Dodaj do ulubionych

Niezbędnik na starą maturę

26.04.05, 08:31
No to jadą z koksem.Na starych maturzystach nie da się zarobić ,no to o nas
się nie mówi.Podniecają się nową maturą, a dla uczniów idących starym
systemem dadzą "coś tam" na finiszu przygotowań.No można powiedzieć,że to
stara matura i wszystko wiadomo ale Jak wszystko wiadomo?Skoro pisze się
najczęściej raz w życiu, to niby skąd mam wiedzieć.Aha,moge się spytać
poprzednich maturzystów.Jasne.Ale prawda jest taka ,że skoro na nas nie da
się zarobić to przemilczmy sprawe.Cichosza.Jakoś się napisze.
Obserwuj wątek
    • heyjupiter Re: Niezbędnik na starą maturę 26.04.05, 17:30
      A poza tym - technikum?! jakie znowu technikum, ja jestem z liceum ogólnokształcącego, jeno kończę szkołę z lekkim poślizgiem.
      A te rady to jakiś ochłap. Powtórzenie samych oczywistych rzeczy. Już nie mówiąc o tym, że skoro tematy w rodzaju "uczyń mottem rozważań" mają wskazywać, że muszę napisać rozprawkę, to to jest śmieszne. O eseju słowem nie wspomniano.
      Żałosne. To już Cogito jest lepsze, olśniło ich nagle, że istniejemy, to wydali pisemko "STARA matura". Z bardzo zgrabnym wstępem. Kiedyś sobie kupię.
      • Gość: abiturientka Re: Niezbędnik na starą maturę IP: *.elartnet.pl / 62.233.196.* 05.05.05, 15:25
        A ja nie jestem ani w technikum ani nie koncze liceum z poslizgiem, zdaje stara
        mature dwujezyczna i tez czuje sie zapomniana przez innych a na uniwerku to
        nawet nie wiedza, ze istnieja tacy ludzie, to naprawde przykre :(
        Tak poza tym to nasza matura jest wiekszym wyzwaniem! Co z tego, ze stara i niby
        wszystko wiadomo ale na podstwie fragmentow tekstu to chyba kazdy glupi napisze
        wypracowanie co innego esej, w ktorym tzeba sie wykazac kreatywnoscia nie mowiac
        juz o prezentacji, ktora jest jakas kpina w porownaniu z materialem z czterech
        lub pieciu lat, ktrego znajmosci wymaga sie od nas.
        Wybaczcie, ponioslo mnie troche, kiedys wspolczulam "nowy maturzystom" ale juz
        mi przeszlo.
        Powodzenia, trzymam kciuki za wszystkich wiernych tradycji (czyli zdajacych
        egzamin dojrzalosci)
        • Gość: zła_na_siebie Re: Niezbędnik na starą maturę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.05, 16:06
          nie powiem...nowa matura 'troche' osmiesza nas (zdawałam dzis NOWA) jednak
          wezcie pod uwage ze uczac sie do ustnej - uczyliscie sie od razu do pisemnej
          czyli za jednym zamachem a my musimy napisac ta prace (nie wspominam o tych co
          kupili bo to bez sensu :)) jakos ladnie ja przygotowac i tez nauczyc sie
          wszystkiego na pisemna :( wy to robiliscie raz a my mamy tak jakby 2 zajecia
          mimo wszystko ciesze sie ze nowa zdaje przynajmniej nie beda mnei oceniac po
          wygladzie/nazwisku/pozycji materialnej (niepotrzebne skreslic) jak bywalo w
          wypadku starej matury 'bo mamusia dala prezent dyrektorce' itp.
          Wspolczuje wam ze nie macie skad brac przykladowych pytan do starej matury to
          rzeczywiscie not fair
          jesli chodzi o ten fragment: "..ktorym tzeba sie wykazac kreatywnoscia nie
          mowia.." a zwłaszcza słowo TZEBA pozostawie bez komentarza - mam dysleksje ale
          nie przyznaje sie do tego a staram w zamian za to pracowac nad ortografia...
          POZDRAWIAM
    • Gość: maturzystkaaa Re: Niezbędnik na starą maturę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.05, 14:03
      za 3 dni matura!!!! szukajac jakis wiadomosci w internecie o nas starych
      maturzystach chcialo mi sie plakac:( totalna porazka!!! wszystko obraca sie
      wokol nowej matury ktora wedlug mnie jest wrecz smieszna:) jak mozna bac sie
      czegos do czego caly rok sie przygotowywalo????wydaje mi sie ze nasza matura
      zostala zapomniana a my jestesmy maturzystami 2 kategorii co o tym sadzicie????
      wyrazajcie swoje poglady
      pozdrowienia dla STARYCH MATURZYSTÓW:)
      pokazmy wszystkim ze jestesmy lepsi:)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka