Dodaj do ulubionych

ile kosztuje uniwersytet w USA

04.11.21, 04:15
University of Chicago kosztuje ponad 81 000 dolarów, Columbia University — trochę mniej, a uniwersytet, który skończyła zona Busza Morona kosztuje tylko 79 000. Mądrością to ona nie przewyższa poziomu męża.
A więc Polacy przyjeżdżajcie do USA na studia! Na jednym z tych uniwersytetów wykłada Radek Sikorski, a niedługo pewnie profesorem zostanie Lechu,
Obserwuj wątek
    • elka-sulzerowa2 Re: ile kosztuje uniwersytet w USA 04.11.21, 16:41
      Edukacja w US to wielki, bezlitosny biznes ... tak jak zdrowie ... czy wiezienia.

Czy kosztowna edukacja czyni klienta madrzejszym, poszerza jego wiedze?
      Jakos to trudno udowodnic ... chocby poslugujac sie twoim przykladem Bushow czy przykladem naszego "stabilnego geniusza".
      Kosztowna edukacja z cala pewnoscia otwiera niektorym drzwi i umozliwia kontakty bez wzgledu na ich edukacyjne wyniki.
      Wielu absolwentow, tych bez drzwi i kontaktow, nie jest w stanie splacic swojego edukacyjnego dlugu.
      Nie moze tez go sie wyzbyc w przypadku bankructwa.
      Za moich studenckich czasow bylo zle jesli chodzi o koszty edukacji ... ale nie az tak potwornie jak teraz.

W tym oszukanczym systemie edukacja to gwarantowany biznes. Nie splacic nie mozesz.

Banki bez problemu daja 18latkowi niezabezpieczona $100tysieczna pozyczke na 6% na edukacje ale tych samych $100tysiecy zabezpieczonej pozyczki na 3% na zakup domu ten sam 18 latek juz nie dostanie.

• boavista4 Re: ile kosztuje uniwersytet w USA 04.11.21, 20:38
        Dawniej płaciłem za dobry uniwersytet mojej latorośli 8 tysięcy dolarów, i to były ceny od Columbii do Pratt Institute. Dzis. to przechodzi pojęcie, a na dodatek ludzie, którzy tam wykładają to zgroza, a zaproszone sławy za wielkie pieniądze np Lechu , albo Busz to nieszczęście intelektualne.
        • elka-sulzerowa2 Re: ile kosztuje uniwersytet w USA 05.11.21, 00:21
          Tak sie zastanawiam co by tam Lechu wykladal?
          Albo Bush mlodszy?
          Moga jedynie jakies pogawedki zwane ... "wyklademi" uprawiac ... za gruby apanaz oczywiscie. Niech by tylko cos niestosownego, zdaniem elit ich oplacajacych, zaczrli glosic, hehe.
          Te platne pogawedki szybko by im wyschly.

Mowiac o uczelniach i ich "produktach" ... mielismy swego czasu kardiologa po Harvardzie. Wyjatkowo arogancki typ ... arogancja maskowal swoja niekompetencje i kardynalne bledy w sztuce. Przetrwal niecaly rok. Dyrektor kardiologii dal mu do wyboru rezygnacje lub terminacje. Wybral to pierwsze. My celebrowalismy jego odejscie.
          Niektorzy sie zastanawiali czy moze ktos go pokierowal do zarzadu jakiejs firmy ... miast dalszego maltretowania pacjentow.
          Kardiolog, ktory przyszedl na jego miejsce jest po Washingyon University w St. Louis (tez renomowana uczelnia) jest doskonalym kardiologiem uwielbianym przez pacjentow jak i personel szpitala.
          Tak wiec to nie uczelnia czyni kogos wzietym, zdolnym lekarzem, genialnym architektem czy naukowcem. Blask renomy uczelni szybko gasnie gdy absolwent ja reprezentujacy okazuje sie byc arogancka miernota.
          • boavista4 Re: ile kosztuje uniwersytet w USA 05.11.21, 01:45
            Nie chce plotkować na temat mojej znajomej , ale język mnie swędzi. Ona była sekretarka do spraw inwestycji cesarzowej ( Zgadnij której), Kiedy jej kraj wpadł w inne ręce, moja znajoma uciekła do Londynu, gdzie rektor Uniwersytetu zaoferował jej pozycje profesora, Następnie zostala profesorem na Harvardzie , a potem została dziekanem w Kalifornii. Jej znajomość zawodu ograniczała sie do towarzyskich znajomości. Po tych amerykańskich sukcesach, moja znajoma podróżowała po Chinach, Kiedy Prezydent jej dawnego kraju przyjechał do NY na sesje ONZ, ta pani nazwala go diabłem, ale w parę miesięcy potem miała z nim lunch w Waldorf Asturia, a jej majątek został zwrócony. W NY ona nie jest unikatem, tu co krok można sie otrzeć o podobne osoby. Mówią ze najbardziej skorumpowanym krajem świata jest Brazylia, ale jak porzekadło mówi: mirror, mirror on the Wall.....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka