Dodaj do ulubionych

Uwaga na biuro projektowe ŁAW-BUD z Grodziska Maz!

30.05.07, 23:49
Uwaga na biuro projektowe ŁAW-BUD!!! z Grodziska Mazowieckiego na ul.
Konspiracji(lub ul. Na Laski)

Pani pseudoarchitekt Irena Ł. jest osobą nierzetelną, niekompetentną,
nieuczciwą, niezorganizowaną, niesłowną. W trakcie adaptacji zapomina o
zmianach, gubi dokumenty. Na umówione spotkania po prostu nie przyjeżdża,
tłumacząc sie,że "jest w terenie". "Zapomina" o ustaleniach finansowych
żądając kwoty dwa razy większej, niż była umówiona. Przy każdym z trudem
wymuszonym spotkaniu brała od nas nr. telefonu( ok. 10 razy:), ale i tak nie
dzwoniła...
Po wielu naciskach oddaje projekt niekompletny, bez wymaganych dokumentów i
umówionych zmian!!!!!, po czym nie odbiera telefonów, a w biurze twierdzą, że
nie wiedzą gdzie jest(cyt." przecież się nam nie tłumaczy...")
Jeżeli chcecie zaoszczędzić sobie, czasu, nerwów, kłopotów, siwych włosów i
pieniędzy - OMIJAJCIE JEJ BIURO Z DALEKA!!!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: 913 Re: Uwaga na biuro projektowe ŁAW-BUD z Grodziska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.07, 00:31
      Tak tylko, że p. Irena.Ł. , mimo, że prowadzi firmę pod nazwą "Ław-Bud
      Pracownia architektoniczna" nie jest członkiem izby architektów :
      mazowiecka.iarp.pl/index.php?dz=architekci&id=Ł&lang=pl
      Oznacza to, że nie jest ona ( uprawnionym ) architektem.

Jest ona natomiast ( zawieszonym ) obecnie członkiem izby inżynierów
      budownictwa, co można sprawdzić tu:
      www.piib.org.pl/index.php?option=com_wrapper&Itemid=45
      Prawdopodobnie jest ona konstruktorem, a nie architektem.

To taka mała różnica.

• Gość: Rafał Re: Uwaga na biuro projektowe ŁAW-BUD z Grodziska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.07, 11:00
      Podpisuje się w 100%. Ta Pani dodatkowo kłamie, od 3 tyg. nie mogę doprosić się o fakturę za usługi i projekt domu. Miała złożyć w moim imieniu wniosek o pozwolenie na budowę - w ogóle go nie złożyła i kłamała, że jest w trakcie rozpatrywania. Omijać bardzo szerokim łukiem i rozsiewać wici do znajomych. Kontakt do mnie 508-047-140, e-mail: donnyd@wp.pl. Zachęcam do zrzeszenia się w tej sprawie i zastanowienia, jak można Pani zaszkodzić w działalności "biznesowej), aby nie oszukiwała kolejnych osób.
      • aklementyna tez zostalm oszukana przez Lawnikowską 16.08.07, 18:38
        zastanawiam sie co w tej sprawie mozna zrobic? niestety nie sprawdzialm w interencie jaka ma opinie ta pani "architekt".Projekt kupilam od Atrium - ją polecali -na koncu katalogu...a to byl luty 2007. potem bylo duzo nerwow w koncu na odczepnego zlozyla projekt w Grodzisku-oczywiscie nie kompletny(swoja droga osoby pracujace przy zatwierdzaniu projektow beznadzieja -ale to inny temat) oczywiscie projekt zastal skierowany do uzupelnienia czego Lawnikowska nei zrobila i zostal otrzucony... a mamy sierpnien
        • hu-n Re: tez zostalm oszukana przez Lawnikowską 08.09.07, 21:45
          Witam mieliśmy przyjemnoś się dzisiaj spotkac podczas długiego
          oczekiwania na łaskawe przybycie pani Ł i wymienic nasze
          doświadczenia w kontaktach z tą osobą. Ciekaw jestem jak zakończyła
          się Pani wizyta czy coś się ruszyło do przodu. Ja jestem umówiony na
          przyszły tydzień na odbiór przygotowanych dokumentów do starostwa???
    • Gość: Anna Re: Uwaga na biuro projektowe ŁAW-BUD z Grodziska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.08.07, 14:32
      Uwaga na biuro projektowe INTERNO z Wilanowa...!!!!!!!!!!!!!!

Tak to straszne. Mnie również włos na głowie staje jak wielu
      oszustów.
      Ale przecież każdy z Klientów może wymagać od projektanta
      i "projektanta, tj. osobę podszywająca się za osobę wykształconą"
      odpowiednich papierów. Zaczynając np. od wglądu do dyplomu
      ukończenia wższej uczelni.

Ja również miałam nieszczęście napotkać na swojej drodze nieuczciwą
      osobę, bez wykształcenia i wiedzy.

Przestrzegam przed Kamilą Żółtańską, która podszywa się za
      architekta. Tak nieuczciwej osoby nigdy nie spotkałam nigdy
      wcześniej. Niestety nie byłam jedyną osobą, która się o tym
      przekonała.

Zastanawiam się co robią instytucje, które wydają zezwolenie osobom
      nawet bez wykształcenia średniego kierunkowego - na prowadzenie
      usług projektowych.

To jest dopiero dramat.
      • wiilku Re: Uwaga na biuro projektowe ŁAW-BUD z Grodziska 12.09.07, 10:35
        > Zastanawiam się co robią instytucje, które wydają zezwolenie
        osobom
        > nawet bez wykształcenia średniego kierunkowego - na prowadzenie
        > usług projektowych.

Te usługi nie są w Polsce licencjonowane - zarejestrować firmę
        projektową może nawet - nikomu nie uwłaczając - fryzjerka.
        I nie jestem pewien, czy jest w tym coś złego. Kolejne koncesje,
        licencje oznaczają tworzenie dziwnych ciał, komisji, łapówy,
        kolesiostwo.
        Klientów gubi raczej brak wiedzy jak potencjalnego architekta
        zweryfikować. Zaślepia też powszechny run w poszukiwaniu jak
        najtańszych.
            • Gość: Jacek Re: Uwaga na biuro projektowe ŁAW-BUD z Grodziska IP: *.eranet.pl 02.03.08, 00:51
              U p.Wiśniewskiej w biurze Mathia robiłem adaptację, po tym jak
              prawie pół roku straciłem u p.Ireny Ławnikowskiej w ŁAW-BUD. Te
              stracone pół roku nadrobiła w ciągu 3 tyg. (oczywiście z kilku zmian
              w projekcie musieliśmy zrezygnować, bo wymagały przeliczeń
              konstruktora a my nie mieliśmy już czasu). Ja za adaptację projektu
              zapłaciłem ze 3 razy więcej niż standardowo, ale zależało nam na
              czasie. Generalnie byłem zadowolony - konkretna, słowna kobieta.

Jeśli chodzi o ŁAW-BUD to po mojej interwencji usunięto to buiro ze
              strony ARCHON +. Pani Ławnikowska to oszustka, bo jak można nazwać
              kogoś kto twierdzi że osobiście złożył dokumenty w Starostwie, a jak
              pojechałem to sprawdzić to okazało się że ich tam nie ma. Faktury za
              projekt nie otrzymałem do tej pory (minął ponad rok). Żeby odzyskać
              projekt (i pozostałe dokumenty), a także pieniądze spędziłem kilka
              dni czekając na nią w jej biurze. Oczywiście dokumenty nie były
              kompletne - musiałem wymienić projekt.
              • Gość: maciek123 Re: Uwaga na biuro projektowe ŁAW-BUD z Grodziska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.08, 10:46
                Ja miałem więcej szczęścia i udało mi się załatwić wszystkie formalności
                dotyczące pozwolenia na budowę bez problemów. Adaptację i projekt
                zagospodarowania przygotowywała mi Pani inż. Ewa Taras (inżynier nie architekt)
                z gminy Żabia Wola. Dokumenty przygotowała mi w 2 tygodnie, a decyzję dostałem w
                niecały miesiąc od złożenia wniosków w starostwie, które również przygotowała mi
                Pani inżynier, a ja jedynie je podpisałem.

Podaję kontakt do Pani inż. Ewy Taras, bo to osoba godna polecenia tel.601306057
                • Gość: mefisto Re: Uwaga na biuro projektowe ŁAW-BUD z Grodziska IP: 85.128.109.* 09.10.08, 20:38
                  Gość portalu: maciek123 napisał(a):
                  Adaptację i projekt
                  > zagospodarowania przygotowywała mi Pani inż. Ewa Taras (inżynier nie architekt)

Jeżeli ona nie jest architektem nie może ona ci robić tzw. adaptacji.
                  To tak, jakby "projekt" adaptowałby ci np. weterynarz.
                  Takie "pozwolenie na budowę" jest nieważne z mocy prawa - czyli możesz się nim
                  np. podetrzeć :) - ponieważ tzw. adaptacja została wykonana przez osobę
                  nieuprawnioną.
                  = Będziesz miał samowolę budowlaną - czyli rozbiórkę ( po wybudowaniu ).
                  :))))
                  Powodzenia :)
                    • Gość: XXX Re: Uwaga na biuro projektowe ŁAW-BUD z Grodziska IP: *.chello.pl 12.10.08, 19:35
                      Gość portalu: ja napisał(a):
                      > B Z D U R A. Adaptacja polega na ...

Widocznie dupku nawet nie wiesz na czym polega tzw. "adaptacja"
                      [ podpisanie się pod cudzym projektem i przejęcie CAŁKOWITEJ odpowiedzialności
                      za cudzy projekt ].
                      To o czym piszesz dotyczy TYLKO I WYŁĄCZNIE tzw. adaptacji w części konstrukcyjnej.
                      Powinieneś wiedzieć, że oprócz branży konstrukcyjnej istnieją jeszcze inne
                      branże, w tym np. architektoniczna ( najważniejsza ) i instalacyjne ( też ).
                      Jest abc ... ale ty nawet tego nie wiesz :( Dupek z ciebie kompletny.
                      Jeżeli tylko konstruktor dokona tzw. adaptacji, to wydane na takiej podstawie
                      pozwolenie na budowę jest nieważne z mocy prawa, podlega one unieważnieniu na
                      podst. art. 156 par.1 pkt 2 i 7 Kpa, ponieważ wydana ona ( decyzja o pozwoleniu
                      na budowę ) została z rażącym naruszeniem prawa oraz zawiera wadę powodującą jej
                      nieważność z mocy prawa.

Art. 156. § 1. Kpa : Organ administracji publicznej stwierdza nieważność
                      decyzji, która:
                      1) ...
                      2) wydana została bez podstawy prawnej lub z rażącym naruszeniem prawa,
                      (...)
                      7) zawiera wadę powodującą jej nieważność z mocy prawa.

To tak, jakby pod takim pożal się boże projektem ( gotowcem ) podpisała się np.
                      sprzątaczka.
                      Konsekwencje w takim przypadku ( unieważnienie decyzji -tzn. w rezultacie
                      samowola budowlana ) ponosi inwestor, ponieważ na podstawie art. Art. 18. 1.
                      Prawa budowlanego :
                      Do obowiązków inwestora należy zorganizowanie procesu budowy, z uwzględnieniem
                      zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, a w SZCZEGÓLNOŚCI
                      zapewnienie:
                      1) opracowania projektu budowlanego i, stosownie do potrzeb, innych projektów,
                      (...)
                      - przez osoby o ODPOWIEDNICH kwalifikacjach zawodowych.

Odpowiednich, czyli przede wszystkim w specjalności ARCHITEKTONICZNEJ.
                      • Gość: ja Re: Uwaga na biuro projektowe ŁAW-BUD z Grodziska IP: *.acx.pl 12.10.08, 20:56
                        > - przez osoby o ODPOWIEDNICH kwalifikacjach zawodowych.
                        >
                        > Odpowiednich, czyli przede wszystkim w specjalności ARCHITEKTONICZNEJ.

Dziubek gdzie napisane jest,ze slowo ODPOWIEDNICH oznacza specjalnosc
                        ARCHITEKTONICZNA? Najwazniejsza to ona moze jest z twojego punktu widzimisie
                        architektoniczny megalomanie. Z punktu widzenia uzytkowania obiektu leszczu
                        branza konstrukcyjna ma najwieksze znaczenie dla inwestora. Przez takich
                        architektonicznych balwanow pozniej siadaja cale budynki,pekaja sciany i Bog wie
                        jeszcze co. Koszty twojej architektonicznej indolencji ponosi inwestor. Na czym
                        polega adaptacja architektoniczna w przypadku domku jednorodzinnego? Na opinii w
                        temacie kolorystyki scian czy wskazaniu wyzszosci dachowki ceramicznej nad
                        blacha? Adaptacje instalacji tez wykonasz architektoniczna miernoto?

• lstiti Re: Uwaga na biuro projektowe ŁAW-BUD z Grodziska 07.09.09, 18:43
                        > Powinieneś wiedzieć, że oprócz branży konstrukcyjnej istnieją jeszcze inne
                        > branże, w tym np. architektoniczna ( najważniejsza ) i instalacyjne ( też ).

Święta racja. Architektura jest najważniejsza. Konstruktorzy wciąż gadają o jakiś belkach, słupach czy fundamentach. A to są pierdoły bez znaczenia dla budynku. Ich forma jest tak prosta, że nawet dziecko było by w stanie je narysować. A fundamenty to już w ogóle. Ich to przecież nawet nie widać. A skoro nie widać to nie mają żadnego artystycznego znaczenia więc są w budynku zbędne. Spokojnie architekt mógłby je narysować. Przecież to tylko zwykły klocek pod ziemią. Zero w tym jakiegoś wyrazu artystycznego. Po co do nich jakiś konstruktor? Kolejna osoba z którą trzeba dzielić się forsą. I to jeszcze bezczelnie wymyślają, że niby zwykły klocek to nie zawsze wystarczy, że czasem trzeba jakieś pale robić czy inne pierdoły. Wmawiają architektom takie bzdury i później kasy chcą za kilka prostych rysunków.
        • de_la_hoya architekt z okolic grodziska... 28.02.08, 19:03
          Zaprosiłam go do swojego domu (chcę przebudować) i mimo, że wiedział ile mam
          kasy, żeby budować teraz a ile mogę mieć za czas jakiś doradził poczekać i
          odezwać się dopiero jak się zdecyduję więc uważam, że to bardzo uczciwe
          podejście. Wolał nie zarobić niż odstawiać fuszerkę.

Jego namiar:
          www.biskot.pl
          Telefon komórkowy aktualny, na stacjonarny nigdy nie dzwoniłam.
          • Gość: mastif Re: architekt z okolic grodziska... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.03.09, 18:27
            Ja podobnie jak Maciek123 miałem przyjemność współpracy z Panią inżynier Ewą
            Taras i również uważam ją za osobę godną polecenia, ponieważ jest kompetentna, a
            co najważniejsze dokładna i terminowa. Nie wydaje mi się też, żeby nie posiadała
            ona odpowiednich uprawnień, bo ich wykaz w załączonej do dokumentacji kopi jej
            uprawnień jest bardzo rozbudowany.

Namiar na Panią Ewę już jest powyżej, dlatego wrzucę tylko adres strony:

projekty-budowlane.net/
    • Gość: asystent ale z was łosie:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.09, 17:21
      Projekty(czgokolwiek) robia asystenci lub ludzie, ktorzy zdobyli klienta. Nie
      maja uprawnien-jeszcze albo nie zamierzaja ich zdobyc ze wzgledu na
      odpowiedzialnosc-, ale znaja sie na tym co robia. Pieczatke stawia osoba
      uprawniona, ktora ma z tego % lub umowiona kwote.
      Przy wiekszych zleceniach sprawdza to co podbija, przy mniejszych albo przy
      wiekszym zaufaniu do autora projektu(a swojego znajomego przewaznie)-nie
      sprawdza, bo nie ma takiej potrzeby:)
    • Gość: projekt Re: Uwaga na biuro projektowe ŁAW-BUD z Grodziska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.09, 08:20
      witam tez chcialbym sie podpiac pod adres pani lawnickiej ktora jest
      oszustka i zlodziejka bierze za zmiany (w projektcie) kwoty z
      powietrza.Jest ososba niekompetetna.Telefonow nieodbiera a jak dzwonisz
      namolnie to wylacza. Caly projekt zalatwialem w 1,5 ROKU!!!!!!!MIALA
      BYC MOIM KIEROWNIKIEM BUDOWY ALE ZREZYGNOWALEM.WIEC OSTRZEGAM LUDZI
      KTORZY DOPIERO CO ZACZYNAJA Z BUDOWA DOMU OMIJAJCIE JA Z DALEKO BO
      BUDOWA MOZE PRZEJAWIC SIE W KOSZMAR!!!!!!!!!!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka