Dodaj do ulubionych

Jakie są ceny? biura projektowego

19.04.07, 10:45
na co powinnam zwrócić uwagę.. na jaką kwotę się przygotować...
wiadomo gotowiec kosztuje ok 1500zł ale chcialabym miec projekt pode mnie...
ile biorą architekci..
a jak wynajmuje biuro projektowe do zalatwienia tych wszystkich spraw z
pozwoleniami... to jakie sa koszta..
czy może mi to ktoś wszystko ładnie opisac ?
z góry dziękuje...
Obserwuj wątek
    • Gość: tekton Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: 195.205.245.* 19.04.07, 11:43
      gotowiec "za 1500" nie jest projektem budowlanym (!)
      to zwykła makulatura za którą firma ją produkująca nie bierze żadnej
      odpowiedzialności w razie błędów projektowych

żeby otrzymać pozwolenie na budowę należy wykonać adaptacje takiego projektu
      dla wybranej działki, a to kosztuje min. drugie 1500zł, dla mało wybrednych
      dalej taniej niż projekt indywidualny :/

ale lepiej dopasować dom do siebie niż siebie do domu

co do cen to inaczej wyceni się projektant z Warszawy, inaczej w Białymstoku :P
      • Gość: jam Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.07, 12:13
        Gość portalu: tekton napisał(a):
        adaptacje takiego projektu
        > dla wybranej działki, a to kosztuje min. drugie 1500zł,

skad wiesz ?
        robisz ?
        • Gość: tekton Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: 195.205.245.* 19.04.07, 12:17
          znam głodnych :P którzy robią to za takie pieniądze

ale jak pisałem wcześniej, dobry projekt, dopasowany, to tylko indywidualny
          • agnwil Re: Jakie są ceny? biura projektowego 19.04.07, 12:21
            tak chce indywidualny.. ale jestem ciekawa ile to wyniesie.. wiadomo
            przegladalam katalogi... i tam sobie cos upatrzylam... ale przerobki
            obowiazkowe pode mnie ;)
          • Gość: jam Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.07, 12:27
            Gość portalu: tekton napisał(a):
            > znam głodnych :P którzy robią to za takie pieniądze

skoro masz takich znajomych to podaj namiary
    • Gość: Baba budownicza Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.07, 13:19
      no dobrze ... ale tyle jest gotowych projektów, że ja dla siebie widziałam juz
      kilka naprawdę fajnych nawet na moją wąską działkę i wcale mi to nie
      przeszkadza, że w polsce wg. tego projektów powstało kilkadziesiąt lub kilkaset
      takich samych domow.
      Poza tym za indyw. projekt arch. zedrze ze mnie jeszce kase którą musi opłacić
      konstrukcje i inne branże więc wcale do mnie nie przemawia obrzucanie błotem
      proj. gotowych.
      • Gość: zedrze? Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.07, 00:17
        biedna skrzywdzona ofiara złych architektów

a ile potem gdy już zaczniesz budować zedrą z ciebie dostawcy materiałów?
        a ci paskudni robotnicy co to będą dopominać się o zapłatę?

kolejna nawiedzona, która myśli że wszystko należy się jej za darmo
        • Gość: ciekawewnetrza Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.tkdami.net 21.04.07, 00:26
          radzę brać gotowca, nie można płacić zbędnych pieniędzy za twórczość zwłaszcza
          gdy jest ona tak marnej jakości, gotowiec to też poczwara ale przynajmniej
          tani, nie będzie potem kaca, wszak sąsiad ma taki sam, co tu biadolić - o
          przepraszam sąsiad ma kolumienkę jońsko-dorycko-gierkowską, jest różnica,
          instalacji nie widać więc nikt nie musi ich projektować, urzędy zgarną co swoje
          bo mus to mus, geodeta też haliera musi bo bez tego nie wydadzą pozwolenia na
          urzytkowanie, a potem ładna kostka betonowa na podjeździe i wymarzone gniazdko
          gotowe .... a kiedyś był Malczewski, Pniewski, Gierymski ,Matejko (Czech) a
          potem długo długo nikt - jak mawia doda elektroda
          • Gość: Dentysta Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.zgora.dialog.net.pl 21.04.07, 06:56
            Gotowiec z przystosowaniem będzie cię kosztować min 6 tys zł a staraty jakie
            poniesiesz w trakcie budowy z powodu gotowca to min 50 tys zł. Warto więc dać
            za projekt indywidualny nawet 30 tys zł. Teraz zresztą chyba nikt taniej nie
            zrobi. Zamawiając projekt indywidualny zaoszczędzisz 20-50 tys zł a w każdym
            razie nie wyrzucisz ich w błoto. Budowałem do drugi raz . Pierwszy był z
            typówki i drugi raz tego błędu nie popełniłem.
            • Gość: AW Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.acn.waw.pl 08.06.07, 22:30
              A konkrety? Bo to ciekawe, co piszesz...
      • Gość: € Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.07, 07:56
        Gość portalu: Baba budownicza napisał(a):
        > no dobrze ... ale tyle jest gotowych projektów...

i dlatego budowa domu jednorodzinnego w polsce trwa średnio prawie 5 lat
        ( dane GUS )

• Gość: friderick Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: 195.205.245.* 21.04.07, 09:28
          te dane są z sufitu urzędników, wysoki to sufit, mocno oddalony od realiów
          spotykanych niżej, na ziemi
          • Gość: € Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.07, 09:36
            Gość portalu: friderick napisał(a):
            > te dane są z sufitu urzędników, wysoki to sufit, mocno oddalony od realiów
            > spotykanych niżej, na ziemi

Mylisz się fridericku :).
            Jest to jak najbardziej polska rzeczywistość oprata na gotowcach właśnie.
            Są to dane GUS ( Głównwgo Urzędu Statystycznego ), dodam, że za 2006 rok, żeby
            nie było wątpliwości.
            • Gość: € Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.07, 09:47
              O przepraszam, małe sprostowanie :
              72,6 miesiąca to ponad 6 lat.

Polak potrafi :)
            • Gość: friderick Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: 195.205.245.* 21.04.07, 11:09
              drogi €urasie
              może mylę się co do danych GUS wpisanych w roczniku
              ale nie mylę się (bo jestem z budownictwem związny) do do REALNEGO czasu 1.
              potrzebnego do zbudowania domu, 2. czasu w jakim przeważnie domy się buduje
              i zapewniam że nie jest to żadną miarą 5 lat

proponuję wycieczki w tereny budowlane, tak chociaż raz na kwartał, to może
              jego magnificencja siedząca za biurkiem z lupą i szkiełkiem nad książkami,
              pozna trochę realnego życia
              • Gość: € Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.07, 11:19
                drogi fridericku :/,
                negujesz fakty ?
                Hmmmm...Twoja sprawa ale wiesz ... normalnie, z faktami się nie dyskutuje.

P.S.
                O mnie się nie martw. Na budowie bywam częściej niż potrafisz sobie to
                wyobrazić.
                • Gość: friderick Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: 195.205.245.* 21.04.07, 13:24
                  no to chyba na budowie swojego własnego domu bywasz
                  i to widocznie za rzadko skoro trwa to 5 lat

może mieskzasz na jakimś strasznym zadupiu, może masz kipeski wzrok, może
                  wogóle coś z tobą nie tak, domy z wykończeniem budyje się max 1,5-2 lat

no chyba że ktoś jest dziadem i buduje po jednej warstwie pustaków co miesiąc,
                  to owszem masz wtedy swoej 5 lat

mam ci zdjęcia (deweloperów osiedli mieszkaniowych) z budów pokazać?
                  5 lat.... śmiechu warte, specjalista heh
                  • Gość: € Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.07, 13:32
                    Gość portalu: friderick napisał(a):
                    > 5 lat.... śmiechu warte

Nie 5 ale 6 lat.
                    Śmiechu warte ?
                    Powiedz to tym, którzy je budują [ w większości na podstawie gotowców ].
                    • Gość: friderick Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: 195.205.245.* 21.04.07, 13:55
                      Pojedyńcze wypadki owszem. Inwestor wyjechał, nie ma kasy, nie płaci-brakuje
                      chętnych do budowy, buduje sam z wójkiem józkiem co to "wszystko potrafi",
                      buduje z kradzionego materiału - co ukradnie to wmuruje/wstawi w swój dom.

Ale normalnie (!) nie ma takich styuacji i to w takiej ilości, żeby mówić o
                      statycznej budowie.

Proszę napisz nam co (twoim zdaniem skoro tyle bywasz na budowach) w procesie
                      budowlanym zajmuje tyle czasu, że miało by to trwać tyle czasu?
                      • Gość: € Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.07, 14:08
                        Jesteś wyjątkowo upierdliwy.

Rozumiesz, co to znaczy ( cytat za sprawozdaniem GUS za 2006 rok, urywek ):

" Inwestorzy indywidualni zrealizowali w 2006 roku 50758 nowych budynków o
                        przeciętnej kubaturze 745,9m3 (w 2005 r. – 55479 budynków o przeciętnej
                        kubaturze 747,1m3).
                        (...)
                        Przeciętny czas trwania budowy tych budynków wyniósł 72,6 miesiąca (wobec 74,0
                        miesiąca w 2005 r.). "

Rozumiesz treść słowa pisanego ?

Żegnam !
                        • Gość: friderick Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: 195.205.245.* 21.04.07, 14:50
                          nie pisałem, że nie rozumiem, tylko że to nieprawdziwe dane
                          fikcja tworzona przez biurokratów dla biurokratów
                          im więcej papierów wyprodukują jednego dnia, tym więcej będą mieli roboty
                          następnego, interes się kręci, zwolnienia nie grożą

Proszę więc nie wypisywać na forum (gdzie zaglądają ludzie niezorientowani)
                          głupot.
                          • Gość: ciekawewnetrza Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.tkdami.net 21.04.07, 17:22
                            takie są dane ponieważ ludzie nie zgłaszają ukończonych budynków, tylko
                            nielegalnie w nich mieszkają, są sytuację, że budynki zamieszkane w urzędach
                            figurują jako budynki gospodarcze (teraz mam taki temat, że garaż kupiony wraz
                            z działką nie jest odebrany do urzytkowania od ponad 20 lat, a pozwolenie na
                            budowę jest - jak się z tego wyciągnie średnią to nic dziwnego że wychodzą
                            takie durne czasookresy), trzeba pamiętać że odbiór budynku wiąże się z
                            kosztami, które można odwlekać puki się da, a mieszkać przecież można
                            i nie ma tu nic do rzeczy ile Panowie spędzają czasu na budowie
                            • Gość: bardzociekawedomy Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.07, 20:12
                              zdaje sie ze nie wiesz o czym piszesz
                            • Gość: jola Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.07, 19:50
                              Zgadza się.
                              Właśnie kupiłam dom którego budowa zaczęła się w 1995 roku. W 2001 facet oddał
                              parter (dostał zgodę na jego użytkowanie) a góra dalej nie oddana.
                              Tym sposobem mamy dom w którym możemy mieszkać a wg urzędowych papierów buduje
                              się on już od 12 lat...
                              Z resztą część osób zdobywa pozwolenia na budowę (ważne 2 lata) i zaczyna budowę
                              po niecałych 2 latach od uzyskania pozwolenia. Budują sposobem gospodarskim.
                              Nawet jak wybudują w 1,5 roku to i tak nie zgłoszą do oddania tylko tam sobie
                              mieszkają...
                    • Gość: AW Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.acn.waw.pl 08.06.07, 22:29
                      I uważasz, że przyczyną tak długiego budowania jest to, iż domy te nie powstają
                      wg indywidualnych projektów? Uzasadnienie tej śmiałej tezy bym chciała usłyszeć.
                      • Gość: € Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 23:23
                        Gość portalu: AW napisał(a):
                        > I uważasz, że przyczyną tak długiego budowania jest to, iż domy te nie
                        powstają
                        >
                        > wg indywidualnych projektów? Uzasadnienie tej śmiałej tezy bym chciała
                        usłyszeć
                        > .

Oczywiście, że tak.
                        Za budowę trzeba się brać z głową, w sposób zorganizowany, przemyślany,
                        profesjonalny, itd., czyli tak :
                        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=25&w=39271506&a=39380417
                        a nie w sposób haotyczny, przypadkowy, "jakoś to będzie", itd. ( nawet bez
                        porządnego projektu ).

Trzeba mieć na względzie cały proces inwestycyjny od początku do końca, a nie
                        poszczególne jego fazy wiązać sznurkiem.

Na podobny temat możesz sobie przecztać to:
                        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=57819814&a=57860982

• Gość: € Nie słuchajta mnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 23:24
                          Ja jestem gupi i niewiem co piszem.
                          • Gość: € Re: Nie słuchajta mnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 23:31
                            Palant, podszywający się pod nicka € napisał(a):
                            > Ja jestem gupi i niewiem co piszem.

Co ścierwo ?
                            Przybłąkałeś się ?
                            Śmierdzisz !

• Gość: € Re: Nie słuchajta mnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 23:36
                              Nie dosc że gupi jak but lewy to jeszcze pisze brzytkie slowa na samego siebie.
                              To objaw choroby ale ja tak mam i wszystkie o tym wiedzom co mnie znajom.
                              • Gość: € Re: Nie słuchajta mnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 23:38
                                ścierwo takie jak ty jest ścierwem !
                                Nie wiedziałeś ?
                                Śmierdzisz na odległość !
                                • Gość: € Re: Nie słuchajta mnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 23:46
                                  nie pozwulcie mi tak siebie samego obrarzac
                                  • Gość: € Re: Nie słuchajta mnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 23:48
                                    ścierwem byłeś, jesteś, zostaniesz !
                                    amen
                                    • Gość: € Re: Nie słuchajta mnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.07, 23:49
                                      czy to juz objawy wlasnego swiata czy tylko siem napilem i piszem sam do siebie
                                      scierwo smierdzonce
                        • Gość: AW Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: 87.204.12.* 11.06.07, 09:38
                          Ale ja już jestem po lekturze. Ogólnie z Twoim zdaniem się zgadzam, że trzeba
                          plnować itd., ale teza wydaje mi się zbyt daleko idąca, a Twoja odpowiedź jej
                          nie dowodzi. Jest ogólnikiem, jakich tu mnóstwo.

Moim zdaniem przyczyna tak długiego budowania jest bardziej prozaiczna, a jest
                          nią zwykły brak kasy. Rozciągnięcie w czasie wynika przecież z konieczności
                          rozłożenia wydatków. I pewnie uciekania od jednego wielkiego kredytu na budowę.

I tej sytuacji u inwestora (sytuacji finansowej i podejścia do inwestycji) nie
                          zmnieni zamówienie gotowego projektu i dokładnie planowanie inwestycji. Kasa
                          się na kamieniu nie urodzi.
                          • Gość: malwa Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.07, 11:30
                            Możesz sądzić, co chcesz.
                            Tylko idiota bierze się za coś, czego skończyć nie może i w dodatku wie o tym z
                            góry.
                            Oszczędności robi się przede wszystkim na ... ;)
                            Kupując gotowca wchodzisz od razu i z założenia w kłopoty.
                            Każdy może sobie robić jak chce.
                            W tym też kupić w kiosku pseudoprojekt wykonany przez sprzątaczkę, bez
                            pieniędzy rozpoczynać budowę, itd.
                            Efekt tego rodzaju głupoty nie jest chyba trudny do przewidzenia ?
                            Pierwszy do buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a dopiero trzeci dla
                            siebie. Znasz to ?
                            Nauka kosztuje.
                            Więc ucz się !
                            • Gość: AW Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: 87.204.12.* 13.06.07, 10:52
                              Ale pytanie nie było: 'dlaczego projekt gotowy jest gorszy od indywidulanego'.
                              Pytanie brzmiało: 'proszę o uzasadnienie tezy, że jakby wszyscy zamawiali
                              projekty indywidualne, średnia budowa trwałaby krócej niż 6 lat'.

Więc Twoja odpowiedź jest wg mnie zupełnie nie na temat.
                              • Gość: malwa Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.07, 11:23
                                Najwidoczniej nie zrozumiała(e)ś lika :
                                forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=25&w=39271506&a=39380417
                                Trudno :(
                                • Gość: AW Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.acn.waw.pl 13.06.07, 20:27
                                  Ech. Zrozumiałam, zapewniam Cię. Ja chcę KONKRETNYCH dowodów na poparcie
                                  dyskusyjnych tez. Ja WIEM, JAK powinien wyglądać proces inwestowania ciężko
                                  zarobionych pieniędzy. I nie musisz mi wpierać, że nie wiem.

Cytuję: "5. ( Razem z wykonawcą ) dokonuje ostat. wyboru wykonawców ...
                                  przygotowuje i podpisuje odpowiednie umowy, sporządza harmonogram budowy, ...
                                  Przed rozpoczęciem budowy wie, jakie będą końcowe koszty budowy !"

No i co jeśli wychodzi inwestorowi z tych wyliczeń, że skończy za 6 lat, bo
                                  taki ma cashflow? Jak rozumiem z waszych argumentów, ma sobie to wszystko
                                  głęboko wsadzić... Bo statystyki psuje.
                                  • Gość: malwa Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.07, 22:06
                                    Albo udajesz idiotę, albo rzeczywiście ... ( nic nie rozumiesz :)

1. Cena jest znana na etapie koncepcji (!)
                                    Capito ?
                                    Wtedy inwestor podejmuje decyzję, czy...:)
                                    .
                                    .
                                    Pomijam projektowanie
                                    .
                                    .
                                    Sporządzenie specyfikacji + zebranie ofert trwa kilka tygodni.
                                    - Wtedy już jest wszystko wiadomo...od A do Z.

Wtedy też, gdy już wszystko wiadomo...
                                    Budowa ( zakichanego domku jednorodzinnego ) trwa kilka miesięcy, a nie kilka
                                    lat.

Ale, jeżeli :
                                    ma się projekt do d..., w tym nie ma się nawet najważniejszego projektu
                                    ( wykonawczego ),
                                    kiedy autor pseudoprojektu ma go bardzo głęboko w ... ( poważaniu :)), podobnie
                                    jak dupek-adoptywacz :)
                                    nie wie się nawet co to są specyfikacje,
                                    nie wie się gdzie i jak szukać ofert wykonawców,
                                    nie zna się miejscowego rynku i obowiązujących na nim cen,
                                    nie wie się co to są umowy ( z wykonawcami ),
                                    gdy kierownik budowy ma ją w d... i najczęściej mawet jej na oczy nie widzi,
                                    gdy nie wie się, co to jest budowa...
                                    gdy kto inny rysuje, kto inny podpisuje, kto inny pseudonadzoruje,..
                                    ... itd. ... itd.
                                    Wtedy nic dziwnego...

Wtedy trzeba się uczyć ( samemu na własnych błędach :)).
                                    Nauka kosztuje :) Trwa też :)

Trzeba być idiotą, aby brać się za budowę, nie wiedząc nawet ani CO, ani JAK,
                                    ani ZA ILE.
                                    - W gruncie rzeczy nie wiedząc prawie nic !

Wtedy nic dziwnego, że budowa trwa kilka lat.
                                    Wtedy dostaje się, stopniowo, olśnienia,
                                    że budowa to nie zabawa w klocki...
                                    - Statystyki mówią same za siebie.
                                    (...)

P.S.
                                    Na projektowaniu i budowie trzeba się po prostu znać !
                                    Podobnie jak na leczeniu, procesowaniu, pilotowaniu,...itd.
                                    Pomijam wiele innych kwestii ...
                                    ( w tym np. to, że wykonawcy mają zupełnie inne ceny dla architektów, z którymi
                                    współpracują i gdy wszystko wiadomo, wiedząc, że składając oferty przystępują
                                    do czegoś w rodzaju przetargu, ... niż dla pseudoinwestorów z ulicy, których
                                    widzą pierwszy raz na oczy, którzy nie mają zielonego pojęcia ( o niczym ),
                                    którzy nie wiedzą co to są specyfikacje, a w dodatku z kieszeni wyciągają
                                    pseudoprojekt w postaci gotowca. - Wtedy ceny są zupełnie, zupełnie inne :))
                                    I nic dziwnego ...

• Gość: E. Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.07, 23:03
                                      eee...a jak trafi na nieuczciwego architekta? Będzie brał prowizje od dostawców
                                      materiałow (i polecał byle co- bo dostaje za to kase na boku)? A kierownik
                                      budowy przecież nie powie inwestorowi o błędach, niedoróbkach czy
                                      nieopłacalnych rozwiązaniach w projekcie, skoro to projektant ,(z którym
                                      współpracuje) miał wpływ na wybór jego właśnie oferty...
                                      Inwestor "zielonego pojecia " przecież nie ma .. to skąd ma wiedzieć,że nie
                                      jest oszukiwany?
                                      • Gość: malwa Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.07, 23:54
                                        Gość portalu: E. napisał(a):
                                        > eee...a jak trafi na nieuczciwego architekta?

Spiskowa teoria dziejów ?
                                        Każdy musi być oszustem ?
                                        A inwestor nie ?
                                        Można i tak.
                                        (...)
                                        W umowie inwestor może sam zadecydować po ile chce mieć zebranych ofert
                                        wykonawców na każdy rodzaj robót budowlanych. Zazwyczaj jest ich ( ofert ) po 4
                                        ( razem ok.100 ), ale może być więcej, albo mniej.
                                        Wszystko zależy od umowy ( widzi mi się inwestora ).
                                        Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby inwestor zebrał sobie nawet 100 innych,
                                        dodatkowych ofert ( sprawdził je, itd.), jeżeli ma tylko taką chęć ( w oparciu
                                        o te same specyfikacje wykonane przez arch. na te same rob.bud.).

A kierownik
                                        > budowy przecież nie powie inwestorowi o błędach, niedoróbkach czy
                                        > nieopłacalnych rozwiązaniach w projekcie, skoro to projektant ,

No właśnie :)
                                        Dlatego tak ważne jest, aby zarówno projektem, jak i później budową zajmowała
                                        się ta sama osoba ( projektant + przyszły kierownik bud.), odpowiedzialna za
                                        całość. Inaczej prawie zawsze projektant powie, że ma gdzieś budowę, że to
                                        ewent. wina kier.bud., a kier.bud., że projekt był przecież do d... i winnego
                                        nie będzie ( winny będzie sam sobie inwestor ).

> Inwestor "zielonego pojecia " przecież nie ma .. to skąd ma wiedzieć,że nie
                                        > jest oszukiwany?

Co jest do oszukiwania ?
                                        1. Cena jest ustalana na etapie koncepcji.
                                        2. Potem są zbierane oferty wykonawców ( np.po 4 na każdy rodzaj rob.bud.)
                                        3. Arch. razem z inwestorem wybierają najlepsze oferty ( inwestor może sobie
                                        wybrać sam wykonawców na podstawie złożonych ofert, takie jakie mu się podoba ).
                                        4. Podpisywane są umowy
                                        5. Budowa ( i rachunki ) jest realizowana w oparciu o specyfikacje i wcześniej
                                        podpisane umowy.
                                        Gdzie tu niby jest miejsce na rzekome oszukiwanie ?

Podobny temat ( + linki tam zawarte ):
                                        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=217&w=57819814&a=57860982

• Gość: bauhaus Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.07, 13:22
        Gość portalu: Baba budownicza napisał(a):
        > no dobrze ... ale tyle jest gotowych projektów...

> Poza tym za indyw. projekt arch. zedrze ze mnie jeszce kase którą musi
        opłacić
        > konstrukcje i inne branże więc...

Pierwsze primo :)
        To nie są projekty ale pseudoprojekty. Zapewne nigdy nawet nie widziałaś
        normalnego projektu.
        Oni, ci je produkujący napewno też nie, bo nie wiedzą nawet, czym się różni
        projekt architektoniczno-budowlany od projektu wykonawczego.
        Drugie primo ;)
        Wolna wola, nikt Cię nie zmusza, możesz przecież robić jak chcesz.
        Sprawdź sobie może tylko czy autor tego pseudoprojektu jest wogóle uprawniony
        do sporządania projektów budowlanych a wtedy okaże się że zapewne jednak nie
        jest i nie będzie to zresztą żadne wielkie odkrycie .
        Wiesz, pseudoprojekt sprzątaczki będzie zawsze tańszy od..
        Trzecie primo :)
        Tak masz rację, konstrukcja i projekt instalacji nie są potrzebne, szkoda
        wyrzucać na nie pieniądze. Przydadzą się one na inne cele.
        Czwarte primo :)
        Pozdrawiam i powodzenia w budowie życzę.

• Gość: rbv Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.promax.media.pl 09.06.07, 01:46
          Na wstępie nie tworze i nie podpisuje gotowców i mój dziadek też tego nie robił
          - tyle tytułem wstępu.
          primo
          > Oni, ci je produkujący napewno też nie, bo nie wiedzą nawet, czym się różni
          > projekt architektoniczno-budowlany od projektu wykonawczego.

Z tego co piszesz też jasno wynika że nie wiesz czym sie oba projekty różnią
          odsyłam : Dz. U. Nr 120, poz. 1133 z pożniejszymi zmianami

secundo
          > Sprawdź sobie może tylko czy autor tego pseudoprojektu jest wogóle uprawniony
          > do sporządania projektów budowlanych a wtedy okaże się że zapewne jednak nie
          > jest i nie będzie to zresztą żadne wielkie odkrycie .
          > Wiesz, pseudoprojekt sprzątaczki będzie zawsze tańszy od..

oczywiście bo jesli ktoś nie ma uprawnień a nie daj Boże nie ukończył studiów
          arch. to napewno nie może być dobrym architektem czego przykładem jest prosty
          cieśla : www.fabrica.it/opening/htmltext/text4.html
          i na 100% jego pseudoprojekt będzie tańszy - według wszytko wiedzącego bałhałsa

tertio
          cała ta nagonak na projekty TYPOWE jest wynikiem zwykłej zazdrości - bo przecież
          nie interesem Inwestora .Architekt też człowiek a że przy okazji Polak to coś
          musi oszukać, wcisnąć kit że z "gotowca" to 30 tyś drożej a może i 20000000...
          no i oczywiście budowa z takiego proj. musi trwać srednio 5-7lat bo przecież
          jak kupić indywidualny to jak muraż na budowie sobie nie radzi z bloczkami to
          cała pracownia ptzyjedzie na budowe i pomoże
          Nie powpieram tego typu projektów ale jeżeli uważacie sie za fachowców to
          przynajmniej nie oszukujcie dyletantów
          • Gość: bauhaus Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.07, 02:32
            Opowiadasz głupoty rbv.
            Widać, że nie masz najmniejszego pojęcia o niczym. I nic dziwnego i nie
            zapieraj się tak, bo wiem, że produkowałeś gotowce.
            Zrób najpierw uprawnienia, popraktykuj trochę w normalnym biurze a nie w
            manufakturze gotowców, na budowie też, poznasz, zobaczysz, posmakujesz,...
            I potem wypowiadaj się ...
            Będziesz wtedy mądrzejszy.
            • Gość: rbv Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.promax.media.pl 09.06.07, 14:23
              > Widać, że nie masz najmniejszego pojęcia o niczym. I nic dziwnego i nie
              > zapieraj się tak, bo wiem, że produkowałeś gotowce.

jasnowdz, gdybym nie napisał ze NIE robiłem to niech zadne też Kolega napisał by
              że robiłem

> Zrób najpierw uprawnienia, popraktykuj trochę w normalnym biurze a nie w
              > manufakturze gotowców, na budowie też, poznasz, zobaczysz, posmakujesz,...
              > I potem wypowiadaj się ...

znów jasnowidz.....powiedz mi coś wiecej :)

Jeśli tak fachowo i obiektywnie podchodzice do swojej pracy projektowej i do
              Inwetora jak na tym forum to upewniacie mnie tylko w przekonaniu ze lepiej kupić
              gotowca niż zaufać "byle" komu.

a tak na poważnie to podaj może jakies kontrargumnety bo obrazić to każdy potrafi

• Gość: Mx Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.07, 00:01
                A smiejcie sie z ludzi co buduja 5 czy 7 lat. Ja swój dom buduje juz 3 lata i
                jeszcze ok 3 lata i sie wprowadze. Mam to gdzies ze ktos sie ze mnie smieje.
                Sasiad powiedział mi ostatnio ze sie pier.... a nie buduje. No tak pier... sie
                ale buduje za swoje a nie za kredyt na 365 lat tak jak on. MAm jakas taka
                dziwna nature ze boje sie kredytów, ale sobie radze. Mam marzenia i je
                realizuje. I mam w du.... to co mowią inni.
                • kajak75 Re: Jakie są ceny? biura projektowego 13.07.07, 14:01
                  Twoj sasiad tez spelnia swoje marzenia. Chcial domek i ma. Spelnienie marzenia
                  zajelo mu pewnie z 1, 5 roku. Budujac teraz na kredyt, nawet biorac pod uwage
                  odsetki zaplaci mniej, niz ty - koszty materialow wykonczeniowych za 3 lata.
                  Teraz ma komfort. Z pensji splaca rate kredytu, a po pracy moze sobie usiasc z
                  piwkiem w ogrodku i odpoczac. Ty najpierw musisz zarobic pieniadze, a potem
                  jeszcze wlozyc czas i dodatkowa prace w budowe domu. Zamiast zrelaksowac sie na
                  swiezaku jak sasiad, zasuwasz z kolejnymi wylewkami i instalacjami.

Sasiad moze sobie pojechac na wakacje - bo ma na to czas, ty nie. Pieniadze,
                  ktore mu zostana po splacie raty i odlozeniu tych potrzebnych na zycie moze
                  przeznaczyc na nowy samochod czy inne przyjemnosci lub inwestycje. Ty za
                  zarobione pieniadze kupujesz coraz drozsze materialy.

Jak powinie mu sie noga - bedzie mogl sprzedac gotowy dom i kupic chocby
                  kawalerke. Ty, czego oczywiscie ci nie zycze, zostaniesz z rozbabrana budowa,
                  ktora duzo trudniej sprzedac.

i rozumiem twojego sasiada. Mnie tez by wkurzal to typ, ktory w piatek -
                  swiatek, wtedy gdy chce odpoczac budowal mi za plotem, przez 6 lat dom.
        • Gość: Redzio Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.06.07, 07:34
          Uprawnieni są. Ostatnio widziałam projekt z wizualizacją podpisany przez
          faceta, który otrzymał uprawnienia w latach 60-tych. Rzuty też były z lat 60-
          tych, projekt jak z cegły żerańskiej. Drzwi wprawiane były tylko w ściany 25
          cm. Wiatrołap miał 140 szerokości i 160 długość. Te śiacianki to na dzieńdobry
          50-tys wyrzucone w błoto.
          • Gość: KERMIT Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.07, 11:11
            www.projekt-team.com
    • Gość: HIBA@HIBA.PL Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.07, 11:21
      Witam

Zajmujemy sie projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych.
      Z chęcią zajmiemy się projektem Państwa wnętrza.

W skład projektu wchodzi:
      - wizualizacje komputerowe ( próbki jakości opracowania znajdują się w
      załączniku )
      -dobór materiałów
      -kosztorys
      -pełne opracowani techniczne projektu wraz z rysunkami dla poszczególnych
      wykonawców
      -nadzór autorski nad prowadzonymi pracami wykonawczymi
      -kompleksową obsługę zleceniodawcy

Cena projektu zależna jest od ilości metrów oraz od ustalonej ceny za
      poszczególny metr kwadratowy przez który mnoży się
      ilości metrów przestrzeni do zaprojektowania.
      Cena za metr kwadratowy wacha sie między 100 a 250 zł . W momencie jeśli
      występuje większa ilość metrów kwadratowych cena
      może ulec negocjacji i zawsze jest ustalana indywidualnie z każdym klientem.

Prosimy o zapoznanie się z jakością naszego opracowania której prezentacje mają
      Państwo w załączniku ( są to jedynie wizualizacje komputerowe ).
      Staramy się aby nasza obsługa była na jak najwyższym poziomie o czym mam
      nadzieje będą się Państwo mogli sami przekonać.

Zapraszam na spotkanie do naszej pracowni w Warszawie Tel: 022-8250962

Pozdrawiam serdecznie
      Katarzyna Bańkowska
      607069946
      WWW.hiba.pl
      hiba@hiba.pl
      • Gość: boom Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.net.autocom.pl 12.07.07, 21:09
        Prośba do admina o wycięcie spamowej reklamy
        (Żeby przyjemniej osoba z biura hibahiba była na tyle inteligentna żeby dawało
        swoją reklamę w watkach na temat projektu wykończenia, którymi biuro się
        zajmuje, ale oni dają reklamę w watkach na temat projektów domów)
        Zaraz forum zostanie zasypane 1000 reklam w każdym wątku.
        • Gość: hiba Re: Jakie są ceny? biura projektowego IP: *.chello.pl 19.07.07, 22:27
          cmoknij mnie w pompę
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka