Dodaj do ulubionych

nie umiem konstrukcji :-((

29.04.05, 15:58
a naprawde chce sie nauczyć
uważam, że tylko dobry konstruktor (w sensie architektonicznym) jest w stanie
zaprojektowac cos fajnego, na miare naszych czasów

czy ktos moze mi wskazac ksiazke z ktorej warto sie pouczyc...taka dla
artysty..
Obserwuj wątek
    • konstruktor3 Re: nie umiem konstrukcji :-(( 29.04.05, 16:06
      wyraziłam sie źle
      niby umiem, ale czuję niedosyt, chciałabym sie dokształcić, ponieważ uważam, że
      nawet domy jednorodzinne zyskują to coś niepowtrzalnego, gdy projektuje je
      ktoś, kto mysli przez pryzmat konstrukcji, kto potrafi uwolnic się od schematu
      sciany nosnej, ytong raz...
    • konstruktor3 Re: nie umiem konstrukcji :-(( 29.04.05, 17:46
      wszyscy juz na weekendzie??
      • Gość: majkel Re: nie umiem konstrukcji :-(( IP: *.logik.slask.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 29.04.05, 21:32
        hej
        A ja jestem od 2 lat konstruktorem po budownictwie i wlasnie probuje sie od
        konstrukcji uwolnic ;) Troche zartuje, chodzi jedynie o to ze konstrukcja
        okazala sie dla mnie zbyt nudna, a moze niewystarczajaca. Dlatego jesienia
        zaczynam studiowac architekture :] Patrzac jedak serio na to co mowisz - masz
        racje. Chcac wylamac sie poza schemat rozwiazan dostepnych w katalogach czy
        mozliwych do sciagniecia z netu, nie mozna rozdzielac strony wizulanej od
        konstrukcji. Jedno z drugim jest scisle zwiazane, wplywajac na siebie wzajemnie.
        A co do porecznikow, hmmm.... musze sie zastanowic
        • konstruktor3 Re: nie umiem konstrukcji :-(( 29.04.05, 22:21
          dzieki majkel
          na pewno tak jest jak piszesz/jak napisalam ja...
          czy konstrukcja jest nudna-coz, dla niektorych i architektura jest nudna,
          ciagle wszystko takie same(choc inne); na pewno konstruktor ma latwiej, musi po
          prostu wg gotowych schematow policzyc, cos narysowac..

architekt musi wykazac sie kreatywnoscia i efekt jego pracy widac-wiec jest
          oceniany (najczesciej źle); praca konstruktora jest ukryta w bryle, nad tym
          nigdy nikt sie nie zastanawia, nie ocenia, no chyba, ze cos sie zawali, ale to
          zadarza sie nieczesto, na szczescie;latwiej tez konstruktorowi zarobic, chyba
          jego stawka godzinowa jest wyzsza :((
          ale powodzenia na studiach, chyba jest to optymalne polaczenie 2 zawodow!

licze, ze mi pomozesz z ksiazkami
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka