Dodaj do ulubionych

cos co sie spodoba kazdemu

06.12.04, 23:46
chodzi o perfumy dla kobiety 30-35 lat, bardzo eleganckiej, typowej business
woman, zawsze w zakiecie, szpileczki i te rzeczy. Chce jakies perfumy jej
kupic na prezent. Co radzicie - chialbym cos klasycznego ale bardzo
eleganckiego dla subtelnej delikatnej osoby. Cos co jest raczej klasyczne,
bezdyskusyjne i zawsze eleganckie do pracy i podoba sie. Moze Chanel 5 a moze
E. Arden 5th Avenue a moze macie jakies inne typy. Cena do 400PLN.
Obserwuj wątek
    • myfa80 Re: cos co sie spodoba kazdemu 07.12.04, 00:16
      moje typy to przedewszystkim Chanel chance, yoshi yamamoto, hugo boss woman, i
      jak dla mnie kwintesencja kobiecosci i lekkiej niewinnosci Laura Biagotti -
      Laura, Donna karen tez ma ładne i eleganckie takie w dziwnej buteleczce :)
      delikatna tez jest Stella, ale jesli nie jest osoba palacą odradzam.... ale to
      mopgą byc tylko moje odczucia....kobieta z klasą dla mnie to albo ubrana w
      zapach Hugo bossa albo ten ktory wymieniles 5th A......Arden
    • zettrzy Re: cos co sie spodoba kazdemu 07.12.04, 03:26
      klasyczne, bezdyskusyjne i eleganckie do pracy sa kwiatowe Creedy - 2000 Fleurs,
      Imperiale Millesime, Emperatrice Eugenie, byc moze jeszcze pomarancza Serge
      Lutens, oraz wiele zapachow Jo Malone - trudno je wszystkie wymienic, powiedzmy
      lipa albo kaprifolium
      ps. skoncentrowalam sie na kwiatowych bo te mi jakos pasuja do "subtelnej
      delikatnej osoby" - Chanel bez wzgledu na numer jest zawsze dosc wymowna
      • ziereal Re: cos co sie spodoba kazdemu 07.12.04, 07:51
        Zettrzy,wez pod uwage,ze Pytajacy musi to potem gdzies znalezc. Ja na Slasku
        mam moze jedna perfumeriie taka,w ktorej MOZE cos z tego co wymienilas
        znalazłoby sie:).
        Moze byc 5th avenue,moze byc Estee Lauder Intuition,Hugo Boss Szary,Gucci Edp2.
        • charade Re: cos co sie spodoba kazdemu 07.12.04, 09:37

No dokładnie. U mnie w Krakowie, jakbym się spytała o jakieś Creedy czy
          Lutensa, to bym się spotkała z oczami wielkimi jak spodki ze zdziwienia. Już o
          Jo Malone nie wspomnę. To wszystko są raczej zapachy, które albo trzeba kupić
          za granicą, albo przez internet, w ciemno. Jakieś Creedy podobno są w
          Warszawie, ale dopóki nie zobaczę, to nie uwierzę.

Z zapachów dla tej pani proponuję też 5th Avenue, Boss Woman, XS Pour Elle Paco
          Rabanne, Gucci Rush 2, 212 Caroliny Herrery.

ziereal napisała:

> Zettrzy,wez pod uwage,ze Pytajacy musi to potem gdzies znalezc. Ja na Slasku
          > mam moze jedna perfumeriie taka,w ktorej MOZE cos z tego co wymienilas
          > znalazłoby sie:).
          > Moze byc 5th avenue,moze byc Estee Lauder Intuition,Hugo Boss Szary,Gucci
          Edp2.
        • zettrzy Re: cos co sie spodoba kazdemu 07.12.04, 21:54
          ziereal napisała:

> Zettrzy,wez pod uwage,ze Pytajacy musi to potem gdzies znalezc.

ohhh, przeciez mozna zamowic przez internet ... tyle rzeczy kupujemy zupelnie w
          ciemno - a co z allegro? przeciez wszyscy tutaj korzystaja i chwala sobie - wiec
          czemu nie perfumy moze nie sprawdzone osobiscie, ale dokladnie opisane i, ze tak
          powiem, gwarantowane? w koncu nic nie wiemy o preferencjach pani dla ktorej te
          perfumy sa przeznaczone, znamy tylko jej opis i na jego podstawie podajemy
          sugestie
    • perfumiarz Re: cos co sie spodoba kazdemu 07.12.04, 10:26
      Ej Jacek, trzeba tę panią trochę rozruszać, bo widzę, że przydałby się jej
      nowy "powiew". Weź jej zapodaj coś nie tak oczywistego jak Chance. Zobaczysz
      jakie będzie miała wielkie oczęta wąchając rzecz kalibru Trouble Boucherona,
      albo nawet Black Cashmere; tym to ją na serio zakasujesz! :))) Właśnie na
      takich delikatnych, etercznych istotkach ciężkie zapachy robią dopiero
      wrażenie. Możesz jeszcze, jak zwierzątko trochę skruszeje, podsunąć jej pod
      nosek Organzę Indecence, wtedy się dopiero zacznie... ;))))) snifff.
      • graza4 Re: cos co sie spodoba kazdemu 07.12.04, 10:38
        Perfumiarzu, to tez jest myśl :-) ... Ja bym jeszcze dorzucila JPG Classique
        EDT jako pewien kompromis pomiedzy propozycjami bezpiecznymi a
        obezwładniającymi. Tyle, ze w tym przypadku obezwładnic może butelka:
        roznegliżowany korpusik... Ale radze przetestowac.
        • sorbet Re: cos co sie spodoba kazdemu 07.12.04, 11:36
          Jeśli coś kwiatowego to w Sephorze w Arkadii:-) jest dostępne Costume National
          Scent Gloss. To dyskretny i przyjemny zapach. Etro Sandalo także jest niezły,
          aczkolwiek niekwiatowy. Z wielkimi pazurami CdG Carnation, ostry, czerwony,
          goździkowy:-)
      • jacek0312 Re: cos co sie spodoba kazdemu 07.12.04, 11:40
        dzieki za pomysly - na pewno cos wybiore. A gdzie lepiej kupowac w Sephorze czy
        np. na lotnisku - czy nadal sa sklepy typu duty free ? Gdzie jest taniej ?
        Szykuje mi sie wyjazd za granice przed swietami wiec moge kupic na lotnisku
        albo w sklepie pokladowym LOTu ale zupelnie nie mam rozeznania cenowego.
        • ziereal Re: cos co sie spodoba kazdemu 07.12.04, 11:43
          moze nie tyle duty free,co travel value..;). Slyszalam,ze dalej mozna kupic
          taniej,absolutnie nie kupuj w Polskich perfumeriach.Tzn,pfu,nie kupuj jesli nie
          chcesz przepłacic. (za wyjatkiem CdG bo je trzeba kupic w perfumerii,butik maja
          tylko jeden u nas,w Wawie).
          Rozruszac Pania,owszem,mozna,ale odradzam Black Cashmere,to naprawde za
          specyficzny zapach,ale Indecence Organza-jak najbardziej.
    • dziunia11 Re: cos co sie spodoba kazdemu 07.12.04, 12:39
      Jacku,
      A moze zamiast sugerowac sie gustami forumowiczow (de gustibus....) sprobuj
      dowiedziec sie dyskretnie (moze za pomoca najblizszej przyjaciolki twojej
      ukochanej) o jakich perfumach dziewczyna marzy.
      Ja osobiscie lubie wybierac sobie perfumy sama i bardzo mnie denerwuja
      nietrafione prezenty.
      • oka5 Re: cos co sie spodoba kazdemu 07.12.04, 18:16
        Jestem tego samego zdania co Dziunia. Żadne podpowiedzi tutaj nie zastąpią
        prawdziwych preferencji Twojej wybranki. Zdarzało mi się robić dobrą minę do
        złej gry, gdy dostawałam zupełnie nietrafione perfumy.
        Zakup zdecydowanie lepiej jest zrobić na lotnisku przy wylocie, ale powinieneś
        mieć w zanadrzu kilka typów, bo oferta w tamtejszym sklepie może być
        ograniczona.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka