Dodaj do ulubionych

Śmierć górników w Kuzbasie - symbol Rosji Putina

29.11.21, 00:09
W tym tygodniu w Zagłębiu Węglowym w Kuzbasie doszło do strasznej tragedii podczas wybuchu metanu w prywatnej kopalni węgla. Zginęło prawie 60 górników, a dochodzące z mediów szczegóły rysują coraz straszniejszy obraz, który można nazwać wręcz symbolicznym wzorcem stanu, w jakim znajduje się Rosja pod rządami szajki Czekistów Putina.
Okazało się, że praktycznie wszystkie czujniki metanu rozmieszczone w kopalni były zaklejone taśmą izolacyjną, aby nie przeszkadzały w fedrowaniu, przy czym zakleili je sami górnicy, próbujący ciężką pracą zarobić na podstawowe utrzymanie w trakcie ciężkiego kryzysu i szalejącej inflacji. Oczywiście było to wygodne dla właścicieli, bo mogli osiągnąć większe zyski, sami niczym nie ryzykując.

Jednym z właścicieli kopalni jest syn deputowanego (posła) do Dumy z frakcji Jedyna Rosja, czyli oficjalnego narzędzia Władz na Kremlu. Nic więc dziwnego, że synalek nie musi się niczym przejmować, ma najlepszą "kryszę". Natomiast drugi syn mieszka w Monako, najwyraźniej pilnując nakradzionej i wywiezionej fortuny, ot taki patriotyczny rodzinny Biznes smile

Rodzinom zamordowanych ( no bo to było faktycznie morderstwo) mają wypłacić po 250 tys. rubli, czyli ok. 2,14 tys. $ i można nająć nowe "armatnie mięso", nie ma co się przejmować - baby nowych narodzą... oczywiście ta kopalnia to nie jest żaden wyjątek, po prostu padło akurat na nią, bo wszędzie panuje identyczne podejście do BHP.

Te zaklejone czujniki niebezpieczeństwa są także symbolem obecnej Rosji, gdzie Czekiści dobijają ostatnie samosiejki Demokracji, jak organizacja Nawalnego czy Memoriał, aby mieć święty spokój w ciężkim trudzie okradania rosyjskiej kolonii i wywożenia łupów na Zachód. Zapominają przy tym, że zadaniem tych czujników jest ostrzeganie przed powstaniem sytuacji, która może doprowadzić do strasznego wybuchu i katastrofy całego kraju. Nikt nie wie, kiedy to nadejdzie, choć raczej nikt nie wątpi, że sytuacja robi się coraz groźniejsza. Ale WŁADZA nie chce słyszeć żadnych alarmów.
link:www.salon24.pl/u/marek-w/1184853,smierc-gornikow-w-kuzbasie-arcysymbol-rosji-putina
Obserwuj wątek
  • walter622 Śmierć górników i kłamstwa 29.11.21, 14:50
   yabbaryt napisał:
   > Rodzinom zamordowanych ( no bo to było faktycznie morderstwo) mają wypłacić po
   > 250 tys. rubli, czyli ok. 2,14 tys. $

   Po kiego tak bezmyślnie kłamiesz ?
   Zgodnie z zasada - każda okazja jest dobra by kolejny raz opluć Rosję i Rosjan.

   "Dyrekcja kopalni zapowiedziała, że ​​zapłaci ofiarom i rodzinom zabitych ponad 300 mln rubli.
   Środki zaczną być przekazywane rodzinom ofiar 29 listopada: krewni ofiar otrzymają 2 miliony rubli jednorazowo dodatkowo każdy członek rodziny osobiście - kolejny milion rubli. „Średnio każda rodzina otrzyma ponad 6 milionów rubli”, powiedziała służba prasowa Listvyazhnaya.
   Dodatkowo lokalny samorząd wypłaci po 250 tyś. rubli rodzinom ofiar/

   tass.ru/proisshestviya/130167
   >Jednym z właścicieli kopalni jest syn deputowanego (posła) do Dumy z frakcji Jedyna Rosja,

   Omawiana kopalnia stanowi własność holdingu "СДС", a nie jakiegoś "syna deputowanego".

   > Zginęło prawie 60 górników,

   51
      • yabbaryt Re: Śmierć górników i kłamstwa 30.11.21, 20:54
       Popieram Igor. Wysyłanie do psychuszek i robienie wariatów z ludzi którzy mają niewłaściwe poglądy to stara sowiecka tradycja która tu kwitnie. Co do sedna sprawy to statystyki wypadków górniczych w Rosji jest dość przerażająca, zresztą nie tylko w górnictwie. Każdy wysykosciowiec w Rosji kosztuje średnio życie dwóch budowlańców. Rosja jest niby potęgą technologiczną a nie potrafi skutecznie chronić życia pracowników.
       • yabbaryt Re: Śmierć górników i kłamstwa 01.12.21, 07:26
        to realia technologicznego supemocarstwa:
        2004
        10 kwietnia - ROSJA - 47 górników zginęło w wyniku wybuchu metanu w nowej, nowocześnie wyposażonej kopalni "Tajżyna" w Kuzbasie. Wybuch zastał górników na głębokości ok. 700 metrów.

        28 listopada - ROSJA - 13 górników zginęło w wybuchu metanu w kopalni "Listwiażnaja" w obwodzie kemerowskim na Syberii. Była to siódma w 2004 roku katastrofa w kopalniach Kuzbasu.
        2005
        9 lutego - ROSJA - W wybuchu metanu w kopalni "Jesaulskaja" w Kuzbasie zginęło 25 górników.

        2006
        7 września - ROSJA - 25 górników zginęło w pożarze w kopalni złota "Darasunskij" w obwodzie czytyjskim na Syberii, należącej do brytyjskiej spółki Highland Gold Mining (HGM). Pożar wybuchł, gdy podczas prac spawalniczych zapaliły się drewniane konstrukcje. W akcji ratowniczej uczestniczyła rekordowa liczba 380 ratowników górniczych z kilku regionów Rosji.

        2007
        19 marca - ROSJA - W kopalni węgla "Uljanowskaja" w zagłębiu kuźnieckim na Syberii zginęło 110 osób - była to największa katastrofa górnicza od czasu rozpadu ZSRR. Władze podały, że przyczyną było świadome zaniedbanie - umyślne uszkodzenie systemu bezpieczeństwa.
        24 maja - ROSJA - 38 górników zginęło, a siedmiu zostało rannych w następstwie wybuchu metanu w kopalni węgla "Jubilejnaja" w Kuzbasie, leżącej niedaleko kopalni "Uljanowskaja". "Jubilejnaja" należy do koncernu "Jużkuzbassugol" wydobywającego głównie węgiel koksujący.
        26 czerwca - ROSJA - Siedmiu górników zginęło w wybuchu metanu w kopalni węgla "Komsomolskaja" w Workucie na Syberii. W chwili wybuchu pod ziemią znajdowało się 277 ludzi.

        2010
        8-9 maja - ROSJA - Wybuchy metanu w kopalni Raspadskaja w obwodzie kemerowskim na Syberii spowodowały śmierć43 górników.
        2013
        11 luty - ROSJA - Co najmniej 18 górników zginęło, a trzech zostało rannych w wyniku wybuchu metanu w kopalni węgla Workutinskaja w Workucie w Republice Komi, na północy Rosji.
        .
        Ja wiem, ze fajnie sie popiera Rosje ale najlepiej i najbezpieczniej robic to mieszkając gdzies daleko od Rosji
      • yabbaryt Re: Śmierć górników i kłamstwa 04.12.21, 11:51
       zacytowałem artykuł z Salonu 24. Więc pretensje do autora. A co do statystyk wypadków kopalnianych to też są fałszywe? Jakoś przedstawiciele mocarstwa technologicznego, (zwłaszcza ci co nie mieszkają w Rosji i nie muszą codziennie zasuwać w rosyjskiej fabryce czy kopalni) jakoś bardzo niechętnie poruszają temat bezpieczeństwa pracy w rosyjskich kopalniach, fabrykach czy budowach. Lepiej się chwalić nowymi bombami czy rakietami.
       • kommersant Re: Śmierć górników i kłamstwa 04.12.21, 12:35
        Pan wie chociaz ile to wegla Rosja produkuje? Sadze ze chyba nie bardzo.
        1 katastrofa raz na 10 lat.
        W Polsce w pandemii mamy prawie 200.000 zgonow dodatkowych.

        Zapalmy raczej swieczke symboliczna ofiarom kowida (polskim, rosyjskim ukrainskim nawet tym starym biednym zmanipulowanym staruszkom banderowskim).
        • kommersant Re: Śmierć górników i kłamstwa 04.12.21, 12:41
         Tak tylko wyjasnie ze według Reutersa Rosja nie uwzgledniona jest na koniec pazdziernika 725.000 istnien zywych w plecy. Polska na 100 tydzien jakies 180.000 (3,86 razy mniej ludnosci) . Wszystkich bije na głowę niestety Bułgaria.
         Z tym ze to tak idzie ze wariant Delta idzie z Indii przez Kazachstan Rosje Ukrainę i dotarła niestety do Europy. Czyli Rosja jest w fazie wygasania (miejmy nadzieje) Delty a Europa w fazie wzrostu.

         docs.google.com/spreadsheets/d/1mb-ri0bgduzzQrbmv9JvjChnBQ6euxTqVzHmmiZHLp0/edit?fbclid=IwAR17GOjOP1vMBsNwRJkKt0nWh8tPLEdmFHbnNdCStm3pnM6C68J2cWodAGU#gid=1669722389

         Moze o tym dyskusja a nie o wstretnych kacapach. Tyle zgonow w Polsce a wojny przeciez ni ma. To co bedzie jak bedzie ta upragniona wojna z ruskimi. Cos jak drugie powstanie warszawskie.
   • kommersant Re: i tu nakłamał 04.12.21, 13:31
    Ja wiem ze to zabrzmi cynicznie ale wypadki niestety chodza po górnikach i oni sa swiadomi ze to nie praca biurowa gdzie mozna sie zaciac papierem
    Ruskich chinskich a dla yabbaryta niestety tez polskich bo w zła godzine watek zaczał
    Specjalnie z wolskiego TVP
    www.tvp.info/57277526/wstrzas-w-kopalni-bielszowice-nadal-nie-ma-kontaktu-z-dwoma-gornikami

    Z tym z z tym zacieciem papierem to niestety było aktualne do wiosny 2020. Teraz jest inaczej.
  • walter622 aresztowania 15.12.21, 11:51
   yabbaryt napisał:
   a> W tym tygodniu w Zagłębiu Węglowym w Kuzbasie doszło do strasznej tragedii pod
   > czas wybuchu metanu w prywatnej kopalni węgla.

   Wspolwlasciela holdingu SDS - Fiedjaewa - aresztowano.

   news.mail.ru/incident/49227330/?frommail=1

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka