Dodaj do ulubionych

A co tam dzieje sie z polskim dezerterem?

12.01.22, 10:26
Zgodnie z tym co przypuszczalem w Bialorusji zostalo uruchomione sledztwo w sprawie karnej, w ramach ktorego Czeczko sklada zeznania.

Польские военные убили более 240 мигрантов на границе. Об этом белорусскому СК рассказал попросивший политического убежища солдат Эмиль Чечко.
"Polskie wojsko zabilo ponad 240 migrantow na granicy. O tym białoruskiej komisji sledczej opowiedzial ubiegajacy sie o azyl polityczny zolnierz Emil Czeczko."

ria.ru/20220112/ubiystvo-1767448670.html
Bialorus chce na maxa wykorzystac ta sprawe:

СК инициирует сбор дополнительной информации о жертвах польских силовиков
www.belta.by/society/view/sk-initsiiruet-sbor-dopolnitelnoj-informatsii-o-zhertvah-polskih-silovikov-479048-2022/
Главное следственное управление продолжает расследование уголовного дела о преступлениях против безопасности человечества, пропаганде войны и заведомом оставлении в опасности (ст.128, ч.1 ст.123, ч.3 ст.159 Уголовного кодекса),
Obserwuj wątek
    • mongolszuudan Re: A co tam dzieje sie z polskim dezerterem? 12.01.22, 10:54
      Чувствую в этом часть своей вины. Я в одном из постов в шутку рекомендовал польским властям расстреливать злостных нарушителей границы из пулеметов, как это делают пограничники на границе с Афганистаном, но даже подумать не мог, что польские власти читают этот форум и настолько серьезно воспринимают любые советы кого ни попадя. А если б я пошутил, что хочу чтоб все поляки взяли Копенгаген? Страх подумать.
      • rosjaiswiat1 Re: A co tam dzieje sie z polskim dezerterem? 12.01.22, 11:12
        Oczywiscie mozna i pozartowac, a przeciez sprawa jest powazna. Jestem pewien, ze cos tam na granice dzialalo sie strasznego, ale zeby w takim wymiarze trudno mnie w to uwierzyc. Wiec jak najbardziej jestem za tym, zeby polskie wladze przeprowadzili gruntowe sledztwo, i nie oddawali inicjatywe w rece Lukaszenko.Bo ten ma autentyczny uraz do Polski, i bedzie starac sie na Polakach zemscic sie.
          • rosjaiswiat1 Re: A co tam dzieje sie z polskim dezerterem? 12.01.22, 11:28
            eva15 napisała:

> Polskie władze nic nie muszą robić.

Ewa, ja znam ten twoj punkt widzenia, i uwazam go za bledny, tak samo jak za blad uwazam dzialanie polskich wladz, ktore chowaja glowe w piasek, udajac, ze nic sie nie dzieje. To moze zdawac egzamin, az do czasu, gdy ktos na zachodzie zechce wykorzystac to przeciwko Polsce, i wtedy Polska jak zwykle obudzi sie z reka w nocniku.
            • eva15 Są granice absurdu 12.01.22, 12:23
              Są granice absurdu, a Czeczko chce je przekroczyć.
              On twierdzi, że wojsko zabiło również 2 aktywistów pomagających na granicy. I co? Inni aktywiści - ich koledzy tego wcale nie zauważyli? Nikt nie podniósł wrzasku, że zaginęli koledzy, nikt nie zgłosił tego policji i zwłaszcza mediom. NIC.
              • eva15 Re: Są granice absurdu 12.01.22, 12:32
                Natomiast jest oczywiście niewykluczone, że na Zachodzie mogliby to wykorzystać przeciw Polsce. Pewnie chętnie by to zrobili, gdyby nie fakt, że dla nich Łukaszenka to dyktator i oszust. No i jak tu korzystać z takiego źródła?
                • mongolszuudan Re: Są granice absurdu 12.01.22, 12:40
                  А точно также как Запад охотно использовал Катынскую версию Геббельса. Хотя Запад прекрасно знал, что Геббельс нацист до мозга костей, военный преступник из первой десятки мрази, когда-либо существовавшей в мире, о ужас - кошмарный антисемит и само воплощение лжи.
                • rosjaiswiat1 Re: Są granice absurdu 12.01.22, 14:00
                  eva15 napisała:

> Natomiast jest oczywiście niewykluczone, że na Zachodzie mogliby to wykorzystać
                  > przeciw Polsce. Pewnie chętnie by to zrobili, gdyby nie fakt, że dla nich Łuka
                  > szenka to dyktator i oszust.

Na takiego samego kreuja Kaczynskiego.
              • rosjaiswiat1 Re: Są granice absurdu 12.01.22, 13:59
                eva15 napisała:

> Są granice absurdu, a Czeczko chce je przekroczyć.

Ewa, to nie ma zadnego znaczenia jakie granice absurdu Czeczko przeekracza. Przeciez chodzi o to, ze on oskarzyl sam siebie w popelnieniu morderstw. I tego starcze, zeby polska prokuratura wszczela sledztwo z urzedu. I tylko to sledztwo ma ustalic, jakie granicy absurdu Czeczko przekroczyl, i czy nie oskarzyl sie celowo dla jakichs innych cele.
                • eva15 A co z białoruską prokuraturą? 12.01.22, 15:49
                  Czeczko jest na Białorusi, tam ogłasza publicznie, że jest mordercą. Co na to białoruska prokuratura? Czy na Białorusi nie karze się za morderstwa?
                  W Niemczech lądują przed sądem Syryjczycy podejrzani o morderstwa w Syrii. Na Białorusi jest inaczej?
                  • rosjaiswiat1 Ewa, chyba zartujesz 12.01.22, 16:07
                    eva15 napisała:

> Czeczko jest na Białorusi, tam ogłasza publicznie, że jest mordercą. Co na to b
                    > iałoruska prokuratura?

Przeciez wlasnie o tym jest ten watek - bialoruska prokuratura prowadzi w tej sprawie sledztwo. Przeciez o tym ten watek - Czeczko sklada zeznania przed komisja sledcza.
                    • eva15 Re: Ewa, chyba zartujesz 12.01.22, 16:13
                      Nie żartuję. Białoruska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie, po to by zaskarżyć polskie władze do Trybunału w Hadze. Ma prawo to robić.
                      Natomiast Czeczko przyznaje, że jest mordercą i nie zostaje zatrzymany.
                      • rosjaiswiat1 Re: Ewa, chyba zartujesz 12.01.22, 16:31
                        eva15 napisała:

> Nie żartuję. Białoruska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie, po to by zaska
                        > rżyć polskie władze do Trybunału w Hadze.

Tego my nie wiemy co ma zamiar zrobic Bialorusja.

> Natomiast Czeczko przyznaje, że jest mordercą i nie zostaje zatrzymany.

A skad masz taka informacje, ze Czeczko nie jest zatrzymany? Zgodnie z moja wiedza on znajduje sie w izolatorze sledczym, a oprocz tego on wystepuje w tej sprawie nie tylko jako swiadek, a i jak wspoluczestnik przestepstwa.
                        Wiec uwazam nadal, ze zartujesz, albo wykazujesz sie calkowitym brakiem wiedzy w tym temacie.
                        • eva15 Igor, chyba zartujesz 12.01.22, 17:42
                          rosjaiswiat1 napisał:

> Tego my nie wiemy co ma zamiar zrobic Bialorusja.

Ty najwyraźniej nie wiesz:

„Media białoruskie informują o przygotowywaniu pozwu przeciwko Polsce do Trybunału w Hadze. Powodem działań przeciwko Polsce mają być rewelacje Emila Cz., dezertera, który uciekł na Białoruś.

pl.sputniknews.com/20220107/bialorus-chce-zaskarzyc-polske-do-trybunalu-w-hadze-zaryn-to-absurd-16945582.html
                          To jest jedyne logiczne, po to jest śledztwo a nie z nudów.

> > Natomiast Czeczko przyznaje, że jest mordercą i nie zostaje zatrzymany.
                          >
                          > A skad masz taka informacje, ze Czeczko nie jest zatrzymany? Zgodnie z moja wie
                          > dza on znajduje sie w izolatorze sledczym, a oprocz tego on wystepuje w tej spr
                          > awie nie tylko jako swiadek, a i jak wspoluczestnik przestepstwa.

Czeczko jest na pewno pod opieką służb i w jakiejś formie izoloacji, ale nie dlatego, że jest mordercą, przyczyny są inne. Raz, że zeznaje w sprawie, a dwa że uciekł z wojska i może się bać, że go na Białorusi polska łapa dopadnie. Musi więc być chroniony.

> Wiec uwazam nadal, ze zartujesz, albo wykazujesz sie calkowitym brakiem wiedzy
                          > w tym temacie.

Jest jedna niepodważalna zasada na tym forum: ty masz wiedzę w każdym temacie i masz zawsze rację.
                          • mongolszuudan Re: Igor, chyba zartujesz 12.01.22, 17:53
                            >>>może się bać, że go na Białorusi polska łapa dopadnie.

Ты вот так всерьез и спокойно рассуждаешь о том, что польские спецслужбы или нанятые ими террористы могут на территории соседнего суверенного государства выслеживать, похищать и убивать кого им угодно? По крайней мере, веришь в такую возможность, допускаешь ее? Хорошего же ты мнения о Польше. Которая, по-твоему, правильно поступает, скрывая возможное преступление с признаками геноцида своих граждан - военнослужащих. А ещё и, возможно, занимается международным терроризмом. Да, куда уж до такого демократического монстра колхозному диктаторишке Батьке Лукашенке.
                            • rosjaiswiat1 Re: Igor, chyba zartujesz 12.01.22, 20:30
                              mongolszuudan napisał:

> Ты вот так всерьез и спокойно рассуждаешь о том, что польские спецслужбы или на
                              > нятые ими террористы могут на территории соседнего суверенного государства высл
                              > еживать, похищать и убивать кого им угодно?

Wlasciwie jesli tak Ewa mysli, to w takim razie nie wiem dlaczego ona nie dopuszcza do siebie mysli, ze Czeczko moze mowic prawde smile
                              • eva15 Niewinne aniołki plotące głupoty 12.01.22, 22:33
                                rosjaiswiat1 napisał:

> Wlasciwie jesli tak Ewa mysli, to w takim razie nie wiem dlaczego ona nie dopu
                                > szcza do siebie mysli, ze Czeczko moze mowic prawde smile

Tylko ZSRR nigdy nie mordowała swoich wrogów zagranicą! O zabiciu Trockiego w Meksyku, Bandery w Monachium pewnie obaj nie słyszeliście.

Bawcie się sami w takie głupoty. Udajecie niewinne aniołki, a wiadomo, że tajne służby wielu krajów potrafią takich mordów dokonywać. Rosyjskie (radzieckie) na pewno o wiele częściej niż polskie.
                                Właśnie dlatego ludzie zagrożeni są w izolacji są pod szczególną ochroną.

Wasza obłuda jest chwilami nieznośna.
                                • rosjaiswiat1 Alez tobie zaczyna bic 12.01.22, 22:42
                                  eva15 napisała:

> Tylko ZSRR nigdy nie mordowała swoich wrogów zagranicą! O zabiciu Trockiego w M
                                  > eksyku, Bandery w Monachium pewnie obaj nie słyszeliście.

Przeciez my nigdy nie zaprzeczali temu, a nawet sa dumni z tego, ze swoich wrogow znajdziemy wszedzie, gdieby oni nie chowali sie. I zrobimy z nimi to, na co oni zasluzyli. ja naprawde nie wiem skad do twojej glowki taka glupota weszla?

> Wasza obłuda jest chwilami nieznośna.

Ewa, widze ze cos tobie jest. Prawdopodobnie brakuje argumentow, i ty pojechala na emocjach, i calkowicie stracila poczucie rzeczywistosci
                                  Wiec moze czas isc spac? A rano obudziusz sie, wszystko jeszcze raz przemyslisz, i wtedy do ciebie dotrze, ze tyy sama cos wymyslila, i sama z soba dyskutowala.
                                  Bo ani ja, ani Aleksandr nic nie pisali o tym, ze Rosja nigdy nie wysylala swoich agentow, zeby karac tycch, kogo nalezalo sie. I powiem wiecej - ja jestem dumny z tego, ze Rosja nie daruje zdrajcom, lub swoim wrogom.
                                  • eva15 Ty wreszcie idź spać 12.01.22, 23:07
                                    Chyba obaj nie rozumiecie o czym dyskutujecie. Mongoł:

Ты вот так всерьез и спокойно рассуждаешь о том, что польские спецслужбы или нанятые ими террористы могут на территории соседнего суверенного государства выслеживать, похищать и убивать кого им угодно?

Co go tak oburza, co go tak zadziwia?

Ty napisałeś na to:

Wlasciwie jesli tak Ewa mysli, to w takim razie nie wiem dlaczego ona nie dopuszcza do siebie mysli, ze Czeczko moze mowic prawde

Bez odbioru

• rosjaiswiat1 Ewa, popatrz na siebie 12.01.22, 23:30
                                        eva15 napisała:

> Jeszcze jedno - do twojej główki nie wejdzie, że robisz się po prostu chamski,
                                        > wyłazi coś z ciebie, czego lubić się nie da. Tracisz nerwy i ordynarniejesz w d
                                        > yskusji.

To wszystko dokladnie opisuje twoje zachowanie.
                                        • eva15 Re: Ewa, popatrz na siebie 13.01.22, 00:02
                                          Nie nazywałam twoje głowy "główką" nie wysyłałam cię spać. Użyłeś dokładnie tych moich zwrotów, które ja stosuję w stosunku do ludzi, których sobie na forum nie cenię.
                                          • boavista4 Re: Ewa, popatrz na siebie 13.01.22, 04:09
                                            Jestem zaambarasowany, że dochodzi do niepotrzebnych argumentów. Ewa jest znakomita, a jeżeli się z nią nie zgadzasz, to przecież można to powiedzieć w sposób przyjemny i nieobraźliwy. A szkoda, że dochodzi do tego, bo .ja też cenie Igora.
                                            Igor nie bierz na siebie odpowiedzialności za ZSRRm i Rosję, ty jesteś tylko uczuciowym Rosjaninem, ale faktycznie jesteś z Rosja nie związany, żyjesz na zachodzie Ja jestem Polakiem tylko uczuciowo i nie mogę powiedzieć ze MY Polacy zabijamy na białoruskiej granicy, ponieważ mnie tam nie ma, nie głosuje na nikogo, nie place polskich podatków. Mogę tylko powiedziec-my Polacy słuchamy Chopina i kochamy naszą kulturę. Nic więcej.
                                    • mongolszuudan Re: Ty wreszcie idź spać 13.01.22, 05:11
                                      Меня, как и Игоря, возмущает твое лицемерие. Мы действительно гордимся тем, что наши пограничники без всяких сентиментов расстреливают все, что незаконно лезет из-за границы и отказывается подчиниться законным требованиям. Тем, что наши спецслужбы ищут и уничтожают врагов и предателей где бы они не находились. Потому что для нас это нормально. Адекватная политика безопасности. Но вы же в вашей Европе на словах считаете это все абсолютно недопустимым, преступным. На словах. А оказывается в действительности относитесь к таким вещам положительно, у Елены, что ваши государства делают то же самое, а если не делают - то обязаны делать. То есть вы вовсе не против политических убийств. Массовых убийств. Заказных убийств. А за них - обеими руками. Но чтобы об этом никто не знал. И никто в них не признавался, даже пойманный с поличным. Какое же вы двуличное, лицемерное, подлое и лживое говно, если действительно так считаете.
                                  • eva15 To ci Igor zapamiętam 13.01.22, 23:13
                                    rosjaiswiat1 napisał:

> ja naprawde nie wiem skad do twojej glowki taka glupota weszla?
                                    > Wiec moze czas isc spac?

To ci naprawdę zapamiętam. Użyłeś w stosunku do mnie mojego własnego kodu, który ja używam w stosunku do nieszanowanych przeze mnie forumowiczów. Złamałeś pewną nić porozumienia, która jeszcze istniała.
                                    • rosjaiswiat1 Mussisz nauczyc sie z tym zyc, Ewa, tak jak ja.... 14.01.22, 20:29
                                      eva15 napisała:

> To ci naprawdę zapamiętam. Użyłeś w stosunku do mnie mojego własnego kodu, któr
                                      > y ja używam w stosunku do nieszanowanych przeze mnie forumowiczów.

Kiedys w dyskusji o tak zwanej niemieckiej konstytucji ty w zapale zwrocila sie do mnie slowem "bystrzaku". Do kogo ty takim slowem zwracasz sie, ja wiedzialem doskonale. Przy tym ja wtedy ani jednym slowem nie obrazilem ciebie, ja po prostu staralem sie tobie powiedziec, ze niezaleznie od tego, czym jest ten dokument, on w Niemczech pelni role konstytucje, niezaleznie od tego, jak on nazywa sie i przez kogo byl napisany. Ty wtedy mnie wysmiala, razem z nasza wzechwiedzaca Lisa. A ja w zaden sposob nie zasluzylem na to, zeby ty do mnie zwracala sie jak do wroga, i to tylko dlatego, ze ja mialem wlasne zdanie.
                                      W tym przypadku ty absolutnie bezpodstawnie oskarzyla mnie i Aleksandra o wszystko najgorsze, i przy okazji przejechala sie po Rosji, i wszystko tylko dlatego, ze nie zrozumiala co do ciebie napisali.
                                      Wiec, Ewa, byc moze ty mialaby podstawy czuc do mnie zal, za uzyte przez mnie slowa, ale tylko w tym przypadku, gdyby ty sama byla w porzadku. A nie jestes. Ja juz wiele razy pisalem do ciebie, ze ty jestes bardzo nielojalna, chociaz ja wykazalem sie w stosunku do ciebie duza lojalnoscia, broniac ciebie i na forum swiat, i nawet tu na forum, gdy Walter do ciebie zwrocil sie slowem "blondynka" (od tam tej pory ja z walterem nie mam dobrego stosunku). Twoje ciaglle ciepanie sie mnie ze wzgledu na to, jak ja prowadze forum, rowniez jest bardzo chcarakterystyczne.

> Złamałeś pewną nić porozumienia, która jeszcze istniała.

Tej nici juz nie ma od dawna, i to ty ta nic zlamala, ale dziwie sie, ze dopiero teraz do ciebie to dotarlo.
                                      Ja cenie ciebie jako ciekawego forumowicza, posiadajacego wiedze i intelekt, ale od pewnego momentu nic poza tym. I na pewno juz nie wstalbym w twojej obronie.
                                      • eva15 Re: Mussisz nauczyc sie z tym zyc, Ewa, tak jak j 14.01.22, 23:48
                                        Rycerskie zachowanie wobec kobiet wynika z etosu i nie oczekuje niczego wzamian. Mówiąc językiem współczesnym: gentelmen zachowuje się w obronie dam jak gentelmen, a potem milczy, nie oczekuje wzamian hołdów i posłuszeństwa.

Od lat wypominasz mi w kółko, jak to dzielnie stanąłeś w mojej obronie i oczekujesz podziwu, wdzięczności i wiecznej lojalności w każdej sytuacji. Jesteś rozczarowany, jeśli się temu nie podporządkowuję. Czyli - bezinteresowny w tym wszystkim nie byłeś. Jeśli tak, to faktycznie lepiej, że już nie staniesz w mojej obronie.
                                        • rosjaiswiat1 Gdzie sie podzialy, tam ci rycerze ..:-) 15.01.22, 20:52
                                          eva15 napisała:

> Rycerskie zachowanie wobec kobiet wynika z etosu i nie oczekuje niczego wzamian
                                          > . Mówiąc językiem współczesnym: gentelmen zachowuje się w obronie dam jak gente
                                          > lmen, a potem milczy, nie oczekuje wzamian hołdów i posłuszeństwa.

Oczywiscie to jest kompetna bzdura, poniewaz rycerze bronili honoru dam, a ci z kolei "odwdzieczali sie" lojalnoscia, i starali sie byc pomocni rycerzom. To byla niepisana zasada, ani rycerze nie mieli obowiazku bronic honoru dam, a nie damy nie mieli wykazywac sie lojalnoscia
                                          Tu obrazek, na ktorym dama pomaga rycerzowi zakjladac zbroje:
                                          https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/16/Meister_der_Manessischen_Liederhandschrift_001.jpg/440px-Meister_der_Manessischen_Liederhandschrift_001.jpg

I ta dzialalo przez wieki, az nadszedl czas emancypacji, czyli kiedy wiele kobiet postanowili miec rowne prawa z mezczyznami. Samo w sobie nic w tym zlego nie bylo, ale takie kobiety powiedzieli sobie stanowczo, ze rycerze powinni byc takimi jak byli dawniej, czyli bronic ich, i okazywac to wszystko, co damam podabalo sie, ale w zamian nie powinni nic oczekiwac, i z tego momentu przestali byc damami.
                                          Jest bardzo dobry polski film pod tytulem "Dzien swira". To totalna krytyka nie tylko polkiego piekielka, a w ogole wsystkich ludzkich slabosci, ktore sa uniwersalne dla wszystki etnosow.tam jest scenka, ktora doskonale obrazuje to co ja napisalem:

Oczywiscie gdy zabraklo dam, przestali byc potrzebni rycerze, poniewaz ich miejsce zajeli pantoflarze, gotowe spelniac wszystkie wymaganie kobiet, nie oczekujac za to zadnej wdziecznosci. I na dzien dzisiejszy swiat mezczyzn zostal podzielony na dwa obozy, jeden oboz to pantoflarze, a drugi portfele(wedlug klasyfikacji kobiet po emancypacji). jest jeszcze umierajacy typ mezczyzn, czyli wlasnie rycerze, ktore nadal chca bronic honor kobiet, oczekujac od nich najzwyklejszej lojalnosci

> Od lat wypominasz mi w kółko, jak to dzielnie stanąłeś w mojej obronie i oczeku
                                          > jesz podziwu, wdzięczności i wiecznej lojalności w każdej sytuacji.

Nic nie zrozumialas, ja caly czas przypominam tobie, ze jestes dama, a nie baba bazarowa.
                                          Zobacz, jak jest w tym przypadku. Ty nawyzywala nam z Aleksandem jak ta baba bazarow, i przy tym nie miala zadnych podstaw tak sie zachowywac, poniewaz sama sobie cos wymyslila, i zrobila nam awanture. Przypomnialem tobie, jak ty do mnie zwrocila sie slowem "bystrzak", a ty znow zero reakcji. I zamiast rzeczowej rozmowy, ktora byc moze moglaby cos wyjasnic, ty zaczela pisac jakies niestworzone rzeczy o rycerzach, dajac mnie do zrozumienia, ze goowno ze mnie, a nie rycerz, czy dzentelmen.
                          • rosjaiswiat1 Re: Igor, chyba zartujesz 12.01.22, 20:28
                            eva15 napisała:

> Ty najwyraźniej nie wiesz:

Ty rowniez tego nie wiesz.

> „Media białoruskie informują o przygotowywaniu pozwu przeciwko Polsce do Try
                            > bunału w Hadze. Powodem działań przeciwko Polsce mają być rewelacje Emila Cz.,
                            > dezertera, który uciekł na Białoruś.

To jak na razie spekulacje biloruskich media, majace na celu wywrzec presje na Polske.

> To jest jedyne logiczne, po to jest śledztwo a nie z nudów.

Jak juz troche wczesniej napisalem, bardziej logicznym jest szantaz Polski.

> Czeczko jest na pewno pod opieką służb i w jakiejś formie izoloacji, ale nie dl
                            > atego, że jest mordercą, przyczyny są inne. Raz, że zeznaje w sprawie, a dwa że
                            > uciekł z wojska i może się bać, że go na Białorusi polska łapa dopadnie. Musi
                            > więc być chroniony.

On znajduje sie w areszcie sledczym bialoruskiego KGB ( moze nie wiesz, ale to wlasnie ta organizacja zajmuje sie w Bialorusje ochrona granic, zreszta tak samo jak w ZSRR wojsko pograniczne nalezalo do KGB.

> Jest jedna niepodważalna zasada na tym forum: ty masz wiedzę w każdym temacie i
                            > masz zawsze rację.

A to juz proba zwyklej pyskowki, i bicie piany.
                  • mongolszuudan Re: A co z białoruską prokuraturą? 12.01.22, 16:09
                    А в Белоруссии отнюдь не 1937 год и Лукашенко не Сталин. Признание в убийстве без трупов не рассматривается судом как царица доказательств. Вот как повод для заведения уголовного дела - вполне. Но так как предполагаемое преступление совершено на территории вне юрисдикции белорусского государства, то Белоруссия не может провести следственных мероприятий и не имеет никаких оснований судить подозреваемого, кроме как за незаконное пересечение границы. Это Польша просто обязана возбудить уголовное дело, если ее гражданин, все равно где, дал признание и свидетельские показания об участии в массовом убийстве на польской территории. Отказ возбудить дело и произвести следствие - это очень дурной сигнал: значит, Польше есть что скрывать и какая-то правда в словах перебежчика имеется.
                    • rosjaiswiat1 Aleksandr, wszystko jest nie tak 12.01.22, 16:25
                      mongolszuudan napisał:

> А в Белоруссии отнюдь не 1937 год и Лукашенко не Сталин.

W ZSRR w roku 1937 wszystkie formalnosci orawne byli przestrzegane -bylo sledztwo, nastepnie organ upowazniony do wydania wyrokow konczyl sprawe.

>Признание в убийстве без трупов не рассматривается судом как царица доказательств.

Zanim dojedzie do rozprawy sadowej przeprowadza sie sledztwo, i to ono decyduje o ty, czy trzeba zawiesic sledztwo z braku dowodow, czy przekazac sprawe do sadu, o lie dowody sa. A sprawa sadu sprawdzic wszystkie te dowody i wydac wyrok.

>Вот как повод для заведения уголовного дела - вполне.
                      >Но так как предполагаемое преступление сове
                      > ршено на территории вне юрисдикции белорусского государства, то Белоруссия не м
                      > ожет провести следственных мероприятий

Moze i jak najbardziej to zrobila, przeciez w tym watku na samym poczatku wkleilem cytat: "Главное следственное управление продолжает расследование уголовного дела о преступлениях против безопасности человечества, пропаганде войны и заведомом оставлении в опасности (ст.128, ч.1 ст.123, ч.3 ст.159 Уголовного кодекса),

>и не имеет никаких оснований судить подо
                      > зреваемого, кроме как за незаконное пересечение границы.

Moze i osadzic, jesli sledztwo wykaze wine Czeczko.

>Это Польша просто обяз
                      > ана возбудить уголовное дело, если ее гражданин, все равно где, дал признание и
                      > свидетельские показания об участии в массовом убийстве на польской территории.
                      > Отказ возбудить дело и произвести следствие - это очень дурной сигнал: значит,
                      > Польше есть что скрывать и какая-то правда в словах перебежчика имеется.

A to juz my wiele razy stwierdzali.
              • walter622 Re: Są granice absurdu 12.01.22, 16:55
                eva15 napisała:

> Są granice absurdu

Niezależnie od tego czy ten dezerter kłamie czy nie, sprawa jest bardzo poważna i wymaga
                jednoznacznego wyjaśnienia. Prawdopodobnie Białorusini zebrany materiał dowodowy w
                sprawie naruszenia Konwencji Genewskiej, dotyczącej statusu uchodźców (1951 r), w tym
                rówież zeznania Czeczko, skierują do Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do
                spraw Uchodźców (UNHCR) i Polska znajdzie się w bardzo trudnej sytuacji. Międzynarodowa
                opinia publiczna będzie po stronie ofiar i w tych warunkach udowadnianie swojej niewinności
                będzieniemożliwe.
                • eva15 Re: Są granice absurdu 12.01.22, 17:43
                  „Media białoruskie informują o przygotowywaniu pozwu przeciwko Polsce do Trybunału w Hadze. Powodem działań przeciwko Polsce mają być rewelacje Emila Cz., dezertera, który uciekł na Białoruś.

pl.sputniknews.com/20220107/bialorus-chce-zaskarzyc-polske-do-trybunalu-w-hadze-zaryn-to-absurd-16945582.html
                  • mongolszuudan Re: Są granice absurdu 12.01.22, 18:06
                    Этого мало. Белоруссия должна добиваться за признание геноцидом белорусского народа действия разнузданной польской военщины на ее территории в гражданскую войну, чудовищные польские пацификации в период между мировыми войнами, самую страшную тюрьму нового времени для политических заключённых в Берёзе Картуской, поддержку Польшей террористических банд типа Булак-Балаховича.
        • mongolszuudan Re: A co tam dzieje sie z polskim dezerterem? 12.01.22, 11:22
          Похрен - правда-ненравда. Пусть теперь оправдываются и доказывают, что не верблюды. Как самим было лгать, клеветать и поливать дерьмом, без всяких доказательств, других - так ладно было. Со сволочью нужно разговаривать на из языке, коль другого они не понимают.
          • rosjaiswiat1 Re: A co tam dzieje sie z polskim dezerterem? 12.01.22, 12:04
            mongolszuudan napisał:

> Похрен - правда-ненравда. Пусть теперь оправдываются и доказывают, что не вербл
            > юды.

Tu nie chodzi o to, ze maja cos udowodniac. Zaszli wszystkie przeslanki, zeby polska prokuratura wszczela ssledztwo w sprawie popelnienia przestepstwa przez obywatela Polski, ktory sam przyznal sie. O ile na samym poczatku ja bylem pewien, ze Czeczko jest zwykly klamca, to obecnie zaczynam podejrzewac, ze chociazby po czesci on mowi prawde. A to dlatego, ze polska prokuratura nie podejmuje dzialan, do ktorych jest zobowiazana. Wiec co Polska chce ukryc, nie wszczynajac sledztwa?
            • mongolszuudan Re: A co tam dzieje sie z polskim dezerterem? 12.01.22, 12:16
              Естественно, что это правда. Была бы ложь - моментом бы провели следствие и доказали это. У нас по поводу геббельсовско-польской катынский клеветы провели кучу расследований и убедительно доказали, что все эти русофобские бредни - ложь. Польское верю-неверю никого не интересует. Польская сторона на месте и совместно с российскими независимыми специалистами расследования не проводила и что там вякает - то никому не интересно. Как и польский смоленский бред.
    • berek_p Re: A co tam dzieje sie z polskim dezerterem? 12.01.22, 11:28
      Emil Czeczko napisał do polskich władz w wojsku pismo aby przelali wynagrodzenie za grudzień 2021 roku i jest gotowy wrócić do wojska polskiego jak tylko winni ludobójstwu zostaną osądzeni przez sąd w Den Haag w Holandii.

pl.sputniknews.com/20220112/kilkuset-zabitych-migrantow-po-polskiej-stronie-granicy-emil-czeczko-zeznaje-na-bialorusi--16977357.html
          • rosjaiswiat1 Re: A co tam dzieje sie z polskim dezerterem? 12.01.22, 12:12
            berek_p napisał:

> Ma już konto w banku białoruskim. Może iść do pracy w Białorusi lub w Rosji.

Nie moze, i na pewno nie ma konta w bialoruskim banku. Zreszta to jest calkowicie niewazne. Sprawa robi sie miedzynarodowa, poniewaz Bialorus ma zamiar rozdmuchac ta sprawe na caly swiat.

"Na podstawie uzyskanych informacji i w celu ustalenia obiektywnych dowodów do Ministerstwa Spraw Zagranicznych skierowano wniosek o poinformowanie za pośrednictwem kanałów dyplomatycznych o tym, co się stało, odpowiednich struktur międzynarodowych i upoważnionych organów krajów Bliskiego Wschodu, Afganistanu. Komitet Śledczy Białorusi inicjuje organizację zbierania informacji i rejestracji faktów zaginięcia obywateli, którzy kierowali się do Europy Zachodniej, w szczególności do Niemiec - przekazał białoruski Komitet Śledczy...."

Wiec sprawa dla Polski moze nabrac bardzo niedobry obrot, czego Ewa nie rozumie.
            • mongolszuudan Re: A co tam dzieje sie z polskim dezerterem? 12.01.22, 12:30
              Да, если теперь всплывёт хоть что-то, Польше уже не отмыться. Следствие надо было начинать немедленно. Всплывёт хоть один труп с огнестрелом - при том, что Польша сознательно его скрывала, ее репутации в Европе конец. Кое-кого, вполне возможно, и Гаага дождется.
            • berek_p Re: A co tam dzieje sie z polskim dezerterem? 12.01.22, 20:26
              W tym artykule jest zdjęcie listu do MON w Warszawie i podany został adres Czeczko oraz nr konta bankowego w oddziale banku w Minsku.
              Druga kwestia to możliwość wniesienia sprawy w RB ONZ. Jeśli sojusznicy nie postawią weta wówczas los polskich przywódców zostanie przesądzony i nie pomoże ani jedna dywizja wojsk NATO.
              A znając polskie realia będą szukać kozła ofiarnego. Stają się ciekawe czasy w Landzie nad Wisłą smile
              • rosjaiswiat1 Re: A co tam dzieje sie z polskim dezerterem? 12.01.22, 20:39
                berek_p napisał:

> W tym artykule jest zdjęcie listu do MON w Warszawie i podany został adres Czec
                > zko oraz nr konta bankowego w oddziale banku w Minsku.

To nie jego adres i nie jego numer konta, a tylko Centruma "Systemowa ochrona prawna" , ktory i zajal sie reprezentowaniem interesow Czeczko.

> Druga kwestia to możliwość wniesienia sprawy w RB ONZ. Jeśli sojusznicy nie pos
                > tawią weta wówczas los polskich przywódców zostanie przesądzony i nie pomoże an
                > i jedna dywizja wojsk NATO.

Rada Bezpeczenstwa ONZ w tym przypadku zly kierunek, tam USA od razu naleza weto. Lepiej zwrocic sie do Zgromadzenia Ogolnego ONZ. I chcociaz jej glosowania bie maja sily prawnej, tym nie mniej tam wiele panstw moze Vialotrus podtrzymac, zwlaszcza panstwa biedne.

> A znając polskie realia będą szukać kozła ofiarnego. Stają się ciekawe czasy w
                > Landzie nad Wisłą smile

Wlasnie tego obawiam sie, ze legcewazenie calej tej sprawy przez Polske moze dla niej bardzo zle sie skonczyc.
                Polska powinna byla od samego poczatku przyjac inicjatywe.
                • berek_p Re: A co tam dzieje sie z polskim dezerterem? 12.01.22, 21:03
                  W sprawie tych wydarzeń na granicy obu państw pojawia się aspekt zachowania władz krajów arabskich.
                  Jaki jest stosunek do wiadomości na temat losów migrantów przez władze w Bagdadzie, Kabulu i Damaszku.
                  Czy oni podejmują jakieś kroki dyplomatyczne w kwestii zabijania własnych obywateli przez polskie służby mundurowe ?
                        • berek_p Re: A co tam dzieje sie z polskim dezerterem? 12.01.22, 22:24
                          A nawet polskiej Irlandii smile
                          Niestety politykom polskim poczucia humoru nie można odmówić.
                          Jak choćby produkcje gazu z obornika czy paliw z rzepaku.
                          A nawet alkoholu z jabłek smile
                          W sumie w imię walki z Rosją wpadną na każdy nawet najgłupszy pomysł.
                          A teraz ruszyła masowa produkcja prądu z paneli fotowoltanicznych.
                          Na polskiej wsi wyrastają te instalacje jak grzyby po deszczu.
                          • rosjaiswiat1 Re: A co tam dzieje sie z polskim dezerterem? 14.01.22, 20:31
                            berek_p napisał:

> A teraz ruszyła masowa produkcja prądu z paneli fotowoltanicznych.
                            > Na polskiej wsi wyrastają te instalacje jak grzyby po deszczu.

Ciekawo, czy ktokolwiek uswiadomil Polakom, ze te panele z roku na rok robia sie mniej wydajne, i po 10 latach, ich wydajnosc obniza sie o 60%, i zwroca sie koszta tylko wtedy, gdy ceny pradu drastyczne wzrosna.
                            • berek_p Re: A co tam dzieje sie z polskim dezerterem? 14.01.22, 21:49
                              Panele fotowoltaniczne są pożądaną konstrukcją w niektórych zastosowaniach kiedy za ich pomocą a także zmagazynowaną energią zasila się poszczególne urządzenia wymagające energii elektrycznej. Przykładem są satelity,stacje kosmiczne.
                              W zastosowaniach domowych tak średnio spełnią funkcję o ile w jednym czasie nie wymaga się dużego poboru mocy.
                                • berek_p Re: A co tam dzieje sie z polskim dezerterem? 15.01.22, 00:10
                                  Tak szczerze,zimą słońca prawie nie widać.I dopiero w marcu pojawia się mocniejsze natężenie promieni słonecznych co można sprawdzić używając narzędzi do pomiaru światła np światłomierz.
                                  Kiedyś jak zima była zimą a w dzień minus 10 a w nocy minus 20, słońce w dzień pięknie świeciło i dawało dużo ciepła oraz światła.
                                  Teraz jest buro,szaro,ponuro i deszczowo smile
                                  • boavista4 Re: A co tam dzieje sie z polskim dezerterem? 15.01.22, 00:41
                                    to tak jest u ciebie, u nas jest szaro ponuro, goraco i parno !
                                    15
                                    sáb
                                    Sol e chuva
                                    Temperatura mínima
                                    23°
                                    Temperatura máxima
                                    33°
                                    83%
                                    Sol e aumento de nuvens de manhã. Pancadas de chuva à tarde e à noite.

Noite com algumas nuvens
                                    Madrugada

Sol com algumas nuvens
                                    Manhã

Sol e chuva
                                    Tarde

Noite com chuva
                                    Noite

Ver gráfico hora a hora
                                    TEMPERATURA

Temperatura mínima
                                    23°
                                    Temperatura máxima
                                    33°
                                    CHUVA

8mm - 83%
                                    VENTO

ENE - 7km/h
                                    UMIDADE DO AR

Umidade mínima
                                    69%
                                    Umidade máxima
                                    98%
                                    ARCO-ÍRIS

Alta probabilid.

SOL

05:25 - 18:50

LUA

Crescente

16
                                    dom
                                    Sol e chuva
                                    Temperatura mínima
                                    24°
                                    Temperatura máxima
                                    34°
                                    60%
                                    Sol e aumento de nuvens de manhã. Pancadas de chuva à tarde. À noite o tempo fica aberto.

Noite com algumas nuvens
                                    Madrugada

Sol com algumas nuvens
                                    Manhã

Sol e chuva
                                    Tarde

Noite com algumas nuvens
                                    Noite

Ver gráfico hora a hora
                                    TEMPERATURA

Temperatura mínima
                                    24°
                                    Temperatura máxima
                                    34°
                                    CHUVA

3mm - 60%
                                    VENTO

NNE - 9km/h
                                    UMIDADE DO AR

Umidade mínima
                                    46%
                                    Umidade máxima
                                    98%
                                    ARCO-ÍRIS

Alta probabilid.

SOL

05:26 - 18:50

LUA

Crescente

17
                                    seg
                                    Sol, pancadas de chuva e trovoadas
                                    Temperatura mínima
                                    22°
                                    Temperatura máxima
                                    35°
                                    90%
                                    Sol e aumento de nuvens de manhã. Pancadas de chuva à tarde e à noite.

• boavista4 Re: A co tam dzieje sie z polskim dezerterem? 15.01.22, 00:53
                                      Ale tematem jest polski dezerter!
                                      A więc polski dezerter zamroził powietrze miedzy polska i Białorusią i niebo pokrył sinymi chmurami.

В дороге

Утро туманное, утро седое,
                                      Нивы печальные, снегом покрытые,
                                      Нехотя вспомнишь и время былое,
                                      Вспомнишь и лица, давно позабытые.

Вспомнишь обильные страстные речи,
                                      Взгляды, так жадно, так робко ловимые,
                                      Первые встречи, последние встречи,
                                      Тихого голоса звуки любимые.

Вспомнишь разлуку с улыбкою странной,
                                      Многое вспомнишь родное далекое,
                                      Слушая ропот колес непрестанный,
                                      Глядя задумчиво в небо широкое.

'
    • yabbaryt Re: A co tam dzieje sie z polskim dezerterem? 15.01.22, 04:48
      No dobra. Skoro mówicie że trzeba na poważnie odnieść się do zeznań Czeczki no to jedziemy. Jak wiadomo Czeczko miesiąc temu zdezerterował, przeszedł na stronę białoruską a w wywiadzie dla białoruskiej TV zeznał, że funkcjonariusze SG czyli najgorsi siepacze krwawego reżymu Andrzeja Dudy rozstrzeliwują po polskiej stronie uchodźców i zakopują ich w dołach. Nikt inny co prawda nie potwierdził tych informacji ale to akurat o niczym nie świadczy bo krwawi siepacze reżymu Andrzeja Dudy, mogą likwidować wszystkich świadków.
      Dziwne jest natomiast że pomimo powszechnej wiedzy o zbrodniach reżymu Andrzeja Dudy na biednych uchodźcach ci nadal przybywają na Białoruś i beztrosko jadą spotkać swoją śmierć.
      Lukaszenka jak powszechnie wiadomo to najdobrotliwszy i najbardziej humanitarny władca świata i na pewno chce chronić życie i zdrowie tych uchodźców. No więc skoro wie o krwawych zbrodniach reżymu Andrzeja Dudy to na pewno wydal rozkazy ostrzegania uchodźców przed pewną śmiercią. A jak to najłatwiej zrobić? Ano prosto. Wiadomo że z racji położenia geograficznego uchodźcy z krajów Arabskich czy Afganistanu nie przyjadą na polsko białoruską granice rowerem ani autostopem. Muszą więc przylecieć samolotem i wysiąść na lotnisku w Mińsku. No więc baćka na pewno wydał polecenie aby na lotnisku w Mińsku wywiesić wielojęzyczne ostrzeżenia aby uchodźcy nie próbowali się przedzierać do Polski bo czeka ich tam niechybna śmierć. Ale ostrzeżeń na lotnisku nie ma...z jakichś tajemniczych względów. A tym lotniskiem zawiaduje białoruska SG i z jakichś powodów nie wykonuje poleceń baćki. Dziwne, co nie?
      Tak więc nieświadomi i beztroscy uchodźcy jadą sobie na granicę i próbują się przedzierać. Jak się okazało pomagają im tam funkcjonariusze białoruskiej SG co już zostało potwierdzone i znane są nawet nazwiska tych pomagaczy. Tak więc białoruscy pogranicznicy kierują uchodźców nad granicę, którą oni przekraczają i tam natychmiast są mordowani są przez krwawych siepaczy reżymu Andrzeja Dudy. Coś was nie dziwi? Dlaczego funkcjonariusze białoruskiej SG nie ostrzegają uchodźców ani na lotnisku w Mińsku ani nad sama granicą o tym, że zaraz zostaną rozstrzelani i przerobieni na karmę dla psów.
      Wytłumaczenie może być tylko jedno. Białoruska SG została zinfiltrowaną przez polską SG, która ją kontroluje. To jest kolejny imperialistyczny spisek wymierzony w Baćce a autorem tego spisku jest krwawy reżym A.D. Co najgorsze spisek ten obejmuje funkcjonariuszy na nie tylko na pograniczu ale i funkcjonariuszy SG na lotnisku w Mińsku. Sprawa jest poważna i baźce grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. W każdej chwili może on być zamordowany przez krwawych siepaczy reżymu A.D. Co może robić biedny i zdradzony baćka? On powinie natychmiast opuścić pałac prezydencki i zwarta kolumną udać się do siedziby sztabu kryzysowego znajdującego się dla niepoznaki w pobliskim domu wariatów. Tam pod opieka rosłych ochroniarzy a w istocie wiernej gwardii przybocznej może czekać na odsiecz Wołodii. Tam drzwi są bez klamek nie ma więc ryzyka że jakiś zdrajca na żołdzie krwawego reżymu Andrzeja Dudy zakradnie się otworzy drzwi i znienacka zastrzeli baćkę.
      To wszystko układa się w logiczny chociaż straszny ciąg wydarzeń.
      Nieprawdaż?
        • berek_p Re: Czy Białoruś pomaga w zabijaniu? 15.01.22, 12:56
          To jakaś parodia. Czemu władze USA nie dali ostrzeżenia ludności w Donbassie że czeka ich śmierć z rąk neonazistowskich oprawców wysłanych przez banderowski reżim w Kijowie który sami zainstalowali w wyniku zamachu stanu ?
          i czemu nie ostrzegli tych majdanowych debili przed niebezpieczeństwem ze strony snajperów.
          A zginęło ich ponad 100 majdanowców.
          Ze Lwowa przywożono broń do Kijowa,kto zaplanował akcje dostarczania broni dla członków majdanu ?
        • walter622 demagogia 15.01.22, 15:30
          eva15 napisała:

> Rzeczywiście narzuca się pytanie, czemu władze białoruskie nie starają się powstrzymać
          > migrantów i nie tłumaczą, że na granicy czeka ich śmierć?

Nie wiem na jakiej podstawie opierasz swoje stwierdzenie, że "władze białoruskie nie starają się powstrzymać
          migrantów i nie tłumaczą, że na granicy czeka ich śmierć"?

Dziwnym zbiegiem okoliczności, po telewizyjnej wypowiedzi Czecko migranci zaprzestali przylatywać do Mińska i usiłować nieleganie przekraczać granicę.

• eva15 Re: demagogia 15.01.22, 18:24
                A dlaczego już w listopadzie prawie o połowę (wg ciebie) zmiejszyła się ilość migrantów na granicy, skoro Czeczko swoje rewelacje wygłosił dopiero pod koniec grudnia/ na początku stycznia?
                Migranci przewidzieli, co on ponad miesiąc później powie?
                • walter622 Re: demagogia 15.01.22, 18:30
                  eva15 napisała:

> A dlaczego już w listopadzie prawie o połowę (wg ciebie) zmiejszyła się ilość
                  > migrantów na granicy,

www.polskieradio.pl/399/7977/Artykul/2878363,Kolejne-proby-forsowania-polskobialoruskiej-granicy-SG-podala-nowe-dane#:~:text=W%20grudniu%20odnotowano%201%2C7,do%201%20marca%202022%20r.
                      • monalisa2016 Re: demagogia 15.01.22, 20:11
                        Berek Lukaszenka zapomnial jaka miedzynarodowa umowe podpisywal i kto w tym wypadku odpowiada za sprowadzonych przez siebie wyczartowanymi w wiadomym celu samolotami, wiec przestan przemawiac do sumienia innym tylko poszukaj sobie zobowiazania jakie podpisala Bialorus, linkowalam je swojego czasu na tym forum. Czym czesciej otwieral Lukaszenko usta w teatralnych wywiadach tym bardziej sie odslanial co prowokowal.
                        • berek_p Re: demagogia 15.01.22, 20:52
                          A jakie umowy podpisywało NATO i USA atakując Jugosławię,Irak,Afganistan,Syrię i Libię ?
                          Na miejscu Putina i Lukaszenki wysyłałbym emigrantów do Europy z dobrym ekwipunkiem. Każda grupa jechałaby na Zachód nowiutkimi pickupami produkowanymi przez Rosję smile
                          • monalisa2016 Re: demagogia 15.01.22, 20:59
                            Mistrzu od zawracania kijem rzeki, zorientuj sie o czym jest ten watek, a ciekawosc powinna cie podszkolic wejsciem na strone EU i poszukaniem odpowiedniej umowy a jak cie to nie zadawala, poszukaj sobie linkowana przez mnie umowe miedzy Bialorusia a EU tu na forum, szukac specjalnie dla ciebie nie bede powinno lezec to w twoim interesie.
                      • eva15 Re: demagogia 15.01.22, 20:19
                        Walter twierdzi:

Dziwnym zbiegiem okoliczności, po telewizyjnej wypowiedzi Czecko migranci zaprzestali przylatywać do Mińska i usiłować nieleganie przekraczać granicę.

Tymczasem już w listopadzie spadła ilość migrantów prawie o połowę. Miesiąc przed wypowiedzią Czeczki.
                • rosjaiswiat1 Re: demagogia 15.01.22, 21:45
                  eva15 napisała:

> A dlaczego już w listopadzie prawie o połowę (wg ciebie) zmiejszyła się ilość m
                  > igrantów na granicy,....

Bo wlasnie w listopadzie, po tym jak zaczeli nadchodzic wiadomosci do wladz Iraku od mieszkancow o tym, ze zagineli bez wiesci ich bliskie, ktore wyjechali na Bialorus jako turysci , wladze irackie odwolaly bezposrednie loty do Minska, zamknely bialoruski konsulat w Erbil i ambasade w Bagdadzie, a także wyslaly samoloty czarterowe, zeby zabrac do domu swoich obywateli , ktore utknely w lasach na granicy białoruskiej. Ale ludzi zazwyczaj wierza w to, ze zlo spotka kogos innego, a nie ich. Wiec w Iraku nadal dzialal precedens wysylania ludzi do Bialorusji, i za jedyne 1300 dolarow mozna bylo zalatwic wize, wystawiona przez bialoruskie wlaze w innym panstwie. Wiec liczebnosc mocno zmniejszyla sie, ale nadal droga byla otwarta.
                  Przy tym wladze bialoruskie nie mieli zadnego formalnego powodu zabronic wjazdu na Bialorus ludziom, ktore mieli wazne paszporty i wizy turystyczne. Rowniez wladze nialoruskie nie mieli zadnego formalnego powodu zabronic takim "tutystom" opuscic Bialorus przez dowolny punkt kontrolny na granice. Wiec wszystkie obrazki telewizyjne pokazuja probe sforsofanie polskiej granicy nie gdzies w kiesie, a tylko na przejsciach granicznych, przez ktore ci "turysci" calkowicie legalnie opuscili Bialorus, a wladze polskie ich nie wpuscili na terytorium wspolnoty. I tu wszystko bylo mniej wiecej jawne i pod kontrola. Ale dosc spora liczba "turystow" probowala przedostac sie na terytorium Polski przez tak zwana zielona granice, i w tym przypadku nie ma zadnej jawnosci,
                  • walter622 Re: demagogia 15.01.22, 22:06
                    rosjaiswiat1 napisał:
                    >
                    > Bo wlasnie w listopadzie, po tym jak zaczeli nadchodzic wiadomosci do wladz
                    > Iraku od mieszkancow o tym, ze zagineli bez wiesci ich bliskie, ktore wyjechali
                    > na Bialorus jako turysci , wladze irackie odwolaly bezposrednie loty do Minska,
                    > zamknely bialoruski konsulat w Erbil i ambasade w Bagdadzie, a także wyslaly
                    > samoloty czarterowe, zeby zabrac do domu swoich obywateli ,

www.vedomosti.ru/politics/news/2021/11/11/895454-posolstvo-iraka-nachalo-evakuatsiyu-grazhdan-iz-belorussii
                    • monalisa2016 Re: demagogia 15.01.22, 22:10
                      Przestaly latac jak pokrozono bialoruskim i rosyjskim liniom lotniczym, czyzby poszlo juz to w zapomnienie, RT-deutsch pisalo o tym. RT-deutsch to nie zachodnia rozglosnia tylko rosyjska finansowana przez rosyjskie wladze, czyzby oni tez bzdurzyli? smile
                  • eva15 Re: demagogia 16.01.22, 00:08
                    Bla, bla, Zachód zagroził tak białoruskim liniom lotniczym jak i wszystkim innym, które wysyłają migrantów na Białoruś sankcjami. Ot i przyczyna i żadnej innej nie było:

www.dw.com/pl/szef-dyplomacji-niemiec-chce-sankcji-dla-linii-lotniczych-wspieraj%C4%85cych-bia%C5%82oru%C5%9B/a-59537955

www.tvp.info/56875065/ke-chce-czarnej-listy-linii-lotniczych-ktore-przewoza-na-bialorus-migrantow
                    • eva15 Re: demagogia 16.01.22, 00:10
                      Władze irackie to mają w głębokim poważaniu swoich obywateli, ale sankcji to się jednak boją. Jak naiwni wy jesteście, skoro w takie głupoty jak nagły humanizm władz irackich wierzycie?
                      • rosjaiswiat1 Re: demagogia 16.01.22, 00:20
                        eva15 napisała:

>Jak naiwni wy jesteście.......

Lepiej byc naiwnym, niz hypokryta. Ja doskonale pamietam twoje zachwyty, gdy na Litwe polazli tlumy migrantow, i jak ty zmienila sie, gdy ci sami migranci zaczeli atakowac granice Polski.
                        Ewa, ten temat doskonale pokazal twoje oblicze.
                        • rosjaiswiat1 Lukaszenko wystraszyl sie sankcje? 16.01.22, 00:27
                          Twierdzic, ze Lukaszenko mogl wystraszyc sie sankcje, i przez to belavia przestala wozic "turystow"z Iraku moze albo czlowiek, ktory wczoraj urodzil sie, albo w ogole nie interesuje sie polityka. otoz na moment kryzysu granicznego, zaden bialoruski samolot nie mial mozliwosci wleciec w przestrzen powietrzna UE, poniewaz juz od kilku miesiecy byli wprowadzeni sankcje, w zwiazku " z porwaniem" opozycyjnego polityka.
                          Ewa, ty znow wykazala sie brakiem wiedzy.
                          • eva15 Re: Lukaszenko wystraszyl sie sankcje? 16.01.22, 00:35
                            Wiedzę masz tylko ty, to wiadomo, nawet do mojej główki to dotarło!.

Unia Europejska już w maju podjęła decyzję o zakazie przelotu przez europejska przestrzeń powietrzną. Okazuje się jednak, że – według doniesień mediów – linie lotnicze w UE udostępniają białoruskim państwowym liniom lotniczym Belavia samoloty w formie leasingu lub zapewniają im wsparcie techniczne.

Jednym z największych punktów przeładunkowych – tzw. hubem – dla takich samolotów jest Irlandia. Szef tamtejszej dyplomacji Simon Coveney wyraźnie zaznaczył w Luksemburgu, że nowe sankcje nie powinny być skierowane przeciwko „aktualnym umowom” linii lotniczych z Białorusią. UE może jednak nałożyć sankcję na „przyszłe leasingowanie samolotów dla Belavii”
                            . Podkreślił również, że przewożenie uchodźców przez Białoruś jest całkowicie nie do przyjęcia.

www.dw.com/pl/szef-dyplomacji-niemiec-chce-sankcji-dla-linii-lotniczych-wspieraj%C4%85cych-bia%C5%82oru%C5%9B/a-59537955
                          • rosjaiswiat1 Re: demagogia 16.01.22, 00:41
                            eva15 napisała:

> Nie wiem jakie głupoty się w twojej główce lęgną, nie mam na to wpływu, mogę ty
                            > lko doradzić - idź spać.

Ha,ha. I czego mozna bylo po tobie spodziewac sie? Przeciez pisze prawde, i ty doskonale wiesz o tym.
                            • berek_p Re: demagogia 16.01.22, 12:33
                              Za 10-20 lat wschód w tym Rosja i Białoruś będą mieli swoje samoloty i nikt niczego z zachodu nie weźmie nawet za darmo.
                              Już teraz kończy się montaż Sukhoi MC21 wyłącznie z rosyjskich podzespołów.
                              A wspólnie z Chinami rozpoczyna się projektowania i produkcja samolotów szerokokadłubowych.
                              Przy takich przedsięwzięciach potrzeba dużego nakładu finansowego i zbytu.
                              • rosjaiswiat1 Re: demagogia 16.01.22, 12:56
                                berek_p napisał:

> Już teraz kończy się montaż Sukhoi MC21 wyłącznie z rosyjskich podzespołów.

Samolot juz lata.

> A wspólnie z Chinami rozpoczyna się projektowania i produkcja samolotów szeroko
                                > kadłubowych.

Tak naprawde Rosja ma swoj i do tego juz latajacy samolot szerokokadlubowy, mowa o IL 96-400 M, ktory jest gleboko modernizowana wersja IL-96. W eazie potrzeby moze byc uruchomiona seryjna produkcja praktycznie od razaz, wystarcze miec zamowienia.

> Przy takich przedsięwzięciach potrzeba dużego nakładu finansowego i zbytu.

najwazniejszym jest zbyt, a jesli zachod zacznie ograniczac dostep samlotow dla Rosji i powiedzmy Bialorusji, to zbyt bedzie gwarantowany. Wiec zachod strzeli sobie po raz kolejny w stope, i tak sadze, tego nie zrobi. Bo jedna sprawa robic jakies deklaracje, a co innego gdy wchodzi w gre interes liczony w miliardach dolarow. Zachodnie producenci samolotow i tak maja bardzo powazne problemy przez covidohisterie.
                                • berek_p Re: demagogia 16.01.22, 13:55
                                  Produkcja i sprzedaż własnych samolotów powinno stać się priorytetem. Ogólnie na obecną chwilę własne samoloty mają obsługiwać regionalne linie a na trasy dalekobieżne potrzeba trochę czasu.
                                  Nie bez znaczenia jest komfort w czasie lotu,łatwość pilotowania i obsługi technicznej.
                                  • rosjaiswiat1 Re: demagogia 16.01.22, 14:41
                                    berek_p napisał:

> Produkcja i sprzedaż własnych samolotów powinno stać się priorytetem. Ogólnie n
                                    > a obecną chwilę własne samoloty mają obsługiwać regionalne linie a na trasy dal
                                    > ekobieżne potrzeba trochę czasu.

Suchoj SuperJet 100 wlasnie w tej chwile wykonuje najwiecej polaczen regionalnych w Rosji.

> Nie bez znaczenia jest komfort w czasie lotu,łatwość pilotowania i obsługi tech
                                    > nicznej.

Ale najwazniejsze jest bezpeczenstwo.
              • yabbaryt Re: demagogia 15.01.22, 21:03
                Co za naiwność! Przecież to są dane podane przez polską SG -krwawych siepaczy dyktatora Andrzeja Dudy. Mogli sobie zgłosić 1,7 tysięcy przekroczeń, a 5-6 razy więcej powybijać gdzieś po lasach wokół Hajnówki. Nawet gdyby te dane prawdziwe to dlaczego białoruska SG nie robi nic aby zawrócić biednych uchodźców w ich drodze do dołów śmierci? Przecież oni kontrolują strefę nadgraniczną, mogą chociażby plakaty wywiesić ostrzegając przed śmiertelnym niebezpieczeństwem. A tu nic. Baćka nie wie jakie gady wyhodował na własnej piersi.
      • monalisa2016 Re: A co tam dzieje sie z polskim dezerterem? 15.01.22, 12:30
        Sa jeszcze inne pytania a mianowicie:

- wedlug Putina miedzy Bialorusia a ojczyznami migrantow istnieje ruch bezwizowy wiec dlaczego bialoruskie ambasady kasowaly od nich dewizy?

- co robil Lukaszenka na granicy bialorusko-polskiej, zachecal do powrotu czy do szturmowania granicy?

- Lukaszenka nie mial interesu zorganizowac ich powrot do kraju, zorganizowal to iracki rzad co przemawia nam dosc wyraznie o co chodzilo Lukaszence, ano o szantaz, o kase z unii.

Jedno jest pewne ze ta szopka z tym ucieknierem jest grubymi nicmy szyta.

mozna by bylo postawic jeszcze wiele innych pytan ale nie wszystko na raz, reszte pozostawmy na pozniej.
        • walter622 wizy 15.01.22, 13:29
          monalisa2016 napisał(a):

> Sa jeszcze inne pytania a mianowicie:
          >
          > - wedlug Putina miedzy Bialorusia a ojczyznami migrantow istnieje ruch bezwizowy
          > wiec dlaczego bialoruskie ambasady kasowaly od nich dewizy?

Kolejne bzdury - Afganistan, Irak, Syria, Turcja nie są w wykazie państw, których obywatele
          mogą przekraczać granicę Białorusi bez wizy.
          >"wedlug Putina "

- smile))

uae.mfa.gov.by/ru/consular_issues/
          • monalisa2016 Re: wizy 15.01.22, 18:41
            Znowu zarzucasz mi bzdura czy to jest juz z waszym zwyczajem? Mam ci zalinkowac wywiad z Putinem w tej sprawie a pozniej z Lukaszenka ktory po wypowiedzi Putina raptownie zmienil zdanie?
            Troche musisz sie pocierpliwic poniewaz akurat z podrozy zawitalismy do domu a poszukanie troche zaimie czasu. Wywiad jest tumaczony na j. niemiecki, juz go raz linkowalam na tym forum.
            • monalisa2016 Re: wizy 15.01.22, 19:36
              Dla Waltera, dowod Putin mowi wyraznie o ruchu bezwizowym miedzy krajami pochodzenia migrantow a Bialorusia, minuta 05:48 do 05:49. Chyba Putin wie lepiej od ciebie, Walter a moze ty wiesz lepiej od Putina?

rumble.com/vp8xx7-putin-zur-grenzkrise-in-polen.html

Przed minuta 05:48 Putin przyznaje ze byly czarterowe loty kierunku nie okresla ale z tego wynika ze byly one z Erbilu (Kurdystanu) do Minska, w reszcie jego wywiadu to czyste rozczarowanie jego osoba ktore wskazuje wyraznie o co chodzi. Tja, a mialam takie dobre zdanie o nim, znaczy do pewnego czasu. Czym jest Ebil w tym regionie, powinienes Walter sie zapoznac. smile

RT-Deutsch pisalo wyraznie swojego czasu ile paszportowi-migranci placili za wizy, w tym samym artykule bylo wyraznie tez zasugerowanee ze o biednych migrantow nie chodzilo skoro bylo ich stac na kurtki w cenie 800 EURO. Reszte wytlumacze w innym poscie, wraz z potwierdzajacymi dowodami tego o czym w tym poscie pisze.
              • monalisa2016 Re: wizy 15.01.22, 20:40
                Lukaszenka mowi o ruchu bezwizowym, od minuty 01:52, ano wedlug niego Polska albo EU czarteruja samoloty i zworza Lukaszence migrantow, reszty ani nie chce mi sie juz sluchac. Czym bardziej Lukaszenka otwieral usta w tych teatralnych wystapieniach tym bardziej sie widzialo jego osobowosc i o co mu tak naprawde chodzilo.

www.youtube.com/watch?v=qsLLXUsIrS0&t=13s
                • monalisa2016 Re: wizy 15.01.22, 20:47
                  Imad Karim nakrecil dosc ciekawy film o paszportowo-gospodarczych migrantach sprowadzanych wyczarterowanymi samolotami z Bliskiego Wschodu, konkretnie z irackiego Kurdystanu. Film obnaza te cala bajeczke Lukaszenki jak i jego migrantow. Kto byl ta kryminalna strona ktora wykorzystala tych ludzi??? Film jest dlugi trwa ponad godzine ale ciekawy.

www.youtube.com/watch?v=vZgSx-eWzCE

Imad Karim ist ein libanesisch-deutscher Regisseur, Drehbuchautor und ehemaliger Fernsehjournalist. Er ist seit Ende 1977 in Südwestdeutschland ansässig. / Imad Karim jest libańsko-niemieckim reżyserem, scenarzysta i byłym dziennikarzem telewizyjnym. Od roku 1977 mieszka w południowo-zachodnich Niemczech.
                • monalisa2016 Re: wizy 15.01.22, 20:56
                  monalisa2016 koryguje):

> Lukaszenka mowi wyraznie w wideo o ruchu bezwizowym od minuty 01:52, ano wedlug jego wypowiedzi Polska albo EU czarteruja samoloty i zwożą Lukaszence migrantow na Bialorus, reszty tej blazenady nie chce mi sie juz sluchac. Czym bardziej Lukaszenka otwieral usta w tych teatralnych wystapieniach tym bardziej sie widzialo jego osobowosc i o co mu tak na prawde chodzilo. Dodam, tlumaczenia tych wideos robia ludzie pochodzenia rosyjskiego, wyraznie wyczuwa sie w akcencie.

> www.youtube.com/watch?v=qsLLXUsIrS0&t=13s
                  >
            • walter622 bzdurzysz 15.01.22, 21:46
              monalisa2016 napisał(a):

> Znowu zarzucasz mi bzdura czy to jest juz z waszym zwyczajem?

Niestety, wypisujesz piramidalne bzdury. Poniżej masz tekst dekretu Łukaszenki o ustanowieniu ruchu bezwizowego z wykazem państw, których obywatele mogą przekraczać granicę Białorusi bez wizy - w
              tym wykazie nie ma Afganistanu, Iraku, Syrii, Turcji. Tj. obywatele tych państw mogą przekraczać granicę Białorusi tylko posiadając aktualną wizę. W omawianym przypadku - wizę turystyczną , "zbiorową".
              Jak w tym wykazie dostrzeżesz Afganistan, Irak, Syrię, Turcję to się zgłoś -smile)).

pravo.by/document/?guid=12551&p0=P32100345&p1=1&p5=0
              • monalisa2016 Re: bzdurzysz 15.01.22, 22:00
                Znowu bzdurze i przeklamuje wiedeo? Widze ze doskonale znasz jezyk niemiecki lepiej jak ja? smile, smile Putin wyraznie dal do zrozumienia skad pochodza paszportowo-gospodarcze migranci, trzeba zrozumiec co i o czym mowi Putin w wywiadzie ktory zalinkowalam. W zalaczonym filmie ktory nakrecila osoba (Imad Karim) znajaca j. arabski sa wywiady z osobami spod bialorusko-polskiej granicy, oni dosc dokladnie naswietlaja sprawe i jak ich wykiwano, niektorych bisnesmenow zrujnowano obietnicami sprowadzajac ich na bialorusko-polska granice. Erbil te "biedne, biedne" okolice tez sa pokazane.

Jeszcze raz film Imad'a Karim'a, ktory najbardziej nam wyjasnia sprawe na granicy bialorusko-polskiej.

www.youtube.com/watch?v=vZgSx-eWzCE
                • walter622 Re: bzdurzysz 15.01.22, 22:21
                  monalisa2016 napisał(a):

> Znowu bzdurze i przeklamuje wiedeo?

Niestety, bredzisz.

Portal, na którym umieszczono Dekret o ruchu bezwizowym jest prowadzony przez :
                  Национальный центр правовой информации Республики Беларусь.
                  Jeżeli masz wątpliwości co do tej publikacji to się zgłoś do tej instytucji by wnieśli
                  twoje poprawki do tego Dekretu -smile))

ncpi.gov.by/about/
                    • rosjaiswiat1 Lisa, badzmy precyzyjni.. 15.01.22, 22:48
                      Otoz, a ni ty, ani my nie wiemy co tak naprawde mowili Putin i Lukaszenko. Ty wkleila wideo, na ktorym cos mowi dyktor, czytajac przetlumaczony tekst z jezyka rosyjskiego na jezyk niemiecki. na ile dobrze jest prztlumacznono my nie wiemy, poniewaz oryginaly wypowiedzi zostali praktycznie w calosci wyciszone.
                      Wiec zanim mozemy uznac, ze to co ty piszesz odpowiada rzeczywistosci, znajdz wypowiedzi Putina i Lukaszenko w oryginale, a my, znajac doskonale jezyk rosyjski, sami wtedy ocenim, czy rzeczywiscie Putin i Lukaszenko mowili cos o tym, ze miedzy powiedzmy Irakiem i Bialorusja istnieje ruch bezwizowy. Zgodnie z dokumentami, wizy Irakijczycy musza miec, wjezdzajac na Bialorus. Bo ja osobiscie jakas rumble nie zbyt ufam.
                      • monalisa2016 Re: Lisa, badzmy precyzyjni.. 15.01.22, 22:58
                        Igor gdyby ci tlumacze nie byli lojalni wobec tlumaczonych tekstwo nie byliby zatrudniani do tlumaczenia ich.

W wielokrotnie zalaczonym filmie dziennikarza arabskiego pochodzenia mozna wyciagnac jasne wnioski, szczegolnie w wywiadzie powracajacych Kurdow z bialorusko-polskiej granicy. Film jest obiektywny przedstawiajacy dwie strony jak skorumpowane swiatowe elity ktorych jest trudno nazwac elitami.

Jeszcze raz link do filmu:

vimeo.com/659425464
                        Drobna uwaga, YuoTube kasowala, znaczy cenzurowala ten film juz w zarodku, chyba to cos mowi o niezaleznosci tego filmu ktory obnaza wspomiane uklady.
                        • rosjaiswiat1 Re: Lisa, badzmy precyzyjni.. 15.01.22, 23:21
                          monalisa2016 napisał(a):

> Igor gdyby ci tlumacze nie byli lojalni wobec tlumaczonych tekstwo nie byliby z
                          > atrudniani do tlumaczenia ich.

Wszystko zalezy od tego, jakie tlumaczenie jest potrzebne zamawiajacemu.
                          Wiec wklej oryginal, i wtedy kazdy znajacy rosyjski sam stwierdzi, czy tlumaczono bylo dobrze, czy nie.
                          Oprocz tego, istnialo cos takiego na Bialorusji, ze wizy mozna bylo zalatwic bezposrednio po przylocie na lotnisku, wystarczalo miec tylko wazny pasport. Wizy wydawali sie krotkoterminowe, za okreslona oplate, i zazwyczaj dla turystow. Podobnie dzieje sie w wielu krajach z cela zwiekszenia liczby turystow. Na ogol ludzi mowia w takich przypadkach, ze ruch jest bezwizowy, chcociaz tak naprawde wiza jest potrzebna, chociaz jest to tylko formalnosc.
                          Виза по прибытии
                          Иностранные граждане, прибывающие в Беларусь через Национальный аэропорт Минск, могут получить въездную визу прямо в аэропорту.

Для этого нужно заблаговременно, т.е. не позднее чем за 2 рабочих дня до предполагаемой даты прибытия, представить документы визовой поддержки (оригинал ходатайства, а также его копию) в управление по вопросам въезда иностранцев главного консульского управления МИД Беларуси.
                          Czyli to samo w jezyku polskim:

Wiza po przyjezdzie
                          Cudzoziemcy przybywajacy na Bialorus przez Krajowe lotnisko w Minsku moga uzyskac wize wjazdowa bezposrednio na lotnisku.
                          W tym celu nalezy z wyprzedzeniem, tj. nie pozniej niz 2 dni robocze przed przewidywana data przyjazdu, przedlozyc dokumenty wsparcia wizowego (oryginal wniosku, a takze jego kopie) do Biura ds. wjazdu cudzoziemcow glownego urzedu konsularnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Bialorusi.

Wiec wystracze na stronie internetowej wypelnic odpowiedni formularz, i mozna leciec na Bialorus.
                          Czyli z tego mozno wyciagnac wniosek, ze Lukaszenko nie byl zbyt precyzyjny (o ile mowil rzeczywiscie o ruchu bezwizowym), wiec tlumaczenie we wklejonym przez ciebie wideo bylo OK. Ale i walter ma racje, gdy twierdzi, ze naprzyklad z Irakiem obowiazuje ruch wizowy.
                          • monalisa2016 Re: Lisa, badzmy precyzyjni.. 15.01.22, 23:53
                            Igor nie znam j. rosyjskiego mimo tego slucham chetnie tlumaczen na j. niemiecki bo przeciez Rosja nie lezy tylko w Azji jakby chcieli niektorzy to okreslic. Mimo moich znajomych pochodzacych z Rosji slucham chetnie blogow mieszkajacych tu Rosjan i tu na przykladzie np. tego wlogu "Russische Welt TV" stwierdzam ze ta osoba jest Russe durch und durch (znaczy w tlumaczeniu Rosjanin z krwi i kosci) i trudno by bylo zarzucic mu zle tlumaczenie na ktorym sie oparlam linkujac wypowiedz Lukaszenki. Vlog "Russische Welt TV" nie jest jedynym wlogiem o rosyjskim zabarwieniu, jest ich tu duzo wiecej.

Drugi portal ktory tu linkowalam jest to "TranslatedPress DE" jest to miedzynarodowy portal sadze ze jesli chodzi o jego zrodlo najprawdopodobniej znajduje sie ono w Kolumbii (Arti mieszka teraz w Kolumbii), wiec stronicznosc jest w prawdzie wykluczona. Arti mieszkajacy obecnie w KOlumbii tlumaczy z jezykiego angielskiego na j. niemiecki, podejrzewam ze jest to Szwajcar ktory jeszcze niedawno mieszkal w Niemczech i to w moim landzie, ot taka moja uwaga. smile Gdyby "TranslatedPress DE" zle tlumaczylo rosyjskie teksty na j. niemiecki sadze ze by to bylo niezwlocznie zauwazone przez Rosjan mieszkajacych w Niemczech i zaraz reklamowane, a tak przeciez nie jest.

Tyle co do wyjsnienia dotyczacego tlumaczen z jezyka "xy" na j. niemiecki.
              • monalisa2016 Re: bzdurzysz 15.01.22, 22:07
                Znaczy ty wiesz lepiej Walter jak mowi sam Putin i sam Lukaszenka, wypowiedzi dotyczace tego zagadnienia (znaczy ruchu bezwizowego) dokladnie co do minuty w zalinkowanych wiede's okreslilam.
                • walter622 Re: bzdurzysz 15.01.22, 22:49
                  monalisa2016 napisał(a):

> Znaczy ty wiesz lepiej Walter jak mowi sam Putin i sam Lukaszenka, wypowiedzi
                  > dotyczace tego zagadnienia (znaczy ruchu bezwizowego) dokladnie co do minuty w
                  > zalinkowanych wiede's okreslilam.

Jesteś bezdennie głupia czy udajesz ?

Wskazałem tobie akt prawny - Dekret Łukaszenki - regulujący zagadnienie ruchu bezwizowego
                  w Białorusi z wykazem państw, których obywatele mogą przekraczać białoruską granicę bez wizy.
                  W tym wykazie nie ma Afganistanu, Iraku, Syrii, Turcji ...
                  Tat więc jeżeli masz uwagi to je zgłoś do NCPI -

НАЦИОНАЛЬНЫЙ ЦЕНТР ПРАВОВОЙ ИНФОРМАЦИИ
                  РЕСПУБЛИКИ БЕЛАРУСЬ
                  Республика Беларусь,
                  220030, г. Минск, ул. Берсона, 1а
                  тел/факс. 375-17-279-99-09

ncpi.gov.by

• monalisa2016 Re: bzdurzysz 15.01.22, 23:00
                    No, no znam wasze tryki jak nie ma sie argumentow obraza sie przeciwnika, o czym to mowi Walter?

Walter, znaczy Lukaszenka nie zna aktow prawnych panujacych w jego kraju, tak czy nie? smile
                    • walter622 Re: bzdurzysz 15.01.22, 23:18
                      monalisa2016 napisał(a):

> Walter, znaczy Lukaszenka nie zna aktow prawnych panujacych w jego kraju, ta
                      > k czy nie?
                      smile

Nie sądzę by nie wiedział co podpisywał.
                      Problem spowodowany jest pewnikiem niesamowicie chałturnym tłumaczeniem
                      jego wypowiedzi - efekt zastosowania google translatora czy innego badziewia.
                      • rosjaiswiat1 Re: bzdurzysz 15.01.22, 23:23
                        walter622 napisał:

> Problem spowodowany jest pewnikiem niesamowicie chałturnym tłumaczeniem
                        > jego wypowiedzi - efekt zastosowania google translatora czy innego badziewia.

Albo nie zbyt precyzyjna wypowiedzia samego Lukaszenko. O tym dosc obszernie napisalem w odpowiedzi do Lisy. Bo istnieje cos takiego jak ruch wizowy, ktory tylko formalnie takim jest.
                        • monalisa2016 Re: bzdurzysz 16.01.22, 00:00
                          Bym musiala zadac sobie trud szukania igly w stogu siana i przyswoic pewne rzeczy Walterowi z RT-Deutsch ale to wymaga ogromu czasu. RT-deutsch rosyjski portal medialny ktory dla kontrastu jak i rozszerzenia mojego swiatopogladu chetnie czytam (!!!), no no internetowa TV jest niezbyt udana, a szkoda. Gdzie wina lezy nie bede pisac, wiemy o tym wszyscy ze pewne medialne organy sa zawlaszczone w Europie przez wiadomych nam filantopijnych-inwestorow od grabienia i niszczenia krajow. Po co wymieniac nazwiska, one sa, sadze ze wszystkim znane.
                        • walter622 "zbiorówki" 16.01.22, 00:54
                          rosjaiswiat1 napisał:
                          > Bo istnieje cos takiego jak ruch wizowy, ktory tylko formalnie takim jest.

Z wypowiedzi samych migrantów wynika, że oni nie załatwiali wizy na lotnisku w Mińsku
                          tylko w konsulacie w Erbil (lub po jego zamknięciu w generalnym konsulacie w Stabule)
                          za pośrednictwem miescowych biur podróży. Dostawali wizę turystyczną , tzw. "zbiorówkę"
                          (jest najtańsza). Ta wiza nie jest wklejana do paszportu - stąd całe to zamieszanie i kolejne
                          brednie forumowej googlarki o "bezwizach".
                          • monalisa2016 Re: "zbiorówki" 16.01.22, 01:30
                            Paszportowo-gospodarcze migranci mowia wyraznie w zalinkowanym filmie Imada Karima ze za dosc wysoka sume uzyskania bialoruskiej wizy (jak dla tego regionu ich pochodzenia) ich oszukano obiecujac im ze w przeciagu pieciu dni znajda sie w Niemczech. O tym pisalo tez RT-deutsch. Zadalam przy tym pytanie w ktoryms tu poscie ktora strona jest kryminalna strona skoro Prezydent Rosji jak i sam Lukaszenka mowia o bezwizowym ruchu granicznym z tymi panstwami.

A ze w Erbulu, znaczy Kurdystanie pracuja rozni Gastarbeiter'zy z roznych biednych kierunkow swiata tez mowi samo za siebie ze nie jest to kraj swiecacy ubostwem tylko przesytem z jednoczesnym wykorzystywaniem spoleczenstwa dla wlasnych kieszeni czyli wielkiej korupcji oraz spolecznej nierownosci, vide w filmie osoby ktora skarzy sie ze od miesiecy nie dostaje za prace wynagrodzenia.

Bylo postawione w filmie wiele pytan ktore tracaly o polityczne przesladowania, biede, (...) i tak dalej, pewna para jak i syryjscy migranci w Niemczech wytumaczyli to dosadnie z usmiechem, chodzi o niemieckie paszporty, znaczy zachodnie z ktorymi moga podrozowac po calym swiecie, z paszportami krajow ich pochodzenia niestety nie maja takich mozliwosci jak i przywilejow.

Ani Niemcy, ani Polska, ani inne kraje zachodnie nie sa z gumy, maja tez ograniczone mozliwosci by przyjac caly swiat do siebie ale naszym, nie naszym sterowanym przez wiadome grupy elitom to jest proste jak najbardziej realne, ich kieszen nie bedzie finansowac migrantow tylko bedzie kieszen podatnikow pracujacych rzetelnie na wlasne utrzymanie (nie tylko smile). Utworz fundacje bedziesz placil jak najmniejsze podatki, w prawdzie zadne, czyich fundacji mamy najwiecej? Nazwisk wymieniac nie bede. smile
                            • rosjaiswiat1 Lisa, trzeba myslec... 16.01.22, 10:03
                              monalisa2016 napisał(a):

> Paszportowo-gospodarcze migranci mowia wyraznie w zalinkowanym filmie.....

Ile ludzi tyle i przypadkow. Jedni placili gruba kase, przez niewiedze, a inni zalatwiali to samo za grosze.
                              Ale i w jednym i w drugim przypadku ludzi wybierali tylko jedna z bardzo wielu drog, przedostania sie do Unii. I tym zajmuja sie bardzo mocne grupy przestepcze, ktore znajduja sie na terytorium samej Unii. Przeciez o tym mowil Lukaszenko, i o tym mowil Putin. Oni oskarzali zachod o to, ze swoja agresja stworzyli takie warunki, ze ludzi zaczeli porzucac swoje domy, i wyjezdzac do krajiw, gdzie jest spokojno i zycie bardziej dostatnie. Przy tym byl okres, w ktorym sami przywodcy zachodnie zachecali migrantow, zeby ci porzucali swoje domy, i jechali do Unii. Chyba pamietasz co mowila Merkel, zapraszajaca migrantow do Niemiec. Wiec jakie masz pretensje do Putina, ktory po prostu o tym wszystkim przypomnial? On nie jest takim politykiem, jakie sa na zachodzie, on mowi prawde, jaka ona bolesna dla ciebie nie bylaby. A prawda polega na tym, ze gdyby zachod nie rozwiazal wojny na BW i w polnpcnej Afryki, to nie byloby tak duzo uchodzcow, ktorm najpierw zachodnie przywodcy ucieszyli sie, a gdy okazalo sie, ze ich jest zbyt duzo, to zaczeli mowic i robic co innego. Ale bylo juz pozno. Wiec Putin ma calkowita racje, mowiac o tym, ze za kryzys migracyjny w calosci odpowiada zachod.
                              Lisa, przeciez ogladamy ta sama wypowiedz, i do tego tlumaczona na jezyk tobie bardzo dobrze zanany, ale ty niechcesz poznac prawde, i wolisz opluwac tego, kto ta prawde mowi.
                          • monalisa2016 Re: "zbiorówki" 16.01.22, 02:11
                            walter622 napisał:

> Ta wiza nie jest wklejana do paszportu - stąd całe to zamiesz
                            > anie i kolejne
                            > brednie forumowej googlarki o "bezwizach".

Widzisz Walter twoja nadzwyczajna zlosliwosc jak i prymitywne ograniczenie, wszyscy pisza brednie, wszyscy googluja tylko ty nie i paru tu innych, co mamy myslec o takim swiatopogladzie, zlosliwosci jak i wiedzy? Ponizasz i klasyfikujesz sam siebie!!!
                            Nie musze googlowac, nie musze szukac wiadomosci one sa ludziom wylozone jak na talerzu ale tu trzeba miec odrobine wiecej oleju w glowie jak niektorym tu przystalo ktorych nie stac na konkretne argumenty stosujac niszczenie i ublizanie drugim, skad my to znamy? Z zawlaszczonych maistreamow!!!
                          • rosjaiswiat1 Re: "zbiorówki" 16.01.22, 09:48
                            walter622 napisał:

> Z wypowiedzi samych migrantów wynika, że oni nie załatwiali wizy na lotnisku w
                            > Mińsku
                            > tylko w konsulacie w Erbil (lub po jego zamknięciu w generalnym konsulacie w St
                            > abule)
                            > za pośrednictwem miescowych biur podróży. Dostawali wizę turystyczną , tzw. "zb
                            > iorówkę"(jest najtańsza). Ta wiza nie jest wklejana do paszportu - stąd całe to zamieszanie

Niewatpliwie i takich przypadkow bylo duzo, byc moze nawet wiekszosc. Ludzi nie znaja przeciez tego, jakie prawo obowiazuje w Bialorusji, wiec ida tam, gdzie im radza "doswiadczeni", czyli do biur podrozy, ktore prawo znaja i za grosze zalatwiaja wszystkie formalnosci, zwiazane z wjazdem na Bialorus.

> i kolejne brednie forumowej googlarki o "bezwizach".

W tym przypadku raczej trzeba mowic o nieprycyzyjnosci wypowiedzi Lukaszenko, ktory rzeczywiscie uzyl slowo "bezwizowy", chcociaz trzeba dodac, ze Lisa moglaby troche pomyslec, i czytajac wklejny przez ciebie dokument, nie powtarzac w kolko, ze Lukaszenko wie lepiej.
                            Zreszta Lukaszenko nie tylko Lise wprowadzil w blad. On rowniez wprowadzil w blad Putina, ktory mowiac o tym co dzieje sie na granice polsko-bialoruskiej rowniez mowil, zaznaczajac, ze ze slow Lukaszenko, cos o ruchu bezwizowym. Generalnie wszystko porzez to, ze w powszechnym mniemaniu uproszczony ruch graniczny ludzi zaczynajaa rozumiec, jako ruch bezwizowy.
                            • monalisa2016 Re: "zbiorówki" 16.01.22, 17:23
                              rosjaiswiat1 napisał:

> W tym przypadku raczej trzeba mowic o nieprycyzyjnosci wypowiedzi Lukaszenko, k
                              > tory rzeczywiscie uzyl slowo "bezwizowy" (...) Cytat z wypowiedzi Waltera "> i kolejne brednie forumowej googlarki o "bezwizach".

Igor nie o to chodzi czy wypowiedzieli sie nieprecyzyjnie, chodzi o calkiem inne rzeczy. Idac tropem mysli jak i logiki Waltera, sprecyzuje w punktach:

- wideo mialo swoj cel (o nim w innej wypowiedzi, teraz niezbyt pasuje mnie czasowo), Prezydent Rosji wypowiedzial w nim o pewnym problemie, znaczy wedlug Waltera wypowiedz Prezydenta to brednie

- ktos nakrecil te wideo albo ktos z admnistracji Putina albo z redakcji, znaczy wedlug Waltera to tez brednie

- ktos przetlumaczyl wideo, znaczy wedlug Waltera to tez brednie

- powolalam sie na wideo, to tez wedlug Waltera brednie

Czy Walter nie widzi jakie logiczne bledy robi? Czy do niego nie docieraja fakt, ze nieslusznie ublizajac innym w takim czy innym przypadku nedznie obnaza wlasna osobe, znaczy samego siebie ustawiajac sie do grupy prowokatorow bezsensownych przepychanek a na koncu klotni? Jaki to ma sens?

jak bede miala wiecej czasu odpowiem na inny post, ale teraz wolaja inne obowiazki.
                            • walter622 "Łukaszenko wie lepiej" 17.01.22, 00:44
                              rosjaiswiat1 napisał:

> moglaby troche pomyslec, i czytajac wklejny przez ciebie dokument,
                              > nie powtarzac w kolko, ze Lukaszenko wie lepiej.

By czytać białoruskie akty prawne trzeba znać język rosyjski, mieć
                              w zakresie prawa elementarną wiedzę i zdolność myślenia.
                              Z tym jest kiepskawo. Tak więc pozostaje jej tylko wychwalanie kołchoźnika
                              - "Łukaszenko wie lepiej".
                              • monalisa2016 Re: "Łukaszenko wie lepiej" 17.01.22, 02:19
                                walter622 napisał:

> By czytać białoruskie akty prawne trzeba znać język rosyjski, mieć
                                > w zakresie prawa elementarną wiedzę i zdolność myślenia.
                                > Z tym jest kiepskawo. Tak więc pozostaje jej tylko wychwalanie kołchoźnika
                                > - "Łukaszenko wie lepiej".

Walter chcesz odwrocic uwage od twojego bezmyslnego zachowania?
                                Wedlug ciebie wszyscy ktorzy w taki czy inny sposob przekazuja cos szerszej publicznosci bzdurza, googluja, (...) itd?

Prezydent Rosji przekazal cos swiatu per wideo, (...) ktos je przetlumaczyl, ja sie na nie powolalam z podaniem konkretnych minut jego konkretnych wypowiedzi czyli faktow ktore przekazal swiatu.

I tu doslownie, idac twoja logika twoich postow Walter, wszyscy bzdurza tylko ty masz jako jedyny monopol na twoja jedna jedyna prawde (odbierasz ja nawet Putinowi), ktora chcesz niezbyt inteligentny sposob przez ublizanie drugim, unizanie ich wcisnac im miedzy uszy?
                                Czlowieku degradujesz sie sam publicznie niezauwazajac faktu, nawet nie jestes w stanie zauwazac twoich bledow, ktore zaklamujesz powyzsza zacytowana twoja wypowiedzia.

PS. nie tylko w moim przypadku zastosowales twoja niezbyt inteligentna ale przejrzysta znaczy w negatywnym przekazie technike, jest tu wiecej przypadkow twojego dzialania przez to forum stalo sie jednostronne, coraz mniej interesujace bo przeciez wszyscy musza sie poddac jednemu terendowi w przeciwny sposob zostana zaraz zniszczeni odbierajac im chec oraz prawa do swobodnego wyrazania jak i dzielenia z drugimi swoich mysli.
                                • berek_p Re: "Łukaszenko wie lepiej" 17.01.22, 12:17
                                  Władimir Putin wydał decyzję budowy kolei na sam brzeg Morza Barentsa. Nad morzem Barentsa powstanie port przeładunkowy a projekt jest prywatny.
                                  Ma odciążyć port we Władywostoku.

wiadomosci.wp.pl/putin-polecil-budowe-500-kilometrow-torow-bedzie-polaczenie-kolejowe-z-morzem-barentsa-6727318761102304a
                                  • mongolszuudan Re: "Łukaszenko wie lepiej" 17.01.22, 13:55
                                    Едва ли Мурманский, Архангельский и Салехардский порты в настоящее время перегружены, но в перспективе, вероятно, не справятся с объемами круглогодичных перевозок по Северному морскому пути, если он станет доступным не только для России, но и всего мира. До тех трёх полярных портов железная дорога давным-давно существует - со времён царя до первых двух и Сталина - для последнего.
                                      • rosjaiswiat1 Re: "Łukaszenko wie lepiej" 17.01.22, 19:49
                                        berek_p napisał:

> Nie wiem dlaczego wybrano lokalizację na port w miejscu gdzie niedaleko są inne
                                        > porty.

Rzeczywiscie nie wiesz. smile

> Może lepiej byłoby zbudować nowy port bliżej Władywostoku.
                                        > A może nad samą cieśniną Beringa ?

To w takim razie po cholere buduja sie lodolamacze i infrastruktura drogi polnocnej dla statkow?
                                        Jesli zbuduje sie nowy port gdzies na Dalekim wschodzie, to trzeba bedzie przez cala Rosje wozic ladunki koleja do nowego portu nad oceanem Spokojnym, a pozniej przeladowywac na statki, i wysylac do portow chinskich. Berek, gdzie jest sens? Przeciez cala sztuka polega na tym, ze polnocna droga jest o wiele krotsza od poludniowej, a przewoz ladunkow statkami jest najtanszy. Oprocz tego kolej transybiryjska juz osiagnela granice przepustowosci, a budowac kolejna to ogromne koszta i sporo czasu.
                                        Mam nadzieje, ze zrozumiales w czym jest blad w twoim rozumowaniu.
                                      • mongolszuudan Re: "Łukaszenko wie lepiej" 17.01.22, 23:44
                                        Недалеко - понятие относительное. Эти порты только на глобусе рядом. Тут почитай где и зачем планируется строить этот порт и жд к нему:
                                        zen.yandex.ru/media/tour2go/chto-eto-za-indiga-kuda-putin-poruchil-prolojit-jeleznuiu-dorogu-cherez-polstrany-61e3129d3069d0251375cec6
                                        • berek_p Re: "Łukaszenko wie lepiej" 18.01.22, 00:40
                                          Z mapy wynika że planem jest połączenie przyszłego portu nad Morzem Barentsa z magistralą BAM a także jak wcześniej napisałem aż dwie linie kolejowe do Cieśniny Beringa,Anadyr.
                                          Projekt ciekawy i kosztowny w realizacji,i szkoda jedynie iż tam zbyt zimno.
                                          W Afryce przynajmniej dużo słońca i ciepła smile
                                          • mongolszuudan Re: "Łukaszenko wie lepiej" 18.01.22, 01:45
                                            Где ты там БАМ увидал? Я на той схеме вижу лишь магистраль Вологда - Лабытнанги (последняя станция - на противоположном берегу Оби от города Салехард - центра Ямало-Ненецкого Автономного округа). Планируемая железная дорога - ответвление от нее. БАМ находится на другом конце Евразии и имеет отношение к этой железной дороге примерно такое же как построенная царской Россией КВЖД (Китайская Восточная Железная Дорога), проходящая через Харбин во Владивосток с ответвлением в Порт-Артур. Или как железная дорога Москва - Варшава. Все железные дороги, в конечном счёте, от Владивостока до Лиссабона соединяются друг с другом.
                                                • mongolszuudan Re: "Łukaszenko wie lepiej" 18.01.22, 12:33
                                                  Странные вопросы. В России столько климатических поясов (от субтропиков до Арктики), столько совершенно различных ландшафтов (равнины, горы, верховые болота, тундра, лесостепь и степь, зона широлиственных лесов, южная, средняя и северная тайга, гигантские реки с гигантскими поймами) - что вообще бессмысленно о времени и стоимости строительства среднего отрезка железной дороги. В разных климатических и ландшафтных условиях применеются совершенно разная техника строительства, разные материалы. Сроки строительства и стоимость в разных условиях могут различаться на порядок (в десять раз и почти до бесконечности). Строят круглый год. Там где сплошная заболоченная местность на сотни км - там и практически невозможно строить летом.
                                                  • mongolszuudan Re: "Łukaszenko wie lepiej" 18.01.22, 13:04
                                                    Единственный способ что-то построить на болоте - без разницы железную дорогу или город - это вычерпать это болото зимой в замерзшем состоянии до твердой материковой породы, вывести куда-то прочь болотный грунт, торф и отсыпать площадку строительства или будущую трассу привозным материалом - песком, щебнем, шлаком до уровня выше прежнего болота. Если болото пойменное, излишнюю воду из него можно отвести и собрать в ирригационный канал - который также возможно прокопать лишь зимой. В общем, это колоссальные земельные работы и колоссальные перевозки огромного количества стройматериалов, причем при полном отсутствии каких-либо дорог, кроме зимников и собственно строящейся трассы. При строительстве железных дорог в горной местности необходимо пробивать многочисленные многокилометровые туннели. Стоимость строительства таких участков все равно как строительства метро в городах, расположенных в горной местности. А строительство километра железнодорожного тоннеля может занять год и больше.
                                                  • berek_p Re: "Łukaszenko wie lepiej" 18.01.22, 17:54
                                                    Bardziej interesuje technologia budowy na terenach bagiennych i jest zrozumiałe iż kilka setek kilometrów bagien stanowi duże wyzwanie natomiast krótkie odcinki mogą być budowane na palach betonowych.Wówczas koszt jest niższy oraz krótszy czas inwestycji.
                                                    W Europie Zachodniej nikt nie zrozumie w jakich warunkach w Rosji buduje się infrastrukturę.
                                                    I już teraz nie docenia się trud budowy 4000km gazociągów aby Niemcom było ciepło w domach.
                                • walter622 Re: "Łukaszenko wie lepiej" 17.01.22, 16:32
                                  monalisa2016 napisał(a):

> Wedlug ciebie wszyscy ktorzy w taki czy inny sposob przekazuja cos szerszej
                                  > publicznosci bzdurza, googluja, (...) itd?

Z uporem maniaka dowodzisz, że uchodżcy z Afganistanu, Iraku, Syrii i Turcji mogą
                                  przekraczać granicę białoruską bez wizy. Jest to ewidentne kłamstwo - przepisy rgulujące to
                                  zagadnienie udostępniłem. No, ale, jak widać, zapoznanie się z ich treścią jest ponad możliwości
                                  analfabetek i idiotek, twierdzących, że "Łukaszenko wie lepiej".

pravo.by/document/?guid=12551&p0=P32100345&p1=1&p5=0
                                  • monalisa2016 Re: "Łukaszenko wie lepiej" 17.01.22, 22:56
                                    Walter znowu wkladasz mnie twoje domysly, zarzuty w niezbyt ladny sposob dla ciebie probujac udowodnic za wszelka cene ze Putin i Lukaszenko w wideo sklamali poslugujac sie moja osoba. Gdybys cos z moich postow, cos z zalinkowanych wideo zrozumial przestal bys sie obnazac na forum ale ty brniesz w zaparte. Na tym koncze dyskusje z toba poniewaz dalsza wymiana pogladow z toba nie ma najmnieszego sensu.
          • rosjaiswiat1 Re: A co tam dzieje sie z polskim dezerterem? 15.01.22, 21:58
            yabbaryt napisał:

> a co nie jest zgodne z faktami

Ty napisales:
            "Dziwne jest natomiast że pomimo powszechnej wiedzy o zbrodniach reżymu Andrzeja Dudy na biednych uchodźcach ci nadal przybywają na Białoruś i beztrosko jadą spotkać swoją śmierć."

Liczba bardzo mocno zmalala, i to dzieki wlasnie ostrzezeniom Bialorusji, ktore ona wyslala do wladz krajow, z ktorych ci migranci pochodza. Ale znajduja sie sporo ludzi, ktore wierza w to, ze im akurat sie ud, a te ostrzezenia sa bzdurami, majce na celu nie wpuscic ich do raju. To psychologia. Bo gdyby ludzi w taki sposob nie podchodzili do zycia, to nie byloby pijanych kierowcow, mordercow, zlodzieje i w ogole tych wszystkich, ktore sa pewni tego, ze to innym cos nie udalo sie, ale mnie na pewno uda sie dojechac do domu pijanym, i nie zlapie mnie policja.
            Dalej piszesz, wykazujac sie infaltywnoscia:" Dlaczego funkcjonariusze białoruskiej SG nie ostrzegają uchodźców ani na lotnisku w Mińsku ani nad sama granicą o tym, że zaraz zostaną rozstrzelani i przerobieni na karmę dla psów."

Tych wszystkich, ktore staraja sie przedostac sie do Unii przez tak zwana zielona granice, bialoruska straz graniczna nie ma szans ostrzec, a z kolei nie ma zadnego powodu ostrzegac tych, kto legalnie chce opuscic Bialorus, majac wazne paszporty, przez przejscia graniczne. Zreszta akurat tym nic nie grozi, poniewaz na przejsciach granicznych wszystko odbywa sie chociaz i brutalnie, ale bez lamania prawa.

A w ogole swoim tekstem wykazales, ze nie jestes w tej sprawie dobrze poinformowany.