Dodaj do ulubionych

jak sie uczycie bioli do matury??

14.09.05, 23:46
mam pytanie do tych co zdaja biologie na maturze:)
w jaki sposob sie uczycie??czy macie moze jakis specyficzny styl i sposob
uczenia sie tego pzredmiotu??
przepisujecie najwazniejsze rzeczy z ksiazki,robicie notatki czy uczycie sie z
ksiazek??
prosze o odp i pozdrawiam:)
Obserwuj wątek
    • anja.86 Re: jak sie uczycie bioli do matury?? 15.09.05, 09:39
      Witam!
      Co prawda ja maturę zdawałam w tamtym roku i nie wiem jak z rocznikiem 85, ale
      chyba pojemność mózgu ma taką samą jak 86 ;) więc może skorzystać z naszych
      metod. Nie ma sensu uczyć się wszystkiego na pamięć, bo to i tak nic nie da, bo
      wszystkiego się nie zapamięta. Ja do biologii tak solidnie zaczęłam się uczyć
      po maturze próbnej, a ta była na początku października (i to dało efekt ;)
      Codziennie (to jest ważne, aby być systematycznym) czytałam kilka stron i
      notowałam najważniejsze informacje, które kilka razy w tygodniu powtarzałam
      sobie. No i do tego masa testów maturalnych (ja wykupiłam wszystkie jakie
      pojawiały się w księgarni, ale nie ze wszystkich korzystalam ;) A co do ksiązki
      to polecam OPERONY (trzy częśiowy).
      Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania proszę zadawać .
      Pozdrowienia 4 all
        • aania19 Re: jak sie uczycie bioli do matury?? 15.09.05, 10:14
          Zgadzam sie z poprzedniczką. Ja też zdawalam w tym roku biologie i uwazam że
          nie była trudna. Co do podręcznika to się zgadzam-OPERON jest chyba najlepszy
          (ten z zakresem rozszerzonym). Jeśli lubisz czytać to na pewno wiele rzeczy od
          razu zapamiętasz:) Te trudniejsze radze zapisywać na kartkach, najlepiej
          kolorowych. Koniecznie kup sobie jakiś zbiór zadań maturalnych. Po przejrzeniu
          zobaczysz że wiele pytań dotyczy tych samych rzeczy. Bedziesz wiedziala na co
          zwrócić większą uwage. Powodzenia
    • krakusek1 Re: jak sie uczycie bioli do matury?? 15.09.05, 17:09
      mam 3 ksiazki z operonu rozszerzone,i testy tez z operonu.tak sobie mysle ,ze
      dobrze by bylo pisac sobie notatki czytajac ksiazki i potem sie z tych notatek
      uczyc.a do tego nasza biologiczka duzo nam kseruje kserowek z pytaniami maturalnymi.
      dzieki za podpowiedzi i jesli ma ktos jeszcze jakies pomysly jak najlatwiej i
      najszybciej opanowac material z biologii to prosze pisac pozdrawiam!!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka