA budowania fabryk w Polsce? Naprawde? Myslisz ze polski rzad jest glupi? Przeciez w Chrlu, naprawde wrogowi USA, nie zakazano firmom amerykanskim budowania fabryk. Sa ograniczenia w HighTech ale i one sa ciezkie do przeprowadzenia. naprawde sadzisz ze Kaczynski sie przestraszylby zakazu Kongresu USA inwestowania amerykanskim kapitalistom w Polsce? Beda inwestowali jak bedzie sie im to oplacalo, jak nie beda to nie.
   Nastepne, to nie czasy 1990 2000 w Polsce z milionami bezrobotnych. Teraz dla Polski takie fabryki z USA moga ale nie musza byc, wrecz polityka obecnego rzadu jest aby inwestycje w Polsce byly czynione przez polski kapital, polskich kapitalistow, taki jest trend.
   Do tego duzo wazniejsza jest Europa dla Polski, zreszta i tu Polska sie stawia a srodki nacisku Unii na Polske sa nieporownywalnie wieksze jak jakies tam USA, srodki gospodarcze bo o nich przeciez mowisz ze doprowadzily do ustapienia z zakazu TVNu. Bo sa subwencje bo jest dostep do unijnego rynku, USA nic z podobnego nie ma. A i tu jak widac Polska nie chce byc sluga i sie stawia. A w stosunku do USA? USA nie ma bata na Polska co najwyzej moze zmarszczyc czolo.
   Ale jak pisalem wyzej USA byla potrzebna Polsce wlasnie z powodu antyrosyjskosci, byli wspolnikami z tymi samymi interesami, zaden Pan Sluga. To Polska bylaby agresywniejsza jak USA, no ale jak wyzej, USA troche tonuje antyrosyjskosc wiec Polska sie na USA, na tego niby Pana wqurwia. I sa skutki. Np. mial byc ambasadorem syn Brzezinskiego w Polsce, Polsce sie nie podobal odmowila. Ambasadorka USA cos tam w obronie LGTB powiedzala, rzadowa propaganda niby Slugi wylala pomyje na Pana USA. Tez Izrael skakal Polska won. A przeciez nie Izrael jest grozny dla Polski ale to ze USA ten niby Pan Polski stoi za nim. I co? Co ten Pan na to? Nic.
   Jak juz gospodarczo to Polska zleceniami zbrojeniowymi albo i reaktorow jadrowych troche szantazuje niby Pana. Bo moze kupic w USA ale i nie.

   Tak Igor, przestan siedziec na socjale w UK, idz do roboty zapychajac na tasmie w fabryce sandwiczow, bedziesz mial mniej czasu czytac te wodospady glupot po rosyjsku bo stad masz ten poglad Pan Sluga w odniesieniu do USA Polska.

   Ty i h7 czytacie te rosyjskie glupoty, kazdy te troche inne, ale wnioski podobnie glupie macie choc rozne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka