Dodaj do ulubionych

Do Maturzystów - tegorocznych i z lat poprzednich.

24.02.08, 22:08
Jestem w drugiej klasie i do marca możemy wybierać sobie własne tematy na ustny polski. I w zasadzie to jest jedyna informacja, którą nam podają w szkole.

Gdzie mogę znaleźć jakieś ciekawe propozycje tematów? O czym mogą one być? Zaznaczam, że nie jestem fanem staropolskiej [i podobnej] literatury - jasne, czytam wszystkie książki, choć bez entuzjazmu. Jednak jeśli jest szansa to chciałbym wybrać sobie coś co sprawi mi większą łatwość i [być może] przyjemność. Nie jestem ignorantem, ale po prostu nie posiadam wiedzy "jak skonstruować własny temat". Wielu ludzi się nie zajmuje maturą w klasie drugiej, a później sobie wybierają tematy z gotowej listy.

Przede wszystkim interesuję się sprawami aktualnymi, ale to bardziej pod WOS podchodzi, media, reklama, może muzyka, telewizja, kino. Czy może z tego wyciągnąć jakieś tematy? Jak one mają wyglądać?
Nie chodzi o to, żeby odwalić za mnie robotę, ale podrzucić mi jakiś pomysł na prezentację [może jest jakaś strona, może ktoś z Was wybrał coś ciekawego?].

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
:)
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka