Dodaj do ulubionych

Czyj jest Krym?

04.12.21, 07:43
Na dzielące Rosjan i Ukraińców pytanie "Czyj jest Krym?" rozjemca Baćka Łukaszenka odpowiada: Mój!

m.zen.yandex.ru/media/tsargrad.tv/eto-moi-krym-aleksandr-lukashenko-pokazal-evrope-kuzkinu-mat-61a740f39e80b24779249040
"Моё посещение Крыма, на что я имею полнейшее право. Это и мой Крым".

Co dotyczy mojej wizyty do Krymu, mam do tego pełne prawo. Krym jest również mój.

Obserwuj wątek
  • mongolszuudan Re: Czyj jest Krym? 04.12.21, 07:58
   Kiedyś w starożytnej Rusi Morze Czarne nazywało się Morze Ruskie. Teraz trzeba zmienić nazwę na Morze Białoruskie. To samo, które według geografów z White House, jest około słynnych gór Rostowskich. Skąd pochodzą popularnie w Rosji białoruskie krewetki. I skąd białoruska flota zagraża natowskiej.
  • berek_p Re: Czyj jest Krym? 04.12.21, 12:57
   Musimy zaczekać aż Łukaszenka założy białoruską flotę na Krymie.
   A w ich skład wejdą Borieje i Typhoony.
   W zasięgu których znajdą się nie tylko USA i NATO lecz także wszystkie gwiazdy na niebie.
     • mongolszuudan Re: Czyj jest Krym? 04.12.21, 18:45
      Nie boisz się Baćki? A połowa stuprocentowych Białorusinów drży ze strachu. Ma tam prawdziwe KGB i straszne więzienia dla wszystkich dysydentów. Ten gość nawet Rosjan wrzuca do swoich więzień.
       • mongolszuudan Re: Czyj jest Krym? 05.12.21, 09:53
        Ошибаешься. Он кто угодно, но не клоун и не шут. Особенность Луки в том, что он в принципе не имеет чувства юмора. И шутки с ним очень плохи. Он всегда предельно серьёзен, злопамятен и жесток. Ты можешь насмехаться над ним не потому что в тебе лишь 25 процентов белоруса, а потому что ты не живёшь в Белоруссии. В Белоруссии ты бы и пукнуть без разрешения боялся, не то, чтобы насмехаться над президентом.
        • yabbaryt Re: Czyj jest Krym? 05.12.21, 11:01
         Z jednej strony uważam, że Lukaszenka to coś najlepszego co spotkało Białorus po upadku ZSSR. Luka nie dał pozwolił na bandycką prywatyzację majatku narodowego. W Polsce padły zakłady produkujace traktory a na Białorusi traktory Mińsk cały czas sa produkowane. Na Ukrainie i w Rosji poupadały kołhozy i miliony ludzi popadły w nędze. Białoruś jest czysta, zadbana i dobrze zorganizowana. Dla wielu ludzi z rosyjkiej i ukraińskiej prowincji Białorus to raj utracony. Państwo wzglednego dobrobytu. Ja oczywiście nie uważam że gospodarka kołhozowa jest efektywna. Moje białoruskie wujki pod Białystokiem miały dobrze funkcjonujace gospodarstwa rolnicze. Ale u nas nie było kolektywizacji i oni po upadku komuny nie startowali od zera jak kołhoźnicy. Dlatego tez uważam, że Luka i jego model gospodarczy byby znacznie lepszy dla całej Rosji i Ukrainy.
         Ale z drugie strony Łuka popełnił błędy on konserwował komunizm zamiast stopniowo i w sposób cywilizowany wprowadzać kapitalizm ludowy. Czyli taki kapitalizm gdzie własność jest w rękach ludzi a nie skoncentrowana w rękach worów-oligarchów. Dlatego Białorus popadła w stagnacje gospodarczą i w uzależnienie gospodarcze od Rosji.
         No i Luka przestaje byc baćka a staje się dyktatorem. Śmieję się z Łuki bo to dla mnie taki malowany dyktator i tak naprawde nie ma narzędzi aby rzadzic za pomoca strachu. W Polsce gdyby ktos taki próbował rządzic za pomocą strachu to dostałby kopa w zadek i byłoby po dyktatorze. Nas Polaków w strachu to mogły trzymać sowieckie dywizje i bomby atomowe ale nie taki kartoflany dyktatorek z paroma plutonami policji.
         • herr7 Re: Czyj jest Krym? 05.12.21, 11:15

          > Ale z drugie strony Łuka popełnił błędy on konserwował komunizm zamiast stopnio
          > wo i w sposób cywilizowany wprowadzać kapitalizm ludowy. Czyli taki kapitalizm
          > gdzie własność jest w rękach ludzi a nie skoncentrowana w rękach worów-oligarch
          > ów. Dlatego Białorus popadła w stagnacje gospodarczą i w uzależnienie gospodarc
          > ze od Rosji.

          Na Białorusi jest wiele prywatnych, zwykle małych firm, tak jak zresztą w Polsce. I w Polsce i na Białorusi firmy te mają ten sam problem - skąd wziąć kapitał na rozwój firmy? To jest m.in. przyczyna, dlaczego w Polsce nie ma ani jednej większej polskiej firmy high-tech. Do tego potrzeba dużych kapitałów, a drobni przedsiębiorcy ich nie mają. A kredyt z banku to prosta droga do bankructwa. Polska jest przede wszystkim krajem montowni, co wynika z dostępności taniej siły roboczej. Teraz zasoby taniej siły roboczej się wyczerpują i stąd czeka nas ponura przyszłość.
          Białoruś ma w sumie podobne problemy, gdyż nie ma za wiele surowców. Stworzono tam silną gałąź IT, ale zatrudnieni w niej młodzi ludzie są zwykle przeciwnikami Łukaszenki, poza tym oni mają iluzje, że wystarczy w kraju wprowadzić liberalną demokrację i wszystko się zmieni na lepsze. A jeżeli się coś naprawdę zmieni to jedynie to, że upadnie białoruski przemysł a oni sami będą zmuszeni z tego kraju emigrować za chlebem. Myśmy też w 89 r mieli podobne iluzje.
          • yabbaryt Re: Czyj jest Krym? 05.12.21, 13:41
           to znaczy z Bialorusi wyemigrowało procentowo znaczniej więcej niz z Polski. Natomiast nie sadzisz, że po trzydziestu latach warto byłoby stopniowo odchodzic od kołchozów na rzecz gospodarstw rodzinnych. Nie po bandycku jak w Rosji ale jednak odchodzić.
         • mongolszuudan Re: Czyj jest Krym? 05.12.21, 11:49
          Странно. Как раз советские дивизии вовсе не собирались вас пугать. И тем более угрожать вам атомными бомбами. Бояться тогда вы должны были натовских дивизий и американских ядерных бомб. У вас абсолютно иррациональное мышление. Если это вообще можно назвать мышлением. А вот сейчас вы в настоящей жопе. Если случится война НАТО и России и ее союзников, то она непременно не минует территории Польши, от которой и мокрого места при этом не останется. И получит Польша и российских и американских бомб по самое нехочу. Бояться вам именно теперь надо. Непросто бояться, а панически.
           • mongolszuudan Re: Czyj jest Krym? 05.12.21, 13:54
            Нет, это ты застрял где-то в прошлом. И несешь бред в сумрачном сознании. Если просто занять - вообще нет технических проблем. И Грузию и Украину. Ничто Россию не останавливало от этого в 2008 году в отношении Грузии и в 2014-15 гг. - в отношении Украины. Организованно сопротивляться там было уже некому. Договора о прекращении огня подписанные Грузией и дважды Украиной - это были фактически акты капитуляции. Ну захватили бы. А что с ними дальше делать?
           • mongolszuudan Re: Czyj jest Krym? 05.12.21, 13:57
            Ты не боишься Россию не потому что она слаба. Она твою Польшу вместе с Проебалтикой соплей перешибет. А потому что знаешь, что Польша это такой ковбой по имени Неуловимый Джон. Почему Неуловимый? А нахрен он кому нужен!
            • mongolszuudan Re: Czyj jest Krym? 05.12.21, 14:09
             Можешь придумать хоть одну причину, по которой Россия бы стала воевать с Польшей? Кроме польского идиотизма, если сама Польша открыто нападет, на Россию или Белоруссию. Даже для создания сухопутного коридора с Калининградской областью ваша страна нахрен никому не потребна. Гораздо удобнее его пробить его через Литву. Которая все же была республикой СССР, а не зарубежьем и Россия может в перспективе предъявить к той территориальные претензии, а лучше захавать целиком, вместе с Латвией и Эстонией, которые вообще представляют собой покупки Российской Империи. И потому независимость их тем более говна стоит. Если же кто-то считает юридически ничтожными покупки территорий Российской Империи, то соответственно столь же юридически ничтожны продажи территорий Российской Империей - как-то Аляски, колонии Форт-Росс в Калифорнии. Не хотят ли США вернуть России ее американские колонии в обмен на отказ претензий России на ее покупки - Эстонию и Латвию?
           • yabbaryt Re: Czyj jest Krym? 05.12.21, 14:00
            w latach 60tych czy 70tych ubiegłego wieku ZSSR było znacznie silniejsze od NATO a jednak bali się zaatakować Europę Zachodnią. To co teraz Rosja o PKB na poziomie Włoch zaatakuje kraje należace do NATO i to jeszcze za pomoca broni atomowej? Rosja nie rządzą jacyś ideologiczni fanatycy tylko złodzieje którzy trzymaja swoje fanty w zachodnich bankach. Oni nie poświeca swoich, kont, willi na Lazurowym wybrzeżu aby wywołac wojnę atomowa.
            • rosjaiswiat1 Ulomna logika 05.12.21, 14:10
             yabbaryt napisał:

             > w latach 60tych czy 70tych ubiegłego wieku ZSSR było znacznie silniejsze od NAT
             > O a jednak bali się zaatakować Europę Zachodnią.


             To logika chorego na umysle czlowieka -jesli nie zaatakowali, to znaczy bali sie. I takiemu idiotu nigdy nie przyjdzie do glowy mysl, ze nie zaatakowali dlatego, ze po prostu tego nie chcieli. Bo wbrew temu, co twierdza rusofoby, Rosja wojny nie rozpoczyna, ona ich konczy. To walsnie "demokratyczny" zachod caly czas na calym swiecie pwowadzi wojny, ale atakuje zawsze o wiele slabsze od siebie. I na pewno zaatakowalby Rosje, gdyby nie bal sie jej.
             I ty, jabbaryt, boisz sie Rosji, i boisz sie tak, ze rozum tracisz.
             • yabbaryt Re: Ulomna logika 05.12.21, 14:21
              Igor Sowieci chcieli zawładnąć Europa Zachodnia a 'zwiazek nasz bratni' miał 'ogarnąć ludzki ród' całosciowo. Jakby mogli to by zaatakowali. Po co ZSSR czy PRL była potrzebna taka gigantyczna i ofensywna armia? Na defilady? Co do strachu wobec Rosji to oczywiscie nalezy sie bać nieobliczalnego szaleńca. Rosja jednak nie jest nieobliczalnych szaleńcem tylko takiego udaje. Ale faktycznie im dalej będa rosyskie granice od Polskich granic tym sie czujemy bezpieczniej.
              • mongolszuudan Re: Ulomna logika 05.12.21, 14:41
               >>>Ale faktycznie im dalej będa rosyskie granice od Polskich granic tym sie czujemy bezpieczniej.

               Забудь этот свой бред. Поздно лелеять влажные мечты польского параноика. Россия крепко стоит на самых границах Польши с двух ее сторон. Белорусская армия - это фактически подразделение российской. И это уже не изменить. Так что засуньте язык в жопу, сидите спокойно на ней и не рыпайтесь. А рыпнетесь - никто за вас воевать не будет. А вы сами против России и трёх дней не продержитесь.
                • rosjaiswiat1 Re: Ulomna logika 05.12.21, 14:54
                 yabbaryt napisał:

                 > no ale kiedyś Ruscy stali w samej Polsce.

                 To nie bylo trudne. Zreszta jesli w rosji postanowia znow stacjonowac w Polsce, to nic temu nie przeszkodzi, a ty jako pierwszy bedziesz witac rosyjskich zolnierze kwiatami. Bo taki jak ty nie maja zadnego kregoslupu moralnego.
                • mongolszuudan Re: Ulomna logika 05.12.21, 16:45
                 >>>no ale kiedyś Ruscy stali w samej Polsce. Więc postep jest. Powolny przyznaje.

                 Сами стояли - сами ушли. Не ты ж их прогнал и не твои пендосы. Какой для вас прогресс? Сами ушли - сами вернутся, если будет такая задача. Опять же вы будете не при чем. Ничем вы им помешать не в состоянии.
            • mongolszuudan Re: Czyj jest Krym? 05.12.21, 14:36
             А тебе не приходит в голову, что и НАТО сегодня жалкая тень того союза, который был во времена СССР. А все вновьпринятые страны с их смехотворными попиленными и разворованными вооруженными силами отнюдь его не усилили, а, скорее, ослабили?
             • yabbaryt Re: Czyj jest Krym? 05.12.21, 14:45
              Nato jest znacznie silniejsze niż za czasów zimnej wojny. ZA czasów ZSSR żołnierze amerykański i sowieccy stali na Łabie. Obecnie żólnierze amerykańscy stoja na przeciwko siebie w okolicy Kaliningradu. Pytanie gdzie będą stali za kolejne 40 lat.
              • rosjaiswiat1 Re: Czyj jest Krym? 05.12.21, 14:51
               yabbaryt napisał:

               > Nato jest znacznie silniejsze niż za czasów zimnej wojny.

               Tym stwierdzeniem calkowicie dyskrydetujesz siebie jako dyskutanta. jestes zwyklum trollem, albo idiota.
               • mongolszuudan Re: Czyj jest Krym? 05.12.21, 17:03
                Полагаю, что идиот. Только идиот может написать в соседних постах, что Россия значительно слабей, чем СССР, а НАТО значительно сильнее, чем во времена холодной войны. Накой хрен якобы оборонному блоку НАТО быть сильнее против слабейшего противника? Чтобы зачем? Ради забавы? Денег девать некуда? Или НАТО никакой не оборонный блок, а действительно готовится к уничтожению России? А какая от этого радость и польза Польше? Она борьбу за существование России и Запада ни в каком варианте не переживет. Короче, этот случай не лечится. Нужно усыплять.
  • rosjaiswiat1 Ma Lukaszenko 100% racji 05.12.21, 12:07
   mongolszuudan napisał:

   > Na dzielące Rosjan i Ukraińców pytanie "Czyj jest Krym?" rozjemca Baćka Łukasze
   > nka odpowiada: Mój!

   Bialorus to sztuczny twor, powstaly z oderwanych od Rosji ludzi i ziem. Lukaszenko o tym wie, wiec odpowiadajac na pytanie: "Czyj jest Krym?", slusznie odpowiada: "Moj", a odpowiada on jako Rosjanin, czyli przedstawiciela panstwa, do ktorego ten polwysp nalezy. On rowniez nalezy i do tych mieszkancow Ukrainy (ktorych jest naprawde bardzo duzo), ktore czuja sie Rosjanami, a kraj w ktorym mieszkaja, uwazaja za nieporozumienie.
   • mongolszuudan Re: Ma Lukaszenko 100% racji 05.12.21, 12:20
    Вот кем себя точно Лука не чувствует, так это россиянином. И Белоруссия для него не оторванный кусок России, а своя вотчина, куда, будь его воля, он русских близко бы не подпустит. Крым ему ни в одно место не всрался. Даже если бы в самом деле ностальгировал по отдыху там в старые годы. Он прекрасно мог посещать его, будь он украинским. Но в настоящее время случилось такая херня, что без поддержки его экономики Россией, ей бы наступил моментальный кердык а без поддержки его самого Путиным, его бы непременно уже снесли и, возможно, с летальным исходом. Потому хочет-нехочет, а обязан говорить то, что от него ждут, а не то, что ему хочется. Вот так коряво, неуклюже, косноязычно, но признать, наконец, Крым российским. Не прошло и 8 лет.
    • rosjaiswiat1 Re: Ma Lukaszenko 100% racji 05.12.21, 12:29
     mongolszuudan napisał:

     > Вот кем себя точно Лука не чувствует, так это россиянином.

     Nie mozesz mowic kategorycznie w czyims imieniu.

     >И Белоруссия для нег
     > о не оторванный кусок России, а своя вотчина, куда, будь его воля, он русских б
     > лизко бы не подпустит.


     I w niczym on nie rozni sie od regionalnych przywodcow w Rosji, z ktorymi w swoim czasie Putin musial bardzo ostro walczyc, podporzadkowujac ich centralnej wladze.
     • mongolszuudan Re: Ma Lukaszenko 100% racji 05.12.21, 12:44
      Могу говорить совершенно категорично, ибо Лука за 20 с лихуем лет своего правления наговорил категорично, подтверждающего мое мнение, на несколько собраний сочинений всех классиков марксизма-ленинизма.
      • rosjaiswiat1 Re: Ma Lukaszenko 100% racji 05.12.21, 12:52
       mongolszuudan napisał:

       > Могу говорить совершенно категорично,

       Nie mozesz.


       >ибо Лука за 20 с лихуем лет своего правле
       > ния наговорил категорично, подтверждающего мое мнение, на несколько собраний со
       > чинений всех классиков марксизма-ленинизма.

       A czy mozesz przytoczyc chcociazby jeden cytat, z ktorego wynikaloby, ze Lukaszenko jest wrogiem Rosji?
    • mongolszuudan Re: Ma Lukaszenko 100% racji 05.12.21, 12:41
     Впрочем, по правде говоря, нынче и сам Путин нуждается в Лукашенко почти так же, как тот нуждается в нем. Из-за этого короновируса и всего связанного с ним дерьма реальный рейтинг самого Путина скатывается куда-то в глубочайшую жопу. Если он с Лукой сейчас не договорится о чем-то отвлекающим и приятном для россиян вроде начала реального функционирования Союзного государства, то на следующие выборы в России народ просто не пойдет. Ничем другим порадовать людишек невозможно. Казахстан показал жопу. В Армении все неоднозначно. Все дорожает. Вакцинация провалена и осуществляется фактически принудительно. Путин, естественно, снял с себя всю ответственность, как за все заведомо непопулярные мероприятия и переложил всю ответственность на глав регионов. А те творят что в голову взбредёт, фактически противозаконно, полную чушь и бессмыслицу, мало не доводя народ до бунта.
     • rosjaiswiat1 Re: Ma Lukaszenko 100% racji 05.12.21, 12:56
      mongolszuudan napisał:

      > Из-за этого короновируса и всего связанного с ним де
      > рьма реальный рейтинг самого Путина скатывается куда-то в глубочайшую жопу.


      Wlasnie cos podobnego twierdzi Gudkow, wybitny "znawca" nastrojow w Rosji, i pierwszy dupoliz zachodu
      • rosjaiswiat1 Rating Putina 05.12.21, 13:02
       mongolszuudan napisał:

       > Из-за этого короновируса и всего связанного с ним де
       > рьма реальный рейтинг самого Путина скатывается куда-то в глубочайшую жопу.

       fom.ru/Politika/10946
       Nie widze tam zadnej жопы.
       • mongolszuudan Re: Rating Putina 05.12.21, 13:33
        А я вижу. Как раз я весьма лоялен к Путину, ибо понимаю, что заменить его по просту некем. И вообще человек законопослушный. Но вокруг говно кипит почти как в памятном 1993-м. Народ на грани бешенства. Впрочем, не буду утверждать, что везде в России так. Ебург особый город. Революционный. Если бы у нас попробовали ввести что-то подобное как в Казани, народ бы уже штурмовал областную администрацию. Не в числе десятка человек, а пары сотен тысяч. Больше верь липовым статистикам. Тебе там хоть что нарисуют. Недавняя перепись населения в России фактически провалилась. Люди переписчиков на порог не пускали. В целом подъезде многоэтажного дома открывали им в 1-2 квартирах. Написали же 99 процентов населения участвовало в переписи. Кто-то конечно и на Госуслугах заполнял анкеты, но далеко не все там вообще зарегистрированы и там был такой маразм - под сотню вопросов и большинство таких идиотских и наглых, что полностью эту анкету заполнял дай бог один из 10.
    • rosjaiswiat1 Re: Ma Lukaszenko 100% racji 05.12.21, 14:12
     yabbaryt napisał:

     > Tja ciekawe ilu Białorusinów chciałoby aby ich kraj połączył sie z Rosją?

     Wiekszosc.

     >To troche nie ten sam poziom cywilizacyjny mimo podobnego jezyka.

     Nie szkodzi, gdy tylko Bialorus stanie jednym panstwem z Rosja, to poziom cywilizacyjny Bialorusow sybko wzrosnie do poziomu Rosjan.
      • mongolszuudan Re: Ma Lukaszenko 100% racji 05.12.21, 14:51
       Ты даже не знаешь, что родным языком всех жителей Белоруссии является не подобный русскому язык, а именно русский? Белорусский литературный язык и в советском и в западном варианте - это мертвый язык, на нем никто в быту не говорит. А множество сельских говоров весьма прилично от него отличаются, фактически распространена трасянка - уже не чистые говоря, а мешанина со стандартным русским языком, да и на них сегодня в быту говорят дай Бог десять процентов сельского населения республики.
       • rosjaiswiat1 Re: Ma Lukaszenko 100% racji 05.12.21, 15:03
        mongolszuudan napisał:

        > Белорусский литературный язык и в советском
        > и в западном варианте - это мертвый язык,

        Przede wszystkim to sztuczny jezyk, twotrzony w tym samym czassie, co i literaturny jezyk ukrainski. A stalo sie to w tym czasie, gdy bolszewicy tworzyli trzy osobnych narodu z jednego rosyjskiego.
      • rosjaiswiat1 Re: Ma Lukaszenko 100% racji 05.12.21, 14:53
       yabbaryt napisał:

       > ten rosyjski poziom cywilizacyjny to własnie mieliśmy okazje zobaczyć w kopalni
       > Kuzbasu. Juz widzę jak Białorusini za nim tęsknią.

       A co do tego ma poziom cywilizacyjny? Zachowujesz sie bardzo podle, wykorzysujac tragedie ludzka.
       Wiec albo przestajesz podobnie zachowywac sie, albo wywale ciebie z forum.
       • yabbaryt Re: Ma Lukaszenko 100% racji 05.12.21, 15:27
        A to wywalaj. Myslisz że mi zależy? W Rosji jest syf i ludzie gina i na budowach i w kopalniach. Oczywiscie wina jest po stronie Putina i jego komandy bo oni patrzą tylko jak napchac kase swoim kolegom oligarchom a nie jak zadbac o bezpieczeństwo pracowników. Nie ja jestem winny tej tragedii ludzkiej, a tych tragedii to macie trochę za dużo. Watpie więc aby Białorusini tęsknili do rosyjskiego raju.
        • mongolszuudan Re: Ma Lukaszenko 100% racji 05.12.21, 15:56
         В Польше на шахтах шахтеры не гибнут. Потому что все шахты закрыты. А уголь покупаете в той же России. Белорусы без рос тайского газу не выживут, дебилод. Проблема вовсе не в том на чем они будут жратву дома готовить. Вся промышленность встанет и страна вернётся чуть ли не в каменный век. Вот как можно быть таким кретином? У вас поляков, вместе с украинцами, рак мозга или куча говна вместо него в головах?
           • herr7 Re: Ma Lukaszenko 100% racji 05.12.21, 16:24
            yabbaryt napisał:

            > mamy w Polsce kopalnie i raz faktycznie sie zdarzyło że zginęlo 20 górników. Ws
            > zedzie w górnictwie ale w Rosji tak z dziesiec razy wiecej.

            Ile Polska wydobywa węgla rocznie? Kiedyś było to ponad 200 mln ton. Dzisiaj może jedną trzecią z tego. To prawda, że w Rosji zdarzają się katastrofy w górnictwie i nie tylko. Z czego one wynikają? Przede wszystkim z charakteru tamtejszego kapitalizmu. W Polsce po 89 r też zginęło sporo ludzi w tzw. bieda-szybach. Ale o tym nikt filmu nie nakręci, gdyż temat nie jest "trendy".
            Jeżeli chce się Pan przekonać, jak się dyskutuje o problemie napięć wokół Ukrainy to proszę obejrzeć ten program - wymaga to jednak znajomości j. rosyjskiego. Uważam, że jednak warto.

            www.youtube.com/watch?v=sx9SZE0sRZ0
            • yabbaryt Re: Ma Lukaszenko 100% racji 05.12.21, 16:33
             napisałem osobny wątek poswięcony katastrofie w kopalni i wymieniłem tam inne duze katastrofy górnicze, które przydarzyły sie w Rosji. A przeciez o mniejszych nikt nie pisze. Po ostatniej katastrofie wybuchły zamieszki. Tamtejsi mieszkańcy chyba najlepiej wiedza co sie dzieje w kopalniach. Naprawdę troche za dużo Rosjan ginie w pracy. Pewnien znajomy i dobrze poinformowany Rosjann mówił że na jednej budowie wysokościowca w Rosji ginie przecietnie dwóch ludzi.
             • mongolszuudan Re: Ma Lukaszenko 100% racji 05.12.21, 16:41
              Тамошние шахтеры сами совершенно сознательно не соблюдали никаких правил техники безопасности, потому что это давало им возможность побольше заработать. Естественно, к ним по причине их самовыпиливания вопросов нет, посадят владельца шахты, инженера по технике безопасности, получат пропесдонов местные власти. Пока что-то не случится все всем довольны.
               • berek_p Re: Ma Lukaszenko 100% racji 05.12.21, 17:22
                a w czym problem aby w Rosji zrobili jak w Polsce tzn podnieśli cenę na węgiel do kwoty 1800 zł za tonę.
                I problem z górnictwem sam rozwiąże się.
                Podobnie uczynić z ceną gazu ziemnego,paliw płynnych oraz energią elektryczną.
                Wprowadzić polskie ceny.Wystarczy jak w Polsce,dać inflację rzędu 12% co miesiąc.
                W Polsce 1000m3 gazu ziemnego kosztuje ponad 2000zł.
                Energia elektryczna ok 0,80zł za 1kWh.I ma wszystko podrożeć o 100%.
               • mongolszuudan Re: Ma Lukaszenko 100% racji 05.12.21, 17:34
                Нет. За бабло.

                На земле весь род людской
                Чтит один кумир священный,
                Он царит над всей вселенной,
                Тот кумир — телец златой!

                В умилении сердечном
                Прославляя истукан
                Люди разных каст и стран
                Пляшут в круге бесконечном
                Окружая пьедестал,
                Окружая пьедестал!
                Сатана там правит бал,
                Там правит бал!
                Сатана там правит бал,
                Там правит бал!

                Этот идол золотой
                Волю неба презирает,
                Насмехаясь изменяет
                Он небес закон святой!

                В угожденье богу злата
                Край на край встаёт войной;
                И людская кровь рекой
                По клинку течёт булата!
                Люди гибнут за металл,
                Люди гибнут за металл!
                Сатана ликует там,
                Ликует там!
                Сатана ликует там,
                Ликует там!
  • rosjaiswiat1 Moze warto podsumowac watek? 05.12.21, 14:58
   Zalozyciel watku watpi w to, ze lukaszenko ma prawo twoerdzic, ze Krym jest jego.
   Ja natomiast twierdze, ze mial pelne prawo tak powiedziec.
   Z kolei jabbaryt zaczal zasierac watek swoja rusofobia.

   Wiec jaka jest odpowiedz na pytanie "Czy jest Krym?" - jest rosyjski, czyli kazdego, kto czuje sie Rosjaninem, wiec i moim rowniez.
    • mongolszuudan Re: Moze warto podsumowac watek? 05.12.21, 15:40
     И юридически и фактически Крым российский. Де-юре сама Украина сепаратистский регион с незакрнпленными ни в каких договорах границами, незаконно вышедший из состава СССР, юридическим и фактическим наследником является Российская Федерация.
     • mongolszuudan Re: Moze warto podsumowac watek? 05.12.21, 15:50
      И Россия при желании может восстановить контроль над всеми республиками даже без войны. Точно также как когда-то сделал Сталин. Просто следует дождаться серьезного кризиса в каждой из республик (или организовать таковой), произвести отчасти местными пророссийскими силами захват правительственных зданий, посадить там правительство из местных пророссийских сепаратистов и национальных кадров, подготовленных на ту роль в России, о которое пригласит российские войска, далее организовать референдум, на котором большинством голосов объявится о желании воссоединения с Россией на правах автономии без права выхода из состава России. И делов-то.
       • mongolszuudan Re: Moze warto podsumowac watek? 05.12.21, 16:35
        Это только твои влажные мечты о большом брате из-за Амура. Ему, как и прежде японцам, нахрен эта Сибирь не нужна. И уж точно не той ценой, за которую спросят с него русские. Китайский брат смотрит совсем в другую сторону - в Австралию, Калифорнию, Канаду. В Африку, наконец. Много в мире есть мест, куда более приятных для китайцев. Кризис в России тот же самый, какой во всем остальном мире. Ничего особенного. Но мы то к кризисам привычные. Переживём. У нас вся история от начала веков один сплошной кризис. А вот кое у кого бахнет так, что полетят клочки по закоулочкам.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka