Dodaj do ulubionych

Jak po matematyce? Co było?

14.05.08, 10:42
Obserwuj wątek
    • Gość: Masaa Re: Jak po matematyce? Co było? IP: *.214.38.84.otvk.pl 14.05.08, 11:00
      Kurcze podstawowa jaki banał!!! Zadania na pierwszy rzut oka są dosyć
      skomplikowane ale po dłuższych zastanowieniach wszystko da się rozwiązać!
      • a.s.i.a3 Re: Jak po matematyce? Co było? 14.05.08, 11:02
        informacje od maturzysty, nie zrobił jednego zadania, ale reszta
        banalna.
        • Gość: znawca Re: Jak po matematyce? Co było? IP: *.tsi.tychy.pl 14.05.08, 11:08
          Na pewno rozszerzona była banalna, zwłaszcza jak wywalili prawie wszystko z
          wymagań. Żal mi tylko tych ludzi, którzy myślą, że taka wiedza wystarczy na
          studia na politechnice albo na informatykę na uniwersytecie etc.
          • Gość: niezajomy Re: Jak po matematyce? Co było? IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 14.05.08, 11:15
            tez mi sie wydaje że matma rozszerzona jest banalna... tak samo jak
            jutro fizyka będzie....
            • Gość: Poppea Re: Jak po matematyce? Co było? IP: *.mos.gov.pl 14.05.08, 11:16
              Koleżanka mówi, że spoko, jedno tylko niestandardowe.
              • Gość: mą Re: Jak po matematyce? Co było? IP: *.aster.pl 14.05.08, 12:06
                Zadania, moim zdaniem, takie, jakie się robi na zwykłych klasówkach - i to z
                serii tych prostszych przykładów, powiedziałabym, że nawet na trójkę.

Było kilka, nad którymi trzeba było poświęcić więcej minut (no bo średnio 10
                minut na zadanie powinno wystarczyć, ale wiadomo - zastanawianie się, niechęć
                podejmowania ryzyka, złe pomysły, które potem trzeba wykreślać...) ale
                generalnie jak ktoś ćwiczył sobie podstawowe "odruchy" w rozwiązywaniu i
                podstawowe schematy to dało radę. Ja niestety nie bardzo się przyłożyłam do
                nauki, ale i tak będzie min. 50%, bo jak dają kalkulator i wzory do wszystkiego,
                to najgorszy cieć by zdał... I to przy prawie zerowym wkładzie własnym.

A co do obniżania poziomu - tak, zgadzam się, to skandal. Tylko komu najbardziej
                zależy na tym, żeby Polacy byli głupi?
                • Gość: my Re: Jak po matematyce? Co było? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 12:10
                  a moze poczytałabys sobie troszke dlaczego obniżono poziom? bo widać
                  ze nie masz o tym najmniejszego pojęcia. moze Ty sobie napisz mature
                  z historii, podczas gdy jestes tylko dobra z przedmiotow scislych, i
                  wtedy zobaczysz jak beda czuli sie Ci, co do matury przystąpia za 2
                  lata.
                  • Gość: znawca Re: Jak po matematyce? Co było? IP: *.tsi.tychy.pl 14.05.08, 12:13
                    Więc czemu obniżono z ROZSZERZONEJ, hm?
                    • Gość: a ROZszerzona IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.05.08, 13:14
                      tutaj wypowiadac sie tlyko na temat tego poziomu, ja akurat na granicy ok 30% :/
                      • Gość: OMG Re: ROZszerzona IP: *.eurogielda.pl 14.05.08, 13:26
                        Normalnie majca rozszerzona to jakiś żart :| chciałam zdać na 75-80 (tyle miałam
                        z próbnej) ale ciekawe jakim cudem :| liczę na nie więcej niż 50%...
                        • Gość: Zdający Re: ROZszerzona IP: 80.50.55.* 14.05.08, 13:33
                          W ogóle rozszerzenie, to wielka porażka. Takie zadania? Z próbnej 75 % a teraz
                          martwię się czy zdam.
                          • Gość: prts Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 21:44
                            wy chyba sobie jaja robicie??to najprostsza atura z matmy rozszerzona od alt...lol
                            • Gość: Andrzej Re: ROZszerzona IP: *.lodz.msk.pl 14.05.08, 21:58
                              Rzeczywiście matura była bardzo prosta.

Skandaliczne jednak są błędy popełnione w arkuszu i modelu odpowiedzi (zadania 1
                              i 12).
                              • Gość: piotrekg2 Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 22:51
                                A cos takiego jak punkt przegięcia to znasz?
                                Wiec nie mow ze sa bledy w odpowiedziach bo ten wielomian akurat musial byc
                                stopnia trzeciego
                                • Gość: aga Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 22:55
                                  mi nie chodzilo o zadanie pierwsze :)
                                  • Gość: piotrekg2 Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 22:58
                                    Odpowiedz byla skierowana do Andrzeja :P
                                    • Gość: aga Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 23:03
                                      a co do tego pierwszego zadania to moze i bylo zle sformulowane ale
                                      jak stwierdzilam wczesniej jak ktos na tyle zna sie na temacie ze
                                      zauwazyl ten blad to powinien sie domyslic o co chodzilo ukladajacym
                                      zadania
                                      oczywiscie nie powinno tak byc ale takie sa realia
                                      wystarczy popatrrzec na mature z biologii
                                      • Gość: piotrekg2 Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 23:07
                                        no samo sformulowanie rzeczywiscie malo trafne w koncu jak usuneli pochodna z
                                        programu to nie wzszyscy musieli znac chociaz zarzadzenie bylo zeby kontynuowac
                                        program nauki w postaci niezmienionej...
                                      • Gość: Politechnik Re: ROZszerzona IP: *.satfilm.pl 15.05.08, 14:55
                                        co do zadania pierwszego to poprostu napisalem
                                        "zakładając, iż wielomian f(x) jest stopnia trzeciego..."
                                        natomiast w zadaniu 12 rozwarzyłem 2 rozwiązania, 4,2 i 15, ponieważ koniec odcinka też należy do odcinka, więc punkt D moze znajdować się w punkcie B pozatym ta matura była wręcz śmieszna, jak słysze, że komuś "nie dopasowały pytania" po wywaleniu ponad połowy programu to smutno mi się robi... liczę na 100% ale zawsze się do czegoś przyczepią, 90+ spokojnie będzie...
                                • Gość: matematyk Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.08, 00:09
                                  A coś takiego jak czynnik stopnia drugiego nierozkładalny nad R znasz?
                                  • Gość: B. Re: ROZszerzona IP: *.vdl.pl 15.05.08, 11:00
                                    No, to może zapiszę mój sposób rozumowania:
                                    |x-2| + |3x-6| < |x|
                                    pierwszy moduł: x-2=0
                                    x=2

3x-6=0
                                    3x=6 /:3
                                    x=2

x=0

Zatem otrzymuję przedziały: (-oo,0), <0,2), <2,+oo)

dla xE(-oo,0):
                                    -(x-2) - (3x-6) < -x
                                    -x+2 - 3x+6 < -x
                                    -x - 3x + x < -2 - 6
                                    -3x < -8
                                    x > 8/3

Analogicznie dla pozostałych przedziałów. Wyniki, jak widać, uzyskuje się takie
                                    same, źle jednak zaznaczyłem je na osi, bo zamiast obliczyć część wspólną
                                    przedziału i nierówności dlań obliczyłem część wspólną wszystkich nierówności,
                                    czyli x E 0.
                                    • Gość: B. Re: ROZszerzona IP: *.vdl.pl 15.05.08, 12:17
                                      O, i jeszcze jedno pytanie - czy w zadaniu piątym trzeba napisać, że dziedzina
                                      to liczby różne od zera? Przecież to widać na wykresie.
                                      • Gość: matematyk Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.08, 17:41
                                        Ja bym tego nie pisał. Pytanie jest o liczbę rozwiązań dla danego p, nikt nie
                                        pyta się jakie powinno być rozwiązanie.

To zadanie ładnie rozwiązuje się graficznie, ale ja mam awersję do rysowania
                                        wykresów więc raczej rozwiązałbym algebraicznie (analizując trzy przypadki p <
                                        0, p=0 i p>0).
                                        • Gość: B. Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.08, 17:44
                                          Też mi się tak wydaje, ale w końcu żyjemy w Polsce.

Wielkie dzięki za odpowiedzi, naprawdę doceniam! :)
                                  • Gość: piotrekg2 Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.08, 12:42
                                    W takim razie co dalej? Bo podstawie tego co mowisz nigdy nie bedzie mozna
                                    rozwiazac tego zadania bo nigdy nie dojdziesz ktorego jest stopnia :P
                                    • Gość: matematyk Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.08, 17:43
                                      W takim sformułowaniu zadanie jest nierozwiązywalne. Lecz gdybym pisał ten
                                      egzamin, domyśliłbym się "co autor miał na myśli" i napisałbym: "zakładam, że
                                      wielomian f jest stopnia 3". Wtedy problem znika :)
                                • Gość: też zdawałem Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.08, 16:01
                                  Musiał być to tylko na potrzeby tego zadania!!! Prawda jest taka, że mógł być
                                  dowolnego stopnia większego niż 2. Na dobrą sprawę miałeś dane tylko 4 punkty.
                                  Jeżeli jeszcze powiesz, że można było odczytać z wykresu to naprawdę smutne,
                                  można stworzyć wielomian dowolnego stopnia większego niż 3, np. gdybyś do tego
                                  wielomianu pomnożył , przez funkcje kwadratową cały czas dodatnią, to nie jestem
                                  pewien czy byś zauważył róznice.
                              • Gość: sss Re: ROZszerzona IP: *.19.165.80.osk.enformatic.pl 13.05.09, 16:43
                                TU MIAŁA BYĆ TYLKO ROZSZERZONA, A NA ILE UMIEM CZYTAĆ, TO BYŁO 11 ZADAŃ...
                        • Gość: Battle Re: ROZszerzona IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:36
                          DOKŁADNIE!! Wydaje się wam, że jak ucieli trochę z programu nauczania, to od
                          razu będziemy mieli łatwą rozszerzoną maturę? Ja również liczyłem na 60 - 80 %,
                          a połowy nie zrobiłem... trudna było i to bardzo (porównując do próbnej) :/
                          • Gość: pawel Re: ROZszerzona IP: *.smgr.pl 14.05.08, 13:38
                            ale porównując do której próbnej? bo ta z operonu to rzeczywiście była dużo łatwiejsza ale już przy tej marcowej, dzisiejsza to bułka z masłem
                            • Gość: Sousuke Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:44
                              Zgadzam się, zadania były naprawdę trudne. Dużo było na dowodzenia i nie bardzo
                              było wiadomo jak to zrobić oO
                              • Gość: Piechta Re: ROZszerzona IP: *.aster.pl 14.05.08, 14:16
                                Heh, a ja przyznam, że liczę na 100% :P w sumie zadania były nie-łatwe ale z
                                mojej klasy to 80% osob mowi, ze na maxa liczy..
                                • Gość: dede Re: ROZszerzona IP: *.adsl.inetia.pl 14.05.08, 14:39
                                  ja też liczę na stówkę ;) I powiem krótko, ciężka praca popłaca.
                                  Jeśli ktoś jest człowiekiem inteligentnym i pracował w liceum nad
                                  matmą (rozwiązywał zadania, ćwiczył "myślenie matematyczne"). To nie
                                  powinien mieć problemów. Nie było zadania, które byłoby nie do
                                  napisania. Ja jestem zadowolona :)
                                  • Gość: Kargor Re: ROZszerzona IP: 77.252.42.* 14.05.08, 14:57
                                    Ktos, kto pyta, dlaczego obniżając poziom matury z matematyki MEN chce by Polacy
                                    byli głupi to chyba sam taki jest bo nie zna istoty problemu. Niedobór studentów
                                    na kierunkach technicznych to powazny problem, a nieukrywajmy, prawdziwa nauka
                                    zaczyna się właśnie na studiach (rzecz jasna pomijając owiane legendami życie
                                    studenckie ;)) Tak więc nie ważne czy masz nierówności logarytmiczne czy też ich
                                    nie masz- na studiach i tak nie odgrywa to większej roli, natomiast MEN chce aby
                                    każdy opanował w jakimś zakresie to szeroko rozumiane "myslenie matematyczne"-
                                    jak ktoś słusznie nadmienił. Co do samej matury- w moim przekonaniu była prosta,
                                    prosta była próbna marcowa i ta OPERONOWA, bo kto miał styczność z zadaniami
                                    maturalnymi autorstwa pana Andrzeja Kiełbasy (to nie żart- gość tak się nazywa)
                                    ten ma niedosyt po tej maturze, z racji tego, że była po prostu prosta...
                                    powtórzeń co nie miara, ale to w końcu temat dotyczący matmy, a nie polskiego :P
                                    Pozdr dla wszystkich ścisłych maturzystów !
                                    • Gość: granulka punkty IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.05.08, 15:25
                                      obliczylam zadanie z prawdopodobienstwa inna metoda niz na przykladowym rozwiazaniu, wynik wyszedl zly, ale tlyko przez mala pomylke w najprostszych obliczeniach... dostane jakies punkciki w tym zadaniu? :)
                                      • Gość: CKE Re: punkty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 16:33
                                        przykro mi ale nie
                                        • Gość: Krzysiek Re: punkty IP: *.mnc.pl 14.05.08, 17:02
                                          A to mam tez pytanie czy jak w tm zadanku o potegach rozpisalem
                                          wszystko i doszedlem do postaci 2do46 - 2 do 45 = 2 do 48 czy jakos
                                          tak tak jak jest w odp i na tym zostawilem to dostane jeden czy dwa
                                          pkt??
                                          • Gość: alfons Re: punkty IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.05.08, 17:29
                                            pale dostaniesz, to jest dzial o rozszerzeniu
                                      • Gość: x Re: punkty IP: *.smtvsat.pl 14.05.08, 16:42
                                        powinnas dostac mimo bledu rachunkowego oceniane sa tez inne zapisy.
                                        wyprowadzone zaleznosci tez sa punktowane np w tym zadaniu zapisanie
                                        (n-1)/(3n-9)=1/10 na pewno bedzie punktem pozdro

PS. nikt do konca nie wie jak kto bedzie ocenial miejcie nadzieje
                                        trafic na wyrozumialego SPRAWDZACZA ;)
                                      • dorothea166 Re: punkty 18.05.08, 12:23
                                        moim zdaniem napewno dostaniesz jakies punkty;D, bo za każdy tok
                                        rozumowania, który przedstawiamy przyznają, odejma co tylko za błąd
                                        rachunkowy
                                    • Gość: Krzysiek Re: ROZszerzona IP: *.mnc.pl 14.05.08, 16:58
                                      No coż ja zdawałem podstawe i powiem szczerze ze zadania nie byly
                                      bardzo trudne ale nie nalezaly tez do banalnych....od kolegow
                                      piszacych rozszezenie wiem ze byla trudna a ze jedne z zadan
                                      widzieli poraz pierwszy. Generalnie 3/4 raczej nie zda. Ja mimo ze
                                      podstawa nie byla trudna nie wyrobilem sie w czasie:( I nie wiem czy
                                      te zadania które zrobiłam wystarcza na zaliczenie! W sumie zrobilem
                                      duzo ale porownujac z wynikami poszlo mi srednio....:(:( Po
                                      podliczeniu wychodzi mi okolo 14- 15 pkt .... Mam nadzieje ze
                                      zalicze....ehhh jak nie to sierpien
                                      • pjanu Re: ROZszerzona 14.05.08, 22:27
                                        Trudno, żeby wcześniej widzieli zadania;)
                                        • Gość: aga Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 22:33
                                          no ja szczerze mowiac bylam chyba niezle przygotowana do boju i moze
                                          to dziwnie zabrzmi ale z jednej strony sie ciesze bo mi dobrze
                                          poszlo ale z drugiej to moglam policzyc tez trudniejsze zadania ale
                                          powiem tyle u nas to nigdy nic nie wiadomo
                                          w kazdym razie jak skrocili liceum to cos z programu wyrzucic
                                          musieli jak dla mnie to cala ta reeforma jest do niczego ale tu juz
                                          zbytnio odbiegam od tematu
                                          moim zdaniem to w tym roku ta matura jest jakas niedopracowana w
                                          poprzednich latach z tego co wiem to nie bylo takich problemow
                                          dodam jeszcze ze kiedys to zadania tez nie byly z kosmosu bo mam w
                                          domu ksiazki z egzaminow wstepsych lata 1991-1997 i wiekszosc z nich
                                          licze bez wiekszych problemow wiec nie opowiadajcie ze kiedys
                                          matematyka taka znowu trudna byla
                                          bylo wiecej zagadnien ale czy znowu zadania z oslawionego rachunku
                                          pochodnych byly w liceum az tak trudne?
                                        • Gość: aga Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 22:35
                                          aha
                                          cieszy mnie ze koncze liceum bo na studiach to chyba takiego
                                          balaganu jeszcze nie narobili a ze profesorowie wym agaja jak
                                          wymagali to akurat dobrze bo to ze w liceum tacy niekompetentni
                                          ludzie programy i egzaminy ukladaja to nie znaczy ze inzynierowie
                                          czy chemicy maja ostatecznie byc niewyksztalceni bo to by byla
                                          katastrofa
                                          zal tylko jak sie czlowiek musi tak pocic przez pierwsze lata studiow
                                    • Gość: jedrek Re: ROZszerzona IP: *.ostnet.pl 14.05.08, 20:17
                                      A propo zbiorów zadań pana Kiełbasy. Miałem dużą styczność z nimi i sie nie zgodze! I nie porownoj operonowej z tą..
                                  • Gość: Daniel Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 15:29
                                    No no Żebyś się czasem nie przeliczyła, może trochę pokory. Zawsze jakiś pkt
                                    odpadnie. Ja wszystko rozwiązałem, myśle że dobrze ale nie przesadzajmy, 100% hehe;)
                                  • Gość: Ola Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 19:15
                                    Ja jestem bardzo zadowolona:) bałam się, że będzie trudniejsza.
                                    Cieszę się, że się uczyłam przez ostatni rok, bo mi się to opłaciło.
                                    A co do poziomów, to szczerze wam powiem, że próbowałam zrobić
                                    zeszłoroczną i nie uważam żeby była trudniejsza od tej.
                                • Gość: hesperus Re: ROZszerzona IP: *.kaskada.net 14.05.08, 14:42
                                  dokladnie, zdziwie sie jak bede mial mniej niz 95%, a mysle ze i stowka moze sie trafic ;) zadania byly moim zdaniem proste, latwe i przyjemne. porownojac do obu probnych poziom dosc podobny byl (ja dla mnie), zadna z matur niczym mnie nie zaskoczyla (dla porownania z prob: 98% z operonu i 94% z oke)
                                • Gość: Muminek Re: ROZszerzona IP: 82.160.30.* 14.05.08, 15:08
                                  Nie przesadzajcie nie było źle ;)Wszystkie zadania były do zrobienia. Liczę na
                                  80%, a ani razu na korepetycjach nie byłem!!!
                              • Gość: marcellus_89 Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 15:12
                                Rozszerzona była banał. Ale aż wstyd sie przyznać że przez liczne błędy
                                rachunkowe i niedopatrzenia bedzie tylko 70%. A co do tego ze zadania ze zbioru
                                Kiełbasy są strasznie trudne w porównaniu do dzisiejszej matury to sie zgadzam.
                                • Gość: crazy peanuts Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 15:22
                                  no ja też troszkę słabo, z Roz 74 około.
                                  czy ktos z wybierajacych sie na infe do poznania wie ile okola trzeba miec pkt?
                                  • Gość: Politechnik Re: ROZszerzona IP: *.satfilm.pl 15.05.08, 15:15
                                    jak byłem na drzwiach otwartych to mówili ~1300 z tym ze masz chyba 1x polski 1x angielski 7x mata(tu masz max 200) 2x fiza(tu tez max 200)
                              • Gość: konrad89 Re: ROZszerzona IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.08, 21:59
                                Dowodzenie łatwe nie jest, ale jakieś punkciki może będą...

Patrząc na gotowe rozwiązania to może wydaje się wszystko łatwe, ale zapewniam
                                że jak sie siedzi przed pustą kartką to już tak wesoło nie jest. Do tego stres
                                czy zdążysz. itp...
                                Pozdrawiam 'rozszerzonych' matematyków !
                            • Gość: Battle Re: ROZszerzona IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:45
                              Porównując do obydwóch próbnych. Ta marcowa była dla mnie prosta. Chyba po
                              prostu trafili dzisiaj w elementy, z których porobiłem zdecydowanie za mało zadań.
                              • Gość: BBB Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 22:36
                                jak to czytam to mam wrażenie że były dwie matury rozszerzone :/ a
                                co do marcowej to nie porównujcie bo wszędzie była inna w samym
                                wrocławiu były dwie różne banalna i trudna... a wg mnie ta
                                dzisiejsza była trudna myślałam że ta w marcu była trudna ale to
                                było gorsze...
                          • Gość: god Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:41
                            Ja liczylem na ponad 50%. I sie przeliczylem, prawie nic nie napisalem, bede mial wynik w granicach ;/ 5-35%. Wiecie może, czy na studiach liczą się punkty z niezdanych dodatkowych przedmiotow?
                            • Gość: forb Re: ROZszerzona IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:47
                              Raczej sie nie liczy. A ile wam wyszło w tym zadaniu co było obliczyć ile
                              mężczyzn a ile kobiet? U mnie 10 kobiet i 20 mężczyzn..
                              • Gość: Battle Re: ROZszerzona IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:48
                                hmmm... mi 7 i 14
                                • Gość: BbBB Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:53
                                  mi tez:)
                                • Gość: Pipen27 Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:53
                                  mi tez 7 kobiet i 14 mężczyzn
                                  • zbyszekprasak Re: ROZszerzona 14.05.08, 13:55
                                    To można szybko obliczyć dzieląc kombinacje 2 z 7 przez 2 z 21 i wychodzi
                                    dokładnie 0,1 - tak więc poprawnie było 7 kobiet i 14 mężczyzn
                                • Gość: omgwtg Re: ROZszerzona IP: 77.252.182.* 14.05.08, 14:08
                                  dokładnie u mmnie tak samo 7bab i 14 dacetow^^ ogolnie powiem tak prze..e
                                  bylo z okregami dlamnie i ost bylo az za proste wiec przekombinowalem ale
                                  ogolnie niebylo tak strasznie jeszcze funkcja logarytmiczna mnie rozwalila
                                • Gość: maturzystka Re: ROZszerzona IP: 80.50.54.* 14.05.08, 14:16
                                  Mi tez 7 i 14...
                                • Gość: _maturzystka_ Re: ROZszerzona IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.08, 14:18
                                  mi też 7 i 14 :D ale jak obliczyc z druga strone to
                                  prawdopodobienstwo to z takim wynikiem nie wyjdzie 0,1...ale pare
                                  osob z ktorymi gadalam "po" też maja 7 i 14 wiec moze,moze ;D
                                  • Gość: piotrekg2 Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 22:21
                                    To sobie dobrze policz bo akurat w druga strone wychodzi 0,1
                                • Gość: Sousuke Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 14:28
                                  mi tez 7 i 14 :>
                                • Gość: maryś. Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 14:35
                                  mi też wyszło 7 i 14
                              • ktos333 Re: ROZszerzona 14.05.08, 13:50
                                7 kobiet i 14 meżczyzn
                                • Gość: Seraphim Re: ROZszerzona IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:55
                                  mi również wyszło 7 kobiet 14 mężczyzn ^^
                                  mam nadzieję że dobry to wynik :)
                              • Gość: Ja Re: ROZszerzona IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:52
                                7 i 14
                              • Gość: Baniek Re: ROZszerzona IP: 217.96.105.* 14.05.08, 14:12
                                mi wyszło 7 kobiet i 14 męzczyzn :) a tak poza tym to nie była aż taka tragiczna
                                ta matura mi nie podeszlo zadanie z jednokładnością:)
                            • Gość: wojtek Re: ROZszerzona IP: *.adsl.inetia.pl 14.05.08, 14:04
                              np na Politechnice w Poznaiu licza sie punkty (x>0) takze gdy nei zdasz
                              przedmiotu (matma, fiza, chemia) pod warunkiem iz jest to przedmiot dodatkowy a
                              nei obowiazkowy ;]
                              • Gość: mimi Re: ROZszerzona IP: *.fbx.proxad.net 14.05.08, 14:10
                                oj to ja sie ciesze, ze nie zdawalam matematyki :P
                                • Gość: Gal Anonim Re: ROZszerzona IP: 77.223.232.* 14.05.08, 14:37
                                  Przez 3 lata obijałem się, cóż po przebimbaniu tego czasu mogę stwierdzić z
                                  czystym sumieniem, że było warto :D
                                  Matura rozszerzona nie była skomplikowana, zadania były zrozumiałe i nie
                                  wymagały większej chwili dumania. 80% to minimum :D, wyniki zgadzały sie z
                                  wynikami osób z którymi rozmawiałem :)
                                  Nie będzie tragicznie, byle do przodu :D
                          • Gość: ew Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:48
                            wg mnie byla bardzo prosta. ale poczekamy na wyniki.
                            • switch_89 Re: ROZszerzona 14.05.08, 13:50
                              Ja też uważam, że byla banalna... jak ktoś będzie z niej mial poniżej 70% to nie
                              powinien się w ogóle za nią brać.
                              • Gość: Seraphim Re: ROZszerzona IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:59
                                Hmm z próbnej operonu miałem 92% i straciłem pkty na banalnych błędach.
                                Tutaj myślę że mam szansę na podobny wynik.
                                Zadania nie były aż tak bardzo trudne, wystarczyło troszkę pomyśleć, chyba 2
                                zadania wymagały zastosowania troszkę trudniejszych wzorów a resztę można było
                                robić z marszu :)
                                Ogólnie jestem zadowolony z tegorocznej matury rozszerzonej i myślę że na
                                kolejne lata taki poziom jaki był teraz jest odpowiedni
                              • Gość: Marcin Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.08, 12:38
                                switch co za palant z Ciebie!!! to ze Tobie siadly zadania nie znaczy, ze
                                wzystkim musza.. nie wszyscy maja talent matematyczny to raz a dwa nwaet jak
                                maja to niektore dzialy moga sprawiac trudnosc...troche wiecej szacunku i
                                tolerancji..mi osobiscie zadania siadly troche myslalem ze bedzie gorzej przez
                                wlasna glupote zrabalem duzo i licze na ok 50% nei jestem zadowolony ale nie
                                uwazam sie za gorszego od Ciebie i ciekawy jaki Ty bedziesz mial wynik..zebys
                                sie nie zdziwil...
                            • Gość: Ja Re: ROZszerzona IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:54
                              Wg mnie tez byla bardzo prosta, jak na rozszerzenie. Z jednej strony dobrze, ale
                              z drugiej - mala satysfakcja...
                          • Gość: kiki Re: ROZszerzona IP: *.compi.net.pl 14.05.08, 13:55
                            dokaldnie tak samo. z probnej 60% a teraz modle sie zeby zdac, jestem kompletnie
                            zalamana, bo duzo pracowalam. zadania nietypowe, nie takie jak w zbiorach,
                            trudne....
                            • Gość: amy Re: ROZszerzona IP: *.adsl.inetia.pl 14.05.08, 14:45
                              :D jak ktoś się rozwiązywania zadań uczy na pamięć, to nic dziwnego,
                              że nie poszły mu proste zadania "na myślenie"..
                          • swiesg Re: ROZszerzona 14.05.08, 14:23
                            a próbną pisałeś w grudniu czy w marcu(grudniowa niejak miała się do wymagań OKE
                            bo była robiona przez OPERON z Gdańska[prywatne wydawnictwo-napisali byle
                            co,kase wzięli i już]).
                          • Gość: walkiri Re: ROZszerzona IP: *.chello.pl 14.05.08, 18:50
                            ja zdawałem 3 lata temu (teraz repeta) i też miałem DUŻO łatwiejszą próbną także
                            żadna nowość (ledwo przez to zdałem mature wogóle :/ mogliby w koncu wyjsc Łosie
                            z OKE na prostą....
                            • Gość: studentkaPK Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 21:34
                              też zdawałam maturę 2005
                              podstawowa 86%
                              rozszerzona 66%
                              wtedy matura podstawowa a rozszerzona to był ten sam poziom tylko inny materiał,
                              matura podstawowa była banalna!! przy rozszerzonej trzeba było tylko ruszyć głową
                              Ale niestety ta matura nie ułatwi rekrutację na uczelnie, będą niewielkie róznice punktowe, wiec jak sie juz dostaniecie to nie zakładajcie ze zaliczycie pierwszy semestr(jak nie to wypad ze studiów), u mnie na starcie wykładowcy założyli że umiem różniczkować i całkować(całki nieoznaczone) biegle!!!
                              studentka politechniki krakowskiej
                          • Gość: Benedictvs Re: ROZszerzona IP: *.aster.pl 14.05.08, 22:20
                            Matura była prosta. 9 lat temu pisałem (po mat-fizie) i namęczyłem
                            się nieziemsko. Po 9 latach bez kontaktu stwierdzam, że albo moje LO
                            było świetne, albo cofnęliśmy się do podstawówki.
                      • Gość: noodny Re: ROZszerzona IP: *.informel.pl 14.05.08, 13:52
                        ok 70%
                        • Gość: ja :( Re: ROZszerzona- MaSaKrA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:56
                          Od dwóch godzin rycze.. nie zdam na pewno.. same dowody a to przecież najgorsze.. Nie wiedziałam jak sie zabrać za te zadania i strasznie mało zrobiłam.. nie beda mieli u mnie co sprawdzac
                          • Gość: wisienka Re: ROZszerzona- MaSaKrA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 15:45
                            ja nigdy nie miałam problemów z matma,ale te zadania sprawiły mi trudność ze
                            względu na to że miałam niepełne tablice. patrząc na rozwiązania nie wszystkie
                            zadania były oczywiste
                          • Gość: Politechnik Re: ROZszerzona- MaSaKrA IP: *.satfilm.pl 15.05.08, 15:23
                            sory, ale dowody są prostsze od obliczeń, bo wiesz jaki ma być wynik, musi wkoncu wyjść tożsamość i piszesz CND...
                            poprostu piszesz układ wszystkich równań jakie widzisz i liczysz aż będzie tożsaamość... a jak nie wyjdzie to wiesz, że masz błąd i możesz liczyć od nowa...
                        • Gość: bbb Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 14:01
                          a jak macie inne wyniki?
                        • Gość: Pablo Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 14:07
                          Z marcowej próbnej miałem 92%, tym razem skoncentrowałem się bardziej... ale i
                          tak mam błąd rachunkowy. Pewnie będzie 98%.
                        • Gość: Cinek Re: ROZszerzona IP: *.adsl.inetia.pl 14.05.08, 14:13
                          Ja jak do tej pory nie znalazłem żadnego błędu w moich rozwiązaniach... Pewnie
                          będzie ok. 100% ;] Naprawdę ta matura nie była trudna :)
                          • Gość: donmaestrodamiano Re: ROZszerzona IP: *.toya.net.pl 14.05.08, 16:19
                            Również moim zdaniem była prosta - licze na 100%...
                            Jeśli ktoś rzeczywiście planował zdawanie matury rozszerzonej z matmy i sie
                            uczył przez 3 lata liceum to nie miał żadnych problemów zeby wykręcić porządny
                            wynik...
                            Ktoś wspomniał o zadaniach Andrzeja Kiełbasy... Potwierdzam.. Jeśli korzystało
                            się z tego zbioru (i potrafiło zrobić wiekszość zadań) to chyba nie było szans
                            żeby zaliczyć maturkę poniżej 80%...

A w zadankach trzeba było pomyśleć... Zreszta to dało się przewidzieć... Jeśli
                            zabiorą część podstawy programowej z matury to oznacza ze to co zostawili trzeba
                            lepiej opanować:)
                            • Gość: ja Re: ROZszerzona IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.08, 16:33
                              a mnie chyba stresor zezarl, bo tak ja zawalilem jak zadnej wczesniejszej
                              probnej ;/ ledwo moze wyciagne na 30% a jak teraz w chacie bym usiadl to lajtowo
                              moglbym z tego 80 wyciagnac ;/
                              • Gość: cps Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 16:49
                                9O% - bledy rachunkowe, nieuwaga
                                nie jest zle
                                a matura naprawde byla duzo latwiejsza niz proba w marcu.
                                • Gość: mikka Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 18:02
                                  rozszerzona była banalna. Jak ktos sie przygotowywał, robił zadania
                                  to te zadania, które nam dali to banał. Można było wszystkie
                                  spokojnie zrobić, chociaż mi ostatnie sprawiło kłopot. No i 1,5
                                  zadania do tyłu, ale i tak zadowolona jestem :D
                                  • dorothea166 Re: ROZszerzona 18.05.08, 12:28
                                    Moim zdaniem rozszerzenie nie było proste, ale nie było też
                                    strasznie trudne, ale podstawa bardzo prosta. Na rozszerzonej można
                                    było pokręcić, licze na 70%
                      • Gość: cps Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 16:52
                        mam pytanie do kozakow z 1OO%
                        macie 2 odpowiedzi w ostatnim zadaniu?
                        • Gość: Rafał Re: ROZszerzona IP: *.lukman.pl 14.05.08, 17:04
                          no ja nie mam ale chyba za jedną tez jest max punktów,
                          a ogólnie co do matury była bardzo prosta tylko nie trzeba było kombinować co ja
                          zrobiłem w zadaniu z parametrem;/ oprócz tego przekombinowałem tez w tym z
                          jednokładnością
                          jedyne co mnie zaskoczyło to ta wart najmniejsza logarytmu
                          ale w sumie nie narzekam licze na jakieś 74-80%;)

• Gość: cps Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 17:10
                            no niestety - nie bedzie maksa
                            w tresci zadania nie jest powiedziane ze punkt D dzieli bok AB, tylko ze LEZY na
                            boku AB. co znaczy ze rownie dobrze B=D, a wtedy AD=AB ; ]
                            sa 2 odpowiedzi:
                            4,2 v 15
                            • Gość: B. Re: ROZszerzona IP: *.vdl.pl 14.05.08, 17:59
                              A ja z kolei skorzystałem do rozwiązania zadania z kosinusa kąta A i twierdzenia
                              kosinusów, myślicie, że w porządku?
                              • Gość: aga Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 18:03
                                ja za to przekombinowalam bo w ostatnim mialam dwa rozwiazania (
                                rozszerzony) ale nie wiem co mnie postrzelilo zeby odrzucic ten
                                ptrzypadek kiedy punkty sie pokrywaja
                                a co do pierwszego zadania to nie wiem o co tyle krzyku bo jak jakis
                                uczes jest tak lotny z matematyki ze stwierdzi ze moze byc wiecej
                                takich wielomianow to powiniem wybrac najprostsza opcje i zalozyc ze
                                to wielomian stopnia trzecego a jak ktos nie wnika tak w tresc
                                zadania to zrobil to dobrze
                                jak mowa o niejasnosciach to sobie zobaczcie tegoroczna mature z
                                biologii - tam dopiero komisja sie popisala!
                                • Gość: B. Re: ROZszerzona IP: *.vdl.pl 14.05.08, 18:12
                                  W ogóle nie rozważyłem tego przypadku, kiedy punkt D pokrywa się z A, mam
                                  nadzieję, że nie stracę za to jakichś punktów...
                                • Gość: B. Re: ROZszerzona IP: *.vdl.pl 14.05.08, 18:15
                                  A uważacie, że za to, że nie rozpatrzyłem przypadku, w którym punkt D pokrywa
                                  się z punktem A zostaną mi odjęte punkty?
                                  • Gość: zuababa Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 18:26
                                    no ale w kluczu też tego nie uwzględnili. Tzn ja o tym napisałam ale dopisałam
                                    że w treści zadania jest wyraźnie napisane o odcinkach BC i CD jako dwóch
                                    osobnych, nie jednym tym samym :P I ze dlatego odrzucam wynik x = 15.
                                    Ja to robiłam z tw. cosinusów
                                    • Gość: B. Re: ROZszerzona IP: *.vdl.pl 14.05.08, 19:29
                                      Mam nadzieję, że masz rację, zawsze więcej punktów :)
                                      • Gość: piotrekg2 Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 22:35
                                        Zauwazcie tylko ze jezeli te punkty sie pokryja to nie powstanie odcinek BD
                                        tylko punkt nie wiem wogole o czym tu rozmawiac jest jedno rozwiazanie i koniec
                                        • Gość: matematyk Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 23:10
                                          W tekście zadania nie ma mowy o odcinku BD. Nie jest też napisane, że odcinki BC
                                          i CD są różne. Więc są dwa rozwiązania tego zadania.
                                          • Gość: B. Re: ROZszerzona IP: *.vdl.pl 14.05.08, 23:19
                                            A co z zadaniem drugim? Czy krok:
                                            "3 |x − 6| = 3 ⋅ |x − 2| , więc nierówność przyjmuje postać: 4 |x − 2| < |x| ."
                                            jest konieczny do dalszego rozwiązywania, czy jest do zabieg czysto kosmetyczny?
                                          • Gość: B. Re: ROZszerzona IP: *.vdl.pl 14.05.08, 23:22
                                            Pytam dlatego, że ja rozwiązałem to wyliczając dla jakego x każdy z modułów się
                                            zeruje i na podstawie tego wyznaczyłem przedziały.
                                            • Gość: matematyk Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 23:33
                                              No myślę, że ci to zaliczą. Przecież zadania można rozwiązywać na wiele różnych
                                              sposobów.

Ja osobiście zrobiłbym to inaczej, podzieliłbym przez |x| i przez 4
                                              4 |x − 2| < |x|

Wtedy jest: |1 − 2/x| < 1/4

Chodzi o to, że wtedy mogę bez problemu zamienić na układ dwóch nierówności (bo
                                              moduł |y| jest mniejszy od a w. i t.w. gdy y < a i -y < a)

Wtedy mam 1-2/x < 1/4 i 2/x-1 < 1/4. Stąd dostaje się dobrą odpowiedź.
                                              • Gość: B. Re: ROZszerzona IP: *.vdl.pl 15.05.08, 10:50
                                                No tak, tylko czy sam sposób jest dozwolony: w dalszej części zadania po prostu
                                                zależnie od przedziału dałem lub nie dałem minusa przed nawiasami, no i nie
                                                zapisałem układu równań, a: "dla xE(-oo,0)" itd.
                                          • Gość: piotrekg2 Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.08, 12:35
                                            racje masz moj blad nie ma nic gadane o tym odcinku. jesli podane przykladowe
                                            rozwiazania sa autorstwa cke to chyba nie powinno byc problemu z uzyskaniem
                                            maksymalnej liczby punktow za to zadanie podajac tylko jedno rozwiazanie
                        • Gość: Politechnik Re: ROZszerzona IP: *.satfilm.pl 15.05.08, 15:26
                          ja mam 2, i będę się upierał, że punkt D może być także w punkcie B... nie kłuci się to z warunkami zadania :P
                      • Gość: d Re: ROZszerzona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 22:24
                        d
                    • Gość: lider Re: Jak po matematyce? Co było? IP: *.t15.ds.pwr.wroc.pl 15.05.08, 21:42
                      mi zabrakło ok 15min i miałbym 100% tak tylko ok 82-84% a to słabo jak na mnie.
                      Za rok piszę jeszcze raZ nawet jak się dostanę bo ja po prostu umiem wszystko z
                      matematyki z liceum i nie tylko.
                  • Gość: matematyk Re: Jak po matematyce? Co było? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 12:41
                    matematycy od zawsze piszą maturę z języka polskiego i jakoś z tym żyją
                    • Gość: Agdziaaaa MATMA zadania :) IP: *.zgora.dialog.net.pl 14.05.08, 12:53
                      1 zadanie. funkcja:
                      trzeba bylo podac wzor, zbiór wartości i coś jeszcze ( nie pamiętam)
                      2. 20 ścian wypukły i trzeba bylo policzyć ze wzoru p(n)=n(n-3)/2 ile ma
                      przekątnych + jaki wielokąt ma 5 razy wiecej przekatnych niż scian i było
                      stwierdzenie tylko już nie pamietam co to bylo (prawda/falsz)
                      3. trzeba było policzyc potęi i podać to w formie 2 do potegi k z wykladnikiem
                      wymiernym (wyszlo mi -2 29) ;]
                      4. obliczyć cene paliwa PRZED podwyżkami o 10 i 5 % (4 złote)
                      5. nie pamietam juz co to bylo ... ciag chyba, ze ile liczb bedzie mniejszych od
                      1,975 ze wzoru.... nie pamietam (ale bylo ich 39)
                      6. zadanie z ciągiem (?) jaka liczba kryje sie pod ixem (1,5 ; 1,68 ; x)
                      8. to chyba byl wielomian i nalezalo go rozpisac w trojmianie o stopniu conajw.
                      1. i czy punkt (1,30) należy do niego
                      9. wzor funkcji kwadratowej; podac minimalną i maxymalną wartość w przedzia;e <-2,2>
                      10. byl wzor h(x)=a/x i oblicz a wiedzac ze h(x) wynosi ileśtam i a = 10 b)
                      oblicz h(pi) - h(-pi) i czy bedzie to dodatnia czy ujemna liczba i c nie
                      pamietam....
                      11... to bylo chyba z ostroslupem
                      12) prawdopodobienstwo z rzutami szescienna symetryczna kostka a-1/4 b)1/6 c)1/18
                      jak ktoś pamieta cos jeszcze bo moze cos pomylilam to pisać ;)!
                      • Gość: ktoselk ZaDaNiEE na PotęGACh IP: *.elk.net.pl 14.05.08, 13:05
                        JAKI WYNIK WAM WYSZEDL? 2 do ktorej?
                        • Gość: kas Re: ZaDaNiEE na PotęGACh IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:07
                          2 do drugiej
                          • Gość: anna ah te potegi IP: *.tsi.tychy.pl 14.05.08, 13:18
                            hehe a mi wyszło 2 do 7, ale jaja:P
                            • Gość: paula Re: ah te potegi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:22
                              a mi chyba 2 do 23 :(
                              • Gość: kas Re: ah te potegi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:31
                                ale mi wyszlo, ze x=4.... a 4 to 2 do 2 jest... to jak mówicie, ze 2 do 3
                                mialobyc. to ja kurka nie wiem, co ja tam zagmatwałam :/ ale ja mam tak zawsze,
                                ze robie dobrze, a mam zły wynik :D
                                • Gość: Taramis Re: ah te potegi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:58
                                  nie bój się:) mi też wyszło 2 do 3 :P:P
                                  • Gość: Djinas Re: ah te potegi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.08, 14:14
                                    mi za to wyszło 2 do -5 :) pewnie jak kolezanka cos powaliłem :/
                                  • Gość: mała Re: ah te potegi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 14:19
                                    mi tez 2^3 ;P
                                    • Gość: DjTheBill Re: ah te potegi IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.08, 14:24
                                      2 do 3 musi byc nie ma bata rozpisywałem sobie na ruzne sposoby aby nie popełnic
                                      błedu i wyszło 2 do 3 jak to będzie źle to nie wiem gdzie błąd
                                      • Gość: Gal Anonim Re: ah te potegi IP: 77.223.232.* 14.05.08, 14:48
                                        "2 do 3 musi byc nie ma bata rozpisywałem sobie na ruzne sposoby aby nie popełnic
                                        błedu i wyszło 2 do 3 JAK TO BęDZIE źLE TO NIE WIEM GDZIE JEST BłąD"
                                        A Ja znalazłem :D
                                        Piszemy rÓżne nie rUżne :>
                          • Gość: hanoolka Re: ZaDaNiEE na PotęGACh IP: *.neter.pl 21.05.08, 19:27
                            To chyba liczyć nie umiesz :P o zadanie było najłatwiejsze ze wszystkich,
                            zreszta cały arkusz był tak banalny, że można spokojnie 90% bez chodzenia na
                            fakultety i wkuwania zdobyć :D:D
                            • Gość: martyna Re: za dużo zadań a za mało czasu IP: 212.160.172.* 23.05.08, 11:57
                              zdawałam podstawę, zadania były proste ale za dużo podpunktów a, b
                              c, d w kilku zadaniach do zrobienia. Z jednego zadania zrobiły sie
                              cztery proste ale wymagające na nowo skupienia i liczenia. To
                              spowodowało , że zrobiłam duzo błędów rachumkowych bo ciągle
                              mysłąm , że tyle jeszcze zadań do zrobienia a czasu coraz mniej.
                              Taki sposób zbudowania zadań spowodował, iż nie zrobiłam błędów tm
                              gdzie było określone polecenie do wykonania jak np w trapezie,
                              które wymagało pomyślenia.
                              Uważąm , ze zadania powinny byc trudniejsze z jednym poleceniem a
                              nie kilka poleceń prostych.
                        • Gość: soonik Re: ZaDaNiEE na PotęGACh IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:08
                          dwa do trzeciej
                        • Gość: kleopcia Re: ZaDaNiEE na PotęGACh IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:08
                          2 do 3 ale czy to dobrze? :|
                          • Gość: kas Re: ZaDaNiEE na PotęGACh IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:10
                            hahaha :d czyli mam źle:/ :p szit
                          • Gość: miks Re: ZaDaNiEE na PotęGACh IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:10
                            tak napewno 2 do 3 wyszlo a nie jak to ktos pisal 2 do - 9
                            • Gość: kleopcia Re: ZaDaNiEE na PotęGACh IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:11
                              no to sie ciesze <jupi> :))
                        • Gość: Ewcia Re: ZaDaNiEE na PotęGACh IP: *.crowley.pl 14.05.08, 13:30
                          mi wyszło do trzeciej potęgi
                        • Gość: Maćko Re: ZaDaNiEE na PotęGACh IP: *.centertel.pl 14.05.08, 13:38
                          2 do potęgi 3 i tak zostawić :P
                        • Gość: aaaa Re: ZaDaNiEE na PotęGACh IP: *.chello.pl 14.05.08, 13:42
                          2 do potęgi 3
                        • Gość: Sylwia:) Re: ZaDaNiEE na PotęGACh IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.08, 14:26
                          Uff czyLi mam dobrze:D to kÓL;] 2 do 3 jak nic:)pozdro
                      • Gość: kleopcia Re: MATMA zadania :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:21

a w tym zeby udowodnic ze jezeli liczba kątow jest parzysta to liczba
                        przekątnych też jet parzysta jak zrobiliscie??
                      • Gość: kas Re: MATMA zadania :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:41
                        a w tym ostatnim prawdopodobienstwie nie powinno wyjśc czasem 1/6.... nie
                        pamietam już kurde... co tam napisalam, ale chyba własnie 1/6
                        • Gość: dj_noiser Re: MATMA zadania :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 14:06
                          nieee 1/18 :-) to jest dobrze

Byly 2 mozliwosci sprzyjajace więc 2/36= 1/18
                          • Gość: Taramis Re: MATMA zadania :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.08, 14:16
                            z prawdopodobieństwa wyszło kolejno 9/36 1/6 i 2/36
                        • Gość: ziommm Re: MATMA zadania :) IP: *.jasman.pl 14.05.08, 21:40
                          w tym z prawdopodobienstwem na poczatku mialo wyjsc 1/4 potem 1/6 a potem 1/18 a
                          to z tymi bokami i prtzekatnymi to bylo najbanalniejsze co moglo byc,
                          wystarczylio sprawdzic dla 6 bokow:P
                      • Gość: Aguś Re: MATMA zadania :) IP: *.idev.pl 14.05.08, 14:17
                        chyba cos prawdopodobienstwo pomylilas bo masz zly wynik;d
                  • Gość: cudzoziemka Re: Jak po matematyce? Co było? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.08, 13:26
                    No ja przepraszam, ale rozmowa chyba toczyła się o tym czemu TERAZ
                    poziom na ROZSZERZONEJ jest poniżej podłogi... Komentarze po wyjściu
                    z sali - 'Ta matura uwłacza mojej godności! Ona była po prostu
                    śmieszna. Żałośnie prosta wręcz.'
                    Bo ucząc się do matury mamy prawie ZEROWE przygotowanie do studiów
                    na politechnikach a nawet na wszelkich innych ścisłych kierunkach.
                  • swiesg Re: Jak po matematyce? Co było? 14.05.08, 14:21
                    będą się czuli jak ja w tym roku na maturze z polaka,tak mi to potrzebne jak
                    piąte koło u wozu.
                • Gość: aga Re: Jak po matematyce? Co było? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.08, 11:33
                  zależy jakie ty zadania robiłaś na kartkówkach bo u mnie zawsze stare zadania z
                  egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe (mimo, że nie chodziłam do klasy
                  matematycznej i matematykę zdawało nas raptem 10 osób, tak cała klasa musiała
                  robić te zadania) więc ja się przyzwyczaiłam do trudniejszych. A matura z
                  matematyki była nadzwyczaj łatwa, tak podstawowa jak i rozszerzona!!
            • Gość: szafa Re: Jak po matematyce? Co było? IP: *.adsl.inetia.pl 14.05.08, 13:36