Dodaj do ulubionych

Polecani architekci do projektu domu jednorodzinne

IP: *.static.ip.netia.com.pl 11.02.16, 12:49
Witam,
Powoli zaczynamy przystępować do projektu budowy domu i aktualnie poszukujemy architekta, który zaprojektuje nam nowoczesny dom jednorodzinny. Chcielibyśmy sie najpierw zorientować na rynku, obejrzeć dotychczasowe realizacje polecanych architektów zanim sie zdecydujemy. Czy macie kogoś wartego polecenia?
Obserwuj wątek
  • rryych Re: Polecani architekci do projektu domu jednorod 29.12.16, 14:40
   Nie piszesz skąd jesteś a to kluczowa w tym wypadku informacja. Ja w każdym razie nie wyobrażam sobie wykonania projektu domu na odległość. My jesteśmy z Warszawy (konkretnie z Wawra). Ponieważ wśród znajomych byliśmy "pionierami" przystępującymi do budowy domu, nie mieliśmy rekomendacji z pierwszej ręki. Dlatego przy wyborze architekta skorzystaliśmy z opinii w necie, bodajże nawet z tego forum. Na początku mieliśmy do tego typu opinii spory dystans, wiadomo. Ale ostatecznie jesteśmy mega zadowoleni. Nasz wybór padł na Studio FOQS, biuro p. Leny Hoffman. Od początku było między namipełne porozumienie, śmialiśmy się z żoną, ze p. Lena czyta nam w myślach. Bo faktycznie, począwszy od koncepcji a kończąc na wyborze ogrodzenia, trafiała w punkt w nasz gust. Oprócz projektu pani architekt załatwiła za nas wszystkie formalności związane z pozwoleniem na budowę. Także jak dotąd wszystko odbyło się dla nas bezstresowo. Oby tak zostało do końca. Startujemy z budową na wiosne:)
  • Gość: boo-84 Re: Polecani architekci do projektu domu jednorod IP: *.play-internet.pl 15.03.17, 10:02
   Moge polecić jednego architekta, bo (tym razem)jestem zadowolony. Mieliśmy z zona wiele przykrych doswiadczen z "warszawskimi" architektami. Wszyscy kasowali nas za "wstepne" projekty, które na koniec nie spelnialy warunków w urzędzie ( urzędowe załatwienia to jakas masakra). Fakt, ze nasza działka jest waska, niewymiarowa i trudno bylo zaprojektowac na niej dom który by nam sie podobał i nie zrujnował nas finansowo, ale Panu Wiktorowi sie udalo. Jak cos piszcie priv przesle kontakt na maila- ochrona danych. Boo-84@wp.pl
  • miluszkagw Re: Polecani architekci do projektu domu jednorod 13.04.17, 22:00
   Biuro Projektowe M Kwadrat wykonało dla nas dokumentację projektową i adaptację projektu gotowego na dwóch nieruchomościach gruntowych w Warszawie, dzielnica Białołęka na przełomie roku 2016/2017.
   W zakresie prac była m.in. adaptacja budynku (przeróbki wewnątrz i na zewnątrz), zagospodarowanie terenu, wizualizacje projektu, instalacje sanitarne, elektryczne etc., a jak się później okazało również wiele innych prac, które pojawiły się w trakcie starań o pozwolenie na budowę.
   Musimy z całą pewnością podziękować za niebywałe zaangażowanie projektantów Pracowni, w szczególności Panu Michałowi i Pani Anicie Michalak, którzy wielokrotnie pomimo nawet poważnych zawirowań zdrowotnych potrafili zdobywać niezbędne dokumenty i podpisy oraz przerabiać wielokrotnie projekt by był zgodny z przepisami prawa budowlanego, ale i naszymi potrzebami.
   Prace odbywały się zgodnie z ustalonymi datami, kontakt z projektantami nigdy nie był utrudniony i wielorako w naszym imieniu gromadzili dokumenty i reprezentowali nas przed organami postępowania. By sprawę przyspieszać niejednokrotnie odbierali od nas niezbędne dokumenty czy gromadzili podpisy w różnych miejscach w Warszawie.
   Jesteśmy przekonani, ze to właśnie dzięki ich pracy udało się uzyskać pozwolenie na budowę nie w najprostszej sytuacji nieruchomości (działka wąska, pierwotnie bez dostępu do drogi publicznej).
   Serdecznie dziękujemy za pracę i czas. Polecamy Pracownię wszystkim, którzy mierzą się z budową domu. (www.architekt-bialoleka.pl/pl/kontakt/ )
  • Gość: Rafal Re: Polecani architekci do projektu domu jednorod IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.05.17, 18:51

   Nasz wymarzony domek znaleźliśmy w Internecie na jednym z branżowych portali oferujący gotowe projekty domów w cenie od 1.500 PLN w górę.
   Nasza wiedza na temat projektowania i budowania domów jest żadna - sugerowaliśmy się mniej więcej tym, jaki układ i ilość pomieszczeń nam odpowiada, jakiego koloru elewacje zostały zaprezentowane oraz czy dany projekt da się zaadaptować na naszej działce. I tyle… Jak to się mówi im dalej w las, tym więcej drzew…
   Gdy tylko otrzymaliśmy warunki zabudowy dla naszej działki okazało się, że 95% gotowych projektów oferowanych w Internecie ich nie spełnia! W chwili zakupu działki sugerowaliśmy się jej lokalizacją, wyglądem oraz otoczeniem, mediami w jakie została uzbrojona. Nie mieliśmy świadomości, że warunki zabudowy mogą być tak rygorystyczne i szczegółowe (np. kąt nachylenia dachu, % powierzchni czynnej biologicznie, otuliny parku krajobrazowego, maksymalna wysokość budynku etc.). Kolejnym wyzwaniem okazały się pomiary geotechniczne gruntu które również były wyzwaniem dla zaprojektowania budynku.
   Na jednym z portali budowlanych (forum.ladnydom.pl/forumdom/w,156,55852283,55852283,Projekt_indywidualny_szukam_architekta_z_W_wy_.html) znaleźliśmy kontakt do Studio Projektowe FOQS Eleonora Hoffmann. Spotkaliśmy się z Panią Leną, obejrzeliśmy jej kilka projektów i szybko zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę.
   Pani Lena zrealizowała projekt naszego wymarzonego domku od A do Z. Odbyliśmy kilka spotkań na których omawialiśmy nasze wymagania co do domku, ilości pomieszczeń. Otrzymaliśmy od niej od razu kilka bezcennych wskazówek jakie rozwiązania warto zaimplementować, jak rozmieścić pomieszczenia – dopiero wtedy otrzymaliśmy kilka szkiców będących podstawą do dalszej pracy. Efekt końcowy był zdumiewający i bardzo nam się podobał. Otrzymaliśmy pełny projekt który uwzględniał wszystkie aspekty – nie tylko konstrukcyjno-budowalne ale również instalacji rekuperacji, wodno-kanalizacyjnej, gazowej, ogrzewania itp. Dodatkowo dostaliśmy również szczegółowy i pełny kosztorys całej inwestycji – dzięki czemu mieliśmy punkt odniesienia do poszukiwania ofert na rynku w celu budowy.
   Dodatkową wartością dodaną pracy Pani Leny była pełna reprezentacja Inwestora w wszelkich urzędach niezbędna do otrzymania pozwolenia na budowę. Z naszej strony nie spędziliśmy w kolejkach w urzędach nawet 5 minut. Całość została ogarnięta przez Panią Architekt – wszelkie wyjaśnienia, uzupełnienia dokumentacji, dodatkowe pytania – wszystko było załatwiane od ręki.
   Jeśli możemy – to chcieliśmy szczerze i gorąco polenić Panię Eleonorę Hoffmann (tel: 603-446-115) jako rzetelnego architekta który ma doskonałą wiedzę na temat tego co się dzieje na rynku, potrafi sprostać każdym wymaganiom – a co najważniejsze reprezentuje Inwestora aż do chwili otrzymania pozwolenia na budowę. Finalnym produktem który otrzymaliśmy był nie tylko pełny projekt architektoniczny, ale również i dokument który umożliwił nam rozpoczęcie prac budowalnych. Dodatkowo w cenie projektu – mamy umożliwione konsultacje telefoniczne podczas budowy – a w razie konieczności – wsparcie również na miejscu.
  • kociaraania Re: Polecani architekci do projektu domu jednorod 25.11.19, 20:59
   My korzystaliśmy z usług pracowni Architetto w Warszawie, super architekci, polecam serdecznie ;) Mają bardzo fajne, nowoczesne rozwiązania, dużo kreatywnych i bardzo oryginalnych pomysłów, widać, że projektowanie to ich pasja :) Zaprojektowali nam bardzo nowoczesne i mega przytulne wnętrza :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka