Dodaj do ulubionych

matura po latach, szkoła zlikwidowana, co robic?

27.12.15, 15:20
Witam! Mam taki oto problem - matura była zdawana 4 lata temu, noga podwinęła się na jednym przedmiocie, czyli do poprawy. Jednak z różnych przyczyn taki stan rzeczy był pozostawiony przez te wszystkie lata, a że matura by się przydała to dobrze byłoby zdać ten jeden przedmiot. I tu rodzi się problem - szkoła, w której nauka była pobierana (2-letnie liceum uzupełniające dla dorosłych) została zlikwidowana. Gdzie w takim razie trzeba zgłosić się z deklaracją? Do kiedy taką deklarację należy złożyć? A może jest już za późno aby w roku 2016 zdawać?
Obserwuj wątek
  • wiolcia29_2 Re: matura po latach, szkoła zlikwidowana, co rob 19.01.16, 10:34
   Szkoda, że nikt Ci wcześniej nie odpowiedział, bo deklaracje w takim wypadku wysyła się do OKE w terminie do 30 grudnia, bodajże. A może jednak poszukałaś/łeś i udało się zdążyć?
  • Gość: moo Re: matura po latach, szkoła zlikwidowana, co rob IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.04.16, 21:37
   jestem w podobnej sytuacji, czy istnieje możliwość aby zdawać ten jeden przedmiot w terminie poprawkowym w sierpniu? czy muszę czekać na 2017 rok?
   • 1klementyna Re: matura po latach, szkoła zlikwidowana, co rob 25.04.16, 22:30
    Obawiam się, że musisz czekać. Najlepiej dowiedzieć się u źródła, czyli w OKE.
   • magda_z_edu_you Re: matura po latach, szkoła zlikwidowana, co rob 26.04.16, 09:25
    Niestety do poprawki można podejść tylko w roku, w którym zdaje się maturę. Do niezdanego egzaminu będziesz zatem mógł/mogła podejść dopiero za rok w sesji majowej. Jeśli pierwsze podejście do matury było 4 lata temu, obowiązuje Cię tzw. stara matura. Deklarację przystąpienia do egzaminu będziesz mógł/mogła złożyć między początkiem września a 31 grudnia 2016 roku w szkole, którą kończyłeś/kończyłaś lub - jeśli szkoła została zlikwidowana - bezpośrednio w OKE.
    Więcej odpowiedzi na wątpliwości dotyczące zdawania matury po latach od ukończenia szkoły można znaleźć na naszym blogu: blog.eduyou.pl/
    Pozdrawiam,
    Magda z Edu & You

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka