Dodaj do ulubionych

O co chodzi z ta histeria?

06.12.21, 21:32
Czytajac zachodnia prase, sluchajac wypowiedzi zachodnich przywodcow, zwalszcxza Bidena,ma sie wrazenie, ze Rosja nie ma nic innego do roboty, jak tylko zaatakowac Ukraine. Przy tym nie przedstawia sie zadnych dowodow na to, ze Rosja szykuje sie do tej wojny. W zachodnich mediach ciagle podaja sie liczby rosyjskich zolnierze, ktorych rzekomo Putin zebral przy granice z Ukraina, ale podawane liczby sa tak rozne, ze kazdy myslacy czlowiek od razu zrozumie, ze to zwykla manipulacja. Ale mniej o to.
Wiec o co chodzi z ta histeia?
Widze tylko dwie mozliwosci.:
1. Zachod w ten sposob stara sie odwrocic uwage swojego spoleczenstwa od tej bardzo trudnej sytuacji, w ktorej ono znalazlo sie. Wszystko drozeje, poziom zycia obniza sie, kryzys energetyczny to juz nie teoria, a rzeczywistosc. Wiec straszenie spoleczenstwa wojna z Rosja to nie tylko mozliwosc odwrocic uwage, a i wskazac winnego wszystkich problem, z ktorym zachod, tak naprawde na wlasne zyczenie, obecnie zmierza sie;
2. Jak wiadomo w lutym maja sie odbyc zimowe igrzyska olimpijskie w Chinach, wiec niedorozwinieci zachodni stratedzy postanowili zrobic powtorke z roku 2008 - czyli rozpoczecie dzialan wojskowych, tym razem na wschodzie Ukrainy i przy okazji odwrocic uwage swiata od samych igrzysk olimpijskich, ktore chinskie komunisci postaraja sie wykorzystac dla promowania wlasnego kraju.

Wiec mamy dwie opcje: socjalna technologia lub wojna. Co waszym zdaniem jest bardziej prawdopodobne?
Obserwuj wątek
  • rosjaiswiat1 Bialy Dom oglosili bojkot igrzysk w Pekinie 06.12.21, 21:44
   Jak na razie bojkot jest dyplomatyczny


   "Biały Dom ogłosił dyplomatyczny bojkot zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie ze względu na łamanie przez Pekin praw człowieka.

   "Żaden przedstawiciel administracji nie weźmie udziału w zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie i w igrzyskach paraolimpijskich w 2022 roku, mając na uwadze trwające ludobójstwo i zbrodnie przeciwko ludzkości w Sinciangu oraz inne naruszenia praw człowieka - powiedziała rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

   Dodała, że choć sportowcy USA wezmą udział w wydarzeniu i mają "100-procentowe wsparcie", Biały Dom nie zamierza "dodawać rozgłosu" igrzyskom."


   Wiec na razie wyglada na to, ze wojna jest najbardziej wiarygodnym scenariuszem.
  • boavista4 Re: O co chodzi z ta histeria? 06.12.21, 21:49
   Zgłosiło się wielu ochotników na ta wojnę. Moje poufne źródła donoszą ze oakville chce otworzyć szkolenie dla tych komandosów putinowskich w Kanadzie i ze juz kupił tysiące masek covidowych na jaja. Putinowcy mają swoją agenturę na Forum Świat , pefcia i Wykrywacz należą do najbardziej zagorzałych, ale na zewnątrz szerzą rusofobie i opowiadają niestworzone rzeczy o Putinie.
   • mlody774 Re: O co chodzi z ta histeria? 07.12.21, 00:28
    Cale szczęście ze z sołtysem Putin biedzie rozmawiał prze internet, bo pamiętamy jak sołtys zasmrodzi konferencje klimatyczna w UK, gdzie do dzisiaj wietrzą budynek, bo jeszcze nie znaleźli tych zabrudzonych gaci, które są gdzieś rzucone w budynku. Franciszek tez juz nie będzie z nim rozmawia, bo jego służbą musiał mu obmyć tyłek sołtysa jak tam narobił w pieluchy.
  • swiblowo Re: O co chodzi z ta histeria? 06.12.21, 21:49
   Mam nadzieje, ze zachodnie spoleczenstwo nie jest na tyle glupie, zeby w swojej wiekszosci uwierzylo w taka glupote :

   >>
   Wiec straszenie spoleczenstwa wojna z Rosja to nie tylko mozliwosc odwrocic uwage, a i wskazac winnego wszystkich problem <<
   • melikles Re: O co chodzi z ta histeria? 06.12.21, 21:58
    "Coraz biedniej żyje się w Rosji. Liczba obywateli, egzystujących poniżej granicy ubóstwa przekroczyła 20 mln ludzi. Powiększa się przepaść między grupką miliarderów a resztą społeczeństwa. Za pięć lat poziom życia w Rosji będzie taki jak w Turkmenistanie.

    Z końcem 2021 roku Federacja Rosyjska zajmie 68 miejsce na świecie pod względem wielkości PKB na mieszkańca, wynika z październikowego raportu MFW. Średnio rosyjska gospodarka wygeneruje 9,97 tys. dolarów PKB na osobę. To o 14 procent (1600 dol.) mniej niż rok wcześniej.


    Z końcem 2020 roku Federacja Rosyjska zajmie 68 miejsce na świecie pod względem wielkości PKB na mieszkańca, wynika z październikowego raportu MFW. Średnio rosyjska gospodarka wygeneruje 9,97 tys. dolarów PKB na osobę. To o 14 procent (1600 dol.) mniej niż rok wcześniej.

    REKLAMA
    Oznacza to, że poziom życia Rosjan nie poprawił się, a cofnął do tego sprzed czterech lat. A całkowita wielkość rosyjskiego PKB będzie najniższa od 13 lat i wyniesie 1,5 bln dolarów - ocenia MFW.

    W kolejnych latach lepiej nie będzie. Gospodarka rosyjska wciąż zależna jest od eksportu surowców, mało sprzedaje wyrobów wysoko przetworzonych. Do 2025 roku Rosja straci więc jeszcze dwie pozycje w rankingu i spadnie na 70 miejsce ze wskaźnikiem 12,97 tys. dol. per capita.

    W efekcie poziom życia w federacji będzie praktycznie równy temu w ubogim Turkmenistanie (12,85 tys. dol.). Teraz Rosja wyprzedza Turkmenistan o prawie 20 proc., ale ta luka zniknie w ciągu najbliższych 5 lat - podkreślają eksperci MFW.

    Rosję wyprzedzi inna była republika sowiecka - Kazachstan, która w tym roku zajmuje 74 miejsce (8,78 tys. dolarów). Do 2025 r. Kazachski PKB per capita wzrośnie do 13,09 tys. dolarów.

    Daleko do przodu pójdzie Bułgaria - mająca najniższe PKB per capita w Unii, która w tym roku ustępuje Rosji jedno miejsce w rankingu ze wskaźnikiem 9,83 tys. dolarów. Za pięć lat bułgarski wskaźnik poszybuje do 14,86 tys. dol. co dla krajowi 66 miejsce.

    Chiny w tym roku wyprzedziły Rosję i według MFW ta różnica będzie się pogłębiać. Chiński PKB per capita zwiększy się z tegorocznych 10,84 tys. dolarów do 16,28 tys. dol. za pięć lat. Obecnie, według wyliczeń MFW, pod względem poziomu życia Rosja 4,5-krotnie pozostaje w tyle za krajami rozwiniętymi (46,35 tys. dolarów to średni PKB per capita). Do 2025 r kraje rozwinięte osiągną średnią 58,65 tys. dolarów per capita, a różnica będzie prawie 5-krotna.

    W okresie po pandemii fundusz zakłada szybki wzrost największych rozwijających się gospodarek grupy BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, RPA). Dla Chin i Indii będzie to odpowiednio o 8,2 proc. i 8,8 proc. W wypadku Rosji MFW obniżył prognozę wzrostu do 2,8 proc. - takiego same jak dla Brazylii."

    Żródło: MFW
    • rosjaiswiat1 Re: O co chodzi z ta histeria? 06.12.21, 22:09
     melikles napisało:

     > "Coraz biedniej żyje się w Rosji.

     W porownaniu z okresem, gdy w Rosji panowala "demokracja", czyli za rzadow Jelcyna, w Rosji zyje sie o wiele bardziej dostatnio.Czyli poziom zycia Rosjan za ostatnie 20 lat bardzo wzrosl, pomijajc nawet ten fakt, ze w ostatnich latach na pewno obnizyl sie, tym nie mniej nadal jest duzo wyzszy niz 20 lat temu. Zachodnie spoleczenstwo stalo za te 20 lat duzo ubozsze, i to gwaltownie przyspieszylo w ostatnich latach. Wiec twoja nikczemna proba zastapic temat nie bedzie przez mnie tolerowana, poniewaz to tylko proba wykoleic wayel, a ja na to tobie nie pozwole.
     • berek_p Re: O co chodzi z ta histeria? 06.12.21, 23:38
      To co pisze ten człowiek jest zwykłym kłamstwem.
      Jest tabela w google ze źródłem z banku światowego.
      Dla przykładu podane PKB 3 krajów,Niemiec,Francji i Rosji.
      Na wykresie widać że wzrost czy spadek w analogicznym okresie notuje każde z tych państw.
   • eva15 Re: O co chodzi z ta histeria? 06.12.21, 23:00
    Ooo, Swiblowo, poziom ogłupienia społeczeństw zachodnich jest doprawdy imponujący w porównaniu z Rosją.
    Ja wiem, jakie programy są u was w tv, w Niemczech jest to zupełnie niemożliwe. Owszem w tv jest wolna, demokratyczna dyskusja, ale pojawiają się tam tylko dyskutanci, którzy mają to samo zdanie. On kócą się z demokratycznym zacięciem, co do szczegółów tej samej liniismile.
  • eva15 Re: O co chodzi z ta histeria? 06.12.21, 22:53
   Punkt 1) nie wyklucza punktu 2) . Możliwe są oba naraz.

   Mam wrażenie, że USA/Zachód chce powtórki z 2008 r. w Gruzji.
   Znów igrzyska sportowe w Chinach, znów szaleńcy u władzy w podbitej kolonii, znów próba rzucenia wyzwania Rosji, bo na terenach, o które chodzi (Dombas, Ługańsk) żyją obywatele rosyjscy, podobnie jak swego czasu w Osetii Płn.

   Różnica taka, że armia ukraińska jest znacznie większa niż gruzińska, lepiej wyposażona i przeszkolona w międzyczasie i szanse na sukces przez to większe. Przy czym sukcesem nie będzie podbój Moskwy w wykonaniu Ukrainy, lecz uwikłanie Rosji w konflikt, który spowoduje kolejne sankcje.
   • herr7 Biden stawia Putinowi ultimatum 07.12.21, 08:29
    eva15 napisała:

    > Punkt 1) nie wyklucza punktu 2) . Możliwe są oba naraz.
    >
    > Mam wrażenie, że USA/Zachód chce powtórki z 2008 r. w Gruzji.
    > Znów igrzyska sportowe w Chinach, znów szaleńcy u władzy w podbitej kolonii, zn
    > ów próba rzucenia wyzwania Rosji, bo na terenach, o które chodzi (Dombas, Ługań
    > sk) żyją obywatele rosyjscy, podobnie jak swego czasu w Osetii Płn.
    >
    > Różnica taka, że armia ukraińska jest znacznie większa niż gruzińska, lepiej wy
    > posażona i przeszkolona w międzyczasie i szanse na sukces przez to większe. Prz
    > y czym sukcesem nie będzie podbój Moskwy w wykonaniu Ukrainy, lecz uwikłanie Ro
    > sji w konflikt, który spowoduje kolejne sankcje.

    1. Biden stawia Putinowi ultimatum, żeby ten zabrał swoje wojska z nad granicy, inaczej sankcje.

    2. Cóż, Putin zbiera teraz zgniłe owoce wynikające z jego błędów i zaniechań. A było ich wiele. Pisałem już o tym w 2014 r. Rosja tak jak dawniej ZSRR nie ma wbudowanych w system politycznych zabezpieczeń, które prowadziłyby do usuwania liderów, kiedy ci wykażą się rażącą niekompetencją, czy wręcz głupotą. Gdyby w 1987 r wymieniono Gorbaczowa to ZSRR by ocalał. W 2014 r po kompromitacji na Ukrainie Putin z Ławrowem byli do wymiany. Nie zrobiono tego i dzisiaj Rosja ma dużo gorszą sytuację, gdyż nie jest gotowa ani na konfrontację z Zachodem, ani na wojnę na Ukrainie. Cały czas te same błędy - zresztą żadnej sprawy Putin nie potrafił do końca załatwić. A starcie na arenie międzynarodowej to nie jest mecz judo.
    3. O tym, że Zachód chce konfrontacji z Rosją można było wywnioskować jeszcze przed 2007 r. Zachodnie media pisały o Rosji w taki sposób, jak o kraju z którym zamierza się prowadzić wojnę. To była i jest wojenna propaganda. Putin w Monachium zresztą rzucił wyzwanie zachodnim elitom, po czym....zajął się organizacją olimpiady w Soczi, a sprawami armii zajął się Serdiukow! Jest to przykład wysokich kompetencji ze strony rosyjskiego lidera?
    4. W czerwcu tego roku powiedział, że wejście Ukrainy do NATO oznacza dla niego przekroczenie czerwonej linii, czego on nie zaakceptuje. Ale w listopadzie stało się już jasne, że Kreml nie przewidział, że Zachód może wzmocnić ukraińską armię do takiego stopnia, że przyjęcie tego kraju do NATO będzie już jedynie czystą formalnością.
    5. Putin wierzy że Rosję obronią cyrkony, tyle że amerykańskie rakiety pod Charkowem to jest obecnie realność, a te cyrkony dopiero się muszą znaleźć u wybrzeży Ameryki, co nie będzie łatwe.
    6. Putin chce od Zachodu gwarancji na papierze, tak jakby nie pamiętał że Amerykanie wypowiedzieli już niektóre umowy, jak im tylko zaczęły one przeszkadzać. Ma je zresztą uzyskać Ławrow - najbardziej nieudolny minister spraw zagranicznych w całej historii Rosji.
    7. Itd, itp... słowem, nie zazdroszczę Putinowi i innym rosyjskim liderom sytuacji w jakiej się znaleźli. Nie dziwię się też, dlaczego prosty rosyjski lud coraz bardziej kocha Józefa Stalina. Im się marzy prawdziwy lider.
    • yabbaryt Re: Biden stawia Putinowi ultimatum 07.12.21, 09:03
     Rosjanie z reguły mają wpojoną lojalność do swojej władzy, i dzięki tej lojalności i dyscyplinie zdobyli panowanie nad Eurazją. Z drugiej strony mam wrażenie, że ekipa Putina starzeje się i staje się coraz bardziej oderwana od rzeczywistości. Ostatnio wywiad ukraiński ośmieszył służby rosyjskie, zapraszając wagnerowców którzy walczyli w 2014 na roku przeciwko Ukrainie na rozmowę o..pracę w fikcyjnej firmie w Wenezueli. No i chłopaki jeden przez drugie ze szczegółami opowiadali np o zestrzeleniu malezyjskiego samolotu...po to aby przedstawić swoje kwalifikacje zawodowe nowy pracodawcom. I tak wygląda te mocarstwo i jego wszechmocne słuzby.Ekipa Putina nie będzie już mogła rządzić zbyt długo. Trzeba wymiany elit, nowych i młodszych ludzi. Takie coś zapewnia dojrzała demokracja. W Rosji trudno mówić na razie o demokracji. Ja nie pamiętam sytuacji aby rosyjska opozycja w demokratycznych wyborach zdobyła władzę Jeżeli będzie wymiana kadr to albo będzie to teatrzyk dla grzecznych dzieci albo konkretna rewolucja. Pewnie i jedno i drugie tylko nie wiadomo w jakiej kolejności.
     • herr7 Re: Biden stawia Putinowi ultimatum 07.12.21, 09:56
      1.Wymiana liderów staje się koszmarem dla rosyjskich elit, gdyż jak to zrobić żeby wszyscy byli zadowoleni, a przy tym kraj się nie rozpadł? W końcu Borys Jelcyn podłożył pod ten kraj minę, która kiedyś jednak wybuchnie.
      2. O kompetencji lub jej braku rosyjskich służb nie będę się wypowiadał, gdyż się na tym nie znam.
      3. Demokracja niczego nie rozwiązuje, gdyż nie gwarantuje tego, żeby rządzący byli kompetentni, poza tym że w istocie jest to władza oligarchii a nie ludu.
      4. Putin liczy na jakieś porozumienie z Zachodem, a rosyjska propaganda bez względu na to co osiągnie i tak będzie świętować kolejny wielki jego sukces. Chyba w tym tkwi problem rosyjskiej władzy, że bez względu na to co ona zrobi i tak będą udawać, że wszystko jest w porządku. Mści się brak rzeczowej krytyki "cara".
      • melikles Re: Biden stawia Putinowi ultimatum 07.12.21, 10:06
       Słynna skuteczność i kompetencje rosyjskich służb to mit. Wpadka ze Skripalami, kompromitacja przy nieudanym zamachu stanu w Czarnogórze i koncertowa nieudolność przy próbie storpedowania porozumienia Grecji z Macedonią, w efekcie czego oba te tradycyjnie przychylne Rosji, prawosławne kraje mocno ochłodziły stosunki dyplomatyczne z Rosją, a plany budowy nowych "rosyjskich" klasztorów na Athos zostały na papierze.
      • yabbaryt Re: Biden stawia Putinowi ultimatum 07.12.21, 12:00
       ad 1 To jest wina Putina i jego komandy. Oni załapali władzę i robią wszystko aby jej nie oddać likwidując wszystkie konkurencyjne ośrodki polityczne. W rezultacie jest monopol władzy a z tego co widzę to tzw zwykli Rosjanie są coraz bardziej wkur..ni.
       ad3 tak zwaną demokracja zapewnia bezkrwawą wymianę elit, w momencie gdy jedna grupa oligarchii trwająca u władzy się zużyła. Dzięki temu nie ma przy każdej zmianie władzy wojny domowej.
       ad4 najlepsza okazja dla Putina na podbicie Ukrainy był rok 2014 teraz zagarnięcie Ukrainy może oznaczać większe koszty. Myślę że Wołodia jest wkurzony tym, że Nordstream w który Gazprom wpakował tyle kasy stoi i nie pracuje.
       Co do amerykanów to widzę dwie możliwości.
       - Oni naprawdę chcą przehandlować Ukrainę w zamian za poparcie Rosji w konflikcie z Chinami. Tylko to Rosji się nie opłaca - wrogość Chin w zamian za Ukrainę.
       Druga możliwość to zagrożenie ze strony Rosji bardzo dyscyplinuje kraje Europy Środkowej + Niemcy. Nikt nie chce ruskich czołgów na granicy a dodatkowo rządy wysupłują ostatnie pieniądze aby kupić amerykański sprzęt wojskowy - cholernie drogi i nie zawsze przystosowany do sytuacji strategicznej. Ale fakt Putin bardzo pomaga Amerykanom strasząc Europę Środkową.
    • monalisa2016 Re: Biden stawia Putinowi ultimatum 07.12.21, 10:00
     Cos dla Yabbaryt, dla Herr7, dla Melikles i innych im podobnych.

     Przyszlosc podzialu swiata wedlug zalinkowanego artykulu powolujacego sie na szefa sztabu Sił Zbrojnych USA Mark Milley'a. Kto nie zna jezyka niemieckiego, niech sobie wrzuci artykul na tlumacza.

     "Ranghoher US-General erklärt die künftige Welt für tripolar – was steckt dahinter? / Wysoki rangą amerykański generał ogłasza, że ​​przyszły świat jest trójbiegunowy – co się za tym kryje?"

     eurobrics.de/?module=articles&action=view&id=1903

     smile Dlaczego nie WB, Unia, Francja, Niemcy, Polska, Ukraina, ... tylko trzy mocarstwa na ktore robi sie medialno-polityczna nagonke?
     • herr7 Re: Biden stawia Putinowi ultimatum 07.12.21, 10:29
      Żaden generał z Pentagonu nie przyzna, że Rosja jest słaba, gdyż od tego zależą ich finanse. Trzeba ludzi straszyć Rosją, a teraz Chinami żeby można było wydawać (marnować) środki na zbrojenia. Rosja jest w istocie bardzo słabym państwem, mimo że posiada broń nuklearną. A wynika to ze słabości postjelcynowskiej elity, która ten kraj kontroluje. Nic się tutaj nie zmieni. Cesarza Honoriusza po prostu zastąpi jakiś Walentynian III.
      Ilu ludzi w 1990 r byłoby w stanie przewidzieć, że w 2021 r krajem o największej gospodarce będą Chiny będące kilka lat wcześniej jednym z najbiedniejszych państw świata? Tyle że Chiny miały szczęście, gdyż rządził nimi Deng, a Rosja miała nieszczęście gdyż władzę przejął Jelcyn i stworzył elitę na kształt i podobieństwo swoje. Reszta to już tylko tego konsekwencje.
       • herr7 Re: Biden stawia Putinowi ultimatum 07.12.21, 10:47
        monalisa2016 napisał(a):

        > smileHerr7 jestes jak ci klamcy z c-swirusem ktorych naratyw pada na kazdej plasz
        > czyznie chca sie teraz oczyscic z winy roznymi wykretami. smile

        Monalisa nie potrafisz nic sensownego napisać i dlatego uciekasz się do prymitywnej erystyki.
        • monalisa2016 Re: Biden stawia Putinowi ultimatum 07.12.21, 12:47
         Prymitywna retorika?
         Moze powiesz jak mozna okreslic osobe do ktorej nic nie dociera? Dalam ci bezprecensowy przyklad takich osob ktorzy juz dawno wiedzieli ze ten humbuk z c-swirusem jest dla wiadomych celow a mimo tego glosili swoja naracje tak jak ty w kazdym wpisie. smile
         W czerwcu tego roku przed spotkaniem Putina z Bidenem w Szwajcarii niektore media pisaly o Jalta nr.2 czyli nowym podziale swiata, bez zaslug, bez przyczyn nie wciagnieto Rosje do swiatowego mocarstwa, a ze niektore rozczarowane "psy" ujadaja gloszac ze Rosja napada na nich, maja po prostu pecha.Wszystko wedlug zalug.

         Dam ci tez przyklad pewnego obecnie dosc waznego polityka, nazwiska wymieniac nie bede, Eva15 na pewno sie domysli o kogo chodzi. Zapytany i nagrywany dlaczego spoleczenstwu nie powie prawdy, a on na to: powiedzenie prawdy byloby smiercia polityczna. Ta smierc polityczna to n ie tylko dla politykow ale tez dla mediow bo przeciez musza cos pisac i wynajdowac naracje dla tych ktorzy nie potrafia samodzielnie myslec. Przytoczylam celowo na dole pewien link do anglojezycznego artykulu ktory wyraznie nam pokazuje kto i z jakiego powodu buduje antyrosyjska naracje, ale najpierw trzeba go poczytac a pozniej z wiedza wyciagnac wlasciwe wnioski. Bez fikcyjnego wroga bylyby medialno-polityczny jak i gospodarczy swiat monotonny to trzeba tylko pojac.smile
         • herr7 Re: Biden stawia Putinowi ultimatum 07.12.21, 14:39
          Dyskutujemy o różnych sprawach. Ja się pytam, kto jest w Rosji winny, że Amerykanie przejęli w swoje władanie Ukrainę? Ponieważ Putin tak bardzo się troszczy o swoje bezpieczeństwo to będzie musiał przenieść teraz stolicę z Moskwy, gdzieś daleko na Syberię. Inaczej, może nie mieć czasu żeby dobiec do schronu. Takie są realne konsekwencje tych zaniechań.
          • gosc88 Re: Biden stawia Putinowi ultimatum 07.12.21, 15:28
           herr7 napisał:

           > Putin tak bardzo się troszczy o swoje bezpieczeństwo to będzie musiał przenieść teraz stolicę z Moskwy, gdzie
           > ś daleko na Syberię. Inaczej, może nie mieć czasu żeby dobiec do schronu.

           Czy wykluczasz, ze przycisniety Putin np. zamiast lecac do schronu zdecyduje sie ponaciskac czerwone atomowe guziki w odpowiedzi na amerykanski/natowski atak ?
           • herr7 Re: Biden stawia Putinowi ultimatum 07.12.21, 15:42
            gosc88 napisał:


            > Czy wykluczasz, ze przycisniety Putin np. zamiast lecac do schronu zdecyduje si
            > e ponaciskac czerwone atomowe guziki w odpowiedzi na amerykanski/natowski atak
            > ?

            W tym focus, że może nie mieć na to czasu.
            • eva15 Re: Biden stawia Putinowi ultimatum 07.12.21, 16:04
             Daj spokój z taką histerią. Tu nie będzie chodzić o to, by się nawzajem obrzucić bombami A, lecz jedynie o to, jak wciągnąć Rosję w bratobójczą wojnę z Ukrainą. I rzeczywiście jest możliwe, że kogoś kusi powtórzyć model gruziński. A tym razem wyniknie z tego prawdziwa wojna lokalna.
             • gosc88 Re: Biden stawia Putinowi ultimatum 07.12.21, 16:19
              eva15 napisała:

              > Daj spokój z taką histerią. Tu nie będzie chodzić o to, by się nawzajem obrzuci
              > ć bombami A, lecz jedynie o to, jak wciągnąć Rosję w bratobójczą wojnę z Ukrain
              > ą. I rzeczywiście jest możliwe, że kogoś kusi powtórzyć model gruziński. A tym
              > razem wyniknie z tego prawdziwa wojna lokalna.

              Jesli dojdzie tylko do lokalnej wojny - tylko i wylacznie - to zwyciezca wyloni sie chyba dosc szybko.
               • gosc88 Re: Biden stawia Putinowi ultimatum 07.12.21, 16:40
                eva15 napisała:

                > Zwycięzca militarny i owszem, ale na Zachodzie podniesie się nieziemski wrzask
                > i Rosja zostanie obrzucona wszystkimi możliwymi sankcjami włącznie z blokadą NS
                > 2. To będzie krok do kompletnej izolacji Rosji.

                Chyba masz racje. Byc moze Rosja bedzie traktowac Zachod jako "czarna dziure" i bedzie klasc nadzieje na jeszcze mocniejsze zwiazki z Chinami - a to z kolei nie badzo sie podoba Amerykanom.
                • monalisa2016 Re: Biden stawia Putinowi ultimatum 07.12.21, 17:50
                 Ja osobiście rozumiem całkiej inaczej posługiwanie się Zachodu i innych Ukrainą, spogladając na pewien przypadek z historii Zwiazku Radzieckiego. Kiedyś czytałam kulisy zestrzelenia przez ZSRR chyba koreańskiego samolotu w latach osiemdziesiątych, tak długo "testowali" różnymi prowokacjami Związek Radziecki że stracił nerwy i przez pomyłkę zestrzelili pasażerski samolot biorąc go za wojskowy. "Testowali" Rosję Gruzją, teraz testują Ukrainą aż ktoś straci nerwy. Czy by rozpoczęła jakieś działania Ukraina spadło by to pomimo tego wszystko na Rosję i by było dużo krzyku jak i powód do izolacji Rosji. Po prostu Rosja tak czy tak jest w pułapce fryzeuszów.
                 W zasadzie nie chciałam tego pisać by nie dostarczyc Herr7 więcej fantazji do pouczania innych.smile
                 • monalisa2016 Re: Biden stawia Putinowi ultimatum 08.12.21, 00:38
                  monalisa2016 napisał(a):

                  > Po prostu Rosja tak czy tak jest w pułapce faryzeuszów.

                  Nie mialam czasu wczesniej zajac sie tym tematem, teraz zaczelam po prostu rzucic oko jak sie ocenia meeting pomiedzy Putinem a Bidenem w roznych mediach o roznych kierunkach. Jednak slusznie napisalam to co powyzej zaacytowalam z poprzedniej mojej wypowiedzi jak z innych na tym watku bez wglebienia sie w medialne doniesienia.

                  Jak ocenia sie ten meeting oczami francuskich liberalnych dziennikarzy, zacytuje automatyczne tlumaczenie oraz link do orginalu:

                  www.liberation.fr/international/europe/poutine-et-biden-sur-lukraine-petite-visio-pour-grand-statu-quo-20211207_EWVJMIXTB5HWFLTEE6P5ZFDXEA/

                  "Konflikt
                  Putin i Biden o Ukrainie: mały film o wielkim status quo


                  W klimacie wysokiego napięcia między Moskwą a Kijowem rosyjski prezydent odniósł małe zwycięstwo, spotykając się we wtorek na wideokonferencji ze swoim amerykańskim odpowiednikiem. Bez większych postępów.
                  Czy Putin dostał już to, czego chciał? To znaczy, dyskutuj dwustronnie z Joe Bidenem na równych prawach. Po tygodniach eskalacji militarnej i stacjonowania oddziałów gromadzonych na granicy z Ukrainą, stwarzających zagrożenie inwazją na dużą skalę, rosyjski prezydent przemówił we wtorek przez wideokonferencję do swojego amerykańskiego odpowiednika. Na początku listopada Władimir Putin wyznaczył swoim dyplomatom cel: uzyskać „poważne i trwałe gwarancje w sprawie Ukrainy”. Dodał, że Rosja „nie może istnieć w ciągłym zdziwieniu, co może się wydarzyć następnego dnia”. Znak, że Moskwa nie chce już zadowalać się status quo. Bo jeśli w Europie ten zamrożony konflikt postrzegany jest jako zwycięstwo Kremla, widziane z perspektywy Rosji, to jest to raczej geopolityczna porażka. Aneksja Krymu i orbitowanie separatystycznego Donbasu nie zmieniają źródła problemu: z przyjaznego państwa sprzed 2014 roku Ukraina stała się zaciekłym przeciwnikiem, coraz bliżej zachodniego obozu. „Czerwona linia” wyznaczona przez Moskwę dla Kijowa w celu przystąpienia do NATO stopniowo staje się przestarzała, podczas gdy nawet bez formalnego członkostwa Sojusz manewruje na terytorium Ukrainy, wyposażając i szkoląc swoją armię… Sytuacja przed rewolucją na Majdanie jest katastrofą wycofanie się pozycji Moskwy. „Rosjanie widzą, jak ich gospodarcze, polityczne i kulturowe dźwignie wpływu znikają z Ukrainy” – powiedział Arnaud Dubien, dyrektor Francusko-Rosyjskiego Obserwatorium. I widzą, że NATO osiedla się w kraju. To dwa główne powody niezadowolenia i troski o Moskwę.”
                  Brygada Obrony Krajowej na Ukrainie: „Pokaż Rosjanom, że jesteśmy w stanie się do nich włamać”
                  Kreml martwi się także wzrostem armii ukraińskiej, która jest znacznie lepiej wyposażona i bardziej zaprawiona niż w 2014 r. Tureckie drony Bayraktar, które niedawno nabył, pokazały latem ubiegłego roku swoją niesamowitą skuteczność w Górskim Karabachu. Założenie, że ukraińskie siły zbrojne zaatakują i pokonają separatystów, nie jest absurdalne dla kremlowskich strategów… Chyba że z pomocą przyjdzie im rosyjska armia. Ale cena do zapłacenia byłaby znaczna. „Jeśli wybuchną działania wojenne, ktokolwiek strzeli pierwszy, Rosja wie, że zostanie pociągnięta do odpowiedzialności i nałożona na nowe sankcje” – powiedział Arnaud Dubien. Ukraińcy wiedzą, że Zachód im wszystko przekaże. Jeśli Ukraińcy zmuszą Rosjan do reakcji, to Rosjanie już przegrali. Cokolwiek zrobią, zostanie na nich nałożona odpowiedzialność. To wojskowe rozmieszczenie może być również sposobem na powiedzenie „nawet o tym nie myśl”. Według wstępnego oświadczenia Białego Domu, Joe Biden ostrzegł podczas wtorkowego spotkania Władimira Putina, że ​​Rosja stanie w obliczu „ostrych sankcji, w tym sankcji gospodarczych”, jeśli eskalacja sił zbrojnych na Ukrainie nastąpi.
                  Według wstępnego oświadczenia Białego Domu, Joe Biden ostrzegł podczas wtorkowego spotkania Władimira Putina, że ​​Rosja stanie w obliczu „ostrych sankcji, w tym sankcji gospodarczych”, jeśli eskalacja sił zbrojnych na Ukrainie nastąpi. Propozycje zmaterializowały się późnym wieczorem, z tym słabo zawoalowanym zagrożeniem ze strony amerykańskiego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Jake'a Sullivana w sprawie gazociągu, którym Moskwa przygotowuje się do zaopatrywania Europy w gaz ziemny: „Jeśli Władimir Putin chce, aby przyszły Nord Stream II przewoził gaz, może nie ryzykuj inwazji na Ukrainę”.

                  Moskwa, plecami do ściany
                  „Możemy uznać, że postawa Rosjan jest przesłaniem skierowanym do Kijowa, sposobem na zapewnienie, że nie będą uciekać się do siły” – powiedział Andriej Kortunow, dyrektor Rosyjskiej Rady do Spraw Międzynarodowych. Czy ta postawa może skrywać prawdziwe agresywne zamiary, formalny atak na Ukrainę? „Mało prawdopodobne”, odpowiada Kortunow. Gdyby miał się przygotować do takiej operacji, nie zrobiono by tego tak otwarcie i nie wiedzielibyśmy do ostatniej chwili, jak to miało miejsce na Krymie.” „Trudno wyobrazić sobie operację wojskową na taką skalę w środku zimy w tym regionie”, pisze ekspert wojskowy Alexandre Goltz. A jeszcze trudniej wyobrazić sobie atak z Krymu, który z Ukrainą łączy tylko wąski przesmyk. Nie widzimy też mobilizacji rezerwistów. Ten scenariusz byłby sprzeczny ze wszystkim, co wiemy o rosyjskim planowaniu wojskowym”. Zwłaszcza że, jak wskazuje Alexandre Goltz, gdyby 100 tysięcy rosyjskich żołnierzy obecnych na granicy wystarczyło do szybkiego pokonania armii ukraińskiej, to daleko im do możliwości okupacji kraju, a nawet aneksji jedynego Donbasu: „Rosja po prostu nie ma na to wystarczającej siły roboczej”.

                  W tym kontekście, gdy Moskwa czuje się plecami do muru, prosta dyskusja z Joe Bidenem, czy być może uda się uniknąć eskalacji militarnej, nie wystarczy do rozwiązania problemu i wyeliminowania w dłuższej perspektywie ryzyka. konfliktu zbrojnego. „To, czego chcą Rosjanie, to obszerna dyskusja na temat Ukrainy, a ostatecznie nowy modus vivendi w Europie Wschodniej” – mówi Arnaud Dubien. To bardzo „XIX wiek” i prawdopodobnie niesłyszalne dla większości zachodnich przywódców. Ale Rosja uważa, słusznie lub niesłusznie, że chodzi o jej żywotne interesy.W 2014 roku Rosja zapłaciła wysoką cenę za to, że nie dała Ukrainie dominować w Donbasie; Myślę, że jest gotowa zapłacić wyższą cenę za to, że nie pozwoli NATO osiedlić się na Ukrainie.”

                  Koniec cytatu.

                  Jutro zerkne co mysla o tym inni.
                  • eva15 Re: Biden stawia Putinowi ultimatum 08.12.21, 01:04
                   „Rosjanie widzą, jak ich gospodarcze, polityczne i kulturowe dźwignie wpływu znikają z Ukrainy” – powiedział Arnaud Dubien, dyrektor Francusko-Rosyjskiego Obserwatorium. I widzą, że NATO osiedla się w kraju. To dwa główne powody niezadowolenia i troski w Moskwie.”

                   No właśnie, to zupełnie inna ocena sytuacji niż Igora.

                   Kreml martwi się także wzrostem armii ukraińskiej, która jest znacznie lepiej wyposażona i bardziej zaprawiona niż w 2014 r. Tureckie drony Bayraktar, które niedawno nabył, pokazały latem ubiegłego roku swoją niesamowitą skuteczność w Górskim Karabachu. Założenie, że ukraińskie siły zbrojne zaatakują i pokonają separatystów, nie jest absurdalne dla kremlowskich strategów… Chyba że z pomocą przyjdzie im rosyjska armia. Ale cena do zapłacenia byłaby znaczna. „Jeśli wybuchną działania wojenne, ktokolwiek strzeli pierwszy, Rosja wie, że zostanie pociągnięta do odpowiedzialności i nałożona na nowe sankcje” – powiedział Arnaud Dubien. Ukraińcy wiedzą, że Zachód im wszystko przekaże. Jeśli Ukraińcy zmuszą Rosjan do reakcji, to Rosjanie już przegrali. Cokolwiek zrobią, zostanie na nich nałożona odpowiedzialność.

                   Niestety, podobnie to oceniam.... Wcale mnie to nie cieszy.
                   • monalisa2016 Re: Biden stawia Putinowi ultimatum 08.12.21, 01:10
                    Tak w sktocie, Rosja zauwazala tez jakie znaczenie mialy ukrainskie drony ktore kupila od Turcji w konflikcie o Berg Karabach wiec zaczela sobie troche sorgen robic.

                    To samo o sankcjach napisalam w innym poscie, Ukraina moze teraz prowokowac Rosje i czy bedzie Rosja winna czy nie, jej sie najbardziej oberwie.
               • rosjaiswiat1 Kompletna izolacja Rosji 07.12.21, 21:34
                eva15 napisała:

                > To będzie krok do kompletnej izolacji Rosji..

                Czyli caly swiat, wlaczajac Chiny, Indie i jeszcze mnostwo innych krajow wstrzymaja kontakty jak dyplomatyczne tak i gospodarcze z Rosja. O to tobie chodzi?
                     • eva15 Re: Ciekawy obrazek w temacie 07.12.21, 22:07
                      TY nie ptrafisz. Dajesz dane z których wynika, że nawet tylko DO 3 krajów Zachodu (Niemiec, Holandii i GB) Rosja sprzedaje o 25% więcej niż do Chin mają o ca 1/3 . A przecież Zachód to nie tylko te 3 kraje, choć niewątpliwie najważniejsze dla ros. eksportu. .
                      Nie rozumiesz swojego linku?
                       • rosjaiswiat1 Re: Ciekawy obrazek w temacie 07.12.21, 22:19
                        eva15 napisała:

                        > Udajesz, że nie rozumiesz, o co chodzi.

                        Nie to ty palnelas glupote, i brniesz w niej dalej.
                        Kompletna blokada jakiegos panstwa jest mozliwa dopiero wtedy, gdy wszystkie panstwa na swiecie zerwa stosunki dypliomatyczne i gospodarcze z tym panstwem. Wiec kompletna blokada Rosji jest niemozliwa bez reszty swiata. Ja juz kiedys wyjasnialem na forum, ze swiat nie sklada sie z USA i ich wasalow, to cos o wiele wiekszego.
                        • eva15 Re: Ciekawy obrazek w temacie 07.12.21, 22:25
                         Twój uprór jest nieznośny. Przecież ja piszę o krajach Zachodu, bo to one grożą sankcjami, czyli kompletną blokadą w ich kontaktach z Rosją, a nie o całym świecie. Kilak razy napisałam, że chodzi o Zachód. Ponieważ zdecydowana większość ros. eksportu idzie na Zachód, byłoby to bolesne uderzenie.
                         Czego tu nie można zrozumieć?
                      • rosjaiswiat1 Re: Ciekawy obrazek w temacie 07.12.21, 22:15
                       eva15 napisała:

                       > TY nie ptrafisz.

                       Ja nie mam do czego przyznawac sie.
                       Kompletna blokada to cos innego, niz czesciowe wstrzymanie handlu przez grupe panstw.
                       Oprocz tego z obrazku absolutnie nie wynika, ze to z zachodem Rosja ma najwieksze obroty handlowe. wystarcze zsumowac, i okaze sie, ze na obrazku widac zaledwie polowa obroiow handlowych Rosji, i w tym na obroty z Chinami, Bialorusja i Turcja przychodzi sie ponad polowe.
                        • rosjaiswiat1 Re: Ciekawy obrazek w temacie 07.12.21, 22:40
                         eva15 napisała:

                         > Kraje Zachodu są w jednym bloku i razem podejmują decyzje. Chiny, Turcja i Biał
                         > oruś to osobne podmioty .


                         Ale sumarnie Chiny, Bialorus i Turcja, jak wynika z obrazku, maja wieksz obroty handlowe z Rosja, niz panstwa zachodnie wymienione na obrazku. I nie ma zadnego znaczenia, czy decyzja zachodu bedzie jednomyslna czy nie, faktem i tak jest to, ze bez reszty swiata nie moze byc kompletnej izolacji Rosji.
                         I jeszcze cos.
                         Was z berkiem laczy jedno, chociaz i z roznych stron smile
                         otoz berek caly czas pisze o tym, ze Rosja musi porzestac sprzedawaac surowce zachodowi. On, tak mi sie wydaje, uwaza, ze Rosja sprzedajac zachodowi surowce, stara sie zrobic mu dobrze, i jakas nie bierze pod uwage fakt, ze Rosja na tym dobrze zarabia.
                         Z kolei ty uwazasz, ze zachod wspolpracuje gospodarczo z Rosja chce zrobic jej dobrze, i wystarcze tylko obrazic sie na Rosje i od razu zaprzestac wszelkie stosunki . otoz, zachod wspolpracuje z Rosja wy;lacznie dlatego, bo jemu to bardzo oplaca sie, i zrywajac stosunki z Rosja, zrobi n9ie tylko Rosji krzywde, a i sobie. Wlasnie dlatego na obrazku my widzimy wsrod najwiekszych partnerow handlowych Rosji USA i Wielka Brytanie, chociaz te dwa kraja sa na czele antyrosyjskiej histerii. Wiec nawet czeesciowej, kompletnej blokady przez kraje zachodnie nie bedzie, bo to zachodowi nie jest potrzebno, bo gdyby tego potrzebowal, to juz dawno wszelkie stosunki z Rosja zerwal.
                   • rosjaiswiat1 Ewa, co tobie jest? 07.12.21, 21:56
                    eva15 napisała:

                    > Przecież ty wspomniałeś o Indiach. Boooożeee...

                    Dokladnie to napisalem: "Czyli caly swiat, wlaczajac Chiny, Indie i jeszcze mnostwo innych krajow wstrzymaja kontakty jak dyplomatyczne tak i gospodarcze z Rosja. O to tobie chodzi?"

                    forum.gazeta.pl/forum/w,154812,172815222,172815222,O_co_chodzi_z_ta_histeria_.html?p=172820979
                    Moze warto byloby przeprosic i nie wzywac wiecej Pana naszego?
          • monalisa2016 Re: Biden stawia Putinowi ultimatum 07.12.21, 15:34
           Oj Herr u ciebie zawsze to samo za co cie napietnuje, zmien plyte z ta Syberia i zaniechaniami.smile To jest juz nudne. smile

           Wybraz sobie szkolne podworko na nim hasaja znajace sie od lat dwaj koledzy, dochodzi trzeci nowy, mlodszy z malym doswiadczeniem i chce dorownac starszym, jak sadzisz kto z kim bedzie szedl w parze? Przez to tak jak jest w zacytowanym linku bedziemy mieli najprawdopodobniej ​​przyszły świat trójbiegunowy gdzie dwoje bedzie mialo cos do powiedzenia, a trzeci bedzie sie dopiero przygladal i uczyl.

           Ukraine zostaw w spokoju, ona dostala wolnosc a ze ja spartaczyla na wlasne zyczenie, jak sadzisz jest to sprawa Putina? Nikt nie bedzie uciekal do schronu z powodu kaprysow i placzu bankrutujacego ukrainskiego panstwa, oglosi bankructwo i bedzie po ptokach jak to Slazacy mowia.smile
    • rosjaiswiat1 Herr, proponuje dyskusje na argumenty 07.12.21, 21:14
     herr7 napisał:

     > 1. Biden stawia Putinowi ultimatum, żeby ten zabrał swoje wojska z nad granicy,
     > inaczej sankcje.

     To nie jest zadny ultimatum, a tylko biadolenia staruszka, ktory nie ma zadnych narzedzi nacisku. Ultimatum to co innego.

     > 2. Cóż, Putin zbiera teraz zgniłe owoce wynikające z jego błędów i zaniechań. A
     > było ich wiele. Pisałem już o tym w 2014 r. Rosja tak jak dawniej ZSRR nie ma
     > wbudowanych w system politycznych zabezpieczeń, które prowadziłyby do usuwania
     > liderów, kiedy ci wykażą się rażącą niekompetencją, czy wręcz głupotą.

     To twoja stara spiewka, dziwie sie tylko, ze w tym momencie nie wspomniales Stalina, ktory twoim zdaniem byl jedynym lideem w rosji, zaslugujacym twoj szacunek.


     >Gdyby w 1987 r wymieniono Gorbaczowa to ZSRR by ocalał.

     Gdyby , gdyby. Gdyby Niemcy wymienili Hitlera w 1941 oku, to obecnie caly swiat mowilby po niemiecku. Wiec takie gadania to sa glupoty.

     >W 2014 r po kompromitacji na Ukrainie Putin z Ławrowem byli do wymiany.

     To tylko w twoich oczach doszlo do kompromitacji,

     > Nie zrobiono tego i dzisiaj Rosja ma dużo gorszą sytuację, gdyż nie jest gotowa ani na konfrontację z
     > Zachodem, ani na wojnę na Ukrainie.

     Zadaj sobie pytanie: a po chuj jest Rosji potrzebna wojna z Ukraina? I czy konfrontacja z zachodem to samocel Rosji? Rosja skutecznie broni swoi interesy.

     > Cały czas te same błędy - zresztą żadnej sprawy Putin nie
     > potrafił do końca załatwić.

     Jakie bkledy, i czego putin n ie pittafil do konca zalatwic? Czy ty znasz jego plany?

     > 3. O tym, że Zachód chce konfrontacji z Rosją można było wywnioskować jeszcze p
     > rzed 2007 r.

     Nie masz racji. Dka zachodu konfrontacja z Rosja nie jest cela sama w sobie. Zachod po prostu chce podporzadkowac sobie Rosje, i wlasnie to jest dla Rosji nie do przyjecia, i wlasnie o tym Putin mowil w Monachium w roku 2007


     Zachodnie media pisały o Rosji w taki sposób, jak o kraju z którym
     > zamierza się prowadzić wojnę. To była i jest wojenna propaganda. Putin w Monac
     > hium zresztą rzucił wyzwanie zachodnim elitom, po czym....zajął się organizacją
     > olimpiady w Soczi, a sprawami armii zajął się Serdiukow! Jest to przykład wyso
     > kich kompetencji ze strony rosyjskiego lidera?


     Tak, Putin przed rokiem 2008 juz bardzo wiele zrobil dla reformy armii rosyjskiej, a rola Sierdiukowa bylo rozpiepszenie =starcy ukladow, ktore panowali w armii rosyjskiej jjeszcze z czasow Jelcyna. I wlasnie to pozwolilo armii rosyjskiej doprowadzic Greuzje do s[pektakularniej porazki w roku 2008. Bo chociaz armia byla w trakcie reformacji, jednak to juz byla inna armia, nie ta co wojowala w Czeczenii. I to byla osobista zasluga Putina.

     > 4. W czerwcu tego roku powiedział, że wejście Ukrainy do NATO oznacza dla niego
     > przekroczenie czerwonej linii, czego on nie zaakceptuje. Ale w listopadzie sta
     > ło się już jasne, że Kreml nie przewidział, że Zachód może wzmocnić ukraińską a
     > rmię do takiego stopnia, że przyjęcie tego kraju do NATO będzie już jedynie czy
     > stą formalnością.


     To juz czyste twoje uojenia. W jaki sposob armia ukrainska zostala wzmocniona przez zachod? czy jestes wstanie podac konkretne dane?

     > 5. Putin wierzy że Rosję obronią cyrkony, tyle że amerykańskie rakiety pod Char
     > kowem to jest obecnie realność,


     To zadna realnosc. Oproocz tego od Tallina do Moskwy jest praktycznie taka sama jak i od Charkowa do moskwy. Wiec o co tobie chodzi?

     > 6. Putin chce od Zachodu gwarancji na papierze, tak jakby nie pamiętał że Amery
     > kanie wypowiedzieli już niektóre umowy, jak im tylko zaczęły one przeszkadzać.

     Gwarancje na pismie potrzebne Putinowi tylko po to, zeby wykorzystac ich w wojnie informacyjnej. Zeby nie bylo powtorki z gwarancje zachodu, ktore byli dane Gorbaczowowi. dzis zachod twierdzi, ze nic takiego nie mialo miejsce.


     > Ma je zresztą uzyskać Ławrow - najbardziej nieudolny minister spraw zagraniczny
     > ch w całej historii Rosji.

     Lawrow jest wytrawny dyplomata, i jest jednym z najlepszych w historii Risji, ale zeby to widziec, ztrzeba miec chociazby odrobine objektywnosci.

     > 7. Itd, itp... słowem, nie zazdroszczę Putinowi i innym rosyjskim liderom sytua
     > cji w jakiej się znaleźli.


     jakas Putiin przezyje bez twojej zadzdrosci


     >Nie dziwię się też, dlaczego prosty rosyjski lud cor
     > az bardziej kocha Józefa Stalina. Im się marzy prawdziwy lider.

     A jednak wspomniales o Stalinie, jakzesz bez tego.
     A czy pamietasz, ze Stalin bardzo chcial miec na pismie zobowiazanie Niemiec hitlerowskich, ze oni nie napadna na ZSRR? czy to jest cos innego?
   • rosjaiswiat1 Re: O co chodzi z ta histeria? 07.12.21, 20:26
    eva15 napisała:

    > Punkt 1) nie wyklucza punktu 2) . Możliwe są oba naraz.

    Mozliwym jest wszystko, ale w tym przypadku mnie chodzil o to, na czym zachod poprzestanie. Czy tylko na odwroceniu uwagi swojego spoleczenstwa czy pojdzie dalej.

    > Mam wrażenie, że USA/Zachód chce powtórki z 2008 r. w Gruzji.
    > Znów igrzyska sportowe w Chinach, znów szaleńcy u władzy w podbitej kolonii, zn
    > ów próba rzucenia wyzwania Rosji, bo na terenach, o które chodzi (Dombas, Ługań
    > sk) żyją obywatele rosyjscy, podobnie jak swego czasu w Osetii Płn.

    Wlasciwie o tym samym pisalem. I drobna uwaga.

    > Różnica taka, że armia ukraińska jest znacznie większa niż gruzińska,

    Zgadza sie, chociaz nie zawsze liczebnosc armii jest decydujacym czynnikiem. Ale o tym dalej.    > lepiej wyposażona i przeszkolona w międzyczasie i szanse na sukces przez to większe.

    Ani jedno ani drugie nie odpowiada rzeczywistosci. To armia gruzinska byla lepiej wyposazona i przeszkolona od armii ukrainskiej. Oprocz tego Gruzja miala w tam tym czasie wspaniala sytuacje taktyczna, co niewatpliwie mogloby doprowadzic moze nie do porazki militarnej Rosji, ale do bardzo dotkliwych strat. O co mnie chodzi.
    Po pierwszych armia rosyjska w tam tym czasie byla dopiero na poczatku swojej transformacji. Generalnie dysponowala bronia jeszcze poradziecka, a Gruzja miala nie tylko bron zachodnia, a i bron poradziecka po glebokiej modernizacji.
    Po drugich Gruzja miala inicjatywe i byla w calosci przygotowana do walk. Wszystkie jednostki gruzinskie byli w poblizu teatru dzialan bojowych, a armia rosyjska musial przezucac swoje jednostki przez bardzo waskie gardlo, jakim byl tunel Rokijski. Gdyby Gruzinom udalo sie zablokowac (wysadzic) ten tunel, to Rosja mialaby bardzo powazne problemy i nie na nic nie zdalaby sie wielokrotnie wieksza liczebnosc jej armii.
    W przypadku Ukrainy Rosja ma strategiczna inicjatywe, i moze atakowac z wielu stron jednoczesnie, majac na to wszystkie mozliwosci. O0%procz tego same mozliwosci rosyjskiej armii od roku 2008 wielokrotnie zwiekszyli sie, i tak naprawde nawet nie musi wysylac sily ladowe, zeby pozbawic armie ukrainska stawiac skuteczny opor.
    Ale i to nie jest w tym przypadku najgorsze. Nie tak dawno doszlo do przecieku z raportu SBU, w ktorym stwierdzono, ze w razie rrozpoczecia wojny z Rosja do 80 % jednostek przejda na strone Rosji. Tak naprawde wladza w Kijowie moze liczyc wylacznie na tak zwane nacbaty, czyli bataliony w calosci skomlektowane z ukrainskich nacjonalistow. Ci maja wysoka motywacje do walk z Rosja, ale ten sam raport stwierdza, ze wartosc bojowa tych jednostek nie jest zbyt wysoka, w nich brakuje dyscypliny, i raczej oni nadaja sie wylacznie do dzialan partyzanckich.
    Wiec, tak sadze, wlasnie to, ze wieksza czesc ukr. armii jest gotowa przejsc na strone Rosji i hamuje Amerykanow z oddaniem rozkazu rozpoczecia walk. Bo jesli okaze sie, ze w momencie rozpoczecia walk jednostki ukrainskie zaczna przechodzic na strone rosyyjska, to okaze sie, ze tak naprawde krym sam chcial byc z Rosja, jak i wiekszosc mieszkancow wspolczesnej Ukrainy. Tego nie da sie calkowicie zaklamac.7    >Przy czym sukcesem nie będzie podbój Moskwy w wykonaniu Ukrainy, lecz uwikłanie Ro
    > sji w konflikt, który spowoduje kolejne sankcje.


    Ja nie wiem, czy Putin juz az tak boi sie kolejnych sankcje. Tak naprawde jego postrzymuje przed rozwiazaniem ukr. problemu tylko jedno -a co robic dalej z tym krajem?
    • eva15 Re: O co chodzi z ta histeria? 07.12.21, 21:51
     Obie armie były jeszcze niedawno w gorszym stanie. Rosja wcześniej zaczęła reformę swojej armii i zrobiła to b. skutecznie, ale i ukraińska armia jest już inna niż w 2014 r., choć zapewne nie tak sprawna jak rosyjska, no ale przecież nikt nie liczy na zwycięstwo ukr. armii nad rosyjską, nie o to tu chodzi.

     Nie wierzę, że aż 80 % żołnierzy ukr. uciekłoby na rosyjską stronę. Jakaś część uciekłaby na pewno, ale wątpię, czy aż tyle. Gdyby aż tak wielu było chętnych do ucieczki, to robiliby to już wcześniej i teraz. Jakoś nie robią.
     • rosjaiswiat1 Re: O co chodzi z ta histeria? 07.12.21, 22:00
      eva15 napisała:

      > Nie wierzę, że aż 80 % żołnierzy ukr. uciekłoby na rosyjską stronę.

      Czytaj uwazniej. Ja pisalem o 80% jednostek. Dla ciebie to zadna roznica, ale dla znawcow realii wojskowe to zasadnicza roznica.


      >Jakaś część
      > uciekłaby na pewno, ale wątpię, czy aż tyle. Gdyby aż tak wielu było chętnych
      > do ucieczki, to robiliby to już wcześniej i teraz. Jakoś nie robią.

      A juz trwa wojna miedzy Rosja i Ukraina?
       • rosjaiswiat1 Re: O co chodzi z ta histeria? 07.12.21, 22:51
        eva15 napisała:

        > Ale skoro wolą Rosję, to czemu teraz już nie uciekają?

        Oni i nie beda uciekac, oni sa we wlasnym kraju, i gdy tylko dojdzie do wojny miedzy Rosja i Ukraina, to po prostu przejda na strone rosyjska. Czy ty naprawde nie rozumiesz tak prostych rzeczy?
        Moze przyklad Krymu tobie cos wyjasni.
        Otoz, od wielu lat mieszkancy Krymu zyli w skladzie Ukrainy. Im to nie podobalo i oni woleliby byc w Rosji. Wiec zgodnie z twoja logika oni powinni byli uciec do Rosji. Ale oni postapili inaczej - gdy nadarzyla sie okazja, to oni wraz z Krymem przeszli na strone Rosji. Wiec i ci zolnierze nie maja zamiaru uciekac do Rosji. Oni maja swoje domy, groby swoich bliskich i ziemie, na ktorych urodzili sie. Wiec oni wraz z tymi ziemiami i przejda na strone Rosji, gdy nadarzy sie ku temu okazja. A taka okazja bedzie wojna. I wlasnie tego boja sie banderowcy wraz z Amerykanami.
        • monalisa2016 Re: O co chodzi z ta histeria? 08.12.21, 00:26
         Oj Igor. Igor, starsza generacja pamietajaca ZSRR wymiera a nowa generacja malo pamieta te czasy, jest wychowywana w innych warunkach, w innej kulturze ktora jest odwrotnoscia do Rosji, jak sobie to wyobrazasz? Chyba masz tu na mysli wylacznie te dwie republiki (DNR/Donieck i LNR/Lugansk) ktore posiadaja juz rosyjskie paszporty ale nie cala Ukraina.
  • gosc88 Czy mozna kategorycznie 06.12.21, 23:12
   rosjaiswiat1 napisał:

   > Czytajac zachodnia prase, sluchajac wypowiedzi zachodnich przywodcow, zwalszcxz
   > a Bidena,ma sie wrazenie, ze Rosja nie ma nic innego do roboty, jak tylko zaat

   odpowiedziec na pytanie:

   Czy prawda jest, ze w ostatnich miesiacach Rosjanie gromadzili/gromadza coraz to wiecej swoich wojsk w poblizu granicy z Ukraina ??

   Jesli to prawda to jaki byl/jest tego powod ?
    • gosc88 Re: Czy mozna kategorycznie 07.12.21, 00:05
     eva15 napisała:

     > Powodem są działania Zachodu. Trudno, by Rosja nie reagowała.

     Ciekawe jaki final wojny Zachodu z Rosja widza szalency z Zachodu ?? I jedni i drudzy siedza na co najmniej setkach atomowych bombek. Tu nie nie moze byc zwyciezcy, tu beda wszyscy przegrani.
   • monalisa2016 Re: Czy mozna kategorycznie 06.12.21, 23:44
    Tym powodem jest ukrainski rzad ktory jezdzi po swiecie jak kot z pecherzem i podsyca do wojny.

    www.airforcetimes.com/flashpoints/2021/11/20/russia-preparing-to-attack-ukraine-by-late-january-ukraine-defense-intelligence-agency-chief/

    Po jednej i po drugiej stronie sa gromadzone wojska, to powinno byc zrozumiale ale kto rozpoczal wojenna retoryke? Czyzby Viki Nuland wyszla juz z pamieci?
   • rosjaiswiat1 Re: Czy mozna kategorycznie 07.12.21, 20:32
    gosc88 napisał:

    > odpowiedziec na pytanie:
    > Czy prawda jest, ze w ostatnich miesiacach Rosjanie gromadzili/gromadza coraz t
    > o wiecej swoich wojsk w poblizu granicy z Ukraina ??

    Rosja caly czas prowadzi rotacje swoich jednostek, i jest oczywistym, ze w poblizu zachodnich granic juz od dwana powstalo bardzo silne zgrupowanie wojskowe. I chyba to jest calkowicie normalne, biorac pod uwage fakt, ze to wlasnie z zachodu zawsze nacierali agresory.
  • j-k a po xuj czytasz Bidena ? 07.12.21, 01:15
   rosjaiswiat1 napisał:
   > Czytajac zachodnia prase, sluchajac wypowiedzi zachodnich przywodcow, zwalszcza Bidena,


   a po xuj czytasz Bidena ?
   kiedys uwazalem, ze nie moze byc gorszego Prezydenta - niz Bush.

   ale historia pokazuje - ze moze.

   • rosjaiswiat1 Czytam czasmi i ciebie :-) 07.12.21, 20:36
    j-k napisał:


    > a po xuj czytasz Bidena ?


    Bo Biden mowi tylko to, co jemu kaza. Wiec slucham nie Bidena, a tylko tych, kto realnie rzadzi Amerryka.

    > kiedys uwazalem, ze nie moze byc gorszego Prezydenta - niz Bush.
    > ale historia pokazuje - ze moze.

    To wlasnie za Busha byl 08/08/2008. czyli wtedy, gdy Stany doznali pierwszej porazki od Rosji. Za kadencje tego glupka Stany doznaja kolejne.
  • monalisa2016 Re: O co chodzi z ta histeria? 07.12.21, 19:19
   Dziś odbyła się wirtualna rozmowa między Putinem a Bidenem, co z tego między innymi wyszło, wyszło że ani Ukraina, ani Francja, ani Niemcy nie będą rozgrywać ukraińskiej sprawy tylko ta sprawa jest sprawą obu szefów.
  • monalisa2016 Re: O co chodzi z ta histeria? 08.12.21, 01:33
   Nie mam sily juz czytac, po prostu za duzo w glowie o tej porze wiec zalinkuje artykuly w wersji niemieckiej i angielskiej, dla polskojezycznych wrzucenie na transalator nie powinno robic trudnosci.

   uncutnews.ch/osze-schweigt-trotz-aufdeckung-der-ukrainischen-massentoetungen-im-donbass/

   infobrics.org/post/34692/Dobranoc.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka