Dodaj do ulubionych

Chrzescijanstwo z bronia w reku

20.10.21, 16:43
Rod of Iron Ministries ... panosza sie teraz w paru stanach. Ostatnio kawal ziemi w stanie Tennessee zakupili.

Wiadomo ... nic tak dobrego slowa mitycznego pana nie szerzy jak banda uzbrojonych czubow ubranych w liturgiczne kiece.
Obserwuj wątek
    • rosjaiswiat1 Zawsze oddzielam wiare od religi 20.10.21, 16:56
      Bo wiara jest tym, za co czlowiek gotow zginac, a religia jest tym, za co czlowiek gotow zabijac. To taka "subtelna" roznica. I dlatego podziwiam ludzi, majace prawdziwa wiare.
      Moja Babcia, bedaca czlowiekiem gleboko wierzacym, zawsze mowila - Boga trzeba miec nie w cerkwi, a w sercu.
      • boavista4 Re: Zawsze oddzielam wiare od religi 20.10.21, 17:11
        wiara to jest również, kultura, cywilizacja, a to bez pieniędzy nie zdobędziesz. Bez tego nie byłoby Mozarta, literatury, poezji, piękna. Można wierzyć tak jak ludzie prymitywni, ale nawet oni budują swoje piekno z wkładem finansowym, na który ich stać.
        Naprawdę trudno odpisywać Elce , bo ona uznaje tylko 3 cele, syjonistyczny reset polityczno — ekonomiczny na bazie covida , wojne z Kosciolem Katolickim i swoje niekonczace sie waklacje w tropiku.
        • rosjaiswiat1 Re: Zawsze oddzielam wiare od religi 20.10.21, 17:59
          boavista4 napisał(a):

> wiara to jest również, kultura, cywilizacja

Bracie, mnie trudno z tioba dyskutowc na ten temat. Ty jestes czlwiekiem wierzacym, i mnie tak wydaje sie, ze gleboko wierzacym. ja mam calkowicie inny stosunek do Boga i wiary. Tym nie mniej ja mam duzy szacunek dla ciebie, i dlatego nie podejme tej dyskusji.
        • elka-sulzerowa2 Re: Zawsze oddzielam wiare od religi 20.10.21, 18:33
          boavista4 napisał(a):

> wiara to jest również, kultura, cywilizacja, a to bez pieniędzy nie zdobędziesz
          > . Bez tego nie byłoby Mozarta, literatury, poezji, piękna. Można wierzyć ta
          > k jak ludzie prymitywni, ale nawet oni budują swoje piekno z wkładem finanso
          > wym, na który ich stać.
          > Naprawdę trudno odpisywać Elce , bo ona uznaje tylko 3 cele, syjonistyczny rese
          > t polityczno — ekonomiczny na bazie covida , wojne z Kosciolem Katolickim i swo
          > je niekonczace sie waklacje w tropiku.

Moze sprecyzujmy o jakiej "wierze" ty mowisz w tym kontekscie?
          Jesli termin "wiara" uzyty jest jako niereligijny termin nadajacy prawdziwosc jakiemus twierdzeniu w warunkach braku faktycznej wiedzy w danym momencie potwierdzajacej dane twierdzenie ... to sie mozemy zgodzic.

Nasze drogi sie rozchodza gdy "wiara" staje sie "wiara w", absolutem, "prawda absolutna" ... gdzie wiedza, dowody i fakty nie sa istotne.

• elka-sulzerowa2 Re: Zawsze oddzielam wiare od religi 20.10.21, 17:40
        rosjaiswiat1 napisał:

> Bo wiara jest tym, za co czlowiek gotow zginac, a religia jest tym, za co czlow
        > iek gotow zabijac. To taka "subtelna" roznica. I dlatego podziwiam ludzi, majac
        > e prawdziwa wiare.
        > Moja Babcia, bedaca czlowiekiem gleboko wierzacym, zawsze mowila - Boga trzeba
        > miec nie w cerkwi, a w sercu.
        >
        >

Twoja babcia madra kobieta byla.
    • walter622 "Chrzescijanstwo" 20.10.21, 20:08
      elka-sulzerowa2 napisała:

> Wiadomo ... nic tak dobrego slowa mitycznego pana nie szerzy jak banda uzbrojonych
      > czubow ubranych w liturgiczne kiece.

Opaa!!! Wariatkowo na wybiegu! Pewnikiem budują Nowy Jeruzalem.
      Z wiarą to ma niewiele wspólnego. W każdym społeczeństwie jest pewien odsetek psycholi.

• mlody774 Re: "Chrzescijanstwo" 20.10.21, 20:33
          Oczywiście dla przypomnienia, wiesz, ze to demokraci założyli: KKK, to oni byli przeciw zniesieniu niewolnictw i to oni chodzili w białych liturgicznych kieckach z kapturami(jako KKK), bo wstydzili się swoich twarzy.
        • walter622 Re: "Chrzescijanstwo" 20.10.21, 20:47
          mlody774 napisał:

> z cala pewnością masz ich na myśli:

Niestety, te ukazane przez Ciebie tematy nie znam.

-----------------------------------------------------------------------------------------
          www.youtube.com/watch?v=o3g9v5_xCY0
          • mlody774 Re: "Chrzescijanstwo" 20.10.21, 21:06
            Nie znasz tych tematów, czy są zabronione dla ciebie? Ale jak możesz rozmawiać o INNYCH religiach to może możesz się dowiedzieć ze WSZYSCY LUDZIE są wierzącymi(nawet Ty). Rożnica polega na tym, ze maja różne wiary i religie. Jedni wierzą w Jezusa Chrystusa, dlatego są nazywani Chrześcijanami, Inni w przewodniczących KC partii socjalistycznej/komunistycznej. W FR obecnie nazywa sie to kierownictwem Putina i ci zwą się Putinistami(nie noszą jednak broni bo Putin im nie wierzy). Inni jeszcze wierzą w Baidena i z tad są nazywani Bidenistami(ci maja bron tylko dlatego ze są tu Chrześcijaninie). Niema czegoś takiego jak ateizm, to jest wymysł lewactwa(oficjalnie lewicy) dla ukrycia jaka oni kierują się wiara/religia. Na dodatek twierdza ze ich wiara nie może być wiara/religia(tylko Chrześcijaństwo może nią być) jak np. czarni twierdz, ze oni nie mogą być rasistami. Ze tylko biali mogą takimi być.
            • walter622 Re: "Chrzescijanstwo" 20.10.21, 21:26
              mlody774 napisał:

> Nie znasz tych tematów,
              Nie znam.

> (nawet Ty).
              Owszem
              ----------------------------------------------------------------------------------------
              www.youtube.com/watch?v=7FqsVONHENA
      • walter622 Re: "Chrzescijanstwo" 20.10.21, 20:24
        walter622 napisał:

> Z wiarą to ma niewiele wspólnego. W każdym społeczeństwie jest pewien odsetek
        > psycholi.

www.youtube.com/watch?v=3MOXv7E1xvc
        www.youtube.com/watch?v=_DdQ0w39xVI
        • elka-sulzerowa2 Re: "Chrzescijanstwo" 20.10.21, 20:45
          walter622 napisał:

> walter622 napisał:
          >
          > > Z wiarą to ma niewiele wspólnego. W każdym społeczeństwie jest pewien od
          > setek
          > > psycholi.
          >
          >
          > www.youtube.com/watch?v=3MOXv7E1xvc
          > www.youtube.com/watch?v=_DdQ0w39xVI

Nie znam j. rosyjskiego na tyle dobrze by zabierac sie za komentowanie.
          Nie ulega watpliwosci, ze w kazdym spoleczenstwie jest pewien odsetek psycholi.
          Fascynujacym dla mnie jest jak oni laduja w tym gronie?
          Czy jest to objaw intelektualnego lenistwa ... czy moze choroby umyslowej?

• walter622 Re: "Chrzescijanstwo" 20.10.21, 20:57
            elka-sulzerowa2 napisała:
            > Fascynujacym dla mnie jest jak oni laduja w tym gronie?
            > Czy jest to objaw intelektualnego lenistwa ... czy moze choroby umyslowej?
            >

Jest to temat w którym dobrze się orientuję,
            przy tym mam świadomość jego złożoności.
            • walter622 korekta !!! 20.10.21, 20:59
              walter622 napisał:

Jakiś złośliwy figiel - powinno być:
              > Jest to temat w którym nie dobrze się orientuję,
              > przy tym mam świadomość jego złożoności.
              • boavista4 Re: korekta !!! 21.10.21, 01:49
                nie ma człowieka niewiernego. Każdy w cos wierzy, ja lubię wiarę, z której wyrosłem, Tak samo ateiści wierzą i kloca się, ze Boga nie ma, a jedynym źródłem wiedzy i poznania są oni sami. Nie czułbym się dobrze w Islamie, ale lubię meczety i Rumiego. Nie chciałbym być Hindusem, ale lubię ich świątynię, tak samo z Buddystami,.. Był czas ze lubiłem Żydów, ale kiedy poznałem ich Talmud to zmieniłem zdanie. Co jest tym że czuje sie katolikiem i mógłbym być prawosławny ? bo KK jest liberalny i niezależny od władzy. Oczywiście jest tak niezależny jak ja kiedy powinienem nie grzeszyć, a grzeszę, Religia podległa bezpośrednio władzy i ograniczona do jednej rasy jest baza faszyzmu! Katolicyzm jest dla wszystkich, dla głupich i mądrych, dla bogatych i bezdomnych, Religia to piękno duszy i poznania, to nasza podróż w nieskończoność, poznanie czegoś niepoznawalnego, a jednak bliskiego. Kocham katedry gotyckie, renesansowe i nowoczesne, mają w sobie Boga. Ten, kto tego nie rozumie, pozbawiony jest duszy i serca. A do kościoła chodzę czasami.
                • monalisa2016 Re: korekta !!! 21.10.21, 02:11
                  Z czego sie tlumaczysz Boavista, tlumaczysz sie ze u niektorych osob zanikl instynkt czlowieczenstwa jak granice moralnosci? No coz z wiekiem, z utrata spolecznych kontaktow, z utrata perspektywy dzieje sie to z ludzmi co sie dzieje, wrecz powinno sie miec nad takimi ludzmi LITOSC, przeciez sami prosza o to.
                • boavista4 Wiersz Jalala ad-Dina Muhammada Rumiego, 21.10.21, 02:13
                  Nasza śmierć to nasz ślub z wiecznością.
                  Jaki jest sekret? "Bóg jest jeden."
                  Promień słoneczny rozdziela się na szybie okiennej.
                  Ta wielość istnieje na kiści winogron;
                  Nie ma go w soku z winogron.
                  Bo kto żyje w Światłości Boga,
                  Śmierć cielesnej duszy jest błogosławieństwem.
                  Jeśli chodzi o niego, nie mów ani źle ani dobrze,
                  Bo on odszedł poza dobro i zło.
                  Spójrz na Boga i nie mów o tym, co jest niewidzialne,
                  Aby mógł spojrzeć w twoje oczy.
                  To jest w wzroku fizycznych oczu
                  Że nie istnieje żadna niewidzialna ani tajna rzecz.
                  Ale kiedy oko zwróci się ku Światłu Bożemu
                  Co możesz ukryć pod takim światłem?
                  Chociaż wszystkie światła emanują z Boskiego Światła
                  Nie nazywaj wszystkich tych świateł „Światłem Boga”;
                  To jest wieczne światło, które jest Światłem Boga,
                  Efemeryczne światło jest atrybutem ciała i ciała.
                  ... O Boże, który dajesz łaskę widzenia!
                  Ptak wyobraźni leci w Twoją stronę na skrzydłach pożądania.
                  • boavista4 Re: Wiersz Jalala ad-Dina Muhammada Rumiego, 21.10.21, 02:29
                    The Body is Like Mary
                    The body is like Mary, and each of us has a Jesus inside.
                    Who is not in labour, holy labour? Every creature is.

See the value of true art, when the earth or a soul is in
                    the mood to create beauty;

for the witness might then for a moment know, beyond
                    any doubt, God is really there within,

so innocently drawing life from us with Her umbilical
                    universe – infinite existence …

though also needing to be born. Yes, God also needs
                    to be born!

Birth from a hand’s loving touch. Birth from a song,
                    from a dance, breathing life into this world.

The body is like Mary, and each of us, each of us has
                    a Christ within.

– Mevlana Jalaluddin Rumi
                • elka-sulzerowa2 Re: korekta !!! 21.10.21, 13:58
                  boavista4 napisał(a):

> nie ma człowieka niewiernego. Każdy w cos wierzy, ja lubię wiarę, z której wyr
                  > osłem,

Jak widac ludzie sa skazani na wiare gdy umysl nie jest w stanie ogarnac rzeczywistosci.

Tak samo ateiści wierzą i kloca się, ze Boga nie ma, a jedynym źródłem w
                  > iedzy i poznania są oni sami.

Ze co?

Ty, jako teista, w przeciwienstwie do ateistow, poznajesz swiat przez pryzmat religijnych doktryn. Gdy ci rzeczywistosc nie pasuje do teicznej doktryny odrzucasz rzeczywistosc.

Ateista natomiast poznaje swiat bez religijnego kaganca. Przekonania budowane sa na podstawie wiedzy naukowej, namacalnej i weryfikowalnej rzeczywistosci a nie skamienialych dogmatow ze wczesnego sredniowiecza.

Nie czułbym się dobrze w Islamie, ale lubię mecz
                  > ety i Rumiego. Nie chciałbym być Hindusem, ale lubię ich świątynię, tak samo
                  > z Buddystami,.. Był czas ze lubiłem Żydów, ale kiedy poznałem ich Talmud to zm
                  > ieniłem zdanie. Co jest tym że czuje sie katolikiem i mógłbym być prawosławny ?
                  > bo KK jest liberalny

KK ... ĺiberalny?
                  Kk to jest system ... stetryczaly, pazerny system umozliwiajacy kariere i perspektywe wygodnego zycia episkopatowi i tej mafii w Rzymie. Duszpasterstwo to tylko transakcyjne dzialanie uboczne dla religijnych konsumentow, ktorych mami sie obietnicami zycia wiecznego, odpuszcza sie grzechy bez mrugniecia oka ... byleby tylko trwali przy sakramentach i lozyli kase.

>i niezależny od władzy.

Jest gorzej. Kk jest wladza!

Oczywiście jest tak niezależny j
                  > ak ja kiedy powinienem nie grzeszyć, a grzeszę, Religia podległa bezpośrednio
                  > władzy

I znow sie zaplatales. Zdecyduj sie.

>i ograniczona do jednej rasy jest baza faszyzmu! Katolicyzm jest dla wsz
                  > ystkich, dla głupich i mądrych, dla bogatych i bezdomnych,

To prawda, religia jest w stanie omamic kazdego.
                  Wystarczy wylaczyc konsumentom rozumne myslenie.

Religia to piękno
                  > duszy i poznania, to nasza podróż w nieskończoność, poznanie czegoś niepoznawal
                  > nego, a jednak bliskiego.

Ta "niepoznawalnosc" ... jest zwykle poznawalna. Wystarczy wlaczyc rozumne myslenie ... to nie grzech.

Kocham katedry gotyckie, renesansowe i nowoczesne,
                  > mają w sobie Boga.

I nie widzisz w tych twierdzach chocby pychy, chciwosci systemu, krwawych jatek ... w obliczu otaczajacej ich nedzy?

>Ten, kto tego nie rozumie, pozbawiony jest duszy i serca.

Ja mysle, ze ktos nie potrafiacy rozdzielic dogmatu i rzeczywistosci nie jest w stanie zrozumiec o czym mowi. O duszy i sercu juz nie wspomne.

> A do kościoła chodzę czasami.
                    • elka-sulzerowa2 Re: korekta !!! 21.10.21, 18:46
                      boavista4 napisał(a):

> Pani Salzerzyny argumenty sa jednym klamstwem tak samo jak i jej nauka covidowa
                      > . Ona juz poznala wszystko i chce zeby wszyscyb wierzyli w jej faszyzm.

Panie Ziutek, rzucasz pan terminami nie majac pojecia co one znacza, to jedno.
                      Czy mozesz Ziutek przytoczyc mi to "klamstwo"?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka