Dodaj do ulubionych

Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2

01.12.21, 10:50
Niemcy nienachalnie zaproponowali Rosji uruchomienie NS-2 jeszcze przed ukonczeniem certyfikacji, i to pomoze Europejczykom nie zamarznac w nadchadzacej zimie.. Okazuje sie, ze maksymalna kara wyniesie zaledwie 1 mln Euro, i to w postaci jednorazowe. Czyli zaplac milon Euro i pompuj gaz do woli. Biorac pod uwage koszt gazociagu, a rowniez zyski, ze sprzedazy gazu, 1 mkn Euro to bardzo mala kwota, wiec wydawaloby sie, zaplac i zarabiaj.
Ale ja, na mijscu kierownictwa Gazpromu, w to nie bawilbym sie, mam ku temu kilka powodow:

1. Od razu po urochomienu NS-2 ceny na gaz gwaltownie spadna. Wiec Gazpromowi trzeba bedzie sprzedawac c duzo wieccej gazu, zeby zarobic to, co zarabia dzis, nie uruchomiajac NS-2.

2. Nie mam zadnych watpliwosci, ze wrazie uruchomienia gazociagu bez niezbednych formalnosci, amerykanskie dupolizy, czytaj Polska i inne nie zbyt potezne, a bardzo krykliwe panstewka, podadza na gazprom w sad, ktory na pewno wyda wyrok skazujacy, i wymierzy bardzo dotklowa kare finansowa;

3. Media na zachodzie rozdmuchaja sprawa do granic absurdu. Oni nie beda pisac o tym, ze Rosja uratowala Europe przed zamarzaniem,a tylko o tym, ze Rosja jest panstwem, ktore nie przestrzega zadnych zasad.

Wiec, mam taka nadzieje, w gazpromie siedza nie glupsi ode mnie ludzi, i nie skorzystaja z "okazji", a cierpliwie doczekaja sie ukonczenia certyfikacji NS-2, a pierwsze dostawy gazu tym rurociagiem rozpoczna dopiero wtedy, gdy, zrobi sie pusto, a magazyny w Europie beda puste. To pozwoli zwiekszyc dostawy gazu bez sezonowej obnizki ceny.
Obserwuj wątek
      • rosjaiswiat1 Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 01.12.21, 17:39
        berek_p napisał:

> Idealny dla Gazpromu jest start NS2 w sierpniu i wyłączenie w październiku aż d
        > o maja na przegląd techniczny.

Nie da sie wykluczyc, ze wlasnie tak i bedzie smile

> Czy 1 nitka już bez przeszkód tłoczy gaz czy czeka aż ukończą certyfikat 2 nitki ?

1 nitka jest wypelniona tak zwanym technicznym gazem, ale czeka na ukonczenie certyfikacji.
      • rosjaiswiat1 Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 01.12.21, 22:43
        eva15 napisała:

> Losy NS2 rozgrywająsię aktualnie w US-Kongresie, gdzie w tej sprawie skaczą sob
        > ie do oczu Demsy (nie popierające sankcji) z Repsami (popierającymi sankcje) .
        > Niemcy czekają w napięciu na wynik.

NS 2 jest zbudowany, i tylko wojna moze uniemozliwic jego uruchomienie. Zadne mozliwe do wprowadzenia sankcje nie sa wstanie tego zrobic.
        • eva15 Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 01.12.21, 22:52
          rosjaiswiat1 napisał:

> NS 2 jest zbudowany, i tylko wojna moze uniemozliwic jego uruchomienie.

No to czemu Rosja nie uruchamia a Niemcy nie wydają certyfikatu? Wojny nie ma.

Zadne
          > mozliwe do wprowadzenia sankcje nie sa wstanie tego zrobic.

Czemu Niemcy w napięciu czekają na decyzję z USA?

• rosjaiswiat1 Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 01.12.21, 23:00
            eva15 napisała:

> No to czemu Rosja nie uruchamia a Niemcy nie wydają certyfikatu? Wojny nie ma.

Bardzo dziwne pytanie. Przeciez musza byc zalatwione wszystkie formalnosci, zwiazane z uruchomieniem KAZDEJ budowy.

> Czemu Niemcy w napięciu czekają na decyzję z USA?

A w jaki sposob to napiecie przejawia sie?
            • eva15 Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 01.12.21, 23:05
              rosjaiswiat1 napisał:

> eva15 napisała:
              >
              > > No to czemu Rosja nie uruchamia a Niemcy nie wydają certyfikatu? Wojny ni
              > e ma.
              >
              > Bardzo dziwne pytanie. Przeciez musza byc zalatwione wszystkie formalnosci, zwi
              > azane z uruchomieniem KAZDEJ budowy.

No to powtórzę:

> > No to czemu Rosja nie uruchamia a Niemcy nie wydają certyfikatu? Wojny nie ma.

Niemcy wyraźnie przeciągają decyzję z certyfikatem, który sam w sobie jest czystą formalnością i dawno powinien być wydany. Putin to wie i się denerwuje. Dał Niemcom daedline do 06.01.2022.

> > Czemu Niemcy w napięciu czekają na decyzję z USA?
              >
              > A w jaki sposob to napiecie przejawia sie?

W artykułach prasowych o awanturach w US-Kongresie. Niemcy naciskają jak mogą, ale czy mają wystarczającą moc?

• rosjaiswiat1 Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 01.12.21, 23:21
                eva15 napisała:

> No to powtórzę:
                > No to czemu Rosja nie uruchamia[b] a Niemcy nie wydają certyfikatu?
                > ]Wojny nie ma.

Certyfikat nie wydaje sie z dnia na dzien. Sa odpowiednie terminy, ktore nie zostali jeszcze przekroczone.

> Niemcy wyraźnie przeciągają decyzję z certyfikatem, który sam w sobie jest czys
                > tą formalnością i dawno powinien być wydany.

Nic podobnego, jak juz zauwazylem troche wczesniej, nic jeszcze nie wskazuje na to, ze decyzja z wydaniem certyfikatu jest przeciagana.

>Putin to wie i się denerwuje.

Widac mowa o innym Putinie, bo ten ktorego znam nie wykazuje zadnego zdenerwowania w tej sprawie.

> Dał Niemcom daedline do 06.01.2022.

Czy mozesz wskazac zrodlo tej informacji?

> W artykułach prasowych o awanturach w US-Kongresie. Niemcy naciskają jak mogą,
                > ale czy mają wystarczającą moc?

Maja, wlasnie dlategp w swoim czasie USA byli zmuszeni pogodzic sie z tym, ze NS 2 bedzie zbudowany.
                • eva15 Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 01.12.21, 23:29
                  Próbowałam znaleźć link do wypowiedzi Putina, na szybko już nie znalazłam. Możesz wierzyć, albo nie - ja to czytałam. Sęk w tym, że w internecie coraz więcej rzeczy po prostu znika.

Oczywiście, że decyzja jest przeciągana i wiąże się z decyzjami Kongresu. Gazociąg stoi gotowy już od miesięcy.
                  • rosjaiswiat1 Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 01.12.21, 23:38
                    eva15 napisała:

> Próbowałam znaleźć link do wypowiedzi Putina, na szybko już nie znalazłam. Może
                    > sz wierzyć, albo nie - ja to czytałam. Sęk w tym, że w internecie coraz więcej
                    > rzeczy po prostu znika.

Widziszli, z runetu wypowiedzi Putina nie zniakaja. Ja moge uwierzyc tobie na slowo, ze ty gdzies cos podobnego przeczytala, a czy to co przeczytala jest prawda, to bardzo watpie. Poniewaz Putin mowil o tym, ze do konca grudnia druga nic tego gazociagu musi byc wypelniona gazem technicznym. Wiec jesli do konca grudnia bedzie wypelniona, to w jaki sposob za kilka dni moze byc ten gazociag sprawdzony i ceryfikowanu?

> Oczywiście, że decyzja jest przeciągana

Ewa, jak napisalem troche wczesniej, druga nic gazociagu NS 2 dopiero bedzie przez Gazprom wypelniona, wiec o jakim porzeciaganiu moze byc na razie mowa? ja nie wykluczam, ze przeciaganie bedzie, i nawet jestem pewien, ze tak stanie sie, al o tym mowic jeszcze za wczesnie.
                  • eva15 Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 01.12.21, 23:43
                    A tu linki odnośnie zawieszenia decyzji o certyfikacji NS2:

snanews.de/20211117/deutsche-wirtschaft-bedauert-aussetzung-der-nord-stream-2-zertifizierung-4357529.html

snanews.de/20211117/kreml-nimmt-stellung-gestoppter-zertifizierung-fuer-nord-stream-2-4355983.html
                    Jest jak piszę, Niemcy przeciągają decyzję.

• rosjaiswiat1 Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 01.12.21, 23:57
                      eva15 napisała:

> Jest jak piszę, Niemcy przeciągają decyzję.

To stara wiadomosc, juz omawiana na forum. I tak naporawde, to moze byc tylko wybiegiem, ktory pozwoli ominac 3 pakiet emergetyczny, co pozwoli wykorzystac NS 2 na pelna moc.
                      Ewa, przeciez nie jestes na biezaco w tym temacie. ja to widze wyraznie. Ty nie wiedsz, ze druga nic jeszcze nie jest wypelniona gazem technicznym, ty nie wiesz nic o tym, jakie sporu=y wokol tej decyzji tocza sie na Ukrainie i w Polsce, a tym nie mniej kategorycznie stwierdzasz.
                  • herr7 Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 02.12.21, 07:26
                    eva15 napisała:

> Próbowałam znaleźć link do wypowiedzi Putina, na szybko już nie znalazłam. Może
                    > sz wierzyć, albo nie - ja to czytałam. Sęk w tym, że w internecie coraz więcej
                    > rzeczy po prostu znika.
                    >
                    > Oczywiście, że decyzja jest przeciągana i wiąże się z decyzjami Kongresu. Gazoc
                    > iąg stoi gotowy już od miesięcy.

Mam wrażenie, że relacje Rosji z Zachodem ulegają w tak szybkim tempie degradacji, że los tego gazociągu staje się sprawą drugorzędną. Dla Rosji najważniejszą sprawą jest odzyskanie pieniędzy, które włożyła w jego budowę, a czy zostanie on uruchomiony czy nie to jest już sprawa zachodnich Europejczyków. W każdym razie, Rosja nie powinna reagować na apele Europy o zwiększanie dostaw gazu, szczególnie do UK.

Putin apeluje do Zachodu o gwarancje na piśmie, że Ukraina nie stanie się przyczółkiem do napaści (nuklearnej) Zachodu na Rosję. Jaką realną wartość mają mieć takie gwarancje? Jak pokazuje historia mają one zwykle wartość mniejszą niż wartość papieru na której są zapisane. O ile Zachód się na danie takich gwarancji zgodzi. Zresztą, gdyby Zachód bal się reakcji Rosji to nie trzeba by było żadnych jego gwarancji.

Ukraina w zamyśle Zachodu jest pistoletem przystawionym do rosyjskiej głowy. Dla mnie było to jasne już w 2014 r, kiedy Putin zajęty był olimpiadą w Soczi. Z oczywistych względów żadne poważne państwo nie może się zgodzić na taką sytuację i musi zrobić wszystko, żeby wyeliminować zagrożenie. Nawet za cenę międzynarodowego ostracyzmu. To jest w istocie groźba, którą się posługuje Zachód wobec Kremla. Rosja obecnie ma jednak silne atuty gdyż może się oprzeć na Chinach, a przy okazji wykonać kilka ruchów, które dla Zachodu będą bardzo bolesne. Problemem jest jedynie rosyjska surowcowa oligarchia, z którą Kreml musi się liczyć. W końcu Nowa Rosja to nie ZSRR, czy Rosja carska. Duch Jelcyna unosi się nie tylko w poświęconym mu Centrum w Jekaterynburgu. Putin nigdy nie był w stanie okiełznać tej oligarchii i dlatego Rosja płaci za to wysoką cenę. A może zapłacić jeszcze wyższą.
                      • herr7 Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 03.12.21, 06:43
                        eva15 napisała:

> Gdyby oligarchowie mieli tak silną władzę nad Putinem, jak sugerujesz, to Rosja
                        > dawno już byłaby pieszczoszkiem Zachodu, tak jak za Jelcyna, którego duch rzek
                        > omo się na Rosją unosi. .

Rosja nie jest pieszczoszkiem Zachodu, gdyż zachodnia oligarchia potrzebuje wroga żeby uzasadnić zbrojenia. Konflikt z Rosja na dobre rozpoczął się w 2014 r kiedy trzeba było zastąpić wojnę z terroryzmem z nowym-starym wrogiem. Obecnie doszły jeszcze Chiny, jak główny wróg "wolności i demokracji".

Gdyby Putin był jak Xi to żaden Deripaska czy Abramowicz nie odważyłby się na wywóz kapitałów z Rosji. W Chinach obowiązuje zasada absolutnej lojalności wobec państwa i jego interesów, a nie jedynie nie mieszanie się do polityki, jak w Rosji. W Chinach za złamanie tych zasad grozi kula w potylicę. Taki los zresztą spotkał 14 dolarowych miliarderów w ostatnich ośmiu latach. Coś takiego jest w Rosji nie do pomyślenia.
                        • mongolszuudan Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 03.12.21, 09:44
                          А что обовязует в твоей стране? Может, ты, наконец, займёшься ее проблемами? А русские будут решать свои проблемы сами, не спрашивая советов у всяких иностранных херов.
                          • herr7 Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 03.12.21, 13:52
                            berek_p napisał:

> Herr czy chcesz aby w Rosji było jak za czasów Berii i Stalina ? Nie ma kraju k
                            > tóry wszystko posiada i często trzeba kupić za granicą nawet posiadłości.

Najprościej rzecz ujmując, czy trzeba tyranii żeby oligarchowie działali w interesie kraju i społeczeństwa? Spróbuj na to pytanie odpowiedzieć. W warunkach rosyjskich rządzący tym krajem "car" musi mieć możliwość ścinania łbów i to w "priamom efire". Tak żeby wszyscy widzieli. Zwykle wystarczy ścięć jeden łeb, żeby reszta zrozumiała, że żartów nie ma. Z drugiej strony, jeżeli "car" takich możliwości nie ma to jest jak tłusty i ślepy kot. Myszy harcują mu pod nosem. W rosyjskich realiach to oznacza, że każdy oskarżony przez prokuratora oligarcha zamiast w celi ląduje w Londynie, co ośmiesza to państwo w oczach obywateli. Ale ścinanie łbów oznacza też odpowiedzialność. A żyjemy w czasach, kiedy politycy nie chcą brać na swoje barki żadnej odpowiedzialności.

Rosyjska elita jest słabo wykształcona. A historia jest mimo wszystko nauczycielką życia. Ostatnim rosyjskim liderem, który przeczytał "Księcia" Machiavellego był Stalin. I dlatego ta elita jest stale zaskakiwana przez rozwój wypadków, jak choćby w 2014 r na Ukrainie. Ktoś ją słusznie określił że jest "clumsy and dumb". Tacy ludzie imperiów nie budują. Jak mają szczęście to ich nie stracą. Ja nie jestem zwolennikiem Stalina, ale czy taki Putin potrafiłby sobie poradzić z inwazją niemiecką, z jaką Stalin się zetknął w czerwcu 41 r? O Jelcynie i Gorbaczowie nawet nie wspomnę, gdyż sam fakt że ludzie ci stali na czele tego kraju pokazuje, jaki wpływ miała negatywna selekcja na wybór jego liderów. Z czymś takim mamy obecnie do czynienia na Zachodzie.
                            • berek_p Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 03.12.21, 17:46
                              Więc w USA i na zachodzie tamtejszy "car" takich możliwości nie ma to jest jak tłusty i ślepy kot"
                              I jak sam wspominasz wyprowadzili majątki,zakłady pracy i finanse do innych krajów takich jak Chiny,Bangladesz,Wietnam,Tajlandia,inne biedne kraje 3 świata,w tym do Polski.
                              A finanse do rajów podatkowych,rządzą całym zachodem,kupują polityków,rządy zachodnie a w ich kieszeniach siedzą zachodnie monarchie.
                              Stać ich na przeprowadzanie kolorowych rewolucji,wojen domowych,częstokroć odbierają aktywa wrogich sobie państw.
                              Czy oni potrafiliby obronić się,swoje posiadłości,fortuny finansowe jak kiedyś Stalin obronił cały ZSRR przed Niemcami i zdobył połowę świata,niemal całą Afrykę.
                              • herr7 Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 04.12.21, 09:37
                                Postaram się wyjaśnić o co mi chodzi w kontekście historycznym. Rosja jest atakowana przez Zachód, którego rdzeniem jest anglosaska, a właściwie post-normańska elita. Nadal 20% ziem w Anglii jest we władaniu spadkobierców tych 150 baronów, których Wilhelm Zdobywca nagrodził za pokonanie angielskich Sasów - było to prawie tysiąc lat temu. Jest to elita przede wszystkim agresywna, bezwzględna i konsekwentna. To nie jest w końcu przypadek, że mała, biedna Anglia stworzyła największe imperium w dziejach świata. To jest elita, której od wczesnego dzieciństwa się wtłacza do głów, że są panami świata. Elity w USA i UK są ze sobą powiązane, nie tylko wspólną tradycją, ale też więzami rodzinnymi, sposobem myślenia etc. Na dodatek, elita ta ma praktycznie niewyczerpane zasoby.

Jak na jej tle ma się elita rosyjska? Ostatnim rosyjskim przywódcą który potrafił pogodzić realpolitik z umiejętnością przewidywania zagrożeń był Józef Stalin. Jego następcy, aż do teraz włącznie to są takie leśne dziadki , które najchętniej nic by nie robiły. A przede wszystkim te leśne dziadki żyły w poczuciu bezpieczeństwa wynikającego z posiadania broni jądrowej. A ta iluzja doprowadziła ich do tego co mamy, tj. zakreślania czerwonych linii, których sami nie wierzą że będą w stanie obronić. Mówiąc prościej, w tym niedoskonałym świecie jest taka zasada: jeżeli przeciwnik nie będzie się nas bać, to się będzie z nas śmiać. I żadne mądre tyrady w wykonaniu ministra Ławrowa tego nie zmienią.
                                • herr7 Biden nie uznaje czerwonych linii Putina.. 04.12.21, 09:47
                                  herr7 napisał:

> Jak na jej tle ma się elita rosyjska? Ostatnim rosyjskim przywódcą który potraf
                                  > ił pogodzić realpolitik z umiejętnością przewidywania zagrożeń był Józef Stalin
                                  > . Jego następcy, aż do teraz włącznie to są takie leśne dziadki , które najchęt
                                  > niej nic by nie robiły. A przede wszystkim te leśne dziadki żyły w poczuciu bez
                                  > pieczeństwa wynikającego z posiadania broni jądrowej. A ta iluzja doprowadziła
                                  > ich do tego co mamy, tj. zakreślania czerwonych linii, których sami nie wierzą
                                  > że będą w stanie obronić. Mówiąc prościej, w tym niedoskonałym świecie jest tak
                                  > a zasada: jeżeli przeciwnik nie będzie się nas bać, to się będzie z nas śmiać.
                                  > I żadne mądre tyrady w wykonaniu ministra Ławrowa tego nie zmienią.

Biden już zapowiedział, że nie uznaje żadnych "czerwonych linii" Putina. To też oczywiście oznacza, że Rosja nie dostanie żadnych gwarancji na piśmie, ani w innej formie. Rodzi się więc pytanie, czy spotkanie Putina z Bidenem będzie mieć sens? Stawiam na to, że Putin się z Bidenem jednak spotka, a propagandziści Kisielow i Sołowiow odtrąbią potem kolejny wielki sukces Putina.
                                  • berek_p Re: Biden nie uznaje czerwonych linii Putina.. 04.12.21, 12:53
                                    W Rosji nie ma już starej elity sprzed setek lat,za to powstała nowa elita.Z tej perspektywy nie ma sensu porównywać Wielkiej Rosji z małą anglią bo iluż tych anglików mogłoby przetrwać syberyjską zimę.
                                    To właśnie ciepły klimat o jakim rosnanie mogliby marzyć,pozwolił tej małej anglii stać się imperium.Jednak to Wielka Rosja jako imperium trwa do dziś.
                                    Co do tej magicznej czerwonej linii nie respektowanej przez NATO i USA.
                                    Jakakolwiek ignorancja wpływów Rosji na danym obszarze zakończy się tym samym co działo się w Gruzji w roku 2008 i na Krymie w roku 2014.
                                    Po prostu Rosja odłączy od zachodu te terytoria jakich sobie zażyczy.
                                    Myślę że doskonale wyjaśniłem Tobie jakie są możliwości Kremla smile
                                    • herr7 Re: Biden nie uznaje czerwonych linii Putina.. 04.12.21, 14:45
                                      berek_p napisał:

> W Rosji nie ma już starej elity sprzed setek lat,za to powstała nowa elita.Z te
                                      > j perspektywy nie ma sensu porównywać Wielkiej Rosji z małą anglią bo iluż tych
                                      > anglików mogłoby przetrwać syberyjską zimę.
                                      > To właśnie ciepły klimat o jakim rosnanie mogliby marzyć,pozwolił tej małej ang
                                      > lii stać się imperium.Jednak to Wielka Rosja jako imperium trwa do dziś.
                                      > Co do tej magicznej czerwonej linii nie respektowanej przez NATO i USA.
                                      > Jakakolwiek ignorancja wpływów Rosji na danym obszarze zakończy się tym samym c
                                      > o działo się w Gruzji w roku 2008 i na Krymie w roku 2014.
                                      > Po prostu Rosja odłączy od zachodu te terytoria jakich sobie zażyczy.
                                      > Myślę że doskonale wyjaśniłem Tobie jakie są możliwości Kremla smile

Z tego co Pan napisał wynika, że światem powinni rządzić Eskimosi i Czukcze. Tak poważnie, to w 2008 r Rosja militarnie wojnę z Gruzji wygrała, ale jej elita bała się konsekwencji jakie dla Rosji przyniosłoby obalenie Saakaszwilego i przejęcie kontroli nad tym krajem. Skutek tego jest taki, że Gruzja jest obecnie pod całkowitą kontrolą USA, które robią tam co chcą. Np. mają tam swoje tajne laboratoria biologiczne. Bóg jeden wie, co oni w nich produkują.
                                      Konsekwencją rosyjskiej wstrzemięźliwości w Gruzji był jednak ukraiński Majdan, a z kolei konsekwencją "odpowiedzialnej" polityki Putina-Ławrowa w 2014 r jest obecna sytuacja i "czerwone linie" Putina, których jak widać Amerykanie nie zamierzają przestrzegać. USA po prostu stosuje strategię salami, na co Kreml nie ma praktycznie żadnej recepty. Sytuacja jest naprawdę dla Kremla trudna, który stoi przed podjęciem decyzji, z których żadna nie jest dla Rosji dobra. Tyle, że na obecną sytuację Kreml sobie przez te lata "zapracował" i nikogo nie może winić za obecny rozwój wypadków. Z drugiej strony, Amerykanie wygrywają bez względu na to, jaką decyzję Kreml podejmie.
                                      • berek_p Re: Biden nie uznaje czerwonych linii Putina.. 04.12.21, 15:16
                                        Dla Rosji nie jest problemem przejąć całą Gruzję,.faktycznie jedynie na zawsze odłączyli Abchazję i Osetie Płd.
                                        Mogli jeszcze odłączyć Adżarię lecz to co mają j tak jest wystarczające.
                                        W Ukrainie na zawsze odłączyli Dobbass i nie wiadomo jakie regiony odłączą w przyszłości.
                                        Nigdy nie ma pewności jakie regiony odłączą od samej UE czy nawet USA.
                                        Natomiast pozyskanie Wenezueli, Nikaragui jest bardziej korzystne dla Rosji.
                                        To tam powinny powstawać rosyjskie kolonie.
                                        A u siebie rozwijać Unię Euroazjatycką,włączyć nowe kraje jak Chiny,Indie,Iran,Pakistan i Syrię.
                                        W Afryce przejąć kilka państw wspólnie z Chinami.
                                        Zaś na UE nałożyć embargo gospodarcze.
                                        • herr7 Re: Biden nie uznaje czerwonych linii Putina.. 04.12.21, 15:42
                                          berek_p napisał:

> Dla Rosji nie jest problemem przejąć całą Gruzję,.faktycznie jedynie na zawsze
                                          > odłączyli Abchazję i Osetie Płd.
                                          > Mogli jeszcze odłączyć Adżarię lecz to co mają j tak jest wystarczające.
                                          > W Ukrainie na zawsze odłączyli Dobbass i nie wiadomo jakie regiony odłączą w pr
                                          > zyszłości.
                                          > Nigdy nie ma pewności jakie regiony odłączą od samej UE czy nawet USA.
                                          > Natomiast pozyskanie Wenezueli, Nikaragui jest bardziej korzystne dla Rosji.
                                          > To tam powinny powstawać rosyjskie kolonie.
                                          > A u siebie rozwijać Unię Euroazjatycką,włączyć nowe kraje jak Chiny,Indie,Iran,
                                          > Pakistan i Syrię.
                                          > W Afryce przejąć kilka państw wspólnie z Chinami.
                                          > Zaś na UE nałożyć embargo gospodarcze.

Podobno to wojskowi wymusili na Putinie zajęcie Krymu wbrew stanowisku Ławrowa i jego liberałów z MID. Wojskowi w odróżnieniu od kagiebowców lepiej rozumieją związek pomiędzy czasem a geograficznym dystansem. Ale liberałowie szybko przejęli kontrolę i efektem jest trwająca wojna w Donbasie. Co by było, gdyby Rosja jeszcze w 2014 r uznała Donbas za swoje terytorium? Z jednej strony, miałaby sankcje, a z drugiej, byłoby mało prawdopodobne żeby Ukraińcy odważyli się ostrzeliwać Donbas. Także, Kreml mógłby powiedzieć Zachodowi - jeżeli nas wkurzycie to zajmiemy wówczas całą Noworosję. Lepiej nie przesadzajcie z tymi sankcjami. Tyle że do uprawiania takiej polityki trzeba kogoś innego niż Ławrow.

Jeżeli Zachód narzuca Rosji sankcje, to Rosja może zadać pytanie - po co mamy sprzedawać wam swój gaz i ropę skoro za zarobione euro i dolary nie możemy sobie kupić tego, czego chcemy? Tyle, że do tego trzeba najpierw okiełznać surowcowych oligarchów, najlepiej biorąc ich na powróz.
                                          • berek_p Re: Biden nie uznaje czerwonych linii Putina.. 04.12.21, 18:43
                                            Mogła armia rosyjska w każdej chwili zająć całą Ukrainę lecz co to zmieni dla kraju jak Rosja,wielkiego terytorialnie,na którym znajdują się w ogromnej ilości bogactwa naturalne ?
                                            Ma Rosja prawo do wszystkich ziem jakie były w granicach Imperium Rosyjskiego,lecz należy zwrócić uwagę na koszta jakim towarzyszy inwestycja infrastruktury na danym regionie.
                                            Spokojnie na obecną chwilę wystarczy jak ponownie w skład FR wejdą Kazachstan i byłe republiki azjatyckie.
                                            A dopiero po nich Azerbejdżan i Armenia.
                                            Kraje nadbałtyckie i Ukraina nie są niezbędne dla rosyjskiej gospodarki.
                                            Wystarczy na nich nakładać sankcje i blokady.
      • monalisa2016 Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 01.12.21, 22:46
        eva15 napisała:

> Losy NS2 rozgrywająsię aktualnie w US-Kongresie, gdzie w tej sprawie skaczą sob
        > ie do oczu Demsy (nie popierające sankcji) z Repsami (popierającymi sankcje) .
        > Niemcy czekają w napięciu na wynik.

Tak to prawda Eva15 ale w Brukseli jest jeszcze wiekszy afront tak samo w Francji jak i WB.
        Widze ze watek skrocil sie o kilka postow. smile
          • rosjaiswiat1 Rahr uwaza inaczej... 01.12.21, 22:57
            eva15 napisała:

> Decydujący jest głos z USA.

Nie Ewa, Stany maja bardzo wazny glos, ale nie decydujacy. Oni musza co raz bardziej liczyc sie z nastrojami w panstwach sojuszniczych.
            O tym mowi Aleksandr Rahr:
            Политолог Рар заявил, что Ангела Меркель сделала всё необходимое для запуска «Северного потока-2»

discover24.ru/2021/12/politolog-rar-zayavil-chto-angela-merkel-sdelala-vsyo-neobhodimoe-dlya-zapuska-severnogo-potoka-2/?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop
            По словам политолога, спас проект от очередных задержек хитрый ход Ангелы Меркель. Как сообщается, речь идёт об официальном обращении к Конгрессу США с просьбой не принимать против газопровода новых санкций. Прошение, которое должно было быть секретным, появилось в открытом доступе, и в диалог были включены все жители ФРГ. Таким образом, США побоятся вновь пытаться сорвать запуск газопровода, так как это может привести к социальному взрыву среди жителей Германии.
            • eva15 Re: Rahr uwaza inaczej... 01.12.21, 23:12
              No dokładnie, to jest to, o czym piszę. Niemcy naciskają na Kongres, by nie robił sankcji. Kongres aktualnie świruje, Niemcy czekają.

Таким образом, США побоятся вновь пытаться сорвать запуск газопровода, так как это может привести к социальному взрыву среди жителей Германии.

Chyba mu odbiło. Niemcy z powodu gazu pójdą na barykady, zrobią socjalny bunt? Rahr stracił w moich oczach, skoro takie rzeczy wypisuje.
              • rosjaiswiat1 Re: Rahr uwaza inaczej... 01.12.21, 23:49
                eva15 napisała:

> No dokładnie, to jest to, o czym piszę. Niemcy naciskają na Kongres, by nie rob
                > ił sankcji. Kongres aktualnie świruje, Niemcy czekają.

Jak juz pisalem wczesniej, zadne mozliwe sankcje nie sa wstanie uniemozliwic uruchomienie tego gazociagu. Tylko sankcje, ktore USA naloza bezposrednio na urzedy panstwowe Niemiec, moga byc skuteczne, ale czy USA pojda na to? Jestem pewien, ze nie. Bo Amerykanie dobrze wiedza, jakich linii nie moga przekraczac. Zreszta juz samo to, ze USA chca wprowadzic jakies sankcje, a nie prosto zabronic Niemcom wspolpracowac z Rosja pokazuje, ze Ameryka musi liczyc sie z nastrojami w Niemczech. Przeciez my juz ten temat przerabiali, i ty wtedy miala podobne do mojego zdanie.

> Chyba mu odbiło. Niemcy z powodu gazu pójdą na barykady, zrobią socjalny bunt?
                > Rahr stracił w moich oczach, skoro takie rzeczy wypisuje.

Jak latwo traca ludzi w twoich oczach, a co najgorzej, ty nie zauwazyla, ze to nie jest stenogram wypowiedzi Rahra, a tylko skrot, dokonany przez dziennikarza.
                A chodzilo Rahrowi o to, ze jesli w domach zabraknie ogrzewania, albo rachunki beda tak wysokie, ze Niemcy wstana przed wyborem cos zjesc, albo nagrzac mieszkanie, to nawet Niemcy moga buntowac sie.
                • eva15 Re: Rahr uwaza inaczej... 01.12.21, 23:57
                  Nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo Niemcy są grabieni przez własny rząd i gnębieni, oni biednieją w oczach i muszą uważać, by na ulicy, czy w sklepie nie dostali nożem w plecy lub w klatkę piersiową. W 2020 r. było 20 tys. ataków nożowników, to jest zupełnie niewyobrażalne. Mimo to nie idą na barykady. Bunt z powodu cen gazu to absurd.
                • monalisa2016 Re: Rahr uwaza inaczej... 03.12.21, 00:13
                  Alexander Rahr nie mial nigdy glosu w "wyzszej" polityce, to co on mowi to jest na wyzynach pusty glos w puszczy i powolywanie sie na jego tak jak formuowy kolega zrobil jest bez najmnieszego sensu. smile Analizy takich osob sluza tylko i wylacznie do rozszerzenia myslowego horyzontu a nie dla faktow.

Merkel wyraznie powiedziala (donosil DWN) ze za wstrzymanie NS2 jest Bruksela odpowiedzialna, nie Putin, nie Merkel ale moc mediow ma tez swoj wplyw na wiele rzeczy.

Dla podkreslenia medialnej swiadomosci "Rzeczpospolita" (polska gazeta) w czyich jest rekach? Ano syndykatu pewnego zaoceanicznego filantropa i co sie spodziewac po takim medium? Czy z innymi mediami w Polsce czy poza granic Polski jest inaczej? Tak samo wiec powolywanie sie w obecnych czasach na cos wymaga analizy jak i ostroznosci nawet i w "Handelsblatt"
                  • monalisa2016 Re: Rahr uwaza inaczej... 03.12.21, 00:27
                    I tu wylewanie na mnie pomyj jakich znowu sie nieslusznie doczekalam od wiadomej osoby jest bez sensu, po prostu trzeba krytycznie spojrzec na sprawe z innej plaszczyzny jak miec troche wiecej wiedzy na temat. Inne spojrzenia, inne mentalnosci powinny wplywac na demokratyczna dyskusje jak i rozszerzenie pogladow a nie pod ublizanie drugiemu cenzurowanie jego.
          • monalisa2016 Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 01.12.21, 22:59
            eva15 napisała:

> Decydujący jest głos z USA.

Sadzisz? Jstem innego zdania, naturalnie ze od Waszingtonu tez zalezy ale od Brukseli jeszcze wiecej. Gdyby bylo inaczej nie Bruksela by nie postawila takich warunkow jakie postawila "jak chcecie na europejskim rynku funkcjonowac musicie sie zeuropeizowac", jak sadzisz jakie warunki beda nastepne? Wiatr wieje silnie w oczy Niemcom i Rosji, Ursuli wymyka sie wladza z rak jest po prostu powoli bezsilna wobec tego co sie za jej plecami tworzy.
                • rosjaiswiat1 Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 01.12.21, 23:31
                  berek_p napisał:

> Z Rosją nie ma żartów,któregoś dnia w Europie będzie wszystko oprócz rosyjskieg
                  > o gazu ziemnego a demokracją zimą nikt nie ogrzeje mieszkania czy hal przemysło
                  > wych.

Rozpoczete prace nad budowa nowego gazociagu, ktory pozwoli przerzucac gaz z rynku europejskiego na rynek azjatycki, i odwrotnie. Oprocz tego w Rosji brdzo dynamicznie rozwija sie produkcja LNG i jego orzesyl w dowolny region swiata. Wiec nie da sie wykluczyc, ze w jakims momencie w Europie zabraknie rosyjskiego gazu.
              • monalisa2016 Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 02.12.21, 00:09
                Eva, co bylo uzgodnione na COP26 w Glasgow, ano to, ze do roku 2030 musza byc zredukowane o 55% emisje gazow cieplarnianych w ramach Green Deal, a gaz ma byc do tego okresu przesciowym nosnikiem energii, tyle zdradzil w wywiadzie Frans Timmermans (EU) osoba ktorej powierzono ten resort.

Jak myslisz dlaczego nie bylo ani przedstawicieli Rosji, ani Chin na G20 w Wloszech, tak samo COP26 w Glasgow, tylko bylo dopuszczone zajecie stanowiska Putina per wideo? smile

Druga sprawa, Naftogaz i ukrainski Operator GTS sa dopuszczeni do certyfikacji NS2.
                Brytyjska MSZ Liz Truss z polecenia Borysa trabi na prawo i lewo parole przeciw NS2 ze w zadnym wypaku nie wolno dopuscic do eksploatacji jego.

Jak sadzisz po co francuski Emanuel zawarl pakt z Draghi'm pokazujac plecy Niemcom mimo ze jest zalezny, bardzo zalezny gospodarczo jak i finansowo od Niemiec bo przeciez z zaduzeniem Francja wyprzedzila juz Wlochy i Grecje?
                • monalisa2016 Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 02.12.21, 00:36
                  Dodam poniewaz w trakcie pisania umyklo mi to z pamieci i uwadze, dlaczego Michael Kretschmer (szef Saksonii) ostrzega Ampel-Koalition (nowy rzad) "keine Spielchen mit Nord Stream 2", dlaczego Merkel stanela w obliczu medialnego oskarzania Putina w obronie jego ze sprawom NS2 nie jest winny Putin tylko jest winna Bruksela, artykul w DWN byl pare godzin dostepny dzis trzeba go spobie kupic albo zapisac sie (kupic) na abonament. Wiec ani milion euro nie gra tu roli > sprawa dla naiwnych, tylkojest bardzo wielki opor przeciw Rosji jak i nowej ideologii, sadze ze Waszington wobec tego jest mala pestka.
      • kommersant Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 02.12.21, 21:02
        Znaczy zeby było jasne jaki jest bilans zysków i strat
        W listopadzie gazprom wydobywał mniej wiecej 1,5 miliarda metrów szesciennych gazu dziennie i to jest mniej wiecej jego peak zdaniem ekspertów ze wzgledu na ograniczenia inwestycyjne po 2014 roku
        Mowiac wprost w Rosji zuzycie gazu wzrosło o 10 % w tym roku i mowiac wprost gazu dla Europy BRAK

Co do cen _ gazprom zarobił na czysto w III kwartale 7,8 md $ a w III kwartały 21 mld i jest to rekord eszchczasów za III kwartały
        Przy tym w III kwartale srednia cena 313 $ za 1.000 za 9 mc 243 $ a w IV kwartale Gazprom bardzo konserwatywnie zakłada 550
        Czemu konserwatywnie
        Ano bo cena spotowa według oilprice to niecałe 32 $ za mbbtu czyli na srode raptem 1160 $ za 1.000 m3

Liczymy 550 -210 (srednia cena w 2019 roku) razy mniej wiecej 45 mld m3 w IV kwartale i wychodzi nam ile najmniej i bardzo konserwatywnie Gazprom zarabia a ile traci na obecnym pacie.
        • kommersant Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 02.12.21, 21:09
          Pozwolę sobe przytoczyc komentarz mojego autorstwa z innego forum (angielskojezyczne wiec wybaczcie bedzie po angielsku) o tym czemu Niemcy nie odpuszcza NS II za żadna cenę

Let me explain it straight to you.

Germany will receive 110 billion 3 billion of the cheapest Russian gas directly without intermediaries.

They will use up some of this NG and with their Energewendie policy of abandoning coal and nuclear power over the next several years gas consumption will increase.

What they do not consume, they will distribute to Central and Eastern Europe with additional excess margin of an intermediary and also as the largest gas hub in Europe.

They will consolidate without war with economic means what they were striving for and triggered for World War I and World War II - the plan of the so-called Mitteleuropa, i.e. Central European economies and vasal-countries cooperating with Germany as sub-suppliers of rich Germany.

They will cash the entire Central Europe on margin, so. they will earn easy money even without having a material product.

In the end, they will be the only customer that pays Russia the entire fee for 110 billion m3 so lets say some USD 30 billion $.

What will Russia do with this money - the same thing like always so in exchange for the commodities sold to germany , they will buy industrial machinery, cars, trucks, or everything that the German industry has in excess and is looking for a market.

With all due respect, anyone who thinks that it is not in the German core national interest is really very stupid, so let everyone cry on Twitter with chicks because everyone would try to make such a golden deal as if they only had the opportunity to do so.

The USA finally decided that Germany was their main partner in Europe and needed Germany on its side and also at least a little more neutral Russia in the conflict with China, so the end of the whole battle was obvious.
          • kommersant Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 02.12.21, 22:48
            Tak jeszcze gwoli wyjasnienie kto ma problem na poczatku grudnia mój kolejny komentarz oilprice - dzisiejszy
            Please get information about new numbers in November 2021

So #Russia's Gazprom pumped an average of 1.5bcm of #gas a day in November, the highest for the month in a decade and close to peak output, show calculations based on company’s preliminary operating data. #Russia Nov oil & gas results out gas output was up 5% y/y to 66.1bcm in Nov Gazprom producing 1.5bcm/d – close to max cap says VTBC. So little room to increase exports even if wanted to.

But Gazprom export to Europe is down 24 % in Novermber - lowest numner in November since 2014

So Europe now can say that "Houston we have a problem?"
    • berek_p Re: Jeden milion Euro - cena uruchomienia NS-2 10.12.21, 20:27
      Cena na gaz ziemny dla kontraktów długo terminowych sięga 1200 dollar za 1000m3.
      Spółka Gazpromu pobiła rekord i wydobyła 100mld m3 gazu ziemnego .

Więcej pod linkiem

pl.sputniknews.com/20211210/spolki-gazpromu-bija-rekordy-wydobycia-gazu-rekordowo-rosna-tez-ceny-16749262.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka