Dodaj do ulubionych

Prawo moralne Rosji do pouczania?

24.11.21, 00:50
Jak jestem sympatykiem Rosji, Putina zwłaszcza, tak powoli jednak muszę zabrać krytyczny głos, co rzadko mi się zdarza i robię to niechętnie, ale odczuwam duży dyskomfort odnośnie rosyjskiego medialnego i politycznego przekazu w sprawie awantury granicznej.

Od wielu dni panuje w rosyjskich oficjalnych mediach oraz wypowiedziach polityków - choćby Ławrowa - opinia, że imigranci na granicy są rezultatem wojen prowadzonych przez Zachód i Zachód ma moralny obowiązek zająć się nimi. Podobne opinie wygłasza Igor i sugeruje, że plaga imigrantów w Niemczech jest zasłużona i że są to biedni, nieszczęśliwi ludzie, których domy zburzono.

Tak rząd rosyjski jak i Igor nie przyjmują do wiadomości, że Niemcy nie brali udziału w zbombardowaniu Libii i Iraku, a przecież głównie do nich gnają imigranci kierujący się wcale nie chęcią zemsty, lecz wysokim socjalem. Z Iraku pchają się do Niemiec masowo Kurdowie, którzy praktycznie mają własne spokojne quasi-państwo pod parasolem USA, bez niemieckich bomb, oni sami razem z USA niszczyli aktywnie Irak.

Jedyna wojna zachodnia w jakiej brali udział Niemcy, to ta w Afganistanie, ale i tu nie byli na froncie, tylko zajmowali się szkoleniem armii afgańskiej. Raz tylko Niemcy zbombardowali przez pomyłkę ludność cywilną przy cysternie z wodą. Histeria jaka po tym zapanowała była niesamowita. Niemcy urządzili sami sobie w Niemczech proces, niby wybaczyli wojsku, ale Afgańczykom dali sowite odszkodowania.

Rosja bombardowała Afganistan przez 10 lat, całkiem jakoś o tym zapomina krytykując Zachód.

Ilość ofiar śmiertelnych na pewno przekracza o setki % tę, której winni są Niemcy. Jaki jest rachunek ofiar USA-Rosja nie wiem, ale widzę, że dziś Rosja swe zarzuty kieruje nie do USA (za silny przeciwnik?) a do Europy, praktycznie do Niemiec, bo to znów Niemcy mają przyjmować imigrantów. Nikt inny się nie kwapi. Obok Irakijczyków Afgańczycy to najbardziej agresywni przybysze w Niemczech.

Ilu Afgańczyków dostało od Rosji odszkodowania za ich zburzenie domów i śmierć członków rodzin?
Igor był na afgańskiej wojnie. Był żołnierzem i musiał strzelać. Ilu Afgańczyków zabił nie wiem, ale jest to niewykluczone, że musiał to zrobić. Mnie tam nie było, nikogo nie zabiłam. Słuchanie z jego ust wyrzutów moralnych jest dla mnie trudne do akceptacji. Zwłaszcza, że na co dzień mam do czynienia ze skutkami cudzych wojen. Pierwsi Afgańczycy, których w Niemczech w latach 80. minionego wieku poznałam, byli uciekinierami od rosyjskiej agresji. Wtedy trudniej było się przemieszczać niż dziś, ale mimo to kilka tysięcy pierwszych uciekinierów się w Niemczech pojawiło.
Obserwuj wątek
  • eva15 Re: Prawo moralne Rosji do pouczania? 24.11.21, 00:54
   Ma nadzieję, że Igor tyle krytyki wytrzyma i nie skasuje powyższego postu.... Nie jest to krytyka z pozycji wroga, ale na tyle inteligencji mam, by widzieć polityczną obłudę nie tylko po stronie Zachodu, choć on jest w tym zakresie mistrzem.
  • monalisa2016 Re: Prawo moralne Rosji do pouczania? 24.11.21, 01:22
   Czyli nie jestem z tym odczuciem i rewizja mojego dotychczasowego pogladu osamotniona. Mnie tez zaskoczylo i to niesamowicie. Nie wiem czym to wytlumaczyc, moze obamowska polityka bo przeciez wiemy ze Joe to kukielka pociagana za sznurki przez Obame zaciska petle wokolo Rosji i zmusza ja do agresji > patrz Ukraina, patrz Bialorus?

   Albo wykorzystanie slabosci Stanow gdzie tocza sie obecnie mozna powiedziec boje o stolek prezydenta: Joe chce sie pozbyc Kamali, kto wskoczy na jej stanowisko by pozniej wysadzic z fotela Joe? Hillary C.?
   Obserwuje z niepokojem te rozgrywki jak i zaostrzenie rosyjskojezycznego tonu wobec innych.
   • eva15 Re: Prawo moralne Rosji do pouczania? 24.11.21, 01:31
    Nie, to tylko chwytanie się obłudnych metod, co trudno zaakcetować. Ja rozumiem Łukaszenkę, który się mści na Polsce za próbę przewrotu. To jest logiczne i on ma do tego prawo. Ale wywoływanie przez Rosję wyrzutów sumienia u Niemców (bo do tego ich atak moralny na EU się sprowadza) uważam za zakłamane. Uczciwe byłoby oskarżenie USA i żądanie, by to USA przyjęły tych ludzi. A najuczciwszym byłoby milczenie, bo Rosja w sprawie Afganistanu ma wystarczająco brudu za uszami.
     • boavista4 Re: Prawo moralne Rosji do pouczania? 24.11.21, 02:14
      Pamietam pierwszych uciekinierów z Afganistanu po rosyjskim przewrocie. To były elity tego kraju , które najpierw szukały azylu w Europie, głównie Niemczech, a potem przenosili się do USA na zaproszenie swoich Amerykańskich znajomych. Potem nastąpiła konspiracja 9/11, i ogromny odwet Ameryki najpierw na Afganistanie, a potem na całym Bliskim Wschodzie, Do tego odwetu dołączyli się wszyscy sojusznicy Stanów. Ten pożar rozniósł sie na Afrykę, i zaczął się tlić w Południowej Ameryce. Byłoby nonsensem obarczać Niemcy, albo kraje Europy za taki kataklizm i wędrówkę ludów z tym związana. To jest bumerang, którego obecnym celem jest zniszczenie cywilizacji łacińskiej, a także doprowadzenie do wojny totalnej, każdego z każdym, na czym jedyna wygrana strona ma być mafia globalna. Ta mafia jest ponad rasami, nacjonalizmami , ale wykorzystuje rasowe , cywilizacyjne, narodowe różnice do skłócenia ludzkości, a także do zlikwidowania poważnej części tej ludzkości. Oni już niewolników nie potrzebują, ich narzędziem władzy będą komputery i automacja. Żyjemy w najbardziej niebezpiecznej epoce.
       • monalisa2016 Re: Prawo moralne Rosji do pouczania? 24.11.21, 02:51
        Gdzie moralna alternatywa? Mialam kolege ktory urodzil sie w Kabulu, pokazywal mnie zdjecia jak wygladalo w owych czasach zycie w Kabulu jeszcze przed Brzezinskiego kabala by wciagnac ZSRR w wojne.Do czgo doprowadzony zostal Afganistan czy jest to tylko wina NATO? NIE, skoro jedna jak i druga strona nie ma czystgo sumienia przyznajmy sie do tego a nie wykorzystujmy tego dla propagandy by wybielac swoja strone grajac na sumieniach innych.
        • boavista4 Re: Prawo moralne Rosji do pouczania? 24.11.21, 04:22
         wlepiłem Szwejka, żeby dać do zrozumienia jak prawny i bezprawny jest nasz świat. Nie mniej jednak zniszczenia sowieckie były niczym w porównaniu do dewastacji Jankesów. A co łączy sowietów i Jankesów. ? Mieli tego samego stratega, który wynalazł oba systemy. Dzisiejsza Rosja się wyzwoliła spod kontroli tego stratega, a więc tym samym Rosja stała się alternatywa do wojen, kontroli, przymusu, co nie znaczy ze Rosja jest sama dobrocią.
    • berek_p Re: Prawo moralne Rosji do pouczania? 24.11.21, 11:32
     Niemcy sporo brudu zostawiły po 1941 roku na wschód od Bugu.
     I za te występki powinny płacić tyle lat ile ma wieków liczy niemiecka rzesza.
     Przez 1000 lat będą Niemcy płaciły rachunki za swoje nieludzkie czyny.
     Wojna w Afganistanie wybuchła kiedy USA i ich europejscy sprzymierzeńcy z NATO wspierali mudżahedinów z Pakistanu.Byli to pasztuni wysyłani na wojnę z Rosją na Afgańskiej ziemi.
     W Afganistanie Rosjanie budowali szpitale,szkoły,zakłady pracy,drogi i inną niezbędną infrastrukturę.

     Czego i ile zbudowały USA i ich wasale z NATO przez 20 lat wojny w Afganistanie ?
     Pomijam stworzenie uprawy maku i produkcji narkotyków przy pomocy doradców z USA.
      • berek_p Re: Prawo moralne Rosji do pouczania? 24.11.21, 12:30
       Na to zwracam szczególną uwagę.Na haniebne występki różnych zachodnich i polskich polityków, na ich agenturę w Rosji i byłych republikach radzieckich.
       Na budowę nacjonalistyczno-nazistowskiej Ukrainy z pomocą USA i wasalnej Polski nie pomijając o wkładzie Niemiec w zamachu stanu w 2014 roku na Ukrainie oraz podtrzymywaniu reżimu w Kijowie przez same Niemcy.
       Niemcy są tak samo niewinne i kryształowe jak tamci Niemcy co spalili Reichstag w latach 1930 wieku dwudziestego.
  • swiblowo Re: Prawo moralne Rosji do pouczania? 24.11.21, 12:51
   Taka jest polityka.
   Migranci to tylko instrument - do destabilizacji po to, zeby Rosja mogla "rozwiazac ten problem". - to sposob na wejscie do systemu europejskiego. /czego Polska nie chce /
   Dla nas to jest hemoroid - gdybysmy odpiwiedzieli agresywniej, strona przeciwna moze szybko zakonczyc ten cyrk, i my ladujemy w niekorzystnym swietle, jako kraj zwiekszajacy eskalacje. Przy czym poziom eskalacji moga regulowac same Bialorus i Rosja - a Zachodowi zalezy na deeskalacji.
   Takze pole manewru mamy tu... gorsze.

   Teraz odrzuc wszystkie morale - jakies argumenty ze Niemcy gdzies tam nie brali udzialu, poczucia sprawiedliwosci, ludzkiego wspolczucia itd.. to zobaczysz prawdziwy obraz polityki.
   Chyba nie myslisz na powaznie, ze Lawrowa wzruszaja ci ludzie? Oni nikogo nie wzruszaja -dlatego i sa te przychylne komentarze dla Polski, ktore ja podawalam a Igor radzil w nie nie wierzyc.
   Ten przyslowiowy zwyly Rosjanin nawet nie rozpatruje tego w tak zlozonych kategoriach i na wielu plaszczyznach jak chcesz to widziec ty!
   Zadanie jest proste - robimy chaos i proponujemy laskawie wyjscie z niego. Wsjo! Wyjscie z korzysciami dla Rosji moze nie jutro ale w przyszlosci.
   A wszystko co my tu rozpatrujemy to jak patrzec w srodek obrazu nie widzac tla.
   • monalisa2016 Re: Prawo moralne Rosji do pouczania? 24.11.21, 14:17
    Swiblowo przyłanczam się do twojej opinii ja ją rozszerzę, kryzys na granicy białorusko-polskiej to dowód że Rosja gra w taki czy inny sposób ręka w rękę z globalistami by złamać kręgosłup Polsce.
    Nic nie przychodzi przez noc tylko jest z dużym wyprzedzeniem globalnie planowane.
    Polska niby tanczy coś tam, coś tam werbalnie głosi pod ich muzykę ale mówiąc szczerze tego nie praktykuje budując mozolnie swoją niezależność od systemu.
    To że Bialorusi przetrącono kregosłup było dla mnie wielkim zaskoczeniem, a Putin wraz z Lawrowem dali naoczny dowód że są częścią globalnego systemu, kto wie czy nie pod presją Chin i ich kumpli z deepstate.
    W kontekście tego stawiam wątpliwości o rosyjskiej politycznej niezależności jak i suwerenności.

    Czy Igorowi będzie się to podobać czy nie jest mi to obojętne, każdy ma prawo do własnego zdania ale tak się widzi obecne rosyjskie poczynania które podważyły i zachwiały dotychczasowe moje zdanie o Rosji.
    • swiblowo Re: Prawo moralne Rosji do pouczania? 24.11.21, 18:24
     " Swiblowo przyłanczam się do twojej opinii ja ją rozszerzę, kryzys na granicy białorusko-polskiej to dowód że Rosja gra w taki czy inny sposób ręka w rękę z globalistami by złamać kręgosłup Polsce."

     Lisa, ja nie widze kregoslupa. Chce, ale nie widze!

     Polska nie ma kanalow dyplomatycznych do rozmow z Rosja. Gdyby bylo inaczej, to Duda dzwonilby do Putina, a nie Angela z Emanuelem na zmiane. To oznacza, ze Moskwa WIE, ze Polska zrobi to, o czym zdecyduja za nia inni - Unia, czy Stany , wszystko jedno.
     To oznacza, ze Polska jest tu przedmiotem a nie podmiotem.
     To oznacza, ze nie ma potrzeby lamac kregoslup - jego trzeba budowac. I to szybko.
     A jak kazdy czlowiek zwiazany bezposrednio i posrednio z forma fizyczna powiem Ci, ze na to jest jeden sposob - TRENING!!!!!
     • monalisa2016 Re: Prawo moralne Rosji do pouczania? 24.11.21, 19:21
      swiblowo napisała:

      > " Swiblowo przyłanczam się do twojej opinii ja ją rozszerzę, kryzys na granicy
      > białorusko-polskiej to dowód że Rosja gra w taki czy inny sposób ręka w rękę z
      > globalistami by złamać kręgosłup Polsce."
      >
      > Lisa, ja nie widze kregoslupa. Chce, ale nie widze!

      >
      > Polska nie ma kanalow dyplomatycznych do rozmow z Rosja. Gdyby bylo inaczej, to
      > Duda dzwonilby do Putina, a nie Angela z Emanuelem na zmiane. To oznacza, ze M
      > oskwa WIE, ze Polska zrobi to, o czym zdecyduja za nia inni - Unia, czy Stany
      > , wszystko jedno.
      > To oznacza, ze Polska jest tu przedmiotem a nie podmiotem.
      > To oznacza, ze nie ma potrzeby lamac kregoslup - jego trzeba budowac. I to szyb
      > ko.
      > A jak kazdy czlowiek zwiazany bezposrednio i posrednio z forma fizyczna powiem
      > Ci, ze na to jest jeden sposob - TRENING!!!!!
      >

      Mam inne zdanie ale rozumie twoje. Gdyby nie miala Polska kregoslupa nie stawialaby tak silnego oporu jaki stawia ona wraz z Wegrami i innymi w unii, a jednak unia boi sie niesamowicie Polexitu ktory w najgorszym wypadku moze zagrozic istnieniu jej, o tym moze miesiac, moze troche pozniej wyrazila w dramatycznej wypowiedzi wiceprzewodniczaca Parlamentu Europejskiego Katarina Barley. Gdyby nie miala Polska kregoslupa bylaby dawno zlamana i zmuszona tanczyc pod dyktando unii zalewajac Polske tak jak sie zalewa inne kraje wiadomymi, nieproszonymi goscmi chocby dla tego przykladu. Unia traktuje wszystkich, znaczy wszystkie spoleczenstwa jako przedmioty ktore musza pelzac na kolanach wobec podmiotu ktory ja utrzymuje i umozliwia jej "krolewskie zycie".

      Co do bezposredniego telefonu Warszawa : Moskwa tu masz racje ale zrozum okrzyknieta przez wiadome media za "najpotezniesza polityk swiata" ona chce tanczyc za wszystkich na arenie swiata by sie profilowac a w zasadzie w Niemczech uchodzi za najbardziej szkodliwego polityka powojennych Niemiec ktora nie tylko o malo nie rozbila unii ale wprowadzila niej wiele chaosu jak i jak i ja poroznila. Co mnie razi w Polsce, raza mnie fobie a szczegolnie na punkcie Rosji nie wspominajac juz o Niemczech.
   • eva15 Re: Prawo moralne Rosji do pouczania? 24.11.21, 16:26
    swiblowo napisała:

    > Teraz odrzuc wszystkie morale - jakies argumenty ze Niemcy gdzies tam nie brali
    > udzialu, poczucia sprawiedliwosci, ludzkiego wspolczucia itd.. to zobaczysz pr
    > awdziwy obraz polityki.
    > Chyba nie myslisz na powaznie, ze Lawrowa wzruszaja ci ludzie? Oni nikogo nie w
    > zruszaja -dlatego i sa te przychylne komentarze dla Polski, ktore ja podawalam
    > a Igor radzil w nie nie wierzyc.

    Oczywiście, że nie myślę, wiadomo - polityka to cynizm. Ale to moralizowanie, jakie uprawia Ławrow, a na forum Igor, jednak mnie wkurza, mimo że wiem, że służy politycznym rozgrywkom (w przypadku Ławrowa).
    • swiblowo Re: Prawo moralne Rosji do pouczania? 24.11.21, 17:19
     A my - Polska, moglibysmy to ich umoralnianie wykorzystac przeciwko nim. Wszystko, co Ty wylozylas w pierwszym poscie puscic w miedzynarodowa przestrzen medialna. Pokazac rysy na "nieskazitelnym charakterze". Tylko zeby to zrobic trzeba przestawic sie na ich mentalnosc - czyli korzysci a nie walka " dobra ze zlem" - co my uprawiamy.
     Puszczac te informacje cala dobe razem z obrazkami z granicy na caly swiat. Poderwac im reputacje. Wyniszczac nerwowo.
     Ja Ci mowie - totalny trolling na 50 frontach, zeby sie nie pozbierali.
   • elka-sulzerowa2 Re: Eva co ty na to? 24.11.21, 15:57
    Nic sie nie dzieje w prozni. Bezustanne proby destabilizacji Rosji jak i innych krajow nie zniewolonych jeszcze przez "zachod" znajduja swoja odpowiedz w nieoczekiwanych miejscac ... w tym przypadku bialirusko/polskiej granicy z "zachodem".
    "Zachod", od chocby 2014 roku, prowadzi proxi wojne z Rosja wpieprzajac sie do jej podbrzusza na Ukrainie.
    Wszystkie spolegle ciule krecace sie wokol US tym zapedom przyklaskuja jak i biora w nich czynny udzial, po bozemu i demokratycznie oczywiscie.

    No ale na te zbrodnucze dzialania "zachodu" nie zwracajmy uwagi. My mamy patrzec na te wrogie tlumy wdzierajace sie tam gdzie "zachod" nie bedzie ich bombardowac.      • monalisa2016 Re: To jest katastrofa dla Niemiec ale i dla Rosj 24.11.21, 16:31
       Jestem tego samego zdania, ludzie pytaja sie Roger'a Köppel'a czy maja szanse na azyl w Szwajcarii to juz duzo znaczy. Cztery lata stracone dla Niemiec, cztery lata zaciskania kieszeni w imie fiktywnej ideologii, cztery lata wrogie dla naszych osciennych sasiadow i Rosji, ... czekaja nas ciezkie czasy albo podjecie decyzji opuszczenia absurdystanu.
      • elka-sulzerowa2 Re: To jest katastrofa dla Niemiec ale i dla Rosj 24.11.21, 16:53
       eva15 napisała:

       > Ten nowy rząd to prawdziwa katastrofa dla Niemiec ale i dla Rosji. NS2 jest pow
       > ażnie zagrożony, a Berbock jako szef MZS oznacza wrogą politykę wobec Rosji.
       > Do władzy dochodzą już nien tylko dyletanci, ale i jednocześnie szaleńcy nabuzo
       > wani ideowo.

       Kto na tym nie-rzadzie zyskuje?
       Przecietny Niemiec?
       Ponadnarodowe korporacje decydujace kogo Niemcy wybieraja?
       Wyglada na to, ze US i Niemcy mogliby sie wymieniac nie-rzadami. (sarkazm)


      • herr7 Re: To jest katastrofa dla Niemiec ale i dla Rosj 24.11.21, 20:32
       eva15 napisała:

       > Ten nowy rząd to prawdziwa katastrofa dla Niemiec ale i dla Rosji. NS2 jest pow
       > ażnie zagrożony, a Berbock jako szef MZS oznacza wrogą politykę wobec Rosji.
       > Do władzy dochodzą już nien tylko dyletanci, ale i jednocześnie szaleńcy nabuzo
       > wani ideowo.

       Dla Rosji najważniejsze jest uniknięcie wojny, w tym wojny domowej. Resztę można rozwiązać pod warunkiem, że w rosyjskiej polityce przeważy pragmatyzm, a nie oglądanie się na to co powie Zachód. Zachód zawsze będzie wrogiem Rosji i będzie to tym bardziej okazywał im bardziej postawa Rosji będzie defensywna. Przede wszystkim w strategicznym interesie Rosji są dobre relacje z Chinami i ścisła współpraca gospodarcza i wojskowa, w tym wspólne projekty rozwojowe. Np. Chińczycy są już bardzo silni w mikroelektronice, a dla Rosjan to nie jest silna strona.
       Dla Rosjan NS2 może być i pusty pod warunkiem, że Gazpromowi zwrócą się koszty jego budowy. Jeżeli Zachód za zgodą Niemiec uniemożliwi jego wykorzystanie to Putin pod żadnym pozorem nie powinien się troszczyć o los niemieckiego przemysłu, a raczej zapowiedzieć że NS3 pójdzie, ale do Chin. Rosja ma największe zasoby gazu (25%), drugi jest Iran (17%). Zachód może więc nakładać sobie na te kraje sankcje, ale to jedynie powinno je zbliżać do siebie.
       Nowy niemiecki rząd może być antyrosyjski, ale czy w związku z tym DW musi mieć możliwość funkcjonowania w Rosji? Tak na początek. Słabością polityki rosyjskiej jest przewidywalność Putina i Ławrowa. Ławrow już obecnie się zestarzał, a jego skuteczność jako szefa rosyjskiego MSZ jest wątpliwa. A Putin musi się zatroszczyć o dobrego następcę. Najlepiej człowieka mającego już jakieś osiągnięcia - twardego, ale zarazem pragmatycznego, a przede wszystkim decyzyjnego. Taki kraj jak Rosja musi mieć silnego lidera, inaczej jest katastrofa.
     • elka-sulzerowa2 Re: Eva co ty na to? 24.11.21, 16:37
      monalisa2016 napisał(a):

      > No, no co za dwulicowe pouczanie, z jednej strony sie ich wybieralo nieprawdasz
      > Elka, a z drugiej strony sie ich "gani". Gdzie tu kregoslup, gdzie moralnosc?
      > smile Jak to nazwac Elka? smile, smile
      >

      Lisa, a ty znow o czym?
      Moze daj sobie spokoj z moimi wpisami bo one zdecydowanie przerastaja twoje genialne mozliwosci intelektualne.
  • monalisa2016 Re: Prawo moralne Rosji do pouczania? 24.11.21, 16:51
   No prosze, prosze czym sie roznia szwedzcy demokraci od naszych, nowa pani premier Szwcji:

   "Andersson bereut Politik der offenen Grenzen / Andersson wyraża ubolewanie z powodu polityki otwartych granic"

   jungefreiheit.de/politik/ausland/2021/schweden-andersson-wahl/
   • monalisa2016 Re: Prawo moralne Rosji do pouczania? 24.11.21, 17:00
    Czyzby EU przyszla nareszcie po rozum do glowy i chce wszystkich ktorym udalo sie przedostac z Bialorusi do EU deportowac do Lukaszenki? smile

    www.youtube.com/watch?v=gHSlkcY-xrg

    Bialorus obowiazuje tak zwane "Drittstaatenregelung / Regulacja państwa trzeciego" do ktorego sie zoobowiazala.

    de.wikipedia.org/wiki/Drittstaatenregelung
    • berek_p Re: Na koniec Niemców sąsiedzi otoczą murem 24.11.21, 17:16
     USA i zachód w Libii czy Syrii wspierają tylko "nieuzbrojonych" cywili a w Rosji i na Białorusi wyłącznie pokojowo nastawionych opozycjonistów.
     A na Ukrainie wspierali i finansowali pokojowych opozycjonistów z Prawego Sektora.
     Obecnie wspierają inne organizacje paramilitarne mordujące swoich wrogów w Donbassie.
     Ten zachód to jakaś filantropijna Unia . Wspiera wszystkich chętnych cywili dla idei wink
    • monalisa2016 Re: Na koniec Niemców sąsiedzi otoczą murem 24.11.21, 19:48
     reitschuster.de donosi na spolecznosciowym portalu (cytat)

     "Die Ampel will die EU "zu einem föderalen europäischen Bundesstaat" umwandeln. Seite 131 Koalitionsvertrag.
     Das bedeutet: Keine souveränen Staaten mehr. Keine Nationen.
     Wie wird das in den anderen EU-Ländern ankommen, dass sie ausgerechnet Berlin derart beglücken will?"


     cos podobnego o federalnym europejskim panstwie mialo FDP w swoim programie wyborczym.
     • monalisa2016 Re: Na koniec Niemców sąsiedzi otoczą murem 24.11.21, 20:35
      Koalitionsvertrag, Seite 131 / strona 131 umowy koalicyjnej

      "Zukunft der Europäischen Union

      Die Konferenz zur Zukunft Europas nutzen wir für Reformen. Erforderliche Vertragsänderungen
      unterstützen wir. Die Konferenz sollte in einen verfassungsgebenden Konvent münden und zur
      Weiterentwicklung zu einem föderalen europäischen Bundesstaat führen
      , der dezentral auch nach den Grundsätzen der Subsidiarität und Verhältnismäßigkeit organisiert ist und die Grundrechtecharta zur Grundlage hat. Wir wollen das Europäische Parlament (EP) stärken, z. B. beim Initiativrecht;
      vorzugsweise in den Verträgen, andernfalls interinstitutionell. Wir werden der Gemeinschaftsmethode wieder Vorrang geben, aber wo nötig mit einzelnen Mitgliedstaaten vorangehen. Wir unterstützen ein einheitliches europäisches Wahlrecht mit teils transnationalen Listen und einem verbindlichen Spitzenkandidatensystem. Wenn bis zum Sommer 2022 kein neuer Direktwahlakt vorliegt, wird Deutschland dem Direktwahlakt aus 2018 auf Grundlage eines Regierungsentwurfes zustimmen...."


      Co na to inne panstwa?
  • rosjaiswiat1 Podstawowy blad w rozumowaniu :-) 24.11.21, 21:26
   Zalozycielka watku zarzuca Rosji to, ze ona twierdzi, ze problemy z migrantami to skutek agresywnej polityki, ktora zachod prowadzi. Przy tym ani Putin, ani Lawrow, ani zaden inny polityk rosyjski, nie powiedzieli, ze problemy z migrantami, z ktorymi spotkal sie zachod, to wynik agresywnej polityki, ktora prowadza Niemcy.
   Wiec trudno zrozumiec, dlaczego Ewa caly czas probuje udowodnic, ze Niemcy nie sa winne, albo najmniej winne. Przeciez nikt konkretnie niemcy nie o nic nie oskarza.


   I kolej a sprawa.
   Cale to zajscie na granice bialorusko-unijnej (tak to okresle), to burza w szklance wody, poniewaz ta ilosc migrantow, ktora potencjalnie "zagraza" Unii, jest kropla w morzu, i gdyby komus nie zalezalo na tym, zeby rozdmuchac ta sprawe, to nie bylaby warta nawet jednego wpisu na naszym forum.
   Jestem pewien, ze w ciagu tych miesiecy, co trwa awantura na polsko-bialoruskiej granice, przez Ukraine do Unii przedostalo sie tysiace "migrantow". Ale nikt z tego nie robi problemu, poniewaz nabderowcy sa swoi sukin syny smile

   I przy okazji chce przypomniec tytul watku, ktory zalozyla Ewa na poczatku calego tego zajscia:

   Łukaszenka kontratakuje i to jak!!!

   Ha, ha, on jest dobry, ten koleżka. Nielegalni imigranci z Afganistanu, Iranu , Iraku i Bóg jeden wie skąd jeszcze szturmują granicę litewską od strony Białorusi:

   forum.gazeta.pl/forum/w,154812,171984771,171984771,Lukaszenka_kontratakuje_i_to_jak_.html
   Wiec co zmienilo sie? Od zachwytu postepowaniem Lukaszenko, do krytyki Putina i lawrowa.
    • eva15 Re: Podstawowy blad w rozumowaniu :-) 24.11.21, 22:09
     Nie, nie korzystałam, mój wyjazd do Niemiec miał zupełnie inny charakter niż za kasą i lepszym życiem, mimo że to wmawia mi Igor. Zna moje życie lepiej niż ja.

     Pomijając mnie - większość Polaków w Niemczech dość szybko szła do pracy, chciała się dorobić i czegoś nauczyć. Większość muzułmanów nigdy do pracy nie poszła i nie pójdzie. Nawet w 3. pokoleniu Turków ca 30% żyje z socjalu, a Turcy na tle innych muzułmanów są naprawdę pracowici.
     • rosjaiswiat1 Re: Podstawowy blad w rozumowaniu :-) 24.11.21, 22:47
      eva15 napisała:

      > Nie, nie korzystałam, mój wyjazd do Niemiec miał zupełnie inny charakter niż za
      > kasą i lepszym życiem, mimo że to wmawia mi Igor. Zna moje życie lepiej niż ja

      Mnie naprawde jest absolutnie obojetnie dlaczego ty wyjechala do Niemiec. Jesli twierdzisz, ze wyjechala po to, zeby twoje zycie pogorszylo sie, to znaczy tak i jest smile
      • eva15 Re: Podstawowy blad w rozumowaniu :-) 24.11.21, 23:14
       rosjaiswiat1 napisał:


       > Mnie naprawde jest absolutnie obojetnie dlaczego ty wyjechala do Niemiec.

       Sugerowałeś, że wiesz, czemu wyjechałam.


       Jesli
       > twierdzisz, ze wyjechala po to, zeby twoje zycie pogorszylo sie, to znaczy tak i jest smile

       Igor, gdzie ja to napisałam? Co raz bardziej tracisz w moich oczach. Dyskutujesz emocjonalnie i się głupio zacietrzewiasz. Ty znasz tylko powody finansowe, ale można wyjechać z innych powodów niż twoje, wierz mi. Czasem wcale nie chodzi o kasę, ale np. o sytuację rodzinną i niejako rodzinny przymus. Ja Zachód znałam od wczesnej młodości i Polski opuszczać nie chciałam, wyjechałam wbrew samej sobie, czasem tak bywa.
       Przykro cię czytać z twoimi bezsensownymi złośliwościami.
   • eva15 Po co przekręcasz? 24.11.21, 22:04
    rosjaiswiat1 napisał:

    > Zalozycielka watku zarzuca Rosji to, ze ona twierdzi, ze problemy z migrantami
    > to skutek agresywnej polityki, ktora zachod prowadzi. Przy tym ani Putin, ani
    > Lawrow, ani zaden inny polityk rosyjski, nie powiedzieli, ze problemy z migrant
    > ami, z ktorymi spotkal sie zachod, to wynik agresywnej polityki, ktora prowadza
    > Niemcy.

    Nigdzie tak nie piszę. Piszę, że Ławrow przypomina EU, że ta imigracja to wynik wojen prowadzonych przez Zahcód i Zahcód powinien się imigrantami zająć. Na Zachodzie rzecz jasna zajmą się tylko Niemcy, czego Ławrow nie mówi, ale dobrze o tym wie. .


    > Wiec co zmienilo sie? Od zachwytu postepowaniem Lukaszenko, do krytyki Putina
    > i lawrowa.

    Mnie się nie podoba rosyjskie moralizowanie i dlatego przypominam, że sami bombardowaliście Afganistan, a ty pouczasz mnie o obowiązkch moralnych mimo, że to ty strzelałeś w Afganistanie nie ja. Tylko to mi się nie podoba, co do reszty nie ma punktów spornych.
    • rosjaiswiat1 Ja przekrecam? 24.11.21, 22:38
     eva15 napisała:

     > Nigdzie tak nie piszę.

     Alez piszesz. Przeczytaj uwaznie swoja wesola tworczosc


     >Piszę, że Ławrow przypomina EU, że ta imigracja to wynik
     > wojen prowadzonych przez Zahcód i Zahcód powinien się imigrantami zająć.

     I prawidlowo pisze. kto rozpieprzyl Libie? Co zachod zapomnial w iraku? Wiec musi zajac sie migrantami.


     > Na Zachodzie rzecz jasna zajmą się tylko Niemcy, czego Ławrow nie mówi, ale dobrze o
     > tym wie. .

     Jak chca tym zajac sie, to niech zajmuja sie. Co ma do tego Lawrow, i nymy czemu on tym musi martwic sie?


     > Mnie się nie podoba rosyjskie moralizowanie

     Ha,ha. Nie podoba sie moralizowanie? otoz, nie ma ze strany Rosji zadnego moralizowania. I przypominanie Afganistanu nie jest na miejscu. Zacznimy od tego, ze ZSRR wszedl do tego kraju na zaproszenie jego rzadu, i na poczatku wszystko bylo bardzo spokojnie, az do chwile, gdy jeden taki postanowil zrobic z Afganistanu drugo Wietnam dla ZSRR. Czy ten jeden taki pomyslal chcociazby przez sekundu o Afganczykach?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka