Dodaj do ulubionych

Ukraina bez rosyjskiego węgla

30.10.21, 13:30
Od 1 listopada zostają wstrzymane dostawy rosyjskiego węgla energetycznego na Ukrainę.

rusvesna.su/news/1635493828
Obserwuj wątek
  • rosjaiswiat1 Z gazem tez cos dzieje sie 30.10.21, 13:37
   walter622 napisał:

   > Od 1 listopada zostają wstrzymane dostawy rosyjskiego węgla energetycznego na
   > Ukrainę.


   Jak podaje operator gazociagu Jamal, zostal calkowicie wstrzymany przeplyw gazu ta rura.


   www.pnp.ru/economics/prekratilas-podacha-gaza-v-evropu-po-truboprovodu-yamal-evropa.html
   • mongolszuudan Re: Ukraina bez rosyjskiego węgla 07.11.21, 03:37
    Обещали поделиться (по рыночным ценам, разумеется - в 5-6 раз дороже российских) Словакия с Казахстаном. Но то, что может продать Словакия - это ничто для Украины. А Казахстан разве что самолётами уголь повезет, потому что так совпало, что именно сейчас железнодорожные линии России на участке между Казахстаном и Украиной перегружены.
    • amg10 Re: Ukraina bez rosyjskiego węgla 07.11.21, 04:43
     mongolszuudan napisał:

     > Обещали поделиться (по рыночным ценам, разумеется - в 5-6 раз дороже российских
     > ) Словакия с Казахстаном. Но то, что может продать Словакия - это ничто для Ук
     > раины. А Казахстан разве что самолётами уголь повезет, потому что так совпало,
     > что именно сейчас железнодорожные линии России на участке между Казахстаном и У
     > краиной перегружены.

     Nie znam j.rosyjskiego. Moglbys to napisac po polsku ??
      • mongolszuudan Re: Ukraina bez rosyjskiego węgla 07.11.21, 07:01
       Jakos tak:
       Obiecali podzielić się (oczywiście po cenach rynkowych - w 5-6 razy droższych od rosyjskich) Słowacją z Kazachstanem. Ale to, co Słowacja może sprzedać, jest niczym dla Ukrainy. A Kazachstan, chyba że samolotami węgiel będzie przewoził, bo zdarzyło się tak przypadkowo, że właśnie teraz linie kolejowe Rosji na odcinku między Kazachstanem a Ukrainą są przeciążone.
       • mongolszuudan Re: Ukraina bez rosyjskiego węgla 07.11.21, 08:00
        Nie interesowałem się specjalnie, ale słyszałem w ukraińskim telewizyjnem sraczu (na niepodleglym telekanalu "Nasz", opozycyjnym do terazniejszej wladzy) , że zapas węgla na Ukrainie wydaje się 500 tysięcy ton, co może wystarczyć na kilka tygodni w obecnej temperaturze, ale przy minus 20 to tylko na dwa dni. Wszystko, co jest możliwe, jest pilnie zastępowane gazem, ale zapasy gazu na Ukrainie nie wystarczą nawet na potrzeby domowe w zimnym okresie roku. Dla przemysłu nic nie pozostaje. W dodatek z powodu braku węgla katastrofa z elektrycznością. Ukraina musiała haniebnie przyjąć pomoc od Białorusi, w której próbowała obalić prawowitego prezydenta i uznała za prezydenta samozwanke, zerwała prawie wszystkie więzi z sasiednim krajem. Ale pomoc bialoruska pokrywa tylko kilka procent potrzeby. Dlatego na Ukrainie podjęli idiotyczną decyzję o maksymalnym (na poziomie awaryjności) eksploatowaniu wszystkich 6 ukraińskich elektrowni jądrowych. Co grozi, jeśli nie kilkoma Czarnobylami jednocześnie, to awarią części reaktorów i skutkiem - toczące się zaciemnienie (rolling blackouts) całych miast i regionów. A propos, prawie 100 procentow paliwa jądrowego Ukraina kupuje w Rosji. I tak bedzie kupowac. Elektrownie jądrowe, jeśli ich wyłączyc z powodu braku paliwa, to bedzie miec skutkiem prawie na pewno śmierć reaktorów i powrót kraju, jeśli nie w epoce kamienia łupanego, to w XIX wieku. A eksperymenty z amerykańskim paliwem dla radzieckich reaktorów Ukrainie mogą jeszcze wieciej kosztować. Ogólnie rzecz biorąc, rusofobia bardzo drogo kosztuje. Zwłaszcza dla idiotów, którzy nie mają mózgów, aby przewidzieć konsekwencje swoich działań i słów nawet dla następnego dnia. Ukraińcy, niestety, to nie naród. To diagnoza psychiatryczna.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka